home
Útěk do divočiny

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
70 %

65%

Úprimne, film mi nepríde o toľko lepší, ako mnohé iné, a neviem sa celkom stotožniť s toľkým ošiaľom a vysokými hodnoteniami okolo neho. Pre mňa je to niečo priemerné - je to ok - ale stále priemerné. I keď réžia je skvelá, scenáru niečo chýba. A rodina mi príde až moc dramatická.

5. července 2016
avatar uživatele
50 %

Průměr

Nádherná a okouzlující příroda, životní rozhodnutí a odhodlání změnit zažité stereotypy, malichernost a touha po materiálních statcích, sobeckost lidí a touha po penězích. Tohle vše ve filmu najdete. Nicméně snímek byl pro mě průměrný. Na jednou zhlédnutí jsem se určitě nenudila, ale že bych ho musela a toužila ho vidět po druhém, to ne:)

21. listopadu 2011
avatar uživatele
80 %

Into the Wild

Film jsem měla v hledáčku dlouho, zhruba od doby, co se o něm začalo mluvit v souvislosti s Oscary. Nějak jsem se k němu ale nedostala. Až teď. A hlavním impulsem, abych se podívala, byla především pozice snímku v imdb top 250. Začnu u hlavního hrdiny. Pro mě takoví dobrodruzi nejsou hrdinové, necítím k lidem, kteří riskují svůj život, nijakou náklonnost. Spíše je vnímám jako ty, co si neváží toho, že se vůbec narodili. Proto jsem si k hlavní postavě cestu nenašla. Také bych film alespoň o půl hodiny zkrátila. Ale tím výčet mých negativních připomínek více méně končí. Vnímám, že je film místy moc lartpourlartistický, jenže mi to až tak nevadilo. Spousta lidí kritizuje přemíru záběrů krajiny a jímavou a snad až prvoplánovou hudbu, jenže mi to rovněž nevadilo. Právě hudbu hodnotím velice pozitivně, když si odmyslím film, je to přesně můj styl. Takže když to vezmu kolem a kolem, dokonalý film to rozhodně není. Není to bomba, ale je to příjemné dílko, kterému ty filozofické kecy a výše zmíněné odpouštím.

15. srpna 2011
avatar uživatele
100 %

Into the Wild

Nooo Na zamyšlení... viděl jsem to sice jen v originále ale hned dvakrát a musím uznat chlapec má koule a guráž... neuvěřitelná touha žít v divočině bez mobilu, bez domova, bez přátel a beze všeho... hodně hlášek a hodně myšlenek, monology a dialogy na úrovni... sebepoznávání a nakonec no nakonec sebepoznání... Aljaška je nádherná!

15. ledna 2011
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Do sebe zahleděný film, který se opájí svým vizuálem a filosofií. Je v obrovské bublině, ze které se dívá na svět a soudí ho, tvrdí, že ho umí vylepšít a neustále si na něco hraje. Jak nemám rád Penna herce, zřejmě nebudu mít rád ani Penna režiséra. S trochu kratší stopáží by to možná na ty čtyři hvězdy stačilo, protože tu je několik zajímavých scén a drží to pohromadě, ale pod nehty se mi to nedostalo.

