home
Jak vycvičit draka

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Filmy s draky mám ráda, a což teprve ten animovaný. Hlavní drak, ač nejprve působí hodně zle a tajemně, je vlastně velice roztomilý. Mám i ráda, když se ve filmech nějakým způsobem soutěží, a všechny postavičky se mi líbí. Je to pěkný film, když si chcete odpočinout a nechybí ani nějaká ta dojemná scéna.

13. ledna 2013
avatar uživatele
80 %

Drak

Už když tenhle animák vstupoval do kin, příjemně mě překvapily pozitivní reakce na něj. Člověk je zvyklý, že kvalitní animák rovná se Pixar, ale myslím, že monopol Pixaru už dávno skončil, že i oni dělají chyby (je spousta pixarovek, které se mi až tak nelíbily, letošní dvojka Aut je asi taky velkým přešlapem). Naopak Dreamworks a potažmo jiní mají lepší šanci zaujmout, člověk od nich nečeká tolik a pak bývá příjemně překvapen. Jasně, tenhle film je plný klišé, ale když se to vezme z druhé strany, a to, že se jen drží žánrových konvencí pohádky, musím mu to odpustit. Animace, hudba, to vše je příjemné. Sem tam vtip, dojemnější scéna a já se ráda chytám na udičku a takový snímek si užívám.

29. srpna 2011
avatar uživatele
80 %

Paráda!! Mile mě tento film překvapil. Krásný animátorský kousek. Vikingové a ti draci..nevyjímaje úžasnou hudbu. Podíváním člověk opravdu nic nezkazí.

19. července 2011
avatar uživatele
E Š
...
100 %

Odhliadnuc od animácií, ktoré mne moc nesadli, musím tento film vychváliť kvôli obsahu. Áno, vtipy sú milé, ale obsah a myšlienka ma zaujali oveľa viac. Keby mám dieťaťu postiť jeden z najnovších animákov, bol by to tento. Nie je len o zmene človeka, o tom, že sa z nikoho môže stať niekto, ale ukazuje, ako sa môže veci celkom zmeniť v inom uhle pohľadu.
Za túto myšlienku a roztomilú Bezzubku jednoducho musím dať tak vysoké hodnotenie.

24. května 2011
avatar uživatele
80 %

Ač animované filmy zrovna dvakrát v lásce nemám, tomuhle jsem se rozhodla dát šanci. A dobře jsem udělala! Film Jak vycvičit draka je asi nejlepší animák, jaký jsem viděla (i když na druhou stranu musím uznat, že konkurentů moc nebylo). Není určen jen pro děti mladší 5 let a nehýří infaltilními rádoby vtipy, u kterých si člověk ťuká na čelo. Má celkem strhující děj, zajímavý námět, pěknou grafiku a čas od času i vtipné scény. :-) Také jsem byla unešená hudbou, která se opravdu povedla. Jediné, co mě mrzí, že jsem film neviděla ve 3D, protože to musel být teprve zážitek. Takže abych to shrnula, velice pěkný, milý a oddechový film, který nadchne nejenom malé děti.

20. února 2011
avatar uživatele
90 %

Toothless

Je to vynikající animovaný film ze zajímavého a dobrodružného prostředí vikingů s milým (i docela zábavným) příběhem a výbornou grafikou.

5. února 2011
avatar uživatele
90 %

Waw!

Tak táto rozprávka ma fakt dostala. Čakal som obyčajný priemerný animák ale bol som milo prekvapený. Po dlhej dobe pekná rozprávka s pútavým príbehom, ktorý má hĺbku. Nie je tam prehnaná snaha vytvárať bláznivé humorné scénky. Humor je tam totiž úplne prirodzený a nenútený. Fakt paráda - jak pre malým aj veľkých.

