home
Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Já osobně jsem od tohoto filmu očekával mnohem víc. Bylo to spíše zklamání. Neříkám že to byl propadák jako třeba Mumie 3, jen to prostě nemělo magického ducha předchozích dílů. Mě například mrzelo že tam nedali celou vraždu Lily a Jamese Potterových. Nebo to, že souboje už nebyli tak zajímavé jako dřív. Film měl samozřejmě i pozitivní stránky, které mu neodepřu, Například první vzdušnou bitku na košťatech a létající motorce proti smrtijedům. Ale pro mě nejslabší filmový díl celé série.

25. července 2013
avatar uživatele
50 %

Tak jsem se prokousala vašimi recenzemi a virtuálními plivanci a ráda bych dodala jen toto: uvědomte si prosím, že z blbé knihy dokáže udělat dobrý film jen zázrak. Já, velký fanoušek ságy HP (viz recenze na předchozí filmy) roní krokodýlí slzy nad skutečností, že u poslední knihy JKR hodila znuděně ručník do ringu a vyplodila tenhle slint, který je smutným výsměchem její předchozí práci. Myslím, že film o moc lépe udělat nešel. Je dostatečně temný a přitom si zachovává určitou hravost. Chtělo to jen zapracovat na dialozích a nedělat například z Rona idiota, ale myslím, že to celkem stojí za to vidět už jen proto, abyste si uzavřeli příběh. I některé detaily (např. interiér ministerstva kouzel) nebo herecké výkony (Láskorád) na mě udělaly docela dojem.

9. dubna 2013
avatar uživatele
E Š
...
90 %

Ja viem, že dávam HP trochu privysoké hodnotenia, ale je to pre mňa kus detstva a po spackaných predchádzajúcich 3 dieloch to bola príjemná zmena.

30. prosince 2011
avatar uživatele
100 %

Knížka super, film už trochu pokulhává. Souhlasím s názorem podemnou. Na to, že je Harry Nežádoucí č.1 se teda moc neskrývá. A co vlastně v tom stanu mají na jídlo? V knížce tento problém je hodně řešený, ale ve filmu o tom není ani zmínka. To ale není zas až takový problém. Co mě naštvalo, že je film rozdělený na dva díly a že se na druhý díl muselo celkem dlouho čekat. Ale hlavní je, že jsem se dočkala a že se mi druhý díl líbil minimálně tak, jak první.

12. října 2011
avatar uživatele
70 %

Asi takhle - knížka se mi líbila, všechno měla trojice hrdinů krásně promyšlené a ve filmu mi přišlo,jako kdyby do všeho skákali po hlavě, ani jim nevadilo, že Harry je Nežádoucí č.1 a neměl neviditelný plášť, ani neměli problémy s jídlem a celé to postě bylo zase jiné ... Chybělo mi tam více informací o Peverellových a Relikviích smrti a více věcí co se týče vztahů ... I tak docela dobrá podívaná, určitě se na to kouknu víckrát :) .

7. srpna 2011
avatar uživatele
100 %

Klid před bouří

Předposlední díl celosvětového fenoménu. Myslím, že je to velice dobrý film. Po docela dobrém Fénixově řádě, nepovedeném Princi dvojí krve, je zde film, který převýšil ty předchozí nejméně o dvě hlavy. Přiznávám, že jsem měla obavy, když jsem se dozvěděla, že poslední díly bude i nadále točit Yates. Jde vidět, že režisér Yates potřeboval trochu praxe. Po dvou méně dobrých filmech tedy konečně dostal rozum a natočil film, který se daleko víc podobal knížce, na rozdíl od těch dvou předchozích, které mi, až na některé výjimky, připadaly, že jsou spíše výmyslem scénáristy, než J. K. Rowlingové. Pokaždé vynechával ty nejdůležitější scény a když je náhodou nevynechal tak je ochudil a zkrátil tak, že jsem na něj měla nejednou vztek. V tomto díle je tomu jinak, jakoby to ani netočil on. Tam je vše tak, jak má být. Možná je to i tím, že je film rozdělen na dva díly. A to je další plus. Alespoň získal víc času věnovat se všem klíčovým scénám. Co naplat, film mi připadá jako klid před bouří, která s Harry Potterem a relikvií smrti 2. část zaručeně přijde.

30. července 2011
avatar uživatele
80 %

Salvio hexia

Zásadním problémem sedmičky je nezáživnost, která ale pramení z knižní předlohy. Hrdinové prostě jen cestují a cestují, pohádají se, usmíří se a opět cestují a… tam kde by měl být alespoň nějaký konec, není v podstatě nic – první část nikam nesměřuje, je to jen příběh utnutý v půlce. Tady navíc, víc než kdy jindy, připomíná prvoplánový doplněk knihy, protože mnoho zásadních věcí není vysvětleno a nečtenář se může snadno ztrácet.
Jednou z věcí, které mně na celé sérii štvou je také nedůstojné zabíjený postav. Před Cedricem se jen zeleně zablesklo, Sirius rychle vyšuměl do ztracena, Brumbálovi nevystrojili ani pohřeb a teď Hedviku sestřelí jako nějakého holuba (nemohli udělat alespoň nějakou zpomalovačku ve stylu Sovích strážců, nebo něco…?). Aspoň, že Dobby z toho vyšel jakžtakž dobře.
Co ale dobré není je scénář (opět). Herci se můžou snažit, jak chtějí, ale pokud jsou jim vkládány do úst tak bezduché a prázdné repliky jako tady, moc jim to nepomůže. Navíc mě rozčiluje, co provádějí s postavou Rona. Grint je podle mě nejlepší herec z tria a dosud mohl Ron platit alespoň za „toho vtipného“. Tady je ovšem degradován do pozice naprostého blbečka, který většinu času mimo a jen se nechává ovládat viteálem. To je dost velká škoda.
I přesto musím zas a znova konstatovat, že zpracováním je film jako vždy nadprůměrný.
Teď musíme jen čekat, jak se podaří tenhle fenomén zakončit.
Hodnocení: 75%

13. července 2011
avatar uživatele
70 %

Harry Potter přežil posedmé, výdrž

Temný,zajímavý a napínavý děj, prohánění tří čarodějů smrtijedi, což bylo akční i velmi dostačující, jen kdyby z Harryho coby Vyvoleného nedělali takového kouzelníka, který nyní v dospělosti neumí mi přijde dost kouzel na ročník, ve kterém je. To samé Ron.Každopádně mě udržel u obrazovky a nedělalo mu to nejmenší problém, takže omlouvám se všem ,kteří tento styl režiséra milují, že pronesu toto:První Potterovka od režiséra Davida Yatese , která stála za to.Doufám, že jsem nevynechal žádné slovo příbuzné slovu dobrý.

