home
Hvězdný prach

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Vidím to tak, že od letošního roku si budu vždy 23.12. pouštět Stardust jako takovou malou (před)vánoční tradici. Strašně milý pohádkový příběh plný sympatických herců, pohodové atmosféry, vtipných dialogů a hlavně s určitou jiskrou, kterou většina filmů bohužel postrádá. Krásné...

18. února 2013
avatar uživatele
90 %

Steampunk. Pohádka. Zábava.

Matthew Vaughn dokazuje, že umí bavit napříč žánry a cílovými publiky. Věřím, že Hvězdný prach by si užily děti, ačkoli by se možná smály na jiných místech než já. Spousta pohádkových klišé, obvykle zajímavě pokroucených, složených v příběh, který ani chvíli nenudí a je plný milých překvapení.

17. prosince 2012
avatar uživatele
E Š
...
90 %

Ach, nikdy nezabudnem na scény s kapitánom lode, videla som ich toľkokrát, že si to v hlave môžem ľubovoľne pretáčať :D Ako inak dosť predvídateľné, no krásne.

9. srpna 2012
avatar uživatele
90 %

Pohádková jízda

Asi moje jediná oblíbená pohádka. Ale za to opravdu oblíbená, skvělá v každém ohledu, od soundtracku po po herce, od námětu po scénář. Vtipy i příběhem míří na dospělé publikum, něco takového je celkem ojedinělé. Z vedlejších postav mi v paměti utkvěl Robert de Niro, který byl opravdu skvělý.

9. února 2011

Pohádka s fantazií

Ze začátku jsem si říkala, že se bude jednat o nudný film, kde nakonec láska zvítězí. Ano konec byl podle mého očekávání. Ale děj měl v sobě něco navíc, čím mě dostal a řadím ho mezí mé oblíbené filmy. Moc se mi líbil Robert de Niro a jeho tanec, vlastně celá jeho postava. Sklvělá byla i hudba. Film dovoluje člověku snít.

20. prosince 2010
avatar uživatele
100 %

Když padá hvězda...

Co svět světem stojí sledují zamilovaní temně modrou oblohu plnou zářivých hvězd. A když padá hvěda, přejí si ta neuskutečnitelná přání...
Miluju Neila Gaimana, miluju jeho knihy-romány, povídky, všechno. Jsou to příběhy, které stvořila sama fantazie. Ačkoli se příběh v knize liší od filmového zpracování, nezabránilo to tomu, abych se do něj zamilovala.
I když v Michell Pfeifer stále vidím Kočičí ženu, její Lamie byla dokonalá. Robert De Niro, jako kapitán Shakespeare měl pobavil... A myslím, že Claire Danes vystihla Yvaine přesně tak, jak jsem ji představovala, když jsem četla knihu... Proto jednoznačně 100%

19. prosince 2010
avatar uživatele
90 %

Atypická pohádka, která rozhodně musí potěšit. Děj mě udržel při životě celý film, což považuji za velké plus. Řekl bych nadprůměrné herecké výkony mladých hlavních představitelů, výborná Michel Pffeifer, ale co především, tak bezkonkurenční kapitán Shakespeare v podání Roberta De Nira. Ten si tu roli vyloženě užil!!!

16. prosince 2010

Z hezké knihy střašný film. To je asi heslo dnešních filmařů. Je naprosto absurdní a kýčovitý, ztráta času se na něj dívat.

16. října 2010
avatar uživatele
100 %

Krásné zpracovnání pohádky. Ale rozhodně ne té knižní. To mi však vůbec nevadilo. Dokonce si myslím, že film je mnohem lepší.

17. září 2010
avatar uživatele
0 %

Otřesné. Alespoň pro někoho, kdo zná knižní předlohu. Víc zpatlat to snad už ani nemohli. Jediné, co je hvězdné je název.

11. května 2010
avatar uživatele
80 %

Fajn

Musím říct, že mě tento film velmi mile překvapil. Skloubení pohádky a si-fi prvků se tvůrcům hodně povedlo. Herci své role zahráli velmi bravurně a nápad tohoto snímku můžu rovněž ocenit.

5. dubna 2010
avatar uživatele
100 %

Když jsem měla tenhle film v pc, tak pri náhodném preklikávaní mne nijak zvlášt nezaujal. Ted když jsem si to pkene koukla jsem byla nadšená! Film byl vtipnej, měl zajímavý dej a skvelý herce! Doporučuji :D

26. prosince 2009
avatar uživatele
80 %

Milá a příjemná pohádka, jak má být. Skončí tak, jak si přejete, aby skončila, herecké hvězdy jí dodávají šmrnc a originalitu, nepostrádá ani kouzlo překvapení a vtip (viz postava kpt. Shakespeara - zlom v jeho chování byl brilantním překvapením)... nemám co vytknout ani co dodat dále.

13. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

Na pohádky moc nejsem, ale u tohohle jsem se docela dost pobavil. Fantasy příběhů s pohádkovým nádechem zrovna moc není. Nechybělo mi tam nic. Celkem slušný originální příběh, s humornými částmi. Hlavně ten nápad s duchy, kteří mi v jedné scénce připomínali fanoušky, nebo spíše diváky v divadle. Nápad, aby podříznutý šlechtic měl modrou krev taky nebyl špatný. Jako v každé pohádce, nechyběl ani dobrý konec.

13. listopadu 2009
avatar uživatele
90 %

:´)

Och jak krásná pohádka pro...pro..pro ty, co nejsou považováni za děti ale nejsou dospělí :) Fakt super a megamoc mocnej je ten pirát přiteplenej :D doporučuji!

3. června 2009
avatar uživatele
100 %

Krása!!

Tak k tomuhle filmu nemám asi žádnou připomínku.Snad jen že se trochu lišil od knihy.No docela dost když se to tak veme.Nejdřív jsem četla knihu a byla jsem natěšená na některé scény,a docela mě zklamalo že pak ve filmu nebyly.Ale bylo tam zase spousta jiných a mnohem akčnějších scén.Nejvíc se mi asi líbili mrtví bratři,bylo to docela komické=)Filmy tohohle typu zbožňuju a tak není divu že jsem si ho hned zamilovala.Vynikajíci bylo i obsazení a výkony herců,i když jsem některé předtím vůbec neznala.Co se mi ještě líbilo,byla hudba, která ději dodávala tu pravou atmosféru.Napětí bylo až do konce.Kdo tuhle pohádku ještě neviděl,tak si ji hned pusťte,všem doporučuju!!!!!!

2. června 2009
avatar uživatele
joda
...
90 %

Pohladí na duši

Tak tenhle film jsem si zamilovala! Pohádky a fantasy mám ráda a tady bylo vše, co má správná pohádka mít - dobro, zlo, lásku, ježibaby, prince, moulu, který se nakonec vybarví a zmoudří, ale přesto bych to úplně za pohádku pro děti nepovažovala, spíše tak pro starší děti a dospělé (kvůli některým scénám). Jedna z mých oblíbených hereček Michelle Pfeiffer se vrátila a dokázala, že do starého železa rozhodně nepatří. K mým oblíbencům patří i Bobby De Niro, který si tu střihl trochu netradiční, úsměvnou roli. Hlavní hrdinové mi byli celkem sympatičtí, Claire Danes tedy zpočátku moc ne, ale pak jsem si zvykla.. Někteří píší, že je partička duchů mrtvých bratrů nezaujala, mně se však líbili a jakoby to oživovali, občas vtipně zahlásili.. Uznávám, že některé efekty byly takové lacinější, ale některé se povedly! Hudba úžasná, krásně celý příběh dokreslovala a ten song z titulků si neodpustím nepustit několikrát po sobě:) Tento film se prostě povedl, má sice nějaké mouchy, ale jestliže mě film takto uchvátí, tak je s klidným srdcem přehlédnu... Konec mě i tak nějak dojal:)
Btw: Koukám, že lidem, na jejichž názory mnohdy dám, se Stardust velmi líbil, ale z některých názorů mám pocit, jakoby jejich pisatelé moc nepochopili, že šlo o pohádku popř. fantasy, a to, co je vytýkáno v pohádkách zkrátka bývá!!

