home
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Já jsem spokojená. S filmem. Knihou (7.dílem) poměrně dost pohrdám. Myslím, že byl stvořen malý filmový zázrak, kdy byl ze stupidní předlohy uplácán vcelku kompaktní závěr velké ságy. Některé scény jako třeba v podzemí u Gringottů nebo pochod soch po Bradavickém mostě byly ohromující. Také někteří herci překonali sami sebe, například Hermiona byla zde pro mě poprvé snesitelná, Helča Bonhamů-Carterů až excelentní jako Hermiona pod vlivem mnoholičného lektvaru! I sám Voldemort nám ukázal nějakou tu uvěřitelnou emoci a nepůsobil jen jako posmrtná maska. Bohužel něčemu se vyhnout filmaři nemohli a tak se nám dostane i nedůstojného rozplizlého odchodu Snapea, ze kterého udělala JKR v posledním díle ubuleného blba. Neujdeme ani odpornému epilogu a bohužel musím konstatovat, že vzhledem k nezvládnutým maskám (odkdy se na člověku podepíše 19 let jen tím, že se jinak češe, narostou mu vousy a začne se oblékat jako důchodce?) působil ještě trapněji než v knize, ač by se mohlo zdát, že to víc už nejde. Ale budu objektivní a do hodnocení nepromítnu nevolnost, kterou mi epilog způsobil.

9. dubna 2013
avatar uživatele
100 %

Tenhle díl je vyvrcholením celé ságy o kouzelnickém chlapci s jizvou na čele. Film byl jak digitálně tak i hudebně moc dobře zpracován a jen tak mezi námi kdo si chyb všímá když je ,,zažraný" do děje v kouzelnickém světe. Líbila se mi role Alana Rickamana(Severus Snape) záhrál ji opravdu bravurně, co k tomu dodat. A scéna s dospělými hrdiny filmu nezklamala. Knížka je možná o 10% lepší, ale to je na výběru ;). Film bych doporučovala, protože je dle mého názoru lepší než 1.část.

1. května 2012
avatar uživatele
60 %

Nu. Jsem z toho trochu zklamaná. Úvodní hudba, kdy Severus kouká dolů na pochodující oddíl studentů, byla sice úchvatná, stejně jako ve zbytku filmu, ale... Celá druhá část byla spíše na efekty, než na cokoliv jiného. Dá k tomu říct jediné, knížka je prostě knížka.

12. března 2012
avatar uživatele
90 %

luxus

Musím říct že to hodně povedená část víc se mi to líbilo než 1.část nejvíc mě ale dostala hudba ta část kdy se chystá obrana hradu nastupují kamenní vojáci je úžasná pokaždé mám husí kůži ale na druhou stranu jsem se někdy ztrácela taky proto že jsem to ještě nečetla a taky jsem čekala finální bitvu mezi Harrym a Voldemortem více napínavou a delší.

23. února 2012
avatar uživatele
50 %

Vyvrcholení zklamáním

Jsem fanoušek, jsem potterofil ... a jsem nyní především zklamán. To zklamání jen tak něco nepředčí. Dojem zkazilo především to, že znám velmi dobře předlohu, že jsem byl nucen dívat se na verzi v 3D s dabingem a hlavně jsem nabyl dojmu, že David Yates nepochopil literární předlohu a vymyslel si vlastní příběh, jen začátek a konec ponechal (i když ten konec mi drásá nervy ještě teď). Namísto vysvětlujících pasáží jsme měli možnost vidět láskyplné a "okusovací" scénky, mnohdy nevtipné momenty. Díky tomu divák, který nezná literární předlohu nejspíš vůbec nepochopí, co se stalo, proč se tak stalo a že to bylo nevyhnutelné. Ačkoliv se v první části vlastně moc nestalo, byla mnohem lepší (odpovídala více knize) než část druhá, ze které šlo dostat opravdu hodně. A nejvíc v sále pobavil konec (ten byl "vtipnej" maximálně). Obrovská škoda a obrovská lítost ... vidím to tak na 50%

28. ledna 2012
avatar uživatele
50 %

Alespoň to není tak tupé, jak vybrakovaná jednička, z které je mně blivno ještě nyní. Má to slušný vzhled, občas slušnou hudbu. Není z toho naštěstí další cirkusová přehlídka vřeštění, kamerových kotrmelců, jiskřících kouzel a stékajících slziček při pohledu na mrtvé gumové skřítky po hodině stanování, ale mám pocit, že za těch 130 minut jsem v tom filmu viděl a slyšel jen tři postavy. Zbytek byla jen kulisa. To si mohl film, který je čistě z nekomerčních důvodů rozdělen na dvě poloviny, ohlídat. Zkrátka to celé končí tak, jaký je celkový dojem ze série o Harrym Potterovi. Po filmařské stránce přínos žádný, že bych si někdy byť každý díl ze série pustil někdy podruhé s chutí, to v žádném případě. Ostuda všem vysoce postaveným, kteří se na tomto podíleli a mastili si kapsu nevidíc výsledek. Ať už jsou tu remaky od někoho, kdo to celé četl a nedostával do ruky jen scénáře. 50%.

19. listopadu 2011
avatar uživatele
100 %

Musím říct, že jsem s tímto dílem spokojená a to většinou nesnáším filmy podle knih. Ale tady se s tím vypořádali skvěle.
Nejvíc děkuji za konec, u kterého jsem se obávala sentimentality, ale nakonec to byla vtipná tečka za celou sérií.

21. října 2011
avatar uživatele
100 %

Vše končí

Musím říct, že tato část zcela předčila má očekávání. Akční scénky sem tam promíchané s fórky byly skvělé a herci opět úžasní. Epilog se jim také povedl, přestože hlavní hrdinové o moc nezestárli. Tentokrát se opět předvedl Alan Rickman v roli tajemného Severuse Snapea a Maggie Smith jako ředitelka Bradavic Minerva McGonagallová. Sice tam zase něco chybělo, ale ne nic zásadního. Skvělý konec skvělé série.

6. října 2011
avatar uživatele
80 %

Tak tedy nevím. Od konce jsem čekala něco víc. Řekla bych, že finální bitva Harry X Voldemort si zasloužila něco lepšího. Také se mi zdá, že poslednímu dílu ublížilo, když byl rozdělen na dvě části s premiérou tak dlouho od sebe.

30. září 2011
avatar uživatele
90 %

HP sága dospěla do svého finále, které lze milovat i zavrhovat. Oproti první části, která mi přišla zbytečně natahovaná bez nějaké větší akce, se to v druhé celkem solidně řeže a je velká škoda, že stopáž je ještě kratší než v první části. Osobně mě nejvíce asi zklamaly odfláknuté smrti postav (počínaje už Pošukem), se kterými jsme prožili většinu ságy a finále, které o proti knižní předloze, bylo trochu jinak než jsem si představoval. Jinak je ale druhá část důstojným ukončením a David Yates dobře ukočíroval emoce, napětí i humor u hlavních hrdinů, kteří ukázali, že opravdu umění hrát.

