home
Italština pro začátečníky

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
20 %

Romantická komedie?

To si snad někdo udělal srandu nebo co. I když způsob kamery je trošku odlišný než ostatní filmy, určitě to není plus filmu. Celou dobu jsem čekal komedii, ale vic, než NIČEHO, jsem se nedočkal. Jedná se spíše o nudné, smutné drama, které ale zaujme opravdu jen málo lidí. Obdivuji některé dramata, ale tohle mezi ně patřit nebude. Je mi líto psát negativní názory, ale zde to nejde jinak.

8. června 2007
avatar uživatele
100 %

italština pro začátečníky

Čekal jsem komedii, ale spíš by jsem řekl že je TO drama anebo je na TO výraz hořká komedie a byl jsem překvapen jak se pěkně dokáže filmem psychologicky naznačit spousta věcí ohledně mezilidských vztahů. Určitě jsem se nenudil i když některé pasáže byli dost kruté, řekl by jsem že realisticky vystrižené se života...

15. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Bezesporu můj neoblíbenější skandinávský film. Žánrově bývá řazen do kategorie komedie, což bych osobně brala pouze jako nezbytné přiblížení. Více než o legračních příhodách, vtipech a bonmotech je to místy úsměvný (což někteří poněkud zcestně považují za naivitu), ale častěji pořádně mrazivý příběh lidí, s nimiž se život moc nemazlí. Přesto jsou schopni hledat to dobré a nepodléhat krizím - podobně jako většina z nás. Jejich postavy jsou možná bizarní, ale díky jejich hereckým představitelům jsou také dokonale uvěřitelné. Rozhodně to není jen film o pěti legračních podivínech, kteří se v "našem" světě nevyskytují. Film řeší komplikované vztahy mezi rodiči a jejich dospělými dětmi, navazování nových kamarádství a partnerství i jejich "udržování". Je také o odpovědnosti, poslušnosti, vstřícnosti, bolesti i smrti. Pokládá důležité otázky např. za jak dlouho se může člověk po ztrátě milované osoby znovu zamilovat, je v tom rozdíl, když se jedná o kněze? Vedle hereckých výkonů bych dále vyzdvihla skvělou režii a promyšlený scénář.

5. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Návod?

Film jsem shlédl večer během práce. Zapůsobil na mě dojmem pohodového filmu, ze kterého se dá čerpat v životě, protože situace v něm vykreslené se dějí denně kolem nás. A neumíme na ně někdy reagovat, jak by si zasluhovaly. Toto je možná malý návod.

25. července 2006
avatar uživatele
80 %

Povedený film

Tenhle film jsem viděla ve školním filmovém klubu a moc se mi líbil. Je to takový příjemný film, člověk se u něj hezky odreaguje, ač je možná trochu naivní.

11. července 2006
avatar uživatele
90 %

výborný film

Osudy hlavních postav, jejichž svět není ani černý a rozhodně ani růžový, s možná nepříliš skvělými vyhlídkami na budoucnost určitě zaujali klubového diváka. O tomhle filmu bych stručně řekla, že člověka tak trochu pohladí na duši.

7. prosince 2005