home
Hellboy 2: Zlatá armáda

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Hellboy 2

Mistr del Toro mohl hrát na jistotu jako v případě jedničky a všichni by mu líbali ruce. On se ale rozhodl jinak a vytvořil svět, který není pro každého diváka – můžete ho rozcupovat na kousky a stejně dobře vynášet do nebe. Snímek má bohužel i slabší začátek a společně s poněkud „kontroverzním“ univerzem je snadné film nenávidět dřív, než se vůbec začne něco dít. Pokud ale přijmete režisérův neobvyklý až naivistický pohled, můžete se docela dobře bavit

7. listopadu 2012
avatar uživatele
60 %

Na pekelný oheň asi kápla voda

Podruhé to pekelnému chlapci tak nešlo.Většina věcí,které měla jednička,je zde o trochu horších.Jen s tím mluvícím robotem "profesorem" Ivanem byla sranda a občas samozřejmě hlášky Hellboye.Jinak dějově zaujal středně a akčně skoro totéž co jednička.Chtěl bych jen dodat,že pokud by ještě mohla někdy být trojka,možná by to měli zkusit a možná by uspěla.Tento film není úplně ztracený.Může se pořád ještě rozvinout.

30. června 2011
avatar uživatele
3ged
...
50 %

Hellboy 2 - The Golden Army

Už první díl se mi moc nezamlouval, ale doufal sem, že dvojka by mohla bejt o něco lepší. No hold nebyla no... Od jedničky to neni zas až takovej rozdíl, ale určitě zatim neuvažuju o tom že bych to měl vidět někdy znova...

1. dubna 2011
avatar uživatele
80 %

Hellboy 2

No viděl jsem to asi tak dva krát a moc se mi to nelíbilo děj byl dobrý efekty také ale už to nebylo ono. První díl byl prostě a jednoduše o hodně lepší. Fimu dám 80% za to že si to zaslouží za hlášky,efekty,a děj.

15. května 2010
avatar uživatele
100 %

Jedničku jsem viděla jen tak zběžně, moc mě nezaujala, ale dvojku, tu jsem viděla hned několikrát. Princ Nuada je úžasný. Abeová zamilovanost taky a vztah Hellboye a Liz zase vtipný. Já bych tomu filmu nic nevytýkala.

28. prosince 2009
avatar uživatele
60 %

O dost slabsi od jednotky. Akcia sice bola ale dost slaba. Kedze je to hlavne o Zlatej armade, cakal som viac akcie s nou, viac scen atd. Selmu Blair moc nemusim ale v tomto filme jej rola celkom pasovala.

1. prosince 2009
avatar uživatele
90 %

Ron Perlman opět dokázal, že se pro tuhle roli opravdu narodil. Komiksový Hellboy mě bavil už od první minuty, kdy jsem vyděl zajímavý souboj lidí a elfů. Guillermo del Toro opět dokázal, že má opravdu velkou fantazii. I když mi některé věci hodně připomínaly Pána Prstenů, tak mi to nevadilo narozdíl od druhé Narnie. Ovšem tentokrát mne dostal víc než Hellboy, který zase cedil skvělé hlášky princ Nuada. Hodně se mi líbila i scéna kdy Abe prochází budovou a všude jsou ty nejpodivnější příšery, které jsem kdy vyděl. Prostě další pořádná komiksová podívaná.

29. listopadu 2009
avatar uživatele
90 %

Čekal jsem trochu víc. První díl se mi líbil trochu více, ale nebyl tak uplně špatný. Originální určitě byl. Elf, co chce zničit lidstvo, se nevidí moc často. Některé pohádkové věci se mi však zdáli přehnané a některé obludy zbytečné. Jinak dobrý film plný akce a dobrých efektů.

27. listopadu 2009
avatar uživatele
80 %

Druý díl je tedy rozhodně lepší, než ten první. Snad je to proto, že jsem spíše příznivce fantasy a tady se to tímto žánrem henžilo jedna radost. Pokud jste četli Warhammer - Gileadovu krev, musíte se mnou souhlasit, že princ Nuada, jako by mu z oka vypadl. Velmi se mi líbilo vyobrazení magických bytostí, dneska je takových filmů málo. Líbila se mi inova postava dokrota Krausse, který měl výborný dabing. Nebudu tvrdit, že je skvělý film, ale je dobrý.

