home
Insider: Muž, který věděl příliš mnoho

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Takže jsem viděl film několikátý v pořadí s žánrem biografický. Snad jenom díky tomu jsem se uvolil a dal jsem filmu šanci. Kdyby to totiž nebylo podle skutečný události, stálo by to za nic. Ale i tak to byla pěkná nuda. Nevím, co na tomhle filmu všichni vidí. Tohle nemělo vůbec nic do sebe. Alespoň mě to vůbec nebavilo. Bylo to jenom promrhání časem - a to film trval víc jak dvě hodiny. Biografický filmy mám rád, například film Čistá duše byl moc fajnovej. Když jsou z velký části založený na pravdě, dá se o ně stát. Jenomže tenhle film byl fakt v tomhle žánru úplně na nule. Co mám povídat o příběhu. Celej se totiž skládal z nudných pasáží, který byly z části založeny na současných problémech, jako jsou neustálý soudní pře, nespravedlnosti, pak taky tu část zabíraly telefonáty. Nebyla tu prakticky scéna, kdy by někdo nezvedl telefon. Díky tomu byl děj neuvěřitelně nudnej. Ani bych to nepovažoval za krimi. Tady se absolutně nic nevyšetřovalo. Ten děj byl strašně nepřehlednej. Nebyl přímočarej, ale málokdo by se v tomhle mohl vyznat. Pořád tu nabíhaly nový a nový scény, takže v tom byl strašnej zmatek. Všechno bylo taky neuvěřitelně zdlouhavý, takže tu nebyla ani jedna napínavá či vzrušující scéna. Film bych dal na zkouknutí akorát tak čtyřicetiletým, protože ty to může možná bavit. Pro mě to byla naprostá ztráta času. Russell Crowe tu měl hodně podobnou roli jako v Čistý duši. Nic odlišnýho jsem tu nezahlídl. Al Pacina jsem viděl ve filmu vůbec poprvé. Ale vůbec nevím, co si mám o jeho roli myslet. Řekněme, že byla strašně nudná. Možná někdy uvidim film, kde by mě víc zaujal. Jedním slovem - nuda. Dávám 60%.

13. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

7 nominací

Insider je jeden z njelepších filmů na téma soudních sporů, co jsem kdy spatřila... 7 nominací na Oscara rozhodně zasloužených, jen mě trochu mrzí, že žádnou neproměnili... Nominace na nejlepší film: Proč ne? Snímek byl inspirován skutečnou událostí a nejen dva hlavní protagonisté předvedli skvělou práci. Vůbec mi nevadila, jako většině, délka filmu. Ale je pravda, že jsem ho zhlédla nadvakrát. Líbili se mi dialogy, úsměvy, mlčení... Ty herecké pohledy, které, ačkoliv třeba nepromluvili, řekli mnohé. Nominace za herce v HR (Russell Crowe). Russell mě docela překvapil, snad to bude jeho nezvyklým vzezřením. Al Pacino byl pro mne ale stejně lepší. Já toho chlapa prostě miluju... Je tak nenápadně dobrý! Nominace za kameru: Kamera byla skvělá. Chvílemi profesionální, chvílemi se trochu amatérsky zakývala. Líbilo se mi, jak nezabírala předpisově objekty, ale třeba jen jejich části, jako by čekala, až objekt vstoupí před hledáček... Pár záběrů (golfový míček v síti), které ještě umocnil velmi dobrý střih, bylo prostě dokonalých a velmi působivých! Zvuk: Taktéž skvělý. Nepříliš hudby, někdy je to pak poutavější. Spíše jen zvuky vrývající se pod kůži, které napodobovaly tlukot srdce apod. Dostalo mě to. No a scénář? No comment. Insidera mám ve své filmotéce a jsem na něj náležitě hrdá... :)

2. února 2007
avatar uživatele
80 %

Politický krimifilm, alébrž politický thriller alébrž něco podobného, takové filmy vždy ve mně probouzí zvědavost, protože stále nutká na mysli otázka: co když je to fakt pravda, co když se to fakt stalo? A téma tohoto filmu je navýsost zajímavé. Když k tomu přidáme skvělé herecké obsazení, není co řešit. I tak jsem se ke konci již začal ošívat, přece jenom je film docela dlouhý, a i přes spád a velmi zajímavé odhalování korupce a dalších nekalých činů de facto oficiálních a existujících firem je dlouhý až příliš. Jedním slovem: skvělé

22. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Komerční propadák?

