home
Jackie Brownová

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Kdyby to nebylo tak roztahané, byl by to pro mě první pětihvězdičkový Tarantino. Takhle jen slušná čtyřka na úrovní Gaunerů a Kill Bill vol. 2, což jsou pro mě dosavadní Tarantinovy vrcholy. A konečně mám Quentina komplet! Jackie jsem dlouho odkládal. Zbytečně.

9. prosince 2012
avatar uživatele
50 %

55%

Podle mě rozhodně nejslabší film Quentina Tarantina.
Pár zajímavých nebo i vtipných situací (zastřelení na parkovišti) naprosto zazdívají nudné,nezajímavé dialogy
a celková nudnost filmu.Bohužel.

26. července 2012
avatar uživatele
70 %

JACKIE BROWN BY 2MIG1

jackie brown je skvělou ukázkou toho, kterak tarantino dokáže pomocí sáhodlouhejch dialogů natáhnout prostej příběh na maximální stopáž a ještě o kousek dál.. nějakym záhadnym způsobem to ale v jackie nevadí a film s sebou tenhle svůj hendykep táhne se ctí a daří se mu udržet divákovu pozornost až do finále.. to má pak skutečnou šťávu, která definitivně vystříkne v obchoďákový scéně na třikrát.. skvělej je i tentokrát tarantinův výběr na soundtrack a i díky němu má film přijatelný tempo..

2. října 2011
avatar uživatele
30 %

Zcela nezajímavé a nudné. Dokoukáno až na druhý pokus. Poprvé jsem to vzdal kvůli nudě po 30 minutách. Celých 150 minut sledujeme problémy s převodem balíku peněz a mě to nebavilo. Samé blekotání, trapnej De Niro, tupá štětka, tradiční S. L. Jackson jako nejvíc nigga v celém filmovém světě. Jackie Brownová je právem taková šedá myška v Tarantinově filmografii. Moc se o ní nemluví, nepíše. Po všech stránkách nevýrazné, uspávající, nepohlcující. O fous příšernější než Kill Bill 2, takže jasně nejhorší Tarantinův film. K tomu se ani nedá víc napsat. Btw. pro zajímavost začátek stejný jako Absolvent. Akorát nehraje Simon a Garfunkel. Působí to skoro jako parodie. Alespoň já se pousmál.

29. března 2010
avatar uživatele
100 %

Jako první film od Tarantina jsem viděla Kill Bill. Tehdy jsem si ho pustila ze zvědavosti, přestože kung fu není můj šálek čaje. Ale byla jsem překvapená příběhem.
Poté, když dávali Pulp fiction, pustila jsem si to kvůli osobě režiséra, stejně tak Jackie Brownovou. Přiznám se, chvílemi mě už dialogy začínaly pomalu nudit, ale okamžitě se změnila scéna, situace a bylo po problému.
U Jackie Brownové mě hodně zaujaly scény vrácené zpátky, ale z jiného pohledu. Děj, jako u každého filmu od Tarantina rychle plynul. To už ani jinak nejde, když jde o dobrý příběh.

26. srpna 2008
avatar uživatele
90 %

Mrs.Brown

Jo...Je to pěknej film.Zaujalo mě to.Konečně proč by taky nemohly být ženy v podání nějakých gangsterů, i když tady Jackie není úplně gangster že.Dá se na to dívat pořád a neunaví vás to.Podle mě je to asi 3. nejlepší film od Quentina.O vyšňupané komentáře tu není nouze.Docela mě tu překvapila Bridget Fonda.Tu sem si vždycky pamatovala jako sněhovou královnu a když sem pak viděla, jak si to zezadu rozdává s Robertem De Nirem, tak sem celekm čuměla.

26. června 2008
avatar uživatele
80 %

Samuel L. Jackson

Asi "nejvíc normální" Tarantinův film. Detektivní zápletka, hrátky s časem, vše prošpikované humorem a dobrými hereckými výkony, kterým kraluje Samuel L. Jackson. Možná by filmu slušela kratší délka.

30. března 2008
avatar uživatele
90 %

Na Tarantina dost neobvyklý film, ne tak přímočarý,jako mívá ve zvyku,ale možná tím zajímavější a účinnější.Zřejmě na něj musela dolehnout nějaká předčasná krize středního věku,že se pustil do takové romance pro starší a pokročilé,ale způsob,jakým toto nepříliš vděčné téma zpracoval,je opět tak originální,až mu člověk musí závidět.Tarantino zase dokazuje,že ve vedení herců nemá obdoby,to co dokázal dostat nejen z hvězd(De Niro,Fonda apod),ale hlavně z polozapomenutých béčkových herců 80.let,je neuvěřitelné.Celým filmem se prolíná několik příběhových linií a u některých teprve v závěru pochopíme,co vlastně měly společného.A to chválím,protože to zaměstná divákův mozek a vtáhne ho to do děje.I když je film tak netypický,o klasické tarantinovské momenty tam také není nouze a tím pádem si na své přijdou i jeho skalní fanoušci.Černohumorné momenty,jako je například zabití jedné z postav,nebo vysoce stylizované pojetí postavy jednoho z detektivů,mě pobavily víc,než deset jiných komedií dohromady.Už samozřejmostí je použití skvělých písniček,které Tarantino vyhrabal někde v retroobchodech a které neopakovatelným způsobem podtrhují atmosféru snímku.Možno říct,že mě tento Quentinův nejdospělejší film velmi překvapil,ale rozhodně nezklamal.

7. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

..

Ooo, skvělej film! Ze všech Tarantinovejch filmů co sem zatim viděla, mi to nejvíc připomínalo asi Pulp Fiction. Ne že by to mělo podobnej děj nebo tak, ale něčim mi to připomínalo. Možná to bude tim režisérem. :) Každopádně, ten motiv byť nebyl úplně nejpůvodnější, tak byl skvěle zpracovanej, a navíc - miluju ty hrátky s časem: :) V Pulp Fiction sem se v tom napoprvý nezorientovala (jako že co bylo kdy a jakto že když Travolta umřel tak teď zase žije), až když sem to viděla podruhý tak to teprv začalo dávat smysl. U Jackie bylo jasný hned co a jak, jenže těma časama ukázali PŘESNĚ jak to udělali. Prostě dokonalej podfuk. :)

1. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Samuel L. Jackson

Já si nemůžu pomoct, ale mě prostě Quentin Tarantino oslnit nedokáže a i když se všem jeho filmy líbí, tak já v nich nedokážu najít nic mimořádného. I toto je dobrý film, ale prostě nic víc.

23. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Nemůžu si pomoci, ale pro filmy od Tarantina mám slabost. A tohleto dílko rozhodně nevybočuje. je to přesně to, co jsem čekal. vynikající zápletka. dialogy. humor. herecké obsazení také nezaostává. Už jsem dlouho neviděl, ale rozhodně se budu snažit co nejdříve znovu na film mrknout.

20. října 2007
avatar uživatele
80 %

Další drsná ženská hrdinka

Konečně jsem měl možnost vidět Jackie Brown a mám z toho dobrý pocit. Quentin T. udělal kus dobré práce. Po 4 pokojích je to druhý film z jeho tvorby, který vidím a zatím jsem nebyl ani jednou zklamaný.. jen tak dál:)
Skvělý herecký team ve filmu plném padouchů, neřádů, falešných přátelství a podobných sociálních neduhů. A pak hromada peněz, po kterých jde víc lidí než by bylo milé a přijatelné.

20. května 2007

Mr. Tarantino and Mrs. Brown

Šel jsem z půjčovny, v ruce držel kopec filmů a mezi nima, mezi Hory mají oči, Invazí brabarů, Hostelem a Saw I a II se mačkal obal s Jackie Brownovou, poslední film co mi schází abych viděl předešlou tvorbu pana Tarantina (no vlastně jsem ještě neviděl Gaunery), a byl jsem sklamaný, ne byl jsem úplně vedle, nejhorší Tarantionův film musel jsem na konci konstatovat a posmutnělě jsem hladil obal s Pulp Fiction a šel se koukat na Horý mají oči.

23. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Super zamotaný filmík se skvělými herci. Zápletka je opravdu dokonale vykonstruovaná, člověk dlouho neví, jak to vlastně bude. Líbila se mi hlavně ta opakovaná sekvence z obchoďáku. Ten film je hodně dlouhý, ale stojí za to si na něj udělat čas a v klidu se na něj podívat.

11. října 2006
avatar uživatele
kovi
...
60 %

Tak tento Tarantino ma sklamal. Nudil. Jackie mi nebola sympatická, rovnako ani ako 2 vyšetrovatelia. Rád by som svoj názor ešte prehodnotil, ale neviem. Pravda je, že sa mi film vidieť ešte raz nechce. Možno tak časť v obchodnom dome ku koncu. Tá stála za to.

20. července 2006
avatar uživatele
100 %

Úžasný ....

Mám kolekci všech tarantinovek ale Jackie a Pulp mě dostali totálně....film je prostě výborný...je sice romantický ale to co se tam děje, výkony herců, skvělý příběh E.Leonarda a pořádná dávka tarantinovského humoru,a násilí....navíc skvělý plán J.B. a výborná Pam Grier....mile mě překvapilo pěvecké nadání hlavní hrdinky, to že je na soundtracku....přestože za to může Quentin..ale film je báječný a dá se na něj dívat kdykoliv a pořád.....

29. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Skvělý!

Jackie Brown mnoho kritiků hodnotilo nepříliš pozitivně (Cinema 60 % např.), mně se ovšem líbila úplně stejně jako Pulp Fiction. Pam Grier je šmrncovní baba, Robert Forster se svými jemnými skoro až romantickými rysy (a psím pohledem) byl rovněž skvělý tah, scénář a zápletka mi nepřišly vůbec o nic méně povedené než PF - i když je jasné, že je to vlastně jen opakování osvědčeného schématu. Prolínání časových rovin (hlavně obchoďáková sekvence) je ale i tak zajímavé a tak zamotané, že člověka film nenudí ani po vícerém zhlédnutí. Navíc romantická zápletka mezi Jackie a Maxem je opravdu alespoň pro mne vítaným zpestřením.

25. prosince 2005