NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Očividně bych si měl nějaké filmy, které myslím, že znám dobře, připomínat častěji. Hoří, má panenko na mě teď fungovalo o několik řádů lépe, než když jsem to viděl naposledy před lety. Vynikající, vtipná, zdrcující a dodnes platná ukázka toho, jací my Češi jsme.

25. prosince 2012
avatar uživatele
100 %

Film jako vystřižený z reality. Více než film tak působí jako skrytá kamera, jakoby ani nevěděli, že jsou točeni, proto t reálnost, čemuž pomáhá i většina neherců. I když ani pan Vostrčil také nehraje vůbec špatně. Prostě dávám plný počet bodů.

3. října 2012
avatar uživatele
50 %

Nevím jestli je to tím, že to natočil Forman, nebo tím, že mám ráda starší české komedie, ale prostě jsem se těšila až se na tento film konečně podívám. Věděla jsem předem, že děj nebude zrovna moc rozkvetlý, ale o to víc mě film zajímal. Bohužel jsem od toho čekala něco víc, bylo to na mě až moc obyčejné a i nudné, ale chtěla jsem si počkat, kdo že se stane královnou plesu. Scéna s krádeží byla velice povedená, to uznávám a černý humor u hořící chalupy mě taky upřímně pobavil, ale i přesto mi na celém příběhu něco chybělo. Chválím, že byly do filmu vybráni spíše neherci, protože tím celý příběh získal reálnější podobu, než v dnešních filmech, kdy jsou na hercích až zoufale vidět jejich hrané pocity. No ale nad 50% jít nemohu, zkrátka jsem od Formana čekala asi něco víc.

19. února 2012
avatar uživatele
60 %

Asi úplně přesně nerozumím, kvůli čemu je ten film hodnocen tak vysoko. Skvělý začátek, požár a pár perel během plesu. A dál? Odmyslete si jméno Forman, uvědomte si časté a mnohdy hodně nepřirozené herecké projevy, obyčejnou kritiku společnosti - nevím, proč to většina vztahuje na tu českou. Že by osobní pocity? Lidi jsou všude stejní. Dále zbytečné a nudné přešlapování na místě s vybíráním královny krásy atd. Ovšem to, s jakým humorem jsou podávány některé situace, to je vždy nesmrtelné. Mělo by to stačit na 60%? Stačí.

26. června 2010
avatar uživatele
80 %

Josef Šebánek

Je to už starší film s jednoduchým příběhem, ale stále je to dost zábavná komedie. Je plná vtipných průpovídek, scének a hereckých postaviček.

21. června 2009
avatar uživatele
100 %

Uritě jeden z mých velmi oblíbených filmů. Komedie s hořkým nádechem... Dalo by se to možná i trochu nazvat - Cesta do hlubin čecháčkovy duše...;)...

23. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Forman...

Není co dodat...Forman dělá jenom geniální filmy a tuto jednoduchou vesnickou zábavu zachytil až příliš věrně. Je to můj oblíbený film se skvělými herci...

24. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Dobrý film..

Tak tohle je krásná komedie, která umí opravdu skvěle pobavit. Forman zde vystihl báječně lidské charaktery a dokonale vykreslil atmosféru. Velmi jednoduché téma z obyčejného prostředí dokáže skvěle pobavit i dnes. Jeden z nejlepších českých filmů vůbec!

7. června 2008
avatar uživatele
100 %

Klasika

Podle mě jeden z nejlepších filmů vůbec. Nádherná komedie, i když místy mrazí co je vlastně k smíchu. Ale tak to má být...

24. února 2008

Je úplně jedno, jestli Forman natáčí v Americe nebo v Československu, pokaždé dokáže vytvořit takovou atmosféru, že se z filmu rázem stane klasika a zároveň trhák. Na tenhle film by se měl kouknout každý Čech, protože tam uvidí sám sebe:D.

8. července 2007
avatar uživatele
100 %

KLASIKA. Považuji téměř za nutnost vidět tento film. Autentické herecké výkony neherců jsou nezapomenutelné, stejně jako většina scén.

19. června 2007

Hoří můj Milouši.

Krátký film o tom, ja se parta požárníků, rozhodla udělat ,,maškarní'' bál. Zábavný scénář a skvělé nehercké výkony, podávají herci v komunisticky zadupnuté veselohře.

20. ledna 2007
avatar uživatele
40 %

Komedie Miloše Formana, opěvovaná, oslavovaná, starší generací oblíbená. Mě se nelíbí ani trochu. Neherecké výkony, jsou nepřesvědčivé, a vtipy a gagy nejsou ani trochu humorné.

30. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Jůůůů:-)

Opravdu další z povedených starých českých komedií! Miloš Forman zde ukázal své umění, ukázal, že je právem považován za vynikajícího režiséra. Film se mi líbil, zasmála jsem se, mělo to vtip a šarm, sice toho děje tam nebylo moc, ale celkově to bylo všechno hezky vylíčené. Prostě povedená komedie z venkovského prostředí...

5. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Formanovi filmy se mně většinou líbí, ale nevím, co si o tomto filmu mám myslet, protože mě až tak neoslovil. Pro mě je to takový průměr.

4. srpna 2006
avatar uživatele
40 %

Bez nadšení

Ať se snažím sebevíc, nějaké velké nadšení ve mě tenhle film nevyvolává. Prostě se mi moc nelíbil i přes veškeré chvalozpěvy a nebudu ho hodnotit kladně jenom proto, že je to tak zavedený. Zkrátka pro mě nic moc.

11. května 2006
avatar uživatele
100 %

Geniální komedie, Forman je režisér par exellans. Herci neherci dodávají tomuto filmu nezapomenutelné kouzlo, sice s nahořklou chutí černého humoru, ale o to více geniální. Jedním slovem: legenda!!!

8. dubna 2006
avatar uživatele

...
100 %

Nezapomenutelné

Já myslím, že ta krádež je naprosto nezapomenutelná a už nikdy ji nikdo tak dobře nenatočí. Je to prostě super česká komedie.

7. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Forman....!

Začátky Miloše Formana v Československu jsou ve víru plesů, tím je důkazem i Hoří, má panenko...je to výborná sranda, zajímavé scény, dobří herci, např. Josef Šebánek, známý z trilogie Homolkových, nebo ten super děda......na ty plesové krádeže se jen tak zapomenout nedá a scéna s dědou, jak omdlí je famózní......Miloš Forman je prostě jeden z nejlepších režisérů na světě......a plesová hudba taky jde....!

7. dubna 2006