home
Houbičky

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Výborný film, považuji jej za špičkově ztvárněný horor. Má náboj, napětí, akci...prostě není co vytknout. Závěr docela překvapivý. Dávám 100%

4. června 2013
avatar uživatele
80 %

Docela dobrý horor, bylo tam napětí, akce. Ten konec jsem teda fakt nečekala, vůbec mě to nenapadlo, že to tak bude. Jinak k tomu nic nemám. 80%

25. července 2011
avatar uživatele
40 %

Čekala jsem mnohem víc. Už po chvíli mi bylo jasné, o co jde, což by mělo být jasné asi každému, kdo viděl aspoň pár hororů, nebo kdo se umí místo jen tupého civění na film taky trochu zamyslet. Prostředí natáčení naprosto s Irskem nemělo nic společného, to by klidně mohlo být i v našem lese, jen tam dodat řeku a barabiznu :-) Jednoduchá vyvražďovačka, která měla být oživená halucinogeny - nebyla.

14. července 2011

Zajímavé

Na Houbičky jsme se dívali ve škole, takže správná atmosféra tomu chyběla, ale i tak byl tento film velmi zajímavý. Herci to zvládli skvěle a s hudbou to byl skvělý zážitek. Nejvíce mě překvapil konec, ten jsem nečekala. Sice mi dělalo problémy pochopit konec, ale po druhém shlédnutí se to spravilo :) Doporučuji.

14. ledna 2011
avatar uživatele
30 %

Shrooms

Využil jsem volného večera a pustil si zase jednou horror. I přesto, že "Houbičky" zněli jednoduše, vypadali jednoduše (a nakonec i byly jednoduché), tak nevím proč, ale měl jsem tento horror za něco jako černého koně. Takový ten typ horroru, který se tváří úplně jasně a jednoduše, ale nakonec skoro ani nedýcháte a kulíte oční bulvy směrem ven. Navíc to byl film irské produkce a já byl nesmírně zvědavý, jestli umí irové točit kvalitní horrory, tak jako například asijaté či španělé. Režisér Paddy Breathnach má zasebou kromě pár irských projektů jen režii snímku "Dohola", který jsem před delší dobou viděl a docela na mě zapůsobil. Jenže taková změna žánru může způsobit docela velké škody, a to se taky stalo. On film má něco do sebe. Jen Breathnach zkrátka nevěděl, jak na to. Film nepůsobí ani jako "slash horror", protože vraždy nejsou efektivní a ani nedokáží diváka pořádně vystrašit. Celý film jen polemizujete jestli to, co se děje v lese je fantazie hlavní postavy nebo skutečnost a na tom by nebylo nic špatného kdyby Vás ta polemizace tolik nenudila. Po chvíli totiž ti zkušenější horroroví fanoušci stejně příjdou na to, jak to vlastně všechno ve skutečnosti je a celý zbytek filmu jen čekají, než jim to scénárista Pearse Elliott potvrdí. Dějový zvrat v závěru tedy v tomto případě nelze nazvat zvratem, jestliže nepřekvapí každého, a mě tedy vůbec nepřekvapil. Spíše mi jen dokázal fakt, že scénárista Elliott má velmi malou fantazii a jede v zajetých kolejích podle klišé. Ještě štěstí, že má film jen necelou hodinu a půl. I tak mě však ke konci nudil a já ho jen tak lehce přetáčel. Herci jsou většinou neznámí, což je sice na jednu stranu dobře, ale na druhou špatně, protože jejich výkony za moc nestojí. Pár pěkných hereček a pár stylových kluků a to je vše. Abych nebyl úplně zlý, tak Max Kasch v sobě má nějaké to charisma a kousek talentu, ale to by nesměl hrát v takový béčkových věcech, aby to nějak mohl rozvinout. Jedním dechem: "Špatné ve všech ohledech, blbé ve všech ohledech!" Dávám 30 %. P.S. Dal bych dokonce s klidem i 20 %, ale 10 % přidávám za scénu s mluvící krávou, která působí vtipně jak v originále, tak i v českém dabingu.

16. listopadu 2010
avatar uživatele
30 %

Ked sa spomenuli huby tak som si hned pomyslel ze to bude nieco na sposob mladi idu do lesa, tam sa večer s toho sprášia, budu halucinacie a vrazdy. Daleko od pravdy som nebol. Musi sa uznať ze napätia tam bolo fakt viac nez dost ale iba to. Nic ine dobré sa na tento film povedat nedá.

18. března 2010
avatar uživatele
60 %

Ušlo to

Od tohodle filmu jsem moc nečekala a udělala jsem dobře. Myslela jsem si, že to bude o partě mladých lidí, kteří budou chtít nahlédnout do tajů této přírodní látky a taky že jsem se nepletla. Příběh byl ale docela povedený a zajímavě zpracovaný. Až na některé scény, které se mi zdály opravdu hodně trapné. Jinak konec mě příjemně překvapil.

7. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

Já se na to tolik těšil..Ale zase nemůžu říct,že by mě to tolik zklamalo..Popravdě nejvíc mě zklamalo odhalení toho,kdo byl vrah..Trošku mi to připadalo jako "Přízrak univerzity"..Mělo to fajn příběh i celkem povedenou myšlenku..Ale určitě ne 100%..

4. července 2009
avatar uživatele
100 %

Shrooms

Dokonalý dokument o halucinogenních houbách a následním „potěšením“ s tím spojené a jinak dost brutální film ohledně přirozené procházky lesíkem ((); … se sekyrkou… no myslím, že tenhle příběh by asi nikdo nikdy nechtěl ani slyšet ani vidět ani zažít… i když film je taky vlastně jistá forma zážitku a co pak potom zjištění, že největší haluška nejhaluškovatější by byla, kdyby Tam bylo v titulcích… příběh dle skutečný událostí… Pro bezpečnost hlavních postav a nebezečnost příběhu jsou jména postav i uzemní informace záměrně změněny…..

15. května 2009
avatar uživatele
80 %

Od tohoto filmu jsem moc neočekávala a to bylo asi dobře, protože pak jsem byla o to více překvapená, když jsem zjistila, že není vůbec špatný. Zápletka zajímavá, originální a konec nepředvídatelný. Fakt tohle se dosti liší od ostatních rádoby hororů- filmů.

30. dubna 2009
avatar uživatele
80 %

Tak tento druh filmu mám ráda. Zápletka dobrá, sice film obsahoval některá úsměvná místa-zvláště mluvící kráva, ale o tom je vlastně ten film tak nejezte houbičky. Konec překvapivý to se mi líbilo, když nevíte jak to zkončí má mých 80

27. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Zajímavé....ale složité

Kdybych měla říct jak se mi líbil film jako jaké jsou efekty, jak dobře jsou postavení herci na své role...tak bych klidně dala 100%__________Ale pak se podívám na děj, který byl moc složitý, prostě jsem ten film pochopila, až mi to někdo vysvětlil. Ale když jsem se na to podívala podruhé, tak se mi to líbilo, když už jsem věděla, o co tam jde ;-):-)...takže dávám 90%. Houbičky si 90% určitě zaslouží.

9. června 2008
avatar uživatele
100 %

Shrooms

Tento film mě dostal nejdřív je to na po... ale pak to nakonec nic není je to užasnej film a ten nápad jak to udělali se mě moc líbí . Klidně bych se na to podívala znovu. Ale nelíbil se mě ten chlap v té kápy sice to nakonec dopaklo dobře ale i tak se mě nelíbíl nevím proč ale škaredá byla ta jeho chůze . :) Ale i tak je to 100%

14. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Houbičky

Po kruhu řekl bych nejlepší horor, jaký jsem mohl vidět!!! Scéna s lesem, po kterém chodí za úplňku vysoké, pohublé monstrum. Výborný příběh a řeknu Vám, že i když jsem se na ten film díval v létě, be dne a s partou kluků, vystrašení jsme byli všichni!!! Doporučuji

3. dubna 2008
avatar uživatele
50 %

Nechci odradit od sledování filmové nováčky, kteří ještě moc filmů neviděli - ti se budou možná i chvílemi dost bát - pro mě to byla docela únavná "vyvražďovačka". Ale konec filmu i mě - troufám si říci zkušeného diváka - docela překvapil a dodal filmu logiku a také to, že nejdu pod 50%. Ale možná ještě zkušenější divák nežli já na to přijde ještě před koncem jak to vlastně je. Ale raději mám asi méně krve a záludností... už těch filmů je až moc s touto tématikou.

11. února 2008
avatar uživatele
100 %

OucCoolovej

... teda nevim jak vy ale já se hororů docela bojim bojim ...při tomhle filmu sem si občas uvědomit že za mnou fakt nikdo nestojí :D ale ten konec byl fakt neočekávající takže.... po druhý sem se na ten film dívala fakt pořádně a byl proste dobrej a ještě super zapracovaný "lekací" scény .Ted ten film už jenom doporučuju... 100°/o

2. února 2008
avatar uživatele
80 %

Houbičky

Jelikož nejsem příznivcem halucinogenů, musím pouze konstatov, že jsem byl z hororu nadšený. Byl to pro mě pěkný zážitek a rozuzlení o to víc překvapující. Sice znovu nedám plný počet, protože tu mám nejaké nesrovnalosti, ale jinak se mi moc líbil.

9. prosince 2007
avatar uživatele
60 %

průměr

Abych řekl pravdu, nic extra jsem od tohoto filmu neočekával. A to je taky dobře. Kdyby to bylo na mně, udělal bych to celé totálně jinak, ale i přesto se na film dalo dívat. Takže dávám 55%.

2. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Celkom sranda... Príjemné spestrenie večera... Aj keď to rozhodne neni film,na ktorý budete dlho spomínať...

19. října 2007