25. dubna 2010
avatar uživatele
80 %

Sám za sebe se řadím mezi klasické městské typy, které by bez kina a Billy za rohem jenom strádaly. A i když mám přírodu opravdu rád, jen těžko bych si dokázal představit radikální změnu v tomto stylu žití, svým způsobem tedy chovám respekt k lidem, kteří jakkoli vybočují a například se odstěhují na venkov, kde je klid a čistý vzduch. Z filmařského hlediska by ale bylo zřejmě nezajímavé točit biják o muži, jež odešel do nějaké Horní Dolní… když už se vzdát veškerých pozlátek nových výdobytků… raději volit, ÚTĚK DO DIVOČINY. Tím jsem úvod odbyl a hurá na hodnocení. Hned z kraje je potřeba zmínit, že se jedná o krásný film, ničím nezkažený a pojednávající o vyšších cílech. Ovšem i líčení vznešeného tématu nemusí patřit mezi nejzábavnější… Stopáž je dlouhá, a jestli vás nedostanou v první hodině, těžko se vám bude trávit ten zbytek. Považuji za nutné zmínit: na film si je potřeba udělat náladu a hlavně čas!! Vyvíjení Chrisovy poutě se řadí mezi pozvolné s důrazem na hrdinovy pocity. Na druhou stranu přesně tímhle si vás s trochou štěstí omotají kolem prstu… S. Penn se ujal režie velmi dobře a ví, kam chce diváka dostat. Chrisova cesta je stěžejní pilíř a na ní pouze navrstvuje různé odbočky s náhodnými lidmi, s kterými si hrdina pokaždé padne do oka. Dobrou polovinu času tedy strávíte u rozprávek a mezilidských sympatií. Vesměs mě tyhle pasáže nijak nevadili (střet s hippies byl fajn, románek s budoucí "holkou upíra" už moc ne), ale pořád jsem chtěl především vidět, jak jde hrdina sám za sebe… dočkal jsem se. Etapa zvaná „kouzelný autobus“ byla to pravé, Aljaška předvedla svou nespoutanou krásu. Náhle jsem pochopil hrdinovy myšlenky a plány. Prožít několik let kocháním se a splynutím s přírodou je vskutku hezké. Ovšem čím kdo zachází, tím také schází. Konec byl smutný a zároveň nemohl dopadnout lépe, šťastná tečka se sem nehodila. A po oznámení, že je příběh podle skutečně události, mi parádně vzali vítr z plachet při možném kritizování. Něco bych za normální situace vytkl, ale když takhle skutečný Chris McCandless zřejmě žil… prostě to nejde.

8. dubna 2010
avatar uživatele
80 %

Zaujímavý film o hľadaní samého seba, o znovuzrodení, o odpútaní sa od materialistických vecí. Pekná psychologická štúdia "hlavy" hlavného hrdinu, ktorá nám postupne odkrýva jeho duševné rozpoloženie a zároveň nám dáva odpovede, na niektoré otázky. Pekne natočený film s množstvom kvalitných aspektov. Film je o to krajší (ale aj smutnejší a zaujímavejší), že je podľa skutočného príbehu. Doporučujem vidieť.

18. února 2010
avatar uživatele
70 %

Sean Penn

Ano, Sean Penn je pro mě osobně jediným hrdinou tohoto filmu. Dokázal totiž z ne příliš perspektivního námětu vykřesat, co mohl. Přidávám se k nadšencům z vizuální stránky celého počinu, protože jednotlivé záběry nejrůznějších zeměpisných šířek a délek představovaly opravdovou potěchu oka. Fascinující a inspirující. Ať už mluvíme o kráse aljašské izolace nebo hnusu chudinských čtvrtí americké metropole.
Chris alias Alexander Supertramp si mě na druhou stranu nezískal vůbec. Z psychologie věci rozumím tomu, že každý se s disfunkční rodinou vyrovnává jinak, ale přednášky o konzumu a materiálnu a tragických hodnotách společnosti byly v jeho podání naprosto povrchní. I přesto, že získal dotyčný mladík vysokoškolský titul, očividně o hloubi svého životního přesvědčení zrovna dvakrát nepřemýšlel. Sám se totiž ve své krátkozrakosti utvrdil, když na sklonku svého života zjistil, že k tomu opravdovému štěstí potřebuje právě onu společnost. Velká škoda, že osobnosti, které potkával na svých toulkách ho nepřiměli popřemýšlet o tom dříve. Ironie osudu jej totiž v honbě za "životem" přivedla na zcela jiná místa...