4. ledna 2011
avatar uživatele
90 %

Nice

Nepatrím k najmladším ročníkom, ale animované filmy majú vždy svoje čaro a mnohokrát predčia i hrané filmy. Preto si ich rád pozriem a rád sa k nim aj opakovane vraciam. Najmä, keď fantázii nič nestojí v ceste a dej môže byť akčný a napínavý.
Príbeh o malých vikingoch, ktorí sa spriatelia s drakmi, je milý a zároveň akčný, je poučný a zároveň nevtieravý. Myslím, že sa tvorcom podarilo vytvoriť niečo podobné, čo sme videli už v iných filmoch, ale všetky tieto požičané nápady skĺbili do perfektného celku, ku ktorému sa budem rád vracať.

12. prosince 2010
avatar uživatele
100 %

Na animáky koukám, protože mám ráda ten hřejivý pocit, který vy mě zanechají. Ten kousek nás, který věří, že mužeme dokázat nemožné, že jsme jedineční. Tenhle animák nebyl nijak výjmečný,neměl ani originální myšlenku.Ale měl sílu.A určitě se k němu budu vracet stejně jako k Madagaskaru či Shrekovi. Prostě příjemné pokoukání

22. listopadu 2010
avatar uživatele
30 %

Neskutečné. Tupý animák posouvající svůj tupý děj na základě tuposti svých postav a z toho všeho další nepochopitelné nadšení. A z čeho vychází tolik nadšení? Z komentářů jsem si neověřil jedinou věc. Předvídatelná tuctovka s draky, něco jako avatar, ale pro nemluvňata. Ten nejpitomější sled zvratů a vztahových problémů v jednom. Už je čas se opět probudit a zamyslet se nad výsledkem. Popřípadě mrknout znova, protože tohle musí zaručeně podruhé zabíjet nudou. Mě teda už poprvé. Vtip nula, akce nula, animace klasická, emoce nic, příběh nevtáhne. Kung-fu panda od Dreamworks byla docela hloupým, ale příjemným doplněním pixarovského tažení, ale tolik, kolik natočí pixar skvělých animáků, tolik natočí konkurenční dreamworks těch špatných. Kolik natočí dreamworks dobrých, tolik natočí pixar slabších. Jak vycvičit draka není změnou trendu, jen jeho do očí bijícím potvrzením. K tomu ani nemá cenu dodávat víc. Mrkněte se proboha třeba na Zemeckisova Beowulfa a hodnoťte tyhle opakovačky otec/syn/dívka/věc zájmu na dvacet způsobů, trochu s rozumem.

9. listopadu 2010
avatar uživatele
100 %

Nemá smysl, abych cokoliv rozpitvávala, protože Omarovic to přede mnou shrnul skvěle. Tenhle film je jeden z nejlepších animáků, které jsem viděla (a že jich bylo!!!). Půvabná animace, spousta nevtíravého humoru, příjemně odsýpající a pestrý děj, krásné výchovné poselství filmu - prostě nádhera. Vřele doporučuji pro všechny věkové kategorie.

26. října 2010
avatar uživatele
100 %

Opravdu povedená animovaná pohádka. Přímo úžasná a hlavně poučná. Doporučuji jak dětem tak někomu staršímu. Myslím, že se u toho nebude nudit nikdo.

