home
Harry Potter a Kámen mudrců

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Krásný úvod

Obecně mám filmy Harryho Pottera ráda. Samozřejmě v porovnání se zbytkem je na jednu stranu tento film slabší. Pro dospělou osobu jako jsem já, je málo akční a moc pohádkový. Ale jako start to bylo velmi povedené. Navíc pomalu jako jediný film je dobrou kopií knihy. Protože pozdější filmy už se knihou jen minimálně inspirovaly.
Každopádně za mne 100%.

11. prosince 2012
avatar uživatele
E Š
...
100 %

Klasika!
Pre deti i dospelých príjemná oddychovka. A všetci musia priznať, že to má krásne čaro, svoje vlastné a originálne. Asi nás bolo veľa, čo na jedenáste narodeniny čakalo list z rokfortu...

30. prosince 2011
avatar uživatele
100 %

Nejlepší knihy, nejlepší série. Prvním dílem to všechno začalo a že to ale dobře začalo! Dobrý děj, dobré efekty, dobrá hudba, skvěle obsazení herci, ... Mohla bych pokračovat dál a dál. Podle mě to nemá chybu.

12. října 2011
avatar uživatele
100 %

Chris Columbus

Někdo si to možná neuvědomuje, ale byl to právě Chris Columbus, kdo stál na počátku filmové mánie. On vdechl knihám o Harrym Potterovi život, byl to on, společně s dalšími tvůrci, kdo vybral herce, zrealizoval Bradavice, spěšný vlak do Bradavic, dům Dursleyových, famfrpál, Velkou síň, Brumbála, Snapea a mnoho dalšího... dalo by se toho ještě hodně vyjmenovat. Ostatní režiséři jen stavěli na dobře zbudovaném základu. Nedokážu si představit, že by první díl série někdo natočil lépe. Nechybí v něm vtip, napětí, radostné a smutné chvíle, dobro, zlo, závist a hlavně kouzla. Tu vší nádheru ještě podtrhuje nádherná a kouzelná hudba. Spojení úžasné fantazie J. K. Rowlingové, talentovaného režiséra Ch. Columbuse a geniálního skladatele Johna Wiliamse vzniklo krásné dílo, ke kterému se budou další a další generace ještě dlouho rádi vracet.

30. července 2011
avatar uživatele
40 %

Dobrá pohadka na jedno podívání. Příběh celkem dobry. dpobře promyšlený ... ale vhodný tak pro děti

9. července 2011
avatar uživatele
80 %

Wingardium leviosa

Ta dá ta da dá ta dá da – kdo by neuměl zanotovat hlavní hudební motiv filmů o Harry Potterovi? Nedovedu si představit, co dělal svět fantasy filmů před rokem 2001. Při pohledu do minulosti se asi shodneme na tom, že tohle byl hit a začátek toho pravého fenoménu.
Myslím, že hlavní zásluhu na úspěchu celé HP ságy má fakt, že rostla se svými čtenáři/diváky. První díl je proto líbeznou pohádkou pro celou rodinu. Režisér a zároveň scénárista Ch. Columbus v nejlepší formě obhájil svůj titul mistra rodinné zábavy. Pod jeho rukama celý kouzelný svět ožívá a nakopává tím celou sérii. O senzačním scénáři podle senzační předlohy není třeba se vypisovat. U Columbuse jako režiséra jsem vždy obdivovala jednu věc. Uměl si vybrat schopné herce. Kromě osvědčené herecké elity (převážně) Velké Británie, musel vsadit vše na mladé neznámé tváře a doufat, že budou dobří – a to byli, tudíž bych chtěla vyseknout velkou poklonu jeho čuchu na talent.
Jak už jsem naznačila na začátku, hudba je v tomto filmu nepřehlédnutelná a nezapomenutelná. Všechny scény podbarvuje tím správný způsobem a dodává filmu magickou atmosféru. Atmosféra je v podstatě to jediné, co jsem si mohla jako malé dítě z takového filmu odnést. Prostě takový příjemný pocit, který ve vás měl snímek vyvolávat. A po zhlédnutí Kamene mudrců jsem se cítila zatraceně dobře. Což je nejlepší výsledek, jakého u mě mohl film tehdy dosáhnout.
Hodnocení: 80%