15. srpna 2009

Kýč od začátku do konce

Tak jednička se dala sledovat, byla celkem dobrá a klidně bych si ji pustila znovu, u dvojky bych ale musela hodně hodně přemýšlet, jestli to ještě chci vidět. Po chvíli mi to přišlo strašně kýčovité: to těhotenství, malé dítě v nebezpěčí, všemocná láska a sebeobětování. Film jsem si neužívala, nýbrž jsem jen většinou správně odhadovala, co kdo udělá nebo řekne. Celý film ztratil smysl ve chvíli, kdy se princezna obětovala - zkrátka to mohla udělat na začátku a většina děje by byla v tahu! To nebylo ale nic proti armádě velkých zlatých koulí, které vůbec nepůsobily jako zlá armáda. Živě jsem viděla, jak se jim smotají nohy dohromady a všichni se svalí na jednu hromadu... Nejhorší ze všeho ovšem byla scénka u Smrti ( která měla moc krásný kostým) - největší kýč za posledních pár let! Na to, jak jsou lidé, kteří točí takové filmy dobře placení, nemají žádnou představivost a jsou děsně černobílí jako postavy z tohohle filmu! Nikoho zřejmě nenapadlo, že existuje víc citů, než je láska, nenávist, kamarádství a touha a všechno je buď dobré nebo zlé. Charaktery byly mizivé a nikdo se nechoval moc přesvědčivě. Prostě buď padouch, nebo hrdina. Jsem ráda, že jsem na to nešla do kina, ale dívala jsem se doma, kde mě to stálo jen pár desítek minut ztraceného času. Takže jsem seděla na gauči, styděla jsem se místo režiséra a na konci jsem nevěděla, co si mám myslet. Efekty dobré, děj strašný... Naneštěstí to ty efekty nedokázaly vyvážit. Režisér se do toho pustil s takovým nadšením a s tolika vizemi, že nejspíš zapomněl zdravě uvažovat, nebo do budoucna plánuje natočit telenovelu... bylo to asi tak stejně dojemné a převídatelné. Největším mínusem ovšem byl fakt, že u toho člověk postrádá jakékoli mrazení v zádech v očekávání dalšího děje. To by fantasy film měl mít. Takže jen kvůli té masce Smrti dávám 20 %

19. července 2009
avatar uživatele
100 %

Hellboy II

Více komické a i podle hlášek ftipnější než jednička, a hlavně ulítlejší děj i ohledně paranormálních jevů... škoda jen Abeho, že sice našel svojí lásku, ale jenom na krátkou dobu... Zlatá armáda si sice skoro nezahrála vůbec za TO Hellboy hrál víc než dost (; kultovní komiks který myslím, že ještě bude mít co říct... když už taxe těším na malé Hellboyčátká (((;

15. června 2009
avatar uživatele
90 %

skvělý!

Teda děcka řeknu vám, až budete v agonii před maturitou, pusťte si toho pekelníka, pokračování je snad lepší než začátek a tlemila jsem se od začátku do kance :D (hellboy v pubertě je vskutku neodolatelný)

3. června 2009
avatar uživatele
90 %

Ano

Tak myslím, že tento díl byl o trošku lepší než jednička, hlavně co se týká akčnosti a samozřejmě postav. Potěšilo mě, že se tady trošku víc věnují Abemu a taky že je tady mnohem více příšerek.