17. září 2010
avatar uživatele
80 %

Jak vycvičit draka je podle mě název, který filmu hodně ubral na příjmech. Jak by si tvůrci žili, kdyby jej pojmenovali jinak, protože v něm je mnohem více, než právě název vypovídá, a kolik lidí by z předsudků vyšlo z úžasu… Je to tak, i já se připojím k většině a jsem ochoten přiznat kvalitu možná nejlepšího animovaného filmu tohoto roku, protože i dlouho po premiéře, kdy už nadšení pomalu chladne, mi dokázal, že si to zaslouží. Jestli mám rád animované filmy, tak je to kvůli jejich příběhům, které ve svém množství dokážou zaujmout mnohem častěji než hrané filmy. Tento film je o dracích, co bych to někomu nepřipomněl… ale i přesto je v něm mnohem více, než jejich vycvičení a osedlání. Především mě překvapil způsob, jakým nám tvůrci film na začátku prezentovali. Jelikož jsem na těchto komixech vyrostl, nezůstalo bez respektu, že jsem si připadal jako ve světě Asterixe a Obelixe. No popřete to, že se díváme na podívanou naprosto se vymykající realitě, kde jsou všichni hrr do pranice, a kde nikdo neumírá, ale jen dostane do šišky a vykřikuje komické hlášky apod… Nicméně to vůbec není nic špatného. Film má skvělý nápad, který prezentuje hned několikami zápletkami naráz, přičemž jedna je zajímavější než druhá. Film vás drží v pozornosti tím, jak se neustále děje něco efektního, komického nebo nápaditého, ale žádná přímočarost… Píle tvůrců prostě není znát jen na humoru, na němž se zakládá v poslední době skoro každý animák, ale i na námětu, který se daleko více věnuje příběhu než legraci, a také úžasným nápadům. Nejen malé děti přece musí fascinovat ta škála dračích druhů, poznávání jejich nevšedních zvyků a originálních vlastností, i zajímavé překvapení, kterého se nám dostává ke konci filmu. Prostě a jednoduše, příběh, ač vyvolá daleko více úsměvů spíš u dětí, je natolik vkusný a poutavý, že divák musí odevzdaně uznat i poslední scénu, kterou by nikdo díky klasickým pohádkovým znakům neočekával. Mám z filmu Jak vycvičit draka opravdu upřímnou radost, i když mi 3D uniklo. Má totiž i napětí, a ostatně všechno, co se od animáku očekává.

20. srpna 2010
avatar uživatele
100 %

Skvělá podívaná

Jemně vtipný animák, nijak nevnucující humor. Roztomilí dráčci, velmi sympatický hlavní hrdina. Napínavý. Nic okázalého, pěkný příběh. Celkově nemám co vytknout, nechci za každou cenu hledat nějakou mouchu. Příjemně jsem si odpočinula a pobavila. Jen dabing nebyl ideální, takže příště radši anglicky :)

11. července 2010
avatar uživatele
100 %

Když jsem na tento animák šla, tak jsem si říkala, bude to pěkné... Nebylo to pěkné, bylo to naprosto úžasné. Co se týče technické stránky byl film skvěle udělán. Příběh byl jednoduchý a přitom hluboký. Několikrát jsem se zasmála a v hlavní konečné scéně jsem ani nedutala, tolik mě film uchvátil. Dráčci byli úžasní. Prostě další skvělí animák, moc se mi líbil. Hudba byla strhující, nejvíce se mi líbila, ta která zněla za letu.

9. července 2010
avatar uživatele
70 %

Tento nový animák pro mě rozhodně nebyl takové terno, abych na něj šel do kina. Odrazoval mě už jenom svým názvem… ale nadšení všech ostatních mě přesvědčilo alespoň k domácí projekci… a abych pravdu řekl… jsem za to nesmírně rád. Po Vzhůru do oblak je moje důvěra k novým dobrodružstvím v prvotřídní grafické podobě (tím jsem záměrně vyloučil vyspělejší kolegy jako Mary a Max) zase o kousek vyšší. Jak vycvičit draka mě skutečně bavilo a nabízí nenáročnou pohádku pro diváky každého věku a nenudí vás různými kázáními o dobru, což je první velký plus. Humor je rovněž na vyšší úrovni a tvoří podstatnou část vstřícné atmosféry, která není ani infantilní, ani příliš drsná po vzoru Skandinávie. Tvůrci z toho vybruslili rozumným kompromisem, kdy na nás sice roztomilý dráček valí svá krásná kukadla, ovšem druhá strana barikády – Vikingská vesnice – disponuje pravými válečníky oděnými do brnění a ohánějící se mohutnými sekyrami. Obojímu je věnována správná porce prostoru. Jako kdyby měla dvojice režisérů detektor úskalí všeho druhu a přesný návod jak se jim úspěšně vyhnout (konec mi vůbec nevadil, ba naopak)! Jestli jste tedy schopni přepustit jednoduchý děj a máte pohodovou náladu, kterou chcete podpořit, nic vám nebrání sáhnout zrovna po tomto animáku… K dobrému také připojím fakt, že ladění filmu do 3D podoby není nijak okaté a ve 2D si to užijete stejně, přičemž třetí rozměr je pouhým bonusem vylepšující už tak dobrý dojem. Kdybych byl menší dítě, velmi snadno bych filmu podlehl a dráček by byl mým hrdinou… v akčních pasážích se vážně vyznamenal a jeho povaha je tak krásně nevinná, že je stejně ikonický jako Scrat v Době ledové… Už teď se těším na další díly a je mi líto, že jsem byl v začátcích tak skeptický, proto každý, kdo smýšlí stejně, by měl poznat, že Jak vycvičit draka za to jednoznačně stojí.

