home
Hobit: Šmakova dračí poušť

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Jak jsem si myslela, druhá část filmu už má zajímavější děj. ale také zde vyniklo, proč bylo lepší natočit Hobita na více částí. I když to po shlédnutí jedničky tak nevypadala, právě zde u dvojky jsem to opravdu ocenila. Byla by škoda přijít o pohled na úžasnou krajinu, kde se herci pohybovali, kdybychom měli před očima pořád jen děj, film by byl sice kratší, ale zdaleka bychom si ho tak nevychutnali. Co se týče provedení scén, je dobře, že se hobit točil a po PP. zde efekty vynikají mnohem lépe.

25. června 2015
avatar uživatele
100 %

Škoda, že nejsou dvě verze. Tahle a pak kratší opravdu podle knihy bez vymyšlených dějů. Nevadí mi provázání s Pánem prstenů-Saruman,…ale třeba Tauriel mi přijde naprosto zbytečná.
No ale v rámci možností se mi film líbí.

6. března 2014

Hobit 2

Dvojka je dle mého názorů temnější než jednička, ale i tak se mi líbila a to i přes to, že na 40% neodpovídá knižní předloze. Tauriel mi moc nevadila a nepřipadá mi ujetý ani nápad lásky mezi elfkou a trpaslíkem (ačkoli opačně si to jaksi neumím představit), jen mi tam nějak sesedělo léčení Kiliho s Athelasem. Chybělo mi představení trpaslíků Meddědovi a jeho nelogické chování po tom, co mu vběhli do domu - jak to, že je tam nechal přespat a až potom zjištoval, co tam dělají? Legolas měl podle mě trochu jiné povahové rysy než v LOTRovi - v Hobitovi se mi zdál dospělejší. Nelogický se mi zdál útok skřetů na Jezerní město - právě kvůli bezpečnosti bylo postaveno na vodě. Sudová scéna se mi líbila i boj trpaslíci a elfové proti skřetům (všimli jste si, že Thorin zachránil Legolase před jedním skřetem útočícím zezadu?). Líbil se mi i souboj Gandalf x Necromancer a Šmak ve zlatě (jen si představte - Šmak de luxe) ačkoliv bych řekla, že ve skutečnosti by asi nemohl vzlétnout. A zajímavá byla i ukázka trpasličího průmyslu, jasně, dřevo na roztaveném zlatě je blbost ale co. Celá pasáž trpaslíků v Mirkwoodu se mi zdála celkově divně vytvořená, kam se poděl ten děsivý a rozlehlý Temný hvozd s očarovanou řekou? Thranduil je jednou z mála postav, kde nevím, jestli to, že se mi zdá prostě divný, je u mě plus a nebo mínus. Zasmála jsem se u scény kdy Bilbo "ne"zjistí, co vlastně má hledat, jeho klepání a hláška "asi není doma" a jak si přeměřoval Šmaka. Bard se jim velmi povedl.
Hudební doprovod byl dobrý i když ne tak jako v jedničce. Velmi povedená byla i scéna souboje Gandalfa s Nekromancerem.

27. února 2014
avatar uživatele
90 %

Jednotka je skvelá a aj dvojka. Keď som vedela ,že v dvojke bude LEGOLAS už som bola (veľmi) nedočkavá.Najviac sa mi páčila ta jazda na tich sudoch. Na Šmakovi ma najviac prekvapilo ,že vedel hovoriť. Šmak ma prekvapil hlavne vízorom. A páčil sa mi rozhovor Šmaka a Bilba.Koniec podla mna sa ani neskončil,jednoducho povedané malo to trocha blbí koniec. Už sa teším na tretiu časť. :D

20. února 2014
avatar uživatele
0 %

Znechucení a zklamání Jacksonem..