9. dubna 2009

Zajímavé

Tak tenhle film byl teda opravdu moc zajímavý. Já jsem na tomhle filmu byla v kině, ale musim uznat že kdyby ho dávali jen tak v televizi, asi bych se na něj nepodívala. Ale zpátky k filmu. Byla jsem hrozně moc překvapená. Bylo to sice kapku složitý ale asi po 20 minutách sem věděla o co jde. Je to takový film který se mi nikdy neokouká. A toi se mi na tom líbí. S timhle skvělym filmem jsem naprosto spokojená.;)

30. března 2009
avatar uživatele
100 %

supr

Bože co k tomu můžu napsat prostě dokonalost. Claire Danes byla uplně super a musim se přiznam že jsem ji před tim vůbec neznala. Michelle zase dokonalost sama i když byla za starou čarodějnicu tak byla dost hustá. Robert de Niro ten podle mě zaválel a moc, hrát teplýho piráta a tancovat tam v šatech málem sem se Po.... smíchy. Charlie Cox mě hodně překvapil hezky zahrál a všechno. Prostě dobře vymyšlenej děj všechno do sebe zapadola prostě "pohádka" jak má být. Hudba je naprosto nádherná! Fakt skvělá hodilo se to tam.

8. února 2009
avatar uživatele
100 %

best

Ohodnotil bych film jako nejpovedenější fantasy od pána prstenů, i přes jeho malý rozpočet a nejspíš jako nejpovedenější fantasy vůbec. Je tu hodně změn a celkové předělání oproti knize ale podle mě jenom k lepšímu. Konec filmu je sice moc optimistický a monumentální proti knize.. (ten konec knihy mi opravdu vzal dech), ale to zase vyváží výborná režije a herecké obsazení a to především Claire Danes a jejímu hereckému výkonu a herecký výkon Roberta De Niro a jeho "transvestitní scény" :)

19. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Mám ráda pohádky "pro dospělé" a tenhle film se mi moc líbil, krásný byl námět hl. hrdinky jako hvězdy a celkově to bylo takové povedené. Moc hezký byl i konec, kdy oba dva skončili na obloze :-)

7. ledna 2009

Absolutní Blbost

Ano, napsal jsem to velké B schválně. Proč? Film je tak dokonale přetočená verze románu, že by autory měli nakopat někam. Knížka byla absolutně nádherná, fantastická, skvělá. A tohle, to je prostě level nula. Vynechané postavy, překomolený a ořezaný příběh, jaký může být použit výhradně k filmovému zpracování románu. Proboha, četl tady někdo tu knížku? Četl? Nečetl. Tak se jděte bodnout. Vždyť oni udělali z Tristrana Tristana. A to je jenom malý detail z hromady absolutně úžasných věcí, jaké může poskytnout výhradně kniha Hvězdný Prach (ta původní verze, ne ta filmová). Zkrátka peníze se dají vydřít a vyždímat opravdu ze všeho. Autoři by se měli stydět. Niel Gaiman se objevil v titulkách. Já bych to na jeho místě zatrhnul. Ano, filmy mohou být krásné, já je mám také rád, ale ať nenahrazují literaturu. Sbohem

3. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Tenhle film mi vykouzlil úsměv na tváři.. Naprosto perfektní fantasy.. Mohu jen a jen doporučit!

22. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

.... 100%

Tak tenhle film fakt můžu doporučit. Je hezkej .... a víš než to . Pravda, někdy předvídatelný , ale to je dá odpustit, vzhledem k jeho kvalitě k tomu, že to tak už hold bývá .... Kdo má rád ve filmu od všeho trochu, tohle je jako stvoření pro něj

28. října 2008
avatar uživatele
100 %

paráda

Opravdu nadšení, bezvadná kamera a efekty. Trochu ujetá rádobypohádka mi kápla do noty, její shlídnutí není rozhodně ztráta času, moc pěkná relaxace na nedělní odpoledne.

26. října 2008
avatar uživatele
100 %

Skvělé!

Z cizích pohádek se mi vždycky nejvíc líbila "Princezna nevěsta", ale po shlédnutí Hvězdného prachu mám novou jedničku, hádejte jakou...jenom si na něj vzpomenu a úplně se tetelím blahem! Prostě nádhera.

10. září 2008

Best of...

Na tento film jsem šel s očekáváním 90%...moje očekávání se ale nevyplnilo....proto si zaslouží minimálně 95!!! Čert vem nějaký ten laciný efekt, protože snímek, jako tenhle už dlouho nikdo nenatočí. To, že rozdíl mezi točenou a psanou formou je celkem velký, lze taky přehlídnout, protože film je prostě AWESOME. Naprosto všichni herci a herečky byly...prostě nejlepší! Příběh a krásná příroda, k tomu vynikající kamera podporovaná geniální hudbou...tenhle film je prostě LEGENDARY...96% (2% dolu za efekt a 2% za trochu jiný konec oproti knížce)

8. září 2008
avatar uživatele
100 %

INCREDIBLE

Tento snímek je dle mně jedním z nejpovedenějších fantazijních filmů 21. století. Skvělí herci, jejich výkony, prostředí a hlavně unikátní téma. Úžasné masky čarodějnic a jejich temné sídlo. Prostě dobrý film, který stojí za více shlédnutí a i po nich je stále populární.

27. srpna 2008
avatar uživatele
90 %

STARDUST BY 2MIG1

po delší době o sobě dává znát michell pfeiffer již ve druhém snímku během jednoho roku.. a oba filmy jsou úžasný.. zatímco v hairsprayi ukázala, jaká dokáže bejt v padesáti kočka a že krom toho umí i dobře zpívat, ve hvězdnym prachu si zase pro změnu dokáže viditelně užívat roli odporný babice.. a i tady je skvělá.... diváka nicméně potěší i film samotnej.... pohádka o padlý hvězdě v sobě nese čistou romantiku, ale i zdravej smysl pro sebeironii, nadsázku a vtip... ostatně, kde jinde uvidíte takovýho piráta, jako tady a ještě k tomu v podání roberta de nira :) ....sympatickej charlie cox, něžná claire danes, vypočítavá sienna miller, hláškující duchovský bratrband, výborná muzika... co víc si přát. .snad jen možná lepší triky.. ale kdo ví, třeba by s lepšíma trikama film i ledasco ztratil....

24. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Praštěná a někdy docela brutální pohádka pro všechny věkové kategorie, kterou jsem si víc vychutnala při druhém zhlédnutí.

9. srpna 2008

Pozorujeme hvězdy...?

