home
Jak na věc

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
70 %

No neviem, na to, že bol ten film temer ocenený Oscarom, som čakala celkom inú kvalitu a výkony. Skutočne sklamaná.

16. července 2013
avatar uživatele
100 %

Je to moc hezká komedie, není no ani zbytečně "přeromantizováno", ačkoliv si nakonec každý přijde na své.

16. října 2010

About a Boy

Jak jsem se dostala k tomu, podívat se na tenhle film? Z nudy. Čekala jsem více-méně šílenou komedii, u které budu slzet smíchy (jak to bylo u Bridget), ale nic takového se nekonalo.
Film byl spíš vážnější, k zamyšlení. Hugh Grant tedy vysekl svou roli výtečně. Arogantní týpek bez smyslu života mu sedl stejně dobře jako zamilované pako. Ať si říká, kdo chce, co chce, Hugh je jeden z nejlepších herců! :)
Samotný film nebyl nijak oslnivý, humor suchý (britové, no...) a příběh možná jako kniha skvělé psychologické, snad i to vtipné, počtení, ale jako film trochu nuda.
Přesto dávám padesát procent, ucházející.

14. července 2010
avatar uživatele
100 %

Skvělý film, na který se mohu dívat stále znovu. To hlavně proto, že to není jen obyčejná romantická komedie, ale má i hlubší význam a poselství.
Hugh Grant,Rachel Weisz a Toni Collette to zahráli skvěle.

7. května 2010
avatar uživatele
80 %

Slibuji, že se budu snažit v této recenzi oprostit od neobjektivních ód na Hugha Granta. Budu hodnotit film jako takový - nadprůměrnou osobitou komedii s naprosto nepředvídatelným dějem. Nemá jedinou chybičku (myslím film, i když... no jo, už toho nechám). Už jsem ho viděla mnohokrát a vždycky mě vezme za srdce, všechno v tomhle filmu je tak dojemně praštěné - vlastně až tady jsem pořádně zaznamenala Toni Colette a od té doby patří mezi desítku mých nejoblíbenějších hereček (Šestý smysl jsem viděla až později). Hugh jako by hrál sám sebe - a výborně, malý Markus je zpočátku děsně nesympatický, ale pak poznáme proč, Rachel Weisz mi příliš nevadí ani tady... A kulturní kytarová vložka nakonec mě vždycky dostane. :)

4. září 2009
avatar uživatele
90 %

Velmi zvláštní film, protože jako jeden z mála neměl takový konec, jaký jsem očekávala. Ale Hugh Grant mi pro tu roli připadal jako stvořený.

9. června 2009
avatar uživatele
100 %

About A Boy

Typický Hugh v netypické komedii, ale trapasy na sebe nedají dlouho čekat když se hraješ na něco na co nemáš (;

15. května 2009
avatar uživatele
70 %

Bratři Weitzovi mě už zaujali povedeným V dobré společnosti a Jak na věc je ještě o chlup lepší. Hugh Grant a spol. byli skvělý, dialogy parádní, ale postrádala jsem tam velkou romantiku. Lepších 70

29. června 2008
avatar uživatele
40 %

Název tohoto filmu je dost.... sexistický, ale když jsem si přečtla, o čem že to má být, rozhodla jsem se, že to zkusím. Nevím... možná, kdyby tam nebyl ten kluk Marcus, který mi byl silně nesympatický. Ze začátku to vypadalo dobře. I když jsem Hugh Granta dřív nemusela, protože jsem ho měla zaškatulkovaného do jisté krabičky, napravil si u mě reputaci v Lásce Nebeské a já se tedy celkem těšila... Ale, vůbec se mi to nelíbilo...

23. června 2008
avatar uživatele
80 %

Příjemná komedie, chvílemi na zamyšlení, chvílemi dojemná, prostě tak akorát vyladěný filmeček. A Hugh Grant se sem tedy výborně hodil.

23. června 2008
avatar uživatele
70 %

Hugh Grant

Film začíná jako zajímavá komedie s několika zábavnými situacemi, ale humor postupně ustupuje. Ale i Grantovo přemýšlení nad vztahy a romantika nejsou nudné.

23. června 2008
avatar uživatele
90 %

už podle názvu se mi ten film nezamlouval, nevěděla jsem co mám od něj očekávat... nakonec ale příjemně překvapil... pro Granta to byla perfektní role, skvěle se do ní hodil... a celkový nápad na film... no prostě super... některé momentky nezapomenutelné...