7. července 2011
avatar uživatele
100 %

Skvělý začátek

Potterovská série začala krásnou rodinnou pohádkou, s roztomilými, dětskými herci, kteří jsou ... prostě roztomilí. Vždyť co se dá tomuto filmu vytknout? Některé názory že je příliš pohádkový mi přijdou neoprávněné... ten kdo četl knihu ví, že tak to má být. První díl nemá být žádný drastický horor... je to prostě rodinný film. Postupně se musí vyvíjet, jak šla kniha tak půjde i film... Je to dobře a Alan Rickman zahrál Snapea tak skvěle, že to lépe dopadnout nemohlo

6. června 2011
avatar uživatele
3ged
...
100 %

Harry Potter and Sorcerer´s Stone

Sem velkej fanda tohohle příběhu (hlavně knížek). V tomhle díle nejvíc oceňuju jak se příběh drží děje a popisů knížky. Ze všeho nejvíc se mi líbí Rickmanovo ztvárnění Snapa...

26. února 2011
avatar uživatele
100 %

Krásný film. Jen škoda, že každým dílem tato pohádkovost prvního dílu mizí a filmy se stávají spíše mládeži nepřístupné. Ale já mohu pouze za sebe říct, že všechny díly které jsem viděl, jsou skvěle natočeny, i když s drobnými změnami, které si tam režiséři dali nebo ubraly. Mě osobně se filmy s Harrym Potterem velice líbí. Takové filmy s takovou tématikou sbožnuji, a kdo má také rád tuto tématiku, tak těm všechny díly doporučuji. u nás doma se celá rodina na tuto serii koukáme cirka každej měsíc a pořád dokola. Pořád tam najdeme něco nového, čeho jsme si předtím nevšimli. Ať už hledáme chyby ve filmu, nebo se koukáme na chubu, kterou našel někdo jiný.

7. února 2011
avatar uživatele
100 %

Málokdo dnes ještě neví, co znamenají zkratky HP. První díl byl ještě hodně pohádkový a Columbus se snažil dostat do něj co nejvíc informací, což se mu docela povedlo. Někdo je zastáncem názoru, že by film neměl být pouhým přepisem knižní předlohy, ale podle mě to je daleko lepší než pokud se film s knihou téměř neshoduje(viz. Eragon).(za to dávám 10%) Herecké obsazení bylo už od tohoto úplného začátku vynikající. Rupert Grint je skvělý a má úžasný komediální talent(je nejlepší z hlavního tria). Dále úžasný Richard Harris(Gambon ho prostě nahradit nezvládl), Maggie Smith nebo Alan Rickman. A Emma Watson a Daniel Radcliffe se mi v tomto díle také líbili i když už od Tajemné komnaty začínají oba, hlavně Emma, pěkně přehrávat.A Tom Felton je jako Draco Malfoy dokonalý celou sérii.(70% za obsazení). Dále skvělý scénář a režie(20%) a to je dohromady 100% a myslím, že to je optimální...v rychlém shrnutí je to pěkný, kouzelný film, ke kterému se vždy ráda vracím, abych si připomněla, jak to tenkrát všechno vlastně začalo....

1. února 2011

Nejdříve jsem na Harryho Pottera narazila jako na knihy. Byly a jsou jedny z mých nejoblíbenějších a když byla zfimovaná první část, tak jsem ji samozřejmě musela vidět. Začátek byl sice poněkud nudnější, ale to se dá u prvního dílu předpokládat (chápejte, seznámení s dějem a postavami). Film celkově působí docela dobře, jen by mohl být více akční. Proto musím říct, že to mohlo být lepší. Na druhou stranu, jak už tu někdo přede mnou napsal, Alan Rickman sis rolí tajemného profesora Snapea poradil dokonale.

