home
Inkoustové srdce

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Námět strašně zajímavý, a film neméně dobrý. Sice mě mnohdy iritovala svou hloupostí a nepromyšleností Meggie, ale to už se dalo nějak zvládnout. Nevím, co proti tomuto filmu ostatní mají, protože za sebe ho mohu jen vřele doporučit.

1. srpna 2014
avatar uživatele
90 %

Kdo máte rádi fantasy filmy a herce Brendana Frasera, tak vám tento film doporučuji. Krásný příběh. A když tento film vysílají o vánocích, tak jsme si sedli celá rodinka a koukali. Není tam moc triků, jako v některých drahých filmech ale o to je ten příběh hezčí. Opravdu doporučuji.

30. prosince 2012
avatar uživatele
30 %

Děsná nuda

Dlouho jsem se u žádného filmu nenudila jak u tohoto. I když zhmotnění pouhým přečtením byl zajímavý nápad, řešení problémů se mi místy zdálo absolutně nelogické. Celou dobu hledá otec jednu knížku, a ke konci ji vlastně vůbec nepotřebuje, protože jeho dcera čte to, co napsala na svou ruku, a má to stejný účinek. O čem to pak bylo? U herců jsem žádné úžasné výkony neviděla.

9. dubna 2010
avatar uživatele
90 %

Velmi zaujimavy napad prist s tymto filmom. Necakal som ze ma tak bude bavit. Na zaciatkuu vsetko dobre vysvetlene o co vlastne ide to sa mi najviac lubi. Brandon Fraser v hlavnej ulohe tam tiez dost sekne. Najlepsi efekt s celeho filmu bol tien na konci ako sa zrodil. To fakt nemalo chybu

1. ledna 2010
avatar uživatele
40 %

Film je vytvořen podle knižní předlohy, kterou jsem se kdysi snažila přečíst. Bohužel mě nezaujala, proto jsem si nebyla jistá, jestli mě vůbec zaujme film. Moje představa se nesplnila. Jedná se sice o fantasy, ale není to podabé příliš dobře. Až příliš často se zde setkává realita a fantasie. Námět je sice dobrý, vyčítání knižní předlohy do našeho světa a nikdy nevíte, co s sebou vezmete tam nebo zpátky, ale bylo tam příliš hluchých míst, padouši vůbec nepůsobili zlověstně a divím se, že použili tak málo knih. Film má sice přes hodinu a půl, ale tady by rozhodně neuškodilo na pár minut ubrat.

8. listopadu 2009
avatar uživatele
40 %

Film u kterého jsem usínal. Ještě, že jsem se na něj díval s partičkou pohodových lidí, jinak bych ho asi vypnul. Poměrně dobrý scénář zanikal v herecké průměrnosti Brendana Frasera, vynikal snad jen herecký výkon Paula Bettanyho.

28. srpna 2009
avatar uživatele
60 %

Inkoustové srdce jsem si představoval teda úplně jinak. Když jde o rodinný dobrodružný film, myslel jsem, že tu bude jenom suchý příběh, který je akorát na uvolnění a vypnutí mozku. Jenže je to trochu složitější. Námět je celkem zajímavý, protože není tak primitivní, jak si můžete myslet, když si přečtete, že existují lidé, kteří umí ze čtení nahlas vyvolat z knihy její postavy. Nejvíce se mi líbilo, jak film začal. Začal totiž v úplné nevědomosti. Kdo si to četl, věděl, že jde o tyto schopnosti, ale nikdo nemohl tušit, co všechno to obnáší. Nevím jak vy, ale já si pod vyvoláním postav z knížek představil naprosto něco primitivního. Že když člověk chtěl, vyvolal, koho chtěl a měl to plně pod kontrolou. Když to takhle píšu, tak to znamená, že jsem myslel špatně. Příběh má film dobrý, když je spjatý s různými postavami i tvory z knih, ale jakmile jsme se dozvěděli, v čem je jádro pudla, hned se všechno obrátilo na ruby. Přišlo to na můj vkus příliš brzo, od této chvíle mě už nic nemohlo překvapit. Dobrodružné scény byly předvídatelné, stejně jako zbytek filmu. Nakonec šlo o záchranu, která je ztěžována samými útrapami. Přijde mi originální, že všechny postavy vyčtené koktavým člověkem mají 50% textu knihy vytetovaných na těle, ale to vylepšuje jen vizuální vzhled. Ty útrapy nemohl představovat nikdo jiný, než panovačný z knihy vyčtený padouch se zlými úmysly, který je obklopen spolkem zloduchů, kteří se chovají úplně stejně, jako každí jiní. Kladné postavy nemohly také ničím překvapit. Ti zase byli ti svatoušci, které má člověk za úkol podporovat a fandit jim. A poměr k záporným je asi 7:1. A ani ten jeden záporák neukáže výjimečný charakter. B. Frasera začínám pomalu litovat. Vůbec si nepamatuji na film, který by byl jen trochu serióznější. P. Bettany, A. Serkis atd. byli dobří, jen E. Bennett se furt tvářila stejně, což platí i o českém dabingu. Konec mi vzhledem k velké přímočarosti přišel dost předvídatelný i trochu kýčovitý a dětinský, ale nebýt skvělých efektů, dopadlo by to ještě hůř. Inkoustové srdce bych dal do rukou spíš nenáročným.

9. července 2009
avatar uživatele
20 %

Inkoustové srdce...