19. září 2011
avatar uživatele
80 %

Koniec ságy Harryho Pottera. Niekoľko rokov dozadu sme nevedeli čo to je, pamätám si ešte ako som na to išiel prvýkrát do kina. A zrazu koniec. Môžem povedať že neskutočne dobré zakončenie. Ak to porovnám s časťou Dary smrti 1 tak ešte lepšie. Veľkolepé boje, efekty. Nakoniec sme sa aj dozvedeli že Snape bol fakt dobrý aj keď sa zdalo že bol celý ten čas zlý.

10. září 2011
avatar uživatele
90 %

Film vs. kniha

Jsem spíše knižní typ, takže film je pro mě jen takové zpestření. Už když jsem knížku přečetla někdy před 3 rokama, tak jsem si říkala, že to se do jednoho filmu vejít nemůže, tak mě ani nepřekvapilo, že to rozdělili do dvou částí, jinak by z toho byl nejmíň 5tihodinovej film,který by nejmíň 50% fanoušků v půlce přestal bavit. Poslední díl, tak proč to napětí a zvědavost diváků neprotáhnout, že? Co se týče obsahu filmu, tak se tam pár podstatných scén vůbec neobjevilo, takže divák, který nečetl knížku, se nejspíš trochu ztrácel. Také mě mrzí, že většina scén je zahalená do šera a občas není skoro nic vidět, což je u některých scén škoda, i když se přes půlka filmu odehrává přes noc, více světla tam bejt mohlo. Každej film má něco do sebe, ale také věci, které režisér opravdu nevystih a tenhle film nevyjímaje. I přes všechny mouchy, se mi film líbil a je mi docela líto, že je také poslední.

16. srpna 2011
avatar uživatele
40 %

Nezastírám, že posledních pár dílů chodím na Harry Pottera do kina čistě proto, abych se pobavila. První dva díly byly roztomile dětské, trojka je dle mého nejlepší ze série. Ještě na čtyřku se dá dívat a zbytek je brak, víme to všichni. Každopádně Relikvie smrti dvě mě zatraceně zklamaly. Už to dělení na dva díly bylo od začátku značně pofidérní. Takže poté, co opustíme Voldíka s bezovou hůlkou a zhlédneme důležitý rozhovor s Griphookem (To je na dlouhý příběh!) a s Ollivanderem (Tušili jste, že relikvie smrti jsou tři??), začne ta správná akce. Asi mám moc náročné požadavky, ale místo toho, abych napětím ani nedýchala, spíš jsem si říkala, jak je možné, že se u takového akčňáku nudím. A ano, nuda, to je slovo co vystihuje celý poslední film. Celou dobu jsem čekala na nějaký fórek a ono houbeles, za celých 130 minut jsem zaznamenala možná dva. Ale budiž. Více mě štve to, jak se páni Kloves a Yates zuřivě snažili udržet atmosféru, což se nakonec zvrhlo trošku ve frašku. Ono skutečně, není nad to, když se to začne uprostřed válečné vřavy párovat, líbat a vyznávat si lásku. Do toho tam Voldík párkrát charismatickým chraplákem zavrčí, že "Konec se blíží, vydejte mi Harryho Pottera a neumřete". Všichni se snaží vypadat děsně strhaně, unaveně a vážně. A nakonec to takříkajíc zabíje Snapeovo umírání. Kýč. Musím ale říct, že Snapeova myslánka byla až nečekaně povedená. A epilog, který byl kýčovitý v knížce zde ani moc neurazil, spíš pobavil míň, než jsem čekala. Asi jsem zlá, ale i hudba mi přišla jako pěst na oko. A co mě dožralo maximálně byl konec bezové hůlky. Myslím, že filmu hodně uškodilo umělé a do očí bijící protahování, abychom z toho vytěžili maximum! Možná by spíš stálo za to oželet pár nevhodných scén z první části Relikvií smrti a celou závěrečnou bitvu zkrátit. Tak či tak, asi jsem zlá, ale poslední Potter je neskutečně nudný kýč. Zkrátka a dobře. 10% za Snapeovu myslánku, 20% za ty dva fórky a epilog a konečně 10%, protože je to prostě Potter.

9. srpna 2011
avatar uživatele
100 %

Úžasné zakončení

Tákže, abych to nějak zkrátila. Nechci se moc rozepisovat, i když tohle bylo lepší než předchozí část. Myslím, že se tvůrcům závěr nemohl podařit lépe. Ať si říká kdo chce co chce, prostě to bylo úžsné zakončení. Slzy jsem měla v očích snad po celou dobu, a když umíral Snape, málem mi nestačily kapesníčky. Bylo to krásně napínavé, mrazivé i vtipné. Nevím, co se komu nelíbilo na tom konci. V knize je přece také kapitola ,,Po 19 letech". Já osobně jsem byla zvědavá, jak naše hrdiny zestarší. A jesli filmu chyběly nějaké scény či záběry, co na tom? Kdyby do filmu měli nacpat všechny maličkosti, tak by měl víc jak čtyři hodiny. A komu něco ušlo, ať si přečte knihu :)

4. srpna 2011
avatar uživatele
50 %

skoda konce..

Nevim jestli jsem byl jedinej kdo odesel z kina fakt udivenej jak film co ztraci logiku muze mit takovy hodnoceni..
Dit v tom filmu je tolik nesmyslu ze to ani neni mozny.. Hlavni hrdina neco udela za 1min. to neumi atd.. Nejlepsi scena je uplne o nicem tim myslim vzpominky Snape na ktery jsem se tesil.. Fakt sorry ale je to trapny konec celkem dobre serie..

3. srpna 2011
avatar uživatele
100 %

Konec......?????

Dle autorky je to skutečně poslední díl. Ale třeba se najde nějaký scénárista, který se pokusí napsat nějaké pokračování, nebo se bude snažit udělat nějaký mezidíl. Už jsem se strašně těšil na poslední část. Je samozřejmé, že to nemohlo být přesně podle knihy. To by každý film trval tak kolem pěti hodin. Je jasné že kniha má něco do sebe a film má také své. Někdo pohaní film a vyvýší knihu. Druhý to zase udělá naopak. Mě se líbily verze obě. Jediné co se mi akorát nelíbilo, bylo to, že první díly jsou takové pohádkové a strašně se líbily i mým malým děte,. Od čtvrtého dílu už se na to děti nechtěli koukat. A co se týká šestého a sedmého dílu, tak to už pro naše dítka skutečně není. Prostě se u těchto dílů bojí. Až jim bude víc, tak se na to třeba podívají. Nechci jim prozatím brát iluze o pohádkovém čaroději, který je starý jako oni. Jak jsem psal, mě se celá série velice líbila a pokaždé když si nějaký díl pustím, tak v něm najdu vždycky něco nového co mi při předchozím sledování uniklo. Já osobně takovým filmům musím dát plných 100%, protože jsou to filmy na téma, které mě baví a u kterých zaručeně neusnu. Rozhodně jsou to filmy, které z mé filmotéky jen tak nezmizí.