13. dubna 2009
avatar uživatele
70 %

Hellboy 2: The Golden Army

Hellboy je zase tady! Pořád červený a pořád svůj. Tahle postava je mi ze všech komixových postav nejsympatičtější. Díky Guillermu Del Torovi byla jednička snad nejlíp zpracovaným filmovým snímkem podle komixové předlohy. Potvrdily se tehdy kvality režiséra a fanoušci dostali to, co chtěli a ještě víc. Doufal jsem, že se aspoň tenhle film vyhne slavné "kletbě" druhých dílů, a že bude aspoň tak dobrý jako jednička. No a jak to dopadlo? Musím říct, že se "kletbu" nedokázalo překonat. Ona dvojka není nějak vyloženě špatná a určitě by se ještě mohla rovnat leckterým filmům tohoto typu, ale na jedničku prostě nemá. Chybí mi tu víc akce i když je pravda, že akční scény jsou velmi dobře propracované, ale mohli jich tam nasázet víc. Třeba i protáhnout stopáž filmu, já bych to vydržel, ale muselo by se tam víc bojovat. Místo toho jsme se jenom dívali na kouzelné postavičky, jež některé vůbec ve filmu být nemuseli. Je sice pravda, že vizuálně je to moc pěkná podívaná, ale proč do jednoho filmu nasadit takové množství kouzelných postav, když si je divák, v tom krátkém čase co tam jsou, ani neužije. Tenhle tah byl podle mě od Del Tora úplně zbytečný. Vždyť děj by byl i bez nich dost zajímavý. Jinak už bych vše překonal. Ron Perlman stále ten samý Hellboy, jakého hrál v jedničce. Nechybí mu sebevědomí, zbraně a ani vtipné hlášky. Taky se mi líbí tah, který udělali tvůrci s Liz, takže i o citovou stránku filmu bylo postaráno, sice to nebylo nějaké velké drama, ale v takovýchto filmech je zapotřebí se řídit heslem: "Radši něco, než nic." Doug Jones coby Abe dostal ve filmu více prostoru a to je další dobrý krok, který scénaristi provedli. A ať se přihlási ten, co se nesmál, když Hellboy a Abe zpívali zamilovanou píseň. Navíc to zkončilo tak nějak neutrálně, takže se Guillermo del Toro může po Hobitovi vrhnout opět na Hellboye a myslím, že by to nikomu nevadilo. On jediný má podle mě jako jediná komixová postava respekt i u kritiků. Jedním dechem: Velmi slušné pokračování hrdiny z pekel, které ale nepřekonalo jedničku, ale dopadlo líp, než jak na dnešní poměry dopadají jiné komixové pokračování. Dvojce dávám 70 % a modlím se, aby byly všechny dvojky aspoň na takové úrovni jako je pokračování Hellboye.

31. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

Fajn

Tento díl se mi možná líbil o trošku víc, než ten první. Byl o něco víc akčnější a to mě upoutalo. Pro fanoušky Hellboy 1 určitě doporučuji.

31. ledna 2009
avatar uživatele
60 %

Koukám, že do tohohle filmu se nastrkalo úlpně všechno. Je to jako, když pejsek a kočička vařili dort. Trochu to přehnali. Hlavně s těma příšerama, je jich až příliš, už je to úplně něco jinýho. Já Hellboye mám rád, už jenom jeho humor, ale vše ostatní patří do háje.

27. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

super

Tenhle film mě hodně pobavil. Byl mnohem lepší než jednička. Bojové scény byly pěkně propracované. Nejzajímavější pro mě byly všechny ty příšery a vztahy hlavních hrdinů :-). 90 % dávám jen proto, že mám pár oblíbenějších filmů.

30. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

Jsme v Pánovi Prstenů?

Film byl poměrně dobrý, ale ve filmu z naší doby mi opravdu nesedí trollové, goblini, elfové aj., to už tvůrci zlehka přehnali. A ten hlavní záporňák byl silně štrejchnutý Szapkowskiho Zaklínačem. A to vzhledem i stylem boje a to mě HODNĚ naštvalo, nechutné vykrádání. Nicméně se na film dalo celkem koukat.

26. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Tak teda jednička byla podle mě lepší.... Když jsem se na to dívala poprvé něco mi na tom filmu nesedělo, ale nevím co. No když jsem se na to podívala podrudé bylo to lepší :)...Režisér naštěstí nezapoměl na přednosti jedničky a opět to byla vtipná akční podívaná u které jsem ani trochu nenudila:)....Slišela jsem něco o trojce, ale nevím zda je to dobrý nápad, ale to už na mě nezáleží. xD
Takže shrnutí: Dobrý, vtipný a akční film s mímy oblíbenýmy "sc-fi" akčnímy hrdiny :)

3. prosince 2008

Hmmm...

