home
Insomnie

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Musím povedať, že tento film je jednoznačne najslabší od Christophera Nolana. To neznamená, že film je strašný, pretože chápem, že sa nedá očakávať od režiséra aby si udržal taký vysoký štandard (čož sa Nolanovi i napriek tomu mimoriadne darí). Herecké obsadenie výborné a výkony tiež. Chýbala mi Nolanova kamera a jeho práca s nasviecovaním scén a najmä zložitosť a rôzne prvky na zamotanie. Nolan patrí k režisérom, ktorých podpis je stále evidentný v ich diele, ale musím povedať, že v tomto filme som si ho veľmi nevšimol (náznaky tam ale boli). Sklamal ma najmä koniec, no nie kvôli tomu, že by niekto mohol povedať, že je otvorený, ale len kvôli tomu aký bol - naivný. Film obsahoval viacero cliché scén, na čo nie som zvyknutý. Zopár myšlienok bolo dobrých a takisto musím uznať, že som dej sledoval s napätím. Treba však povedať, že v tomto žánri človek nemôže očakávať neviem aké geniálne filmy a keď to porovnám s krimi trilermi, ktoré máme možnosť sledovať v telke, tak nieje o čom. Keby som mohol, tak dám 65%...

31. října 2010
avatar uživatele
60 %

Insomnia

Christopher Nolan. To jediné mi úplně stačí k tomu, abych se podíval na nějaký film. Ať už je v roli scénáristy, režiséra a nebo zastupuje obo dvoje pozice najednou, vždycky se z toho vyklube kvalitní snímek. Nejdřív přišlo "Memento" a "Dokonalý trik", poté dal fenoménu zvanému "Batman" zcela nový rozměr a o filmu "Počátek", který jsem zatím ještě neviděl také kolují zajímavé řeči. Film "Insomnie" byl tudíž něco jako povinnost. Povinnost, které se splňovala strašně ráda. Kdo by si nedal za povinnost se podívat na film s Pacinem, Williamsem nebo Swankovou? Kriminálky mám rád a v těch psychologických si libuju. Na kriminálkách o zkorumpovaných policajtech jsem vyrůstal a každý ví, že když Pacino hraje detektiva, nemůžete se už nic lepšího přát. Proto jsem byl zvědavý, jak tohle vezme do ruk někdo jako Nolan, když je "Insomnie" vlastně remake norského filmu. Zápletka je zajímavá. Zkušený polda poslaný na Alijašku v období, kdy 24 hodin v kuse svítí slunce, to rozhodně není špatný začátek. Děj se vyvine tak, jak byste nečekali a překvapuje Vás takřka až do konce. Ovšem, i přesto všechno mi "Insomnie" přišla jako nejslabší snímek Christophera Nolana. (Zvláštní, že zrovna a jenom k tomuto filmu nepsal Nolan scénář.) I když má film pár napínavých momentů, zajímavou zápletku a herce, jaké si musí přát do svého filmu každý režisér, přece jen to pořád není ono. Film trvá skoro dvě hodiny a proto se zde projevují i prázdná (rozumněj nudná) místa. Ona scéna s kládami vůbec není tak perfektní, jak se o ní povídá a to, že Nolan oproti originálu některé věci (scény) "zjemnil" filmu jen uškodilo. Kdyby byl Pacino třeba jen trochu větší šílenec, tak by film dostal alespoň nějaké grády a i když to vypadalo, že to tak opravdu bude, tak se nakonec nic nestalo. Ani to napětí mezi Pacinem a Williamsem nebylo tak "na nože" jak jsem si myslel, že bude. Pro mě osobně je to film jen na jedno podívání. Al Pacino však přesto všechno celý film táhne kupředu. Únava, bezmocnost, zlost, šílenství to všechno jde na něm opravdu vidět a za to mu patří mé uznání. Pacino je prostě polda jak vyšitý! Robin Williams v netradiční roli také překvapil, ale na můj vkus se mohl trochu více vžít do své postavy, když to celé tak hezky rozehrál. Hillary Swank byla nejsympatičtejší postavou filmu a mě bavilo se na ní koukat. Zato Martin Donovan (a jeho postava) mi přišel neskutečně nesympatický. Vzhledem, výkonem, hereckým přednesem, prostě úplně vším! Jedním dechem: "Tady Nolan zaváhal! Detektivka, která měla na to stát se, po jistých úpravách, mnohem lepší. Bohužel nám bude muset stačit dobrá zápletka, kvalitní Pacino a dostačující Williams se Swankovou!" Dávám 60 %.