23. listopadu 2009
avatar uživatele
T!mo
...
100 %

Není zrovna lehký připsat k tomuhle velmi! povedenému filmu kladnou rezenci, protože to už mnohem lépe vystihli jiní předemnou. Přesto vytáhnu zkráceně jen pár bodů. S. Penna považuju za elitního herce od té doby, co jsem ho viděl v 21 gramů nebo tajemná řeka,takže jsem věděl,že to určitě nebude nějaká béčková kravina,ale bude to stát za to. Něco podobného se dá říct i o hlavním hrdinovi E. Hirschovi, který mi do hlavní role perfektně pasoval. Přidejte k tomu divokrásnou aljašku, pocit svobody bez čehokoliv svazujícího, jen Vy a váš baťoh a celý svět před Váma. Respekt pro Ch. McCandlesse..

20. října 2009
avatar uživatele
100 %

nejlepší

film všech dob. Prostě něco úžasnýho, co nedokážu vyjádřit slovy. Poprvé jsem ho viděla před rokem a od tý doby neni den, kdy bych si nevzpomněla na úžasnou muziku od Eddieho nebo na nějakou repliku z filmu. Krásný a dojemný a prostě nejlepší.

15. října 2009
avatar uživatele
90 %

Výborný soundtrack

Výborně zfilmované, oproti knížce je děj svižný a napínavý. Hudba tam hraje poměrně velkou roli, díky ní film na mě hodně zapůsobil...

31. března 2009
avatar uživatele
100 %

Silný dojem

Vždycky mě přitahovala myšlenka utéct od dnešní společnosti a zamířit někam do neznáma,tam kde bych mohla být zcela svobodná .Proto jsem už při první zmínce o námětu, nemohla odolat myšlenkovému pokušení prožít tento příběh alespoň v očích diváka. Avšak dobrý námět ještě nezaručuje úspěch filmu,mnohokrát forma zničila obsah, ač mohl být tak cenný.V tomto případě však ani ta nezklamala. Zaujala mě drsná, nepředvídatetelná příroda a boj hlavního hrdiny o přežití ve spárech Aljašky. Boj se však pro něj stane osudným. Ačkoliv byl hnán svými romantickými sny o svobodě a soužití s přírodou , byl tvrdě konfrontován s nemilosrdnou realitou přirody mrazivé Aljašky,která si vzala jeho život. Ještě působivější je,že příběh byl napsát podle skutečné události. Rozhodně doporučuji.

18. ledna 2009
avatar uživatele
30 %

Čisté znechucení

Piere, nenadávej:) Od filmu s názvem Útěk do divočiny jsem čekal, že se alespoň podívám, jak v té divočině samozvaný Supertramp přežíval, ale tohle bylo přes všechny míry. Chtěl jsem vidět drsnost a úplný návrat do přírody. To jak mně film prezentoval hlavního hrdinu, o kterém skutečně nevím nic bližšího, bylo směšné. Zpomalené, vlezle líbivé záběry na hlavního hrdinu s přírodou v pozadí, ozvučené přesně tou samou hudbou s vždy sednoucím textem. Dojmutý supertramp hledíc do dále. Celý film jsem ho viděl jen stopovat u silnice, ležet v nákladním vlaku nebo jet v autě, či obtěžovat nějaké lidi se svým neustálým opakováním toho, že půjde na Aljašku. Když už naběhla další filmová kapitola, která se zřídka kdy odehrávala v pustině, Supertramp s puškou v ruce bez problému střelí mrštnou veverku, na nákupním vozíku si po poušti veze kajak k řece Colorado, aby si zvedl adrenalin, také potká hodného medvěda a pak řve, že má hlad a střílí do vzduchu. Rybařit jsem ho neviděl ani jednou. Mimochodem rozdělení na kapitoly je u takového filmu také něco. Kapitola 1. Rodina, 2. Moudrost, 3. Dospělost, 4. Scénáristický průser, 5. Selháni režie. Záběry z National Geographic (nechybí ani velryby), občas nahá ženská, aby byla zachována nepřístupnost a tím lepší reklama a úmorná nuda, kterou už s tímto filmem znova nepodstoupím. 140 minut diskuzí a filozofování o tom, jak se lidi chovají špatně a jak falešní jsou trampovo rodiče. Scéna se čtvrťákem a starcem je ukázkou toho, kam až je tento film schopen zajít. V takovém filmu nesmí chybět rozhovor s jablkem a samozřejmě si hlavní hrdina nedělá starost o omrzliny a ani o přístřešek, který mu zajistil autobus s centrálním vytápěním. V divočině se přece hodí. No ten film prostě nešel natočit jinak. Ani zkrácení filmu by nepomohlo. Tohle je maximálně tak látka, která měla zůstat rozepsána na papíře knihy, ne na 140ti minutový film o člověkovi, který si prostě řekl, že se na všechny a na všechno vykašle a zajede si na dovolenou do neúrodné zmrzlé Aljašky vyhladovět. Prostě další natočenej rádoby syrovej a převratnej film s úžasně silnou myšlenkou o lidské volnosti a touze. Takových filmů je a ještě bude, tak si šetřete chválu na něco lepšího, abyste pak nemuseli snižovat hodnocení. Film doporučuju každému, kdo si umí udělat svůj názor a nepapouškuje pasáže: jo, je tam hezká příroda a hudba to skvěle doplňuje, takže nemůžu jinak než 100%. Já nemůžu jinak než 30%. (Je mi blbý dát méně) Můžeš nadávat.

12. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Naprosto strhující film na motivy. skutečné události. Všechny aspekty filmu jsou perfektní - ať už Pennova režie, herecké výkony nebo nádherná hudba. Pomalu si vytváříte vztah s hlavním hrdinou, snažíte se ho pochopit a na konci kdekomu vyhrknou slzy z očí. Jeden z nejlepších filmů, co jsem zatím viděl.

1. října 2008
avatar uživatele
Meky
...
80 %

Christopher McCandless

Tak musím říct, že jsem si od tohoto filmu sliboval víc, už ten název Útěk do divočiny, prezentuje dobrodružství.....ale tak dobře sem se zase nebavil. Ale tím nechci snímek nějak shazovat, má spoustu kladů, třeba slušnou režii v podání Penna, Emila Hirsche v hlavní roli (ja ho znám především z filmu Sexbomba od vedle) a krásnou přírodu zdivočelé Aljašky, na kterou byl asi kladen největší důraz. Taky mě dost fascinoval samotný Christopher McCandless. Jeho sen odejít z současného, kultivovaného světa do "syrových" a nedotknutelných končin země...I když na druhou stranu to byla asi blbost, která ho stála život! Ale přece jen, poznal kus překrásné země, spoustu nových lidí a přátel, prakticky všude tam kde přišel, tak ho milovali... a jestliže to tak bylo ve skutečnosti, což asi bylo, tak měl velké srdce a byl to dobrý člověk...

8. září 2008
avatar uživatele
90 %

radsej by som seana penna videl ako herca v dalsej vynikajucej ulohe,pretoze je skvely herec. aj ked tento jeho rezisersky pocin bol super. bolo to trosku pridlhe a viac som cakal scen ako sa prediera tym zivotom v divocine,ale z celeho filmu doslova salala ta cistota,sloboda a priroda, ktoru sa nam snazil predlozit reziser a aj hlavny hrdina.

16. července 2008
avatar uživatele
90 %

Kristen Stewart

Jeden z mála filmů, kterému neuškodilo, že jsem nejdříve četl knihu. Hlavně protože příběh z knihy je ještě více dotvořen obrazy z Aljašky, které si člověk při čtení nepředstaví do všech detailů, krásy a skutečností. Hudba skvěle doplňuje úžasné obrazy, ale opravdový příběh je lepší si přečíst se všemi detaily.

3. července 2008
avatar uživatele
100 %

Into The Wild

Asi před necelým rokem jsem slyšela, že se má točit něco takového. A od té doby jsem se těšila. Moc jsem nedůvěřovala Pennovi, jelikož jakožto herec mě ani nezaujal. Ale musím říct, že co by scénarista na mne udělal dojem. Film, byl skvěle natočen. Hlavní myšlenka ponechaná. Hudba sladěná s filmem. Prostě se dalo na co koukat.