8. ledna 2011
avatar uživatele
80 %

Série o Harry Potterovi se dá natočit (přinejmenším) dvěma způsoby: buď pro ty, co knížky četli, takže tam není potřeba některé věci zbytečně vysvětlovat. Anebo pro ty, kdo knížky nečetli, takže se v každém díle bude muset hodně vysvětlovat nebo ještě více z knížky vystříhavat a oklestit souvislosti. Myslím, že je správné, že při prvním natočení bylo použito prvního postupu. Za pár let ať si klidně někdo natočí film "na motivy" Pottera tak, aby v něm všechno pochopili i ti, co knížku nečetli. Já jsem prostě spokojená. Na celé sérii se mi líbí, že s tím, jak vyrůstá hlavní hrdina, tak tomu odpovídá příběh, jeho složitost, tajemnost, vážnost, temnost. Jak v knížce, tak i způsobem zpracování ve filmech. Takže první díl… krásná pohádka o malém kouzelníkovi, kterému se nakonec podaří s pomocí ostatních přemoci zlo. Charaktery postav zatím nejsou moc komplikované, s výběrem herců jsem spokojená. Myslím, že to celkem odpovídá náladě knihy. Vynikající hudba vše jen podtrhuje. A mám moc ráda scénu s šachovou partií.

19. prosince 2010
avatar uživatele
100 %

V příjemném klidu jsem si s velkým odstupem zopakoval prvního Pottera, abych si ujasnil, co si o něm po těch sedmi kvalitativně nesourodých filmech mám vlastně myslet. Chris Columbus nespoléhal a nesoustředil se na prvotřídní efekty (Ty mohly být, ale nejsou.), rozvoj základních postav a podrobné načrtnutí jejich vztahů (S tříhodinovou verzí mohlo být.) kamerové nálety na bradavickou středozem (Ty mohly být, ale jsou zbytečné a nejsou.), chtivě okázalé, ale bezduché akční scény (Ty jsou hlavně v pětce.), směšně vyhrocené charaktery postav za účelem jednorázově zaujmout/pobavit diváky. (Jedna ze zásad čtyřky.) K tomu neměl zapotřebí dělat z knihy nesourodý guláš plný trapných výlevů hlavních postav o dramatičnosti nijak se rozvíjející situace (Díl 7, 06 komerční zvratky) a za poslední, neměl potřebu rozdělovat svůj film na dva díly, přičemž v tom prvním by Harry Potter po 146 minutách dostal nabídku hrát chytače za Nebelvír. (Tehdy nebyla potřeba ždímat drze prachy, s končící sérií už ano.) Co se Columbusovi povedlo s chirurgickou přesností je jedna věc - typový výběr herců ve všech rolích, který je jen ukázkou věrnosti a tvůrčího respektu z knihy. John Williams - zbytečné mluvit. Další nesmrtelná melodie, další hudební práce, která neparazituje, ale je s filmem v dokonalé symbióze. Úvodní filmové představení největšího knižního fenoménu bude kdysi stejnou Columbovskou klasikou jakou je Sám doma nebo Táta v sukni. Přesto bude v očích milionů fanoušků knihy ještě něco víc a za tento film se nikdy stydět nebudou.

30. listopadu 2010

Ze začátku se trochu táhne-prostě nutné zasvěcení do děje. Režisér si s vytvořením kouzelnického světa opravdu vyhrál. Měl šťastnou ruku i při volbě herců.

16. října 2010
avatar uživatele
90 %

Na tomto filmu se mi líbí, že postavy nejsou "černobílé".
Nejlíp se podle mě s rolí čaroděje vypořádal Alan Rickman jako profesor Snape.