22. června 2008
avatar uživatele
90 %

To je jako návod?

Příjemná, vtipná, místy smutná hořká komedie s britským smyslem pro vnímání světa kolem nás. Působivé herecké obsazení, kde Hugh je okouzlujícím darebákem, Rachel bojácnou a upřímnou ženou a Toni depresivní hippiesačkou, která svého syna natolik miluje, že mu způsobuje víc traumat než radosti. Nicholas zahrál svou postavu, ňoumu Marcuse velmi dobře ... postupně se vyvíjí díky okolnostem, podobně i i Will v podání Hugha se posunuje dál a tak jako obvykle u komedií, i zde se dočkáme příjemného happy endu.
Není to na 100%, ale rozhodně stojí za vidění.

20. března 2007
avatar uživatele
70 %

Ačkoliv Hugh Grant patří mezi mé oblíbené herce, nevím, zda bych právě tento film zařadila mezi jeho vrcholné. Každopádně tento film je postaven na velmi dobrém základu, kde základní pilíře tvoří především téma, které diváka může vcelku zaujmout či pobavit a i herecké obsazení je docela trefné. Neřekla bych, že tento film je něčím příliš originální, přesto určitě stojí za zhlédnutí, ale předem od něj toho moc nečekejte, pak můžete být jen překvapeni...

12. března 2007
avatar uživatele
80 %

Vyborny film se skvelim hereckym vykonem Hugh Granta! Samozrejme nemuzu opomenout i jine herce, ale myslim, ze Grant je predcil :) Film nenudil, dokazal upoutat, mozna i necim poucit :)

30. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

...

Jůůů...takovýhle filmy miluju. Moc pěknej nápad. Hugh Grant mi do tý role perfektně sedí. Opravdu se to na něj hodí. Konec byl taky moc hezkej. Vřele doporučuju a ráda se na to podívam znova!

1. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělé!

Film podle knižní předlohy, kterou jsem četla, byl opravdu skvěle zpracován! Dokáže diváka fakt skvěle odreagovat a dokonce i pobavit! Hugh Grant navíc podal opravdu skvělý herecký výkon a myslím, že nebyl sám..

30. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Noo, u tohohle filmu jsem se docela pobavila, ale bylo tam dost i takovejch tech smutnejch chvilek. Urcite jsou lepsi filmy, ale i tenhle me docela chytil.

27. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Hugh Grant

Film se pro mě stal příjemným překvapením, stejně jako výkon Hugh Granta. Konečně mi dokázal, že umí dobře hrát i bez toho, že by nesměle mrkal očima a při tom vyznával lásku či svůdcovsky mhouřil zraky. Ale opravdu-film se mi moc líbil, skvělý námět ze všední někdy trochu děsné reality. Vše bylo podáno nepateticky, nečernobíle a i když mi bylo jasné, že se ti dva nakonec spřátelí a vzájemně si pomohou, stejně konec filmu nepůsobí jako klišé. Opravdu silný příběh o potřebě blízkosti jiných lidí, kterou si třeba všichni neuvědomují ,ale nevědomky ji všichni hledají. Teď mě napadá, že uvedení tohoto filmu ve vánočním čase byla opravdu trefa do černého. Ve mě film navodil určitě víc vánoční pohody než všechny americké vánoční rodinné komedie. Ještě k názvu-taky nechápu důvod tak podivného českého názvu. Mělo by to být něco jako O klukovi či O chlapci, ale to je asi málo atraktivní název.Název Jak na věc na mě působí jako návod pro svůdníky z povolání a k tomu má tento film opravdu daleko. Souhlasím s tím, že tam byla skvělá kamera, některé záběry(např.když se jde Marcus zapsat na rockový koncert) byly úchvatné.

27. prosince 2006
avatar uživatele
50 %

Dost suchý

Začnu scénářem, ten má něco do sebe, můžete se nad ním zamyslet, poslouchat postřehy starších a možná i moudřejších. Ale ve výsledku to všechno působí tak nějak nijak, nezapamatovatelně. Ze začátku se ušklíbnete nad tím či oním postřehem, pokynete souhlasně hlavou a nějak nevíte, co si myslet o hlavním hrdinovi (tom starším - Willovi). Jenomže to se stále opakuje, všechno stále dokola a pohled na suchara Willa (Hugh Granta) vás přestane bavit. Mohlo to být zajímavé, možná špatná volba při výběru hlavního protagonisty, ale to celé je prostě suchařina neuvěřitelná, s anglickým humorem, kterému příliš nerozumím. Zkrátka nebylo to špatné, ale je to pro mě příliš deprimující a místy laciné. Chybí osoba nebo místo, které by to dokázalo rozzářit. Pokud máte rádi suchary a životní ztroskotance - neváhejte a po titulu sáhněte.

26. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Výborný film, který má v podstatě dost široký záběr, hravě se pohybuje na linii od komedie po sociální drama aniž by to bylo nějak rušivé a aniž by sklouzával k sentimentálnosti či moralizování. Navíc se tu inteligentní svěží scénář, jež rozesměje i dojme, a skvělé obsazení. Co dodat? Je to za plný počet bodů :)

24. prosince 2006
avatar uživatele
60 %

Jsem tak trochu v rozpacích... On ten kluk i jeho matka byli fakt trochu víc psycho, než jsem čekala, ale film se mi vcelku líbil. Hugh Grant byl úžasný:) Ten příběh se taky dal, jen Killing Me Softly mě celkem dorazilo...

19. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Výborný film, který má v podstatě dost široký záběr, hravě se pohybuje na linii od komedie po sociální drama aniž by to bylo nějak rušivé a aniž by sklouzával k sentimentálnosti či moralizování. Navíc se tu inteligentní svěží scénář, jež rozesměje i dojme, a skvělé obsazení. Co dodat? Je to za plný počet bodů :)

19. listopadu 2006
avatar uživatele
30 %

O čem to bylo? Sama už pořádně nevím. Byla jsem na to kdysi se školou, bohužel povinně a to znamenalo, že jsme se na to museli dívat! Pro mě to byla děsná blbost, bez hlavy a paty a už tehdy jsem věděla, že se na to nikdy nepodívám znovu.

12. října 2006
avatar uživatele
80 %

...

další britská komedie a furt ten stejnej hugh grant?.. .ani s jednim bych moc nesouhlasil.. .myslim že lidi maj pořád nutkání od žánru konedie neustále očekávat provalenou bránici.. ale neni komedie jako komedie.. a anglická komedie má úplně jiný parametry.. .pro "jak na věc" by se ke všemu víc hodilo komediální.. .je to prostě příběh samolibýho frajírka, kterej vidí smysl života v koukání na televizi - sorry dývka - a balení ženskejch.. .a právě tomuhle chlápkovi se do cesty připlete malej kluk, kterej žije s obavou, že jeho matka spáchá sebevraždu, a kterej mu převrátí život naruby.. no a to se dostávám i k samotnýmu hugh grantovi.. .ten, kdo u tohodle filmu řekne, že grant hraje furt samý role, se asi blbě díval.. .já jsem totiž nikde neviděl roztomile nesmělýho romantika z notting hill, zamilovanýho a čestnýho premiéra z lásky nebeský.. viděl jsem chlápka, kterej kašle na všechny a je mu jedno, že oni kašlou na něj.. .jinak určitá absence, nebo druh humoru, o kterym jsem mluvil na začátku, může zapříčinit, že se někdo do filmu nemůže "dostat", ale je tu několik scén, při kterejch se mu to povede, i kdyby nechtěl:)..

4. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Opět další z řady komidií Britské společnosti.Myslím, že už je toho tady moc.Jako vždycky se dá na to dívat, má to děj, je to i vtipné,....ale je to pořád dokola!

13. července 2006
avatar uživatele
80 %

Tenhle snímek mám ráda. Jak osamělý muž k přátelům přišel..?!Šťastnou náhodou se potkal s velmi zvláštním klukem, který mu otevřel oči. A líbilo se mě to s tou vánoční písničkou. Pohodovej britskej film. Mimochodem - výborná kamera!!!

3. června 2006
avatar uživatele
90 %

Vtipný

Bylo to vtipný, jo fakt se mi to dost líbilo. A hlavně ten nápad s časovými jednotkami se mi zdá geniální a už ho sama používám. A mrtvá kachna se povedla.

16. dubna 2006
avatar uživatele
10 %

Prohova, větší blbost jsem dosud neviděla. Kdybyvh na to povinně nemusela se kšolou, nikdy bych se na to nepodívala.

12. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Pohodová a příjemná britská komedie, na kterou se vždycky ráda podívám. Líbí se mi styl vyprávění, příběh Willa i Marcuse jsou dost zábavné (občas ale i dost smutné), scénář je taky povedený a některé scény, jako například ta s mrtvou kachnou, jsou nezapomenutelné. Další skvělou věcí na filmu je i herecké obsazení: Hugh Grant se ve své roli určitě cítil dobře, perfektně se na ni hodí, Nicolas Hoult mě jak bavil, tak dojímal, Rachel Weisz je prostě příjemná sympaťačka a úžasná je i Toni Collette, kterou mám čím dál tím víc ráda, je to prostě skvělá herečka.

10. února 2006
avatar uživatele
70 %

nejak mi nedošel ten

překlad názvu. jak příležžitost a možnosti mění charakter člověka. kluk obyčejny, ušlápnutý díky novému příteli a možnosti vydírat se trochu víc odvážil tak i vydíraný začal mít pochybnosti a šel do sebe. staré ale dobře uděláno, hlavně ten účes.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Průměrný ale odlišný Film

Četla jsem to i jako knížku.... moc se mi to líbilo...Asi každýmu nepřijde ten příběh bůh ví jak skvělej, ale mě přišel...líbila se mi tam ta nicota a vlastně i nicnedělání.... bylo to fajn a každý kdo to zkouknul bude mí určitě podobný názory...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Know how

Téma působí celkem neohraně a originálně díky detailům,které film pozvedají. Grant ovi role sedla...atd.

Kdysi dávno

Srdceryvný příběh

Velmi podařený film s krásným Hughem Grantem v roli arogantního anglického boháče žijícího z otcových peněz. Jeho otec napsal příšernou vánoční píseň a velmi na ní zbohatl. Pak zemřel a Will vše zdědí. Jeho život je naprosto prázdný-nemá rodinu, celé dny jen nakupuje cd, kouká na TV, a pečuje o sebe. Jednoho dne se však setká s malým chlapcem a jeho život se naprosto změní.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Dokonalost

Dalo by se napsat "Deník Bridger Jonesové" pro muže. Zfilmováno dle knihy "Nicka Hornbyho" - Jak na věc. Film je přímo prošpiován typickým britským humorem.
Hlavního hrdinu ztvárňuje Hugh Grant, v roli samotářského, bohatého muže středního věku. Seznamuje se náhodou s 13 chlapce. My jako diváci vidíme že toho mají hodn společného ačkoliv, každy z nich je jinak starý, má jiné záliby atd.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

wow

moje nejoblíbenější komedie (skoro) která kdy byla natočena má to ten správný humor který mám ráda a který je vážně úžasný takže to doporučuji

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

hugh

je to sice dlouho,co sem to viděla,ale je to supr,Hugh Grant prostě nemůže hrát nic jinýho než lámače ženskejch srdcí,je to sympaťák ;-) a romantický komedie-to je prostě něco pro mě :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Něco o Dnu mrtvé kačeny

Adaptace knihy mého oblíbeného autora Nicka Hornbyho. Trochu mi vadil překlad titulu, kterým se bohužel honosí i samotná kniha. Podle mě "About a boy" prostě děj vystihuje dokonale. Otázkou je, kdo je tím chlapcem, o kterém příběh pojednáv? Malý Marcus, který je ovšem na svůj věk neuvěřitelně psychicky vyspělý, nebo Will, který ač blížící se ke čtyřicítce zase odmítá jakýkoli pocit zodpovědnosti a delší citové investice? Ač je kniha samozřejmě lepší a propracovanější, ani podání filmové mě nijak neurazilo. V roli Willa si snad nikoho jiného než Hugh Granta neumím představit, Marcusův představitel má s postavou opravdu velkou empatii, vůbec s hereckým obsazením se docela trefili do mých představ. Opravdu velmi citlivý, jemný a inteligentní příběh o tom, jak si lidé s naptosto odlišnými postoji k životu dokáží pomoci.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Život...

Willův život bych chtěl žít. Naprosto mě odrovnalo to jeho flákačství a nezodpovědnost. Ale všechno jednou končí. Velmi citlivě natočená komedie o dospívání a uvědomování si zodpovědnosti dvou naprosto různých individuí. Moc vtipné. Hugh Grant opět velmi cynický a podává svůj obvyklý nadstandart.

Kdysi dávno