14. června 2011
avatar uživatele
90 %

Je až k neuvěření, jak se nám celá tato série proměnila před očima. Od pohádky, která se pouštěla ve školních družinách, až po mrazivá dramata, místy snad až horory. Ale je to parádní ukázka toho, jak filmová série může úspěšně růst s divákem. Však on už i nějaký ten rok uplynul a taky ten malý chlapeček z třetí třídy už může jít do kina i na něco jiného, než pohádku pro třetí třídy. Film samotný je parádní, velice oceňuji rozdělení na dvě části. Jediné, co se mi moc nezdá je závěrečný díl ve 3D. Ale to asi nebudu posuzovat zrovna já..

25. května 2011
avatar uživatele
80 %

harry

Ale jo, když člověk čte knihu, tak jde do kina s tím, že prostě buď ztvární režisér jeho představy totožně, nebo to bude děs. Já musím říct, že navzdory šíleně utahané půlce knihy se mi zpracování líbí. První dojem byl:bože takhle jsem si to představovala. Bohužel ani to nevyvrátí fakt, že relikvie první část je spíš road movie, než akčňák a nechutná líbačka mezi Harrym a Hermionou vás poznamená na docela dost dlouho. Tradičně hláškovitý Ron nezklamal a jelikož jsem byla na dabované verzi, tak jsem si mohla plně vychutnat děj. Paradoxně nejsmutnější byl skon Dobbyho, což oplakala půlka kina.Takže ubírám 10% za statičnost a 10% za děsivý dabing Hagrida. Zkázu VOldemortovi:-))))80% je za dokonalé ztvárnění pohádky o třích bratří

21. května 2011
avatar uživatele
60 %

Harry Potter

Tak jsem se konečně dokopala ke zhlédnutí předposledního Harryho Pottera. Nečekala jsem bombu, protože už knížka mi nepřipadala bůhví jak skvělá. Zkrátka to bylo potřeba nějak ukončit a vysoké laťky, nasazené prvními díly, už kniha bohužel nedosáhla. Musím říct, že filmy stagnují, ne-li že se horší. Z marketingového hlediska naprosto chápu rozdělení na dva filmy, ale nemůžu si pomoct, na celkovém vyznění to mělo negativní vliv. Děj už taky není ono. Jak tu zaznělo, pořád se naše trojice za něčím honí, před něčím utíká. A pak to skončí. Ani bych neřekla, že to skončí v nejlepším. Film bych prostříhala a oprostila od zbytečných scén Harryho s Hermionou apod. Ovšem nemůžu novému Potterovi upřít temnou atmosféru a především to, že film vlastně strašně rychle utekl, takže z toho vyplývá, že mě to bavilo.

4. května 2011
avatar uživatele
60 %

O čom to vlastne celé bolo? Veď stále len pred niečím utekali a keď sa aj odvážili niekam ísť tak to napätie ktorým to ľudia nazývajú som tam vôbec necítil. U mňa najväčší prepadák z celej série Harryho Pottera.

23. dubna 2011
avatar uživatele
50 %

Příprava na finále?

I přes řadu výhrad musím přiznat, že Relikvie smrti je lepší než příšerný Princ dvojí krve. Je to jen jakási vložka před očekávanou obří bitvou o Bradavice. Nic zásadního se nestalo kromě objevení existence Relikvií, ačkoliv tajemná pohádka O smrti a 3 bratrech mohla vypadat lépe. Určitě mohla být lepší kamera. Mě se prostě nelíbí, když kamera lítá z jednoho člověka na druhého a netuším, co se právě děje. Takže pronásledování v lese je vlastně o ničem. Nudně působí i putování hlavní trojky. Les, hory, skály, nuda. Jestli bych měla něco vyloženě pochválit, tak bych po delším váhání zvolila výlet na Ministerstvo kouzel, návštěvu Godrikova dolu a veznění v sídle Malfoyů. Problém vidím v tom, že Harry pořád netuší, jak by mohly další viteály vypadat. Jak je bude hledat? Toť otázka. Co se postav týče, všechny jsou v pozadí kromě průměrného Harryho, vcelku dobře zahraného Rona a nesnesitelné Hermiony, na níž jsem si vypěstovala obrovskou alergii a řešení vidím pouze v zaklínadle Avada Kedavra. Ostatní postavy mají minimum prostoru, žádná se nedá pořádně ohodnotit. Jen mě mrzí, že Lucius už není hrdý padouch, ale rozklepaná troska. Bože, snad bude poslední díl pořádný nářez...

6. března 2011

velmi dobree

Mne sa to velmi pacilo...bolo tam vsetko : laska,napatie,akcia... Boli tam smutne chvile ale aj na smiech!! a tie hlasky...odkial ich nabrali...a ako sa mi zdalo tato cast bola aspon na 90% podla knizky takze nie som sklamana novymi vecami...velmi sa tesim na druhu cast...tuto sme pozerali so sestrenkami a mensia ktora ma 7 sa rozplakala ked zomrel doby...aj mne sa uz slzy tisli do oci ale vedela som ze to pride......

