home
Hranice zlomu

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Príbeh fascinujúci, len keď sa pozriem na samotné spracovanie filmu tak mi príde nudné, nezaujímavé na to že sa písal rok 2003. Angelina Jolie to tam jediná zachraňovala, inak by som sa asi na tento film pozeral len s ťažkosťami. Prekvapujúci koniec.

1. května 2011

Bylo natočeno již spousta filmů na tento námět... chudoba, humanitní pomoc, apod. Ale zdaleka mě nezaujaly tak jako tento film. Škoda jen, že se o Nicku K. ví hodně málo, ostatně já sama jsem slyšela o něm poprvé teprve před rokem, aniž bych tušila, jaký to byl hrdina, a tento film ho svým způsobem může proslavit ještě více. Celý film je vám tak trochu do breku, smutno, ale jakmile jedou titulky, tak se zamyslíte sami nad sebou, to, že máme být rádi, kde jsme, nemusíme bojovat o život každičkou sekundu, to je něco, co si v dnešní době uvědomuje málokdo, a doufám, že tento film je, stejně tak jako mě, přiměje se alespoň nad tím zamyslet, když už nic jiného pro to neudělá. Výběr Angeliny a Clive byl dost dobrý, neumím si představit jiné herce, kteří by to dokázali zahrát lépe.. i když Angelina vypadala, jako by sama neměla co jíst, takže to občas bylo takové divné.

19. října 2009
avatar uživatele
70 %

Po dlouhý době už to konečně chtělo nějaký dobrý drama a tak se naskytl film, o který jsem se začal zajímat. Navíc, když má film tak skvělé herce, nedá se přece odmítnout. Film byl vskutku velmi zajímavým dramatem. Měl hodně citlivý námět o humanitární pomoci, která je potřeba prakticky všude. A když do toho zapojili tak skvělé herce, nemohlo se z toho vyklubat nic špatnýho. Z většiny ohledů to bylo velmi dobré, a naštěstí těchto scén tu byla většina, takže se film dal bez problémů dokoukat do konce. Příběh měl sice zápletku, ale vyvrcholení už bylo trochu z jiný ztránky. Možná, že to bylo dobře, protože kdyby tady nebylo nic jiného, než scény, kde někdo pomáhá ostatním z různých zemí, vyzněl by film příliš přímočaře. Takže tu nakonec tvůrci dali i záchranu na konec. První dvě třetiny byly právě plný těch scén, kde všichni pomáhají, jak se dalo, seznamování s okolím a podmínkami a ta třetí byla už mnohem zábavnější. Děj byl celkově zábavnej tak napůl. Kdyby film neměl ten citlivý námět, tak by to celý stálo za prd. Ale takhle se to dalo vydržet. U obou hlavních postav jsem zaznamenal velmi příjemnou změnu. Obě postavy tu totiž neměly nějaký trapný akční role, ale jejich role byly právě hodně obyčejné. Angelina Jolie tu nebyla bezchybná Lara Croft, nýbrž velmi citlivá a milá žena, tudíž tato změna byla velmi viditelná. Clive Owen zase vysadil ty role ze Sin City nebo Sejmi je všechny. Taky velmi příjemná změna. Tyto dvě hvězdy stačily na to, abych se na na první pohled nezajímavý film podíval. Řekl bych, že film je o kousek výš nad průměrem.

28. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

realita

Film je opravdu úžasný! Hlavně díky hereckým výkonům, které předvedli Clive Owen a Angelina Jolie. Pro obyčejného člověka je hrůza vidět, jak žijí někteří lidí v jiných částech světa. Myslím si, že by mohlo být více takových lidí jako Nick a Sarah (Clive, Angelina).

19. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Hranice zlomu

Hranice zlomu patří určitě mezi můj oblíbený film. Určitě nejvíce mě tento film zaujal námětem. Souhlasím, že herecké výkony nebyli na oskara. (ikdyž Clive Owen je můj oblíbený herec) Filmů na toto téma by mělo určitě vzniknout více, aby si konečně moderní společnost uvědomila, že jsou i lidé, kterým je potřeba pomáhat!!Až po tomhle příběhu si někdo uvědomí, ca má!!
Jinak film všem doporučuji.

