home
Hrabě Monte Cristo

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
70 %

Príjemný film vždy populárnej tématiky, avšak spracovanie príliš okaté a príliš... no, to vlastne nemôžem povedať, lebo spoilery, ale jednoducho druhá časť filmu sa vymykala môjmu vkusu.

30. prosince 2015
avatar uživatele
70 %

Inu...

Ostýchavě přiznávám, že teprve včera jsem viděla poprvé zpracování tak známé knihy, která mi navíc ani zatím neprošlo pod rukama. Trochu mě zaráží všudypřítomná kritika, pravda ale je, že jsem absolutně nezatížená jinými verzemi a knižní předlohou. Mě se film celkem líbil, jistě, měl své mušky, ale jako propadák bych ho neoznačila. Své možná udělá, že se podívám na nějakou starší verzi (nebo najdu čas na knížku). Mé první setkání s hrabětem bych ale i tak neoznačila jako špatné

27. prosince 2011

Děs

Tenhle film je směšným. Ani na chvilku jsem nevěřila v opravdovost hraběte a jeho pomsty. Ani na okamžik jsem neměla pocit, že bych toho člověka chápala a byl mi blízký... byl mi namíle vzdálený. Prostě hned odzačátku bylo jasné, že si na hraběte jen hraje... a co hůř - hrál si i na Dantese. Jak vidno, pár šermířských zápasů nestačí k tomu, aby měl film své kvality... nuda, směšné... nikdy více... s filmem z roku 1998 se to nedá srovnávat... Tahle patlanina se z roku 2002, tomu nesahá ani po paty. No pro mě to byl absolutní propad.

4. prosince 2010
avatar uživatele
10 %

Kdysi jsem si slíbil, že při hodnocení filmů nebudu zbytečně vulgární a slovo jako sračka nikdy nepoužiji. Je však skoro nemožné najít vhodnější označení pro film, který mě tak hluboce zklamal. I pokud přivřu obě oči nad tím, že režisér Vodního světa Kevin Reynolds nakládá s románovou předlohu velice volně, nemohu ignorovat nelogické jednání postav i jejich krkolomné, ochotnické pojetí, diletantskou režii a moderní budovy vykukující zpoza kulis. Další americké znasilnění evropské klasiky, kterému se pokud možno vyhněte a pokud stojíte o skutečného Monte Crista, sáhněte raději po verzi z roku 1998 s Depardieum nebo Chamberlainově klasice z roku 1975.

27. června 2010
avatar uživatele
joda
...
70 %

Nebylo to špatné

Film se mi docela líbil, asi to bude tím, že nejsem znalcem předlohy a navíc to umocnilo to, že jsem nedávno na Ifu a v Marseille byla.. Kromě Edmonda Dantese jsem herce vůbec nepoznala, teď koukám, že tu hraje Guy Pierce a Richard Harris. Jiné filmové zpracování jsem neviděla, takže mé hodnocení je jistě trochu zkreslené. Jen to mohlo být o něco kratší, aby nebyl čas na občasnou nudu...

28. října 2009
avatar uživatele
100 %

Nádherné

Tento Hrabě Monte Cristo zazdil všechny stejnojmenné filmy, které jsem viděla. Nemluvě o skvělém obsazení. Nelituji toho, že jsem se na něj podívala.

25. prosince 2008

Když jsem ho viděla poprvý tak sem si řekla, že ho už nechci nikdy vidět ale nakonec sem se teď posledně podívala a ten film je fakt ok. Ani nevim co se mi na něm nelíbilo. A herecký obsazení taky skvělý. Fakt doporučuju.

29. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Užasnej film lepší zpracování Hraběte Monte Crista sem neviděla. Myslím si, že opravdu stojí za to se na to podívat.

23. prosince 2007
avatar uživatele
50 %

Po všech stránkách průměrné zpracování, které se sice možná vizuálně tváří jako něco extra mezi televizními filmy a předsavitelé hlavních rolí byla jména trochu průměrnější. Přesto však nuda a šeď.

22. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

docela hezkej filmeček,ten herec je taky hezkej:),doporučujuuu všem,...supr námět,tenhle film sem sice viděla jen jednou,ae good

15. října 2007
avatar uživatele
80 %

Mne sa toto o trochu viac páčilo ako ten druhý film s Richardom Chamberlainom (dúfam, že som to napísala dobre). Čo k tomu dodať, dala by som 75%, ale toľko tu neni... Ale 70% má ten druhý Monte Christo, tak dáme 80%.

7. července 2007
avatar uživatele
70 %

No:/

V první řadě bych chtěla podoktnout že mám ráda J. Caviezela a k filmu jsem se vlastně dostala kvůli němu... Ale ani on můj celkový dojem neoživil... Neříkám že je to nějaký hrozně špatný film, to rozhodně ne, ale toto zpracování mě prostě nějak extra nezaujalo, už bych se na film nepodívala...

10. února 2007
avatar uživatele
80 %

Velmi zajímavě natočený historický film. Je sice fakt, že s knižní předlohou nemá moc společného, a tak lze říct, že jediný společný znak je název, ale pokud si tohle odmyslíme, jedná se o výborný a zajímavý film, který diváka chytne a nepustí. Jedním slovem: i takovýmto způsobem to jde

14. května 2006
avatar uživatele
TJ
...
40 %

Tento film bych přejmenovala na "Monte Cristo - od poloviny jiný příběh". Režiséři, scenaristé, produkční, výrobci a nevím co ještě asi úplně zapomněli děj nebo si nestihli dočíst knihu a dál si to vymýšleli po svém. Největší chybou bylo (nebo si toho zas nevšimli), že nenechali postavy zestárnout (Mercedes vypadá stejně staře jako její syn). Na druhou stranu, film je velice efektní a kdyby se jmenoval jinak a byl knihou "jen inspirován", asi by i moje hodnocení dopadlo jinak.

14. května 2006
avatar uživatele
40 %

Proč?

Proč?proč?proč? byl tenhle román opět zfilmován? A ještě takovým blbým způsobem. Chvílemi mě připadalo, že jde o úplně jiný román a s předlohou od Dumase má jen velice málo společného. Myslím, že film s Depardiem v hlavní roli bude zřejmě tou nejlepší adaptací románové předlohy a že bude těžko kdy překonán.

10. května 2006
avatar uživatele
40 %

...

tak tahle verze klasiky mě příliš nazaujala... .nejenže je děj tak trohu pozměněný a taková haydé je úplně vyškrtlá, ale celkově se film i strašně táhne a nezachrání to ani pozměněný styl jakým je natočená závěrečně bitka mezi monte cristem a morcerfem...

9. května 2006
avatar uživatele
40 %

...

Tak tahle verze je snad nejhorší, jaká kdy byla natočená! Lákali na "klasiku", ale podle mě to není nic jinýho, než americká blbost. Herecké obsazení by ještě ušlo, ale děj pozměnili docela dost, což je docela velká škoda, protože knižní předloha je opravdu nádherná, a tenhle film jí spíš "znesvětili" než aby ohromil další alespoň trochu povedenou verzí...jedním dechem - obrovské sklamání.

9. května 2006