23. ledna 2011
avatar uživatele
90 %

Teprve druhý díl Harryho, který jsem viděla v kině. Ale opravdu to stálo za to. Je sice pravda, že oproti knižní předloze děj trochu pokulhává, ale mě to nijak zvlášť nevadilo - ani nenarušovalo filmový zážitek. Doporučovala bych však přečíst si tento poslední díl v knižní podobě, osvětlí vám to maličkosti, které ve filmu nevysvětlili.
Jedinou věc bych vytkla, celý film je temný, takže si ho nelze vychutnat v pohodlí domova. (Tím myslím v budoucnu - až konečně vyjde DVD. To, že se na něj bude hůř dívat jsem usoudila z toho, že znám jiné takto natočené filmy.)

21. ledna 2011
avatar uživatele
80 %

HP

Ačkoli jsem čekal, že tím, že bude díl rozdělen na dvě části a tudíž bude delší, našli by se i tak obrovské nedostatky v příběhu, snad větší, než v minulých dílech.
Velkým plusem jsou na druhou stranu herci, mysím, že s těmi si dal Yates velkou práci.

20. ledna 2011
avatar uživatele
100 %

Další díl, který se povedl. Měl správnou hudbu, opět skvělé herce a tajemnou atmosféru. Děj byl možná trochu více složitější než u předchozích dílů, ale ne zase tak moc. Nějaké scény byly sice vynechané, ale pro ty, co viděli jen filmy je to nepodstatné. První scéna, jak Snape vchází branou do Bradavic je skvěle udělaná. Jenom mi ve filmu chyběla Ronova teta ( podle knihy byla také na svatbě). Takže dávám 100%!

19. ledna 2011
avatar uživatele
90 %

Přišla jsem, viděla jsem...

Na začátku se objevil Severus Snape u brány, celý v černém. Ta scéna byla naprosto úžasná, efektní a stylová. A více méně se tak dále odvíjel celý film. I když okolo mě zaznívá spousta názorů, jak to bylo o ničem, že to mohl být jen jeden film, že bez tohoto by se lidstvo obešlo. Podle mě by se lidstvo obešlo bez všech filmů a ať si říká kdo chce co chce, já jsem nadšená. Z filmu bych vymazala tak dvě scény, toť vše. Děj měl spád, všechno do sebe zapadalo, nic důležitého nechybělo. Hudba byla kouzelná - teda když na ni nikdo zrovna netančil (první ze dvou:D). Hodně se mi líbilo vykreslení Malfoyovic rodinky, která byla neochotně ochotná. A úžasná byla taktéž Hermionina kabelka, o které momentálně sní asi každá žena:)) Celý příběh je napěchován akcí, je tam spousta děsivých i dojemných scén završených nejlepším možným koncem.

29. prosince 2010
avatar uživatele
60 %

Musím říct, že Kloves by si zasloužil metál. Za počet tupých dialogů v jednom filmu. Už na začátku, když Ron trefně a velmi duchaplně poznamenal, že k tomu, aby viteály zničili, je musí nejprve najít, ale neví kde jsou, jsem si říkala, co to sakra je. Na druhou stranu musím uznat, že díky těmto tupým dialogům jsem se víceméně celý film smála. Mimochodem, když Harry vylezl z jezera, proč se oblékl, ale boty jednoduše ignoroval?? No a dál. Líbila se mi atmosféra, to jo... Ale na druhou stranu, vlastně jen kamuflovala ten nedomyšlený a zatraceně slabý scénář. Navíc si myslím, že pro neznalce je film takřka nepochopitelný, sama jsem sedmičku četla jen asi dvakrát a už si jí moc nepamatuju (kamarádka, co byla v kině se mnou, nečetla nic, takže ještě navíc celý film dumala nad tím, kdo že byl ten Pošuk, co na začátku umřel). Musím vyzdvihnout bajku o třech bratřích, ta se vážně povedla. Jen mi tedy do toho filmu moc neseděla, ale co už. Dál mi vadilo, že na konci nebylo jasné, co to je za chajdu tam u pláže... (viz opět má kamarádka: "Co to je? Nějakej novej typ stanu?") Tak či tak, film vcelku odsýpal, to oceňuju. Hudba moc fajn, efekty celkem působivé... Prostě průměr. A naštěstí se tvůrci protentokrát vyvarovali kiksů typu běh v lánu dozrávajícího žita na Vánoce jako loni. Ještě mě tak napadá... Proč v té viditelně krutopřísné zimě pobíhali po lese jen ve svetrech? Já na jejich místě bych asi umrzla...

29. prosince 2010
avatar uživatele
100 %

Harry Potter nikdy nezklame, nevím co jiného říct. Je to úžasné a čím dál lepší a lepší. Když jde člověk na první díl jako dítě a stárne postupně s filmem je to užasné , z pohádky se stal film s dějem, který se nikdy neomrzí.

25. prosince 2010
avatar uživatele
40 %

Zklamání

Nejspíš to bude tím, že jsem četla knížku, ale prostě byla jsem z tohoho filmu zklamaná. Zdál se mi, jako nehorší ze všech. Opakovaná změna exteriéru oproti dřívějšku, děj naprosto nepochopitelně zmatený, a herecké dialogy vážně "k popukání". Kdybych mohla, na ten film bych nešla, ztráta času.