15. října 2010
avatar uživatele
40 %

V několika komentářích se píše o skvělé akční scéně na kládách. No ale co na ní bylo akční nebo skvělé? Pacino běží po kládách a spadne do vody. To si děláte srandu? Já už některým věcem přestávám rozumět. Insomnie je slabý zážitek vystavěný na hodně ujetých momentech. Od vyplašení vraha megafonem po nešťastný výstřel v mlze a samotné odfláknuté finále. Do toho bláznivý detektiv, který celý film šachuje s důkazním materiálem a dělá z toho šaškárnu. Obsazení se vůbec neukázalo v dobrém světle a o nějakých skvělých výkonech nemůže být řeč ani za mák. Někdo by rovnou dával všem oscary. No je vidět, že to mnoho lidí hodnotilo ještě v době, kdy byli unešení z každého detektivního příběhu Jakea a Tlusťocha. Nolan si zkrátka vybral špatný scénář a vůbec nechápu, proč do toho šel. Navíc je to remake. Klasické šlápnutí vedle.

18. července 2010
avatar uživatele
50 %

Insomnie? Ani náhodou

Tenhle film jsem shlédla úplnou náhodou když jsem zapla televizi a můžu říct, že je dobře že to byla jenom náhoda. Kdybych se na ten film totiž těšila, asi bych byla zklamaná. Přišlo mi že je to bez děje a že je tam mnoho nudných pasáží,což mě odradilo na tenhle film dokoukat až do konce a vůbec mi nevadí že jsem přišla o závěr. Pokud chcete usnout, je to ten pravý film pro vás. Insomnie vás u toho opravdu nebude držet.Jediné co se dá pochválit, je snad jen výkon herců. Jinak podle mě nic moc..

21. dubna 2010
avatar uživatele
80 %

Al Pacino

Dobrá zajímavá detektivka okořeněná psychologickými dilematy postav. Film drží v nadprůměru především Al Pacino, který je skvělý. Naproti tomu Robin Williams mi připadal nevěrohodný a působil na mě dost rušivě, komedie mu sedí daleko víc.

9. listopadu 2009
avatar uživatele
80 %

herecky koncert al pacina, ako detiktiva, ktory nemoze spat. zahral to naozaj brilatne. trochu mi tam bol čudny robin williams, v tej svojej ulohe a mrzelo ma, ze ich hra - kto z koho - netrvala dlhsie. vtedy sa to naozaj pekne zamotavalo. ale aj tak je to jedna z tych podarenejsich krimi veciciek.

16. února 2009
avatar uživatele
100 %

Insomnie

Dnes jsem zkoukla tento povedený film. Moc se mi líbil, výborní herci - Al Pacino, Hilary Swank i Robin Williams... A nádherné prostředí Aljašky, které dodalo celému příběhu ten správný náboj... Opravdu poctivě promyšlený příběh, který mě ihned vtáhnul do děje, a držel až do konce. Moc se mi líbilo, jak Al Pacino zahrál svou roli totálně KO chlápka, jojo, taková insomnie, to musí bejt záhul...

11. prosince 2008
avatar uživatele
50 %

Nic moc

Mě tenhle film zase až tak nezaujal. V hlavní roli se mi Al Pacino zdál otřesný. Jako nějakej zhulenej dědek. Pro mě byl jeho výkon strašný. Ty jeho grimasy...nedalo se na něj dívat. A ten konec taky nebyl moc domyšlenej. První půlka se dala, ale ta druhá...škoda mluvit.

27. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Dobrá detektivka, která se stává ještě lepší tou další linií, která se příběhem prolíná – vnitřní boj detektiva Dormera (vynikající Al Pacino), zda se má přiznat k té nešťastné nehodě s tragickými následky (i když mu vlastně tak trochu vyřešila problém) a nebo ji skrýt další lží, podvodem a v podstatě zločinem. A to vše v nádherném prostředí Aljašky.

23. června 2008
avatar uživatele
konz
...
90 %

...

Podle mě film s odně výborným dějem a zajímavou zápletkou. Hilery Swank a Al Pacino mi opravdu sedli do oka, a navíc film se odehrává v zajímavém prostředí tak že co dodat.

8. června 2008
avatar uživatele
70 %

Al Pacino

Film má velmi dobrou první polovinu, ale potom se kriminální zápletka rozplete a drama už není tak zajímavé i přes stále dobré výkony herců.

18. května 2008
avatar uživatele
80 %

Al Pacino je takovej charismáč, že by utáhnul i Troškovy eposy. Nolan je však zdaleka sofistikovanějším tvůrcem a umí psát hodně dobré scénáře. Insomnie je vizuálně přitažlivý film s neoriginálním hlavním motivem, ale poslat Pacina na Aljašku a nenechat jeho postavu spát, to už je jinčí kafe, co do originality myšleno. Nolan krom hravým sekvencí v Pacinově empatii natočil skvělou akční scénu na kládách. Krom geniálního hereckého galapředstavení hlavního hrdino se v dobrém světle předvedl i Williams a Swanková. Tak proč to nedoporučit, hmmm ...

12. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

Nic zas tak extra tento film rozhodně není, ale aspoň vidíme, co s člověkem udělá zásadní změna prostředí. Na to,že v zde hrají velice slavní herci jako Al Pacino nebo Robin Williams, jsem prostě očekávala víc. Dávám tak 80%.

2. března 2008
avatar uživatele
80 %

Poctivá kriminálka s docela dost depresevní atmosférou. Srovnávat to s Mementem je trochu blbost, ale stejně na mě Memento působilo silněji. Přesto hodně dobrý film.

28. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Nedávno jsem měl možnost Insomnii po dlouhé době vidět a musím jí přidat. Stále jí nedokážu přiznat nějaký skutečný status jednoznačné kvality, ale poctivý kus filmařiny to nepochybně je. Atmosféra bezesných dnů, vždy výtečný Pacino, Williams v netradiční roli... nakonec to krásně zapadá do sebe, i když to zůstává na "zkouknout - zapomenout".

4. října 2007
avatar uživatele
80 %

Zaujímavá kriminálka, aj keď ten koniec bol dosť americký. Mohlo to skončiť aj inak, ale čo už. Potešili ma však výkony hlavných hrdinov. Al Pacina a Robina Williamsa.

7. června 2007
avatar uživatele
90 %

Tak k tomuto filmu bych napsala jen to, že se mi celkem líbil, samozřejmě Al Pacino skvěle zahrál nevyspaného detektiva, snad jenom Robin Williams mi tu nějak neseděl, protože je spojen spíše s komediemi než s takovýmhle žánrem, ale když si odmyslíme že hrál v komedijích tak podal schopný výkon. Děj mě zaujal, takže fajn film.

29. května 2007


Od začátku dobře vyhlížející kriminálka ze zajímavého prostředí Aliašky. I když mě Al Pacino nikdy moc nenadchl svými hereckými výkony, tak v tomhle filmu by mi nikdo jiný neseděl. Prapodivná kriminální zápletka jenž se spřádá z mnoha nitek a postupně vás zavede až k překvapivému výkonu Robina Williamse jehož poddání záporné role je možná víc než uznáníhodné. I přes všechny tyto filmové klady
na mě film působil jako kterákoli jiná kriminálka jejíž sice neohrané ale nevýrazné téma a pomalé tempo mě nevyneslo do nebeských výššin.

7. února 2007

JO TAK TO ŠLO

Docela zajímavý film kde pravda vyšla najevo :) i když to stálo mnoho úsilý :) zajímavé obsazení rolí :) ale na tento film bych se po druhé nekoukla, nějak moc mě to nechytlo :) ale sem ráda že sem ho viděla, aspon sem se naučila něco nového :)

19. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Moc dobrý...

Al Pacino a Robin Williams se rolí v tomhle filmu opravdu chopili. Insomnia (nespavost) je opravdu zákeřná věc! Bezvadná kriminálka, vlastně nejlepší, jakou jsem kdy viděl! Skvěle propracovaný děj, střih je opravdu bezva! Je tam také hodně nečekaných událostí a hlavní hrdina není úplně bez chybičky. To se mi na filmech hodně líbí a tady to je. Moc dobrý! Moc dobrý....

3. listopadu 2006

Al Pacino je Pan Herec

Kvalitní, originální krimi thriller. Nekupí se velké množství akce na jednom místě a nikde není vynecháno. Akce je pečlivě rozmístěna. Insomnia nedovolí nikomu odejít před koncem

3. září 2006
avatar uživatele
90 %

Opět jeden dotažený snímek od výborného režiséra Christophera Nolana.Tleskám hlavně překvapivému a inteligentnímu ději,ale i atmosféra Aljašky a herecké výkony byly na jedničku.Kéž by bylo víc takových thrillerů.

2. září 2006

Insomnie

Tenhle film se mně velice líbil. Al Pacino skvěle (jako vždy) zahrál svou roli. Moc mně do filmu nepadl Robin Williams. Jinak má film velice dobrý příběh, ale smutný konec. Stojí za zhlédnutí.

4. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Dobrý krimi thriller, nádherné záběry kamery na krajinu a nápaditý scénář. Excelentní výkon Al Pacina, jemuž bez okolků uvěříte šestidenní nespavost, vás jednoduše dostane. Jediné minus byl pro mě Robin Williams v roli záporáka, je pro mě stále spojen s komediálními rolemi.