Jak jsem se celý rok po velmi příjemné podívané těšil na druhý díl, tak po jeho shlédnutí jsem víc než nešťastný.
Film sám o sobě by byl velmi vítaný návrat do středozemě se vší parádou. Bohužel jako film podle knížky se zde naprosto rozchází s předlohou. Kde první díl až pedantsky kopíroval knížku, tak druhý díl jde naprostou svojí cestou, která se mi jako věrnému čtenáři Tolkiena nelíbí, dokonce se stává nepříjemnou. Nechápu onu potřebu natáhnout film na tři díly, ale budiž, ale tak moc si upravit děj k obrazu svému? To už nelze ani popsat jako režiserovu fantazii, pomalu se z toho stává úplně jiný příběh (vzpoměl jsem si na noční a denní hlídku). Suma sumárum bych film zhodnotil dvěma způsoby, první je ten, že jsem nikdy nečetl knížku a pouze viděl filmové zpracování pána prstenů, v tom případě je film více než dobrý, je to takový vysněný návrat do středozemě.
Druhá možnost je právě tak, že jste knižku četli a máte rádi Tolkienovu tvorbu, v tom případě se na film ani nedívejte. Takové zklamání skoro zabolí.
Můj osobní dojem je, že LOTR byl točený s ,,láskou,, a s nadšením malého kluka. Ale Hobit je natočený pro jediný účel - pro peníze. A to mě jako velkého fanouška velmi trápí a uráží, že si tvůrci myslí, že divák je nemyslící a pouze peníze nosící nástroj. (Ostatně tržby filmu jim dávají za pravdu).

31. prosince 2013
avatar uživatele
90 %

Dvojka > Jednička

Druhý díl je o mnoho lepší - akčnější, má dějový spád. Na pána prstenů to sice nemá, ale i tak se tento díl velice povedl. Jediné, co bych mu vytkl, je ten trošku zvláštní konec, ale i tak - 90%

24. prosince 2013
avatar uživatele
90 %

Musím sa vám priznať, že "dvojka" má v sebe oveľa viac potenciálu, ako jednotka. Nie je v nej až toľko "vákua" ako v prvej časti, dej sa mi zdá byť viac naplnený dynamizmom, než len emóciami priateľstva etc ...

Druhá vec, aby som iba neopakoval, to čo už bolo spomenuté predo mnou, je DRAK ... Urobený tak dobre a dokonalo, že som mohol kedykoľvek v kine chuť zvolať Áno, takto som si Smauga vždy predstavoval (hoci, trošku viac červeného ;), ale ide o to, že som tomu drakovi uveril !!!) A čo ma teší, autori v rámci "naťahujme-300-strán-knihy-na-tri-filmy" ponechali dosť veľký priestor aj vnútornému dialógu so Smaugom, a teda nevynechali nič z toho, po čom som tam túžil ...

Pre mňa dobré dosť!

23. prosince 2013
avatar uživatele
E Š
...
50 %

Nechcem byť priveľmi zlá, predsa len pokračovanie sa mi pozdávalo viac ako časť číslo jedna, ale rozhodne si treba znova povedať, že tento príbeh nemá potenciál troch filmov.

18. prosince 2013
avatar uživatele
90 %

Evangeline Lilly

Druhá část příběhu má už zajímavější děj a je o hodně akčnější než první Hobit. Je to opravdu poutavá podívaná.

16. prosince 2013
avatar uživatele
80 %

Hobit 2

V kině jsem byla už před pár dny, ale nebyl čas napsat názor dřív. A možná je to dobře, měla jsem chvíli na to, abych si vše promyslela. Jsem spokojenější než po prvním dílu, a to je pro snímek dobře, čekala jsem, že to bude spíše naopak. Po prvním filmu jsem byla zklamaná, teď jsem šla do kina smířená a s předem jasnou představou. Zvykla jsem si na posun oproti milovanému Pánovi prstenů - více počítačové animace atd. Bavila jsem se a Hobita konečně přijala takového, jaký je. Hodně akce i záběrů na efekt, trochu plytší příběh, smyšlené postavy, odsun od původní předlohy... Stále mi sice vadí rozkouskování na tři filmy, a zde na konci to bylo citelné, avšak v podstatě Hobita chválím.

