home
Svěrací kazajka

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Atmosféra. Smysl. Čas.

Upozorňuji, že tento názor obsahuje spoilery. Začíná to luxusně. Voják má kvůli válečnému zranění zřejmě problém s mozkem, ale nejspíš úplně jiného charakteru než si myslí jeho okolí, takže je zavřen v psychiatrické léčebně s ne úplně košer praktikami. Potud super. Může za to hlavně dokonale zmatený Adrien Brody a úžasná atmosféra vyvolaná rychlým střihem a ruční kamerou. V léčebně se ovšem začnou dít divné věci a první výlet mimo její zdi udělá z napínavého thrilleru příšerně idealizovaný příběh o cestování časem. Scény v márnici absolutně ztratí atmosféru a hrdina po chvilkovém tápání nabere dráhu k neoriginálnímu a předvídatelnému cíli, a nic mu v tom ani pořádně nebrání. Působí to jako dva filmy náhodně spojené v jeden. Moc bych si přála vidět konec toho prvního a ten druhý si můžou tvůrci strčit třeba za klobouk.

1. prosince 2012
avatar uživatele
80 %

Zasloužených 80%

Film o cestování v čase odehrávající se v psychiatrické léčebně. Touha poznat svou smrt a možnost změnit osudy těch nejbližších spolu vytvářely dokonalou souhru. Opravdu se na snímek dalo dívat bez pocitu nudnosti a nezaujetí.

1. listopadu 2012
avatar uživatele
90 %

Hodně hustý film. Herci byli dobří hlavně Daniel Craig, i když tam neměl tak velkou roli. A konec se mi líbil. No rozhodně doufám, že nikdy neskončím na psychiatrii...

25. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

The jacket

Romantická (pro děti do 12-ti let snad i strašidelná )časovka, kde vše dopadne jak má. Nebo ne? I přes jistou nedotaženost, přeslazenost, nelogičnost... stále patří s přehledem k tomu lepšímu co je v dnešní době v TV k vidění. Jen ten sníh v parčíku během rozhovoru Jacka s ošetřovatelkou. No myslím ten sníh co napadl jen na první řadu stromů. He, že by minimax?

19. ledna 2009
avatar uživatele
60 %

Noo... Perfektně splňuje žánr, nevidím na něm žádné chyby... Ale pro mě tahle podívaná není, filmy s posuny v čase moc nemám ráda (zvlášť pokud jsou nelogické, což se týká přesně tohoto filmu). Dýchá z toho na mě velmi stísněná atmosféra, vyvolávající nepříjemné pocity. Nelíbilo, ale je to subjektivní pocit. Tak 60%

17. ledna 2009
avatar uživatele
joda
...
80 %

The Jacket

Svěrací kazajka rozhodně stojí za vidění. Herci byli vybráni dobře, Adrien Brody ztvárnil svou postavu hodně přesvědčivě, ale i ostatní byli dobří. Daniela Craiga bych skoro nepoznala. Hned začátek mě dost vyděsil, ta hnusná kazajka s tunelem je hodně nepříjemná záležitost, nic pro klaustrofobiky. Docela mi vadilo to blikání očí nebo jak to nazvat, když byl Jack v tunelu. Nápad je to neotřelý, dlouho jsem neviděla něco tak zajímavého. Konec se mi také líbil, myslím, že každého uspokojí. Určitě doporučuji zhlédnout.

17. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

The Jacket

Můj názor je jasný, filmy s hlavní myšlenkou, skvělými herci, kvalitni atmosférou a s profesionálním provedením po stránce umělecké, mají právo být viděny.The Jacket je prostě parádní práce!

17. ledna 2009
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

Tento film jsem si vyhlédl už dlouho, ale dneska hrál v tv, tak proč se na něj hned nekouknout, že? Sice to bylo s dabingem, který mě ze začátku dosti rozrušoval, ale po chvíli jsem si zvykl a nevadilo mi to. Dokonce byla velmi dobře nadabovaná vedlejší postava Rudy Mackenzie. Výkon Daniela Craiga se mi velmi zamlouval, stejně jako hlavní role Adriena Brodyho a Keiry Knightley! Jejich výkony byly jako vždy, nadprůměrné! Příběh byl také velmi zajímavý a i když se vydával do budoucna, tak to bylo krásně přehledně udělané! Dost se mi líbila kamera, která nabídla spoustu zajímavých záběrů. Celkem příjemný, jemně nadprůměrný thriller s hvězdných obsazením...

17. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

O tomto filmu jsem toho nikdy moc neslyšela až jednoho dne se ke mně dostal náhodou. Když jsem ho shlédla seděla jsem chvilku přikovaná k židli, protože takový konec jsem nečekala ani za nic. Úžasný psychologický thriller, který má skvělou zápletku a super zamotaný děj. Musíte opravdu dávat pozor. Keira Knightley se mi tady hodně líbila, dobře zahrané.

15. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

The Jacket

Tento žánr zbožňuju. Psychologický thriller, při kterém musíte přemýšlet, aby jste tempo a děj filmu pochopili. Na tohle téma už jsem viděl film "Osudový dotek" a přišli mi tak na stejné linii, i když tady se musel hlavní hrdina nechat svázat a hodit do schránky. Trochu ujeté. Četl jsem si názory na tenhle film a je tady hodně použivané slovo "happyend". Osobně si myslím, že film neskončil happyendem. Tvůrci se to snažili ukončit tak, aby uspokojili všechny diváky a aby žádný nemohl mít na ukončení filmu námitky. Adrien Brody je bezpochyby skvělý herec i role které si vybírá jsou zajímavé a je myslím fér, že má Oskara. Tady není moc co diskutovat o jeho hereckém výkonu. Keira Knightley tady nemá možnost se podle mě moc herecky vyjádřit a proto je tady její výkon průměrný. Ovšem co mě překvapilo, byl výkon Daniela Craiga, kterého jsem ze začátku vůbec nepoznal. Bravurně ztvárnil roli blázna a bylo ho zajímavé vidět v jinačí roli, než jako Jamese Bonda. Celkově na mě film zapůsobil pozitivně a určitě se na něho kouknu víckrát. Dávám 70 %.

4. prosince 2008
avatar uživatele
pier
...
90 %

Svěrací kazajka

Opravdu fascinující film o muži...který cestuje v čase z prostor blázince...aby pomohl ženě...kterou potkal ještě jako malou v jejím soukromém životě. Výborné herecké výkony dávají filmu zajímavou atmosféru a mimo to bych vyzdvihl Daniela Craiga, který blázna hraje opravdu velmi dobře...Příběh obsahující řadu zvratů...které Vám vnutí přemýšlet o filmu vás nenechá ani chvíli v klidu. Mimo to jsou efekty nanejvýš zajímavé a stojí za pozornost, nepřehnané přesto pěkné. Film sice trpí klasickým americkým happyendem, ale na to si začíná člověk pomalu zvykat a zrovna když začnete duo Brody-Knightley fandit tak ho nakonec i uvítáte.

4. února 2008
avatar uživatele
100 %

Další cestování

Tahle tématika filmů se mi moc líbí - začalo to Osudovým dotekem, teď to pokračuje Svěrací kazajkou... Film byl hodně zajímavej, mohla sem vidět další "tvář" Keiry Knightly( ta role jí podle mě sedla) a objevila sem dalšího výbornýho herce - jo jasně, v Pianistovi byl taky dobrej, ale tady mě prostě oslovil mnohem víc...

2. května 2007
avatar uživatele
90 %

No - pěkný

Jsem uchvácen. Je sice pravda, že příběh beru trochu s rezervou, ale jinak to provedení, herecké výkony, prostředí léčebny, zamotaná hlava hlavního hrdiny... dost dobrý. Konečně zase film, který ukázal, že tento mysteriózně-skomírající žánr se dá uchopit s elegancí, vizuálně působivě a ukázat ještě něco nového. Troufnu si říct, že proti takovému Šestému smyslu (ten sice taky, ale už to není ono) to má i tu výhodu, že si film můžete pustit víckrát, sice už budete vědět, jak dějovou linku uchopit, ale ta atmosféra, to chmurné prostředí vás opět vrátí do takové podivné úzkosti, která je právě zde tou pověstnou atmosférou. Navíc Keira Knightley je úžasná (konečně nějaká civilnější postava), Adrien Brody také samozřejmě a Daniel Craig (který možná trochu působí jako strašák do zelí - asi kontaktní čočky, že?) je tou onou třešničkou. Škoda jen, že příběh byl odvyprávěn v takovém tempu, že prostě muselo přijít nadechnutí v podobě dost nehezkých klišé v závěru. Ale co, i ty se v rukách kvalitních tvůrců dají přežít a považovat spíše za pozitivum.

30. března 2007
avatar uživatele
80 %

Keira Knightley

Je to zajímavé sci-fi drama, ale některým postavám se mohlo dát větší prostor, protože v této podobě mi dost scén přišlo nedotažených. Ale film mě hodně bavil a hlavně díky postavám Adriena Brodyho a Keiry Knightley.

30. března 2007
avatar uživatele
80 %

Přemýšlím, jestli jsem z tohoto filmu zklamaná nebo ne. Byla to zajímavá myšlenka, ale možná mohla být lépe využitá. Začátek působil dost zmateně, občas jsem se v tom ději ztrácela a po čase začne být film nudný.

12. ledna 2007
avatar uživatele
50 %

Zklamání

Myšlenka možná zajímává, ale to zpracování... Spousta absurdit a absolutních nereálných nesmyslů... Škoda, na tento film jsem se docela těšila.. A nebýt skvělého Adriana Brodyho v hlavní roli, litovala bych ztraceného času..

3. května 2006
avatar uživatele
80 %

super

Fakt hodně dobrej film ale trošku zvláštní.
Perfektně zpracované, jak byl v tom boxu, to bylo dobrý, herecké výkony naprosto bomba, takže doporučuju. I když sem od toho asi čekal víc.

14. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Film měl na mě až moc zhuštěný a ne dost dobře srozumitelný začátek. Ale celkový dojem spravil skvělý Adrian Brody. Je to klasa herec.

1. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Škoda

Nemůžu si pomoc, ale nějak mě tenhle filmík zkalaml. Zajímavá zápletka, ale začátek tak zmatený, že až při druhé puštění sem ho pochopila... Kdyby tam nebyla ta romantická zápletka, nebylo by to moc zajímavý....No co se dá dělat, každý má jiný názor.....Ale velké plus mají animátoři za záběry scén v očích.

14. března 2006
avatar uživatele
80 %

Strašně se mi ve filmu líbil Adrian Brody, byl dost přesvědčivej... Další plus filmu je námět, docela zajímavá zápletka s zajímavýma léčebnýma metodama je neobvyklá a taky dobře zpracovaná... No, možná se na to podívám ještě jednou, aspoň kvůli tomu zajímavýmu zakončení... =)

5. března 2006
avatar uživatele
80 %

Dobré zakončení

Začátek trochu depresivní, nuda a chaos, pak se ale děj vykrystalizuje a vzniká dojemný příběh Adriana Brodyho, který zahrál excelentně. I konec je povedený - krásně uzavřel celý příběh.

24. února 2006
avatar uživatele
80 %

dobrý filmešek

Docela pěknej film, jen škoda,že jsem se občas ztrácela v ději a v čase ve kterém se zrovna Adrien Brody nacházel. Navíc byl pro tuhle roli jako stvořený.

19. února 2006
avatar uživatele
60 %

...

beze sporu zajímavej námět... .obsazení taky dobrý, nejvíc mě překvapila celkem netypická role pro keiru knightley.. .jenom škoda že film brzdí první polovina, která se tváří záhadně, ale poněkud se vleče... .ovšem když pak člověku odhalí o co vlastně jde, a na nic extra si nehraje, stane se z něj opravdu puotavej film...

4. února 2006

...

Mě to přišlo dost zajímavý.No, začneme třeba oibsazením.Keira Knightley je bezvadná, a o Adrienovi snad ani mluvitnemusim.Jinak film je dostdepresivní, ale je děsně zajímavej, a chytavej.Vakt ho všem doporučuju!

13. ledna 2006
avatar uživatele
40 %

Dal sem na vás...

Dal sem na názory, který jsou pode mnou a zkouknul sem tento film. Byl jsem zklamán, film se neuvěřitelným způsobem táhne, je nudný. Výkon hlavního hrdiny je na oskara, ale zbytek stojí za velký kulový...nejlepší jsou v tomto filmu závěrečný titulky, s nima si animátoři opravdu vyhráli a ty záběry do jeho očí...

16. října 2005
avatar uživatele
100 %

Dobrej děj

Od tohoto filmu jsem čekal hrozně moc, ale zas tak mě nenadchl. Celý film je takový nudný bez efektů, žádná akce... ale když jsem si počkal do konce a vše se rozuzlilo, byl z toho perfektní příběh. Příběh byl tak perfektní, že tomuto filmu dám 90%

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

kazajka

já jsem zase od toho filmu nečekala nic....a hodně mě nadchnul.Sice občas člověk nevěděl v jakém čase je ..ale pohoda. Skvělej herec, pro roli jak stvořený a zajímavý příběh.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

110%

Takhle moc mě už dlouho žádnej film nedostal.. Maybury je třída, povedlo se mu stvořit dílo opravdu geniální.. Už jen, že v hlavní roli hraje Brody slibuje skvělou podívanou..

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Hmmm

Co dodat, pokaždý když má příjít do kin něco takovýho nemůžu se dočkat... Adrien Brody ja suprovej a film je nadprůměrný ... takovýmu filmu se dá pak odpustit i některy nedostatky ... atˇ se jdou kritici vycpat. Doporučuju ... :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

the Jacket

Budoucnost je předurčena. Tak tohle řekl Nick Stahl v T3. Tenhle film vás vyvede z omylu. Nádherné prolínání časových linií je fakt zvládnuté na jedničku. Adrien Brody potvrdil, že má Oscara právem a už se moc těším, co předvede v King Kongovi. Keira Knightly mu zdárně sekunduje a jejímu převtělení do osiřelé dívky, která hledá pomoc v alkoholu a cigaretách musí uvěřit snad každý. Skvělá psychárna :) Rozhodně lepší než Mlčení Jehňátek.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

dobrý

Film se mi líbil, i když jsem ho občas nechápala, teda hlavně ze začátku. Pak už to bylo dobrý. Opravdu zvláštní film i příběh, netradiční. Ale rozhodně nic průměrného. Naprosto geniální jsou záběry na Jackovy oči v mrazícím boxu. Ten konec mi dal zabrat, furt se se sestrou dohadujeme, jak to vlastně skončilo, jestli umřel nebo ne. Kdyby někdo napsal, jak ten konec pochopil on, budu jedině ráda.

Kdysi dávno