home
Horečka sobotní noci

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Saturday Night Fever

Připadá mi, že spoustu lidí se tento film bojí hodnotit nadprůměrně. Jinak si totiž nedovedu představit, proč všude čtu takové skeptické názory k tomuto filmu. Mě osobně disco hudba obešla obloukem a metrosexuály nemám rád, ale ačkoli tento film má všechno výše jmenované, něco na něm prostě je. K době, ve které se tento film odehrává to zkrátka patří a tak jsem tohle všechno s klidem překousl. Režisér John Badham a scénárista Norman Wexler udělali v roce 1977 to, o co se v dnešní době snaží prakticky všechny filmové studia. Vykašlali se na kvalitní příběh a silný scénář, a udělali film, který měl za úkol diváka pouze pobavit a nebo popřípadě ho roztančit (a v té době se mu to také podařilo), takže měl film velký úspěch. Samozřejmě, že někteří diváci zkrátka nemohou přežít to, že v celém filmu není ani jeden inteligentní dialog a jednoduchost postav i mě občas dělala problémy, jenže tak jak dnešní generace zbožňuje "Let's Dance" a kašle na jeho zápory, tak tehdejší gener ace kašlala na nedostatky tohoto filmu. Ono je to všechno jen o tom, říct si, že film musím brát jako oddechovku. Navíc musíme si přiznat, že Travolta se pohybuje sakra že dobře a jeho taneční sólo scéna mi uvízne v hlavě na dlouhou dobu. Líbilo se mi i to, že film nekončí klasickým happyendem, ale končí smutně a otevřeně. Wexler ani Badham se nebáli ukázat kontroverzní styl života té doby a to docela realisticky. Není to jen přeslazená, hudební klišé pohádka jak jsem čekal. Je to film o životě a já opravdu nechápu tu nelibost k tomuto snímku. Z herců se samozřejmě nejvíce vyšvihl mladý Travolta. Jeho taneční kreace byly neuvěřitelné a i jeho herecký výkon byl velmi kvalitní. Už jenom to, že jeho postava byla někdy na facku a Travolta ve mě vůbec nějaké tyhle pocity vyvolal je chvályhodné. Karen Lynn Gorney Travoltovi slušně sekundovala. Po herecké stránce byl její výkon, řekl bych i lepší, než ten Travoltův. Hrála velmi zajímavou postavu s docela složitým charakterem a hrála jí velice dobře. Donna Pescow je poslední z herců, která měla dostatek prostoru, aby mě zaujala a také se jí to podařilo. Změny její postavy jsou během filmu dobře znatelné a to hlavně kvůli ní. Na ostatní postavy už příběh neházel tolik světla, takže ani herce ve vedlejších rolích nemá cenu probírat. Jedním dechem: "Podle mého trochu podceňovaný film. Je to sice strašně jednoduchý film se scénářem, který může některé nepříjemně zaskočit. Ukazuje se v něm doba, které dnes už skoro nikdo nepříjde na chuť a životní styl té doby taky nemusí každého těšit. Je to ovšem hlavně film o hudbě a životě, dobrý film o hudbě a životě!" Nemám strach jít až nad průměr. S klidem dám filmu 70 %, protože alespoň mne nějak výrazně nezklamal!

17. června 2010
avatar uživatele
40 %

O tomhle filmu jsem hodne slyšela, takže když byl v TV bylo jasný, ža se na nej kouknu. A výsledek??? Naprostá nuda! Film mne vubec nezaujal a už jsem jen koukala, kdy bude konec. Fakt, Pomáda je lepší, tohle mne fakt nebralo. Jasne, byly tam i svetlejší části filmu, které mne zaujali nebo pobavili, ale celkový výsledek nestojí za nic.

17. července 2009
avatar uživatele
80 %

John Travolta + dobrá hudba + dobrý tanec a máte skvělý film jako vyšitý. Hodně povedený taneční film. Sice trochu starší film ale pořád stejně dobrý.

8. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

horečka sobotní noci

Asi nějak takhle to opravdu bylo. Dnes by ta móda a tak asi neprošla, ale to tahle by v těch letech neprošla...Jinak Travolta jako vždy úžasný...

9. května 2008

You Should Be Dancing

Něco na tom bude! Celkem chápu naše rodiče, kteří ve svých letech tento film chtěli prožívat na vlastní kůži. Je jasné, že v mladých letech, kdy frčeli barevné košile, hudba BeeGees a ten kdo uměl perfektně tancovat, byl králem parketu. Byla to bomba, která to vše odstartovala! Atmosféra filmu mě dokázala očarovat i dnes v současnosti. Ponořil jsem se tak moc, že jsem si sám říkal jak by to bylo skvělé, kdybych tuto dobu diskoték mohl na okamžik zažít. A hlavní hrdina John Travolta- Neuvěřitelné! Mlaďoučký a štíhlý, jak tento na tanečním parketu válel je nezapomenutelné. Když jsem kamarádům pověděl, že jsem se o sobotním večeru díval na tento film- hodně se mi smáli! Ale já se nesměji a ani nestydím. Už se těším až tuto klasiku uvidím znovu, nebo to na nějaké diskotéce rozbalím jako Tony Manero.

26. dubna 2008
avatar uživatele
Budy
...
100 %

Dobrý taneční, hudební film ze sedmdesátých let. Vynikající taneční výkon Johna Travolty. Děj filmu byl dobrý, nebyl zaměřen jen na tanec, ale i na život Tonyho Manera.

22. února 2008
avatar uživatele
100 %

Joj, tanečmí fily to je moje. Tenhle styl tance je opravdu skvělej, bohužel na dnešních diskotékách nepoužitelnej. Proto na tenhle film aspoň ráda koukám.

18. ledna 2008
avatar uživatele
60 %

Ačkoli jsem měl asi tak pětkrát pocit, že je hlavní hrdina na zabití, tenhle příběh jako ze života, sem tam v trochu jiných interpretacích, sedí na 70 % mých kámošů a o to snad šlo ne, natočit sealistický snímek s lehčím nadhledem. Navíc Travolta solidně hraje a opravdu výborně tancoval! O hudební stránce snad netřeba mluvit, to se musí slyšet, paráda. Má to solidní nášlap k 70 %, tak možná příště.

13. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Mě se tyhle filmy hrozně líbí, prostě aji ty ohozy, protože to k tomu patří, flitry, umělý košile, chlupatý hrudníky vyčuhující z košil, vlny na hlavě.. Diskotéka, jaká byla ve filmu, to by bylo pro mě, to bylo ještě o tanci a né o přešlapování na místě. Jééé, kdybych tak ještě někdy narazila na takového partnera na disce...byla bych normálně šťastná! Při té hudbě se vlním ještě teď..

13. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

John Travolta

Je to zajímavý muzikálový příběh, ale nejlepší hudební film to určitě není. Díky svému stáří mi děj, kostými i Travolta přišel trochu komický.

12. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Klasika

Tohle je prostě klasika.Skvělej film s Travotou, dobrá muzika.Myslím, že pomáda byla lepší,ale tenhle je pro většinu lidí nezapomenutelný a navíc si rozhodně z tohoto filmu něco odnesete.

10. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

No jo

John Travolta byl prostě good¨... Což o to... Film je to taky fajn, prostě klasika... Ale třeba taková Pomáda mě pobavila mnohem víc...

11. října 2006