home
Harry Potter a Princ dvojí krve

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

sklamanie

Sériu Harryho Pottera mám skutočne rád, ako knižnú tak aj filmovú. Ale nemôžem sa zbaviť dojmu, že pri natáčaní tejto časi tvorcovia filmu knihu nečítali a rovnako asi ani autorka nebola úplne kompletná pri schvaľovaní scenára. Ako inak by sa mohlo stať, že je vynechaná úvodná scéna s Dumbledorovou návštevou u Dursleyovcov a nahradená je trápnou stanicou metra. Alebo čo za hlúposť je vypálenie domu Weasleyovcov? (Človek by povedal, že Weasleyovci ako členovia Fénixopvho rádu majú aspoň nejakú ochranu okolo domu, nie?) Ako to, že chýba záverečný boj o Rokfort medzi smrťožrútmi a Fénixovým rádom a členmi Dumbledorovej armády? Že autori vynechali Dumbledorov pohreb...škoda, mohla to byť krásna scéna, ale keď ho tam nedali mali sa vykašľať na Fénixa a nie že ten odlieta do zapadajúceho slnka. Ale najväčšia somarina je jednoznačne rozhovor Harryho, Hermiony a Rona (aj keď ten je tam iba do počtu ako náhodný okoloidúci). Pretože hláška "Harry, si odvážny, ale občas strašne tupý" (prezné znenie si nepamätám), ktorú zo seba dostala Hermiona vyznieva smiešne. Oveľa lepšie a výstižnejšie by znelo "Raz si nám povedal, že máme čas otočiť sa a ísť naspäť, keď chceme..." ako tomu bolo v knihe.
Chápem, že je ťažké dať do filmu všetko čo je v knihe, ale vynechať najdôležitejšie časti sa mi zdá divné ...

24. března 2013
avatar uživatele
E Š
...
80 %

Konečne rozjasnenie po predchádzajúcich dvoch dieloch a časť nie je len zostrihom mnohých akčných scén ale aj rozpráva nejaký ten príbeh. Inak to ani nešlo- lebo inak by bola sedmička definitívne zabitá.

30. prosince 2011
avatar uživatele
90 %

Připomenu, že knížka opět skvělá. Film taky dobrý, ale podle mě už trochu slabší než předchozí díly. Co se mi líbilo - konečně viditelný náznak Hermioniných citů k Ronovi a Harryho city k Ginny. A později i Ronové city k Hermioně, což ale Ron netuší...:) První Ronova láska mě hodně pobavila. Děj taky dobrý, Brumbálova smrt byl sice smutný, ale zajímavý nápad. A ještě navíc, že ho zabil Snape. Jako v jediném díle mě tady bavily hodiny lektvarů, protože jako jediné nebyly se S. Snapem.:D A to že je Princem dvojí krve, to k těmu sedí. Když to shrnu, opět dobrý díl.

12. října 2011
avatar uživatele
80 %

Sectumsempra

Princem dvojí krve si u mě David Yates vylepšil reputaci. Zatímco pětka mě nechala nepříjemně chladnou a vyšuměla do prázdna, šestka sklízí mé ovace už od samotného začátku (scény se zničením mostu). A v tomto duchu pokračuje dál, i přes poměrně nezáživný námět. V tomhle díle se toho opravdu moc nestane, a k tomu jsou ty nejzásadnější události dost odbyté (vždyť tam ani nedali Brumbálův pohřeb, pouze jakousi minutu ticha se smutným ohňostrojem). Jen si vyjasníme pár milostných vztahů, necháme umřít důležitou postavu a dozvíme se jednu informaci k pokračování – nic, co byste nedokázali převyprávět čtyřmi větami. Ale tohle filmu vyčítat nemůžu. Co mu naopak můžu a budu vyčítat je scénář a nedostatek prostoru pro některé postavy (nejvíc na to doplácí Snape, který měl být v tomto díle zásadní postavou, ale tento efekt se bohužel nedostavil).
Abych pořád jen nekritizovala, vizuální stránka filmu je jako vždy výborná. Tempo taky vyhovuje, tentokrát se děj netáhne jako předchozího dílu. Herci se stále drží na úrovni, jen mi začíná vadit, že se Harry dostává stále více do popředí na úkor svých dvou kamarádů. Je to sice přirozené s přihlédnutím k tomu, že Harry je „vyvolený“ atd. Ale stejně mám mnohem radši scény, kde je hlavní trio pěkně pohromadě.
Hodnocení: 80%

12. července 2011
avatar uživatele
50 %

Film se prakticky nedrží knihy, ale stále je strašně rozvleklý a místy neuvěřitelně nudný. Režisér se může klidně rozkrájet, ale ze špatného scénáře dobrý film prostě neudělá... A jsme u toho že Princ dvojí krve vlastně NENÍ špatný film. Je to jen takový doplněk, který není dvakrát smysluplný a moc se toho nedovíme. Nejhorší je, že tam není cítit žádná atmosféra. Navíc Rona nám tu předloha ukazuje jako neuvěřitelného tupce... a Daniel R. NEUMÍ hrát

8. července 2011
avatar uživatele
60 %

Harry Potter přežil pošesté,zatím j

Tento díl byl na rozdíl od Fénixova řádu méně akční,ale zase dějově lepší.Celý film se téměř nic akčního jako kouzelnický souboj a podobně neděje,jen neustále napíná čas,než zemře Brumbál,což je asi téměř jediná událost filmu,když nepočítám nějaké ty menší věci,což je spíš jen taková krátká scéna.Zde je ale takový lepší děj,který mě zaujal a napínání často zabralo.Obvzláště scény s Malfoyem,pokaždé jsem čekal,co se stane a i když nikdy až na konec nic extra nepřišlo,nepřestali mě bavit a celý film mě svou temnou a celkem i dobrou atmosférou odlehčenou nějakou hláškou slušně zaujal.Dám i 65%.

16. června 2011
avatar uživatele
60 %

Tenhle díl pro mě byl pouze povinností, aby mi neujel vlak. Při cestě do kina, i z kina, nic se nestihlo změnit. Neříkám, že je špatný, jen není skvělý. Ale takovéto pocity při delších filmových sériích občas přijdou.

25. května 2011
avatar uživatele
100 %

další harry

Trošku se stydim, že píšu až teď, ale aspoň něco...
Řekl bych, že tento díl se povedl. Jasně jak mnozí říkají chybí tady hodně scén (mě chyběly např. hodně Brumbálovi vzpomínky) ale na druhou stranu KDO CHCE POCHOPIT O CO JDE AŤ SI PŘEČTE KNÍŽKU a to platí pro většinu dílů. Taky jsem rád, že se vrátil famfrpál. Ten byl opravdu skvělej. Dále bych si dovolil nesouhlasit z jedním bodem zdejší recenze - brumbálova smrt mě nedostala - TO MĚ TEDA JO ! Z kina jsem odcházel celej zaraženej. (narozdíl od smrti gandalfa, kterou recenzista vzpomínal)
Jo a každopádně musim pochválit hudbu. 100%

12. dubna 2011

Minimum...

Když jsem se podívala poprvé na HP6, byla jsem nadšená a naprosto vyvedená z míry. Po té, co si kamarádi stěžovali, že je to úplně jinak než v knížce, že tam jsou absolutně nedůležité věci, přečetla jsem šestku taky a můžu Vám s klidem říct: Tenhle díl je propadák... Kdo nečetl asi je spokojený, ale kdo ano... Vidím u ostatních názorů.. Samozřejmě je na tom i něco dobrého např. Yates dostal z herců maximum a barvy vypadají úchvatně, přesto mě tento díl zklamal..

25. března 2011
avatar uživatele
100 %

Konečně někdo natočil díl Harryho Pottera tak, jak bych si ho představovala. Je děsivý a zároveň prokládaný špetkou humoru a vtipných scén (vzpomeňte si a Rona po vypití Felix Felicis :) ). Nejzajímavější je konec, zdá se být useknutým ( v 1 a 2 byl konec vždy vítězství Harryho nad Voldemortem, tady je konec otevřený). Jak už tu přede mnou někdo napsal, je to opravdu jakýsi úvod do velkého finále, ale zatraceně dobrý úvod. Dávám 100%!

19. ledna 2011
avatar uživatele
80 %

Bonnie Wright

V tomto filmu se vrací famfrpál a jsou tam první lásky hlavních hrdinů. Ale přesto není v příběhu mnoho zábavných scén a děj si drží temnou podobu s celou řadou dramatických zápletek.

29. prosince 2010
avatar uživatele
80 %

Líbí se mi, že je tento díl pojatý trochu jinak, je tu i akce, napětí, ale je to občas odlehčeno, třeba scéna s Ronem po snědení bonbónů s nápojem lásky, ta je skvostná, nebo s Harrym po vypití Felix felicis (dabované se mi to líbí snad ještě víc). Takové odlehčení před velkým sedmým (dvou)dílem jsem uvítala. Malfoye je mi chvílemi až líto, Tom Felton je taky stále lepší. Scéna ve věži má sílu a poslední záběr s Fénixem je dojemný. Jediné, co mi nesedí, je bitva s Belatrix a Šedohřbetem o vánocích u Weasleyů a požár Doupěte. Ta scéna se mi zdá zbytečná, asi jsem ji nepochopila. A ještě mi nesedí Ginny. Nevím proč. Scéna s tkaničkou se mi zdá trapná, konec konců i v komnatě nejvyšší potřeby. A s dabingem ještě horší. Jo a rozhodně mi chybí Brumbálovy brýle. A nejpůsobivější scéna z celého filmu? To je ta VYSTŘIŽENÁ: za zpěvu dětského sboru (slova té písně jsou opravdu výstižná) si všichni uvědomují, že se chystá něco velkého, na svůj úkol se připravuje Draco Malfoy, ale hlavně Severus Snape, v jeho pohledu je skryto celé jeho tajemství, (teda aspoň já to tam vidím, když už vím…) a snad proto je ta scéna vystřižená. Ale k filmu rozhodně patří. Dospělí herci jsou jako vždy vynikající, dospívající se myslím díl od dílu lepší, moc se mi líbí v malé, ale výrazné roličce Frank Dillane (Tom Raddle). A nemohu nevyzvednout Alana Rickmana, jeho Snape je prostě ten nejlepší, jaký může být. A hudbu musím opět ocenit.

19. prosince 2010
avatar uživatele
30 %

Tak tenhle film mě naprosto znechutil. Kde je ta hororvá atmosféra? Proč tam chybí tolik důležitých věcí? Z tohodle filmu nakonec vypadl umorousaný sladák.A zavěrečná bitva na minutu?No to snad ne.

22. listopadu 2010

Myslím, že i tento díl je povedený. V knize dostal Ron konečně víc prostoru a filmaři toho využili. I zde má prostor pro několik vtipných momentů.

16. října 2010
avatar uživatele
60 %

Harry Potter pošesté

Opět se setkáváme s Harrym a jeho kamarády, opět jsme v Bradavicích, ale původní kouzlo tohoto filmu, které se vyskytovalo v prvních dílech a které si odneslo něco i z knihy, v této knize vymizelo. Prostě to už zdaleka není zázrak kouzel, ale spíš problém kouzel, ne boj dobra proti zlu, ale nesmyslná úzkost. Ale tak to bývá, další díly knihy se ne vždy vyvedou, jako ty první a film je -obvykle- horší než kniha.

30. září 2010
avatar uživatele
90 %

Harry Potter je fenomén, který se mění. Zatímco u jedničky jsem si říkala ,, Jé to je hezká pohádka pro starší'' u pětky spíš ,, To je akční fantasy''. A šestý díl? Chvílemi mě to přišlo jako horor. Avšak to spíš filmu přidalo na hodnocení. Bála sem se, že po pátém dílu, který byl sice fajn, ale trochu mi tam chyběla výraznější dějová linie, přijde něco horšího. Ale ono nepřišlo. Naopak. Šestý díl předčil u mě doposud jasně nejlepší jedničku.

30. srpna 2010
avatar uživatele
80 %

100% knížka,80% film

Film jsem viděla až na dvd a opravdu jsem byla zvědavá jesli se bude zase tak moc lišit od knižní předlohy...a opět nezklamali :-(.Všechny díly mám přečtené několikrát,takže mi nejde do hlavy,jak s těmi změnami ve filmu může Rowlingová souhlasit.Kromě hlavních postav a možná té dějové linie to s knihou nemá co společného :-/.Pálí mě na jazyku několik věcí...ale nejvíce,proč podpálili Doupě,vůbec to tam nemělo být a nedává mi to logiku...vlastně i ten začátek v metru,smrtijedi,ten konec v astronomické věži,kdo četl tak bude vědět o čem mluvím.Jinak Ron byl super,to jeho poblouznění do Romildy,jelikož jsem viděla film už s dabingem tak jsem se opravdu musela smát Harrymu po použití felix,ten jeho hlas i celkově mluva...připadal mi jako by měl trojku v žile :-D :-D jsem zvědavá na oba dva poslední díly a pevně doufám v to,že se budou držet knihy a nebudou tam doplňovat a hlavně vypouštět určité informace.

7. srpna 2010
avatar uživatele
40 %

Byl to dobrý film, hezky zpracovaný, obrovským zklamáním pro mne ale bylo, když jsem zjistil, že film končí a po finální bitvě ani vidu, ani slechu. Doufám, že s tím hodlají v sedmém dílu něco udělat, protože 5. i 6.díl byl pro mě jen zklamáním.

29. července 2010
avatar uživatele
80 %


Moje první dojmy jsou spíše kladné, i když je spíše o film, který je jakýmsi "úvodem" pro velkolepé finále v podobě dvoufilmu Harry Potter a Relikvie smrti. První polovina filmu trochu zaostává za druhou, které vévodí až mrazivě dojemná scéna loučení s Brumbálem. Výkony herců jsou solidní, nejvíce mě potěšily výkony Ruperta Grinta v roli Rona Weasleyho a Jima Broadbenta v roli Horácia Křiklana. Každopádně film posílil moje očekávání vyvrcholení této čarodějné ságy, které proběhne na pomezí let 2010 a 2011... Diváci, kteří nečetli knihu, která filmu posloužila jako předloha, se mohou občas v ději ztrácet, ale to je jen malá kaňka na jinak povedeném filmovém zpracování tohoto knižního díla...

15. července 2010
avatar uživatele
40 %

100% sklamání oproti knížce.Miluju knihy paní Rowlingové,ale asi nečetla scénář,že jim dovolila natočit něco takového.Chybý tam všecny podstatné věci z knihy.Kdybych nečetla knihu,tak možná...!

14. června 2010
avatar uživatele
80 %

Konečně díl, který mě docela strhl. Poslední potterovky byly všechny na jedno brdo a v podstatě pro mne jako pro člověka, který HP nežere, byly opakováním téhož schématu - nový rok v Bradavicích, pár vtípků, laškování spolužáků, nová kouzla, noví učitelé, nové příšerky a noví nepřátelé a k tomu věčný postrach - lord Voldemort a jeho poskoci... Všechny díly se mi v podstatě - krom prvního - pletou dohromady. Tady konečně došlo k nějaké napínavé akci a finále s tragickým koncem bylo vážně nečekané - takže dávám body navíc. Za což sice nemůžou filmaři, ale J.K.Rowlingová, že ho takhle vymyslela a totálně narušila klišé všech dobrodružných fantasy, ale i filmařsky to tak nějak spolu se zajímavým dějem sedlo. Konečný dvojfilm může být hodně zajímavý.

22. května 2010
avatar uživatele
80 %

Myslím, že se film celkem povedl. Líbí se mi vyjasňování vztahů-nejvíc Rupert Grint.
Zásadně mi vadí, že Potter nenese následky za septum sempra.

6. května 2010
avatar uživatele
k1k1
...
50 %

Harryho Pottera mám vcelku ráda...ale jako knížku. Filmy se mi líbily do třetího dílu. Čtvrtý díl mě hodně zklamal, pátý díl...jsem neviděla, ovšem na šestý díl jsem se moc těšila. Ale takovou facku co jsem v kině dostala, to bych vám nepřála. Jak mě ten film zklamal, to byste nevěřili. Stejně jako čtverka plná takového...až trapného rádoby humoru. Chaotické projevy postav...Myslím, že tam bylo víc těch věcí, mezi jednimi i úplně jiný pohled na Snapea než v předchozích dílech...Vážně, kdybych na to měla jít znovu, nejspíš bych šla, ale rozhodně tento film nebude nikdy patřit /alespoň pro mě/ mezi ty, které jsou opravdu dobré! Jinak, dávám padesát procent...