24. prosince 2010
avatar uživatele
80 %

Možná tu není tolik akčních scén, rozhodně však ten díl navozuje ponurou atmosféru, přesně jak je to v knížce a jak by to mělo být před blížícím se finále. I zde byl prostor na občasné odlehčení, ale je to jen tak zdravě okořeněno. Rozehrávají se ještě víc charaktery a emoce hlavních postav, tedy zejména mladých – Harryho, Rona, Herminy, ale třeba i Draca Malfoye. Ti kladní občas nezvládnou všechno perfektně, ale na druhou stranu i v Dracovi se perou jeho dvě stránky osobnosti. Voldemort v podání Ralpha Fiennese je úžasně odporný. Ta animovaná část – pohádka o třech bratřích - je nádherná. Byla to překvapující vsuvka a výborně udělaná. Weasleyovic stan nepřestávám obdivovat, to by se občas hodilo :-) A Hermionina kabelka – někdy mám pocit, že ji mám taky, zvláště když v té své nemohu něco najít :-) P.S. Vysvětlit v první části sedmého dílu, kde se vzal MEČ V JEZEŘE? To je přece nemyslitelné. To je přece součástí jednoho z největších tajemství celé série, které se má odhalit až v samotném závěru.

19. prosince 2010
avatar uživatele
90 %

Potterovka

Velmi příjemné překvapení, až jsem to nečekal. Z Hermiony, Ginny a Lenky jsou krásné mladé dámy a z Radcliffa se opravdu stal herec, byť dle mého si více se svou rolí dokáže vyhrát Rupert Grint. Mrzí mě akorát to, že v této části je Alan Rickman vidět opravdu jen minimálně.

16. prosince 2010
avatar uživatele
cod
...
70 %

Docela povedený film, pro toho kdo nečetl knihu bude film naprosto skvělý...si myslím..pro toho kdo knihu četl bude film nezáživný....jen však můj názor, ale film si rozhodně nenechte ujít..

1. prosince 2010
avatar uživatele
90 %

A už se to stalo ...

To co jsem čekala že přijde se právě stalo. Nemyslím si, že by rozdělení Pottera do dvou dílů bylo nějaké tahání peněz z fanoušků. Sice budeme muset platit dvakrát, abychom viděli jeden film, ale konečně bude Harry obsahovat to co obsahovat má. Bohužel to tak od 4. dílu ani náhodou nebylo, zvláště v případě 6 a spousta opravdu důležitých informací byla vypuštěna, proto se mělo se dvojdílným natáčením začít už dříve, aby i ten kdo knihu nečetl, mohl opravdu pochopit a zažít to co je napsáno a aby se i pro něj stal Harry Potter tím nezapomenutelným zážitkem. Teď si možná pár lidí u 7čky říkalo, co to tam má Harry za sklo a jakousi čmáranici v sešitě, ve smyslu R. A. B. Náštěstí jsem knihy četla a musím říct, že první část filmu dost podařila, opět výborné efekty, i herecké výkony. Škoda že v češtině měly některé postavy jiný dabing, např. Hagrid, ale to není chyba režiséra, takže film chválím, a obzvlášť se mi líbil výkon Hermiony, a také dobře zvolený herec pro roli pana Láskoráda. Takže na film určitě koukněte a pokud se někomu zdá, že se toho zatím moc nezdálo, tak se má ve druhé půlce rozhodně na co těšit :-).

27. listopadu 2010
avatar uživatele
80 %

Ryze pozitivní dívka :)

HP má klady. Tak je nepopírejte těmi 50%! Nevěřím vám je! Už jen za Davida Yatese je takových 40% určitě! A neříkejte mi, že on je jediný chvályhodný na tomto snímku. Za mě jmenovitě je to Třeba Emma Watson. Mám jí ráda. Podle mě ona je ten typ herečky, který se líbí všem chlapům a přitom není koketní Megan Fox, aby byla nám ženám nepříjemná. O zbytku tria se mi moc nechce mluvit, není to feminismus, ale u mě vede Emm, třeba jen proto, že je stylová angličanka co randila s frotmanem One Night Only a já tu kapelu zbožňuji! Mrzí mě, že ze scény prakticky nezmizel Harry a Hermiona, jo, dalo se to čekat. Ale já třeba naprosto miluji Alana! Taky tam mohl strávit o minutku déle. To stejné, ne-li ve větším měřítku, platí i o famózní Helem B Carter. Obsazení tak dobré, že nevím kde by hledali lepší herce. Třeba takový X. Láskorád nebo jeho dcerka. :) Nebo muži z klanu Malfoyových (říkám muži- ONA je divná). Dala bych třeba i 30% k dobru JEN ZA TO OBSAZENÍ, ale blbě rozvržený scénář, který jim nedal vyniknout (za to ovšem může i autorka předlohy), mi dovoluje pouze 20%. O scénáři nechci mluvit. :) Rozhodla jsem se být pozitivní a tohle je prostě fiasko. Knížku jsem zatím nečetla, ale udělám to, protože díky Klovesovi kusy nechápu a nechci chudáky okolo mě pořád otravovat. Tak kolik to máme? 60%! Nekončím! :) Atmosféra: to máme 15%. V našem místním, nevelkém kině, neustále rozrušovaném lidmi okolo, s kamarády vedle mě. Stejně jsem byla roztřesená, zmatená, smutná a depresivní. U jiných to je třeba mínus, ale já mám tohle ráda, asi jsem sebevrah. :) Těch málo akčních scének (ty si určitě vynahradíme ve dvojce) bylo výborných (a zase, chvalme režiséra), roztomilé scény typu "Kráska a zvíře se berou aneb držíme se kolem pasu, otáčíme se a zamilovaně koukáme do očí" nebo "Sundej si ten medailonek, trochu se pobavíme, i když možná co nevidět umřeme" se mi líbili (i když u tý druhý byl začátek dost křečovitý a školácký a konec fakt divný, ale ten střed byl jak režisérsky tak herecky hezounký) stejně se mi nejvíc líbila úvodní "mudlovská scéna" :) Naopak se mi vůbec nelíbila finální scéna, ne že bych neměla ráda Dobbyho, ale on byl tak příšerně udělanej, že tomu člověk neuvěří. A teď zase z jiného soudku. Nemám ráda adaptování, tak aspoň tady získává scénář nějaký procento, i když jen 5. To máme 80%, počítám dobře? Sakra, určitě jsem na něco zapomněla... No co, těším se na druhej díl a já vím, že vy taky! :)