Na Hellboye jsem se velmi těšil a první film mě vysloveně nadchnul. Pak už jsem se nemohl dočkat dalšího dílu a když přišel... Bavil jsem se, to ano, zasmál jsem se, jsou tam znát stopy Faunova labyrintu, ale... Ale něco tomu chybělo. Po dodívání jsem měl pocit plytkosti, nedotaženosti. Efekty jsou bezvadné, Hellboy v dětských letech mi moc nesedl a výsledné dílo hodnotím kladně... Ale tentokrát rudý opičák mé srdce minul...

6. listopadu 2008
avatar uživatele
70 %

5. listopadu 2008
avatar uživatele
70 %

Proti jedničce

Bylo to sice efektově perfektní, masky byly stejně super jako v jedničce,ale děj byl místama trošku nudný, ale zase byla jsem v kině a tam jsem si to velice užila...ale já si myslím že ve většině případů první díl stačí.

28. října 2008
avatar uživatele
80 %

Pokračuje jako první díl

Kvalita tohoto snímku je podle mě stejná jako první. Pro fandy tohoto hrdiny se zde objevuje snímek, který žádného neurazí. Možná že mnozí čekali, že to bude lepší než první díl, ale možná, že je dobře, že je ve stejné kvalitě jako první díl. Mě osobně se film líbil, takže 80% si určitě zaslouží

21. října 2008
avatar uživatele
80 %

Na Hellboy dvojku se musim přiznat těšil o prázdninách ze všech filmů nejvíc. Trailer mě tak zaujmul, že jsem se nemohl ubránit si ho pouštět pořád dokola. A ještě ta hudba od Rammstein - Trailer byl naprosto perfektní. Kdybych mohl hodnotit trailery, tak tenhle by měl jasných 100%. Teď k filmu. Zas taková šťáva to teda nebyla. Takhle to je skoro se všema filmama. V jedničce se jasně ví, že je všechno v pořádku a pak se najednou oběví další hrozba. Jako ta legenda byla dobrá, ale jednoduchá. Děj byl přímočarej, jen co je pravda. Mladej Hellboy na začátku mě hodně zaskočil. Ani bych nepředpokládal, že bude vypadat takhle. Tentokrát už z tý jejich základny udělali něco jako ústřednu pro mimozemšťany v Men in Black. To tam ani nemuseli dávat. Narozdíl od jedničky tu už konečně vrazili nějaký video efekty, protože ty umělý potvory v jedničce stály za houby. Konečně se tu oběvilo pár nových a skvělých příšer, který tentokrát stály za to. Děj byl zábavný už od začátku, ale celý bych to přiřadil ke složce Pohádky. Zase něco o záchraně světa. Bylo tu hodně vtipných scén, a ty akční byly taky dost dobrý. Obávám se to trochu říct, ale možná Guillermo del Toro měl jít spíš do toho Harryho Pottera 6. Budu hodnej a dám 75%.

6. října 2008
avatar uživatele
Pony
...
100 %

Tak mně se to strašně líbilo. Tenhle rok se prostě hemží samými skvělými superhrdiny. Mnohem lepší než jednička. Del Torro zase dokázala, že točit umí a jeho triky jsou senzační. Podle nich se zaručeně nikdo nesplete. Už se moc těším na Hobita. S takovým režisérem se nic nemůže pokazit.

28. září 2008
avatar uživatele
100 %

Zlatá Armáda

Na 300% lepší než první díl. Rudoch, Modrej a nejvíc Johan Krauss..........to jsou ty nejlepší postavy, které ve světě komixu vznikly. Kam se hrabe Superman....:) Úžasné jak bojové, tak vyzuální scény. Výborný děj. A nejlepší jsou masky všech postav.......kdyby to šlo tak bych dal 200%

26. září 2008
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Abych řekl pravdu, tak od režiséra skvělého Faunova Labyrintu a budoucího režiséra dlouho očekávaného (minimálně mnou) návratu do Středozemně bych čekal něco víc. Jako všechny filmy Del Tora je i tohle skvěle vizuálně zpracované, ale příběh jde na pozadí stovkám druhů potvor. Ve filmu je plno dobrých nápadů a princ Nuada je sympatický "zločinec", ale než se s postavami stihnete sžít, film velmi rychle končí a já bych chtěl ještě. Film mi příde jako moc rychlé nahlédnutí do světa, který by chtěl detailněji prozkoumat. Zároveň by to chtělo vypilovat příběh. 100 minut času je pekelně málo a film by mohl být i o hodinu delší. Potom by možná zbylo místo na příběh a rozvinutí děje. Tohle je jen nádherný obal bez obsahu. Dám ještě 70%, protože mám Rudocha rád, ale příště (přese všechno věřím, že příště bude) chci víc.