6. května 2010
avatar uživatele
k1k1
...
100 %

_Já a ča...čaroděj?_ Ano, tahle věta sice není první, co si vybavím, když slyším Harry Potter a kámen mudrců, nebo vlastně Harry Potter, ovšem je nejvýstižnější. Rád bych řekla, že jsem od tohoto filmu něco čekala, jenže nechci a nebudu lhát. Film jsem poprvé viděla v osmi letech. A až po tom, co jsem si přečetla knížky Harryho Pottera 1-4 díl. Tím chci říct, tehdy jsem Harryho měla ráda jako knižního hrdinu, samotná knížka ve mě vyvolala nějaké to osobité kouzlo, které kdyby ve filmu nebylo, rozhodně bych se na něj víckrát nepodívala. Jenže já se na ten film dívám ve svých nočních prohlídkách filmů na videu nebo DVD dodnes. Už ne tak často, vlastně jsem ho naposledy viděla před rokem, rozhodně ale vím, že kdybych na něj narazila při hledání nějakého jiného filmu, na ten hledaný film bych zapomněla a pustila bych si Harryho. V tomto názoru film nechci srovnávat s jeho dalšími díly. Proto už zmíním jen pár dalších věcí. Myslím, že herci se k filmu hodí. Teď už bych si bez nich Harryho nedokázala představit. Vlastně si nedokážu představit ani herce bez Harryho. Stejně tak si nedokážu představit, že by v prvním díle nebyla ta jedinečná melodie, kterou můžete slyšet tuším při plavbě na lodičkách k hradu nebo ve Velé síni. A neumím si představit, že by se film točil na jiném hradě. Děkuji filmařům, že mi nezkazili ba právě naopak ještě více doladili první díl Harryho Pottera a jako odměnu za to dávám sto procent.

3. května 2010
avatar uživatele
100 %

Po dlhej dobe som sa zasa vrátil k Harrymu Potterovi zvlast teda jednotke. Ak by som to mal zhodnotit zo vsetkych tych pokracovanie mi stale vychadza ako najlepsie prave tento. Rad som si zasa pospominal na veci vo filme na ktore som uz zabudol.

16. března 2010
avatar uživatele
80 %

HP 1.

Tento díl je asi nejvíc pohádkový. Je pěkný, rozhodně neurazí, občas se člověk i zasměje. A naprosto úžasné je, jak takové malé děti dokázali zvládnout v pohodě tak náročný role.

21. prosince 2009

Slabý

nechápu,jak je možné,že takový propadák jako Harry Potter a Kámen Mudrců mohl vyžadovat takové peněžité nápady???Je to stupidní hloupost pro děti,co se nudí.Děsivý lord Voldemort mi nepřišel vůbec děsivý,spíš směšný,že měl údajně velkou sílu a Harry ho odrovnal pouhým dotekem.Je to amatérské dílo,hloupý nápad,hloupě promyšlený.

1. října 2009
avatar uživatele
100 %

Nedá mi to a troufnu si také přispět svojí troškou do mlýna ohledně HP fenoménu. Úvodem zdůrazňuji, že jsem zarytý HPfanda, takže moje recenze se budou odvíjet zejména od vztahu kniha X film. Právě proto je tento první díl série pro mě nejcennější, až na drobnosti se neodchýlil od knižní předlohy, ba co víc - Columbus dovedl vystihnout půvab kouzelnického světa tak mocně, že přitáhnul velkou spoustu nadšenců ke knížkám paní JKR (dopadla jsem také tak). Jediným drobným kazem na jinak bezchybném hereckém obsazení je pro mě Emma Watson - já ji prostě nezkousnu. Je afektovaná a herecky jí to nejde, i když se na tom pravda asi podepisuje také v jejím případě nepovedený dabing. Zato Brumbál je zde ten jediný správný - důstojný a charismatický, škoda, že nám nevydržel. Toho druhého jsem nikdá nepřijala. A co se týče samotného Harryho - Radcliffe není nejhorší, zejména jako malý to zvládá naprosto s přehledem. Prostě celkově jsem přesvědčena, že lépe to natočit nešlo. Vivat Columbus!

21. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

H P I

Na začátek moc komplikovaně nejasné jako v pohádce kde se ještě neví kdo je zlobivej a kdo dobrej,,, ale super!

15. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Výborné

Ako skalopevný fanúšik HP (knihy mám prečítané najmenej 50X každú :O) musím povedať že tento prvý diel je spracovaný krásne. Áno, je trochu detský,ale je to aspoň pekné. Narozdiel od HP 6 ktorá sa snaží byť Teen a je trápna. Vráťme sa tu. JEdine čo mi nesedelo bolo vykreslenie Dumbledora. V tom obrovskom plášti a trošku pri sebe (zrejme to bolo tým plášťom) som si nevedel predstaviť že sa niekedy bil v úchvatnom dueli. No efektovo, krásne, herecky....obstojné, predsa len tí herci boli zväčša ešte herecky neskúsené deti. Celé to pôsobí eľmi kúzelne. Knihu to opisuje dokonole, vlastne nechýba takmer žiadna časť knihy, nie to už nejaká podstatná. A metlobal bol úžasný. Hudba bola veľmi dobrá. Preto sa vôbec nepremáham a pokojne tomu dávam 100%. Jeden z najkrajších detských fantasy vôbec.

27. července 2009
avatar uživatele
90 %

Super film

Harry Potter a Kámen Mudrců je naprosto super z hlediska triků a je to super i pro malé děti což se bohužel o dalších pokračováních říct nedá.U mě je to hned po Fénixově řádu nejlepší film ze ságy Harry Potter

15. července 2009
avatar uživatele
70 %

Toto zpracování zbořilo mé představy o čarodějném světě, ale ještě to dopadlo celkem dobře. Někteří herci se mi v tomto obsazení líbili, ale někteří ne, hodně mě zklamal Radcliffe, ale i na něho jsem si později zvykla.

25. června 2009
avatar uživatele
100 %

Komu čest tomu čest. Zavděčit se tolika fanouškům, který si Harry Potter získal, muselo být zatraceně obtížné, ale Columbus se to povedlo tak, jak nikomu po něm. Podařilo se mu za pomoci překrásně podmanivé hudby a vynikajících animací vytvořit tajemný svět kouzelníků se vším všudy - pohyblivými schodišti, létajícími košťaty, draky, kentaury, skřety a obrovskými psy. Atmosféra je prostě dokonalá a hodně se na ní podepisují herci, na které měli tvůrci šťastnou ruku - o čemž svědčí fakt, že v pozdějších dílech nedocházelo k téměř žádným změnám v obsazení. První díl má prostě nejblíže ke své literární předloze tak jak ji Rowlingová napsala a proto jej považuji za nejlepší díl dosud natočené série.

20. června 2009
avatar uživatele
100 %

Skvělý start, který napovídá, že od dalších filmů máme, co očekávat. Já si nejdřív myslela, že to bude blbost a když jsme si ho ve škole pouštěli ani jsem nedávala pozor. Pak mi dala babička k Vánocům první díl Harry Pottera v knižní podobě. Knížka mě naprosto nadchla a další čtyři díly jsem měla hned přečtené a pak jsem si film půjčila a pustila si ho. Vůbec jsem nechápala, jak to že se mi předtím zdál hloupý. Herecké obsazení se mi moc líbilo, protože přesně tak jsem si hrdiny představovala. A hrad a vše ostatní je taky perfektní. Od té doby čekám na každý další film nebo knihu a oboje se mi moc líbí.

19. června 2009
avatar uživatele
100 %

:)))

První díl dovolím si říct knižního bestselleru, protože osobně neznám člověka, který tyto knihy doopravdy přečetl a nelíbily se mu..A kdybych měla jedním slovem vyjádřit filmové ztvárnění tak jednoduše - kouzelné. Výborně zvolení herci, kteří přesně odpovídají popisu v knize. Přesně tak i kulisy. Dech beroucí strop ve Velké síni..no prostě nádhera. Stejně tak můžu mluvit i o následujících dílech a nemůžu se dočkat, až bude filmová série kompletní, protože děj prožívám dvakrát. Poprvé v knize a podruhé se vždycky těším jak se s tím filmaři poprali a zda to aspoň trochu souhlasí s mými představami. Teď když jsem dočetla poslední díl a už konečně vím, jak to všechno bylo, mi nezbývá než se těšit na filmy:)

19. června 2009
avatar uživatele
100 %

Je samozřejmě pohádkovější, ale to je jasné, jedenáctiletí (nebo dvanáctiletí) nemouhou začít znameními zla, smrtijedy a tak dál. Takže si myslím, že je to úplně úžasné, protože na tento film a i na Komnatu se stejným režisérem se dalo ostatním režisérům pěkně navázat. Chválím.