26. června 2008
avatar uživatele
80 %

Fakt hodne prekvapil. Nečekala jsem neco tak dobrýho. Moc mne to zaujalo a koukla jsem si to hned dvakrát.

11. června 2008
avatar uživatele
80 %

Koukám,že ohledně tohoto filmu panuje na tomto webu opravdu nadšení,ke kterému se ale já bohužel nemůžu tak úplně přidat.Penn si bez diskuze vybral naprosto jedinečnou a velmi přitažlivou látku,ale podal jí stylem který mi příliš nevyhovuje(bavím se tady spíš o hledisku filozofickém než o filmařském).Trochu mi nejde pod nos,že se Penn k titulnímu hrdinovi staví trochu moc kladně a nekriticky.Nikde totiž nenajete ani náznak toho,že se Chris McCandless choval nejen naprosto neuvážlivě a bezhlavě,ale taky trochu sobecky.To,že se postavil proti konzumnímu stylu života,že nechtěl žít v přetvářce jeko jeho rodiče,že pohrdal společností a hodnotami,které vyznává,to mi samozřejmě velmi imponuje,ale proč v tom případě nejel pomáhat sirotkům do Barmy nebo tak něco...Tím by totiž pomohl druhým a o životě v nouzi a bez peněz by se poučil přinejmenším stejně jako při svém vandrování amerikou.Takhle strávil dva roky svého života tak trochu neužitečně,jen si sám rovnal věci v hlavě,což mu nakonec ve finále také k ničemu nebylo.Teď jsem se možná vyjádřila až příliš negativně,dovedu ho pochopit a i jistým způsobem obdivovat,ale pokud se k němu bude Penn stavět tak nekriticky,jako to ve filmu předvedl,odmítám s ním být na jedné lodi.Pokud bych kromě myšlenkového poselství filmu měla hodnotit i další věci,pak byl možná trochu příliš dlouhý,ale rozhodně mě dostala nádherná kamera(nikdy jsem netoužila navštívit Ameriku,ale po tomhle filmu začínám uvažovat) a dokonale vyvážený písničkový soundtrack.Je to hudba,která se přesně hodí do auta,pokud by člověk vyrazil na nějakou delší cestu.Útěk do divočiny si ode mě nejvyšší hodnocení nevyslouží,ale přesto je to film,který je škoda minout.

8. května 2008
avatar uživatele
90 %

Film mě opravdu mile překvapil. Hrozně mě zaujal příběh se smutným koncem. Film byl podle mě natáčen hodně neobvykle a obyčejně. Po skoro celou dobu zde byly scény jenom s hlavní postavou, mohli jsme s ní sdílet její emoce a pocity. Líbilo se mi jak film porozkládali na kapitoly, jak je datovali a tak... Celou dobu mě fascinovalo jak se chctěla hlavní postava odtrhnout za každou cenu od civilizace a žít si svůj svobodný i když asi těžký život. Občas mi některé scény přišly trochu odporné třeba jak tam lovil veverky, jak je jedl a jak stahoval toho losa z kůže. Podle mě obsadili hlavní postavu opravdu dobře a toho kdo není suchar tento úctyhodný film určitě nadchne a dojme.

8. května 2008
avatar uživatele
100 %

Poprvé jsem viděla trailer, když jsem seděla v kině na Venkovském učiteli, mělo to sotva tři minuty, ale dostalo mě to natolik, že jsem si byla hned jistá na to jít !! Sice nevím, jestli je Robinson Crusoa podle skutečného příběhu, ale tohle je skutečný Robinson Crusoa natočený podle skutečné události...Toho mladého muže obdivuju a jeho život bych si přála žít. On totiž ŽIL !! Vedle něj bych se cítila malá a myslím, že nejen já...Naprosto úžasné a vřele doporučuji...Když nad tím pak člověk přemýšlí, tak dojde k závěru, že na tom filmu bylo víc než kousek pravdy !!