15. prosince 2013
avatar uživatele
100 %

Stejně jako první díl, naprosto boží! :-) Plno akce, zábavy, ale i temnoty a trochu násilnějších scén (ani v LOTRovi nebyli skřeti zabiti tolika způsoby jako tady :-D) Co mi trochu vadilo byla přílišná digitalizace, kdy se prostě některým scénám nechtělo věřit už jen proto, že vypadaly jako z hry Prince of Persia. Celému dojmu to ale neubírá. Je to prostě opět nádherná podívaná, kterou nám ve fantasy filmu dokáže poskytnout jedině Jackson. Je tu také více roztříštěný děj, hlavně ke konci do tří takových hlavních linií, které postupně gradují a jsou utnuté v tom nejnapínavějším. Což chvílemi může vadit, pokud jste upnuti na jednu linii a ostatní vás až tak neberou, a musíte trpět neustálé přebíhání z jedné do druhé (což není můj případ, já jsem s napětím sledovala všechny). Byla jsem skoro v extázi, když jsem se opět vrátila do Středozemě a opět jsem tam chtěla patřit. Za ty léta od Pána prstenů jsem ale nejspíš trochu vyspěla. Protože teď slintám nad urostlými (zarostlými :-D ) a "mužnými" muži a nagelovaný vysportovaný metroušek mě nechává naprosto klidnou (sorry Legolasi, ale mé srdce už patří jinému). O to víc se mi nelíbí románek mezi elfkou a trpaslíkem. Myslela jsem, že když si Jackson vymyslí postavu bojovné elfky Tauriel, bude tak nějak prostě patřit k Legolasovi a ne ke Kilimu. Je to divné, už jen kvůli domu že jí sahá sotva do pasu. Jsem tedy zvědavá, jaký bude závěr celé téhle trilogie, protože začínám mít nepříjemný pocit, že to bude hepáč se vším všudy a že se Jackson vyhne popravě hlavních postav (které se režiséři HP naopak nebáli a zabili, koho se dalo). Nicméně, nejúžasnější scéna, pro mě, je útěk v sudech. Naprosto boží. Jackson prostě ví, kde přidat, aby to bylo skvělé. V knize prostě v sudech tiše odplují a je to. Tady je to akční útěk před dvěmi rasami. A drak Šmak? Záludný a nepředvídatelný. A asi nejlépe propracovaná digitální postava (vyjma Gluma). Pokud jste film ještě někdo neviděli, tak raději v originále s titulkama. Český dabing není špatný, ale Sherlockův hlas ke Šmakovi krásně sedí a v dabingu to nějak nebylo ono.

14. prosince 2013
avatar uživatele
100 %

Prave som dopozeral tento film nieje to pán prsteňov s tým len malo ktorý film zrovnávať ale musím povedať že peter jackson odviedol kusisko dobrej práce rovnako ako aj herci v tomto filme. Trochu my vadila zmena legolasovej kludnej povahy ktorú sme poznali z L.O.T.R..Už sa veľmi teším na tretí diel aj ked to bude opäť ako pri L.O.T.R smutný nejako my príde smutno že sa už lúčim s postavami ktoré som si tak obľúbil bolo by pekne zakomponovať do deja aj postavy aragorna ,saruman , gimli ,arwen

13. prosince 2013
avatar uživatele
Arms
...
100 %

Mnohem lepší ...

Nechci dávat žádné spoilery, ale ve stručnosti můžu říct, že druhý film mě velmi potěšil jako fanouška. Přesně to co jsem čekal plus něco navíc a opět řemeslně dobře odvedené a těch "levných" momentů je tak skutečně po skromnu oproti prvnímu filmu. Takže jak jsem předpovídal, trilogie má zatím vzestupnou tendenci v kvalitě. Doufejme teda, že třetí díl v létě bude stát za to.

13. prosince 2013