17. září 2008
avatar uživatele
60 %

Hellboy 2 víceméně opakuje ty stejné klady a zápory které měl před x lety Hellboy 1.Kladem jsou výborné,zábavné postavy,které jsou dobře napsané,namaskované a také zahrané.Rozhodně vám nejsou volné a v momentě kdy si uvědomíte,že držíte palce zamilovanému žabímu muži,dojde vám,že na tomhle filmu vážně je něco víc než digitální triky.Záporem je každopádně poněkud nanicovatý děj,příběh o zlaté armádě je na jednu stranu trochu překombinovaný a na stranu druhou působí dost nedomrle,zkrátka je naprosto nezajímavý.No a ani sebelepší hrdinové neutáhnou film,který nemá zábavný děj.Celkově je to o trochu vyváženější než první díl,takže třetí Hellboy,pokud k němu někdy dojde,už možná bude dost dobrý.

14. září 2008
avatar uživatele
40 %

Mě druhý díl Hellboy tak trochu skazil čekal jsem od něj trochu více než se nakonec ukázalo v samotném filmu
I když první díl nebyl moc dobrý dvojka podle mě propadla ještě více .

12. září 2008
avatar uživatele
60 %

Hellboy 2

mě nijak neohromil ale ani nijak nezklamal.Nic jsem od filmu neočekávala tak nejsem ani sklamaná.Přesto musím říct že Guillermo del Toro u mě jako režisér dost propadl.A když jsem v kině koukala na film napadla mě dost hrozná myšlenka tipu proboha tenhle blázen má natočit Hobita to snad ne.Jeho filmy ráda nemám a to se jen tak nezmění.No minimálně ne do roku 2011.Děj byl celkem přijatelný ale ta výprava a ty hrozné někdy až nechutné kostými a příšery občas mi to přišlo až dost ujeté snesu hodně ale tohle bylo vážně moc.První díl byl malinko nad průměrný ale nijak neohromil tedy aspon mě.Ale co se mi ve filmu líbilo byla hudba a herci.Ron Perlman jako Hellboy byl dobrý jakož to i v 1 Selma Blair a Doug Jones byli též dobří.Ale to je tak vše jak jsem už řekla žádný zázrak to není ale nejhorší taky ne je to průměrný film který neohromí ale ani nezklame.

11. září 2008
avatar uživatele
70 %

Film se mi docela líbil. Podle mě, byl ale o něco horší nežli jeho předešlý díl. Nicméně se mi velmi líbilo jeho zpracování, Hellboy vypadal skvěle a ostatní příšery a různé interiéry podzemního světa také. Co se týče děje, tak mi hrozně připomínal film "Želvy Ninja" (myslím nejnovější animované zpracování). Nejvíce se mi na filmu líbily akční scény s princem Nuadou, které vypadaly opravdu skvostně. Rovněž musím velmi pochválit herce, který namluvil Johanna Krausse, jeho hlas se mi opravdu líbil a zpříjemňoval mi celý film. Kdybych měl říci co mi na filmu nejvíce vadilo, tak asi konec, protože jak Hellboy přemohl toho Nuadu, tak to vypadalo strašně jednoduše, přitom během filmu neměl žádnou šanci ho nějak přemoci. I přesto dávám filmu 65%.

8. září 2008
avatar uživatele
100 %

Johann Krauss

Tak díky této postavě dávám filmu plný počet.Podle mně drží Johann (kterému skvěle sekunduje Abe) celý film nad hladinou a celý film si bez něj neumím představit.