1. srpna 2011
avatar uživatele
80 %

It all ends ..

Zamilovala jsem se do Harryho Pottera... Ale do jeho knižní podoby.. Kdyby všechno bylo podle knížky (bylo by to asi dost dlouhý), tak by to bylo super.. Bohužel filmaři do filmu dají jen to co se jim líbí a ještě to pozmění, je to smutný... Pro knížku 100%, pro film 80% ..

30. července 2011
avatar uživatele
90 %

Úchvatné

Film je dokonalý, parádní podívaná. Jediné co by se dalo vytknout jsou některé chyby filmu a fakt, že je to nejkratší Potterovka, což je škoda. Chybí tam i některé scény z trailerů a je to v některých věcech odlišné oproti knize. Přesto, výborný film, který famózně zakončil celou sérii. Největším zklamáním je to, že už další nebude. Bohužel ..

29. července 2011
avatar uživatele
E Š
...
90 %

A je to za nami

Dávam tomu 90 %. Nie preto, že by si to nejako extra zaslúžil, veď...
3D hrozné.
Dej chaotický.
Ale musím uznať, že po tom, ako niektorí túto sériu zmagorili ako sa len dalo, sa konečne našiel nejaký režisér, ktorý ju aspoň udržal nad hladinou. Alebo aspoň na hladine.
A tak buďme radi, že máme čo máme. Mohlo to byť horšie.
I keď... Séria, s ktorou sme mnohí vyrastali, by si zaslúžila aj niečo oveľa lepšie.

24. července 2011
avatar uživatele
50 %

A já tolik doufala...

Nebyla jsem skutečně zklamaná: PŘEDPOKLÁDALA jsem, že to bude pitomoučké jako předchozí díly. Jen je mi tak nějak líto, že to tak nakonec DOOPRAVDY bylo.

S každým dalším dílem si už deset let říkáme, jak nám ústřední trojice vyrostla, jestli už se "děti" naučily hrát, a jak je báječné, že vypadají celkem přiměřeně svému filmovému věku. To vše se dá považovat za malý zázrak, který i v díle 7/2 pokračuje. Víc než kdy jindy jsem si však uvědomila, že nejen dětští herci stárnou. Pokud má být rodičům Harryho a jejich vrstevníkům v době prvního dílu něco kolem třiceti (těm přeživším, mrtví by se měli ustálit asi tak na dvaceti), a hrají je herci řádově o desítky let starší, je tento věkový rozdíl s každým dalším dílem vidět víc a víc. Chápu, že film není opis knihy (ačkoli u HP to často vypadá, že se o to tvůrci snaží), takže se věk vedlejších dopělých postav nemusí tak úplně shodovat. Budiž. Proč se ale maskéři a tvůrci digitálních efektů snaží, aby herci vypadali mladší? A hlavně proč se o to snaží zbavováním obličejů vrásek? Gary Oldman s Alanem Rickmanem ve výsledku vypadají spíše než jako muži poznamenaní těžkým životem, jako exponáty z muzea voskových figurín.

Potom je tu do očí bijící problém se scénářem. Je trochu ohrané říkat, že HP má mizerný scénář. Jenomže to tak je. Ostatní tvůrci se snaží - s větším či menším úspěchem - jeho nedostatky napravit. Asi nejlépe z tohoto vycházejí ti, kteří mají na starosti vizuální efekty, protože se nakonec ve filmu objeví několik scén, které na mě opravdu zapůsobily - kvůli nim jsem byla ráda, že jsem to celé viděla na velkém plátně. Mluvím zejména o podzemní cestě do banky, chodících sochách a oddílech studentů, spoustě smrtijedů před Bradavicemi, velmi estetickém znázornění smrti Belatrix a Voldemorta...

Párkrát se mi stalo, že si mě nějaká postava zcela neočekávaně získala - například profesorka McGonagallová a její tajný sen. Většinou jsem si však připadala trapně za herce, kteří byli nuceni chovat se nelogicky a říkat absolutní nesmysly - v minulém díle mi přišlo hláškování trochu mimo mísu, ale vlastně celkem zábavné; tady bylo opravdu příliš daleko za hranicí snesitelnosti. Nevím, kdo z ústřední trojice na tom byl nejhůř: Harry, který neříkal většinou nic, dokonce ani ve chvíli, když měl někoho o něčem přesvědčit (a ne, dvouvteřinovým zoufalým pohledem vás nikdy nikdo o ničem nepřesvěčí)? Hermiona, která - navzdory své inteligenci tolik podtrhované ve všech ostatních dílech - je zde stižená demencí a zbyly na ni snad všechny hloupé otázky, které scénárista napsal, aby případným nečtěnářům knihy vysvětlil, o co tam vlastně jde? Ron, který je zase za troubu, ačkoli povýšil na Hermionina přítele? Nevím, ale všech tří mi bylo opravdu líto - a ještě víc ve chvíli, kdy se takřka beze slov a s nepřesvědčivými maskami snažili asi pět minut tvářit, že jim je o dvacet víc, mají spoustu dětí a bouřivé mládí zahrnující destrukci hradu-školy dávno za sebou...

Kromě toho film postrádal jakoukoli dějovou kompozici, nebo nedej bože gradaci. Když se naši protagonisté už po asi 20 min filmu ocitli na hradě, trochu jsem se obávala, aby nebyla závěrečná epická bitva, jež má být vrcholem série, poněkud rozplizlá. Zcela oprávněně. Chápu, že když má ta velká bitva něco přes hodinu, tak se to složitě udržuje - proč ale byla tak dlouhá? A proč byla smrt těch několika postav, které byly důležité v předchozích dílech, tak krátká, že si člověk během těch pár vteřin, které v tomto díle strávily na plátně, ani nestihne uvědomit, kdo to je a kde ho posledně viděl? Závěrečný souboj dobra se zlem byl stejný, jako celá bitva - beze slov, bez náboje a se zřejmě nákadnými efekty, které ho ovšem nezachránily.