10. května 2006
avatar uživatele
70 %

Psychologický thriller.... Hmmm. Ani se mi nezdálo. Robin Williams se na postavu, kterou hraje absolutně nehodí a jeho výkon je dost plochý. Zato Al Pacino se mi líbil a též Hilary Swank. Přesto, vůbec na mě nepůsobí tajemně ani nijak nezaujal.

7. května 2006

Tak

to se Al Pacino hodně seknul. Totální propadák, kterej nemá děj a naprosto mě nedokázal zaujmout. Nápad to byl zajímavý, ale zpracování filmu naprosto špatné.

20. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

No...

Filmy s Al Pacinem jsou pro mě povinnost, protože tohohle sexy trpajzlíka s vykouřeným hlasem miluju :o). Tenhle film ale postrádal - alespoň pro mě - atmosféru jeho nejlepších filmů (Carlitova cesta, Nelítostný souboj, Insider...), a tu jsem od režiséra Mementa čekala. Prostředí Aljašky sice působilo jaksepatří chladně a "insomnicky", ale spíše jsem myslela, že uvidím Nelítostný souboj č. 2 nebo něco podobného....

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Al Pacino

Mě se to docela líbilo. Bylo to takový psychózní. A nekonečný den má taky něco do sebe. Al Pacino opět svou roli zvládl skvěle, takže včechny své kolegy milionkrát předčil. Režisér nezávislého Memnta dokázal, že dokáže ukočírovat i velkorozpočtový snímek.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Insomnie

Al Pacino, Robin Williams, Hilary Swanková, Martin Donovan, Maura Tierneyová toto obsazení mne vzalo, film se mi libil, zvláště Maura, skvělá, jako ve filmu Aljaška.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nesouhlasím s Veronikou

Tenhle film mne úplně pohltil. Od první scény do titulků jsem "byl na Aljašce", citlivě jsem vnímal vše - do trýznivě nekonečného dne až po morální dilema všech tří hlavních protagonistů. Panoráma Aljašky, ledová pole a kupodivu i překrásná příroda, na druhé straně již zmíněný "den bez noci", úžasná mlha u chaty na pobřeží - to vše pro mne byla naprosto úžasný zážitek a zároveň nová zkušenost - myslel jsem si, že Aljaška je naprostá pustina, pokrytá ledem... Herecké obsazení vynikající - s jedinou vyjímkou: Robin Williams mi do role záporáka prostě nepasoval. Nepůsobil věrohodně i když se snažil seč mohl... Celkově film hodnotím 100% a řadím jej mezi nejlepší thrillery. Velice rád bych viděl norský originál z roku 1997

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

...

Když na sebe narazí geniální vrah a geniální detektiv, tak z toho snad ani nejde natočit špatnej film. Zvlášť, když v roli detektiva je všemocný Al Pacino. Skvělá psychologická kresba postav, pěkně zvárněná krajina Aljašky, je to prostě hodně dobrý.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Réžia

Tento film som si vybral podľa režiséra(Christopher Nolen) od ktorého som predtým videl iba Memento tak som od tohto filmu čakal trochu viac preto to nie je za 100. Ale nesmiem zabudnúť ani na skvelé výkony skvelých hercov.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Pěkné záběry

Opravdu pěkné krimi. Insomnie v překladu znamená nespavost, ještě že některé názvy filmů zůstavají jako originální verze. Skvělý jako vždy je Al Pacino i Robin Williams. Hodně ve filmu je dbáno na záběry velmi pěkné severské krajiny.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Velmi...

Velmi temný a napínavý thriller. Musím zmínit, že od té doby, co jsem to viděl, sem opravdu rád, že můžu usnout. Představitelé hlavních hrdinů podávají excelentní výkony a zhušťují tím už tak silnou atmosféru filmu. Zaujala mě také taková zajímavá roztěkanost až rozmazanost určitých záběrů.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

...

tak po tom začátku jsem si myslel že půjde o další průměrnej policajtský film kde hlavní postavou bude nějakej zkorumpovanej polda kterej se má v průběhu filmu dostat ještě do většího průseru.. .naštěstí tomu tak nebylo.. .tak po dvaceti minutách nastal tak nějak v jedný scéně zvláštní střih a s ním přišla i změna v působitosti filmu.. .začala se budovat celkem dobrá atmosféra a nakonec vše vyústilo ve výbornej akční závěr.. .co se týče herců tak k al pacinovi a hilary swank neni co dodávat, ale výkon robina williamse v takýhle - pro něj netypický roli - to bylo teda fakt super..

Kdysi dávno