home
Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Určitě jeden z nejlepších filmů ve své kategorii. Perfektní hudba, dobré triky, fajn zápletka - napětí, humor, vítězství, přelévající se z jedné strany na druhou, aby nakonec dobro zvítězilo a zlo bylo potrestáno, akce - prostě př tomto filmu se nudit nedá.

1. února 2012
avatar uživatele
100 %

Nejlepší film co znám

Naprosto nejlepší film jaký znám.Trojka se mu sice skoro vyrovná,ale podle mě je tohle větší nářez.Tento film je úplná špice všech mých oblíbených filmů.Jednoznačných 100%.

25. prosince 2011
avatar uživatele
E Š
...
100 %

Prvá, prvá ktorú som videla. Mohla som ísť tak do prvej triedy na základnej, a predsa si ho aj teraz, po viac ako desiatich rokoch pamätám. Áno, trochu ma vydesil, ale inak- odvtedy Indiho proste milujem. Nech som akokoľvek stará.

16. září 2011

Režisér Steven Spielberg se opět vyznamenal. Děj je napínavý a má spád, nechybí ani vtipné momenty.

16. října 2010
avatar uživatele
100 %

Indiana Jones patří mezi nejlepší film svého žántu. A tenhle díl je jeden z nejlepších. I.Jones je skutečně skvěle ztvárněný.

17. května 2010
avatar uživatele
80 %

Stary dobry Indi. Film som videl uz dost davno no teraz sa mi akosi dostal do ruk na DVD tak som ho hned pozrel. Na tu dobu v ktorej bol film vytvoreny bol dost v dobrej kvalite no v inom pripade nad niektorymi scenami sa musim v tejto dobe smiat :)

8. února 2010
avatar uživatele
100 %

I J :Raiders Of The Lost Ark

První a myslím si laťku dost vysoko nasazující díl, po tomhle filmu se akční a dobrodružní filmy jednoznačně museli pasovat s velikou konkurencí (((; Dílo z filmové klasiky, kdy se hlavní hrdina ani na minutu nezastaví a člověk je neustále v napětí jak TO dopadne a už vůbec se nestíhá nudit, páč hlášky jsou nepřekonatelné jako sám Indy. Má zmapovanou nejen celou historii, ale taky ženské a vždy ví jaxi nejen s nimi poradit, ale taky s každou i doslova pekelnou situací (((;

15. října 2009
avatar uživatele
100 %

1. z úžasné trilogie + 1. Indianovi není co vytknout. To jednoduše nejde. Výborný scénář, který je skvěle zpracovaný. Výkony hlavních herců jsou taky dobré. Určitě to bylo něco jiného když se objevil hlavní hrdina, který je zároveň i profesorem. Prostě klasika, která nestárne a neomrzí.

19. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

Fakt super dobrodružný akční film, kterému rozhodně humor nechybí. I herci a atmosféra a nečekaná odhalení jsou skvělá.

1. března 2009

Když ostatní holčičky snily o tom, že se stanou baletkami, já snila o tom, že se stanu Indianou Jonesem. Indy má super hlášky, mezi ním a Marion to taky pěkně jiskří.. já dávám 80%

18. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Tento díl Indiana Jonase byl podle mého názoru ten nejlepší díl jaký byl natočen.
Bylo tam vše co ve filmu má být akce a i správné napětí

1. září 2008
avatar uživatele
100 %

Klasika a asi i nejlepší díl série. Spielberg s Lucasem a Fordem stvořili jednu z nejsympatičtějších postav světové kinematografie a také mnohem vtipnější film než je většina nových komedií z Americké produkce.

2. srpna 2008
avatar uživatele
50 %

Indiana Jones a dobyvatelé

možná tomu to filmu někdo říká filmová klasika a podobně,ale já tomu říkám jedna velká nuda.Film mě ničím nepřekvapil a to mám dobrodružné filmy ráda.Pořád se tam jen jezdilo v autech,střílelo,zase jezdilo v autech,zase střílelo to je film jako prase teda.Čekala jsem že se tam bude dít daleko víc než jen tohle pořád dokola.Film mě teda tímto dost zklamal.Kam se to hrabe na Lovce pokladů.Některé scény byly až komicky k smíchu jiné zase tragicky k pláči a výsledek byl žalostný.Tenhle film se vůbec Stevenu Spielbergu nepovedl.Měl by raději zůstat u filmů tipu Minority Report ty mu jdou o hodně lépe.