27. listopadu 2010
avatar uživatele
80 %

Překvapení

Zdravím, po těch recenzích a názorech se mi ani nového harryho nechtělo vidět. Neměl jsem chuť na nej jit do kina a přemyšlel jsem o tom zda na to vůbec mrknu. Velké rozčarování přišlo po skončení filmu. Jasně má hluchá místa, která by se dala lépe vyplnit a občas nevíte proč a jak se co děje, ale byla to dobrá podívaná a nedokážu si představit HP7 narvat do jednoho filmu. To prostě nejde, byl by to guláš. Každopádně mě film překvapil. Mohl by být temnější, z atmosféry nebyla cítit bída, zoufalost. Docela by mě zajímalo jak by dopadla celá sága v rukou Alfonse Cuaróna. Možná příjde remake a já se dočkam. Teď vážně. Dialogy pokulhavaly, zachraňovala to režie, až jsem měl pocit, že by David Yates dokažal udělat z němého filmu strhující podívanou. Klobouk dolů. Dávám 80%

27. listopadu 2010

Myslím, že v rámci možností je to celkem slušné. V knize vlastě po celý rok skoro nic nedělají a největší posun si tvůrci nechali do druhého dílu- to kdy už trošku začínají tušit o co jde.
Někteří si tu stěžují, že film mohl být akčnější, to by ale musela být akčnější i kniha- trochu se to dá očekávat od druhého filmu.
Protože knihy znám, je pro mě zadostiučiněním, že lidé co znají jen film se moc nechytají-př. hlídáček, meč, zlatonka,hůlky.... Těžko říct, jestli ve druhém filmu bude dost času na pořádné vysvětlení.


26. listopadu 2010
avatar uživatele
90 %

Překvapil

Dle mého názoru byly filmy HP po 3. díle dost fiasko (až na Umbridgeovou, které jsem věřila každé ehm-ehm), takže jsem od první sedmičky nic moc nečekala... Ale nestačila jsem se divit... Možná to bylo i tak trochu způsobeno tím, že jsem film viděla v originálním znění s titulky, ale prostě po dojemném otevřeném konci jsem si utírala slzy a v hlavě mi znělo: Sakra, to bylo něco..! I když jsem knihu četla, poprvé po 3 dílech jsem měla pocit, že ji film neuráží. Někteří lidé tvrdí, že se tam vlastně nic moc nestalo, ale od toho tu přece bude druhá polovina. Deathly Hallows jsou narvané informacemi až do úplného konce, takže opravdu uznávám, že filmaři dělali, co mohli, aby tam nebyl jen věčný výklad nových a nových dějových informací. (Ačkoli si spoustu věcí zavinili sami, protože například v šestce úplně nějak vypustili spoustu klíčových věcí, a tak se je teď v tomto filmu snažili dohnat... :D)
Jediné minus, které mi ale jakožto znalé čtenářce nevadilo, bylo, že ti, kdo knihu nečetli, nemohli podle mě polovinu děje vůbec pobrat... Ví třeba někdo z pouze filmových fandů, co je to Hlídáček? Pochybuji. Ale jak jsem řekla, podrobnosti jsou v knize a s tou je filmové zpracování absolutně nesrovnatelné.
Teším se na finále... kéž by si HP7 part 2 udržel alespoň stejnou laťku jako part 1...

24. listopadu 2010
avatar uživatele
70 %

stalo se to co jsem cekal..

Nevydžel jsem čekat na film a přečetl jsem si to jak to dopadne.. A nepřekvapilo mě že to bylo takový jaký to bylo prostě tahaní peněz z Nás.. Nic víc.. Film šetří na akčních scenách aby poslední dil byl akční.. Napadá me jedna taková hodně podobná serie od Lucase který taky předposlední díl udělal o ničem aby divák čekal na poslední dil a šel a zaplatil znova..

23. listopadu 2010
avatar uživatele
80 %

Nejsem velký fanoušek Harryho Pottera na filmy se dívám,knihy sem četla ale nijak mě Potterovská mánie nikdy nestrhla.Co říct k tomuto filmu?Nejsem naštvaná , podle mě film dopadl velice dobře,ale přesto jsem doufala že bude lepší než vězeň z Azkabanu, který mě naprosto dostal a podle mě je nejlepším filmem série, bohužel se tak nestalo a může být alespoň třetím nejlepším. Všemu vděčíme šikovným rukám a chytré hlavě režiséra. Rozdělení na dvě části neodsuzuje ale podle mě jsou ve filmu stále zbytečné věci a mohli tam dát více důležitých věcí které podle mě chybí.Speciální efekty jsou jako vždy výborné, hudba mě nijak nenadchla ale to je už jen maličkost. Největší problém vidím v hlavním představiteli Danieli R. nevím proč a je to věc názoru ale já ho vážně vážně nemám ráda, příde mi necharismatický a celkově nemastný neslaný. Neříkám že neumí hrát, podle mě umí ale třeba Rupert G. je lepší herec a mělo by se mu dát ještě více prostoru. Mrzí mě že Alan R. se tam jen chvilku mihnul protože jako herce ho vážně obdivuji a má bezva roli které by měli dát více prostoru, snad v druhé části...Celkově jsem velmi spokojená a když mohlo být tročku lépe...

21. listopadu 2010
avatar uživatele
90 %

DOBRÝ

Podle mě se film povedl. Určitě víc než předchozí díl. Akorát mě štvalo, v jaké podobě ztvárnili v tomto dílu Rona. Někdy něco říkal tak, jako by vůbec nemyslel. Rupert Grint se svým hereckým talentem by si zasloužil ve filmu větší prostor. Líbilo se mi, že prakticky všechno bylo podle knížky. Nadchl mě Dobby a jeho hlášky :), s tím si tvůrci poradili famózně.

