home
Jak vycvičit draka 3

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
70 %

75 %

Prvý film série je jedným z mojich najobľúbenejších vôbec. Prečo? Téma priateľstva, využívania svojich silných stránok, riešenia problémov ich analýzov a nie hrubou silou... Jednoducho rozprávka, ktorú by som rada pustila svojim deťom. Pri tomto pokračovaní niektoré pozitívne veci ostávajú - téma rastu, opustenie minulosti kvôli kráčaniu za budúcnosťou, uprednostnenie partnerského vzťahu, nedržanie násilým vzťahy ktoré nevyhnutne musia zmeniť charakter... Lenže, koniec mi nedáva zmysel. Akokoľvek sa snažím, vidím len nepodarenú segregáciu. Niektoré hlavné postavy sú strašne prvoplánové. Aspoň, že hudba je skvelá.

2. července 2019
avatar uživatele
80 %

Bohužel jde o najslabší díl série. Záporák bez pořádné motivace ( ačkoliv si myslím, že tu byl obrovský potenciál pro střet dvou pohledů na soužití s draky, ale tvůrci ho nevyužili), scénář stavějící jen na dalším lovci draků a celkově tón odpovídal filmu mířícímu na malé děti. Ale i přesto má třetí díl dračí série hodně co nabídnout. Především skvělé flashbacky s Kliďasem a závěrečných deset minut, které jsou správně dojemné, smutné i veselé. Další plus je animace, která je neskutečná. I postavy jsou skvělé, byť kromě Škyťáka, Bezzubky a Astrid tu jsou jen v malých rolích. A nakonec soundtrack, který je ve správný čas magický, jindy veselý a dojemný.
Jako samostatný film tak nakonec jde o slabší počin, jako uzavření série si ale těch mých 80% zaslouží.

20. června 2019

Dechberoucí podívaná

Nebyl jsem si jistý, co od toho očekávat, ale byl jsem nadšen a rád bych vyzdvihl nejúžasnější věci celého filmu.

1. Detaily - viděl jsem film ve 3D a všechno, od obrovské vodní plochy až po maličké šupinky Bezzubky nebo vousy Škyťáka je provedeno s obrovským citem por detail. Nádhera.

2. Animace - Co na to říct, vše vypadá velmi realisticky a přímo úchvatně, od stromů po bouřková mračna.

3. Hudba - John Powell znovu dokázal vložit do příběhu dechberoucí dokonalou hudbu.

4. Postavy - chovají se pořád stejně, a přesto jsou starší, už dospělejší (někteří), ale neztrácejí svůj humor ani přirozenost.

Víc mě toho nenapadá, rozhodně doporučuji se na film podívat.

12. dubna 2019
avatar uživatele
70 %

Epická Triologie se smutno-šťasným

Jsem emočně zrušný či sklamaný.
Začátek vypadal popravdě dobře (trailer Epický!) ale při promítání prostředku filmu sem si začal říkat, "co je jako je to není ono co sem viděl v traileru a také čekal".
Čekal bych minimálne jeden tzv. Díl nebo serii pokračování.(Sice DreamWorks potvrdily že vytvářejí další serii, ale bohužel vyvrátily že Hlavní postavy již nebudou obsaženy.)

Čekal jsem podle traileru že porazí záporáka nebo se přistehují do tzv. Skrytého světa, či běska bude s Bezzupkou Škyťákem a Vikingy.
To byla jedna z variant co jsem čekal bohužel nastal silný a emociální převrat z nečekaného se stalo více nečekané.

Příkladem konec mě úplně dostal "když Bezzupka nepozná Škytáka (i Když se změnil vzhledem) ale čekal jsem zo ho pozná pohledem to tom všem co prožily sice nevím zda li bylo zmíněno po jaké době se opět setkali. Opravdu upřímně začátek byl pěkny ale konec....

Záporák byl sice záhadný ale silně "nesedící" k příběhu bylo zmíneno že, zabil Nočního Běsa vě spánku a jak vygradoval ale dále je jen uspával šipkama, Divné že ? To opravdu nesedí do celkového příběhu. Jedna z variant co mě napadla tak podobný konec jako je U HTTYD 2 .
Podle mě to takle prostě zatím skončit nemělo.
Dále nechci psát dlouhý a neživný text.

Srovnání plusů a mínusů dle mně:

+ Nový zajímavá charakter dračice (Běsky).
+ Nové prostředí vzhledem k jeskymi.
+ Začátek děje
--------------------------------------------
- Ochuzerný příběh.
- Charakter záporáka byl z větší části nezajímavý.
- Hlavní charakery postrádají komickou část.
- Konec děje (Poslední scéna byla zajímamější)
- Smazaná/přepsaná scéna Postavy drago Bludvist

Závěrem:
Bych chtěl dodat že nedám víc kladů a protikladů, Ani nevím co přesně na to říct než jedno velké zklamání s emocema kýbli. Kdyby bylo zakončení alespon jinak rozvinuté že se po nijaký dobe vratily "jakoby na náštěvu" Tak by to bylo opravdu úžasně ale tohle.

6. dubna 2019