Hvězdný prach je vcelku dobrý film. Taková milá fantasy pohádka pro dospělé. Z hereckých výkonů bych chtěla upozornit na Michelle Pfeiffer jako zlou čarodějku dychtící po srdci hvězdy, Roberta de Niro alias kapitána Shakespeara a líbil se mi i herecký výkon představitele prince Septima. Z jednotlivých scén se mi kupodivu nejvíc líbí ta, kdy 97 let starý hlídač zdi zmlátí Tristana, aby se za ni nedostal.
Takže, až na pár slabších momentů a nudnějších dialogů je Hvězdný prach dobrý film, který má cenu vidět - a to možná i víckrát.

20. července 2008
avatar uživatele
80 %

Film se mi docela líbil. Velmi mě ale překvapilo jeho pojetí. Čekal jsem, že bude trochu seriozněji pojat. Nadruhou stranu to nebylo naškodu. Docela mi připadá, že se sekli v napsání žánru filmu, jaký drama a přístupnost od 12, pěkná blbost, podle mě je to komediální pohádka. Teď ke kladům. Líbil se mi děj, herecké obsazení, fantasy svět a masky čarodějnic. Proto dávám 75%.

24. června 2008
avatar uživatele
80 %

Další povedenej fantasy film. Na tomhle filmu je vidět, co vše dokáže mladý a prostý chlapec. Tento film měl výbornej děj, skvělé obsazení a nebyl nudnej :) Fakt dobrý film

15. června 2008
avatar uživatele
90 %

Opravdu parádní, k tomu ještě ten humor! Robert De Niro byl nejlepší :D Vypravováním to ze začátku vypadalo jak pohádka pro malý dětičky, ale rychle vás to vyvede z omylu různými roztomilými brutalitami jako bylo například vyvražďování princů navzájem. Prostě taková odlehčená fantazy, změna oproti Pánu Prstenů. A tentokrát mi ani ten happyend nevadil, jako to tak bývá u většiny amerických filmů. Však tady důvod, proč jsem si tehle film půjčiila, byla recenze v Premiere. Díky jim, skutečně jsem se ani chviličku nenudila :)

4. června 2008
avatar uživatele
100 %

Miluji pohádky, ty se člověku snad nikdy neomrzí. Tahle je kouzelná, pěkný příběh, spoustu humoru, romantiky a Robert de Niro jako homosexuální kapitám Shakespeare byl naprosto okouzlující. A byla by chyba nevyzdvihnout tu i záporáka Septima, do své role se naprosto hodil a přiznávám, že jsem mu kolikrát fandila víc jak těm dvěma hlavním hrdinům. Ten výběr se povedl ! A mrtví bratříčci, tak s těma jsme se nasmáli asi nejvíc. Je to prostě pohádka, kdy se ani minutu nenudíte a každou minutu smějete. Jak pro dospělé, tak i děti, každý si tu přijde na své.

16. května 2008
avatar uživatele
100 %

Stardust

Nejhezčí pohádka posledních let... přemíra humoru, nápady prostě oprvky woodoo a jiné kouzla a čáry, fakt nápaditý a Trošku jako Jumper fakt taky doporučuji

15. května 2008
avatar uživatele
30 %

Tak to vidím já...

Děsuplná hrůza - tak to vidim já. Celý film je jen dalším pokusem o to natočení podle nějaké fantazy knihy (jedno jaké) film, který bude milý, příjemný a nenáročný a vydělání co nejvíc peněz. Stačí do filmu nacpat skupinu duchů, které vždy svým výkřikem upozorní na vtipný okamžik, aby méně pozornému divákovi neunikl. To by byla přece škoda, kdyby někdo změškal transsexuálního DeNira... Celou dobu film směřuje k jasnému finále, které bylo neměnné už po deseti minutách a to všechno v obalu upřímné lásky a dobrých nezištných skutků. Vznikne tak roztomilý film pro masu lidí a můžou se vesele rozdávat 100% hodnocení.
PS: Nevim, jestli McKellenovi kdy odpustim, že se toho účastnil. Byť jen hlasem...

11. května 2008
avatar uživatele
100 %

Hvězdný prach...

Můj první dojem z filmu byl zajímavý. Myslela jsem že koukám na pohádku, ale pak mne docela zmátla scéna kdy o 9měsíců později, dostane zvědavý mladík, který se vydal za zeď, ,,dárek" v podobě syna Tristana ... Ale jinak jsem nadmíru spokojená a ,,Hvězdný prach“ budu mít neustále nablízku, abych pokaždé, když nebudu vědět co dělat, si ho mohla pustit! Michelle Pfeiffer, která zahrála jednu ze sester čarodějnic tak dokonala (i za použití efektů), že ji za to skládám poctu… nejen jako herečce! Záběry, kdy čaruje, nebo stárne, se vydařili, jako zatím nikde... Veškeré scény byli obdivuhodné, třeba ta, kdy poslední ze sedmi princů byl utopen pomocí voodoo panenky, nebo jeho bratři-ztvárněni jako duchové, byly neskonale perfektní! Však nezapomenutelným se stal Robert De Niro v ženských šatech, či výrok jeho posádky: ,,my vždycky věděli, že jsi BUK" vážně jedinečné dílo, které kdo neviděl, neví o co přichází!

10. května 2008
avatar uživatele
100 %

co říct.čekala jsem nezajímavou nudnou hollywoodskou pohádku a dočkala jsem se něčeho daleko lepšího.Skvělé herecké obsazení,příběh plný fantazie ani humorné a zamilované scény nechybí.Mám ten film prostě ráda.Krásně se u něj relaxuje a zasní.

9. května 2008
avatar uživatele
80 %

Největší překvapení

Překvapení. To je slovo, které podle mě film vystihuje. Pro mě naprosté překvapení. Příjemné. Do kina jsem šla s tím, že jdu na hloupou pohádku. Ale to, co jsem viděla v Hvězdném prachu jsem v "pohádce" dlouho hledala. Je krásná. To je to správné slovo. Hlavní postavy jsou lidské a opravdové a obsahují všechno, co obsahovat mají. Směs emocí, lásku, vnitřní krásu osobnosti... Celý příběh je jaksi prosluněn jedinečností postav. Nesmím zapomenout zmínit filmovou hudbu, která celý příběh podkresluje v harmonii, která se jen tak nenajde. I samotný soundtrack stojí za poslech. Kostýmy, exteriéry, fantastické postavy. Prostě a jednoduše já jsem z kina odcházela s klidným pocitem, příjemně překvapená a na Star dust se určitě ještě někdy podívám..

8. května 2008
avatar uživatele
20 %

Fantastická blbost

Tak ale tohle je příšernost. Největší nuda od dob Zlatého kompasu. Tuctový pokus o jakousi procítěnou pohádku, kde se s fantazií opravdu nešetří a hranice to nemá opravdu žádné. Chaotický děj, naprosto pitomé zvraty, humoru poskrovnu, přehršel láskyplných žvástů a filozoficko-mravních posudků jedné Hvězdy, která spadla na zem, aby se o ní rvaly hned tři klany. A stará babka, která neví, kdy má ten film ukončit a zbytečně to protahuje. Já to tušil zase už po deseti minutách. A vysoké průměrné hodnocení už nepobírám vůbec. Desetinnou čárku bych posunul dopředu na 9,2%. Jak se u toho můžete bavit, to nevím, ale já bych si to znova nepustil a víc kritizovat u tohoto debaklu už nemá cenu. Za mě těch 20%.