12. května 2008
avatar uživatele
80 %

Filmová klasika a snad nejlepší série na poli dobrodružných filmů. Spielberg a Lucas měli kdysi hlavu plnou nápadů a Indy podle toho vypadá. Samotná postava Indyho má velký potenciál a v podání skvělého Harrisona Forda navíc i skvělou tělesnou schránku. Už v úvodní sekvenci Spielberg ukazuje svůj potenciál a ve scéně s letadlem, kdy se navíc Ford rube s robustním němcem režisér doslova kouzlí. Krom skvěle nadnesené akce nabízí Indy i moře výtečných fórků, na které tvůrci dokázali geniálně reagovat i v pokračováních. Výborná zábava.

11. května 2008
avatar uživatele
80 %

Film se mi velmi líbil. Vystihl bych výborný, zajímavý děj, dobrodružné, akční scény, dobrou srandu, dobré herecké obsazení a skvělý hudební doprovod. Herrison Ford je fenomén, tato role mu skvěle sedla, vždyť díky této sérii o charizmatickém dobrodruhovy se dostal do podvědomí lidí. Rozhodně doporučuji všem fandům dobrodružných filmů.

11. května 2008

dobrý

Film se mi líbil. Měl zajímavý děj, zajímavé scény, zajímavé prostředí ( hlavně začátek),film byl vtipný. Nesmím zapomenout na H. Forda, to je dobrodruch přesně jak si ho představuji. Jen se mi nelíbil konec filmu (když otevřeli tu archu), scénáristé to mohli vymyslet mnohem lépe(byl to dobrodružný film a málem z toho udělali sci-fi).

7. května 2008
avatar uživatele
50 %

Postava Indiana Jonese je v podání Forda celkem skvělá. Je jen škoda, že tento první díl je tak nudný, nelogický a klidně můžu říct, že i nezábavný. Vtipnost určitých scén se ke vtipnosti jen přibližuje, občas přesáhne až k jemné trapnnosti, násilně implantované akční scény jsou místy znatelně nezvládnuté a nad jejich průběhem a příliš umělým vznikem zůstává občas rozum stát, ačkoli jsou třeba originální. Naštěstí se tady najdou asi tak tři světlejší momenty, což je stejně málo pro tak dlouhý film. Je to sice starší film, ale to neznamená, že to nebudu hodnotit z pohledu dnešního diváka. Na člověka, který byl tehdy před dvaceti lety poprvé v kině a byl z toho celej mimo, to možná nějak památně zapůsobilo. Na mě to dobrý dojem neudělalo. Další díly jsou myslím lepší a tohle je maximálně na průměr.


3. května 2008
avatar uživatele
80 %

Klasika je hold klasika. Legendární scény jako útěk před obří koulí atd., jsou prostě nestárnoucí. Indiana Jones má takový, řekla bych jednoduchý děj. Hlavní hrdina sbalí největší kočku, dostane hledaný artefakt, spasí svět a jeho nepřátelé dostanou na frak. Ale což. Indy je prostě klasika! :-)

3. května 2008
avatar uživatele
60 %

No

Já tedy nevím, koukám, že Indiana Jones je vskutku populární! Ale teda pro mě to žádný zázrak nebyl...Možná je to tím, že zrovna nemusím dobrodružné příběhy tohoto typu, možná je to tím, že nemusím H. Forda, ale celkově příběh mi přišel docela přehnaný... Obzvlášť závěr... Navíc byl na mě film moc zdlouhavý.. No není to můj šálek kávy

2. května 2008
avatar uživatele
80 %

Harrison Ford

Film má stále určité kouzlo i když se z Jonesova dobrodružství vytratilo napětí. Ale hlavně scény ze začátku filmu zůstanou legendární.