Navzdory kvalitnímu hudebnímu podkladu tvořenému krásnými Desplatovými variacemi na Williamsovy skadby složené k prvním dílům, se někdo rozhodl, že většina vypjatých momentů ve filmu bude odehrávat bez hudby. Možná je to jen můj pocit, ale zdá se mi, že to v HP filmech snad nikdy nefungovalo, a tady je ta nefunkčnost ještě podtržená faktem, že má jít o finální konfrontaci dobra se zlem. Čím to je? Možná tím, že se ve vrcholné scéně nemluví, Harry s Voldemortem na sebe nenávistně hledí a naši pozornost může upoutat snad jen zeleno-červený paprsek, což je dost málo (zvlášť když na podobné koukáme už skoro 2h).

Ano, dalo se čekat, že vrchol ságy takových rozměrů s tak rozmanitou diváckou zákaldnou bude plný tvůrčích kompromisů. Asi jsem byla naivní, když jsem doufala, že by to tak nemuselo být...

23. července 2011
avatar uživatele
30 %

Ale jděte....

Fanoušci se dočkali, Harry přetrhl cílovou pásku a jeho putování dospělo ke konci. Bohužel, po úžasném startu v podobě pohádkově roztomilého Kamene mudrců se Harry a jeho parta do cíle skoro připlazili a mohou být rádi, že to mají z krku. Celý film jsem z nich měla pocit, že už to chtějí mít hlavně rychle za sebou a mít od celé ságy HP pokoj. Což o to, představitelé Harryho nebo Hermiony mi vždycky přišli jako herecká polena a lezli mi krkem krásných 6 dílů, nicméně proč groteskně působí i herecké jistoty jako Rickman nebo Fiennes je záhadou.... Tedy alespoň do té doby, než se dostanu k ději. Přeskočím rovnou na závěrečnou bitvu a mám rudo před očima. Po vynechání bitvy v Princi dvojí krve nám tvůrci slíbili, že si v posledním díle opravdu užijeme... No já si užila. Třeba když si každý v půlce bitevní vřavy vzpomene, že někoho strašně miluje (i když v knize o tom není ani zmínka) a musí o tom rychle někoho informovat. Nebo když se Voldemort vykašle na kouzla a řeší si problémy ručně stručně. Nebo když má klíčová postava celého filmu asi tak 10 minut a její osud totálně odfláknou. Nebo když je potřeba rychle vyjmenovat, s kým to dopadlo špatně, protože zabrat jejich tváře by bylo moc náročné. Jo, to si fakt fanoušek HP užije na maximum. Tohle je vážně toporný filmový brak, na kterém si řada lidí namastila kapsy. Ale já spíš zkazila náladu

20. července 2011
avatar uživatele
70 %

Koniec fenoména. Otázka je, či sa rozlúčil v najlepšom - asi nie. Veľakrát som počul skloňovať meno Yates a väčšinou to bolo v dobrom, no ja na jeho práci nevidím nič výnimočné. Človek si za tých 10 rokov zvykne, že sa film nezhoduje s knihou, ale predsa len niektoré veci boli lepšie vysvetlené v knihe a kládol sa na nich väčší dôraz. Rozdelenie 7-mičky na dve časti mal jednoznačný účel a tvorcovia vedeli, že kvalita klesne, ale tak trochu z pochopiteľných dôvodov im to bolo jedno. K 3D sa ani nevyjadrujem, pretože by som sa zbytočne vytočil. Koniec filmu bol hrozne pretiahnutý a viacmenej otrepaný. Keby som si mal film rozobrať na drobné časti, v každom jednom aspekte by som našiel niečo, čo sa dalo urobiť lepšie. No človek neprihliada len na kvalitu filmu. Keď človek na niečom vyrastá 15 rokov, tak emócie vyhrávajú nad mozgom. Filmu by som dal 70 percent s oboma prižmúrenými očami a s ohľadom na celú heptalógiu kníh a filmov a aj vzhľadom na to, že ma to predsa len trošku dojalo.

20. července 2011
avatar uživatele
80 %

Harry fenomén

Tak konečně i já jsem viděla posledního Harryho Pottera a můžu si na film udělat vlastní názor. Zpočátku jsem byla mile překvapená vysokými hodnoceními na imdb i v recenzích (vyjma zdejší Martinovy recenze :-)) a doufala jsem, že ten film bude dobrý, protože sedmý film - první část byl špatný. A vůbec to od pátého dílu šlo docela z kopce. Začaly se sice objevovat i negativní ohlasy, ale snažila jsem se na film dívat vlastníma očima. Knihy jsem četla všechny. Bavily mě, ale ne že bych si z nich sedla na zadek (to platí hlavně o sedmé knize). Filmy jsem brala jako příjemné zpestření, nutný doplněk (je třeba na Potterovi vydělat, když je zrovna tak populární, že). A najednou nám celá série končí. Myslím, že se nakonec tvůrci rozloučili důstojně. Konečně dostala více prostoru má oblíbenkyně Maggie Smith a svůj prostor taky náležitě využil Alan Rickman, pro mě dost přitažlivý chlap, ale hlavně skvělý herec, který hrál asi nejlépe napsanou postavu v celé heptalogii, protože ona ta psychologie postav zase tak propracovaná (ani v knize) nebyla. Takže chválím především tyhle dva herce. U ústřední trojice si budeme muset počkat, co se z nich vyklube. Tady seděli především typově, ale mnohem více mě bavila třeba Lenka Střelenka. Co říci dále. Hudba a efekty - tradičně dobré. Režisér se snažil, scenárista to trochu hnojil, ale paskvil z toho nevznikl. Pár scén bych vyhodila, nelíbil se mi konec (vím, v knize to bylo a asi tlačila sama JKR, ale prostě to nebylo uděláno dobře), osekala bych rádoby vtípky a dementní scény s líbáním, které mi vadily už v dřívějších filmech. Přese všechno mě ale film vtáhl do děje, nenudil mě a poskytl mi dostatečnou dávku emocí, což jsem sama pro sebe požadovala. Podle mě to mohlo dopadnout mnohem hůře (a samozřejmě i lépe). Ani jsem to nečekala.

20. července 2011
avatar uživatele
100 %

Bezkonkurenční.. Harryho mám ráda od prvního dílu, ale tento díl završil všechny díly na velice kvalitní úrovni. Jediné co mně na tomto díle vadilo je to, že už nebude další díl. Jinak vzpomínky Snapeho byly na filmu to nejsmutnější, jak vzpomínal všemi natočenými díly..Ale úžasné.
I když konec filmu "o 19 let později" mi tam opravdu nesedělo, tak byl celý film uchvacující.