4. dubna 2010
avatar uživatele
50 %

No co se Harryho týče, mám mnohem radši knížky, ale tak na film jsem šla, zajímalo mě zpracování. Jak už tu bylo zmiňováno, také se mi nelíbily některé přidané scény. Navíc si myslím, že kdo knihy nečetl, tak mu absolutně nemohly docházet souvislosti a musel z toho být spíš zmatený. A stejně byl Daniel nejlepší v 1, v každém dalším díle mi přišlo že jde čím dál víc vidět, že to jen "hraje". A mimochodem, všimli jste si někdy že má modré oči místo zelených? :)

18. února 2010
avatar uživatele
60 %

Šestý díl Harryho Pottera jsem moc vidět nechtěla. Bála jsem se totiž, že mi pokazí čtení knížek jako předešlé díly. Stejně jsem to ale nakonec riskla, protože jsem byla zvědavá, jak se nejnovější díl povedl (nebo spíš nepovedl). Kdybych neznala knižní předlohu (a nebyla její věrná fanynka), zřejmě by se mi film líbil, i když bych ho asi nepochopila. Nejvíce se mi nelíbily herci nových postav, kteří vůbec nesplňovali mé představy (nejhorší byla Narcissa, Naomi Watts by byla stokrát lepší), ale vím, že tohle nemůžu tvůrcům vyčítat, každý si prostě představujeme postavy jinak. Co se mi dále nelíbilo, byla spousta přimyšlených a ve filmu naprosto nedůležitých scén. Například Harry, jak si domlouvá rande. Tohle by knižní Harry nikdy neudělal. A takových případů tam bylo více. Ještě horší byly scény vynechané. A hlavně závěrečná scéna na astronomické věži měla být jinak. A chyběla tu bitka Fénixova řádu a Smrtijedů. A taky se mi nelíbilo vyřešení vztahu Nymphadory a Remuse. Možná to někomu může připadat nedůležité, ale já jsem v tom prostě hnidopich a na těchto věcích mi záleží. Co se týče herců, konečně jsem viděla Harryho Pottera v originále bez hrozného českého dabingu, takže mi výkony přišly tak o sto procent lepší. Přesto je podle mě z mladých herců nejlepší Tom Felton. Co mě ale vážně naštvalo, byl soundtrack. Dobrá půlka skladeb byla z pátého dílu. A to je hudba na filmech o Harrym Potterovi to nejlepší. Takže až na ty všechny zmíněné výhrady, to byl celkem obstojný díl, avšak bonusy na DVD mě bavily rozhodně víc než film samotný.

14. února 2010
avatar uživatele
70 %

Docela dobrý...

Ale jo. Tenhle film byl docela dobrej...Avšak nejslabší článek celé série. Na můj vkus byl až moc ztmavený. O pětce radši ani nemluvím, ta byla zase moc do modra, šeda nebo já už ani nevím. Podle mě šestka - až na ty barvy nebyla tak špatná, akorát tam mohlo být víc scén z jiných předmětů. Pořád dokola se tam omýlaly jenom lektvary. Ale co třeba obrana proti černé magii? Nebo spousta jiných předmětů? Ty jako by vůbec neexistovaly. Chápu, že se jim tam nemohlo vejít vše, ale byly tam podle mě i zbytečné scény, které nebyly až tak důležité, ale přesto tam byly. Například mě iritovaly sentimentální puberťácké love story. Také tam mohlo být více vzpomínek z myslánky. Vadilo mi, že Toma Raddlea i nadále nehrál Christian Coulson...Závěrem: s tím ztmavením to opravdu přehnali. Od té doby, co si vzal Pottery do parády Yates je to nějaké divné...Podle mě byly nejlepší první čtyři díly...Nemám pravdu??

18. ledna 2010
avatar uživatele
60 %

Potter

Nechce se mi psát názor do všech dílů, a tak to shrnu pouze tady. Harry Potter byl původně pro děti a jejich rodiče, první tři díly tomu nasvědčovaly. Jenže asi tím jak stárli herci se to posunulo úplně někam jinam od 4tého dílu a po zatím poslední se z pohádky stal skoro horor. Film je stále temnější a víc strašidelnější a to tím aby nalákal všechny věkové kategorie. Také kvalita jde po každém dílu mírně dolů a tak jen můžeme doufat v ekcelentní zakončení této série čar a kouzel. když bych to měl zhrnout a zprůměrovat všechny díly od 1-6 tak by to dávalo 60%.

4. ledna 2010
avatar uživatele
70 %

O něco horší než pětka

Nemohl jsem se nepodělit o svůj názor, i když fanouškové jistě dobře vědí, v čem má tento film mouchy. Netvrdím, že se mi nelíbil a že si jednotlivé scény nepřehrávám pořád dokola, ale nelíbí se mi Yatesova snaha za každou cenu udělat scény po svém. To, že se ve filmu objevily jen dvě Voldemortovy vzpomínky, mi přijde úplně nepochopitelné, protože v těch dalších měl Harry zjistit vodítka, která mu pomůžou najít zbylé viteály. jsem zvědav, jak se s tím v sedmičce vypořádaj. Trochu mě zklamalo, že tu chyběl Rufus Brousek - ve Fénixově řádu se toho hodně točilo okolo ministerstva a tentokrát nic. Dále mi na filmu moc neseděl přílišný nádech romantiky, kterej kazí tu správnou kouzelnou atmosféru známou z předešlých dílů. Sice by se to tam mělo letmo objevit, ale nic se nemá přehánět. Například scéna, kdy Ginny zavazuje Harrymu tkaničku přímo hraničí s trapností a je úplně zbytečná. V telenovele by to zajisté vypadalo výborně, ale do tohoto žánru se vůbec nehodí. Nicméně musím pochválit výkony herců, kteří hráli velice přesvědčivě, včetně Michaela Gambona, který už se konečně trochu podobá knižnímu Brumbálovi. Soundtrack tentokrát nebyl nijak přelomový (s výjimkou skladby Journey To the Cave) a použití hudby z prvních dílů nebylo nejlepší volbou. Jinak je ale v tomto filmu dobře ukázáno, jak jde do tuhého, atmosféra houstne, smrtijedi napadají mudlovský svět a dokonce se snaží prolomit ochranou bariéru Bradavic, aby ukázali, že Voldemort je opět v plné síle. Jsem rád, že se po dlouhé době vrátil famfrpál a že Malfoy dostal pro svou roli dost prostoru. Je škoda, že důležitý rozhovory, převážně Harryho s Brumbálem, byly osekány na minimum. Rozhodně mohli víc vysvětlit třeba Voldemortův původ nebo proč je vlastně právě Harry tím vyvoleným, klidně to i papouškovat podle knihy. Na druhou stranu film aspoň nepůsobí tak uspěchaně jako dřív. Jen škoda, že si vymysleli tu nesmyslnou scénu s vypálením doupěte (Jak vůbec mohl vzniknout požár, když byl sníh?) a raději nenatočili bitku v Bradavicích nebo alespoň závěrečnej pohřeb, kterej by si Brumbál určitě zasloužil. Jo a pokud někdo nemáte Film na dvoudiskové edici a uvažujete, že si ji koupíte, nedělejte to. Bonusů je kupodivu málo a na vystřižené scény se vybodli, takže nic, co by stálo za vidění. Těším se na sedmičku a věřím, že Yates nezklame, ale kdybych měl tu moc, asi bych to svěřil někomu jinýmu, třeba Cuaronovi.

28. prosince 2009
avatar uživatele
40 %

Harry Potter a Princ dvojí krve. Hnedka jak jsem slyšel, že bude v kině další Harry. Díval jsem s na trailer a připadalo mi to zajímavé. Avšak po shlédnutí filmu jsemnevěděl co si mám pomyslet. Všechno co jsem viděl v tom 2. minutovém traileru, bylo jediné co se mi ve filmu líbilo. Harry Potter 1, 2, 3, 4, 5 byly fajné rodinné filmy. Avšak 6, to je strašný propadák. Myslím si, že tento film byl jen kvůli toho, aby sérii Harryho protáhly a ještě něco před koncem si vydělali. Prostě hrůza. Na to se můsíte sami podívat a sami posoudit, ale podle mě, prostě nic moc. Proto dávám jen ubohých 40%.

9. prosince 2009

pěkné

mně se tento díl docela líbil. Ještě s předchozím dílem byl tento takový hodně napínavý a ''srašidelný'' což se mi docela zamlouvá. Celý film se postupně stupňoval a nakonci bylo rychlé, krátké a účinné vyvrcholení. Byly tam dobré, nové postavy; celý film se mi velice líbil.

22. listopadu 2009
avatar uživatele
60 %

S tymy "Potterovkami" to ide dole vodou aj ked tento film ma presvedčil o opaku ale skoda ze len s určitej časti. Najväčšia chyba je že takmer nič sa za celý film nedeje. Len stále o niečom polemizujú, furt sa ocuckavaju a žiadna akcia. Koniec bol sice prekvapivy kto necital knihu ale nebol nijak extra dramatický. Film je celkovo zaujímavý ale tá akcia tam fakt dosť chýba.

22. listopadu 2009
avatar uživatele
50 %

Po zhlédnutí dle mého názoru příšerného Fénixova řádu jsem vážně přemýšlela o tom, zda mám na šestku vůbec chodit. Nakonec proč ne, s kamarády se zabijí dvě mouchy jednou ranou, skvěle si popovídáme a ještě zaplníme jeden prázdninový den. A tak jsem šla. Když se na to dívám zpětně, po několika měsících, asi jsem i ochotná trochu přimhouřit oko. Film se vyvedl rozhodně lépe než předchozí díl, i když podle mého názoru nejlepších prvních třech dílů nedosahuje. Možná nejsem ochotná překousnout odklon od knihy, jelikož jsem celou ságu zhltla několikrát. Bavily mě snad všechny scény s Grintem, i když místy působí jako ještě větší trouba než v knížce, ty momenty jsou mile vtipné. Potom jsem se také od srdce zasmála scéně, ve které se Harry nadopoval Felixem. I když tohle je taky sporný, protože v knížce nepůsobil jako totální opilec a zhulenec zároveň. Nejvíc jsem si asi užívala scén s Tomem Feltonem a Alanem Rickmanem, nicméně bylo jich žalostně málo. A mezi námi, nevěřila bych, že scénárista je schopen napsat to tak hloupě, že když ze Snapea vyleze, že je Princ dvojí krve, ani vám to nepřijde divné, prostě to tam zapadá stylem "Heč" nebo ejště lépe "No a co jako?". Dost mě namíchlo, že filmaři úplně vypustili závěrečný boj a místo něj uměle zakomponovali naprosto nesmyslnou Vánoční scénu, ve které je mimochodem dozrávající obilí, jak inteligentní... Sbližování Harryho a Ginny působilo docela dobře, až na to, že to ve finále tvůrci totálně "zabili" jedním polibkem ve stylu přechozího dílu, navíc v místnosti plné krámů, tudíž romantika jako vyšitá. Co ale filmům nemůžu upřít je fakt, že díky Heleně Bonham-Carter mi Belatrix Lestrangeová přijde o stupeň snesitelnější než v knížce, šílencům zdar.

14. listopadu 2009
avatar uživatele
60 %

Vážě nevím

Mám takový dojem, že filmy o Harrym Potterovi jsou pořád slabší a slabší. Vážně se bojím jak bude vypadat díl závěrečný, ale to je něco úplně jiného. Musím přiznat, že to zas až taková tragedie nebyla. Pár věcí (na které si teď nemůžu vzpomenout, ale vím že tam byli) se povedli, neustále mě však drásal naprostý odklon od knižní předlohy. Je pravda, že se kniha o 600-ti stránek do filmy o časové kapacitě 2. hodiny asi filmuje s detaily dost špatně, proč ale proboha vynechali závěr knihy? Ale byli i chvíle které se mi zamlouvali, třeba Hagrid a pavouk....

8. listopadu 2009
avatar uživatele
60 %

Vtipný?

Pořád jsem slýchala, že tenhle díl HP je ze všech nejvtipnější. Proboha a v čem? Jediná chvíle, kdy jsem se smála bylo, když Ron vypil elixír lásky. Jinak ne. Netvrdím, že to byl nějak špatnej díl, ale nebyl vtipnej! Jinak výborně byla natočená scéna Brumbálovo smrti.Brečela jsem jak želva.

3. listopadu 2009
avatar uživatele
40 %

Musím říct, že jsem se na šestý díl opravdu těšila. Přečetla jsme všechy díly Harryho Pottera a velice mě zajímalo, jak filmaři natočí šestý díl. Ale tenhle film mě příšerně zklamal. To, co je důležité pro další díl, ve filmu vůbec není, Brumbálových vzpomínek na Voldemorta bylo o dost víc než jen jedna. Závěrečný boj ve filmu absolutně chyběl a moment, kdy hoří dům Weaslyových v knize nenajdete. Zkrátka mě film zklamal, ti, co knihu nečetli mohou být nadšeni, ale ti, co knihu četli, by se raději na film dívat neměli, protože jeho zpracování je příšerné.

29. října 2009
avatar uživatele
90 %

preco sa nad tym tak strasne komplikovane zamyslat? nepochybujem,ze kniha je lepsia, slovami autor viac nasype fanusikovi do hlavy ako divakovi,ktory ani nevie, co si ma vsimat na obraze..pre mna to bol kazdopadne skvely unik do ineho sveta..so skvelou hudbou, krasnym prostredim, s problemami, ktore sa vyvijaju presne veku hlavnych hrdinov..ani som si nevsimol,ze ten film mal vyse dvoch hodin..mna nesklamal..harry potter nemoze sklamat..tak isto ako LOTR..je to proste utek do ineho sveta..do fantasy..aspon na tie dve hodinky..

12. října 2009
avatar uživatele
80 %

Yates si vzal z knížky jen hlavní motiv a i ten si trochu upravil. Kdybych nečetla knížku a absolutně nevěděla o čem má film být, tak by se mi asi líbil. Podle mě Harry Potter a Princ dvojí krve není pro dospělé a už vůbec ne pro děti. Je určený jen pro "dospívající" skupinu lidí. Mladší to nepochopí a starším se to musí zdát až trapné. Jinak některé scény jsou vtipné a opravdu jsem se bavila. U jiných mě fascinovala jejich nesouvislost k ději nebo jejich trapné provedení. Co se týče efektů, tak se technici dost vyřádili. Na začátku mi vadila ústřední melodie. Nepochopila jsem proč ji museli pozměnit. A drobnost která mě vytáčela celý film byla, že Snape neměl mastné vlasy, ale vždy čisté a umyté.

11. října 2009
avatar uživatele
80 %

Na Pottera 5 jsem se hodně těšila, už dlouho do předu jsem si zjišťovala kdy to budou dávat u nás v kině a mám z toho smíšené pocity. Musím říct, že to bylo docela vtipné, ale jelikož nemohu posoudit rozdíl a nerozdíl mezi knihou a filmem, když jsem knihu nečetla, nemohu říct že by mi tam moc chyběly nějaké scény. Sice by se hodilo, aby po tak dlouhé době co si Snape přeje být učitele obrany proti černé Magii ukázali aspoň, jak mu to jde, ale budiš, takových je tam víc, kteří se jen ukáží a zase rychle zmizí. Jinak mi film přišel strašně protáhlý a bez děje - mohly se tam přidat vitealy, nebo něco jiného závratného pro děj... Jako myslela jsem si že to bude větší vzrůšo, když se to tak chválilo, ale přesto mám o čem tebatovat (i když je to většinou o těch vtipných scénách a né těch akčních a dechberoucích jako v jiných dílech).
PS: Zklamaly mě poslední scény - Brumbál - a Draco, protože Tom Felton je dobrý herec, tak mohl dostat víc prostoru, jako Alan...

2. října 2009
avatar uživatele
30 %

Podle očekávání

Na HP jsem šla s tím, že asi nebude nic moc, podle toho co jsem slyšela už dřív... Ale přesto mě dokázal zklamat... Film jako takový by se dal překousnout, ale příběh, který nemá s knihou už mnoho společného, ne. Film mi přijde moc "opsaný" podle knihy v tom smyslu, že nemá nějaký vlastní spád, ale ty nejpodstatnější věci jsou vynechány a začátek je podle mě hodně uspěchaný... Úplně mi chybí Brumbál u Dursleyových, Fleur s Billem a závěrečná bitva o Bradavice... Originální byl nápad s rybičkou Felixem a ty hůlky na konci, jinak nic moc... Jediné, co můžu říct k dobrému, že byl o 100% lepší než pětka, kde se půl roku podle knihy přejde za pět minut, tady byla alespoň vidět nějaká posloupnost děje...

28. září 2009
avatar uživatele
40 %

Na Potterovi sem byla 2x. Podruhý jenom proto, že sem to už slíbíla a neplatila sem to. Tímhle chci předem říct, že mě to nezaujalo natolik abych za to vyhodila další peníze. Měla sem z filmu chvílemi pocit, že koukám na love film pro děti +-11. Protože tolikrat zmínění - miliskujou- či to bylo za výraz, skoro sem se z toho zbláznila. Místo abych měla pocit, že hrdinové stárnou, to šlo druhou stranou. Akce přišla zhruba v poslední půlhodince a ... to asi nemá cenu se více rozčilovat. Šestka mě zklamala. Upřímně se bojim co bude se dvěma sedmičkama. A myslim, že Brumbál si zasloužil víc, než vystrčení hůlek. Ani brečet se mě nechtělo a to je u mě co říct. Potter víc jak nic moc a mrzí mě to :(

11. září 2009
avatar uživatele
80 %

Knihou téměř nedotčená a po hrůzných dojmech z předchozího filmového dílu jsem se do kina opravdu velmi netěšila. Přeci jen jsem to ale riskla a vůbec jsem toho nelitovala. Konečně zde nebylo tolik "megaúžasných superefektních" scén, které mě v předchozím díle nejvíc štvaly (snad jen pád mostu na začátku si mohli tvůrci odpuustit, vzhledem k tomu, že pro děj fimlu to opravdu žádný význam nemělo). Tentokrát jsem se dokonce i bavila (pubertální trapasopokusy z plesu v minulém dílu to o hodně trumflo). Chvílemi byl film dokonce i strašidelný.... tedy, prostě a jednoduše, Harry tentokrát předčil má očekávání a za to si vyslouží 80%.

8. září 2009
avatar uživatele
konz
...
20 %

...

Děs, děs a ještě jednou děs. Jako že já jsem knižku nečetl a tento díl Harryho Pottera se mi vůbec nelíbil. Scénař úplně otřesný, efektů tam bylo málo, o ději jsem chvilkama ani nevěděl, jsem si myslel že jsem na promítání nějaého dílu tisíci dílne novely a ne v kině na filmu, kamera se mi ze začátku taky líbila, ale pak jsem měl pocit jako by usla. No hodně věci si myslím že by mohli být jinak. No doufám že poslední díl bude lepší...