21. listopadu 2010
avatar uživatele
50 %

mohlo to byt lepsi

tajne jsem doufal ze toho bude vic vysvetleno nez v minulych dilech kdyz 7 dil je na 2 casti ale opet nebylo. film byl celkove tak trochu nudny a kdyz to melo byt zajimave tak scena trvala jenom chvili a cekal jsem od ni ze bude vic podle knihy. Tak jsem zvedav jak to vsechno vysvetli v 2 casti, treba nalezeni nebelvirova mece... Pro toho kdo to necetl to bylo asi trochu zajimave jinak ne

21. listopadu 2010
avatar uživatele
60 %

Potterovská mánie mě už opustila, předchozí a i tento díl jsem nečetl a do kina jsem šel hlavně z nostalgie. Je skutečně pozoruhodné, jak všechny postavy se sérií stárnou, a jak se mění celkové vyznění. Sedmý díl se svezl na vlně temné fantasy, podpořil ho trochou romantiky - mnohdy zabředávající do stylu Stmívání - a přidal psychologické ladění á la Pán prstenů. Obecně vzato, mě spíše zklamal, než potěšil…. Film mi totiž přišel příliš rozkouskovaný a chybělo mu to správné pojivo. Jako kdybych se díval na sled scén a ne a ne se do toho ponořit. Postavy se v pozadí střídaly, jak na běžícím páse a spíše než plnohodnotné role, měla většina malý štěk na připomenutí, že tu stále jsou. Hlavní pozornost se soustředila na ústřední kamarády, Harryho, Rona a Hermionu. Samozřejmě, nic proti, v předloze je jistě 80% stránek věnováno jejich hledání viteálů, ale právě převedení na plátno si mě nezískalo. Náladové putování krajinou ve stylu Cesty, kdy chce režisér zdůrazňovat skryté pocity, mi sem nesedí. Pasáže s hlídkami před stanem jsem odzíval… Nevím, jak vy, ale já mám z filmu takový neurčitý pocit. Většinu času se dívám, na od jinud přejaté scény, atmosféra je znepokojující, ale většinou z nesnází Harrymu pomůže nějaký skrytý trumf, o kterém nemám ani páru. Chybí mi zde buď menší vysvětlivka, nebo jiný přístup k věci. Film je pro mě málo „svůj“ a tím pádem i málo nápaditý (výjimkou je skvělá povídka O třech bratrech). Zbytečně se snaží dospět a přitom používá osvědčený ostrovtip z minulých dílů, tahle kombinace nejde dohromady! Těžko totiž můžete brát vážně scénu, kdy se při velice temné podívané objeví skřítek, zachrání situaci a pronese trapnou hlášku… Na stranu druhou, tohle je přesně ten dobře známý styl, který k sérii patří. Pojetí těchto vtipných skečů mi přijde pro celou filmovou ságu nejcharakterističtější, konečně mám pocit, že nikoho nekopírují. Za celých těch 140 minut jsou totiž scény s mnoholičným lektvarem či Ronovými hláškami ty nejlepší, to u nich, jsem měl pocit, že sleduju skutečně Harryho Pottera. Proto tedy méně tajemna, víc dávek mnoholičného lektvaru, ubrat nedomyšlenou stylizaci do jiných snímků, podpořit charakteristické prvky, a to všechno sladit v ideálním poměru. Není to snadné, ale když se vše podaří, druhá část by se mohla vytáhnout a udělat hezkou tečku za celou desetiletou poutí.

20. listopadu 2010
avatar uživatele
80 %

Na další díl Harryho Pottera jsem se těšila hned po shlédnutí předchozího. Jsem velkou fanynkou této ságy. Musím ale přiznat, že mě Relikvie smrti dost zklamaly. Myslela jsem, že když už poslední díl rozdělí do dvou částí, tak že těch informací a scén bude víc a budou detailnější, než tomu bylo v předchozích dílech. Bohužel připadlo mi, že tvůrci chtěli do filmu narvat co nejvíc scén na úkor jejich obsahu. Některé scény byly přímo přeletové, a tak například svatba, která je v knize rozepsána pomalu ve třech kapitolách, se ve filmu stlačí do pěti minut, pak plesk a je tu jiné místo a další a další, je to prostě hodně uspěchané a myslím, že ti co nečetli knihu, jaksi nebudou chvílemi vědět, o co tam vlastně jde. Ale abych nekritizovala jenom záporně... Efekty jsou jako vždy úžasné a hudba děj plně vystihuje. Herci dávají do rolí vše a dokáží přesvědčit diváky. Celkem jsem byla překvapená tím, kde první část skončila (samozřejmě to nechci vyzradit:)) a přiznávám, že mi slzy tekly už na začátku filmu. Abych to zhrnula... Kromě té ukvapenosti scén, je to vynikající film a fanouškům se bude líbit. Dala bych 100%, ale jak říkám, rychlý přelet mě trošku zklamal.

