home
Hodná holka

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

Musím přiznat, že už si z tohohle filmu moc nepamatuju, asi proto, že byl takový nijaký prostě nudný. Myslela jsem si, že když tam hraje Jennifer Aniston, tak že to bude alespoň ucházející. Pár dobrých momentů se tam zřejmě našlo, jinak bych nedávala 50 %.

8. března 2008
avatar uživatele
100 %

Tento film je v jistém slova smyslu velmi děsivý. V tom, jak ukazuje tu nechtěnou realitu. To co se může stát v podstatě každému...a každý doufá, že právě jemu se to nestane. Já jsem se jistým způsobem v Justine viděla a jsem si jistá, že se na tento film podívám ještě hodněkrát. A budu přemýšlet, jestli bych se zachovala jako hodná holka...

8. září 2007
avatar uživatele
80 %

První příležitost pro Jen Aniston ukázat co v ní opravdu je a vymanit se ze škatulky romantických komedií a sit-comů. Myslím že se jí to povedlo velmi dobře, její Justine prochází citovými i životními kotrmelci a musí udělat nejedno lehké rozhodnutí. Jake Gyllenhaal odvádí slušnou práci což je poslední pozitivum které můžu přidat. Zejména vadí pomalé tempo a schéma na kterém vás nemůže nic překvapit. Nečekejte nic o čem byste vedli hodinové debaty nebo přiřadili ke svému žebříčku nej filmů.

5. září 2007
avatar uživatele
80 %

The Good Girl

Dobrý film, i když jsem si nedokázala Jennifer představit v jiném žánru, tak si myslím, že se konečně už dostala z té škatulky "přátelů",ale pro některé to bude furt ta naivní holka z přátel. I Jake podal velice slušný výkon. Líbilo se mi to.

4. června 2007
avatar uživatele
80 %

Ach, ten Holden...!

Docela zajímavý filmeček, i když jak skončí - koho si nakonec Justine vybere - je vám jasné už skoro v polovině. Mám Jennifer Aniston ráda, takže se mi jako představitelka hlavní hrdinky docela zamlouvá. Zajímavá mi příjde role jejího (tak trochu jednoduchého) manžela. No a samozřejmě Jake Gyllenhaal! Tenhle herec je neskutečně nadanej a role kluků zdeptanejch a zklamanejch životem mu vyloženě sedí. Jeho deprimující výstup, kdy na Justine čeká v jejím autě a v záchvatu pláče pronese: "I AM SO ALONE!!!" mě dostal do kolen. Chápu, že byl Holden psychicky narušený (řekla bych, že byl ke konci paranoik) a měl se léčit, ale bylo mi ho líto. Myslím, že takovýhle konec (který se dal ale bohužel čekat) si nezasloužil. Ale asi mu takhle bylo líp... Vězení by asi chudák nepřežil.
P.S.: Myslím, že si přečtu :"Kdo chýtá v žitě". :-)

28. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Velmi zajímavý film.Ze začátku jsem myslela,že to ani nedokoukám,ale pak mě příběh docela zaujal.Myslím,že jenifer byla opravdu dobrá.

28. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Zajímavý film o vztahu jedné ženy ke dvoum (mno..možná třem) mužům. Pořád jsem čekala, jak to teda dopadne, jak Jennifer Aniston to svoje dilema vyřeší a s kým teda zůstane. Ten konec byl poměrně dost krutej...mohla ho klidně nechat odejít a ne udat ho policii. Ale režie to tak chtěla, tak s tím nic nenadělám.

25. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Nečekaně zajímavý film

Film mě zaujal nejen výborným ztvárněním šedi běžného života,ale především skvělými hereckými výkony. Tak civilní a přesvědčivý herecký výkon jsem od Jennifer Aniston opravdu nečekala.(Asi proto,že ji znám pouze ze seriálu Přátelé:-).)Také představitel Holdena byl ve své roli mladíka zhnuseného okolím vynikající. (Jak by ne, když ho hrál Jake Gyllenhaal známý ze Zkrocené hory.)Přirovnání hlavní hrdinky k paní Bovaryové,které jsem kdesi četla, docela sedí. Připomněla mi ji zejména ve scénách, kdy se snaží vyřešit zapeklité situace, nereagovat přecitlivěle a nezodpovědně jako její mužští spoluhráči-manžel a milenec. I když je mnohokrát už na pokraji oné šikmé plochy(např.pokus zabít Holdena) vždy se z ní nějak třeba šťastnou náhodou dostane. A nakonec v ní převáží smysl pro zodpovědnost a rodinu. Jestli je to cesta správná a především pro hrdinku šťastná to nechává tento film podle mě otevřené. Ostatně jde tu o věčnou ženskou otázku -buď anebo (rodina nebo naplnění v něčem jiném-bezstarostná láska, kariéra apod.) Prostě film, který se asi bude víc líbit ženám (nebo možná nelíbit,protože jim třeba něco připomene a hlavně nebalí to do cukrové vaty), protože muži z něj vychází jako ti, kteří prostě ženám nerozumí. Stejně stojí to za shlédnutí, protože tenhle film vás donutí k přemýšlení nebo alespoň k přečtení Salingerova Kdo chytá v žitě:-))

23. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Film mě celkem zaujal. Sice měl až předvídatelně plynoucí děj, ale jinak to bylo ok. Výkon Jake Gylenhaala byl moc dobrý, Jenifer Aniston moc nepřekvapila ani nijak nenadchla. Řekla bych-film ze života.

23. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Filozoficky

Film byl velice citlivě podaný, takže na diváka pomalu vyvíjí nátlak, aby se zapojil do děje, myslim tim, myšlenkově. Přemejšlet nad životem, filozoficky. Justine to opravdu neměla lehké a právě tedy se nám nabízí myšlenka, zda byla opravdu hodná holka, či děvka. Jsem přesvědčena, že ženy a muži na to mají jiný názor... velmi dobře tak ztvárnil reakce na její nevěru manžel a Holden. Film sice postrádá akčnější děj, místo toho nám nabídne pomalu se linoucí linii rozporů, myšlenkových pochodů, lidské víry a přesvědčení... Někdy se musí člověk obětovat...

21. srpna 2006