2. května 2008
avatar uživatele
80 %

Indiana Jonese jsem viděl už opravdu mnohokrát, ale nic mi nezabrání dívat se na něj klidně po desáté, když měl u mě tak velký úspěch. Je to totiž můj první shlédnutý film, který využívá zajímavostí archeologie, a možná se jedná o první film vůbec, který si vybral toto téma. Ale stejně mě opět překvapuje, že se i na tomto filmu podílel můj oblíbený režisér S. Spielberg. Hned po Čelistech je to jeho další trefa, která oslovila určitě spoustu z nás. Dobrodružný příběh, který si napoprvé vybral ztracenou Archu úmluvy, by nebyl ničím, kdyby hrdina nebyl opravdový dobrodruh. Hned úplně na začátku jsme měli možnost podívat se na jeho způsob, jak si vydělat na denní chleba a hned první velká akce nás přesvědčí, že Indiana Jones je prostě pravý hrdina, schopný obrovských činů. I když je film natočený v roce 81, děj se odehrává za hrůzovlády A. Hitlera v Evropě a to je občas i stinná stránka tohoto filmu. Je to skoro stejně jako v Mumii 2, kde chtěla všechna vojska světa pro změnu ovládnout Anubisovu armádu, tady je to tak, že chtějí Nacisté ovládnout svět právě díky legendárním náboženským relikviím. To mi přijde uhozené, že filmaři takto nesmyslně rozvíjí událost, která takto ovlivnila životy spousty lidí. Indiana Jones je skvělý hrdina, ale ne jenom v tomto díle je to prostě zachránce světa. Ale k příběhu, Archy úmluvy zrovna nerostou na stromech, takže je tu alespoň pár scén, kde se děj trochu uklidní a přijde na řadu vyhledávání, kde vidíme, jak Jones využívá svých znalostí a postupně tu relikvii vypátrá, ale to přijdou vždy na řadu zase Nacisté. Vždycky když udělá Indiana nějaký významný krok, vždy se objeví parta s puškami, a buď ho zajmou, nebo ho nechají na těch nejhorších místech. Takto se to pořád opakuje, ale napoprvé to není tak hrozné. H. Fordovi musela tato role dát opravdu hodně do těla, protože Jones je na jedné straně skvělý archeolog, ale zároveň je to člověk, který se v už rozjetém příběhu neobejde každých pět minut bez akční scény, a co by to bylo za Jonese, kdyby tu nebyla významná ženská. K. Allenové určitě významná role, protože ve filmu to není žádná fajnová slečinka, ta skvěle načala Jonesovu společnost. Dál jsem velmi rád za obsazení J. R. Daviese, ale trochu víc jsem čekal od obsazení A. Moliny. Nicméně, tento film stojí se svým nepředvídatelným konec za to každému.

30. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

The Raiders Of The Lost Ark

Harrison Ford se nám zde předvedl ve své asi nejznámější roli. Myslím, že když se řekne jméno Harrison Ford, tak si snad každý okamžitě vybaví neohroženého Indiana Jonese. Na filmu je vidět, že se spojily takové legendy jako George Lucas a Steven Spielberg. Je sice pravda, že tento díl je poněkud nudnější, ale každé začátky jsou těžké a i přesto se mi tento film velmi líbí.

31. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Indiana

Kdo by neznal Indyho. Díky sérii Indianů Jonesů se stal Ford mým Hrdinou. Kdo to neviděl, tak o mnoho přišel.

20. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Bingo!

Archu mám asi nejradši. Nejlepší je tohle ale vidět v kině a taky je to jeden z mála filmů, které se dají poslouchat česky. Tak hleďte:)

13. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Dokonalos sama.......

perfektní film....a Indiana Jones v podání Harrisna Forda....mno ani nemam slov...prostě paráda...100%

27. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Super film, neni tam žiadne miesto bez nejakého deja, každú chvíľu čakám skade príde dajká "príšera".

14. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Najlepšie čo kedy spielberg, a nielen on natočil.No skrátka najlepší film vôbec no aspoň podľa mňa.Nemám tomu filmu čo vytknuť ani po takmer 30-tých rokoch.Vrele odporúčam každemu.