20. listopadu 2010
avatar uživatele
10 %

Maximální zklamání

Vždycky jsem si stěžoval, proč tak kvalitní knižní série jakou je Harry Potter nemá filmy se stopáží, která by nechala dostatečně vyniknout to nejpodstatnější z tohoto fantazijního světa. Vedlejší postavy se svojí skutečnou hloubkou (Brumbál, Snape), skvělé dialogy, vkusný humor. Ohledně stopáže jsem se "dočkal" až s nástupem posledního dílu. Nejen, že je to pozdě, ale výsledkem je navíc těžko překonatelné znechucení. Takovou nudu a otrávenost jsem snad v kině ještě nezažil. (Z fantasy snad jen u Zlatého kompasu) Pokud navíc existuje někdo s mylným názorem, že šestý díl (knižní i filmový jeden z nejvyspělejších) je tím nejzbytečnějším, po zhlédnutí tohoto kousku nemůže nacházet vhodná slova, která by překonala ta původní. Nikdy jsem tak netrpěl při sledování HP jako nyní, nikdy jsem si tak nepřál konec, nikdy jsem nepociťoval takovou příběhovou prázdnotu, která mě svou nudou doslova ubíjela. Nekonečná stanová sekvence v prostředí national geographic, červánky a Harry stojící na skále, trapná lekačka v domě, zcela nezvládnuté akční scény a upozaděné všechny postavy s tou trochou toho nicotného dění. Z rozdělení posledního dílu na dva filmy se stává nestydatý komerční plivanec do tváří fanoušků, ale i diváků čekající alespoň film na úrovni. První část posledního dílu totiž neřekla vůbec nic, nikam příběh neposunula. Co se v tom filmu vlastně stalo zásadního? To jsem nemohl sledovat stanování hlavního tria v jednom souvislém filmu v prvních dvaceti minutách? Nejsmutnější ale je, že tomuto filmu někdo dokáže dát nadprůměrné hodnocení. Nezaslouží si totiž ani lehce podprůměrné. (Zde mimochodem vidíme dokonalou ukázku recenzentské zbabělosti napříč internetem. Na aktualne.cz se tomu věnuje i Kamil Fila a já nemůžu než souhlasit.) Humor se sice tvůrcům daří, ale komediální ladění atmosféru rozhodujících bojů nenahradí a chvilkový smích vystřídá trvalé znechucení. Nedokážu si představit, že se k tomuto odpadu někdy vrátím, sednu si na gauč a budu spokojeně sledovat tuto dlouhou stanovací teen komedii.

20. listopadu 2010
avatar uživatele
90 %

ve zkratce

kamera, výprava, efekty, děj, herecké výkony.. všechno na vysoké úrovni. Knihu jsem četl před rokem, takže jsem lecos zapomenul - a to je dobře! Myslím že první polovina se hodně povedla, uvidíme co druhá
PS. těm kdo říká, že film je nuda -> půlka knížky byla úplně stejná nuda, možná větší!

19. listopadu 2010
avatar uživatele
80 %

Prakticky by mi nevadilo, kdyby každý díl HP byl rozdělen na 2 části, jen kdyby je v kině dávali bezprostředně po sobě... Rozpůlením sedmého mohl a měl vymizet jeden obrovský nedostatek dílů předchozích - nezvladatelné tempo, vynechání spousty scén a celková zbrklost. Jenže bohužel, některé méně podstatné scény byly zbytečně protahovány na úkor scén podstatnějších a to zapříčinilo jistou nepřehlednost. Je pravda, že tahle půlka je jak ve filmu, tak v knížce především přípravou na půlku druhou, na to velké vyvrcholení celého příběhu, a proto nevím, jestli film může být hodnocen plnohodnotně. Je to takový článek řetězu, bez kterého by ale nic nezapadalo do sebe. Jinak HPaDH je "nový" i v mnoha jiných ohledech. Už to zdaleka není ta pohádka o malém čaroději, dospívajícím v pohádkovém světě Bradavic.. Je to drama.. Film na mě vlastně působil tak, jako by ani nepatřil k těm šesti předchozím dílům. Ale tohle rozhodně neberu jako negativum... "Nové" jsou i herecké výkony všech hlavních představitelů. V tomhle díle ze sebe vymáčkli opravdu všechno a jejich role jsou konečně vskutku uvěřitelné. U pár momentů nebyl dostatečně využit jejich potenciál, pár momentů bylo poměrně mimo mísu, na druhou stranu některé scény byly zvládnuty tak precizně, že jsem měla chuť začít v sále tleskat... Celkově mě NOVÝ Harry příjemně překvapil a nemůžu se dočkat druhé půlky, toho opravdového VYVRCHOLENÍ.

18. listopadu 2010
avatar uživatele
80 %

Když jsem ocházela z kina, tak jsem nevěděla, co si mám o filmu myslet. Celkově se mi to líbilo, ale něco mi nesedělo. A došla jsem k závěru, že scénař bylo to, co mi nesedí. Je sakra špatnej. A vlastně mi neseděl ani u 6. dílu. Proč toho chlapa nikdo nevyměnil? Takhle to zvorat...
Co se týče režie a ostatních věcí, tak to bylo super. Čekala jsem, že tam bude méně humoru, ale i tak to bylo dost strašidelné. Jak psala jiná uživatelka, přišlo mi to hektické. Čekla, jsem, že když to bude na dvě části, tak bude více prostoru na jednotlivé události z knihy. Asi je to tím, že v prvním díle filmu je "narvaná" větší půlka sedmého dílu... Což je škoda. Osobně bych film rozdělila jinde. Herci byli fajn, jen Dan mi přijde pořád takový křečovitý, ale je taky fakt, že už to bylo oproti předchozím částem lepší.
Celkově asi 80%... Chtěla bych dát víc, ale ten scénář n kvalitě filmu hodně udělal... Na to jak dlouho se to všechno točilo... škoda no...

18. listopadu 2010
avatar uživatele
80 %

Myslím si že sedmý díl je úplně o něčem jiném než díly předchozí, nejspíš to je dáno tím, že děj se odehrává mimo Bradavice. To není ale negativní kritika. Naopak, film působí tak, jak působit má. Souhlsím s recenzí, že scénář že stále strašný, nicméně nadlidské herecké výkony a Yatesův um z toho udělali parádní podívanou. Nevím, jak bych to pochopil bez knížky, místo mi to připadalo zmatené, ale orientoval jsem se. Sedmička slibuje pořádné drama, s velkým důrazem na emoce postav. Sem tam je to okořeněno malou dávkou humoru (u kterého se ale narozdíl od minulých dílů vždy zasmějete).
Musím se ještě pozastavit u Rona...vadilo mi, že téměř po celou dobu filmu působil jako pod vlivem nějaké drogy, možná to tak ale bylo zamýšleno.
Na závěr: od 7 a 1/2 jsem očekával pořádnou předehru k druhému dílu. Od druhého dílu očekávám akční podívanou.