8. září 2008
avatar uživatele
20 %

Del Toro má odvahu, když se podepíše pod takovou slátaninu plnou fantas-idiotských kreatur a trapných blábolů nesoucích se celým filmem. Rudoch trousící drsné hlášky? Neslyšel jsem ani jednu. Audiovizuální bomba? Audiovizuální patlanina, která nezná hranic. Vtipnější scéna je tu jedna. (Abych nekecal, tak dvě.) Samotné akční scény jsou takové, že je při nich člověk schopen zavírat oči a vůbec mu nepřijde na mysl, že o něco přichází. Nebýt těch otravných zvukových efektů, tak spím úplně. Scéna, kdy deset metrů vysoký Stromovous likviduje město, mně na chvíli připomněla film Monstrum, ale při pohledu na to jsem jen mohl kroutit nechápavě hlavou. Scéna snímaná jak něco monumentálního a ojedinělého, místo toho ale nabývajícího dojmu úplně bezefektní zbytečnosti. Rudoch s miminem zavěšeným na ocasu bojující s instantní příšerou z fazole. No koho do toho Hollywoodu zase propašovali? Oni už skutečně musí zfilmovat každou kravinu, kterou někdo napíše na cár papíru s obrázkama. Tenhle komix musí být chabý už na papíře, natož na filmovém pásu. Smích, který se občas v sále ozval se po půl hodině objevil jen zřídka. Pětileté dítě přede mnou to zapíchlo tak po dvaceti minutách, jeho matka následovala hned po něm. Asi usnuli. Toro se svou fantazií malého dítěte, s necitem pro nějaké věrohodné emoce či budování atmosféry a zájmu o konečné zúčtování u mě tedy nezabodoval. Film si možná nechtěl hrát na něco převratného, ale mohl zahrát alespoň na zábavnou strunu. Nebavil jsem se ani trochu. Už jen samotný zjev hlavního hrdiny je odpudivý. Ale dokonce i ostatních. Hudba bez komentáře. Pěstmi se ohánějící výbušný rudoch, který jich občas taky pár schytá. To máme podstatu filmu. Jako bonus prokládaný vztahovými problémy s Rudochovou ženou. A masité finále se zlatou armádou? Trocha nastavované akční rozvařené kaše, před již dávno jasným a nepřekvapujícím koncem.

7. září 2008
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

No musím uznat že dvojka se mi líbila víc než jednička. Nádherné masky a perfektní boje. to byla pastva na moje oči. Del Toro je prostě machr. Výbornej děj a ještě lepší zpracování. Možná že mi někdo bude chtít urvat pracky, ale ja si stojím za tím že Hellboyovi dám 100%. Sice jsem se na film díval před chvilkou, ale ještě dlouho ho budu mít v hlavě. Nejkrásnější byl pohled na malého Hellboye a pak ty jeho hlášky, prostě neměli chybu.

5. září 2008
avatar uživatele
100 %

na 100% neolutujes....pribeh, a vsetko bolo perfektne...masky, ktore v hellboyovy su nadherne, obdivujem este stale v mojich myslienkach!Proste perfektny film ... :)

23. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

Pokračování hlaškujícího pekelníka se nese v pohodovém duchu od začátku až do konce. Vlastně je na tom podobně jako jednička. Lepších 70

10. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

Del Toro mě opět nezklamal, ale nemůžu se zbavit pocitu, že tento díl nedosahuje kvalit dílu prvního. no, jak jsem už psal Del Toro opět nezklamal. Je tu opět veliká škála potvůrek a skvěle zvládnuté akční scény. Jedna z věcí co mi tu chyběla, byl frajírek Myers, kterýho vyměnili za toho přitroublýho astronauta. Jako největší chyba mi připadá "roztahanost" tohoto díla. To co by se (podle mě) mělo stát ve čtrvtce, se stalo až ve třičtvrtě. První díl byl tak za 78%, ale tento není na víc než 72%. Jinak na nového Hobita se velmi těším....

4. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Wow..

Guillermo Del Toro je bůh.. Dokonalej komiksovej film.. Jednička byl skvělej snímek, ale dvojka je ještě daleko lepší. Jsem rád, že zrovna Del Toro bude točit Hobita, protože kromě Jacksona si nedokážu nikoho lepšího ani ve snu představit..

19. července 2008