home
Ohnivý oceán

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Super

Pro mě určitě okouzlující film o neskutečném přátelství člověka se zvířetem. Atmosféra drsné arabské pouště a všudypřítomných nástrah, nebezpečí a bojovných kmenů mě naprosto uchvátila. A konec? Neskutečně dojemný! Nemohu jinak, než hodnotit 95%!

29. ledna 2011

Není to vysloveně špatný film, ale kovbojky moc nemusím. Původně jsem na to koukala kvůli Viggu Mortensonovi, který si vedl výborně, ale byla jsem celkem ráda, že jsem se na to koula i z jiných důvodů než byl hlavní hrdina. Ve filmu je spousta zápletek a odboček, které jej spestřují, ale už sám hlavní námět - závod na koních přes poušť - je zajímavý. Takže podle mého je to takový normální příjemný film, který se pro spestření rozhodně hodí.

18. srpna 2009
avatar uživatele
60 %

Zuleikha Robinson

Je to netradiční western. Samotný námět o závodu na koních napříč Arabskou pouští, je dost dobrodružný a ve filmu je navíc spousta zápletek a dramatických situací, až mi to přišlo překombinované.

9. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Film jsem dlouho odkládal, protože westerny opravdu nesnášim. Tenhle můj názor na ně sice nezměnil, ale takovejhle film se mi fakt moc líbil. Vigo Mortensen byl tentokrát jako kovboj z divojého západu velmi přesvědčivý, a po jeho roli z Pána prstenů, předvedl i tentokrát super podívanou. Byl jsem moc rád, že se film odehrával v Arábii a ne v už ohraném Texasu nebo v těch místech, kde se klasické westerny odehrávají. Celkovej námět mě taky hodně zaujal, i když jsem doufal, že Franka Hopkinse na cestě potkají trochu zajímavější věci. To mě přivádí k tomu, že se děj neodehrával jenom na té jeho cestě, ale bylo tu i pár odboček, které film zajímavě rozvíjely. Film měl taky fajn soundtrack a doufám, že takovýchle filmů, které nejsou jenom westerny, bude víc...

21. září 2008
avatar uživatele
50 %

Hidalgo

Očekávala jsem od tohoto filmu trochu víc. Začátek mě moc nezaujal, ale pak to naštěstí trochu zachránilo arabské prostředí, jelikož se o arabskou kulturu zajímám. Příběh se mi ale už ke konci zdál nekonečný a jediný důvod, proč jsem u toho vydržela až do konce, byl Viggo v hlavní roli a už výše zmíněná kultura.

1. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

Film celkově byl docela pěkný. Líbil se mi děj, ačkoliv byl docela dobře předvídatelný. Trochu mě mrzelo, že tam Omar Sharif moc nevystupoval a taky, že z krásně smrtící pouště ukázali málo. Těšila jsem se na krásné arabské plnokrevníky, ale ty tam byli jen hodně zdálky. Taky jsem se těšila na psi, protože některá plemena se dají vycvičit k hledání vody nebo many (semena pouštní rostliny, která mnohým v poušti zachránila život). Nicméně i tak to bylo hezké a místy i trochu napínavé. Určitě bych to doporučila všem milovníkům koní a taky fandům Vigga Mortensena.

28. července 2008
avatar uživatele
100 %

Bezva film

Tenhle film se mi moc líbil,sice bylo od začátku jasné,že to Ti Dva vyhrají,ale i přesto to je krásný film...Protože koně miluju a sama i jezdím,byla jsem do toho filmu doslova zažraná :) A ten konec,to bylo úžasný,i když smutný... :)

22. července 2008
avatar uživatele
100 %

Stručně a jednoduše =)

Perfektní děj + výstižná hudba + nádherná výprava + brilantní herci = Skvělý film Ohnivý oceán ( u konce se mi začla krapet potit očka, ale Frank udělal správnou věc )

20. července 2008
avatar uživatele
40 %

Tak to vidím já...

Tenhle film je podle mě hrozně kýčovitý. Sladký, až z něj bolí zuby. Kýčovité záběry na stáda koní, kýčovitá pointa, kýčovitý děj. Viggo se sice snaží, ale je to jedinej alespoň náznakem dobrej herec, takže film neutáhne a celkově se jedná spíš o průměr. I když si tenhle film svoje příznivce, kteří mu budou dávat sto procent, najde, tak u mě prohrál. Je to hloupé, je to sladké - není to pro mě.