7. září 2009

No tak, když to porovnám s knížkou, tak knížka stoprocentně vyhrává. Ve filmu je zanecháno pár hlavních věcí a jinak je spousta, řekla bych i důležitých, věcí vynecháno. Hodně mě zklamalo, že zde není boj se smrtijedy :-( a Brumbálova smrt byla pěkně odfláknutá a ani jeho pohřeb tam nebyl. Vztah mezi Ginny a Harrym byl téměř vynechán. A kdo nečetl knížku, by některé věci (například kolem prince) absolutně nepobral. :-/ Co se mi líbilo, byla scéna na ostrůvku, kdy Brumbál kolem sebe metá ohně :-), ta byla moc hezky udělaná, co se efektů týče. Jinak to bylo pojato hlavně přes komičnost. Je fakt, že ale to se povedlo na jedničku. Byly chvíle, kdy jsem se opravdu královsky bavila. Řekla bych, že nejlepší taková scéna byla s Felixem :-D, to prostě nemělo chybu. Pro mě to byla spíš komedie.

5. září 2009
avatar uživatele
100 %

Dost dobré

Ja som knihu nečítala, ale mala so pri tom filme stále pocit, že mi chýbajú nejaké informácie, myslím, že príliš často sa film venoval nepodstatným detailom, a podstatné informácie zase len okrajovo obišiel, akoby režisér počítal s tým, že každý vie o čo ide, a tak sa snažil dať príbehu nový rozmer. Aj napriek tomu si myslím, že tento film je výborný, je temný, ponurý a naznačuje atmosféru záverečného dvojfilmu. BTW so rada, že ho rozdelili na dva diely, pretože toľko informácií by do jedného filmu nedostali a ochudobnili ho o komplexný dej.

4. září 2009
avatar uživatele
80 %

Kniha je lepší !

Ano , Harry Potter je opravdový fenomén , ale když srovnáte knížku a tenhle film , tak je to o ničem ... Byl pěkně natočený , efetky dokonalé , herci hráli tak jak měli ... Ale pan režíser to zkrátil , co to šlo ! Klidně bych v tom kině byla dýl a viděla pořádně natočený film , než jen neskutečně zkrácenou podobiznu ...

3. září 2009
avatar uživatele
70 %

Je pravda, že s knihou má film společnou snad jen hrubou strukturu děje, dost věcí tam chybí a dost se rozchází. Kbybych ovšem nečetl knížku a měl hodnotit film sám o sobě, myslím že byl dost dobře natočený a určitě na něj stojí zajít do kina. Nejlepší herecký výkon - jednoznačne Rupert Grint alias Ron

28. srpna 2009
avatar uživatele
erci
...
100 %

Harry Potter

Krásné.Velice se mi to líbilo.Nečetla jsem knížku, takže jsem vůbec nevěděla o co tam jde a byla jsem mile překvapena. Láska, zklámaní..Prostě vše co tam mělo být...Až na ten smůtný Konec..!

28. srpna 2009
avatar uživatele
10 %

Hrůza

Hodně věcí tam chybí,hodně věcí tam je navíc,hodně věcí tam je blbě prostě hrůza ostatně jako většina filmů podle knížek,možná by bylo lepší kdyby to ani nenatočily

27. srpna 2009

Slabý

Nelíbilo se mi to,těšil jsem se na to celé,podstatné věci chyběly,bojů bylo jen pár a nebylo to úplně podle knihy,kterou sem četl několikrát.Tento díl mně zklamal,doufam že ten poslední bude stonásobně lepší

26. srpna 2009
avatar uživatele
30 %

Hruza

Na Harryho Pottera jsem se těšila jak babka na duchod ale zklamal mě a to do.Jelikož jsem četla knihy tak vím že ty podstatné věci tam chybí a místo toho je tam spousta nepodtatných detailu.Těšila jsem se na filmové zprávćování vzpomínek Woldemorta a nakonec tak dali jenom jednu a ještě k tomu nebyla celá ty vzpomínky jsou to duležité pro Harryho boj a oni je prostě vynechali navíc ty efekty nic moc jediý dobrý byl utok na Londýn a ani ten se moc nepovedl.Jen doufám že sedmička bude lepší.
Abych to shrnula šesta je pro mě velké zklamání měli by to udělat znova a líp

25. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

pěkný

Film se mi velice líbil. Nejspíš to bude tím že jsem nikdy nepřečetl ani jednu knihu o Harrym tudíž filmy hodnotím čistě z filmového zpracování. A to se jak jinak než povedlo.

24. srpna 2009
avatar uživatele
70 %

Když jsem šla do kina na šestý díl, nevěděla jsem, co mě čeká, jelikož jsem knihu nečetla. Po shlédnutí byl můj dojem z filmu velice dobrý. Nasmála jsem se, na konci pobrečela a celkově se mi film líbil. Avšak když jsem na diskusích četla pobouřené názory diváků, že ve filmu chybí polovina scén z knihy, rozhodla jsem se, že si knihu také přečtu, abych si ověřila, jak to tedy je. Po přečtení u mě ztratil film na oblíbenosti (kdo říká, že číst knihu až po filmu je lepší, nemá tak úplně pravdu, alespoň ne v mém případě). Zjistila jsem, že tam opravdu chybí spousta scén a ty, které nechybí jsou ve značné míře pozměněné. Dost často jsem narazila na úseky, které by mě opravdu zajímaly ve filmovém zpracování, ale ve filmu bohužel chyběly. Když jsem pak film zkoukla ještě jednou, už u mě nenabyl takového dojmu, jako poprvé. Vtipným scénám už jsem se tolik nesmála a u některých scén jsem si říkala: ,,Ach jo, proč to nemohli udělat jako v knize?!"
Takže abych to shrnula, díl to nebyl úplně špatný, patří k těm oblíbenějším, ale úplně nejoblíbenější také neni.

24. srpna 2009
avatar uživatele
20 %

Kam až Harry klesnul...

Scénárista by zasloužil kletbu Crucio. Z výborné knižní předlohy udělal totální paskvil pro hihňající se puberťáky. Veškeré podstatné okamžiky se zastrčily za debilní, často smyšlené scény. Viteály? Voldemortova minulost? Koho to zajímá, vždyť je přece 100x záživnější sledovat Ginny, jak s láskyplným výrazem zavazuje neschopnému Harrymu tkaničku. A takových blbostí je tam víc. Vlastně je všem jedno, že Voldemort nabývá na síle, že Malfoy chystá něco nekalýho a že Brumbálova ruka připomíná uhlí... Bitva o Bradavice se nekoná, počkejme si, až se smrtijedi připraví a zdánlivě nalitá Belatrix vystřízliví, protože pokud nejdrsnější a nejnebezpečnější stoupenkyně Pána zla umí jen rozkopat talíře, tak je chyba v systému. Najdou se ovšem i usměvavé momenty, třeba omámený Harry nebo Ron a mám-li být rýpavá, tak mě velmi zaujalo, že v době chaosu nemá kouzelnická rodina jako Weaslyova zabezpečený dům a ještě se diví, když jim z nich smrtijedi udělají kůlničku nevhodnou i na dříví. Konec filmu mohl být dojemný jak v Titanicu, jenže na to taky není čas, takže si trochu posvítíme hůlkama, pokecáme o muckání a jsme v suchu. Radši se přesunu k hodnocení herců. Starší generace (Brumbál, Snape, Křiklan, Minerva) musela bohužel ustoupit mladším, přičemž Harry, Hermiona a Ginny jsou příšerní, takže mlaďochy vytahuje jen Malfoy a Ron. Podtrženo, Princ dvojí krve je hodně podprůměrný počin, který má dvě pozitiva - nádhernou scénu v jeskyni (velké plus) a pár dobře zahraných postav. Trochu málo, ne?

21. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Na film som čakala nekonečne dlho po premiére v Londýne, keď som sa dočkala bolo to najlepšie čo som kedy videla. Bolo to nekonečne vtipné a zároveň smutné. Niekedy si myslím, že Harry Potter je to najlepšie čo som kedy videla.

21. srpna 2009
avatar uživatele
60 %

Tak zvládl David Yates svůj úkol nebo ne? Po slaboučké pětce se o jeho schopnostech všude hodně diskutovalo a pochybovalo. Já v tom budu pokračovat i teď, ačkoli úroveň šla podstatně nahoru. Knižní předloha je hodně rozvláčná a až na pár vyjímek, v podobě jedné nebo dvou akčních pasáží, jde vlastně o dílo založené na konverzaci. Tedy něco, co není pro filmaře příliš atraktivní. Yates však udělal ze zdánlivé slabiny pozitivum a tak jsou odlehčené pohodové pasáže, kdy hrdinové řeší své vztahy nebo hrají famfrpál, nejpovedenějšími úseky filmu. V případě dramatičtějších, vážnějších momentů a akčních scén (s vyjímkou té v jeskyni) byl daleko méně úspěšnější. Některé úplně vypustil, některé podal tak nepřirozeně a nudně, že si člověku zasteskne po (docela vtipném) plkání ve společenské místnosti. A podobně je to i s hereckými výkony. Radcliffe se už nějakou dobu nikam herecky nevyvíjí a za Watsonovou a Grintem pomalu ale jistě zaostává. Kdo by mu to ale měl za zlé, fanynky ho budou bránit zuby nehty a o jeho nahrazení se nemůže ani uvažovat. Snape a bláznivá Bellatrix působí jako dvě zombie či řečníci na sjezdu satanistů... Vyzdvihl bych spíše méně výrazné postavy, jejíž výkony mě tentokrát zaskočily a myslím si, že si uznání ocení. Jedním je Jim Broadbent v roli Křiklana, druhým Tom Felton, který se konečně nemusel omezovat na pouhé nenávistné pošklebování. Tentokrát sice žádnou cenu asi nedostane, ale větřím velký potenciál... Uvidíme, co nás čeká v posledním díle, Yates jej už má přiklepnutý, ale nejsem si jistý, jestli je on tím správným. I když uznávám, že opět měnit režiséra by bylo velkým riskem a na kvalitě by se to projevilo víc než to, co může ztropit Yates.

20. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Dlouho očekavaný díl Harryho Pottra začnu několika vytkami,takže čekala jsem víc vzpomínek na Voldemorta,monstrozní bitvu v Bradavicích nahradilo meně povedené napadení Doupěte smrtijedy..NO a nakonec perla uplny začátek filmu kde se Harry bavi se servirkou..to bylo naprosté kliše které si mohl režisér odpustit..A ted pozitiva film ma vynikající hudbu a docela se u něj i pobavíte,je tam par totalně suprových hlášek..Nevim zda jste si toho všimli i vy ostatní ale Harry ani po 6 letech v Bradavicích neztratil svuj udivený výraz i nad obyčejným kouzlem..což už je docela trapné...ale jinak film stojí za shlednutí a už se těším na další díl(y)...

18. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

H P VI

Musel jsem na TO do kina! protože jsem viděl všude reklamy na premiéru Prince dvojí krve a taky knížky (; a všichni o tom mluvili a hlavně já neviděl ani jedničku a taxem o víkendu shlédl všechny díly najednou a pak v neděli šel do kina (((; a musím říct škoda že jsem nešel před dvěma lety na 5 (;

15. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

A zase ten Potter!!

Šestý díl je venku a za námi a co si budem povídat. Byl prostě DOST DOBRÝ!!! Nevím jestli nejlepší....ptala jsem se sama sebe, ale nenapadá mě žádný jiný díl, který by se mi líbil víc, když ovšem nepočítám jedničku a dvojku od Columbuse, protože ten to natočil jako krásnou barevnou pohádku. Takže asi musím s potěšením patřit k těm, kteří si myslí, že tohle byl Potterovský vrchol! Překvapivě v tomhle filmu je všechno, co v ostatních chybí. Nejen, že jsou tady skvěle tajemné a akcí nabité scény, ale v žádném díle ještě nebylo tolik vtipu, lásky a legrace (o speciálních efektech ani nemluvě)! Připadalo mi, že tento film měl skvělou rovnováhu! Hermiona alias Emma Watson byla úžasná, zřetelně zapracovala na své postavě. Překvapením pro mě bylo, že Ron se mi v tomhle filmu líbil o moc víc, než Harry, což se ještě nikdy nestalo! Neříkám, že Danův výkon jako Harry Potter byl špatný! Právě naopak. Výrazně se polepšil co se komedie týče. Nikdy nezahrál vtipné scény tak dobře jako v tomhle díle! Hlavně když se napije Felixe..to je podívaná jako blázen! xD Ale Ron alias Rupert mě něčím omámil. Byl prostě dobrej! Velkým překvapením byl Draco alias Tom Felton. Ten byl na vrcholu své herecké kariéry právě v tomhle filmu. Jeho mimika a gesta jsou neuvěřitelné! Nutno podotknout, že scéna kdy na něj Harry použije zaklínadlo Sectusempra byla moje nejoblíbenější v knize a je i jedna z mých nejoblíbenějších v tomhle filmu! Alan Rickman jako Snape a Helena Bonham Carter jako střelená a dobře trefená Belatrix Lestrange jsou už tak svěle vypracovaní ve svých rolích, že si ani neuvědomíte, že to jsou herci a né kouzelníci! Lenka Střelenka mě mile potěšila, tak jako famfrpálové scény, které jsme naposledy viděli ve 4. filmu. Hudební doprovod byl velmi kouzelný..jako ostatně vždy a speciální efekty byly opět a zase jedinečné. Zboření mostu v Londýně je prostě perfektní!! Jak jsem už řekla, láska tady v tomhle filmu nechyběla. Polibek Ginny a Harryho byl sice jiný, než v knize a podle mě by byl i dost lepší, kdyby ho udělali jako v knize, ale nebyl zklamáním. Za to pusa Levandule a Rona měla třídu a šmrnc! Ale stejně jsem na týmu Ron+Hermiona, takže jsem s Hermionou hluboce soucítila, když na Rona poslala žluté ptáčky! :) Těm dvoum to spolu moc sluší a doufám, že tu jejich pusu pořádně skloubí dohromady v sedmém díle.
Pár smutečních záležitostí pro mě byli, že na konci nebyla moc velká bitva, což ale je pochopitelné. Taky mě mrzelo absolutní vynechání charakterů jako je nový ministr magie, Ronův bratr a Fleur a taky mě nějak štíplo u srdce, když jsem viděla mrtvého Aragoga, protože to, co leželo v tomhle filmu mrtvé na zemi nebyl Aragog ani za mák. Možná tak nějaká jeho zmenšenina. A i Šedohřbet mohl být trochu líp provedený! O Lupinovi a Tonksové ani nemluvím, ti toho ve filmu moc nepobili. Ale přežila jsem to, dokonce i přidanou scénu podpálení Doupěte. Překvapivě Brumbálův pohřeb jsem nijak nepostrádala, protože scéna, kdy všichni pozvedli jejich hůlky k nebi mě dostala a já bulela jako malé děcko! Celý film na mě působil tak silně, že jsem začala brečet už 15 minut před tím, že se vůbec Harry a Brumbál dostali zpátky na astronomickou věž! xD Jedna z nejsilnějších scén pro mě byla scéna, kdy se Brumbál s Harrym objevily před jeskyní s viteálem. To byla tak svělá atmosféra, že jsem si připadala, že tam stojím v tom moři s nima! Scény s myslánkou taky nebyli k zahození. Když to ale sečtu a podtrhnu, tenhle díl byl prostě fakticky megadílo. Konečně to začíná vypadat ne jako pohádka, ale jako, že se začíná schylovat k pořádné bitvě! Asi bych mohla o tomhle filmu psát a psát ještě hodně věcí, co se mi líbily a nelíbily, ale nic to nemění na tom, že jsem si tenhle film fakt užila (v originále, bohudík) a že se už teď nemůžu dočkat až se objeví obě sedmičky! Harry Potter je prostě třída a před panem režisérem smekám.

12. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Už to konečně začíná mít tu temnotu, strach a zlo způsobené Pánem Zla.Na druhé straně jsem se opravdu bavila při některých scén.Ale zase naopak mi připadaly jaksik trapné scény Harryho a Ginny.A prostě to celé sbližování a zamilování nebylo tak dobré jako v knížce.Cose týče hereckých výkonů zdálo se mi, že Daniel se trošku zlepšil a Emma taky zapracovala.Taky mě zaujal Tom Felton.Ikdyž chybí pár detailů, film se mi líbil.Už se těším jak si poradí se sedmičkou.

10. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Potter

film se urcite libil vsem lidem kteri maji radi pottra ale necetli knihu protoze tam chybi podle me dulezite navaznosti na 7 dil jako napr. dedictvi od siriuse a kratura, ktery hraje v 7 dile dulezitou roli, stejne jako scena ve knize kdy schovava ucebnici lektvaru od prince dvoji krve schova ji pod nejakou figurinu ktere da na hlavu korunu aby ji potom lip nasel (v sedmem dile to udelaji urcite tak ze si ji bude pamatovat giny pokud to neudelaji jinak). Jsem rad ze vynechali scenu z knihy jak smrtijedi dobyvaji bradavice protoze by se to hodne bylo s koncem 7 dilu ale naopak me zamrzelo ze tam nebyl brumbaluv pohreb byl jsem zvedavy jak by to velkolepe bylo pojato.V posledni rade me dostalo jak smrtijedi napadlo doupe kdyby se misto teto sceny drzeli knihy a dali by tam neco z ni tak by to bylo lepsi.ted uz nam nezbyva nic jineho nez se tesim na 1 cast 7 dilu

9. srpna 2009
avatar uživatele
90 %

Musím říct, že tento díl se režisérovi povedl a nechápu, proč se vám nelíbí. To že bylo vynecháno několik scén, tak s tím už jsem se dávno smířil, protože kdyby měli do jednoho filmu narvat celou knihu s každým malinkatým detailem, tak by trval min. 4 hodiny a to by bylo hodně dlouhý, už 153 minut byla docela dlouhá doba. Nesouhlasím ani s tím, že tam vůbec nebyla žádná akce a že se z Harryho Pottera stala 'teenagerrovská komedie', protože akční a temné chvilky tu také byly. První byla úplně ze začátku, kde Smrtijedi zaútočili na Londýn a zničili Millennium Bridge. Druhá například uprostřed filmu, tady Smrtijedi zaútočili na Doupě a dokonce ho i vypálili, sice nic takového v knize nebylo, ale bylo to zajímavé. Dále například na toaletách, kde se Harry krátce bojoval s Malfoyem. Další a asi nejtemnější to bylo v té jeskyni, jak vylézaly ty mrtvoly. No a pak ta poslední na té astronomické věži, kde dojde k vraždě Brumbála. Mnohé z vás také zklamalo to, že nebyla tam ta bitva, ale za to už musím strhnout -10%. Na druhou stranu mi to zas tak nevadí, že jí tam nedali, poněvadž bysme žádnou pasáž z bitvy neviděli, protože když se Potter s Brumbálem přemístili na astronomickou věž, tak se kamera soustřeďovala sem. A po Brumbálově smrti mířila na Harryho jak pronásleduje Snapea a ostatní Smrtijedy k Hagridově chýši. Tady bude vypálena zase Hagridova chýše a Harry minutku bojuje se Snapeem. Pak mu prozradí, že on je Princ dvojí krve a uteče a to je konec bitvy. Takže podle mě je to jedno, jestli by jí tam dali nebo ne. A co se týče postav, tak skvěle to zahrála hlavní trojice, ale vůbec nejlepší byl asi Rupert Grint(Ron). Také Tom Felton(Malfoy)byl celkem dobrej. A úplně ke konci vynechali Brumbálův pohřeb, to mě taky malinko mrzí, ale jak už jsem říkal, některé scény tvůrci museli vynechat. Takže dávám 90%.

6. srpna 2009
avatar uživatele
90 %

Harry Potter a Princ dvojí krve

Tenhle díl sem totálně vypustila. Prostě mi nějak záhadně vypadl z hlavy. Pořád sem byla v pohodě a v hlavě mi zněl jen takový teňounký hlásek -v kině by se měl promítat Potter...- občas sem si ho poslechla, ale většinou sem ho naprosto ignorovala. Teprve až mě nakopla sestřenka, (fanynka tak zapálená, že přečetla všechny díly cca8x) mi to došlo. Musím bez obalu říct, že před kinem sem si přehrávala děj dílu minulého-nic.
To se mi fakt nestává často. Zato musím říct, že u tohoto dílu se mi to fakt nestane. Byl zábavný, což bylo překvápko. A ještě větší bylo překvapení, jak moc se změnilo herectví ,,dětských hvězd". Jsou starší a fakt jim to jde. Nečekané. Prostředí bylo konečně tak akorát, ani plné barviček(jako první dva díly), ale ani temné(jako ty ostatní). Asi to bude i tím, že se tohle všechno vyzkoušelo. Posun od ryze dětského filmu je úžasný, ale tohleto bych spíš přičetla Rowlingové.
No abych jenom nevychvalovala, celý film my napovídala má sestřenka- co je to sakra za chlapa? Proč je Snape princ dvojí krve?....Lidi za mnou museli šílet. Nesnáším, když jsou ve filmu nejasnosti. Tak mi přijde, že si režisér myslel, že na film přijdou jen lidi jako ona. Taky byl tentokrát dos nevyvážený hlavní děj s osobním životem postav. Puberta vs.Voldemor=1:0
Stejně dám 90%, tak co kevrám :)

5. srpna 2009
avatar uživatele
70 %

Chaos...

Právě jsem shlédla tento nový díl a přesto, že jsem se původně mooc těšila, mě docela zklamal... Snažili se do něj narvat toho co nejvíc, ale přitom zapomněli na celkem důležité vzpomínky a vůbec vysvětlení pro různé věci (situace). A to podpálení Weasleyovic Doupěte mě dodělalo... Kdyby místo této (podle mě nesmyslné) scény lépe rozvedli jiné, ty „důležité“ mohlo celkové hodnocení dopadnout lépe. Ano, zasmála jsem se u pár scén, ale prostě to nebylo ono, ty „nepovedené“ scény je přehlušily. Zkrátka se měli víc držet knižní předlohy... A pro člověka, co ji nečetl (což je moje sestra) je to vůbec chaotický díl!

4. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Můj první dojem na prince dvojí krve byl fakt úžasný, rozhodně to bylo o dost lepší než Fénixův řád. Film byl podle mě dost odlehčený...nebylo tam tolik temna a většina filmu se zabývala milostným trojúhelníkem Hermiona, Ron, Levandule (což nemělo chybu, hrozně jsem se zasmála - zejména Levandulino Lonánku mě pobavilo). Celkově film působil vtipně, (například scéna, kdy Harry vypil Felix Felicis neměla chybu) hodně jsem se zasmála a film mě pobavil. Teď ale k té horší stránce filmu...Prostě hlavní dějová linie poněkud chyběla...nevím proč ale přišlo mi to v tomhle směru dost uspěchané...Harry s Brumbálem trávil v pracovně mnohem míň času a tím pádem se i zkrátil počet vzpomínek (docela mě zklamalo, že některé, a myslím, že i důležité vzpomínky tam prostě nebyly) a naopak útok smrtijedů na Doupě bych v knize vůbec nenašla. A pak vztah Harry a Ginny...bylo to takové všelijaké, hrozně roztahané, a kdyby si Harry s Ginny nedali tu malou rychlou pusu (polibek se tomu snad ani říkat nedá) ani bych nepoznala, že spolu chodí. Ten konec byl taky takový...prostě divný...vůbec nevím něco mi na něm nesedlo a to, že Snape na konci jen tak řekne Harrymu "Ano to já jsem Princ dvojí krve" to má být jako vysvětlení? Každopádně film se mi i přesto líbil. Myslím si, že temna a dějovosti si užijeme v Relikviích smrti až až a Princ dvojí krve se mi moc líbil. A musím pochválit Jima Broadbenta jako Křiklana, který to zahrál opravdu skvěle, ale ještě víc jsem koukala na Draca v podání Toma Feltona. To prostě nemělo chybu:-) A zabítí Brumbála...tam došlo i na slzy:-)

4. srpna 2009
avatar uživatele
70 %

Sklamanie

Prečítala som všetky knihy niekoľko krát, filmy mám tak isto pozreté viac krát. Strašne som sa tešila na premiéru i keď s dabingom. Začiatok filmu bol zaujímavý, efektný no celý film ma absolútne sklamal. Vynechané hlavné scény co boli v knihe a vôbec, aj som sa síce zasmiala aj zlakla ale celkovo nic moc. obavam sa sedmicky. najviac som sa tešila na tú poslednú scénu na astronomickej veži. hádam budú lepšie.

3. srpna 2009

NA film jsem se fakt strašn moc těšila, ale řekla bych, že jsem od něj čekala víc. Bylo tam sice hodně leghračních scén, ale nemužu si pomoct...přišlo mi to o ničem, prostě bez děje, dohromady se tam vlastně nic nestalo, tak doufam, že posledni dil bude pořadna pecka. I když efektum nemužu nic vytknout, ty byly pradádní. Jo a ještě něco, mužete mi prosím někdo říct na čí straně stojí Snape ? Na straně dobra nebo Voldemorta ?

3. srpna 2009
avatar uživatele
hani
...
70 %

Musím se přiznat, že na tenhle díl jsem se moc těšila. Bohužel jsem ale po jeho shlédnutí byla trošku zklamaná. Po výborném pátém díle jsem čekala prostě něco víc. Film je sice vtipný a má i své světlejší okamžiky ( o které se starali především Alan Rickman a výborný Tom Felton, který dostal hodně prostoru a svou roli podle mě zvládl na jedničku), ale působil na mě jako taková vycpávka před sedmým dílem a vyvrcholením celé ságy. Můj celkový dojem z filmu ale vylepšila scéna, kdy se Harry Potter vydal s Brumbálem do jeskyně. Myslím, že ta se tvůrcům opravdu povedla.

3. srpna 2009
avatar uživatele
70 %

Jsem zvědavá na 7...

Celkově bych film ohodnotila 75%. Ale jsem velice zvědavá na další díl, protože v tomto vynechali dost podstatné věci pro další pokračování. Tak například Brumbál Harrymu o Voldemortovi skoro nic neukázal. Harry neví nic o jeho dětství, ani jak by měly vypadat Viteály. Jak na to má pak přijít, když nic neví? Jeden z Viteálů měl objevit díky knížce z lektvarů, ale ve filmu to vůbec nebylo. Taky nechápu proč nechali tvůrci shořet Doupě...Nejvíc mě mrzí (jako asi každého kdo četl knihu), že vynechali závěrečnou bitvu. Je trochu divný, že ten rachot nikoho nevzbudil. Doufám, že v 7 vše dají do pořádku a film pochopí i ten, kdo knihu nečetl.

3. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Film se mi líbil, ale nedá se srovnávat s knížkou. Je too něčem jiném. Ale i tak se jim to povedlo . Nejvíc mě dostalo, když Harry vypil tekuté štěstí a pak byl jak opilej. To byla nejlepší scénka. A nejvíc se mi líbilo když se Ron cestou do bradavit olízl. To bylo velmi sexi. V tomto dílu se mi líbil Ron víc než Harry. Harry byl hrozně divnej. Harry ho pusa d Ginny byla hodně slabá, ale zato Ronova s Levandulí stála za to.Film byl úžasný, i když se s knížkou neschodoval.

2. srpna 2009
avatar uživatele
joda
...
90 %

Spokojenost, až na...

Tak moc jsem se na HP 6 těšila, že bych nejradši šla na premiéru, ale zároveň jsem tak moc chtěla vidět verzi v původním znění s titulky - počkala jsem si a mé přání splnila Praha:) Trochu jsem se obávala, že budu zklamaná... naštěstí jen malinko!
V první řadě mě napadají efekty - Smrtijedi letící Londýnem a likvidující Millennium Bridge... Efekty se vážně povedly, jak už bývá v "potterovkách" zvykem. Myslím, že stěžovat si, že film je nudný, neakční, plný puberťáckých keců, je zcestné, ten kdo četl předlohu, ví, že je to i v knize. A nazývat knihu vatou mi přijde též mimo, vždyť jsou tam důležitá zjištění o viteálech a další věci.. Je pravda, že první polovina je spíše vtipná a druhá už je temnější, přiznám se, že místy jsem se opravdu bála - když přichází Harry a Brumbál k jeskyni, tak je to vážně temné. Mně se tento Potter líbil hodně, dávám ho na stejnou úroveň jako "čtyřku", ale mé nejoblíbenější "trojky" bohužel nedosahuje. Takže po pro mě neoblíbené "pětce" (film, nikoli kniha) je to příjemná změna. Ač mám knihy HP moc ráda, nevadí mi, když filmaři trochu změní nebo dokonce vynechají některou scénu, pokud to nepůsobí vyloženě rušivě. Co ale nedokážu jen tak zkousnout je, když si filmaři vymyslí scénu navíc, která mi přijde uplně mimo – tady mám na mysli požár Doupěte… kde to sakra vzali? Jako většinu lidí mě též naštvalo, že byla vynechána závěrečná bitva, takže to působilo jako by všichni spali a nechali Smrtijedy v klidu trojčit na hradě… Křiklana jsem si sice představovala trochu jinak, s více vlasy a tlustšího, ale v podobě Jima Broadbenta nezklamal. Další nové postavy jako Levandule a McLaggen mě také hodně bavily, výběr se povedl, dobře vybrali i Dracovu matku Narcissu. Ze starých opět s láskou připomenu profesora Severuse Snapea (miluju ho), Belatrix Lestrange a Lenku Střelenku – na tyto postavy se vždy těším a užívám si chvíli, kdy jsou na scéně! Ústřední trio také potěšilo, Ron byl tentokrát hlavní důvod ke smíchu. Všem třem jsem jejich role věřila. Také Draco v depresi a plačící potěšil:-D Na závěr krásná scéna, kdy všichni zvedli hůlky na počest Brumbála. I hudba se tradičně povedla. S tímto dílem jsem spokojená, tedy až na to bitvu a přimýšlení scén, ale tohle se vyrovnalo tím, že jsem se velmi dobře bavila. Doufám, že obě „sedmičky“ budou ještě lepší jako třešnička na dortu, který J.K.Rowling tak dobře upekla….
Btw. Jsem vážně ráda za titulky, neboť na dabing slyším samé nespokojené ohlasy…

2. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Tak musím říct že i když jsem četla knížku tak se mi film líbil, i když to byl díl tentokrát o zásadně ovztazích. Rozhodně se mi líbily scény s Dracem Malfoyem! A myslím že to Tom skvěle zvládl. A Severus Snape alias Alan Rickman bez chybičky to je prostě kruťák :-) Super scéna s dračím tataráčkem xD Vynikající hudba. Skvělá scéna s doupětem! Doufám ale že když vynechali Brumbáluv pohřeb tak že ta bitva v posledním díle bude stát za to! Kouzlo sectum sempra bylo nejlepší! Omámenej Harry jak mluví o pavočích kusadlech mě dostal xD Ale myslím že tenhle díl spíš pro zasmání! Ale fanouškům Harryho to nevadí.

1. srpna 2009
avatar uživatele
60 %

Nevim Nevim

Prostě si nemůžu pomoct, ale od té doby co režíruje David Yates, čili od pětky tak harry potter stále upadá. Už to není zdaleka ono. Podle knihy byla šestka děsivější než například čtyřka, ale jak to bylo ve filmu ? Přesně naopak. Čtyřka, tedy Ohnivý pohár, byl vskutku vynikající díl, ale tuto postrádá šmrnc. Naneštěstí sedmý díl režíruje také Yates, takže se obávám, že to zase bude dost odfláknuté.

1. srpna 2009

Hmmm nevim ale kvalita potterovek k

Pokud jste člověk který se dívá jen na filmy, nebo HP6 je pro vás první film ze série harryho pottera tak plnou váhu tohoto názoru nepochopíte.

Ale my co jsme přečetli každou knížku několikrát a filmy jsme taky všechny zkoukli tak se shodneme na tom, že kvalita potterovek klesá

1 - Kámen mudrců - Pěkný film vypadá jako pohádka.
2 - Tajemná komnata - Také
3 - Vězeň z azkabanu - Na scénu přichází Yates který umí pěkně filmovat ale předem by si měl toho pottera přečíst. Například nechápu proč změnil vzhled bradavic ?
4 - Ohnivý pohár - moc pěkný
5 - Fénixův řád - takový bez šmrncu hmm no no nevim
6 - Tak teď nedávno jsem to viděl a chtěl bych vytknout pár věcí

1. kdo četl knížu tak ví jak paní Rowlingová krásně popsala bitvu ve škole - jenomže tady jenom belatrix rozbila okna a snape zabil brumbála

2.Nelíbí se mi český dubing (nebo jak se to píše) obou tomů raddlů

3. nelíbí se mi české dialogy některé věty mě úplně pijou krev
(např."Ron: Harry myslím že Drco a jeho matka nechtějí aby je někdo sledoval")

4.Řešení různých patálí ve filmu jsou jiná
- ve vlaku oběví harryho místo tonksové lenka

- místo sledování malfoye lezou na střechu Borgina a Brungese

jinak poklona panu Yatesovi za pěkný film a takový celkem vtipný film (zvlášť fanoušci se zasmějí u scény s hagridem a pavoukem)

podle knihy to má hrozně velký tempo
co se mi moc líbilo + a co ne -
+ začátek ten kamerový přelet londýna
+ scéna s argogem
+ ohnivá scéna když se pokoušeli najít viteál

- zničení doupěte (pěkná scéna ale to v knížce nebylo)
- českej dubing raddla
- někdy až moc trapnej humor

Nebyl jsem na 3D ale určitě bych si poslechl názor diki.

1. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Z kina jsem odešla spokojená. Ve vtipných sekvencích jsem se nasmála dosyta, k hereckým výkonům nemám co dodat, snad jen vyzdvihnout Alana Rickmana, o nejmíň 30 let mladšího chlapa hraje výborně.
V tomto filmu mě obzvlášť zaujal střih, řeklo se tam pouze - půjdeme tam - a v dalším záběru se tam už bylo. Rozhodně mi tu nechyněly tyto předěly.
Adaptace to samozřejmě není doslovná, vidět přesně to, co si člověk představoval při čtení, by asi nudilo.

31. července 2009
avatar uživatele
100 %

Sklamanie

Ja som si schválne predtým, než som išiel do kina, prečítal knihu. Hoci viem, že sa nedá urobiť presne hodnoverne podľa knihy, ale posledných 5 dielov bolo lepšie urobených. Tam boli aspoň akcie, zápletka, všetko, tu som však prišiel do kina, a tam všetci davali najavo, kto je do koho zamilovaný a dej prešiel veľmi rýchlo...Chýbalo mi tam veľa dôležitých (hlavne tých akčných) scén, ako tá posledná bitka, či mnoho spomienok, ktoré mal Dumblendore (Brumbál) Harrymu ukázať, lebo boli dosť podstatné.
Zhrnuté, tento diel ma veľmi sklamal...