16. října 2007
avatar uživatele
80 %

Určitě velmi dobrý počin od Stevena Spielberga a George Lucase. Toto spojení se mimořádně vydařilo a je to vidět i nacelém filmu. určitě stojí za podívání. Hodnocení i kvůli výkonům hlavních protagonistů je poměrně vysoké.

12. října 2007
avatar uživatele
90 %

Dobrodružná klasika. Harrison Ford se do role Indyho perfektně hodí. Pohodovej filmeček u kterýho se i zasmějete.

15. září 2007
avatar uživatele
80 %

Indy a Ford jako jeden

Musím se přiznat, dodnes jsem neviděla žádný film s Indianem Jonesem celý. Vždy nějaké útržky z každého, takže se teď pěkně podívám na jeden po druhém. Exteriéry, hudba byly moc fajn. Harrison, ještě jako švihák, se zhostil role skvěle. Scénky jsou vtipné, film rychle plyne a baví vás. Prostě něco nenáročného na večerní pohodičku. Sice nereálné, ale účelem bylo bavit se, ne se hluboce zamýšlet, proto film hodnotím kladně, neboť přesně tohle on splňuje.

16. srpna 2007
avatar uživatele
50 %

Tak tady začala série, která je základem filmů o hledačích pokladů. Všechny filmu z tohohle soudku teď budou poměřovány s Indym. První díl mě osobně z celé trilogie bavil nejmíň. Celé mi to přišlo takové mdlé a místy hodně nudné. Ford hraje svérázného archeologa dobře, ale jeho herecká partnerka je asi nejhorší ze všech dílů. Netvrdím, že film je nějak špatný, ale čekal jsem víc. Další dva díly jsou podle mě mnohem lepší. 50%...

5. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Indiana Jones-to jest klasika mezi dobrodružnými filmiky:)...v týhle roli byl Harrison Ford naprosto skvělej

28. července 2007
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Skvělý film, kde je akce i zábava na stejné úrovni a jedno druhé nekazí. Kvalitu filmu dokazuje i to, že novější filmy stejného žánru nedokázaly ujít srovnávání s ním. Navíc většinou prohrávají. Filmu není co vytknout, protože si myslím, že je z žánru dobrodružný film opravdu kraluje. Postava Indiany Joinese je opradu skvěle vymyšlená a Ford ho ztvárnil skvěle. Ani po letech tak film neztrácí - možná mu ten béčkový vzhled naopak přidává.

4. července 2007
avatar uživatele
100 %

"Od tvůrců Star Wars a Čelistí"... Hned mi bylo jasné, jaký bude výsledek a nebyl jsem zklamán. Doba, ve které se film odehrává (před druhou světovou válku) se mi moc líbí, Indy nepostrádá akci ani vtip. Vždycky jsem ale fandil majoru Tohtovi, tomu obrýlenému náckovi. Trio Ford-Spielberg-Williams nezklamalo a výsledkem je dokonalý dobrodružný film.

1. července 2007
avatar uživatele
90 %

Doktor Jones

Druhý nejlepší díl Indyho (Křišťálovou jsem neviděla, ale plánuji, napravit se:-) Harrison je božský.. Je hrdina, ale ne ten nesnesitelný, co leze člověku na nervy. Je vtipný, charisma by mohl rozhávat po kilech a ještě by mu zbylo, má šarm, rozvahu i odvahu.. Skvělý film pro všechny věkové kategorie

3. června 2007
avatar uživatele
100 %

supeeeerný nenormálny film, ktorý nesmie chýbať v domácej zbierke! na to že ten film má už nejaký ten rôčik, je stále super a dá sa pozerať stále! super námet, a vynikajúce obsadenie. mám rád Harrisona Forda, vynikajúci herec...