20. července 2008
avatar uživatele
70 %

Zajímavé. Sice bylo od začátku jasné, že to ten kůň vyhraje, ale to u podobných filmů tak bývá. Zprvu se mi film moc nelíbil, myslel jsem totiž, že celý film bude o tom, jak hlavní hrdina poběží závod, ale k mému překvapení samotný závod dali do pozadí a především se věnovali zajímavé arabské kultuře a skvělé akci. Proto jsem během filmu změnil názor a vzápětí jsem hltal každou minutu děje. Jediné co mi chvílemi vadilo je to, že jsem se moc neorientoval v arabských jménech a tudíž jsem nevěděl o kom je řeč. Jinak solidní film, který zakončil parádní záběr na tisíce divokých koní.

20. července 2008
avatar uživatele
80 %

Hezký film. Samozřejmě si nemohli odpustit sladký konec, který mě trošku zeslabil celkový dojem. Jinak se na film dívalo moc pěkně. Krásní koně, nebezpečná poušť a hlavní hrdina byli úžasní. Ráda jsem zas viděla Omara Sharifa, kteréhý patřil k mým oblíbencům:)

20. července 2008
avatar uživatele
80 %

Film je to dobrý. Príbeh zaujímavý no nepáčil sa mi koniec. Nereálny happy end. Kôň leží na zemi, od vyčerpania nemôže vstať a zrazu z ničoho nič sa zdvihne a znovu začne cválať akoby mu nič nebolo. Blbosť! Ale inak sa film dal a môžem povedať, že sa mi páčil no neviem povedať či by som ho chcel v blízkej dobe opäť vidieť.

9. února 2008
avatar uživatele
90 %

velmi dobra vecicka

Ja osobne kone moc nemam v laske ale film bol prekrasny velmi sa mi paci, ja som spokojna, a volba Viga bola skvela.

15. září 2007

Pro milovníky koní:D

Nadpis mluví za vše:D.Mě se tewn film líbil ,ale nemusela bych ho už nikdy vidět.Děj mě moc nezaujala:(

20. června 2007
avatar uživatele
Leti
...
100 %

...

Nádhera...Fakt krásnej film.Já koně miluju a taky sama jezdím...Je to nádherný a místy celkem dojemný film..Koník v Viggo to zahrály opravdu skvěle..Doporučuji!

24. února 2007

tohle se mi moc líbilo, opravdu moc povedený film...a ten kůň...nádhera, krása.... fakt moc skvělej film.

2. ledna 2007

Povedený

Teda zprvu jsem myslela, že to nebude za nic stát, ale při prvních minutách mě film vtáhl do děje tak, že jsem to ani nečekala....prostě taková bombička, hlavně když v tomto filmu hrál můj oblíbený herec Viggo...A musím uznat, že malý mustang byl taky fešnej! Sice se dalo čekat, že ten závod vyhraje..., ale kdyby nevyhrál tak by to bylo o ničem! takže dávám 90%

21. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Za práva mustangů..

Pěkně udělaný film inspirovaný skutečnou událostí. Líbilo se mi jak Viggo Mortensen ztvárnil Franka Hopkinse a byly zde pěkně nastíněny odlišnosti kultur...no bylo to takový pěkný ale nic extra=)

27. října 2006
avatar uživatele
Elik
...
70 %

Kdysi se mi to snad líbilo, teď už to oceňuju méně, jinak děj je dobrý, pokud je vám tak 10, tak jste z toho na větvi...

17. září 2006
avatar uživatele
90 %

:)

Mám hrozně ráda filmy o koních - jsou to totiž moje nejoblíbenější zvířata, takže není divu, že se mi líbí i tenhle film. A když se k tomu ještě přidá sympatický hlavní hrdina není co řešit...

14. září 2006
avatar uživatele
konz
...
100 %

super

Když jsem se šel dívat na tenhle film ani jsem na něj nějak neměl chuť! Ale po par minutách se mi film začal líbit! Velice povedené byly záběry na stáda koní a akční scény byly taky úžasné!hodně dobrý film!

28. května 2006
avatar uživatele
60 %

Nudná slátanina

Viggo Mortensen byl vynikající jako Aragorn v Pánovi prstenů, ale nevím proč bral tuto roli. Film o závodě koní v poušti vypadá jako dobrý nápad, ale to, co z toho vzniklo, je opravdu nudná slátanina.Nechci nikomu brát nadšení, ale jako BOŽÍ si představuju docela něco jiného.

1. května 2006
avatar uživatele
80 %

Četla jsem o tom filmu a chtěla ho za každou cenu vidět. Po shlédnutí jsem byla unešená. Moc se mi tento film líbil. Jeho děj byl takový neobvyklý.

6. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Lípší než se zdá!