27. listopadu 2007
avatar uživatele
60 %

A lidé umírají...

Snímek nabízející nám slzy a utrpení se ukazuje jako taková exkurze do tří zničených zemí, ve kterých se ale vy jako divák příliš neohřejete. Neříkám, že bych nebyl některými záběry otřesen, znechucen (znepokojen už ani ne, podobné záběry nás v posledních dnech dost bombardují), ale něco tomu prostě chybělo. Film asi nefunguje tak, jak bylo v plánu. Zkrátka všude je spoustu tvrdých slov, ale vás jich spousta nechá naprosto chladnými, jiné zase působí uměle. Scénář není úplně špatný, i když nějaké vylepšení zkušeného dramatika by bodlo, herecké výkony ústřední dvojice, která mě přilákala, taky ujdou, ale režie v určitých neakčních bodech značně pokulhává pane Campbelle.

6. srpna 2007
avatar uživatele
60 %

Tak čo k tomuto filmu napísať. Je to kus reality v Afrike kde umierajú deti a nielen deti od hladu. Je to smutný príbeh ktorý sa nás všetkých viac či menej dotýka. Kľudne si to pozrite ale nečakajte nejaký strhujúci dej. Mohli to natočiť aj lepšie. 60%

24. července 2007
avatar uživatele
60 %

Film tvářící se zajímavě a naoko drsně reálně, ale tak nějak mi to celé připadá jako fraška. Dokud se děj řítil nemilosrdnou Afrikou se srdcervoucímí záběry na vyhladovělé děti, taj jsem to Campbellovi ještě sežral, ale pak najednou střih na události potom a pak lautr to samý. Pak už mě upoutaly jen použité barvy obrazu, které se měnily s každým dalším dějovým motivem. Celé je to moc na oko a na efekt, ale přitom je to dějově prázdné. Postava Cliva Owena mi byla krajně nesympatická, což by tak působit zjevně nemělo a Angelina Jolie zas vypadala jak po dvaceti injekcích kolagenu (či jiný blbosti na zvětšení rtů). A ani jeden nehrál zrovna životní výkon. Konec jsem moc nepobral a do příběhu mi nezapadal, ale nikoho mi nebylo líto. Sorry Martine, ale až Casino Royal mi spravilo náladu.

20. července 2007
avatar uživatele
50 %

Pro mě příliš prvoplánové a hrající na city. A emotivně naprosto vyprázdněné i když se to tak nezdá.

15. července 2007
avatar uživatele
80 %

Mě se tenhle film líbil dost. Všechno vypadalo velmi reálně, krutě a taky smutně. Těch lidí mi bylo najednou líto, protože člověk si pořád stěžuje, ale přitom nemá ponětí o tom, co je to skutečná bolest. Hodně drsný mi připadalo ten konec. Jeden krok a jste mrtvý... Fakt mě to vzalo

15. července 2007
avatar uživatele
90 %

...

Po tomhle filmu mam smíšený pocity.. ale hezky smíšený. Asi každýho musel film dojmout a nutno říct, že nikdo taky nemohl dopředu říct jak film skončí. Rozhodně zajímavej film... a musim říct, že skvělý herecký výkony.

14. července 2007
avatar uživatele
60 %

Film se odehrává v na americké poměry zajímavém prostředí - a to je asi tak všechno. Situace v Africe a Čečně mě vskutku nebere. Naopak mě každý film nebo dokument zobrazující malé podvyživené NICNEDĚLAJÍCÍ Afričánky utvrzuje v mém cynismu. Ačkoli tady jde i romanci (která naštěstí funguje díky chemii mezi Angelinou a Clivem), ta bohužel přijde na řadu značně pozdě. A samotná Angelina, která se mi líbí jako ženská, prostě neumí zahrát emočně vypjaté scény a tato nevěrohodnost se stupňuje i díky také přepjatému dabingu její dvorní dabérky (jejíž jméno si stále nemůžu zapamatovat). Prostě námětem a lokací asi výjimečný film, zpracováním ale vůbec. (I když ano, uznávám, ten konec byl opravdu nečekaně nehollywoodský = drsný.)

26. května 2006