18. listopadu 2010

Jak to vidím já ?

Popravdě nevím kde začít, ale no stručně řečeno:
Od tohoto dílu jsem čekal více. Rozdíly mezi tímto a předchozími díly je velký. Samozřejmě se tam neobjevují Bradavice a také tempo je úplně jiné. Ovšem čekal jsem na to co dokáže prožít jen fantasy fanoušek - Fantasy orgasmus (promiňte že to tak říkám ale cítím to tak. doufám že mě nezabanujete ;-)). U šestky jsem tento stav naprostého štěstí z nádherné scény prožil několikrát (hlavně díky divokému kamerovému přeletu a scéně plné ohně). Ovšem v sedmičce jsem toto neprožil. Ano, lekl jsem se a občas se i pousmál (zato můj soused který pořád vykřikoval co se bude dít dál [naštěstí sem četl knížku] se bavil i tam kde nebylo potřeba). Moc pěkné exteriéry a nádherné kamerové pohledy prostě Yates se dokonale předvedl. Velice mě překvapil dabing, který byl výborný (až na Rona) a navíc se mi moc líbilo že používali dialogy přímo z knížky. Ovšem Ron byl až moc hloupý, občas špatně nadabovaný a zrovna, když diváci nic nechápali přišel s "až moc nápadnou" hláškou "Ce se tu sakra děje ?". Co se týče prostředí - Ministerstvo bylo bezvadné, dům Malfoyových byl bezvadný, a jinak přírodu také vybrali pěknou. Tempo u některých scén bylo hrozně rychlé vůči ději v knížce a někdy naopak to protahovali. Kdo četl knížku tak se mu zdálo že děj běží moc rychle. Velice mě překvapilo že první část ukončil asi v ve tří-čtvrtině knížky což na druhou stranu mě hrozně potěšilo neboť alespoň zbude více času na bitvu o bradavice. Je opravdu škoda 3D kterého se tento film nedočkal, ovšem kdyby druhá část neměla být v 3D tak bych jim to neodpustil (což by jim bylo asi pendrek platný ale i tak). Beru to tak, že 2. část bude bomba a ta první měla být jenom takovou dějovou předzvěstí, aby nečtenáři pochopili děj, který se místy bez knížky nedá pochopit. Rozhodně většinu nejlepších scén dali do Traileru, který se mi líbil daleko více než film samotný :-). Rozhodně pokud tuhle recenzi čte nějaký nečtenář tak doporučuji se podívat kvůli souvislosti, ale 2 určitě bude BOMBA. Sečteno a podtrženo 80% za prostředí, efekty, grafiku, český dabing -20% za tempo některých scén, dabing Rona, vynechání některých scén. Nelituji toho, že jsem na ten film šel a doufám že vyvrcholení bude gigantické a moc pěkné.

18. listopadu 2010
avatar uživatele
50 %

Harry Potter je podle mě velmi dobrá a zábavná knižní série, která, ať už kopíruje jakkoliv, má prostě svůj styl, který se mi líbí. Nicméně všech šest předchozích dílů jsem viděl ještě předtím, než jsem si sérii přečetl, což se nyní změnilo. Je mi jasné, že kdybych ji znal před všemi díly, moje nadšení by postupně vyprchávalo chronologicky, nicméně to, co jsem tak moc očekával od skvělého literárního díla sedmého Pottera, je výsledku na hony vzdálené. Sedmička není nejlepší, ale má toho skutečně hodně co nabídnout, což si tvůrci uvědomili. Každopádně už i šestka je důkazem toho, jak moc už se nejedná o umění, ale o obchod. Z prvního dílu Relikvií smrti jsem na rovinu neměl vůbec nic. Zpracování mě ohromuje, a vůbec nedokážu pochopit, jak tohle mohl někdo dopustit. Vědomí, co všechno kniha obsahuje, nedokážu nijak ovlivnit, abych filmu nějak přilepšil, protože to ani nejde. Snaha tvůrců nacpat do dvou hodin polovinu celého příběhu je zde vidět na příšerném scénáři. Je sice moc pěkné, že nás nechtěli tak moc ošidit jako v totálně zvoraném Princi dvojí krve, ale v tom případě měli film rozdělit na alespoň tři delší části a dát si více záležet na dialozích a atmosféře. Nejsem si ani jistý, zda se bude film líbit lidem, kteří knihu nečetli. Výstižné pro film je, že se v něm neustále něco dělo. Neuplynula minuta, aniž bychom nepřišli třeba na něco nového například v podobě množství postav nebo skutečností, u kterých divák neznalý knihy nepochopí jejich význam, a ten, co knihu zná, je odmávne za absolutní nedostatek prostoru či profláklost. Dalším problémem jsou akční scény stejně tak laciné jako efekty. A to vše za přítomnosti neobsáhlého děje, jehož chabost, plytkost a vysokou lineárnost tvůrci maskují rádoby vtipnými scénami a hláškami. V této podobě příběhu vyprchalo opravdu doslova veškeré kouzlo. Vůbec jsem zde necítil tu atmosféru beznaděje, zoufalství a dlouhodobého trvání. Realizace sedmého Pottera byla skutečnou výzvou, na což tvůrci s takovou uspěchaností scén prostě nemají. Jediné, na co budu vzpomínat v dobrém, je překvapivě skvělá vizuální prezentace pohádky Tří bratří a působivé vzezření Davida O Hary. Obávám se ale, že druhá část se vůbec nezmění. Tolik dávám jen proto, že jde zkrátka o Harryho Pottera.

18. listopadu 2010
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Harry Potter má všechny klady a zápory přesně tam, kde byly minule. Špatný Klovesův scénář úspěšně maskuje Yates svým umem. Tentokrát ta "kamuflace" ale neprochází tak dobře. Už jen proto, že není k čemu směřovat. Je to zkrátka polovina celku, i když to je samo o sobě nejmenší problém. 65%

13. listopadu 2010