7. května 2008
avatar uživatele
T!mo
...
100 %

Jedna velká fantazie, perfektně zpracované, úžasná kamera, scény, nešetřilo se impozantními prostředími, efektní a úžasné dílo, kde není snad ani jedna chybička, všechno promakané do posledního detailu. K tomu herecké výkony- M. Pfeiffer jako stařena, R. De Niro jako citlivý pirát, veledílo hodné 100%. Hltal jsem ten film od začátku do konce. :)

6. května 2008
avatar uživatele
100 %

Tak mě si tenhle film získal na celé čáře. Nádherná pohádka s happyendem, který v takovém příběhu nesmí nikdy chybět. Dokonce jsem byla Stardustem natolik chycena, že jsem se na to podívala dvakrát za sebou:)) Takže můžu milovníkům pohádek, upřímné lásky a Roberta de Nira vřele doporučit.... PS: de Niro neměl chybu:)

26. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

Dlouho jsem se na tenhle film těšila a opravdu jsem nebyla zklamaná. V poslední době se málo točí fantasy a pohádky a tohle bylo přesně to, co tady chybělo. Zlé čarodějnice jízdící na kozlících, zlí princové vraždící se navzájem, jejich modrá krev, záření hvězdy... a hlavně ti létající piráti. Celkově to bylo švih, akci, vtip, napětí, lásku, kouzlo. Bylo to kouzelné.

24. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

Dlho som sa na tento film tešil. Veľmi som ho chcel vidieť pretože to čo som o ňom čítal ma dosť zaujalo. Po jeho vzhliadnutí môže povedať, že ma nijak nesklamal. Navyše ma skôr prekvapil rôznymi dobrými a zábavnými scénkami. Ide vlastne o takú rozprávku pre dospelých.

22. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Bomba

Nádherně zpracovaný pohádkový příběh pro všechny věkové kategorie. Příběh lásky a touhy po nesmrtelnosti ve kterém se objevuje jako ve všech pohádkách dobro proti zlu, ale pro mě v úplně nové podobě. Pohádkový příběh se skvěle zapracovanými efekty, nádhernou hudbou,úžasnými kostýmy zasazen do krásné krajiny. Ve filmu se objevuje mnoho triků, které ale nejsou přehnané a jako by naprosto samozřejmě splývaly s dějem. Napínavý konec a nezapomenutelný Robert De Niro, toto je pozvánka, která by měla do kin nahnat každého. Ač jsem film viděl za podivných okolností a bál jsem se spíše vlastního konce, než toho, jak film dopadne:) Moc se mi líbil a doporučuji všem !!!! kook;)

17. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Super

Docela pěkný když jsem o něm jen četla vypadalo to jako prostě obyč fantasy ale kdž jsem to viděla tak to bylo úžasný moc chválím. Rozhodně lepší než Eragon

12. dubna 2008
avatar uživatele
40 %

Hvězdný prach

mě docela zklamal.čekala jsem něco na způsob Letopisů nebo Harryho Pottra.tomuhle se nedá říkat ani pohádka ani jinak je to jakási směs všeho a zároven ničeho.Děj byl nepřehledný až zmatený,byl -li vůbec nějaký.Herecké obsazení nic moc.Vážně nechápu proč takovou slátaninu natočily Jediný kdo stojí za zmínku je Robert De Niro ale to je jen jedna světlá výjmka.Film Hvězdný prach bych si pustila znovu jen v případě že bych nevěděla jak zabít čas.Je to nepřehledný,zmatený a hlavně dost nudný a ubohý film který má kopírovat Letopisy nebo jiné jemu podobné filmy.A hlavně je to obrovská stráta času která se ani nevyplatí.

9. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Málo fantasy filmů se mi líbí, protože všechny srovnávám s berkonkurenčnim Pánem Prsténů. Ale tenhle film mě naprosto nadchl...Nemohla sem odtrhnout oči.Skvělý příběh a skvělé obsazení. Hlavně Robert de Niro stál za to;)

9. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

Stardust

Co vznikne pokud dáte do jednoho filmu tolik hvězd? Buď příšerný film, na který se bude jen zle vzpomínat. Nebo film který si lidi zamilujou. Přiznám se, že já patřím do té druhé skupiny. Perfektní film. Skvělý scénář, herci, a děj.

21. března 2008
avatar uživatele
80 %

Podle mě je to taková vydařenější pohádka pro děti - tím chci říct, že se mi to celkem na pohádku líbilo. Líbil se mi zajímavý příběh i to jak se hlavní postava pořád rozvíjela. Jak už mluvím o příběhu.. samozřejmě zase boj dovra se zlem. Někdy byl dost převídatelný. Aspoň stálo za to kouzelné prostředí, ve kterém se natáčelo. Z herců se mi tady líbila herečka z Terminátora trojky Claire Danes. Konec podle mě trochu odflákli, myslím ten boj s čarodějnicemi, nebo jak úplně na konci se dostali normální občani do toho jejich světa. Naopak tu nemuseli dávat tolik trapných dětinských scén, jako třeba kapitána vzducholodi v šatech na balet. Byl jsem na tom v kině a za ty peníze to rozhodně stálo.

20. března 2008
avatar uživatele
Agau
...
80 %

Moderní pohádka

Nevěděl jsem co od tohoto filmu čekat.Podle trailerů jsem očekával pouze pohádku pro děcka.Mýlil jsem se!Toto je opravdu pěkná pohádka i pro dospělé.Skvělé herecké výkony a originální děj.Najdete zde piráty,zakleté postavy,čarodějnice,hvězdu,krále a jeho syny toužícím po trůnu.Film mě teda nadchl a dávám mu pěkných 80%

9. března 2008
avatar uživatele
80 %

Tenhle film mi vzal dech. Jsem úplně okouzlená. Všichni herci mi perfektně seděli ke svým rolím, herečka, co hrála Yvainne se mi líbila asi nejvíc, byla kouzlo samo a samotný příběh byl úchvatný. Neil Gaiman je skvělý spisovatel, Stardust si určitě musím přečíst a i když film byl dokonalý, kniha je vždy přesnější v detailech. Dlouho jsem neviděla nic, co by mě tak nadchlo.

8. března 2008
avatar uživatele
90 %

Příjemné překvapení

Tahle fantasy pohádka mě dostala a to v tom nejlepším smyslu. Ať už jde o herecké obsazení (obzvlášť Rober De Niro mě svojí postavou opravdu pobavil :-) ), hudbu nebo samotný příběh, snímek mě velmi mile překvapil. Romantický příběh s nádechem humoru, pěkné efekty, poutavý děj....

8. března 2008

Tak musím říct, že pro mě byl Stardust a asi nejen pro mě jedním z největších překvapení minulého roku!!Byl to opravdu výjmečný film který opravdu stojí za shlédnutí i pro ty co pohádky nemají nijak v lásce, protože tady se vše děje tak nějak hezky stylově...a je to opravdu povedená fantasy!Na tomto snímku se mi asi nejvíce líbil ten silný a zároveň křehký příběh dvou lidí kteří zoufale hledají lásku a jeden z nich pořádně ani neví jak láska vypadá...a přesto tyto postavy se do sebe zamilují a je vážně krásný pohled který zahřeje u srdíčka...!!Dále si tento snímek nemůžete nechat ujít také kvůli muzice která je prostě úžasná stejně jako výkony všech herců kteří se tam vůbec objevili, ovšem kdo jednoznačně vyčníval byl Robert De Niro v roli kapitána Shakespearea která byl vážně ve všech směrech okouzlující!A když pomineme stránku trikovou není tomuto snímku téměř co vytknout, protože se opravdu budete celých těch zhruba 120 min skvěle bavit a tak to má prostě být!!Nutno říci, že takových filmů se točí v poslední době vcelku málo, nutno říci, že dotoho žánru nepočítám filmy jako jsou Zlatý kompas či Letopisy Narnie to vůbec nedávejte dohromady!A já bych byl velice rád kdyby takovýchto filmů jen přibývalo!Za mě je to krásných ikdyž přísných.