17. února 2007
avatar uživatele
70 %

Indy je skvělej . Ale samozřejmě to není originální. Maník, kterej de ,,ulovit" artefakt a přitom musí zachraňovat kdoví co a kdoví koho. ALe jinak se mi tam líbí ti němci. jsou zprávně praštění. Ale taky si myslím, že je nejslabší ze všech třech.Takže 70%

1. února 2007

film plný akcí,napětí ale mě moc neoslovil protože je tam málo zápletek,ale dá se na něho dívat dávám proto 50%

2. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

IJaDZA

Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy je docela dobrý film plný napětí, akce, soubojů, vtipu ale i romance. Má skvělý soundtrack. Harrison Ford je v roli Indiana Jonese naprosto skvělý, zahrál ji s přehledem. Jedná se o naprosto skvělý film, dnes již klasiku, kterou viděl každý fanoušek jak tohoto žánru, tak Harrisona Forda. Steven Spielberg s Georgem Lucasem tento film natočili skvěle! 100% nedávám, protože přeci jenom k tomuto filmu mám drobné výhrady. Ale jinak je super! Co se týče dalších dílů - Indiana Jones a chrám zkázy - 70%, Indiana Jones a poslední křížová výprava - 100%, to je nejlepší díl!

9. prosince 2006
avatar uživatele
60 %

Jednička, jako první díl, je určitě nejlepší. Nejsem sice zarytý fanoušek, ale když to běží v televizi, podívám se na to. Je tam hodně vtipných scén a na tu dobu je to dobře nabité akcí a člověk se nenudí.

22. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Jen tak...

No...můj otec dostal, když sem byla malá, celou trilogii na kazetách. Takže všechny tři filmy znám skoro nazpaměť. A vůbec toho nelituju. Jones už je skoro klasika =D Prostě takový pohodový film s volně ubíhajícím dějem co příjemně zkrátí víkendový odpoledne =)

9. října 2006
avatar uživatele
100 %

Jones. Indiana Jones.

Kazetu s tímhle filmem sem dostal jako malej kluk k vánocům od táty a ptal se ho co je to za film a on mi řek, že jeden z jeho nejoblíbenějších filmů. Ještě na štědrý večer jsem si pustil úvodná část filmu a už to bylo. Svět Indiana Jonese mě naprosto pohltil a s nadšením jsem hltal každou minutu filmu. Prostě skvělej film, kterej nikdy neomrzí, ba naopak. Pokaždé se nechám vtáhnout do děje. SUPER

11. září 2006
avatar uživatele
100 %

je to SUPÉÉÉÉR...Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy je nejlepší díl Indiana Jones,všem to doporučuju,je to skvělý.

9. září 2006
avatar uživatele
100 %

Úžasný film! Indiana Jones je prostě postava, které se nevyrovná žádný jiný hrdina z Lovců pokladů, Mumie, Sahary ani ničeho podobného, prostě Indy je Indy!

31. července 2006
avatar uživatele
90 %

Tak tenhle film už ve své kategorii patří k takovým těm legendám, ale mě stejně vždycky pobaví, tenhle styl humoru je fajn, a když je ještě k tomu podaný Harrisonem Fordem, tak se tomu fakt zasmát musíte... Indiana Jones má taky zajímavý děj, který má dost spád, a tak se u něj nedá ani nudit...

21. května 2006

První

První z trilogie, když o tom uvažuju, možná nejlepší. Opravdu zajímavý pohled na to, jak taky jde (nebo by mohla jít) dělat archeologie. Ale má to humor i spád, nudit se u toho nikdo nebude!

30. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Indiana poprvé

Film je sice podle mě nejslabším článkem série, ale přesto dokázal udělat zvrat ve vývoji filmů...Výborná parodie na svou dobu velmi "promakaná". Pěkná hudba..

23. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Filmy o Jonesovi moc nemusím, snad proto, že se mi na jeho dobu nezdají moc reálné. Jones je ale vždy dobře bezstarostný.

6. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

No nic moc..tenhle díl byl nejslabší. Ty otatní byli daleko lepší,ale i tak celkem ušel. Ale opravdu mohl být lepší.

23. ledna 2006

Jednička

je trochu slabší oproti dvojce a trojce. Nějak jsem tomu nenašel hlavu ani patu. Akce, humor to je všechno obsaženo, ale to nestačí aby z toho byl dobrej film.

20. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Pohoda...

Opravdu tenhle film je do takové nepohody, když není žádný jiný film po ruce. Je to jen pro pobavení, prootže podle mě žádný druhý hlubší význam tam není, ale myslím, že to ani nebyl účel. Harrison Ford se s rolí Indyho opravdu vžil a tak vede celý film.

10. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

První je první

První a nejlepší díl z celé "prozatimní trilogie". Dosud nepřekonaný dobrodružný žánr,ačkoliv se o to některé filmy pokoušeli (Coronado, Tomb Raider).Chytrý profesor a mazaný archeolog v jedné osobě, navíc v podání skvělého Harrisona Forda je nanejvíc dobrým lákadlem. Spojení dua LUCAS a SPIELBERG slibuje slušnou podívanou, i notnou dávku humoru.

22. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

lol

Necítím potřebu vidět tenhle filmeček znovu, ale i tak bych ho řadila do lepší kategorie:) Harrison byl nádhernej :-D možná bych si to přece jen pustila ještě jednou, abych viděla zas práci archeologů:)))

17. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Jednička*

Jeden z mála vynikajících filmů, který kdy byl natočen! Harrison Ford si odskočil od Hvězdných válek k vykopávkám a prostě super! Je to film, na který se dá koukat pořád!

4. prosince 2005

archelogie

námet sa mi velmi pačil a indiho sarkastický humor je na tom velmi zábavný. obsadenie harisona forda do hlavnej úlohy bol vynikajúci tah georga lucasa

4. prosince 2005
avatar uživatele
Lee
...
90 %

Dobrodružství samo o sobě

Jeden z mála filmů, na který se mohu dívat pravidelně i několikrát. Nechybí tam vůbec nic, je to dobrodružný, akční, humorný prostě film, který umí pobavit, zaujmout a člověk se u něj dokáže odreagovat.

31. října 2005
avatar uživatele
90 %

Indy vede

Dobyvatele jsem viděla ze všech tří filmů jako poslední a celkem asi jen třikrát - takže k němu chovám méně hluboké city než k ostatním. Proto je pro mě vždycky náramným překvapením, jak je i tenhle díl zábavný a vtipný. Indyho prostě nic nepřekoná. Ač je to film vyrobený pouze za účelem bavit, a ne nějak vychovávat, poučovat či moralizovat, není to - narozdíl od většiny ostatních - zábava prostoduchá nebo nějak povrchní. Každičká jeho scéna je určitě vyrobená s nadšením, láskou a odevzdáním se pro věc. To platí nejen o Dobyvatelích, ale trilogii jako celek.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Fajn

Je to skvělá oddechovka, nemůžete to brát moc vážně, některé scény jsou dost neuvěřitelné. Efekty jsou však dobré a Harrison Ford se myslím bezvadně ztotožnil s hlavní postavou. Ale když jsem to viděl poprvé asi před pěti lety tak jsem z toho měl lepší pocit, s odstupem času už nějak začínám ztrácet nadšení... Hodnotím to víc objektivně takže 80%

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Naj dobrodružná séria ...

Filmy o profesorovi Indianovi Jonesovi sú mojou najoblúbenejšou dobrodružnou sériou. Archu som videl ako druhú v poradí niekoľko rokov po vzhľiadnutí Chrámu. Harrison Ford zvládol túto rolu bravúrne. Je prirodzený ako keby sa v ošúchanom klobúku, v ufúlaných šatách a s bičom za opaskom pohyboval každý deň (toto platí pre celú). Scenérie sú výborné, akcie tiež a nechýba humor, ktorý nie je samoúčelný. Nie som schopný ohodnotiť každý diel, ale skôr hodnotím celú sériu. Hudba je vynikajúca ako vždy keď Williams spolupracuje so Spielbergom. Pre Willamsa, Lucasa (scenár k všetkým trom dielom) a Forda bola druhá polovica 70-tych a 80-te roky vrcholom (títo traja sa stretli nielen na sérii o Indym ale aj na Hviezdných Vojnách). Najlepšie scény: nájdenie archy a množstvo plazov, nacistická opica a ... zvyšok filmu :D Samozrejme, film nie je dokonalý ... ale je to ako s láskou ... keď milujete, nejaké tie chyby si všímať nebudete ... a ja tento film milujem :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Indy

Na filmy o Indiana Jonesovi se můžu podívat snad stokrát a vždycky u nich budu sedět a dívat se jako kdybych je viděla poprvé. Sice mám nejraději 3. díl, ale i první si nikdy nenechám ujít.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Klasika