31. července 2009
avatar uživatele
90 %

Tak tenhle Harry Potter byl hodně dobrý, i když z knižní předlohou toho má málo společného, ale plně chápu:-) rozhodně nemůžu říct, že by mně to zklamalo. První část je hodně zábavná, obzvlášť výraz Rona:-D když je zamilovaný :-D ale opravdu super díl:-)

30. července 2009
avatar uživatele
100 %

Nejlepší díl?!

Téměř všude čtu, že šestý díl filmového Harry Pottera je jen takové překlenutí a hlavně předehra k závěrečnému sedmému dílu. Možná, že to tak je, ovšem pro mě je to překlenutí nanejvýš příjemné a milé. Fanoušci temných thrillerů Princi dvojí krve vytýkají málo akce a bojových scén a nadbytek těch scén "muckacích" čili pro ně zbytečných. Já jsem naopak spokojená-sice mi napínavé souboje nijak nevadí, ale svým založením jsem typ diváka, který má radši klidnou a vtipnou scénu, než záběry, kde jen lítá zelené světlo a vy málem ani netušíte proč a na koho! :-) A vtipných scén jsem si tu užila opravdu hodně-až mě překvapilo, jak moc vtipné a povedené byly. Patří mezi ně vpodstatě všechny scény s Ronem(Rupertem Grintem). Už jsem tu párkrát psala ódy na tohoto mladého herce a jsem opravdu ráda, že jsem se nespletla-jeho komediální talent je skvělý a jen se divím, že se všechny jeho hlášky už neobjevily v k tomu určené sekci. Uvedu aspoň tu nejlepší-tedy: "Ty holky mě jednou zabijou!" O dalších představitelích slavné trojky mám svoje pochybnosti-asi nejsou špatní, ale kdyby nehráli Harryho a Hermionu asi bych jejich herecké kreace hodnotila mnohem přísněji-takhle napíšu jen-bez komentáře. Naštěstí to vše zachránil-pro mě velmi překvapivě-Tom Felton jako Draco Malfoy. Jeho ztvárnění povýšeného a přitom velmi nešťastného a osamoceného „čerstvého“ Smrtijeda bylo opravdu vynikající. O to víc, že se většinou obešel beze slov a vše bylo patrné jen z jeho tváře. Jeho rozhovor s Brumbálem na astronomické věži je pro mě jedním z vrcholů filmu. Dospělí herečtí představitelé také zaslouží zmínku, protože jsou vynikající, jak už bývá ve filmech o Harry Potterovi pravidlem. Horacio Křiklan pro mě sice byl na první pohled zklamáním-prostě jsem si ho při četbě knihy představovala jinak, nicméně později dokázal, že je to opravdu člověk-tedy herec na svém místě. Naopak zklamáním vizuálním i hereckým pro mě bylo obsazení Narcissy Malfoyové. Nejenže byla na můj vkus trochu málo blonďatá, ale ani nijak přesvědčivá. Přitom scéna uzavření neporušitelného slibu by mohla být velice efektní-naštěstí to zachraňovali její další dva účastníci. Helen Bohdam-Carter je tady opravdu dokonale šílená a oddaná Pánovi zla a hlavně je zde vynikající protihráčkou Alanu Rickmanovi. Ten je-opět jak jinak-naprosto skvělý-ať už v konfrontačních scénách s Bellatrix nebo i v těch žertovných se studenty. Při výstupu na ošetřovně stačí, aby stál v pozadí a prostě se „snapovsky“ tvářil a dokonalý komický efekt je tady. A to už vůbec nemluvím o zvracecí scénce na Křiklanově večírku. Scéna, na kterou jsem se nejvíc těšila a byla opravdu zvědavá, jak ji filmaři vizuálně ztvární-tedy Brumbálova smrt mě naštěstí díky výše zmíněnému herci taky nezklamala. Navíc mi přišla ještě efektnější než v knize, protože Harry tu nebyl znehybněný zaklínadlem, ale nepodnikl nic proto, že poslechl právě Snapa, který o pár sekund později zabil Brumbála. I závěrečný duel Harryho a Snapa byl díky Rickmanově charismatičnosti a dokonalým gestům a mimice skvělý. Lze se jen a jen těšit, jak tuto asi nejtragičtější postavu celé čarodějné ságy Alan Rickman dohraje v sedmém díle. Abych nezapomněla i na ty „lekací“ scény, tak nástup mrtvolek v jeskyni mě opravdu vylekal, i když jsem ho samozřejmě čekala, ale díky skvěle vystupňovanému napětí(v té nejdramatičtější chvíli, kdy jsem mrtvoly čekala, se nic nestalo-jen zhaslo světlo), to na mě zapůsobilo, jako bych o nich nikdy nic nevěděla.
Pokud bych měla filmařům něco vytýkat, tak je to zcela zbytečná a navíc i pro další vývoj příběhu nesmyslná scéna zničení Doupěte. Možná tady chtěli udělat radost těm soubojechtivým, ale to by snad bylo funkčnější natočit souboj Smrtijedů v Bradavicích. Taky mi chyběli Dursleyovi. Možná, že tvůrci chtěli úvodní sekvencí se servírkou, která Dursleyovy nahradila, ukázat, že už je Harry dospělý a že na něj letí holky, ale to šlo snad ukázat i jinak-například pomocí postavy Ginny. A tady je třetí a poslední výtka-scéna schovávání učebnice byla taky dost podivná. To, že ti dva v sobě našli zalíbení, šlo zobrazit i jinak a hlavně při schovávání učebnice se měl přece objevit viteál…. Ale nechci předbíhat. Prostě se nechám překvapit, jak si tvůrci poradí se sedmičkou-nakonec budou na to mít dva díly, takže se je na co těšit. Jen mě teď závěrem napadá-nejsem si jistá, jestli se ten, kdo nezná knižní předlohu, ve filmu tak zcela orientuje. Co se ale dá dělat-my neakční pottermaniaci jsme spokojení!:-)

29. července 2009
avatar uživatele
zolo
...
50 %

Po prečítaní tejto knihy som si povedal že toto je najlepsia potterovka, ale film mi povedal pravý opak. Povedal by som to tak, že film sa sústredil skôr na vzťahy medzi jednotlivými postavami, než hlavnú myšlienku knihy. Koniec filmu na dosť sklamal kedže bol asi najnapínavejši v knihe, ale toto sa porovnávať nesmie. Chcem týmto povedať, že kebyže si neprečítam knihu filmu by som moc nepochopil.

29. července 2009
avatar uživatele
90 %

nejlepší díl

Četla jsem všechny díly Harryho Pottera. I když mě film v něčem zklamal, třeba vynechali to co se mi v knize líbilo, myslím, že tento díl se jim povedl nejvíc. V minulých dílech nebyli skoro žádné hlášky zato v tomhle filmu jich bylo vážně dost... I když ve filmu byli nějaké chyby (v jakém filmu taky ne) byl prostě skvělej.. Už se těším na další a poslední díl...) ale do filmu mohli dát pohřeb Brumbála, přece v dalším dílu tam bude ta bezová hůlka ne ?? ..

28. července 2009
avatar uživatele
90 %

Harrrrry Pppppotter

Když jsem odcházela z kina,tak sem z tohoto dílu měla takový smíšený pocit. Na jednu stranu se mi líbily ty vtipné,odlehčené části,kde byly skvělé hlášky a člověk se jim velice rád zasmál.Na druhou stranu mi tu chybělo vic akce.V celém filmu se řešily vztahy mezi postavami a to mě moc nebralo....I přes nějaké ty nedostatky co film má,protože žádný film není dokonalý,tak dávám 90%.

28. července 2009
avatar uživatele
90 %

Ahojky tak si myslím, že tento díl dopadl celkem slušně až překvapivě, ale musím se přižnat, že mám i pár výtek ohledně sledu scén, které nesouhlasí s knihou a to mi vždy u filmů trochu vadí a v některých případech hodně. Podle mě je někdy nevýhoda číst knihu a pak se dívat na film a vědět co přijde a ono se to ve filmu nakonec změní nebo to v něm vůbec není. Některé herecké výkony mladých herců byly mnohem lepší než od posledního filmu, líbil se mi také střich a kamera. Tento film klidně doporučím:-)

28. července 2009
avatar uživatele
30 %

HP 6- sklamania

No tak tento HP ma fakt dostal. Bohužiaľ, nie v dobrom zmysle slova. Trailer (najmä ten posledný, ktorý začína na skale v mori) bol tak krásne spracovaný a prídem na film a....nič. Tak ako prvé. Predstavte si že ste knihu 6 nečítali a videli ste len film. Potom si prečítate knihu 7. Pochopili ste aspoň hlavnú pointu? Skrátka, chcem tým naznačiť, že podstatné veci ktor´treba vedieť na pohcopenie Rowlingovej veľkolepej myšlienky vo filme niesú. Dokonca aj na konci HP 5 (film) sa o proroctve povie dosť, no základný rozdiel nesúci sa potom celou sériou sa nepovie. ( myslím ten ktorý harry skomentuje takto: je v tom asi taký rozdiel akokeby človek prišiel do arény dobrovoľne alebo ho tam nasilu dovliekli). Harry v 5-ke pochopí že je to veľmi dôležitý rozdiel , ako sa aj potvrdí v sedmičke. vrátme sa k HP6. Záverečný boj tam nebol , čo ma veľmi sklamalo. Vypálili brloh, tam by ma zaujímalo že ako na začiatku sedmičky túto situáciu porieši náš slávny Yates. A tiež ma mrzí že také pekné efekty ako farby kúzel (každé kúzlo ma svoju farbu) sa vytratili a všetky kúzla zrazu vyzerajú rovnako a dobre že nie prváci používajú neverbálne zaklínadlá. A potom ten nádych trápnej a nudnej teens komédie, taktiež, ako povedal niekto m´dry predomnou tam nieje pointa prečo prišli smrťožrúti (smrtijedi) na rokfort. Slovenský dabing hrôza, neviem ako čeksý aj keĎ (sorry) tie české preklady (brumbál, bradavice, viteály) mi prídu smiešne. Odbočujem od veci. Prvá scéna kde smrťožrúti vybijú výklad v šikmej uličke a potom zrútia most je síce pekne efektne spracovaná, ale veľmi krátka a taktiež, podla knihy nereálna ( nikto okrem Voldemorta a SNapa, ktore ho to Voldy naučil nedokáže lietať, zatiaľ čo vo filme sa všetci transformujú na akýsi dym, lietajú si, do niečoho narazia tak to vybuchne... a potom to ešte nazvú premiestňovanie.) A potom ešte zabitie dumbledora (brumbála) bolo nie veľmi emociálne a ten americký "happyend" že všetci zdvihnú prútiky a temne znamenie pohltí svetlo mi pripadal...no proste odveci. Konečné hodnotenie... 30% vďaka celkom peknej hudbe, konečne metlobal, a scéne z jasskyňou, hoci bola krátka ale páčila sa mi. Od HP7 očakávam viac.

27. července 2009
avatar uživatele
80 %

Hm hm hm

Harry. Četla jsem všechny knížky, ale šestku nemám tak zmáknutou jako první čtyři díly. Viděla jsem všechny filmy. Několikrát. Nepovažuju se za extra fanouška, ale film jsem nemohla vynechat. A Harry Potter je navíc ideálním snímkem pro kino. Líbil se mi více než pětka, film i knihu mám nejméně ráda. Proto půjdu s hodnocením výše než u pátého dílu. Ale musím říct, že kdybych to měla shrnout, je to klasický díl, pro mě standardní Harry Potter. To není pochvala ani výtka, prostě jsem si jednou tyto filmy nějak zaškatulkovala a jen asi těžko mě něco z této škatulky vyvede. Film má v sobě mnoho žánrů, pěkně rozděleno na dvě půlky. První, slabší, vtípky a romantika. Někdy jsem si až říkala, jestli to myslí vážně. Chci kouzla a akci, ne moc keců o muckání. Druhá půlka byla lepší, akčnější a více kouzel. Ale těch scén, které by stály za to, pravda, moc není. Každý asi pořád čeká něco více, ale to snad přijde. Šestka chystá půdu pro sedmičku. Herci. Vždycky mě mrzí, že více prostoru nemá stará anglická garda. Trojice je fajn, ale Radcliffe mě moc nepřesvědčil. To mě zajímala spíše Ginny nebo Lenka. Skvělá hudba a triky, ač těch mohlo být více. Tak nějak mi připadá, že šestka je hezký mezičlánek, který má nevyužitý potenciál, ale i když názor nezní úplně pozitivně a čekala jsem více (nebo jsem ani nic nečekala?), dávám celkem vysoké hodnocení, přesto, přes všechny ty výtky se mi to líbilo. Holt nostalgie nebo co.

27. července 2009
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Je vidět, že s odkloněním od knihy může vzniknout dobrý film. Bohužel i tak doplácí Princ dvojí krve na to, že nemá začátek ani konec a během filmu se krom zásadní smrti nic jiného nestane. Proto jsem rád, že podle druhé nejhorší knihy série (otřesná sedmička to jistí) byl natočen třetí nejlepší film. Skvělá atmosféra a vizuální stránka zajišťují příjemný zážitek, přestože některé pro děj zásadní postavy nemají prostor (Snape), protože scénárista tam nutně musel nacpat i všechny vedlejší (Hagrid, Aragog, Lenka), které jsou pro děj naprosto zbytečné. Harry tak opět doplácí na to, že nedokáže existovat jako samostatný film, ale jen jako přepis knihy, kterou si fanoušek musí přečíst, aby z toho opravdu něco měl, což je špatně. Přesto jak říkám, po skvělém Vězni z Azkabanu a zajímavém Fénixově řádu přichází další koukatelný Potter. Díky Bohu za to. Těším se na sedmičku, přestože kniha je to nejhorší ze série, příjde (při rozdělení) jako nejlépe realizovatelná. 70%-80%

27. července 2009
avatar uživatele
70 %

Druhý nejlepší díl

Když jsem šel do kina, docela jsem se bál, aby to nedopadlo podobně tragicky jako Fénixův Řád (což sem ale píše každý :-D) Film byl podle mě prošpikován dobrými (Tom Felton, Alan Rickman, Rupert Grint a ve své scéně i DAvid Thelwis) a horšími hereckými výkony (Bonnie Wright). Přestože byl díl zaměřen na vtipné a temné scény, mě osobně se líbili i ty emocionální, které byly vůbec poprvé snad zahrány vcelku slušně (viz. jak Harry na schodech utěšuje Hermionu). Film byl celkově zpracovaný dobře, ale absolutně jsem neunesl pohled na hořící doupě. OK, honička ve vysoké trávě je celkem napínavá, ale tady někdo nejspíš nemyslel na další díl, kde se pár důležitých scén odehrává právě v příbytku Weasleyových. Za tohle a některé další osekané scény tedy dávám 70%.

26. července 2009
avatar uživatele
90 %

Vtipnější, dospělejší, ale chybí mi

Podle mě by to byl nejlepší díl, kdyby nechyběla akce. Je to opravdu vtipné (obzvlášť Ron, po jehož hláškách vybuchovalo celé kino smíchy xD), postavy jsou vyspělejší - z Harryho už je ten pravý hlavní hrdina, ne ten vystrašený klouček (že to ale trvalo).
Bohužel to má ještě jednu vadu na kráse - kdo si nepřečte knihu, hodně věcí nepochopí (Brumbálová spálená ruka, nikde se nezmiňují jména Fenrira Šedohřbeta ani Levandule Brownové...). A ještě zpráva pro ty, kteří nečetli poslední díl: Nezatracujte Severuse :).

26. července 2009
avatar uživatele
50 %

Harry Potter???

Jsem velkým fanoušekm celé ságy o Harrym Potterovi. Všechny knihy jsem několikrát přečetl, všechny filmy jsem několikrát viděl. Kvalita knih šla díl od dílu nahoru, proto jsem se předposledního dílu skládačky nemohl dočkat. Bohužel mě film sklamal. Film se nesl ve stylu nějaké tupé teenejdžrovské komedie. Řešili se především vztahy, kdo, kde, s kým, s kým ne a proč. Jednou za čas byla scéna, která posunula celý děj dopředu. Jenže to mělo být naopak. Měl to být film s atmosférou strachu, film o temné době, s mnoha věcmi, které děj popoženou, s mnoha bojovými scénami atd. A občas to proložit nějakou vtipnou scénou. Ne naopak.
Ve filmu byla spousta perfektních scén vypuštěna, jako souboje studentů a učitelů proti smrtijedům, další vzpomínky, spousty informací o Voldemortovi, spousta postav naprosto vypuštěna, nebo velmi "ořezána". Naopak se zbytečně moc věnoval vztahům jednotlivých studentů.
Kvalita knih postupně stoupala, až vygradovala perfektním sedmým dílem. Bohužel kvalita filmů díl od dílu klesá. Fénixův řád byl absolutně o ničem, Princ dvojí krve je na tom podobně. Doufám, že závěrečný dvojfilm udělají jinak a mnohem lépe.

25. července 2009
avatar uživatele
80 %

Jako jedna z těch, kteří ne jednou četli celou sérii, jsem se neubránila srovnávání. Musím se přiznat, že na filmu mi nevadilo tolik věcí. Byla tady ovšem jedna scéna, která mi opravdu vadila a to bylo vypálení Doupěte. Dále, občas mi připadalo, že trošičku přeskakujeme v ději a jak už to v těhle filmech podle knih bývá, není nám vysvětleno úplně vše, abychom se dokázali ve všem vyznat. Taky milostné okamžiky a tyto scény byly příliš dlouhé a možná až moc nepříjmené, ovšem člověku na nich zůstane úsměv na tváři. Abych ale jen nekritizovala. Velice se mi líbil úsek s Felix Felicis, velice se to podobalo knižní předloze a také Tom Felton zahrál svou roli více než dobře. Šestý díl je už hodně temný. Vadil mi možná ten konec, ale uvidíme, jakých způsobem se naváže dvou dílný poslední film.