5. května 2008
avatar uživatele
100 %

Úžasné

Je až neuvěřitelné, jak vynikající film se dá natočit s minimálním počtem herců. Srdcervoucí příběh, který se odehrává v panenské přírodě a jehož příběh Vám ihned zaleze pod kůži a nepustí. Nádherné záběry přírody a pocit dobrodružství divák hltá doslova po hektolitrech a vědomí, že je film natočený podle skutečného příběhu ve mě vyvolal otázku, zda nežiji špatně. Protože Christopher McCandless svůj život neprožíval. On jej ŽIL a užíval si každý den!!!! doporučuji !!!!!

2. května 2008
avatar uživatele
100 %

Strhující film

Tento film byl pro mě asi nejpůsobivějším zážitkem v poslední době. Příběh je naprosto úchvatný, kamera perfektní a hudba do tohoto filmu skvěle zapadá a dotváří atmosféru. Zkrátka je to jeden z nejlépe natočených filmů podle skutečné události.

20. března 2008
avatar uživatele
100 %

Musím říct, že plně souhlasím s Jimem, film mě upoutal už jen pro ten nápad zmizet ze světa peněz a kariéry a žít skutečně svobodně... On tenhle námět není moc používaný, to bude možná také jedním z faktorů té zajímavosti filmu, tím ale nechci podcenit celkové zpracování filmu, které je skutečně povedené...Za mě jasných 100% :)

9. března 2008
avatar uživatele
pier
...
100 %

Útěk do divočiny

Já se musím přiznat, že na mě to zase až tak moc nezapůsobilo, že bych si chtěl zabalit kufry a zmizet pryč :) to opravdu ne, ale je to opravdu skvělé dílo které člověka naplní takovou svobodou že se zamiluje do příběhu natolik že by se opravdu zbalil a zmizel ( jak píšu až teda na mě, já sem moc pohodlný )...Sean Penn natočil velkolepý film, kde se Emile Hirsch dělí o plátno s nádhernýma kouskama téhle planety...Opravdu nádherné záběry na zasněžené hory, proudící řeky a do toho Vám zní líbezná hudba...Už opravdu nevím jak jinak tenhle film vychválit protože nechci opakovat názor od Jima:)...ale Útěk do divočiny je opravdu jedinečný...a doporučuju!!

5. března 2008
avatar uživatele
100 %

Tak musím říct, že na tento film jsem se velice těšil už jenom kvůli pointě filmu - útěk do divočiny, před civilizací!To mě prostě napadá každou chvíli a teď to skvělý Sean Peen natočil!Příběh mladého tuláka který se rozhodl, že spálí peníze, rozstrhá kreditky a bude prostě žít s přírodou!!To co jsem viděl dnes večer opravdu nemělo obdoby!Možná to bude znít příliš nadneseně, ale je to opravdu snad nejlepší film který jsem v životě viděl a to myslím vážně!Neuvěřitelně to na mě zapůsobilo!!Samozřejmě zejména kvůli tomu, že jsem s hlavním hrdinou od začátku sympatizoval...říkal jsem si sám pro sebe přesně tohle chci jednou udělat já...jen tak to tady na chvíli vše nechat a poznávat krásy naší planety, žít nespoutaně a v klidu!Ale zpátky k filmu!Into the Wild má podle mého obrovskou snahu něco tomu divákovi předat nějakou myšlenku což se snaží ostatně hodně filmů...ovšem tento to v mých očích udělal tak, že jsem celých těch zhruba 160 minut mlčky a s úžasem sledoval co, že za zázrak vidím před očima!Naprosto extrémně skvělý děj, výplň každičké scény je strhující, nádherná příroda, úžasná hudba, skvělý herci(nejen hlavní představitel, ale opravdu všichni co zde figurují)!Tolik emocí jste snad v žádném jiném filmu neviděli!A mohl bych to tady opravdu oslavovat do nekonečna!Opravdu pro mě s podivem, že akademie alspoň tento film na oscara nenominovala, protože jsem viděl již všechny nominované a ani jeden nesahá tomuto strhujícímu zážitku ani po kotníky!!Prostě jestli tento snímek neuvidíte opravdu o strašně moc příjdete!!Pro mě absolutně jednoznačných

14. února 2008