19. července 2011
avatar uživatele
90 %

Asi nemá cenu popisovat tu, jak moc jsem se na poslední díl těšila (už kvůli tomu faktu, že je poslední) a tudíž jsem také očekávala něco úžasného, něco, čím by celá série byla dokonale zakončena. A teď se nabízí otázka: splnilo se nakonec mé očekávání? Ano i ne...Takže abych to objasnila: tak do poloviny filmu (no, možná do tří čtvrtin, když budu hodná) jsem si říkala – je to bomba! Už od první scény jsem měla po celém těle husinu, která pak ne a ne zmizet. Párkrát (vlastně víc než párkrát :-) mi ukápla i nějaká ta slza. A hlavně, byla jsem po celou dobu do filmu tak zažraná, že jsem ani nevnímala, že po sobě v jednom kuse sypu popcorn :-). Akci tento díl opravdu nepostrádá. Ovšem druhá polovina filmu (nebo spíš konec), to bylo bohužel jedno velké zklamání. Konečný souboj Harryho a Voldemorta, na který jsem se těšila asi ze všeho nejvíc, bylo fiasko! Tato scéna měla být famózní, epická, velkolepá, vždyť je to taky nejdůležitější scéna z celého Harryho Pottera. Ale co to z toho proboha udělali?! Několik vteřin naproti sobě klečí na opuštěném nádvoří, pak bum a je KONEC. Další věc, co mi vadila, byla hrozná uspěchanost (hlavně v poslední půlhodince), kvůli níž ve filmu chyběly některé důležité věci z knížky (říkám si, že divák, co nečetl knihu, musel být krásně mimo), a která také bránila vcítit se více do jednotlivých dojemných scén (sotva člověk stačil vstřebat, že další jeho oblíbená postava zemřela, tak se děj zase přesunul dál, takže na jakékoliv emoce jaksi nezbyl čas) Chtělo by to přidat přinejmenším alespoň ještě hodinu navíc a větší dávku emocí. K tomu tříminutovému epilogu a zároveň konci celého filmu a celé několikaleté ságy, u kterého jsme měli všichni vytahovat kapesníčky, se nebudu raději vyjadřovat vůbec...ale splnilo to účel, do pláče mi opravdu bylo, ale z trochu jiného důvodu (kvůli tomu, jak to mohli takhle odbýt!) Hodně mě zklamala i slibovaná epická bitva o Bradavice, kterou jsem si představovala přinejmenším stejně velkolepou, jakou byla např. bitva o Helmův žleb. Ale nakonec mi dělá problémy vzpomenout si, jestli tam vůbec nějaká bitva byla. A nebo tou "bitvou" mysleli ty tři několikasekundové a nicneříkající scény, jak tam nějací lidé zmateně pobíhají po nádvoří, zatímco jim na záda dopadají záblesky světýlek? Nakonec mi přišla mnohem epičtější než bitva samotná příprava na ní. No ale teď tedy k závěrečnému hodnocení. Řeknu to takhle: kdybych z kina odešla po těch třech čtvrtinách filmu, dala bych bez výhrad 100%. Ale poslední čtvrtinka mi ten dojem dost silně zkazila. Film sám o sobě je sice víc než dobrý (co se týče efektů, úžasné hudby, kamery, hereckých výkonů atd.), řekla bych dokonce, že možná jeden z nejlepších. Kdyby to byl třeba předposlední díl, tak bych byla nadmíru spokojená. Ale jelikož to byl poslední díl a tudíž poslední šance vytvořit něco jedinečného, tak si myslím, že tam byly ještě velké rezervy. Jako velký fanoušek HP jsem prostě čekala lepší rozloučení. A tak nějak odmítám přijmout fakt, že už žádný další díl nebude, pořád si ve skrytu duše přeju, aby natočili ještě nějaký dodatek, nějaké scény pozměnili (např. odfláklý konec), nějaké přidali, aby to bylo všehovšudy dokonalé (což tento díl měl být). No ale i tak jsem vcelku spokojená, mohlo to být lepší, ale také horší.

19. července 2011
avatar uživatele
70 %

Harry Potter je sága, na kterou naše generace, chodící v této dekádě premiér všech sedmi (osmi) dílů urychleně do kina, nikdy nezapomene. Za dvacet let se na ní teenageři budou dívat jako třeba na starou trilogii Hvězdných válek, či na sérii Pátku třináctého, nevím, nicméně my si určitě vzpomeneme na sedm (osm) dílů dobré podívané s brýlatým černovlasým hrdinou z Bradavic. Nyní, v současnosti, jsem však jen těžce dokázal vyjádřit, jak moc jsem zvědavý na závěrečný díl, který je prostě beznadějně poslední, což si možná spousta lidí vlastně ani neuvědomuje. Jelikož jsem dočetl celou sérii ještě před první částí sedmého dílu, byl to úplně jiný pocit hodnotit film, který se dal srovnávat s předlohou. Nicméně po už dostatečně zvorané šestce se první část sedmičky obrátila v ještě větší katastrofu, a to jsem si jistý, že i v případě „blažené“ nevědomosti. Každopádně druhá část… mě velmi mile překvapila. Nenapadlo by mě, že to řeknu, ale je to skutečně tak. Vrtalo mi hlavou, o čem vlastně druhá část bude, když v první bylo nacpáno a zároveň bohužel drasticky ořezáno tolik věcí… Jenže tento fakt se ukázal být jako strategicky geniální pro závěr celé světoznámé série. První část prakticky na dvě věci, ale druhá v rámci jistých okolností ztvárněna bezmála úžasně. Tvůrci museli počítat i s lidmi, kteří knihu nečetli, a jak jsem už říkal, první část nemohla objektivně u těchto diváků za žádných okolností obstát (a to ani u těch, co ji četli). Umím si představit, jak pro ně musela být i druhá část velmi matoucí a vypadat tedy jako blbost. Já objektivně strhávám procenta za fakt, že tvůrci ani v tomto případě nedokázali dotáhnout některé detaily, které znamenají pro přehled nesmírně mnoho, ale i tak prohlašuji, že je to i velká chyba diváků, kteří se pro lepší zážitek nebyli schopni na film vyzbrojit informacemi z knihy. Já jsem se nemohl nabažit velmi efektně a originálně ztvárněných scén, které jsem si při čtení uměl jen stěží představit, avšak ještě větší dojem na mě udělala znovu zobrazená místa a scény z minulých dílů, ba dokonce i drtivá většina stejných herců (i českého dabingu). Příběh a scénář >mně< dával smysl, protože tento úsek knihy se drží předlohy obstojně, takže při odchodu z kina mi na tváři zůstal úsměv. Je fakt, že druhá část by sama o sobě vůbec neobstála, protože vlastně ani neměla žádný pořádný děj, ale takhle se na ni člověk dívat nemůže. Myslím, že Harry Potter skončil důstojně, a mohu jen popřát hodně štěstí ústřední trojici s vyrytou sérií na čele v dalších rolích.