25. července 2009
avatar uživatele
50 %

sklamani

harry a princ dvoji krve mne sklamal knizku tohoto dilu sem necetl ale v traileru mne nabrali na akcni bytvi v londine kde se zritil most a kdys sem byl v kine nic takoveho tam nebilo nevim proc ale proste ne a chtel bych vedet jestli to v kine mnel s touto casti nebo ne na tento dil sem se tesil ze vypadal strasidelne a ze to uz nebude tak komedicke a ze tam bude hodne akce a cast kuli niz sem se na film tak tesil tam nebila a nechapu proc v traileru to je zaberi na nichz se most zhriti a nicise ulice londina a harry v metru jak kouka skrze skolo na brumbala tyto scenky tam vubec nebili
http://www.sms.cz/film/harry_potter_a_princ_dvoji_krve/ukazka zde je odkaz na trailer ktery sem videl

24. července 2009
avatar uživatele
80 %

Harry Potter a Princ dvojí krve, tak dlouho jsme na něj všichni fandové čekali, a konečně jsme se dočkali. Po tolika dílech, kdy každý je něčím novým, a hlavně neokoukaným, se už nedá opravdu hodnotit každý díl zvlášť, spíš na Harryho Pottera pohlížet jako na celek! Doposud každý díl se mi líbil, ať už méně, nebo více, ale líbil. Princ dvojí krve není vyjímkou, ale přitom přináší do celé série o Harrym Potterovi něco nového. Co nového myslím? Celý děj je více založený na vztazích, víc se řeší "kdo, s kým, kde a za kolik", než aby se bezhlavě šermovalo kouzelnickými hůlkami. Je teď na každém divákovi, aby si to pobral podle svého. Mně se takový "lidštější" přistup zamlouval, a těch kouzelnických soubojů tam pár bylo, takže se dočkala i druhá strana. Dokonale prošpikované humorné scény byly tentokráte snad daleko lepší jak kdykoli předtím, ani se nemuselo jednat vysloveně o slovní hříčky a vtípky, situační komika byla perfektně zvládnutou záležitostí. Správná temná atmosféra, stejně jako u Fénixova řádu a pár lekaček, kdy i když víte, že se leknete, tak si úlekem přesto málem krápnete do trikotu (pozn. názoristky: cvrknete do kalhot:o)). Známé herecké obsazení opět nemělo ani čím překvapit. Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint podali své standardní výkony a žádný z nich výrazně nevyčuhoval svým hereckým uměním z davu. Nemám dále co dodat. Mile mě překvapila postava Draca Malfoye v podání Toma Feltona. Kdysi nenápadný mladíček, který svým chováním vzbuzoval odpor, se nám herecky vyvinul a pokud ho nesežere něco malého, bude z něj něco velkého. Dokonce už i vypadá na svoje roky! A nesmím opomenout brilantní výkon, brilantního herce, který pobaví už i svým zjevem a to ani nemusí promluvit. Ano, řeč je o Alanu Rickmanovi (Severus Snape). Tentokráte i s umytými vlasy, ale přesto stále dokonale záporný, neskutečně zábavný a nejlépe charakterově vykreslený. Shodly jsme se s drahou sestrou na tom, že sedmý díl obrečíme a do kina jdeme (nadvakrát) s ohromným balením kapesníků. To, že se film naprosto do puntíku nedržel knižní předlohy, to ať veme čert. Nemůže se nikdy povést obsáhnout celý děj knihy do téměř tříhodinového filmu, to ať se na mě nikdo nezlobí. Já jsem ráda za tu verzi co jsem viděla, dovedla mě rozesmát, vylekat, napnout jako malé trenky a velkým plusem (i když na hodnocení to příliš vliv nemá), byl relativní klid v kině, kdy jsem si dovedla i přes ty davy film vychutnat. Na to, kolikátým už je Princ dvojí krve pokračováním, si stále udržuje kvalitu a dovede diváka zaujmout. Dávám krásných 80%, cokoli víc by bylo přehnané, cokoli méně by prostě bylo málo. Skvělý zážitek, můžu jenom doporučit!

24. července 2009
avatar uživatele
70 %

Ucházející

Tak já se před chvilkou vrátila z kina. Šla jsem na to 3D, ale šokovalo mě, když to bylo jen prvních ani né 20 minut. Pak naznačili sundat brýle a zbytek byl obyčejný. Ale teď k filmu.

Asi jsem od toho čekala trošičku víc. Neříkám, že byl vyloženě špatný, to ne, ale něco tomu chybělo. Líbily se mi ty vtipné scény, Rupert byl prostě skvělý. Emma byla tak nějak stejná, jen jsem se zasmála u té scény, kdy vařili ten lektvar, aby získali Felix. To bylo úžasně zahrané... Ten její výraz (Kdo viděl, pochopí.) No a Dan... zahrál to dobře.

Šestý díl je tak nějak obecně o ničem, jen má nastínit blížící se dobu temna, či jak to říct. Taková vsuvka mezi pátým a sedmým dílem.
Narcissa v podání Helen nebyla špatná, ale ani nijak extra vynikající. Jako Cissa ušla, jsem s ní celkem spokojená.

Co mě ale hodně zklamalo, byl ten konec. Hodně nastínili Dracovo snažení se skříní, ale pak šli prostě smrtijedi k Borginovi a Burgsovi (neznám správný název) a objevili se v Bradavicích, kde si vylezli na věž a chvilku kecali. Nevím, ale nepřišlo mi, že by tahle scéna byla delší, než pár minut. Maximálně tak pět. Konečný souboj bych taky nazvala urychleným, protože jediné, co se tam stalo bylo, že Bella zapálila Hagridovu hájenku, pak je Snape poslal pryč, odrazil Harryho kletbu a prozradil, že on je ten záhadný Princ dvojí krve.
A hle, najednou úplně odlišná scéna, kdy Hermiona řekne Harrymu, že půjdou s ním, pohled na obzor a... konečné titulky.

Film nebyl dokonalý, ale narozdíl od FŘ se neskákalo od scény ke scéně, ale bylo to trochu víc propojené. Jinak prostě taková vsuvka. Dalo se na to dívat, ale ten dabing mi přišel příšerný. Copak šestnácti-letý Tom může mít hluboký hlas jako třicetiletý chlap?

Nijak mě to nenadchlo, ale jak říkám, dalo se na to dívat a ráda to znovu zkouknu, až vyjde DVD, kde se na to podívám bez dabingu. Spousta hlášek je totiž ztracena díky překladu, a zkrátka to tak nevyzní.


PS: Všimli jste si, že už se ani neobtěžují změnit Alanovi Rickmanovi oči na černé?

24. července 2009
avatar uživatele
70 %

HP6

No, celkový dojem z nového dílu Harryho Pottera mám vesměs dobrý, každopádně když si vzpomenu kolik "drobností" mi na filmu vadilo musím konstatovat, že nejlepší díl série to bohužel není. Oproti předchozím dílům (až na pětku) se polepšil v tom, že celkově na mě působí dospělej i přes to šílené množství puberťáckých scén :) Ačkoliv vím, že prostě není možné natočit film podle 500-stránkové knížky tak, aby se tam vešlo úplně všechno, tentokrát si pan Yates až moc pohrál s některými scénami-pár z nich změnil, pár připsal, plno (pro mě důležitých) uplně odstranil a to je největším mínusem filmu. Uznávám, že i v knize se hodně řešila láska mezi Harrym a Ginny, Ronem a Hermionou (či Levandulí) atd, ale bylo to tam zpracováno takovým způsobem, že mi to vůbec nelezlo na nervy, právě naopak- Ginny a Harrymu jsem dost fandila:) Ve filmu však byl jejich vztah až otravný, nestačila jsem valit oči když Ginny Harrymu zavázala tkaničku :D, ani scéna s jejich prvním polibkem nebyla příliš vydařená. Dále bych mnohem více rozvinula záhadu ohledně Prince dvojí krve-to že Harry podle jeho knihy připravý lektvar, ublíží Dracovi nakonec se onen princ dvojí krve jen tak mezi řečí přizná, že je to on mi přišlo prostě odfláknuté. Dále viteály- Brumbál v šesté knize dal Harrymu plno vodítek ohledně viteálů díky svým vzpomínkám, tady však plno výletů do myslánky chybělo, tak jsem zvědavá, jak si s tím pan režisér v dalším díle poradí. To, co mě zklamalo asi nejvíc byl závěr filmu. Když ve filmu zemře jedna z hlavních postav, plno lidí brečí zatímco v knize to dokáže rozbrečet málokoho. Tady tomu bylo (alespoň u mě) úplně naopak-u knihy jsem brečela jako želva, u filmu nikoliv-myslím že smrt oné postavy by si zasloužila mnohem víc prostoru-já osobně ji hned po Harrym považuji za nejdůležitější postavu tohoto celého Potterovského příběhu. Namísto závěrečného boje se smrtijedy si smrtijedi prostě jen nerušeně pláchli. Ach jo... Každopádně jak už jsem řekla-aby se do filmu vešlo vše co si představuji, musel by být film dlouhý minimálně 5 hodin takže pan Yates neodvedl vůbec špatnou práci:) Mám-li se zmínit o hercích tak jen podotknu, že D. Radclife mě překvapil- jeho herectví začínám přicházet na chuť :) R.Grint vtipný jako vždy, E. Watson dle mého názoru jako obvykle přehrávala. Ale už si zvykám :) Poslednímu Harrymu bych dala asi 75%, prozatím zaokrouhlím dolů, po opakovaném shlédnutí uvidíme:)

23. července 2009
avatar uživatele
50 %

Nuda

Stejně jako v 5 díle se děj vleče a zíval jsem nudou. Některé chvilky byly pěkné to ano, ale některé zase zbytečné. Konečně se něco začalo dít až když Harry s Brumbálem šli pro viteál. Už jsem si říkal že to začíná nabírat obrátky, jenomže konec naprosto odfláknutý. Když jsem četl knížku tak jsem si hned představoval jak velkolepě se dá natočit souboj v Bradavicích a Harry vs Snape, ale že to tak rychle odbyde to jsem ani v nejhorším nečekal. Smrtijedi přišli a hned odešli - to tam ani nemuseli tak složitě chodit, protože vlastně nic neudělali, že? A kde byl Brumbálův pohřeb? A další věc kterou nechápu byl ten útok na Doupě. Naprosto zbytečný, místo toho se mohl režisér vyřádit v soubojích na konci. :-(

23. července 2009
avatar uživatele
60 %

Povrchné

S najlepšou kamarátkou chodievame vždy na HP-predpremiéry, no tento rok sme to kvôli "odcestovaniu" nestihli ... tak sme si aspoň kúpili lístky, aby sme mohli ísť hneď, ako to bude možné. No ... v novembri mi dosť liezlo na nervy, že to preložili až na júl, veľmi som sa na to tešila ... myslela som si, aké to bude super, akčné a ešte neviem čo ... a veľa som sa tešila na záverečný súboj. Odhliadnuc od toho, že ma po dvojhodinovom sedení žrali mrle, bola som sklamaná na takmer plnej čiare. David Yates a Steven Kloves to podľa mňa odflákli. Ledva skĺzli po povrchu knihy, veľa vecí pridali a veľa odstránili ... tí, čo nečítali knihy hovoria, že je to ťažké na pochopenie a tí, čo čítali, sú sklamaní. Ja som od toho čakala oveľa viac. K hereckým výkonom ... Draco aj Snape boli super, tiež Hermiona a Ron v scéne s elixírom lásky a Harry s felix felicis :D Veľa som sa nasmiala ... ale bohužiaľ ... nie je nič nad knihu. Komerčnosť a americký teen-nádych tomu tiež veľa nepridáva.
P.S.: Umierala som pri scénach s Ginny a Harrym. Tá šnúrka od topánky ... ehm :D

23. července 2009
avatar uživatele
70 %

Jen krátce,

protože předešlé příspěvky jsou tak obsáhlé a vyčerpávající, tak se tedy v hodnocení nebudu opakovat a za sebe jen souhlasím s názory, že film byl odlehčený humornými momenty a hláškami a i s tím, že pojem "Princ dvojí krve" nebyl téměř vůbec nijak rozveden. No uvidíme, jak dokonale nás překvapí poslední díl.

23. července 2009
avatar uživatele
80 %

Co se dá s jistotou říct o tomto filmu je, že rozhodně nepostrádá vtip. Ostatní už je na pováženou. Scénář se dost podstatně odchýlil od předlohy, což by tolik nevadilo, kdyby se ve filmu neobjevovaly scény celkem zbytečné (vypálení Doupěte) a poněkud nesmyslné (Harry jde s Ginny schovat učebnici lektvarů). Mezi nimi občas problesknou ty vynikající (zvláště díky kameře), které se však stanou tak rychle, že je skoro nevnímáte. Princ dvojí krve ve finále nepůsobí příliš celistvě (jako by si tvůrci šetřili všechno na poslední díly), přesto, za těch pár skvělých komických scén stojí.
PS: Podruhé působí mnohem lépe.

21. července 2009
avatar uživatele
40 %

Velké zklamání

Knížku šestku mám nejradši, má děj, spád, napětí. Nic z toho nemá šestka film. Je to ukecané, dlouhé, nudné, ale hlavně - netuším, proč tvůrci měli potřebu toho tolik pozměnit! Nemám nic proti drobným odchylkám, ale tohle je fakt příliš - a navíc úplně zbytečně! Jediné, co mohli aspoň naši dabéři změnit k lepšímu oproti knize, je to odporné a velmi diskutované slovo "muckat", ale ne, to tam nechají... Co oceňuji, je humor, který to aspoň trochu prosvětlí, stejně jako jsou úžasně zahraní Snape, Křiklan a Draco (scéna se smrtijedy na věži a samotný onen Snapeův čin je to jediné dokonalé na celém filmu). No, Yates to podělal. A to si vůbec nedokážu představit, co dokážou scénáristi se sedmičkou, kterážto knížka je už sama o sobě dost slabá...

21. července 2009
avatar uživatele
90 %

Harry 6

Na film jsem se těšila již od léta 2008, pak se ukázalo, že premiéru posunou až na léto 2009, už to mě sklamalo. Když jsem se konečně na film dostala, tak se mi zdál hodně krátký, oproti knize tam chybělo plno zajímavých scén. Jsem ráda že se do filmu promítla i láska, ale nic se nemá přehánět a mělo by to vyvážit více napínavých scén o kterých v knize nebyla nouze. Na konci mi chyběl boj proti smrtijedům, kteří pronikli na hrad a samozřejmě Brumbálův pohřeb. Film přesto hodnotím 90% protože Harry je můj oblíbenec a dokážu přimhouřit oči:-). Už se velice těším na 7 díl a doufám, že když si ho rozdělí na 2 části dokážou to co nejlépe vystihout.

21. července 2009
avatar uživatele
90 %

Po celou dobu filmu se mi to fakt hodně líbilo, ale na konci jsem si uvědomila, kolik tam toho chybělo...Film se jmenuje princ dvojí krve a přitom tam o něm skoro nic řečeno nebylo, a taky závěr byl trochu nelogický, chyběla tam nějaká závěrečný boj nebo bitva, ale jinak to bylo hodně vtipné a líbilo se mi to.

21. července 2009
avatar uživatele
100 %

Harry Potter a Princ dvojí krve

film sa mi veĺmi páčil. Najmä zábavné scény, ktorých tam bolo skutočne veľa a omnoho viac ako v predchádzajúcich filmoch. Nepáčili sa mi však scény s Bonnie Wright jej postavy Ginny pretože v knihe som ju vnímala celkom inak. Každopádne nezmenilo to môj názor na film, že je ide o najlepší zatiaľ sfilmovaný Harry Potter film.

21. července 2009
avatar uživatele
100 %

No podle mě to byl absolutně nejlepší díl Harryho Pottera. Skvělej byl Malfoy, Snape, Bellatrix a smozřejmě Ron. I Harry byl teďka slušnej. No a že se to rozcházelo s knížkou? To je fuk ne? Je to film založenej na knížce a kdyby to bylo přesně podle ní, nic by vás v tom filmu nepřekvapilo. A absence bitvy? Nemyslíte, že by bylo těch bitev moc? Myslím, že v sedmičce si jí užijeme ažaž a takhle by se to opakovalo.

21. července 2009
avatar uživatele
100 %

:)

sice mým nejoblíbenějším dílem asi zůstane Vězen z Azkabanu, ale "6" byla podle mě neskutečně dobře udělaná.. tak jak mě zklamal Ohnivej pohár i Fénixův řád, docela sem se dalšího dílu bála, ale byla sem velmi mile překvapena.. ještě se mi nestalo, abych se tak moc v kině smála jako ted.. už se těším, až si to v kině zoopáknu..

21. července 2009
avatar uživatele
80 %

Dva druhy Krve

Na film jsem se velmi těšil, ale dostal jsem se na něj až nyní. Musím říct, že potom co jsem četl knížku a dohrál PC hru mě to trochu zklamalo. Některé dialogy mi přišly zbytečné, ale některé mě pobavily i rozesmály.Výkony herců byly skvělé stejně jako efekty a hudba. Také mi tam chyběly některé části knihy ale tohle je film a film není kniha. Dal bych 100% ale jak jsem již psal některé směšné scénky mi nepasovaly k daným osobám (-10%) a mrzelo mě že jsou vynechané části knihy (-10%). Již se těším na 7 !!...