Na tenhle film (a celou sérii vůbec) je nutné nahlížet jako na klasiku. Totiž - když jsem si ho nedávno pustil na videu (půjčený od bratra, který má už onu "zrestaurovanou edici) tak jsem si nejprve uvědomoval samé rušivé elementy: mono zvuk, opravdu předpotopní efekty atd. Samotný příběh, včetně skvělého obsazení, je samozřejmě bezchybný! No a ještě k té klasice - to jak to tady popisuji je můj názor ovlivněný Matrixy, digitálními efekty bůhvíkolikáté generace a vůbec dobou... Vzpomínám si však ještě, jak nadšený jsem byl cca v roce 1986 (tady bych rád upravil oficiální údaj, že film měl českou premiéru 1.11.1989), kdy byl tenhle film za dob hlubokého komunismu nasazen do kin. Mohu vás všechny ujistit, že ve srovnání s tehdejší produkcí, zejména ruskou a socialistickou, to byla naprostá dokonalost...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Pěkné .....

Takovéhle filmy mám moc rád, prostě dobrodružný, vtipný a skvěle natočený snímek. Spielberg s Lucasem jsou jedinečná dvojice a když spojí svoje síly vznikne z toho něco nadpozemského a to platí i pro tento film na svou dobu s vynikajícími efekty a tak podobně. Prostě první ze série a dle mého názoru hodně povedený tak jako celá trilogie.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Nejlepší...

Myslím že tenhle díl byl nejlepší...viděla jsem ho více jak 3x (Nova) a pořád se mi líbil víc a víc....Nijak nefandím těmhle typům filmů ale vážně to bylo super!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

chi chi

jeden ze starších filmů které jsou v dobrých hereckých scénařských rukou opravdu úžasné a vtipné narozdíl od některých filmů jejichž příklady raději neuvádím

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Indy

Kdo by neznal Indiana Jonese a jeho proslulí bič a strach s hadů.Je to chlapík který se dal na cestu archeologa.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Bomba

Zracená archa je z celé trilogie nejlepší!! Má super děj a na to, že je to film z roku 1981, tak je super natočený. Nikdo jiný než Harrisson Ford by Indiana Jonese neztvárnil líp!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

......

tak indiana jones není špatný.docela se u toho pobavíte.ale jsou i lepší archeologické filmy....to platí pro všechny tři díly..indiana má u mě 50%

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

klasika

Dobyvatelé jsou klasika nejklasičtější. Znám pár lidí co neviděli LOTRa, ale neznám nikoho, kdo by neviděl Indyho. I dnes je to nejlepší dobrodružný film co sem viděl a nějaký trapný pokusy typu Tomb Raider, znichž srší komerce jak Niagarský vodopády, se mu nikdy nevyrovnaj. Spielberg, Jackson (i když ten toho na kontě zatim moc nemá) a Cameron jsou nejlepší režiséři a Harisson Ford je můj oblíbenej herec. Není absolutně nad čím váhat.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Stará vojna

Celá trilogie mě docela vzala i na to jak jsou ty filmy starý tak jsou místama ftipný a celkově dobrodružný u mě mají 90%.Nejlepší díl je dobyvatelé ztracené archy.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super

Trofám si tvrdit, že tohle jsou dnes už kultovní filmy. Když se řekne dobrodružství, myslí se tím Indiana Jones. Filmy jistě nadchnou každou generaci a o hodně přišel ten, kdo neviděl alespoň jeden.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Film ktore nestarnu

Trilogia Indiho proste nikdy nezmizne je to kultovy na ktory ludia tak skoro nezabudnu.Uz len tym ze sa spojil Spielberg,LUcas a ford tak len to zarucuje dobry film

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Luxus...

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Dokázal bych se na něj dívat snad denodenně. Myslím, že dosud nepřekonaná špička, co se týče dobrodružných filmů. Je to vtipné, napínavé a dechberoucí. Tomuto filmu nejde nic vytknout.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

spicka

rovnako ako ostane diely (zatial) trilogie...tato cast je konkretne u mna na druhom mieste..spickove dobrodruzstvo..

Kdysi dávno