2. března 2008
avatar uživatele
100 %

Musim říci, že Hvězdný prach mě velice překvapil. Již podle ukázek vypadal velice zajímavě, ale celkový film předčil mé očekávání. Musim ocenit skvělé obsazení všech. Ale Robertem de Nirem, který je naprosto okouzlující, a Michelle Pfeiffer která vás též učaruje svým vzhledem, sem byla vážně unešená. Jinak efekty, zajímavý příběh a to vše doprovázeno nádhernou hudbou a samozřejmě přízraky královských synů.

2. března 2008
avatar uživatele
100 %

Nádherná pohádka s opravdu kouzelnou atmosférou a magickou hudbou. Dokonalý film.
P.S. DeNiro je super tranvestita..

1. března 2008
avatar uživatele
100 %

Waaau, magnificent!!

Paráda! Videl som pár ukážok na film v TV ale nezaujal ma. Nechal som sa zlákať až pozitívnymi hodnoteniami tu a daroval som tento film priateľke. Úžasná rozprávka. Originálny, neotrepaný námet, vynikajúce herecké obsadenie (úplne všetci sa do svojich rolí hodili), skutočne vynikajúco podfarbená hudba a čarovný filmový zažitok. Plus velmi kvalitný český dabing. Asi tak by sa to dalo zhrnúť. Odporúčam úplne každému, rozprávky vôbec nie sú môj žáner ale táto ma chytila a užíval som si dej od začiatku do konca.

17. února 2008

Takže i já se musím přidat ke všeobecnému nadšení a odcenit tuto úžasnou záležitost!!!Je to strašně mílá pohádka která opravdu potěší a pohladí na duši!!Od začátku děj plyne asi tak jak má a vy se opravdu ani nemáte čas nějak nudit!!A navíc tu byli i skvělý herci kteří se také vyznamenali...!

5. února 2008
avatar uživatele
100 %

film

Mně se ten film velice líbil a to jsem nečetl knížku nadchl mě okamžitě a je to velice krásný film a dobře spracovaný

29. ledna 2008
avatar uživatele
60 %

Nebylo to špatný,ale tak nějak....jak to říct...neškodný.Tenhle film nikoho ani neurazí,ale asi ani nenadchne.Spíš úsměvné,než vyloženě vtipné a co se týče akčních scén,nebo soubojů,tak to jsem zvyklá na úplně jiný kafe.Knihu jsem nečetla,takže nemůžu srovnávat,ale co jsem slyšela,tak v ní právě ty ostny a malinko "politicky nekorektní" myšlenky nechybí.Škoda,že se Matthewu Vaughnovi nepodařilo přenést to i do filmu,ale asi byl příliš svázán žánrem rodinné podívané(což Hvězdný Prach bezpochyby je).To už i Harry Potter je odvázanější než tohle.Ale na druhou stranu jsem zase jednou ráda viděla na plátně Michelle Pfeiffer,takže úplná ztráta času to nebyla.

17. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

...

Kniha byla 100x lepší. Hudba na jedničku, herecké výkony taky tak, ale děj od originálu nehezky pozměněn, tak nějak zmutoval, a to k horšímu. Všem nadšencům doporučuji knihu, v níž je zážitek mnohokrát intenzivnější.

16. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Necekala jsem moc, o to víc jsem byla příjemně překvapená... pěkný příběh i zpracování, taková pohádka.. :-) hodně se mi to líbilo.

13. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

KNIHA

POZOR...první film který byl lepší než jeho knižní předloha co já dokážu posoudit...mě se líbil tedy víc než knižka.A to že jsem spíš zastánce knih říká dost že je film lepší....Dobrej konec...super herci...krásný prostředí...no prostě bomba...

7. ledna 2008

skvělý

no,,takže na tom filmu jsem byla se školou,nemyslela jsem si o tom nic moc,prostě jsem čekala,jaké to bude.Už ze začátku se mi to líbilo,a věděla jsem že to bude skvělý film.Ten film je super,skvělý hlášky,napínavé chvilky a romantika nechybí.Prostě ode všeho něco.Hned jak jsem přišla domů,začala jsem si zjišťovat informace o filmu.Stal se mým nejoblíbenějším.Na internetu jsem zjistila jména těch skvělých herců,a Charlie Cox se stal taky mým nejvíc oblíbeným.Potom jsem dala žádost na stránku s online filmy,aby tam přidali tenhle super film,oni vyhověli.A ted když mám volnou chvíli,vždycky se na něj s největší chutí podívám.Mimochodem tady je ta stránka,abych nevypadala jako sobec:www.i-stahuj.wgz.cz
Do toho filmu jsem se přímo zabouchla.Rozhodně super byli ti duchové:)Taky kapitán Shakespeare byl skvělý.No prostě prvotřídní film,doporučuju všem.

6. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Naprostá náááááááádhera

Tak tenhle film jsem chtěla vidět, hned jak jsem si o něm přečetla recenzi, ale nějak se mi nedostávalo času. A když jsem na něj ze všech stran slyšela samý superlativy, tak jsem si říkala, že bude fakt skvělej, ale po shlídnutí jsem zjistila, že byl ještě dvakrát tak lepší než jsem čekala. Asi nejvtipnější scény byly s De Nirem, hlavně to jeho tančení v korzetu bylo fakt suuuper. Ale taky duchové zemřelých princů byli úchvatní, no oni byli vtipní, i když byli ještě naživu. Nádherná scéna byla, když se Yvaine a Tristan potkali,ale také když přemohli zlou ježibabu. Snad bych ani v tomhle filmu nenašla herce či herečku, kteří by mi byli nesympatičtí. Tenhle film prostě nemá chybu, strhující příběh, hezká romantika, skvělá hudba a humor... no já si sledování tohohle filmu vyloženě užívala a nemyslím, že by zde byla scéna, která by se mi nelíbila. Už se těšim až se na to podívám znova.

5. ledna 2008
avatar uživatele
pier
...
90 %

Hvězdný prach

K tomuhle filmu jsem se nechtěl dlouho znát..."Hvězdný prach taková blbost, to musí být horší než Letopisy Narnie" sem si říkal...Potom mi to doporučil uživatel LOST s tím že je to fakt film roku...tak říkám to zkusim...Zapnul jsem to a sledoval jsem ten pozvolný příběh který se neustále zrychloval....Začátek byl trošičku nudnější ale potom nastala taková akce jako u nějakého akčního film...akční scény byly doplňovány úžasnou hudbou ze které až mrazilo...já to pořád bral jako pohádku a pro mě to je pohádka jen bych na ní neposílal děti který ještě nemaj občanku, páč některé scény byly opravdu děsivý...ale bylo to natočeno tak pěkně že děsivé scény se vyvážili s romantickýma a zábavnýma scénama...herci byly taky opravdu boží...De Niro byl tak dokonalej že když si chci připomenou nějaké momentíky z filmu...jako první si vybavím jak tam tančil v dámských šatech : ) to je opravdu skvělí...Nicméně 100 % dát nemůžu, z toho důvodu že mi to přišlo opravdu moc brutální na pohádku...ale i tak je to skvělá podívaná se kterou se rozhodně nenudíte...Výborných....90 %.

3. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Tak to je fantazie!

Už dlouho jsem si myslel, že tento žánr romantické fantazi mě nemůže ničím překvapit. Hvězdný prach ale přimíchal ještě komedialní žánr a funguje to skvěle. Je zde spoustu skvělých nápadů, kvůli kterým stojí za vidění. A pokud vás fantazi omrzelo, Hvězdný prach vám dodá druhý dech :-)

2. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Nekonečný příběh 21.století

S touhle větou naprosto souhlasím. Prožívám to, co jsem prožíval při sledování nekonečného příběhu. Já nemám co bych vytknul, vše se mi líbilo a mé nadšení, z něčeho tak krasného, nezná mezí. Ať se jdou zahrabat ostatní fantasy, tady přichází něco nečekaně nádherného!! Herci byli ohromní, hudba, efekty, vše se mi líbilo...

28. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Tak jo, Stardust je film, který má své chyby. Má jich moře. Lacinou trikovou stránku, občas nějaké to klišé a pár děr ve scénáři. Přesto jsem okouzlen a zařazuji ho ke svým srdcovkám a Vaughna budu nadále pečlevě sledovat. Perfektně se mi trefil do nálady a já cítil přesně jako hlavní hrdina touhu po dobrodružství. Příběh mi tu touhu naplnil. Do Clare Danes bych se navíc hned zamiloval. A nejspíš i do De Nira :) Jeho pirát byl úžasný a tímto dnem degraduju Jacka Sparowa do hodnosti Nadporučíka.

27. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Hvězdné hvězdy

Musím říct, že z mého hlediska si tento film určitě zaslouží max.hodnocení a důvodů je opravdu mnoho.
Za zmínku stojí určitě herecké obsazení, které ukázalo své kvality. Ještě než jsem tento film zkoukl, jsem četl mini recenzi a v duchu si říkal, že Michelle Pfeiffer a Robert De Niro určitě zahrají výborně (a to se samozřejmě potvrdilo), ale co mě zarazilo, byl možná ještě lepší výkon hlavních postav Charlieho Coxe a Claire Danes, kteří nemají tak bohatou filmografii, jako Pfeiffer a De Niro.
Řekl bych, že natočit pohádkový příběh s "mega celebritama" a objemným balíkem filmových efektů, musí dát spoustu práce a za sebe říkám, že pohádce bych do teď 100% nedal, ale "Stardust" si Vás dostane... A čím?...to se nechte překvapit :-)

13. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

hvězdné

Sice děj filmu mi byl jasný už počátku, ale musím říct, že i tak je naprosto skvělý. Michelle Pfeiffer jako čarodějnice je úžasná, de Niro jako kapitán Shakespeare úchvatný a vůbec co dodat?! Koukněte na to a určitě se to bude líbit.

10. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Padající hvězda

Pohádky mám velmi ráda, i když některé scény byly trochu moc drastické na můj vkus, když se jedná o pohádku. Jinak zajímavý příběh, docela jsem se i nasmála, nejlepší byl kapitán Shakespeare. Z nejhoršího piráta nakonec byl nejcharakternější člověk ve filmu, když vynecháme Yvaine (hvězdu), která byla úžasně zahraná. Pošťuchování mezi Yvaine a Tristanem bylo stejné jako dvou malých zamilovaných dětí.

8. prosince 2007
avatar uživatele
LOST
...
90 %

Hvězdný prach

Hvězdný prach - film ke kterému jsem se ze začátku choval trošku rozpačitě, podle trailerů jsem čekal další obyčejnou fantazy bez jakéhokoliv nápadu a už podle tohodle jsem měl rozhodnuto, že nás čeká něco ve stylu Eragona nebo Letopisů Narnie. Když jsem se dozvěděl, že film stojí necelých 70 milionů dolarů tak moje obavy ještě zesílily, říkal jsem si že ani efekty to moc nezachrání třeba tak jak u zmiňovaných filmů. A když jsem se dozvěděl jméno režiséra, který před Hvězdným prachem natočil pouze jeden film věděl jsem že něco bude špatně. Co se však nakonec stalo je doslova neuvěřitelné, z Hvězdného prachu se stalo největší překvapení roku a v klidu už teď můžu říct, že tohle jsem ani ve snu nečekal. Že se mě zrovna tento film zaryje tak pod kůži jsem nečekal a že z něj budu tak nadšenej už vůbec ne. Předlohu od Neila Gaimana neznám takže nemůžu posoudit jak se film změnil, ale jedno vím jistě - líp to snad ani nešlo udělat. Předem ale řeknu, že Hvězdný prach je pohádka - nechybí v ní nic- láska, přátelství, čarodějové, kouzelníci, prostě všechno co si v klasické pohádce dovedete představit. Neuvěřitelné je na tom to, že ani minutu se nenudíte, děj vás tak strhne a už dlouho se mě nestalo abych tak fandil hlavním hrdinům jako tady a jak říkám tento film nemá moc chyb a nějakou chybu na něm budete hledat jen těžko. Další překvapení je, že film si užijí i dospělý a tak celkově si myslím, že musí být okouzleni po tomhle filmu úplně všichni. I to co předvádí herci je naprosto famózní- Charlie Cox v hlavní roli mě přišel sice ze začátku trošičku zmataný , ale nakonec i mě přesvědčil, že se do téhlo role velmi hodí. A chvála pokračuje - Claire Danes, Robert de Niro, Michelle Pfeiffer to jsou jak skvěle napsané tak i skvěle zahrané postavy. Dále efekty i přes malý rozpočet vypadají velmi slušně, pár scén je kvůli ním naprosto úžasných a ani tady nemám slov. A dále je tu hudba, která je epická co nejvíc to jde a poslouchá se velmi dobře. Co jinak říct k Hvězdnému prachu - přiznám se, vůbec nic mě nenapadá. Mohl bych zde chválit a pořád by mě to bavilo. Tak úžasný film si chválu zaslouží. Klaním se režiséru Matthewu Vaugnovi za to co předvedl. Škoda, že Hvězdný prach v Americe propadl. Hvězdný prach tedy řadím do nejlepší trojky tohodle roku. Po Transformers a třetím Bournovi přišel film o kterém jsem zpočátku nic nevěděl a doslova mě nadchnul. Hodnocení 100 % uniklo jen o pověstný chlup. Na závěr napíšu jediné : toto je nejhezčí pohádka jakou jsem kdy viděl.

7. prosince 2007
avatar uživatele
Vuci
...
90 %

Prostě pohádka

Tak tenhle film mě fakt nadchnul jak příběhem tak zpracováním. Mooooc pěkný a hlášky sou fakt super!!! Jen ten konec se mi zdál až moc takovej přisládjel, ale jinak super. =o)

2. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Claire Danes

Ze začátku jsem byl trochu rozpačitý velkou pohádkovostí děje, ale nakonec to byl velmi příjemný fantasy příběh. Má v sobě humor i napětí a hlavně zajímavý děj.

1. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

Stardust je typická novodobá pohádková fantazy, ve které jsou klasická pohádková klišé dosti zlehčována a proto se v průběhu filmu dost zasmějeme. Ze začátku jsem sice upřímně litoval utracených peněz za kino, ale po několika minutách se film rozjel, děj začal mít spád a koncentreace vtipných momentů se začala zvyšovat. Pohádkových prvků je v tomto snímku vskutku požehnaně, přesto je film všechny zajímavě využije a vyčerpá. Fantazie Neila Gaimana je vskutku nezměrná. Létající kocábka loví blesky, z nebe padají hezké slečny a bratrovražda je ve filmu stejná samozdřejmost jako znalost anatomie zvířecích orgánů vrásčitými čarodějkami. Jedinou slabou stránkou filmu, ale zároveň i tou nejdůležitější, je nevýrazná hlavní dvojice Charlieho Coxa a hvězdičky Claire Danes. Cox mě moc nepřesvědčil a jeho výkon byl skutečně průměrný a Danes je spíše herecká supernova a její krása je pro mě velmi sporná. Proto se jistě nebudete divit, že si film sám pro sebe utrhl Robert de Niro. Ač ve filmu hrál jen slabou půlhodinku, omotal si mě svojí perfektně zvládnutou postavou bukvice kolem prstu. Při jedné scéně jsem hýkala smíchy, až mi začaly téci slzy, Robertík ten kankán umí božínku... "Pozor, držte se, řídí kapitán :-D" Jinak kamera, hudba i efekty jsou skvělé.

16. listopadu 2007
avatar uživatele
40 %

V knihovně jsem narazila na knížku známého autora, o které všichni pěli jen superlativy. Přečetla jsem si jí a byla docela zklamaná, že byla nic moc. Když jsem četla recenze na film, napadlo mě, že zfilmovaný to možná bude o dost lepší. Opět omyl. Čekala jsem asi moc britského humoru... Celý film mi připadal nemastný neslaný, z hereckých výkonů můžu jmenovat jen Michelle Pfeifer a Roberta de Nira. U ostatních se o hereckém výkonu mluvit nedá. Počítačové efekty mi na dnešní dobu přišly slabé, hudba mě taky nenadchla a příběh mi až moc připomínal dětskou pohádku než cokoliv jiného. Dávám za snahu 40% a to jen kvůli občasnému vtípku princů a de Nirovi v korzetu...

2. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Myslím, že by si člověk měl nejdříve přečíst knížku, já ji bohužel ještě nemám půjčenou, takže ji budu číst až zadem, když jsme na to šly do kina tak jsem si říkala co to bude za hovadinu, no a s kina jsem vycházela s pocitem euforie, a tendencí neustále říkat, jak je Septimus úžasnej (normálně záporáky nesnášim), a jaká je ta čarodejnice mrcha (ono to muselo dost bolet).
Septimus je prostě nej! Vidíte? Ta tedence mně pořád neopustila:)

1. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Mě se film móc líbil ale ty hlášky byly vtipnější když ještě nebyly předabovaný, ale jinak prostě vydařenej film ;-)

30. října 2007
avatar uživatele
70 %

Šlo to...

Jo, docela to ušlo, takový pohodový, nenáročný film na víkend. Jen mám výhrady k rádoby "vtipným" hláškám, které byly původně zamýšleny jako vtipné, ale mě přišly trošičku ubožejší a do tohoto filmu se mi moc nehodily.

29. října 2007
avatar uživatele
100 %

sqělý!

no musím říct, že když mě táta zavolal do kina na nějakej (blbej) hvězdnej prach, moc se mi nechtělo... pak sem si ale přečet tady názory a koukám, že to musí být dobré, tak sem šel a skutečně sem nelitoval! radím všem, koukněte si to!

28. října 2007
avatar uživatele
90 %

"Možná to dokonce zvládli lépe

Opravdu se mi moc líbilo zpracování, které mělo nakonec jiný závěr než v předloze. Rozhodně se všechny postavy, které zde vystupovaly, vyvedly :) - vtipné scénky s De Nirem, které se v knížce neobjevili, nebo jiné pojetí matky mladého Tristana opravdu filmu přidali. Nenáročný příběh, kde se objeví až skoro horové scénky dodává "pohádkovému" příběhu ten správný šmrnc.

28. října 2007
avatar uživatele
100 %

Krása

Film je užasný , a herci ještě lepší . Když jsem odcházela z kinosálu měla jsem fakt dobrý pocit že jsem na ten film šla . Doporučuju to každýmu kdo není ještě plně rozhodnutý na to jít .

26. října 2007
avatar uživatele
100 %

bezvadné

Mě se film hrozně líbil, stejně jako mé mamce a malému bráchovi. Mám ráda pohádky a fantasy, a tohle je podle mě skvělá kombinace. Nejlepší byli duchové :-). Už se na něj chystám do kina znovu!

25. října 2007
avatar uživatele
100 %

Neil Gaiman stvořil zjevně okouzlující a odzbrojující pohádku pro dopělé. Nečetla jsem knižní předlohu a myslím, že Mathew Vaughn nezklamal a i kdyby, tak je to jedno, protože natočil nádhernou a tak kouzelnou podívanou až to bere dech. Děj jede dynamicky dopředu, doprovázen úchvatnou hudbou Islama Eshlera a vtipnými a krásnými dialogy. Co víc si přát..

20. října 2007
avatar uživatele
70 %

Jakožto fanynka Neila Gaimana jsem si Hvězdný prach ujít nechat prostě nemohla...a udělala jsem dobře. Sice mám pár výhrad - voodoo, to tam fakt být nemuselo, a ještě pár podobných věcí...Přesto musím říct: Fakt se jim to povedlo:) Příběh je sice mírně pozměněn, ale myslím, že na kráse to nijak neubralo. Taková krásná pohádka to je...:)

20. října 2007
avatar uživatele
80 %

Tohle není obyčejná pohádka!

Jsou fantasy filmy, které nemají hlubší myšlenku, případně mají jen jednoduchý příběh. To ovšem u Hvězdného prachu neplatí. Hvězdný prach je jedním ze skvostů mezi fantasy, protože tu mimo jiné najdete opravdu kvalitní příběh a hlubší myšlenku filmu. Pěkné exteriéry, bezva efekty a samozřejmě skvělí herci, to jsou jen třešinky na dortu. Michelle Pfeifer se její návrat mezi hollywoodskou elitu rozhodně povedl, v tomhle filmu se objevují i mladí herci, kteří vše hezky doplňují a mezi sebou opravdu všichni září. Moc se mi líbila vsuvka mrtvých princů, ti film ještě navíc hezky osvěžili. Tohle zkrátka není jen obyčejná fantasy pohádka pro děti, film si skvěle užijí i dospělí.

19. října 2007

100%

Tento film je proste výborný! Sú tam svelé efekty, zaujímavý, napínavý aj vtipný dej. Sú tam aj celkom dosť strašidelné veci a to filmu dodáva korenie. Už sa veľmi teším, keď vyjde DVD! A aj herecké obsadenie je výborné. Tento film je proste výborný!!!

15. října 2007

film se mi moc líbil, příběh byl dobrý nepředvídatelný. Příjemně se na to dívalo, dobré herecké výkony a výprava. Byl jsem z filmu velmi příjemně překvapen. Všichni kdo četli knížku tento film odsuzují, ale vzhledem k tomu, že jsem jí nečet tak 100%. Ideální jít na to do kina s polovičkou (samozřejmě v originální znění, dabing jsem neryskoval).

