home
Hra na schovávanou

RECENZE FILMU

Psycholog a starostlivý otec David Callaway (Robert De Niro) odjíždí na poklidný venkov, kde se snaží své malé dceři Emily (Dakota Fanningová) pomoci vyrovnat se se sebevraždou její matky. Mladičká Emily však čím dál více času tráví s imaginárním kamarádem Charliem, se kterým si nejraději hraje na schovávanou…..a podivných, smrtelně nebezpečných událostí značně přibývá.

Ve Hře na schovávanou najdete spoustu napínavých hororových okamžiků, u kterých si sice řeknete, že už jste je prostě někde viděli, ale i tak jsou dost dobré a hlavně…..napínavé! Ano, režisér John Polson (Nebezpečná známost) používá ve svém nejnovějším snímku velkou řadu hororových klišé, ale díky jeho režijním schopnostem to naštěstí vše tak nějak funguje a hustá atmosféra se tak v několika momentech podle mě vyrovná i řadě prvotřídních hororů, jakými jsou třeba Šestý smysl, Kruh, atd..
Napětí a atmosféru režisér ukočíroval na jedničku, horší je to s hlavní pointou celého příběhu, kterou Polson a scénárista Ari Schlossberg zbytečně protahují a nakonec ji i tak zběsile vysvětlují, že mnoho diváků může v probíhajícím ději zcela ztratit orientaci.

Režisérské a scénáristické chyby ovšem zakrývají perfektní herci. Nejvíce mě překvapil Robert De Niro. Byl jsem zvědavý jak si poradí s poměrně dost "záhadnou" postavou a teď můžu s čistým svědomím říci, že to zvládl vskutku na jedničku. V roli psychologa s jaksi rozdvojenou osobností je maximálně přesvědčivý a stejně velkou pochvalu si zaslouží i malá Dakota Fanningová (Muž v ohni, Válka světů). Ta je nesmírně velkým hereckým talentem a dokazuje to snad ve všech scénách, nejvíce při hádkách se svým filmovým otcem. Stačí ale vidět jen například takovou scénu, kdy s nezapomenutelně vystrašenýma očima pomaloučku kráčí po chodbě a hlasitě volá: "Charlie, Charlie, where are you?" Z toho jde stejný mráz po zádech jako když Haley Joel Osment pronáší v Šestém smyslu kultovní větu "I see dead people."

Hra na schovávanou není ničím výjimečný originální hororový thriller, režisér John Polson není nový Shyamalan, ale velice napínavou atmosférou a skvělými herci se chlubit určitě může. A na dobrý filmový zážitek to tentokrát bohatě stačí!

hodnocení
80 %
jedním dechem
Lékem na některá režisérská a scénáristická zranění je tu hutná atmosféra a dva výteční herci.
Ondra Čížek
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.