21. července 2009
avatar uživatele
30 %

Tato "potterovka" patří u mě k nejslabším vůbec. S knihou to nemá společného téměř nic, navíc nechápu, jak mohli přidat scénu se spálením Doupěte. Navíc byl tento film strašně rozkouskovaný, jak poslepované scény, které na sebe ani nenavazují. Někteří herci vypadají jako kdyby se jenom naučili scénář a pak ho odříkali-hraní nulové. Jedonou záchranou byly sem tam vtipné a výřečné scénky, které tento film nadzvedly a dobří herci, kvůli kterým má cenu se na něj podívat.

20. července 2009
avatar uživatele
50 %

To snad ne!

Ti co utvořili další díl Harryho asi zřejmě nečetli knihu. Jsem opravdu velký fanoušek Harryho a dost jsem očekávala a také jsem byla dost zklamaná :(. Třičtvrtě filmu bylo jinak, zbytek chyběl. Doufám, že další díl bude mnohem lepší. Ale uznávám, že efektky byly dobré a Tom Felton ztvárnil ustrašeného Draca dokonale, ale toť vše.

20. července 2009
avatar uživatele
80 %

Po zkušenostech s prvními pěti filmy se mi velmi vyplatilo přistupovat k šestce s rezervou. Opět spousta věcí chybí, opět je spousta věcí jinak. Upřímně by mě zajímalo, jak dění pochopili lidé, kteří nečetli knížku. Ale to je nakonec jejich problém. Vtipné hlášky mě velmi pobavily, oceňuji. I proto vyšší hodnocení. Otázka ale je, jestli dojem, že se celé kino smálo, je ten, který bych si zrovna z tohoto dílu Pottera chtěla odnést...

20. července 2009
avatar uživatele
80 %

Předposlední Harry PPotter

Na další pokračování Harryho jsem se opravdu těšila, zvlášť po pátem díle, ve kterém byl zajímavý konec....ale po skončení filmu ve mě zbyli jen smíšené pocity. Čekala jsem víc.. Film byl sice pěkný, některé momenty opravdu vtipné, ale celkový výsledek se mi zdá nic moc. Snad sedmička bude lepší, protože knížka byla opravdu dobrá.

20. července 2009
avatar uživatele
Irys
...
40 %

Nikdy víc

Tento film se mi fakt nelíbil. Přišlo mi, že to celé bylo o vztazích. Navíc se skoro furt kecalo, kecalo a kecalo. Pořádný souboj tam nebyl žádný. Pár vtipných momentů tam sice bylo, ale jinak NUDA! S knihou ani nechci srovnávat, protože to by bylo nadlouho. Jediné, co ten film zachránilo, byly kostýmy. A to, že Snape měl umyté vlasy, byl fakt vrchol.

20. července 2009
avatar uživatele
100 %

Na túto potterovku som sa riadne tešila a môžem povedať, že sa mi páčila. Tesne predtým som dočítala knihu, takže môžem porovnávať a je pravda, že niektoré veci pomenili a vynechali, ale všetky scény, na ktoré som sa tešila tam boli, len škoda, že tam nedali Dumbledorov pohreb. A hoci mal ten film okolo 2 a pol hodiny zdal sa mi krátky a pozrela by som si ho ešte raz.

20. července 2009
avatar uživatele
70 %

no čekal sem bitvu...

taky sem četl knižku a tak sem se těšil na konec na sthujcí bitvu a ono nic.. važně to spiše naštve čtenaře knižky protože to je vice sladák pro nactilety než cokoliv jinýho.. fakt me mrzi konec protože se mito libilo ale absence bitvi me vazne otravila a proto to ma u me 70%..

19. července 2009
avatar uživatele
90 %

???

Šestý díl je knižně řekl bych nejlepší. Ve filmu toho hodně chybí, něco je jinak.. ale jestli jste někdo čekal, že do 150 minut narvou celou knížku, tak jste dost naivní. Mně se film líbil a kdo to nečetl, bude mít alespoň důvod si to přečíst.

19. července 2009
avatar uživatele
40 %

...

no, tak knížka byla rozhodně zajímavější, bylo tam toho mnohem víc, myslím že ve filmu byla tak slabá polovina z knihy. Ale nebyl to vyloženě špatný film... byl koukatelný... a některé scény byly fakt zajímavé. A navíc :D kdo viděl trailer, tak mylsím že viděl ty nej. scény filmu xD

19. července 2009
avatar uživatele
90 %

Která strana mince???

Mně se naopak tento díl líbil mnohem víc než Order of Phoenix či vězeň z azkabanu. Trochu to bylo přisládlejší, k tomu nemám, co dodat. Ale i sama Rowlingová dává v knížkách milostnému potencionálu hrdinům celkem zpozorovatelný postoj. A v pětce (knižní) jsem měla dojem, že plavu v limonádě. Ale u pátého filmu se to nějak nepodepsalo. Zřejmě se pokusili určité milostné dírky z minulých dílů zaplácat nyní. Nějak mě nenapadá hodnotná kritika, protože je to šité na míru jak tvůrcům, tak divákům. Nahromadilo to prachy, a já jsem odcházela příjemně naladěna. Everybody wins.

19. července 2009
avatar uživatele
80 %

Zajímavé...

Tak knížku jse mnečetl a bylo to docela v pohodě, i když čekal jsem víc akce..;) jednou za celý film jsem se lekl a na to, že jse mbyl na půlnoční premiéře, tak jse mdoufam že tam nebudou nudná místa, ale byli..;) prostě nic extra, ale jelikož mám Harryho docela rád, tak si zaslouží těch 80% ;)

19. července 2009
avatar uživatele
80 %

Šestý díl jsem toužebně očekával minimálně rok dopředu, a i když nepatřím mezi nejoddanější fandy, kteří jsou schopni vyjmenovat z fleku desítky kouzel, Potterova dobrodružství mi nejsou lhostejná. Nejdříve mě tvůrci ohromně naštvali přesunutím premiéry o několik měsíců, nic naplat, nedá se nic dělat. O to více jsem byl nervózní a napjatý. První trailery mě dostaly, tudíž jsem prostě musel zajít do kina, jen jak to šlo. HP6 je zatím jediná knížka ze série, kterou jsem nečetl. Nějak do ní nemám chuť ani odhodlání, proto jsem očekával, že jak někteří píší, budu mít z filmu guláš. Naštěstí se tak nestalo, ono ani není, co nechápat. Tudíž diskuze o nesmyslném skákání z jedné nesouvislé pasáže do druhé, mi připadají směšné. Příběh je krásně celistvý. Probíhá v něm několik dějových linek, čímž mě mile překvapili. Srovnávat první a šestý díl prostě nejde. Z těch malých děcek nám vyrostli puberťáci, toužící po lásce. Tím se otevírá obrovský prostor panu režisérovi. David Yates, se zkušenostmi z Fénixova řádu, nejenže úhledně přenesl tuto náplň na plátno, on ji dovedl takřka k dokonalosti. Přiostřené vztahy nepůsobí rušivě, naopak se u nich od srdce zasmějete. Na jedné straně tedy romantická vložka, na straně druhé kvalitně vyobrazené zápolení Draca Malfoye se sebou samým. Dospívání neplodí jen samé hezké věci. Takže se nám rýsuje jedna z nejlepších postav ve filmu. Sám Tom Felton zahrál svojí úlohu bravurně. Dokázal, že není jenom uhlazený frajírek, za kterého jsem ho měl. Opravdu herecky vyzrál. Když si to tak vezmete, pořád máte jenom obehraný boj dobra se zlem, jenomže jiný HP být nemůže. Mění se „pouze“ stylizace posouvající se čím dál tím více tajemnu. K tomu jsou potřeba nejen nápady, ale hlavně počítačové triky. Jak je dobrým zvykem, pořád se zkvalitňují, hold technologie jdou dopředu. Efekty jasně tvoří vodítko, abyste si to užili, jejich podoba působí samozřejmě nádherně, leč akce zas tak famózní není. Nějak mě nedokázali ohromit „strhujícím spádem“. Za nejlepší scénu považuji famfrpálový zápas, a takhle tomu být určitě nemělo. 4. díl byl v tomto ohledu lepší, takže krok až moc zpět. Jenomže si mě získali grandiózním koncem. Tady se ukazuje nepoměr, jelikož pro ty, co četli předlohu, představoval zklamání. Já nic dopředu netušil a dojemné chvilky na mě měly takový dopad, jako když v Pánovi prstenů 1 „zemřel“ Gandalf. Souhrnem: Já osobně hodnotím toto pokračování jako velmi povedené, dokázalo překvapit, nenudilo, do puntíku splnilo pověst nabytou předchozími díly, představilo pár nových postav v čele se sympatickým Jimem Broadbentem jako Horácio Křiklan, nebo navázalo u mé oblíbenkyně H. B. Carter. Jedním slovem, spokojenost! Jen proboha doufám, že je nenapadne zase taková myšlenka, jako přesunout premiéru dalšího, již dnes natáčeného projektu, o takovou dobu.

19. července 2009
avatar uživatele
90 %

HP 6

Takže - na tenhle film jsem se moc těšila, jako na všechny ostatní filmy o HP, ale zase na druhou stranu jsem čekala, jak z kina budu odcházet zklamaná, jako to třeba bylo u 3. nebo 5. dílu... jenže tentokrát jsem rozhodně zklamaná nebyla... už jenom ta úvodní scéna s tim "náletem" na Londýn byla prostě špičková :D Ron tam byl nejlepší a nejvtipnější, jeho ksichty a hlášky byly prostě super jako vždycky (jak sežral ty bombóny a pak jak u Křiklana spadnul z toho gauče, joj :D:D:D), Hermiony mi bylo moc líto, chudák holka :'( ... taky Draco svojí roli zahrál dobře (scéna v koupelně)... nejlepší scéna pro mě byla ta v tý jeskyni, když Brumbál musel vypít ten lektvar, to jsem měla fakt na krajíčku, no a to, co se stalo potom... radši nevzpomínat... jen mě štve, že na konec nedali tu bitvu, Hagrid tam skoro nebyl, na Tonksovou tam taky trochu zapomněli (jako byla tam, ale víte jak :D), jinak všechny důležitý věci tam rozhodně byli ;) ... a taky jsem byla šťastná za stejnej dabing (na ten jsem fakt asi úchylná :D) ...prostě tenhle film mě dostal a chci ho vidět znova!!! Doporučuju všem!

19. července 2009
avatar uživatele
80 %

Tolik jsem se na tento film těšila a byla jsem opravdu velice nadšená :o), sice mě v kině překvapila přestávka se kterou jsem nepočítala, ale ta mi film příjemně rozdělila do dvou částí. Musím říct že do přestávkz, tedz první půle, se mi velice líbila, byla nabitá plno žerty a vtipnými scénami, že jsem se neustále smála. Druhá část pokračovala stejně, ale závěr mě zklamal, proto ta ztráta 20%. Ty smrtijedi mě opravdu zklamali. :o(

19. července 2009
avatar uživatele
30 %

S.R.A.Č.K y

Horší film jsem letos neviděla.A jsem si jistá že ani neuvidím.Jsem fanda Harryho,ale u tohohle filmu jsem skoro usla.Měl to být nejstrašidelnější film.Bála jsem se akorát toho že se z toho pobliju.Těch 30% je za tu ohňovou šou.Na tu jedinou se dalo koukat.S knížkou to mělo společný jen název.Vypadalo to že herci asi dostali malý honorář,tak se moc nesnažili.A celkově my přišlo,že na tom filmu chtěli ušetřit.Na další díl určitě do kina nepůjdu,raději si to stáhnu z netu.Chtělo by to změnu režiséra.

19. července 2009
avatar uživatele
40 %

pravda

sandruskax: konecne niekto kto si mysli to iste...YATES stoji za ho*no 5. diel celkovo dobabral a preto som sa ani na 6. diel netesil ked som zistil ze to bude rezirovat on...v 5. dieli dost toho vyhodil a v sestke by sa dalo hovorit o tom co tam nechal nedal tam koniec pohreb nedal tam PROSTE nic ved HP nevie ani co ma hladat v relikviach smrti ale v knihe mu to Dumbledore vsetko ukazal ale tak tu tie tu nic nebolo tu bolo len ze co je to horcrux a na ten som aj celkovo zabudol a nanho som sa najviac tesil...skoda z najlepsej kniznej casti urobit najhorsiu filmovu bez pribehu :(...skoda no

19. července 2009
avatar uživatele
60 %

Ještě teď si moc dobře pamatuji, jak jsem byl naštvaný, když se premiéra HP 6 přesouvala o více jak půl roku. Od té chvíle je tento film nejnavštěvovanější na tomto webu a já se tomu ani vůbec nedivím. Jeho skalní fanouškové si určitě pořídili rezervace do kin měsíc dopředu, vždyť i já jsem byl pln nadšení, když jsme šli dnes do kina. Dokonce jsme šli na 3D verzi, tak jsme se na film těšili a vyhodili jsme mnohem více peněz jen kvůli čtrnácti minutám takovéhoto zážitku, ale je pravda, že když tato doba skončila, měli jsme obraz mnohem větší. Nicméně to dělám velmi nerad, ale ani ten nejočekávanější film celého roku mě neuspokojil zdaleka tak, jak bych to očekával i si přál. Začátek byl velmi slibný. Vždyť jsme před sebou měli nového HP, navíc nám zážitek vylepšoval již zmiňovaný rozměr. Smrtijedi zničili most, udělali paseku i v kouzelnické části Londýna, zkrátka jsem se nemohl dočkat nové zápletky. Nemohl jsem se dočkat taky proto, že jsem šestý díl vůbec nečetl. V první řadě se vrátím k Harry Potterovi samému. V prvních dílech to byl ještě kluk, který ovšem používal stejné výrazy a choval se úplně stejně jako teď. Charakter se vůbec nemění, Harry je pořád ten samý kluk, který je věrný svým přátelům a je schopný všeho, kam až mu to meze dovolí. Ron a Hermiona dostali pro tentokrát dost prostoru. Ron zaválel ve Famfrpálu a u Hermiony jsme mohli pozorovat, jak jí na Ronovi skutečně záleží. Nejen to, ale i Harry a další tu měli takovou řadu aférek. Je vidět, že se scénář pořádně podíval na to, jak se dnešní teenageři chovají a čím se zabývají. Tento faktor byl také největší zásobárnou vtipných scének. V kině, které bylo pochopitelně naprosto přeplněné, se všichni diváci řehtali úplně všemu, co vyšlo z úst všech postav, když se děj trochu pozastavil. Nejvtipnější byla asi série scének, kde se Harry nalokal lektvaru štěstí. U pátého dílu jsem si pochvaloval, jak se děj vracel ke starým dočasným postavám. Jakmile jsem viděl třeba Remuse Lupina, zajásalo mi srdce, ale všechno se stejně zkazilo. Záporné postavy jako Belatrix L. se tu ovšem ukázaly, ale ani kladné ani záporné postavy nedostaly téměř žádný prostor. V jejich přítomnosti nastávala většina akčních scén, ale na můj vkus a vůči předchozím dílům jí tu bylo příliš málo. Nevím jak vám, ale nejvýstižnější přídavné jméno pro tento film je >plytký<. Když se rozpomenu, nevybaví se mi skoro žádná chvíle, kde by šel děj pořádně dopředu. Byl jsem šťastný za větší účast Draca Malfoye, ale ani on ani prof. Horacio nestáli pořádně za to. Tento film se nevyznačuje příliš charakteristickou atmosférou, celý je vlastně jenom o informacích a pár kratochvílích některých postav. Scházel mi tu Voldemort a pořádný děj. Není tu nic, co jsem nepochopil, ale až se mi film dostane znovu do rukou, musím si pár věcí připomenout.

19. července 2009
avatar uživatele
100 %

Jsem fanouškem Harryho takže sem se dalšího filmu nemohla dočkat a přesunutí o půl roku pro mě bylo utrpení.Abych řekla pravdu ti co to natočili podle mě četli knihu z projíždějící vlaku.Ale i tak podle mě byl film dokonalý.Nádherný efekty a spousta neuvěřitelně vtipných scén při kterých se celé kino rozeřvalo smíchy.Můžete si říkat, že s knihou to nemá nic společného ale každý musí uznat,že film stál za to.

19. července 2009
avatar uživatele
40 %

:(

Tak jak začít? Prostě sem od tohohle filmu čekala víc, byla jsem zvědavá, jak se s tím režisér popere, a podle mě to byl nejhorší díl ze všech.. Ve filmu jsem hodně postrádala důležité informace, které se objevili v knížce.. Jedno větou : Pro ty, kteří četli knížku je to film o ničem.. Samozdřejmě byli tam i super scény , např: u Doupěte v rákosí nebo na začátku se mi líbili smrtijedi letící ulicemi města.. Avšak se slibovaného hororu se stala komedie, nepopírám, že jsem se za celý film hodně nasmála, nejvtipnější byl snad HP po vypití tekutého štěstí.. Kamarádka, kterou sem vzala s sebou, ae vůbec něvěděla o čem je v některých chvílích řeč.. Také bych tam určitě přidala víc hodin HP s Brumbálem.. v knize mu ukázal víc vzpomínek a také se pokoušeli odhalit další skryté viteály.. teď však HP, narozdíl od knihy, newí co hledat.. a největším vecholem bylo, že neudělali pohřeb Albusi Brumbálovi.. !!! To mě hodně naštvalo.. V knize je to nádherně emocionálně popsáno, ae film tohle postrádá!! Všichni jen rozsvítili své hůlky, toť bylo vše... :-/

18. července 2009
avatar uživatele
100 %

temné a humorné..