Musím říct, že než sem se na tento film podívala myslela sem si, že to bude jenom nějaká blbost kde hraje Viggo Mortensen, který byl v té době známí jako Aragorn. Ale byla sem hodně rychle vytržena ze své představy nějakého hloupého amerického filmu. Musím říct, že mě tento film hodně zaujal měl svůj děj a nebylo potřeba ani žádných známích hollywoodských hvězd jak tomu často bývá. V tom filmu jde o čest, překonaní sáma sebe a lásku ke svobodě a samozřejmě vroucné přátelství zvířete a člověka. Takže abych to shrnula tenhle film se mi opravdu moc líbil.

30. ledna 2006
avatar uživatele
50 %

Joe Johnston je vcelku zručný režisér. Nemá sice žádný styl, ale dívat se dá. Ani Ohnivý oceán nevybočuje z normálu. Námět je dobrý. Viggo Mortensen hraje sice dobře, ale beze slov bych u něj asi usnula.

25. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

člověk a zvíře

Tenhle filmík se mi líbil pro svoji lásku ke zvířatům. Je to film o vztahu člověka a koně, o jejich souladu a porozumění. Strhující napínavý děj vás vtáhne do děje. Stůj, co stůj fandíte Hidalgovi, držíte mu palečky až do konce, zatají se vám dech při scéně, kdy ho chce Viggo zastřelit, aby ušetřil jeho bolest. V posledních minutách neudržíte slzy.

6. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Vtiahne do deja.

Zo začiatku som myslel, že to asi nedopozerám. Potom ma to začalo zaťahovať do deja, aj keď nie som prívrženec tohto žánru, a ďaľší dej som si už vychutnával až do konca.

19. prosince 2005
avatar uživatele
hani
...
90 %

HIDALGO

Tak tenhle film stojí za zhlédnutí. Opravdu se mi líbil.Nedokázala jsem si představit Viggo Mortensena v jiný roli než jako Aragorna. Ale myslím, že je skvělý herec a že to zvládnul na výbornou.

7. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Hidalgo

Podle mě, je to dost dobrý film. Není to žádny
přehnaný akční snímek, dobře se na to kouká, už
jsem to viděl dvakrát a určitě ne naposled.
Vřele doporučuji. (Už jenom proto, že uvidíte jak Aragorn umí střílet z pistole:-)

26. října 2005
avatar uživatele
90 %

Příjemnej film

Dost dobrá oddechovka s výbornym námětem a zpracovánim. Kdy byl vlastně naposled natočenej film s podobnou tématikou?Slyšel sem na ten film hodně negativních věcí, ale nemůžu s tim souhlasit (I když ta závěrečná scéna, kdy skoro mrtvej kůň vstane a v cílovim sprintu předežene zbytek je docela trapná).Rád se na to někdy mrknu znova.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Moc dobrý film

Ano, taky jsem na něho slyšela pár dost negativních kritik. Ať se však od pravdy liší v jakýchkoli detailech, tenhle film je pro mě jedním z nějvětších zážitků posledních několika měsíců. A to jsem nedávno viděla takové "opusy", jako je Trója, Den poté, Krajina střelců, Shrek 2 atd. Je nádherně nasnímaný - režisér má očividně nejen rád koně, ale i scenérie se zapadajícícm sluncem - a zkombinovat to tak, jak se to podařilo jemu, je úchvatné. Nejen ale koně, i obyčejný vlak anebo loď dovede dát v obraze do takového úhlu, že si člověk říká, proč jsou tyto objekty v ostatních filmech tak fádní. Na tom se pozná, co je dobrá režie. Film je tedy především pastvou pro oči a smysly - ale je také skvěle zahraný (Viggo Mortensen UMÍ hrát a je velmi přirozený) a dost napínavý. Hidalgovi fandíte a trpíte s ním - a takových filmů, kde držíte palce zvířeti (a přitom to není patetické) je dost málo. A jestli někomu vadí, že koník polomrtvý ke konci vstane... Přece ten závod vyhrál, ne?

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

supr:-)

Tak něco takového jsem neviděl už hodně dlouho tendle filmík byl pohlazením po duši. Krom toho Vigo je fakt skvělej herec a já mu fandím takže jen tak dále. Dávám plný počet.:-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Příjemnej film

Na to, že je tento film podle skutečné události, má skvělý děj. Více pozornosti přitahuje většinou kůň. Je to skvělý film!

Kdysi dávno

Hidalgo...

Nejlepší bylo jak jeli přes poušt s písečnou dunou!Masakr!
A ještě lepší bylo jak Viggo jedinej z nich ujel před dunou i když podle všech měl toho nejhoršího koně!
Já osobně mám mustangy nejradši a nedivím se že to vyhrál.Je to nejlepší film který jsem kdy viděla. je to husťárna

Kdysi dávno