3. dubna 2009
avatar uživatele
90 %

kámen mudrců

Film Harry Potter a kámen mudrců je první z dalších mnohých. kámen mudrců je ještě takový dětský film naproti ostatním pokračování. dá se na něj v klidu dívat i s malými dětmi. docela mi tam chyběli nějaké scény které byli a knize a do filmu se nevešli ale s tím se musí čtenář i divák smířit, ale jinak opravdu povedený film.

9. března 2009

Tak tohle byla na začátku fakt bomba, co si budeme říkat, Harry okamžitě zaujal a bylo jasné, že další filmy budou velmi žádané. Když se na to tak dívám s odstupem času a porovnávám s dalšími čtyřmi, je tenhle díl takový nejpohádkovější :).

9. března 2009
avatar uživatele
100 %

všechno začíná....

Jo jo,světový hit.Koho by neuchvátil,že?=)Ne,musím říct že je to opravdu povedeně natočený.Četla jsem všechy díly a byla jsem zvědavá jak to všechno natočí,ale fakt se jim to povedlo,musím je pochválit =D.A myslím že i herce vybrali ty nejlepší co mohli.....Já jsem fanda HP už snad 5 možná i 6 let.A můj 10 bráška si Harryho a spol. oblíbil.....

9. února 2009

Tak tenhle film se mi teda moc líbil.... Všichni herci tam hráli perfektně.... Tenhle díl se mi líbí asi ze všech nejvíc... Je moc dobrej.. A pěknej děj...

1. února 2009
avatar uživatele
100 %

HP knihy i HP filmy se mi velmi líbí. A obzvlášť u filmů u mě platí: Každý díl je lepší než ten předchozí. Kámen mudrců by tedy měl být můj nejméně oblíbený film HP, to se ale tak úplně říci nedá. Prostě jej jen zastiňují ostatní HP filmy. Je to ovšem super film, proto dávám 100%.

9. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Takze prvni dil patri,jako u vsech filmu,k tem nejlepsim.Tento film jsem videla snad milionkrat a nikdy jsem nebyla sklamana.

5. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Taky jsem to včera po dlouhé době viděl a musím říct, že přestože to znám celé nazpaměť, tak mě to stále baví...Myslím, že je to velmi dobře chytlavě udělané, stejně jako kniha, která je jedna z mála knih vůbec, u které vydržím sedět dýl než hodinu, což platí o celé Potterovské sérii.

24. listopadu 2008
avatar uživatele
joda
...
80 %

Po dlouhé době...

Dneska jsem zahlédla v televizi už běžícího Harryho Pottera. Viděla jsem ho kdysi několikrát, ale bylo pěkné vidět ten kousek znovu, pěkně jsem si osvěžila paměť. Líbí se mi strašně to kouzelnické prostředí, efekty, hudba, a vůbec všechno to tam vypadá zkrátka krásně... Ale ještě je to taková pohádka pro děti, od třetího dílu už je to jiné kafe... Knihy jsem samozřejmě také přečetla, některé i víckrát, takže jsem zvědavá na to, jak zpracují další dvě knihy! Je to takových 75%.

23. listopadu 2008
avatar uživatele
70 %

Nemám ráda adaptace knih, které jsem četla. Harry Potter a kámen mudrců má tu výhodu, že knihu jsem nečetla celou. Není to však film pro dospělé (pominu-li opravdové fanoušky), spíš je to pohádka pro děti. Sem tam nějaké to kouzlo, malá drobná záhada, hlavní hrdina (jak jinak) klaďas...

16. září 2008
avatar uživatele
100 %

Původně sem si myslel, že to bude nějaká blbost. Ale nějak sem na to mrknul a zjistil, že Harry je docela dobrá podívaná. Mrknul sem i na další díl, pak na další a nakonec to dopadlo tak, že jsem všechny díly viděl už několikrát. A klidně si je ještě několikrát pustím

22. července 2008
avatar uživatele
80 %

Pohádka

Harry je zajímavý film natočený podle sympatické předlohy. Jako hodně lidem se mi tady líbí efekty, relativně i hudba , která mi ale pořád připomíná Vánoce, a obsazení je taky skvělé, díky za Alana Rickmana (Snape) :)
Před těmi pár lety, když byl tento film natočen, se mi líbil. Teď má pořád své kouzlo, ale je to pro mě moc pohádkové.