18. července 2011
avatar uživatele
100 %

Je super, že to bylo ve 3D. Jinak ten konec se dal čekat, bylo jasné, že Harry přežije. Pobavil mě Ron jako vždy. Jak zemřel Snape, to jsem měla už slzy v očích a při těch vzpomínkách taky tak. Bylo tam víc dojemných chvil. Jinak ta část po 19-ti letech byla směšná.:-D Připadali mi nic moc upravení.:-D Byli pořád stejní, hlavně Hermiona.:-D

18. července 2011
avatar uživatele
100 %

Škoda, že vše končí...

Úplně poslední díl Harryho Pottera. Nedávno to začalo a teď to končí. A protože to je závěr, budu v hodnocení hodně přísná. Tak za prvé: technické zpracování je naprosto skvělé. Nápad zpracování filmu ve 3D byl úžasný. Vidět postavy takhle zblízka je opravdu zážitek. Za druhé: děj. Myslela jsem, že když je to poslední díl, tak bude přesně podle knížky, ale nebyl. Zase tam byly scény, které si tam scénarista vymyslel. Scéna u Gringottových neměla chybu. Avšak scéna, jak Voldemort zabíjí Snapea byla udělaná jinak. Mělo se to odehrát v Chroptící chýši, měl na to koukat jen Harry a navíc měl být pod neviditelným pláštěm. Ve filmu se to odehrálo v nějakém domku a přihlíželi tam i Ron s Hermionou. Princův příběh mi také připadal odfláklý. Byl hodně krátký a důležité scény mi v něm chyběly. Závěrečná scéna s Harrym a Voldemortem byla také úplně jiná. Zaskočilo mě, když Voldemort začal Harryho mlátit. To v knížce sice nebylo, ale filmu to dodává na dramatičnosti. Scéna po 19-ti letech byla skvělá. Když jsem četla knížku myslela jsem, že to budou hrát jiní herci, jenže opak je pravdou. Nakonec jsem ráda, že to hráli ti samí. To by přece nebylo ono, i když to vypadalo docela vtipně, protože všichni vypadali skoro stejně jako zamlada. Nejvíc se mi líbil starý Draco Malfoy, Ron a Ginny. Zkrátka, bylo tam hodně scén, které by se daly zkritizovat, ale i pochválit. Nechyběly tam ani velmi dojemné scény, při kterých jsem uronila nejednu slzu. A za třetí: herecké výkony. Nejlépe se své úlohy zhostili Snape alias Alan Rickman a Voldemort alias Ralph Fiennes. Ti dva to hráli naprosto přesvědčivě. Koneckonců, i přes to, že film nebyl natočený přesně podle knížky, stal se dalším z mých nejoblíbenějších filmů o Harrym Potterovi. Po tomto díle budou režiséra Yatese všichni nosit na vavřínech. Natočil hit, který má ze všech stran pozitivní ohlasy a všem se líbí. Možná, že nakonec dostane i Oscara. Trochu nefér vůči předchozím režisérům (Ch. Colombus, A. Cuarón, M. Newell).

18. července 2011
avatar uživatele
90 %

DEATHLY HALLOWS PART 2 BY 2MIG1

velkolepé, dojemné, působivé a osudové zakončení celosvětového fenoménu.. viz recenze

17. července 2011
avatar uživatele
90 %

Dnes jsem poprvé zhlédl druhou finální část posledního dílu Harryho Pottera, a musím konstatovat, že ačkoliv skutečně nejsem nějakým zarytým fanouškem této ságy a knižní předlohu jsem opravdu nečetl, tak film se mi velmi líbil a já jej osobně považuji za nejlepší část celé série. Ve všech recenzích a spoustě komentářích se hovoří o tom, že nejlepším dílem série je Vězeň z Azkabanu. Já k tomuto upřímně říkám, že při prvním shlédnutí v kině jsem u trojky usnul (možná jsem byl indisponován z předchozího dne, opravdu nevím), ale po druhém shlédnutí trojky už jsem film shlédl celý a docela se mi líbil, i když mě ničím obzvláště nenadchnul ani nepřekvapil. Je pravda, že byl lepší než jednička a dvojka, první dva díly byly tvořeny ještě i pro méně odrostlejší děti, ale nebyl v ničem lepší a v ničem se více nevyjímal (ani dějově) než díly nadcházející. Ale zpět k Deathly Hallows. První část koukatelná - příprava na dlouho očekávané finále (mimochodem animovaná pověst o Smrti byla skvělá). Druhá závěrečná část výborná, zvláště co se týká efektů a též hereckých výkonů (zejména Alana Rickmana a Maggie Smith). Dost jsem byl překvapen zvratem se Severusem Snapem, i když jsem čekal, že v předchozích dílech neřekl své poslední slovo. Rovněž bych rád uvedl, že u tohoto filmu se absolutně nemohu ztotožnit s názorem a první recenzí k tomuto snímku od uživatele "xxmartinxx" (i když samozřejmě názor je názor) a jsem velmi rád, že to uživatel "2mig1" uvedl do rovnováhy. Recenze k filmům mohou totiž spoustu diváků až příliš ovlivnit a dokonce odradit na film do kina vůbec jít, což by v tomto případě byla opravdu škoda. Na závěr nemohu ještě nevyzvednout skvělou hudbu Alexandra Désplata v obou Relikviích, která mi místy připomněla tvorbu Hanse Zimmera. Na film jsem byl ve 2D formátu v původním znění, což dle mého považuji za nejlepší volbu. 3D nemohu hodnotit, ale chystám se na něj, abych nebyl o nic ošizen a vůbec mi nebude vadit, že příběh zkouknu ještě jednou, i když ten DABING:-( Takže, co lze jen dodat? Podívejte se na to a udělejte si svůj vlastní úsudek:-) P.S. 10% dolů (dal bych dolů jen 5%, pokud by to šlo) dávám za úplný závěr: o 19 let později. Myslím si, že na rok 2011 šel ten časový odskok 19ti let na tvářích hlavních protagonistů určitě zamaskovat lépe, ne jen jim přidat bradky a změnit pohledy, tato scéna mi přišla jaksi uspěchaná, ale možná to bylo záměrem, abychom se po těch letech na rozloučenou pobavili a zasmáli, těžko říct. Každopádně rozloučení mohlo být pompéznější (neříkám na půl hodiny jako v Návratu krále, ale po tolika dílech a vlastně po skoro deseti letech mohlo být rozloučení se všemi hrdiny příběhu Harryho Pottera trochu okázalejší. P.P.S. Děkuji paní J. K. Rowlingové - dokázala ve mě vzbudit touhu si celý příběh přečíst v jejím původním podání.