Možná film nevydělal, kolik měl, ale to neznamená, že by byl špatný. Jeho velkou nevýhodou je délka a spousta okamžiků, které z hlavy vypustíte dřív, než film dokoukáte. Ovšem celkový dojem za to stojí a pocit máte dobrý. Tomu celému totiž vévodí královská dvojice herců, která neumí zklamat. Je tedy pravda, že ten lepší z dvojice, Al Pacino, který na sebe nijak neupozorňuje, a unáší vás svojí přirozeností, mě nikdy, stejně jako jeho kolega "prcek" Dustin vy víte kdo, nijak nezaujal tak, abych tvrdil, že je mým oblíbeným, ale on prostě hrát umí, ale není takovou hvězdou, jakou by si zasloužil být, protože prostě na sebe zbytečně neupozorňuje. Druhým dobrým hercem je Russell Crowe, který mě tolik neoslovil jako v jiných filmech, asi k vůli své neobvyklé vizáži, ale přesto podal dobrý výkon, i když bych dal spíš nominaci Alovi. Celkově na mě působí film lépe než např. Erin Brockovich. Oba jsou podle skutečné události, Insider se spíš jimi jen inspiruje, ale ono je těžké říct, jak to ve skutečnosti skutečně bylo a co si vlastně tvůrci pouze vymysleli, co přibarvili, a co opravdu je skutečné. Insider je dalším v řadě snímků podle skutečné události, které jednoho utahají k smrtí, druhého zabaví. Ovšem podruhé si to jen tak brzo nepustíte.

8. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Je dobré vědět příliš mnoho?

Ano, místy byl film roztahaný a na pár minut jsem u toho i usla, ale jinak budu spíše vyzdvihovat jeho kvality, které ční hlavně v hereckých výkonech, toho, že je film s jádrem reálným, moc se mi líbila hudba, nevím proč, ale ty melodie mě prostě chytly. Takže film celkově se mi líbil a body mu sráží právě ta utahanost, naopak přidává atraktivita tématu, i když za chvíli toho možná zase bude moc, protože televize nám servíruje v poslední době dost takových filmů (Erin Brockovich, Philadelphia...)

28. července 2006
avatar uživatele
80 %

Tento film je naozaj velmi dobrý zaujal ma už príbehom muža ktorý sa nebojí prehovoriť o korupcii, podvodoch... aj napriek tomu že ,,stratí" celý svoj doterajší život. Ale film začne nudiť aj napriek skvelým hercom. Myslím že herecké výkony atď. by si uznania v podobe oscara zaslúžili ale jednoducho prišli na správne miesto v nesprávny čas a americká krása im všetko vyfúkla.

14. května 2006
avatar uživatele
90 %

Výborný film

Skoro 100 %! Michael Mann je prostě téměř génius. Insider je stejně temný a ponurý jako Collateral nebo Nelítostný souboj - ačkoli se v něm tentokrát už vůbec nikdo nepere, nestřílí ani nehoní. A jak je přes to všechno napínavé a dramatické! O hereckých výkonech snad ani netřeba mluvit.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

niet čo dodať

Vynikajúci film. Skvelá politická dráma. Herecké výkony? Tam snáď stačí povedať Al Pacino a Russell Crowe a je každému všetko jasné.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

Až dokumentaristicky natočený film s vynikajícím Al Pacinem o pravdě a nepravdě tabákového průmyslu. Film je velmi naturalisticky pojat a stísněná atmosféra z něj jen čiší. Doporučuju...

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Táhnoucísedonekonečna

Svižnost, spád, energie... to Insiderovi vše chybí. K čemu je skvěle obsazení, herci podávající bezchybné výkony, dobrá hlavní myšlenka a trefný výber prostředí? V tomto případě se mi totiž všechny tyto plusy znehodnotily tím neskutečně se táhnoucím dějem. Byl to skoro úmor... k tomu ta rozvláčná hudba. Kdybych nechtěl vidět jak to dopadlo tak asi usnu. Byl by to skvělý film, jen by chtěl lépe sestříhat a trošku rozhýbat. Takhle to vyznělo jako nezáživný dokument. Bohužel nemůžu za sebe hodnotit více jak 70.

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

suhlas

s d-i-r-k-om

roztahane ako sopel na rukave..poooomaaaaleeee, bez psadu. keby ho skratili o polovcu, mohol vnziknut celkom dobry film so stopazou serialovej casti :-)

z tych nominacii na oscara je jasne vidno ze pri oscarovi nemoze byt uz o kvalite ani slovo..ze ide ciste len o kupovanie si hlasov clonov akedemie..tento film si nezasluzi ani len plagat...nuda, ruky prec od tohto diela

Kdysi dávno