Na šestý díl Harryho Pottera jsem se strašně těšila.Vynutila jsem si, že musím být na premiéře.Je to už dlouho co jsem četla knihu, takže nemůžu posoudit, jestli některé scény chybí nebo ne.Jak šlo očekávat,děj je temnější než předchozí díl, ale filmařům se padařilo mezi vážné scény dát vtipné, což film ještě zlepšilo.Nejlepší byl asi výkon Harryho, když vypil štěstí a Ron, poté co spořádal bonboniéru napuštěnou lektvarem lásky.Nebyla jsem jediná, kdo byl z filmu nadšený, prožívali ho všichni.hromadně se kino otřásalo smíchy nad humornými scénami, nebo bylo hrobové ticho, když Brumbál umřel...No, prostě byl to opravdu úžasný a povedenýn film,všem doporučuju, i těm kdo mezi HP fanoušky nepatří.

18. července 2009
avatar uživatele
40 %

Dvě a půl hodiny o ničem...

Pro mě je tento film zatím nejhorší z celé série.
Původně jsem se těšila, protože Fénixův řád se mi líbíl a myslela jsem, že Yates nezklame, ale bohužel....
Yatesovi slovo "akce" asi nic neříká, a je to vidět v celém filmu. Při útoku na Doupě jsem čekala aspoň něco zajimavého, ale po chvilce utíkání a a pár kouzlech podpálili barák - páni. Celý film mi přišel o ničem a kdybych nečetla knížku, vůbec bych nevěděla o co v něm jde, skáče to páté přes deváte a Radcliffe se ještě u toho tváří jak tupec.
Ale aby to nebylo jen o mínusech (které u mě rozhodně převládají), tak pojďme si pohovořit o nějakých kladech - hlavně bych chtěla ocenit Ruperta Grinta, který je odteď mým oficiálně nejoblíbenějším hercem.
Každopádně, i když to byla blbost, byla to aspoň vtipná blbost a "zfelixovanej" (čti zhulenej) Potter je nejlepší část z celého filmu :D
Takže v závěru dávám 40% za vtipy a Ruperta :)

18. července 2009
avatar uživatele
80 %

Harry je moje srdcovka...knihy, ne filmy. Proto jsem zvědavá na každý filmově zpracovaný díl. Ze začátku jsem díky zprávám ze zákulisí byla hodně skeptická, ale náhodou to zas tak moc nepokazili:) Daniel teda nic moc, občas to bylo moc trapné, ale myslím, že celkově to předčilo má očekávání. Zvláště Jim Broadbent jako Křiklan a Helen Bonham Carter jako Belatrix se moooc povedli:) Konec mohli teda udělat líp, aspoň prodloužit, když už se teda nechtěli držet předlohy. Další věc, co bych vytkla, je přehnanost. Nevím, jestli záměr byl zvýraznění té či oné chvíle...ale to se rozhodně nepovedlo, naopak to kazí celkový dojem z filmu. Taky se mi nelíbí, že žáci chodí v civilu, to by jim v Bradavicích nedovolili:) Naopak se mi líbí kamera, zvláště v některých scénach...těžce efektní. Ale prostě...takové knihy by se zfilmovávat neměly, neb nikdy nedosáhnou ani zdaleka takové kvality jako předlohy. Ale byznys je holt byznys.

18. července 2009
avatar uživatele
0 %

0

Nejhorší film co sem kdy vyděl.Sem velkej fanda ale tohle...Zlatá kniha to i já mam lepší představivost.Těšil jsem se na pořádnej nářez(neverbální zaklínadla,bitva na hratě atd.)To radči pudu na krtečka i ten je líp propracovanej a akčnější než tohle.

U mě jásnejch 0000000000000000000000-la%
Prostě bléééééé

18. července 2009
avatar uživatele
100 %

Princ dvojí krve tak trochu jinak

Šla jsem do kina s určitým očekáváním a lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem se se netěšila. Na druhou stranu jsem jako vášnivá čtenářka všech dílů Harryho měla určité obavy. Považuji Prince dvojí krve za velmi specifický díl, který je dost temný a občas i mírně komplikovaný, určitě je v něm něco, co se těžko přenáší na plátno. Proto mě začátek filmu nepřekvapil. Temnost a strach byly nastíněny opravdu přesvědčivě. O to víc mě překvapila další část filmu. Ne že by knížce chyběl vtip, to určitě ne, jen je v ní vše tak kulantně uschováno. Za to film byl bomba a zjevně jsem nebyla jediná, kdo jsi to myslel. Diváci pravidelně bouchali smíchy a to je něco, co by od tohoto filmu asi nikdo nečekal. Musím říct, že režisér opravdu odvedl dobrou práci. Co se týče mých obav o srozumitelnost pro laické publikum, musím říct, že byly taktéž zbytečné. Vše bylo řečeno velmi jednoduše, ale výstižně. Pokud jde o konec, myslím, že též se velmi povedl. Brumbálova smrt byla natočena tak akorát, takže připravený kapesník byl téměř zbytečný. No a Snape byl jak jinak než přesvědčivý. Je opravdu výjimečné, že jdete do kina na vážný film a odcházíte s tím, že jste shlédli komedii mírně přikořeněnou sem tam temnými prvky. Takže jen tak dál...

17. července 2009
avatar uživatele
100 %

Harry Potter 6

V půlce filmu jsem si říkala, jak to tam ještě všechno můžou narvat, ale nádherně to tam všechno poskládali, že jsem jenom koukala. Myslím, že tam krásně poskládali vtipné scény s těmi temnými a romantickými. Moc se jim to povedlo. Také se mi moc líbil výkon HP, když použil Felix felicis a šel přesvědčovat profesora Křiklana. Sice mi tam chyběl Brumbálův pohřeb, ale bylo by to moc dlouhé. Což už ty 2,5 hodiny bylo dost dlouhý. Ale jinak se mi film moc líbil:-) všem doporučuju

17. července 2009
avatar uživatele
Vuci
...
60 %

Hmmm

Nejdřív sem chtěla nechat jen hodnocení bez komentáře, ale po tom co jsem přečetla ty 100%, tak si nemůže komentář odpusit. Hned na začátku řeknu, že tenhle díl se mi líbil ze všech nejmíň a zdá se mi nejméně povedený. První půlka byla sice vtipná a zasmála jsem se, to nepopírám, ale byla až přeplněná všim tim "muckáním", v druhý půlce sem čekala, kdy už teda přijde nějaká ta akce, která se bohužel až do konce filmu nedostavila v dostatečný míře. Sama jsem knížky přečetla několikrát a tudíž mi pochopení nedělalo problémy, ale kamarád, který byl v kině se mnou se v ději doooost těžko orientoval a blbej nebo pomalej určitě neni. Co ale stojí za pochvalu je za prvé scéna u Doupěte v rákosí se Smrtijedama, která sice v knížce není, ale hodila se a za druhé za skvělé herecké výkony Alana Rickmana, Radcliffa a Ruperta.

17. července 2009
avatar uživatele
80 %

Návrat kvality!

Konečně jsem se po dvou předešlých dílech dočkal něčeho, z čeho mně nebylo zle už po pár minutách. Začátek v mudlovském světě mě trochu znepokojil, ale jakmile došlo k přesunu do kouzelnického světa, bylo to, jak má být. Tento film se konečně blíží té vyspělé podobě, kterou měl mít čtvrtý a pátý díl, ale tam to bohužel selhalo. Humor není trapný a netlačí se ho tam víc, než je třeba. Přesto je ho uspokojivě dost a téměř u každé humorné scény jsem se pobavil, což je zázrak. Herci hrají, jak má být. Nikdo si před kamerou příliš nevyskakuje, jen aby ukázal, že on je ten nej, ale jejich projev je obdivuhodně zvládnutý. Velkým překvapením je pro mě Malfoy. Na jeho objevení se člověk těšil hnedle stejně jako na objevování Jokera v Temném rytířovi. Jeho představitel Tom Felton dobře vystihl duševní rozpoložení své postavy a ten malý prostor mu na to stačil. Hlavní trojice je bezchybná a jejich rozmluvy mají úroveň. Brumbál konečně není ten nervní dědek, který se hned rozčiluje, když není okamžitě po jeho jako ve čtyřce a Horacio Křiklan je super. Hudbu není třeba vůbec kritizovat. Není příliš výstřední a nesnaží se vystoupit z filmu, ale hezky ladí uvnitř dění a dotváří jeho náladu, která je dosti pochmurná a celý film působí skutečně temně. A temnota se zde nebuduje jen tím, že se utlumí osvětlení, ale ten film ji vytváří jako celek a funguje to. Výlety do Voldemortova dětství mají ten správný, lehce hororový nádech, který jsem pociťoval i při čtení. Škoda, že jich nebylo tolik jako v knize, ale tím se dostáváme k diskutované délce filmu. Harry Potter si totiž své tři hodiny zaslouží a pokud by byl film vyprávěn takovým stylem jako tady, bylo by to snad na stovku. Co jediné pořádně zklame, je samozřejmě konec. Hlavně ta část se zabitím. Tohle mělo mít takové grády, že by diváci nedýchali 10 minut před vyřknutím finální kletby. Je to škoda, ale i to se dá nakonec překousnout a já jsem s tímto výsledkem hodně spokojen. Snad to vydrží i s dalším zhlédnutím, na které se začínám hodně moc těšit.

16. července 2009
avatar uživatele
100 %

Princ dvojí krve

Film a děj /který všichni známe/ nemá chybu. Žasl jsem nad tím, jak přes napínavý a nekomický děj režisér vměstnal komické prvky. "Nejhecovnější" věta ? "On ti věřil" !

16. července 2009
avatar uživatele
80 %

Sklamanie :(

POZOR SU TU AJ SPOILERI: no tak tato cast bola dost sucha...a na to ze som precital vsetky knihy HP tak ma stve ze do Filmu nedali pohreb dumbledora a este to jak ho snape zabil...no tak to bolo uz vela ze harry sa skryl niekde prec a znicili celu scenu...a spomienky ukazali len asi tri a v knihe ich bolo omnoho viac, potom kniha od polovicneho princa no tak to meno sa tam spomenulo len tri krat tak potom ten kto necital knihu tak co ma z toho ze tam ani harry napoje nevaril len raz ale tie efekty boli paradne...no hej a este aby som nezabudol je tu Grayback. Keby nebola tyzden pred HP sutaz v radiu ze jak sa vola vlkolak baziaci po krvi tak ani neviem kto to je...ved ani jeho meno nespomenuli nic len ukazali plagat WANTED a tam bolo jeho meno ale inac nic...skoda taka dobra cast :( ale plus bolo ked vypil Felix Felixis - tekute stastie :D a jak sa rozpraval so slughornom tak to bolo asi najlepsie :D...a este tam bolo viac scen ktorymi som bol sklamany :( takych 60 - 100 % :D pravdu povediac cakal som ze tento diel cely pokazia a to preto lebo ho reziroval ten somar co aj 5 diel a ten bol asi najhorsi a taky o nicom a teraz dalsi diel ma tocit Yates tak pekne...mame sa naco "tesit" :(

a este chcem reagovat na ten nazor podomnou o tej hecovacej vete :D...neviem mozno si necital sedmicku tak v sedmicke zistis svoj omyl :)

16. července 2009
avatar uživatele
100 %

Nazor - hodnoceni

Zdravíčko, jelikož jsem se zůčastnil premiéry tak napíšu svůj vlastní názor.
Film je obsáhly a dobře dělany. Nechyby vtipne momenty, laska a to drama. Ve filmu je hodne chyb a změnených věcí oproti knize což je mi trošku líto.
Film se mi celkově líbil.

Mé hodnocení je 100%

16. července 2009
avatar uživatele
80 %

Harry Potter and the Half-Blood Pri

Už odmalička tíhnu k této sérii a tak jsem zkrátka musel tenhle film vidět. Na půlnoční premíéru se mi vážně nechtělo, tak jsem radši vyrazil až brzko odpoledne. Řeknu to tak, nečekejte ode mě nějakou velkou kritiku, protože to podle mě nebylo tak špatné! Jasně, nejlepší díl série to nebyl, ale i tak podle mě tenhle díl patří mezi ty lepší. Ti, co četli knížku budou asi zklamaní, ale já (ačkoli jsem přečetl celou sérii) až tak moc zklamaný nebyl. Ano, trochu mi to vadilo, ale to, co se rozhodli tvůrci ve filmu ukázat mi úplně stačilo. Všechno, co zde ukázali (jeskyni, flashbacky, romantickou linku) jsem si představoval přesně tak, jak to bylo ve filmu, takže se moje zklamání z pár vynechaných části trochu zmírnilo. Film je hodně zajímavý vizuálně a ta vizuální stránka filmu skoro zaslepila můj objektivní úsudek, až tak mě film "očaroval". :D Možná se některým nelíbilo nebo dokonce až příčilo, že film byl na trochu volnější vlně, že se tam až možná příliš řešily vztahy, ale mě to náhodou přišlo jako dobrý krok, neboť tvůrci si mysleli, že je knížka moc temná a tak se rozhodli děj trošičku "zpříjemnit". Přiznávám, že ve filmu bylo trochu moc scének tohohle typu a že se některé (ale opravdu jen některé) dramatické scény malinko odflákly, ale jak už jsem psal, filmy o Harrym Potterovi jsou moje srdcovky a tak jim dokážu něco i odpustit. Navíc všechny ty fórky nebo vtipné scénky mě opravdu rozesmáli, takže zde nebyly až tak pro nic, za nic. :) Konec se mi zdál trochu odfláknutý, ale po dvou a půl hodinách je Vám to už upřímně jedno. :D Herce moc řešit nebudu, protože se jejich výkony od ostatních dílů moc nemění. Tak alespoň k "nováčkům". Jim Broadbent je zkušený herec a umí zahrát cokoli. Tady to jde poznat, protože se své role zhostil skvěle. Jessie Cave byla taktéž skvělá a "stíhačku" zahrála s obdivem na to, že je to v podstatě neherec. Jedním dechem: "Né nejlepší díl série, ale rozhodně jeden z těch lepších. Komediální dějová linka byla dobrý tah, ale věnovalo se jí na můj vkus až moc důležité stopáže. Konec odfláknutý a dramatické scénky trochu odbité, ale je to moje srdcovka." Docela mě potěšila zpráva, že poslední díl bude rozdělen. Tvůrci (ač je to hlavně otázka peněz) chtějí poslední (a nejdůležitější) film zfilmovat pečlivě a nechtějí ho celý narvat do dvou hodin, takže jde i vidět, že k tomuto přistupují pečlivě a s úctou a to je dobré vědět, do budoucna. Normálně bych dal 70 %, tak to berte jako konečné a nezaujaté hodnocení, ale tohle byl sakra Harry Potter, takže dám 80 %.

16. července 2009

Nadšení. Tak by se dal popsat můj dojem z filmu. Knihu jsem sice četla, ale je to už moc dávno na to, abych si pamatovala všechny detaily, takže nemůžu říct, že bych ve filmu něco postrádala. Právě naopak! Překvapilo mě, kolik vtipných i napínavých scén dokázali do filmu vměstnat. Prostě naprosto povedené zpracování ;-)

16. července 2009
avatar uživatele
80 %

Jindra Hrnčíř a Princ s půlkou krve

Celý svět se šíleně žene do kin, aby viděl nový díl tohoto úžasného fenoménu. Já měl tu čest vidět první oficiální promítání našeho kraje a můžu říct, že to stálo za ty peníze. Oh ano, náš malý Harry nám už vyrostl a nemůžeme čekat cestu jeho pohádkovým dětstvím. Princ dvojí krve byl, jak se dalo čekat, také velmi tajemným dílem, ovšem je nutno říct, že ho filmaři dost způvabnili vtipem a všemi různými humornými momenty. Jistěže, budete se smát :) Musím Vám s lítostí oznámit, že obvyklý školní život a výuka už museli dokonale ustoupit před důležitějším dějstvím. Ne že by mě nezajímal celý příběh lorda Voldemorta, to ne. Ale uznejme všichni, že trocha toho uvolnění by vážně neuškodila, ačkoliv Princ dvojí krve na tom nebyl zas tak špatně jako jeho předchůdce. Je to asi ode mě dost dětinské, ale takových rozkošných chvil úlevy, jako scény s odvážným veverákem v Době ledové, se prostě nemůžu nabažit :) A v tvůrcům HP se už také několikrát povedlo vytvořit takové role. Od směšně arogantní postavy profesora Snapea až po prožití ročních období vrby Mlátičky. Jestli mi nerozumíte, prosím, nechte to běžet :-D To už moc odbočuji. Každopádně jsme se s mým kamarádem shodli, že tentokrát se filmařům konečně podařilo trochu vyvážit humor a tajemnou stránku příběhu. Co mi ale nejvíce kazí celkové hodnocení snímku je to, co znechutí asi každého poctivého čtenáře. Tím není nic ošklivějšího než vypouštění, ba dokonce přeměňování některých scén podle filmařova gusta. Ano, vím, že by byl ten film moc dlouhý, ale některým méně důležitějším částem přisuzovali dle mě příliš velkou roli na úkor těch zajímavějších. Ale to už je příliš velké sousto pro tak amatérského kritika, jakým jsem já.
Budete se pouze muset spokojit s tím, že Vám tento film vřele doporučuji a určitě u něj neodtrhnete oči od plátna/obrazovky :)
Mých 80% je zejména za skvělou vizuální podobu filmu a celkovou atmosféru. Ale mé celkové hodnocení dostalo opravdu těžkou ránu, když jsem si uvědomil, kolik scén bylo z filmu pozměněno a vypuštěno a naopak některé méně zajímavé části byly zbytečně protáhlé.

16. července 2009