17. července 2011
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Vážně jsem doufal, že rozdělení povede naopak k zhuštění emocí a důstojnému finále. Moje chyba. Končíme přesně tam, kde jsme začali. U rychlokvašky bez jakékoliv hodnoty. Lituju všech fanoušků, kteří teď budou muset sami sebe přesvědčovat o tom, jak skvělé to je.

17. července 2011

Koniec ságy - koniec detstva

Joanne Rowlingová pravdepodobne nikdy ani nepomyslela, aký fenomenálny úspech budú mať jej knihy, keď ako slobodná matka napísala Kameň mudrcov.
Teraz sa jej séria dostáva na koniec - na koniec dôstojný a dobre zvládnutý.
Film je po vizuálnej stránke doslova pastvou pre oči - nádherná výprava, exteriéry, špeciálne efekty.
Myslím, že herecké výkony dosiahli vrchol, a to najmä u starších hercov - úžasná Maggie Smith ako prof. McGonagallová či Ralph Fiennes ako Lord Voldemort a, samozrejme, Michael Gambon čoby Albus Dumbledore.
Zlé jazyky tvrdia, že film sa nepodaril, že mohol byť oveľa lepší. Podľa mňa je táto bodka za ságou, za čarodejníckym svetom, za detstvom miliónov čitateľov, podarená a človek sa len môže potešiť, ako pekne nám Harry Potter a jeho svet spestroval život vyše desať rokov.
Summa summarum = jednosto percent!!

16. července 2011
avatar uživatele
70 %

Harry a konec

Nemůžu na internetu najít pořádnou diskuzi o posledním díle, tak to musím napsat alespoň sem.
Četl jsem poslední knížku, takže jsem měl samozřejmě velké nároky na film. První díl poslední kapitoly je celkem uspokojil (na 85%). Proto jsem očekával na závěr něco famózního a musím přiznat, že do doby kdy drží Hagrid "mrtvýho" Harryho před Bradavicemi, se mi to splnilo. Mělo to náboj, drželo se to téměř celý knižní předlohy, i když vynechali pár věcí během útoku na Bradavice a některým důležitým postavám dali málo prostoru ba třeba vůbec žádnej viz. Hagrid, Hagridovo bratr, Fred, Remus aj. což mi zklamalo. Nicméně do téhle chvíle jsem byl s filmem spokojený, dokonce mi ukápla i slza v některých částech, jelikož se David Yates trefil kolikrát i do mých představ během čtení knížky. Nicméně musím napsat, že to co se na plátně dělo poté co Neville řekl, že budou mít Harryo všichni pořád v srdci, mi zkazilo celej zážitek s filmu. Přišlo mi to, jako kdyby nevěděl Yates, jak to ukončit co nejrychleji, už aby to bylo v kině (vím, že to netočí popořadě,ale působilo to tak). Od té chvíle to nemá téměř nic společnýho s knížkou, všechno se to ubírá jiným směrem. Kdo nechce vědět podrobnosti ať vynechá následující odstavec a čte až pod ním...............


Nejtrapnější souboj s Belatrix a Ronovo mámou, ten tam snad vsunuli jen, aby někdo něco nenamítal, trvá cca 10vteřin. Zmatený záblesky a kulometnej střih prokládanej Voldemortem jak nahání Harryho a dává mu na prdel, než se Harry nase.re a začne se s nim dlouze přetlačovat hůlkama mimo všechny ostatní na opuštěným rozbitým dvoře. Další trapárna: Nemohoucnost Hermiony a Rona zabít hada (v knize nic takového není), už už už, ne nakonec mu ten zub prostě upadne a musí to zkusit jinak. Ještě, že je tu Neville, přiskočí a zachrání je mečem a vzápětí bez jediného slova Voldemort umře. Pak rychle skok na pozůstalý, pak rychle skok vysvětlit Ronovi a Hermioně, proč Voldemorta vlastně porazil a skok o 19 let později namaskovaný herci, kterým by mělo být cca 36 let a vypadají tak na 23 a mají děti. Myslím, že v dnešní době by si to zasloužilo kvalitnější masky, takhle to vypadalo jak nepovedená parodie a konec, konec, konec, prostě konec..........................


Říkal jsem si, to jako fakt? Takhle? Co to má bejt? Ne, to musí natočit ještě někdo znovu a udělat lepší těch posledních 20 minut, který, když už to natahovali na dva díly, si zasloužili prodloužit alespoň o deset minut kvalitního závěrečného boje mezi dobrem a zlem a věnovat tak čas hercům co 9 let sledujeme jak rostou a vyvíjí se. A pak zase to slovo, konec. Ať se to někomu líbí nebo ne, ale to co provedl D. Yates a jeho spolupracovníci s posledními kapitolami knížky je nehoráznost a zkazil tím celý dojem s filmu, který se mi jinak líbil a když si opět představím, že je to konec a takovýhle, tak je mi zle a divím se, že na tohle Rowlingová přistoupila.

Budu rád, když někdo napíše svoje pocity, já při odchodu z kina skrýval slzy smutku, z toho co Yates předvedl z koncem filmu a ukončil tak nedůstojně příběh co v nás tolik zanechal...

15. července 2011
avatar uživatele
100 %

it all ends

Myslím, že se ze mne stal nadobro pottermaniak. Nedalo mi to a šla jsem se podruhé podívat do kina na posledního harryho, něco mi totiž po prvním shlédnutí říkalo, že tohle musím prožít ještě jednou. a proto edituji svůj první názor a naprosto ho škrtám. Poslední Potterovina je dokonalá, je jedno co si kdo říká, jak je šatně tohle a nebo tamto, mě to dostalo, plížilo se to tak nenápadně pod kůži a už to nezmizí. myslím, že je to nejlepší díl série, Harry se mnou vyrostl, dospěl a odešel. Ale víte co? Jak řekla J.K.Rowling, hogwarts will always be there to welcome you home a tak to je:-))

15. července 2011
avatar uživatele
90 %

Luxusní zakončení

Tenhle díl mě absolutně dostal, podle mě je nejlepší, i když vím, že má nějaké ty mouchy, ale to mají asi všehny filmy......nejlepší je podle mě Snapeova smrt a jeho vzpomínky...u nich sem nejednou byla na měkko a potom se mi strašně líbilo líbylo jak Harry mluvil se svými mrtvými rodiči, Siriusem a Lupinem v Zapovězném lese, u to ho mi slza ukápla.....každopádně mě trochu zklamal závěrečný souboj Harrry vs. Voldemort.....čekala jsem, že s ním zkoncuje mezi přihlížejícími.....i přes tyto nedostatky je to každopádně nejlepší film, který předčil i mého oblíbeného Vězně z Azkabanu.....