Jak už jsme se včera shodly se sestrou, tak natočit film o "vyčítání" postav z knížek, že cokoli co přečtete se stane skutečností, je námět hodně zajímavý, ale vytřískat se v tomto případě z něj dalo daleko více. Mě po skončení filmu zůstala v ústech divná pachuť a o pocitech ani nemluvě !? Inkoustové srdce se mi opravdu nelíbilo a nevím čím to může být. Jestli jsem už tak náročný divák, nebo jestli to bylo opravdu kvalitou několik málo stupínků nad označením "odpad" ?! Nejspíš od každého kousek...Dokonce je Inkoustové srdce jedním z mnoha důkazů toho, že dobří herci film kolikrát nezachrání !! Brendan Fraser není hercem vážných rolí, na toto téma jsem už názory psala hodněkrát, ale role tohoto typu mu sednou jako ušité. Jenže tentokrát ani on neměl ten správný šmrnc, asi už chlapec prostě stárne. Paul Bettany, herec velkého rozsahu, ten snad jediný měl trochu toho hereckého vzezření, i když oproti svému standardu přeci jenom pokulhával. Pravdou ale zůstává, že Paul jediný opravdu trochu hrál. Helen Mirren, její roli bych přirovnala k situaci, jako když oscarovou Kate Winslet obsadíte do propadáku typu Hannah Montana!! Tragédie, její herecké umění nestihlo ani zabublat, natož jakkoli vyjít na povrch. A o zbytku hereckého obsazení ani nemluvě. Nejvíc mě dostala na lopatky Jennifer Connelly, která si evidentně odskočila od plotny, aby zahrála minutový záběr a to jsem ještě třicet sekund přidala. Celý děj byl takový nemastný neslaný, nějaký ten padouch, co se snaží ovládnout svět ( nespočítal někdo kolikrát už to tu bylo??? ), záchrana krásné "princezny", až na to, že tentokrát to byla maminka, trocha té lásky co rve srdce, závěr kdy kladný hrdina nejdřív dostane na buben, aby potom vysílen záporáka dorazil, a tak dále, a tak dále. Nic světaborného, nic nového, nic, co bych snad kdykoli chtěla znovu vidět. A to, že tam byla roztomilá fretka a roztomilý psík, tak na ty se můžu podívat ve zverimexu nebo na internetu zadat do vyhledávače. A kde byla nějaká pořádná hudba, slyšel tam někdo něco?! Já teda nic...Můj verdikt?! 20% z milosti, za Paula Bettanyho a zajímavý námět, ale ani jeden z nich nedokázal film vyšvihnout aspoň nad 50% hodnocení. Bohužel a už nikdy více!!

8. července 2009
avatar uživatele
80 %

Inkheart

Nevím, co mě to napadlo se na tohle koukat. Nemyslím to v negativním smyslu jenomže tohle je taková pohádka pro děti a tak mě udivil můj vlastní výběr. Ačkoliv musím říct, že to vypadalo zajímavě a bylo to i zajímavé. Další z filmů / pohádek ve kterém se pojednává o spojení reality a fantazie, pohádek a normálním světem. Měl jsem tu čest vidět, několik filmů pojednávající na toto téma a vždycky to na mě působilo jako fantasy. Jenže tady tenhle film na mě tak nezapůsobil. Vím, že to teď bude znít trochu šíleně, ale tohle byla ta nejrealističtěji natočená americká pohádka jakou jsem kdy viděl. Opravdu. Námět je stavěm na dobrém nápadu a film se bude podle mě líbit jak dětem, tak i jejich rodičům. Samotný film byl strašně pěkně proveden a i kamera se mi velice líbila. Dokonce se tu ani nešetřilo takovým tím jemným humorem, což působilo velmi příjemně. Děj se víc a víc zamotával, přibývalo postav a pořád byly ve filmu nějaké zvraty, ale divák se v tom pořád čile orientoval, což taky dělá větší plus tomuto filmu. Postavy byly dobře zahrány a kromě Capricorna mi nikdo nepřišel až tak zlý a to je dobře, protože tvůrci chtěli ať děti nemají problémy s pochopením příběhu. Herecká stránka filmu mě velice potěšila ačkoliv se musím přiznat, že jsem neočekával žádné zázraky neboť hlavní role se ujal Brendan Fraser a né že bych ho neměl rád, ale už jsem si představoval drsňáka z Mumie anebo potrhlého chlapíka z Looney Toones. To byla ovšem chyba! Tady Brendan Fraser ukazuje, že umí i velmi příjemně překvapit. Tady mu hlavní role padne jak ulita a abych Vám pravdu řekl, těžko si dokážu představit kdo by jí zahrál líp. Ještě víc než Brendan Fraser se mi líbil Andy Serkis, jehož zahrání záporáka bylo perfektní. Celou dobu jsem si vychutnával ten ironický humor jakým se vysmíval hlavním hrdinům když je měl pod palcem. Za zmíňku pak ještě stojí Jim Broadbent coby autor knihy Inkheart a samozřejmě Eliza Bennett coby Moova dcera. Tito dva podávají ještě jakžtakž pozitivní výkony zbytek herců už pak zahrává jenom pouhý průměr. Jedním dechem: "Docela hezká a povedená pohádka s úžasným dějem, konečně dobrým hereckým výkonem Brendana Frasera a dalšími dobrými herci. Je to sice film spíš pro děti, ale já si myslím, že dospělým tenhle film taky padne do oka." Za pěkné provedení a skvělý výběr a výkony herců dávám 80 % a vůbec se za to nestydím. :-D

26. března 2009