1. června 2010
avatar uživatele
90 %

Tak predsa sa dá urobiť animák, ktorý nebude s trápnymi vtipmi a otrepanou pointou. Naozaj veľmi podarený kúsok. A osobne ma ešte viac potešilo, keď som začula pesničku pri záverečných titulkoch, ktorú naspieval Jónsi. Ten by nenaspieval nič k filmu, čo by za to nestál. Šepká sa aj o ďalšom pokračovaní tohto filmu, teda dúfajme...

16. května 2010
avatar uživatele
100 %

Líbilo

a moc...Milá pohádka pro děti, která neurazí ani puberťáky a dospělé. Při jedné scénce jsem málem umřela smích. Opravdu pěkně.

13. května 2010
avatar uživatele
80 %

Za humny jsou draci

Na tenhle film jsem šla docela ráda (jedna z mála chvil v multikině) a chtěla jsem si ho taky užít.
I když to, že tam jdu s rodiči a s osmiletým bráchou, že na mě hlavní hrdinové koukají z předních stran Mateřídoušek a to, že se do kinosálu tlačili děcka věkového průměru 6 let, mi na nadšení nepřidalo. Ale kopla jsem do sebe nedopitou kolu z předešlého filmu (když do multikina, tak aspoň na 2 filmy:)) a do sálu vešla z relativně čistou hlavou a 3D brýlemi na mých brýlích. A čekala jsem, co bude…
BUM! PRÁSK! Oheň je všude kolem. Hlavy mi škubne doprava, pak zase doleva. Jako když letíte na drakovi. A střemhlavý let dolů (to víte – poprvé na takhle akčním 3D)!
Ten, co seděl vedle mě, se asi musel ptát: Co to vedle mě sedí za šílence?
Zkrátka velká paráda – Hned po skončení titulků jsem měla neodbytnou touhu, zeptat se ve zverimexu, jestli nevedou taky draky.
Konečně jsem našla „pohádku“, u které si prostě sednu, vypnu mozek a prosně se „jen“ dívám. Žádné složité přemýšlení o ději, žádné klišé morální poučení (to mě potěšilo velmi).
Tohle je prostě úžasný dětský film určený k zhlédnutí.

29. dubna 2010
avatar uživatele
80 %

Přišla jsem, viděla jsem...

How To Train Your Dragon jsem si zamilovala už při trailerech. Myslela jsem si, podle dabingu, že hlavní postava má tak 12...dnes jsem se zase utvrdila v tom, že český dabing je na houby. A to kotelně... Teď k věci:) Příběh je dobrý, vtipný, dozvíte se zde mimo jiné, kdo krade ztácející se ponožky:) Sice příběh má v sobé zakódovaný stereotyp, který má většina filmů pro děti, přesto se bavit budete:) Ať už nad neuvěřitelně cool drakama (musím skočit do zverimexu:P) nebo cool dívkou Astrid:) Moooc povedené, jinak se to prostě říct fakt nedá:)

4. dubna 2010
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Velké překvapení. Film, od kterého jsem nic nečekal, ale dostal jsem prakticky bezchybnou pohádku. Trochu klišé konec to mírně kazí, ale i tak. Epické scény, příjemná zábava a skvělý audiovizuál. Ať vám je kolik chce let, ať jste kdokoli - tohle si minimálně užijete. Snad Dreamworks natoří víc podobných filmů. DOkonce lepší, než několik posledních pixtarovek. 80%/90%

30. března 2010