15. července 2011
avatar uživatele
90 %

Pozoruhodné

Myslel jsem,že obléhání bradavic a ta bitva čarodějů bude až na konci.Místo toho to tam šoupli téměř na celý film a o to se mi to více líbilo.Efekty,souboje a vše megalomanské,děj skvělý a vše přicházelo tak rychle,že není možné se ani na sekundu nudit a zároveň film ani moc neutíká.Prostě zážitek jak se patří.Klobouk dolů,že neudělali zmatek v tom,jak zároveň Harry,Ron a Hermiona ničí všude různě po hradě viteály a v tu samou chvíli zuří válka u Bradavic.Tyhle části mě dostávali nejvíce.Vůbec celý film mě od začátku do konce napínal.Asi třetí nejlepší Potter.Absolutně nesouhlasím s tím,že zde nebyli emoce.Moc jich sice nebylo,ale něco se určitě našlo.Dále finta na Voldemorta ohledně Harryho smrti byla vydařená.Mrzí mě,že některé postavy byly hodně v postraní a tak je už do konce nebylo vidět(jelikož většina zemřela).Voldemortova smrt byla vymakaná a tak to mělo být.Pár záporů se možná najde,ale co znamenají oproti dokonalosti filmu.Konec,který tomu správně náleží.

15. července 2011
avatar uživatele
50 %

Zanechme optimismu. Tohle je průšvih. Kdybych jen tušil, že sedm předešlých filmů směřuje k tak prázdnému, povrchnímu a nudnému finále, možná bych do kina ani nechodil. Vždyť tohle měl být konec té nejzaběhnutější značky. Harry Potter, s kterým jsme trpělivě strávili deset let… a má skončit v nemastném neslaném finiši, který zprzní ještě „nadčasovým“ epilogem? Proboha proč? Člověk by řekl, že v průběhu sedmi ročníků v Bradavicích vychytají všechny mouchy, aby rozloučení s diváky probíhalo ve velkolepém stylu… K čemu jsou skvělé audiovizuální efekty, když akce je nesmírně nevyvážená… Já bych totiž rád odlišoval nejusilovnější úkol Harryho Pottera od ochočení ukrajinského štítobřeha v Gringottově bance… jenže ono to moc nešlo! Troufám si říci, že drak měl vůči rozletění ohořelých šupinek vy-budete-vědět-koho navrch. Neuvěřitelně otravná je taky plochost postav a vůbec fakt, že se objeví jenom proto, aby za chvíli opět zmizely, leze na nervy už z principu. Ještě horší je to však s jejich tragickými úmrtími. Hele zemřel tenhle, ach ne, teď zemřela tamta! Přičemž podoba na plátně je zhruba stejně emotivní, jako v mé předešlé větě. Jo jo, emoce jsou, pokud správně počítám, asi čtvrtá Achillova pata filmu. Každá sentimentem zavánějící scéna mě nudila, ovšem to je dozajista také emoce, tak alespoň něco. On scénář se totiž tradičně vyznamenal. Neustále tam někdo pobíhá, ničí tajemné předměty, pořád se naoko něco řeší, ale nejsou sto vydolovat z toho kloudný příběh. Kloves s Yatesem si ale nemají co vyčítat. Oba si na hledání ideální formy vybrali tu nejméně vhodnou chvilku, přičemž Kloves hledá hold kapánek už trochu déle. Co napsat závěrem. Harryho Pottera jakožto sérii mám rád, Harryho Pottera Relikvii smrti na oplátku nemám rád vůbec. Obě části jednoho dílu se nepovedly a připravily nedůstojné rozloučení. Buď jak buď, HP mánie je snad úspěšně za námi… Já se ale nechci poohlížet po něčem, co jí nahradí, já chtěl to velkolepé finále! Rozzlobených a nejprůměrnějších…

15. července 2011
avatar uživatele
90 %

Avada kedavra

Harry zakončuje svou pouť technicky nejdokonalejším dílem. Ale…
Ale ostatní aspekty filmu jaksi pokulhávají. Vysvětlím to: Doufala jsem, že budu brečet. Ale nebrečela. Párkrát se mi na chvíli zrychlil tep a na konci jsem byla naměkko – a to jsou veškeré emoce, které u mě „závěr mého dětství“ vyvolal. Z valné části je asi na vině to, že jsem viděla nadabovanou verzi. Jak mi do teď dabing potterovských filmů přišel v pohodě, na tenhle díl se budu muset mrknout i v originále. Ale i tak myslím, že z mnoha scén mohli vytřískat víc.
Teď bych ráda napsala o 3D, které všichni tak haní. Jelikož se dost velká část filmu odehrává v noci, není v těchto okamžicích nic moc vidět. Ale až po sobě Voldy a Harry začnou metat kletby, můžete si to pěkně vychutnávat.
Protože po stránce efektů je osmička opravdu nejparádnější ze všech filmů. Po rozvleklé a nezáživné první části, je tohle jedna dlouhá nepřetržitá akce. Do toho nějaký, tentokrát i podařenější, vtípek (Ron tady není zas takový blbeček – jupí!), nějaká ta pusa (asi 2). Více prostoru postávají i postavy mimo trio. Z herců bych vypíchla Maggie Smith, která svou roli zvládá s noblesou a Matthew Lewise – Neville je fakt borec, musím říct. Alan Rickman tady sice hraje velkou úlohu (a docela obstojně), ale já jsem skoro celou dobu přemýšlela, proč má tak pitomý účes. A pozor (tetelím se blahem) – efektní smrt (vy asi víte koho…). Konečně jsem se dočkala pořádného rozloučení s postavou.
Psala jsem, že poslední Potter ve mně moc emocí neprobudil. Jedna z mála se projevila velmi spokojeným úsměvem při sledování epilogu. Musím uznat, že to bylo fajn. Ale stačí fajn? Jo, takovéhle „fajn“ stačí bohatě. Tak sbohem, Harry Pottere. Bylo nám s tebou fajn.
Hodnocení: 85%

14. července 2011
avatar uživatele
90 %

Perfektní zakončení

Těšila jsem se na to, že dostanu jeden z nejlepších dílů ságy a dostala jsem ho... Nechtěla jsem brečet, ale byla sem opravdu naměko a ve chvíli kdy zemřel Snape mi už tekly slzy naplno. Ze všeho nejvíc mě mrzí že nebyla vidět smrt Lupina, to bych si pobrečela podruhý. Opravdu krásné byly vzpomínky Severuse Snapea, a když tam brečel nad smrtí Lilly Potterové, tak mě fakt dojal. Myslím že tvůrci si mohli odpustit část ,, o 19 let později " to je podle mě nejslabší článek filmu. Poslední Potter není dokonalý, ale má k tomu zatraceně blízko. Podle mě je to nejlepší zakončení, jaké šlo udělat. PS: byla jsem na dabované verzi a je to děs, doporučuju originál. 95 %

14. července 2011