14. října 2007
avatar uživatele
100 %

Mému oku lahodí ...

jen to hvězdné jahodí :) Už z traileru jsem vypozoroval někdy na jaře letošního roku, že by bylo nač se těšit. Neměl jsem moc potuchy o tom, kdo je Neil Gaiman a nač přesně se mám těšit, ale ta výprava, ty postavy, herecké obsazení ... mi dávalo naději. A včera jsem měl možnost to vidět v celé své kráse - Hromotvrz, Zeď, kapitána Shakespeara, ošklivé čarodějnice, krásnou spadlou hvězdu a britské vtípky, které tak příjemně a nenásilně prochází celým příběhem a všemi postavami. Byla radost se na to dívat. ať chcete nebo nechcete :)

9. října 2007
avatar uživatele
100 %

Krásnější svět nevděl

Moc pěkně zpracovaný film.Skvělé herecké obsazení.Pro ty co mají rádi tyhle filmy s nádechem fantazie je to pastva pro oči určitě doporučuji ke shlédnutí.Už se těším až bude na DVD.Už mám i soundrack a je to velmi impozantní hudba.Vážně doporučuji:)

8. října 2007
avatar uživatele
90 %

super

Když jsem šla na Hvězdný prach, očekávala jsem zase jeden fantasy snímek pro děti, ale film mě překvapil. Moc se mi líbil; byl vtipný, někdy napínavý a překvapivý... no prostě super. Má moc pěknou hudbu. Určitě se na něj jděte mrknout do kina, stojí za to. Už se těším, až si přečtu knihu.

6. října 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film překonal veškeré moje představy. Bylo to opravdu něco. Měl zajímavou, napínavou zápletku s přiměřenou špetkou jemného humoru - nic nebylo přehnané. K tomu všemu se ještě přidá nádherná instrumentální hudba a Robert de Niro v šatech a máme tu opravdu opravdu moc pěkný snímek, který určitě stojí za zhlédnutí :-) 100%

6. října 2007
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film mě fakt dostal! Pěkná zápletka....a úžasná hudba. A nejvíc se mi na tom filmu líbili ti mrtví princové a kapitán Shakespeare. Tenhle film má u mě prostě tutových 100%!!!!

6. října 2007
avatar uživatele
100 %

Nááádhera!!!!

Prostě bezvadný!!! už podle traileru sem věděla že je to můj šálek čaje... Fakt jako bomba... Určitě to neni naposled co jsem film viděla... :)))) Už se těšim na DVD a bonusy atd.... Vrylo se mi to do paměti!!!! Fakt jako vřele doporučuju!!!!!!

6. října 2007
avatar uživatele
100 %

Jupí

tenhle snímek je naprostá nádhera,...snad ta nej pohádka natočená američanama...není co dodat, film se povedl, bez debat

5. října 2007
avatar uživatele
100 %

Fajn Fantasy

Ke knížce jsem se zatím nedostala, ale film mě nadchnul, takže se do ní brzo pustím. Byla to úžasná podívaná. Měla švih a spád a skvělý humor. I "hvězda" umí být pořádně jízlivá. Některé scény byly možná trošičku kýčovité, ale ve výsledku se to ztratilo. A duchové zemřelých princů byli asi nejlepší. Rozhodně všem doporučuji!!!

4. října 2007
avatar uživatele
Pony
...
100 %

jóóó

No konečně nějaká dobře natočená fantasy. Není kýčovitá, je vtipná, svižná a má barvitý děj. Děj je obzvlášť dobrý. Nejlepší role je kapitán létajících pirátů v podání Reberta De Nira. "Zlý" princ je taky úžasný, ale nejlepší jsou duchové již zemřelých princů. Nevím, co bych vytkla. Hudba skvělá, kamera a střih také.

3. října 2007
avatar uživatele
100 %

skvělé překvapení

Viděla jsem ukázky a čekala jsem jenom nějakou další výpravnou fantazy, ale čekalo mě příjemné překvapení. Film má skvěle promyšlené postavy, pěkné kostýmy, hudbu a vůbec celkově působí dobrým dojmem.
Nejvíce se mi asi líbily humorné scény, hlavně s kapitánem Shakespearem. Je vidět, že tvůrci scénáře se opravdu činili.

2. října 2007
avatar uživatele
90 %

Pěkné

Opravdu nefandím filmům natáčeným podle knížek...tenhle se ale maximálně povedl. Úžasné scenérie, humor, skvělé obsazení... Michelle Pfeiffer je prostě fantastická a Tristran takové roztomilé ucho. Možná autorům nakonec odpustím i ten pozměněný konec a vynechání "žampiňónů". :-)

2. října 2007
avatar uživatele
100 %

Wow! Už podle ukázek jsem věděla, že se mi to bude líbit, ale nakonec to předčilo všechna moje očekávání! Mělo to zajímavý příběh, sympatické herce, super hudbu, vtipné okamžiky, ale i napětí. No prostě super!

30. září 2007
avatar uživatele
100 %

Stardust

Neil Gaiman je mou intimní záležitostí - to jen tak na úvod. :) Zpočátku jsem k filmovému Hvězdnému prachu přistupovala se značnou skepsí. A kdo by taky ne, když režisér filmu má k poetičnosti a fantasii blízko asi tak jako Uwe Boll k nominaci na Oscara. Ale v okamžiku, kdy jsem usedla do měkkého křesla multikina, jsem věděla, že tohle je FILM, který se mi vryje do paměti a zanechá ve mne krásný pocit euforie. MÁ totiž skvěle hrající herce (Robert de Niro, Mark Strong, Michelle Pfeiffer, Charlie Cox, Claire Danes aj.), perfektní hudbu, překrásné scenerie a kostýmy, vtip, šmrnc, laskavý humor, romantiku, a naopak POSTRÁDÁ hluchá místa a... hups! Žádné mínusy si momentálně nemůžu vybavit. :) A troufám si říct, snad mě gaimanofilové neuřknou, že film předčil knihu. Uf! A je to venku. :))

29. září 2007
avatar uživatele
100 %

Okouzlující

Nečekala jsem, že by mě někdy mohl nějaký film takhle nadchnout - ale k mému údivu se tak stalo ! Bylo v něm vše, co od skvělého filmu očekávám. Dalo by se tedy říct, že když smícháte charizmatické herce, nádherné kostýmy, skvělý děj, podmanivou hudbu, úžasné triky, vtip, napětí a romantiku, dostanete Hvězdný prach. Já osobně jsem se ani jednu vteřinu filmu nenudila - měl spád a švih ( ale ne takový, že by film byl zmatený - prostě akorát ). I řada postav ( i když ne těch úplně nejhlavnějších ) byla skvěle vymyšlená - kozlí "hospodský", mrtví princové, ale i čarodějnice nebo kapitán Shakespeare :). Samozřejmě že hlavní postavy byly jak jinak než perfektní. Jak už jsem naznačila, u Hvězdného prachu se zkrátka nudit nebudete, ať už jste dítě nebo dospělý. Myslím si, že i po nějaké době se mi k filmu bude chtít vracet pořád dokola a dokola - tím tedy chci říct, že je to jeden z nejpovedenějších filmů, které jsem kdy viděla. A pokud jste ještě nebyli v kině, urychleně to napravte - podle mě nemůžete co ztratit ... Hvězdný prach VŘELE DOPORUČUJU !!!

28. září 2007