13. července 2008

65%

Zjizvený lenonkář poprvé. Při vůbec prvním pohledu na Bradavice, Skorobezhlavého Nicka a famfrpál sice srdce potterfilovo (moje) poskočí, ale s odstupem času je každý nucen přiznat, že ten film nestojí za zlámaný galeon. Prkenný Harry, Hermiona s divoce se kroutícím obočím podtrženo Ronovým tupým výrazem... Mělo to být mnohem mnohem lepší.

11. července 2008
avatar uživatele
100 %

Harry Potter a Kámen mudrců

Podľa mna je tento film veľmi zaujímavý, kúzelný, celkom dobrý a stojí za to pozrieť si ho. Herci v nom podávajú skvelé výkony no jednou z vecí, ktoré sa mi na tomto fime nepáčia sú občas príliž dramatické scény. Z fimu mám ale veľmi dobrý pocit.

10. července 2008
avatar uživatele
100 %

Harry Potter a Kámen Mudrců

Tento film se mi hodně líbil.Vtáhl mě do světa kouzel ale Ohnivému Poháru a Fénixově řádu se v nejmenším nepodobá.Možná jsem příliš malej ale mě se prostě Harry líbil i když v 5 letech se mi nelíbil vůbec.

30. června 2008
avatar uživatele
90 %

Musím opravdu uznat, že pohled na film, který vidím už asi po desáté, se poněkud změnil. Není to zas až tak příšerná změna, ale autentický dojem asi v deseti letech trochu odporuje tomu, co mám teď. Harry Potter jako knížka, je samozřejmě jako spoustu jiných super. Není sice moc pro starší, ale alespoň na mě dělala dojem. Dále milion knih se zfilmuje, ale málokterý dopadne tak dobře a úspěšně, jako tento. Když se kniha zfilmuje, spoustu lidí nadává na to, jak se spoustu zajímavých a důležitých věcí vypustilo, ale v tomto případě musíme dát najevo Chrisu Columbusovi své uznání, protože ten si s předlohou musel dát spoustu práce. A je to také vidět. HP a Kámen mudrců je naprosto skvělý film, co se týká posloupnosti. Zápletce, která pro svět něco znamená, je věnováno sotva dvacet minut. Jelikož je film o kouzelném světě se zaklínadly, podivuhodnými tvory apod., je tu možnost podívat se na všechno pořádně zblízka. Jediné, co v tomto případě není dotažené, je, že HP jako hlavní postava postrádá scény, kde by nebyla. Abych se vrátil k myšlence, je tu spoustu scén, kde Harry jenom nejde za svým cílem. Začátek je trochu naivní, protože z humanitárního hlediska je naprosto nereálné, aby si dělali příbuzní z chlapce otroka a jen mu ztěžovali život. Ovšem od chvíle, kde se z jejich spárů vymaní, je to pro nás jen samá novinka. Zvlášť pro toho, kdo nečetl knihu, a jsou to právě tací, kteří dávají filmu špatná hodnocení. Realitě naprosto vzdálený svět nás zavede až do extrémů a pořád se tu něco děje. Ve filmu není jediná nezábavná scéna, tedy alespoň poprvé, vždy je tu pro nás něco nového. Čarodějnický svět je prostě zdaleka jiný než ten „mudlovský“. Harryho příběh je pozoruhodný, ale je opět trochu naivní myšlenka, která ho zachránila před zlem. Láska už je trochu ohraná. Každý musí uznat, že debutující mladí herci a herečky to zvládli na svůj věk skvěle. Nikdo nemůže zazlívat, že tu a tam nedotáhli emoce. Už jsou pro nás nyní velmi známí a dospělí herci na nás také udělali dojem. Je ale zase trochu dětinské, že poměr mezi kladnými a zápornými hrdiny je asi 100:1. Konec je ve všech ohledech šťastný, což mi přišlo trochu předvídatelné, ale dost pomlouvání. Je to velmi kvalitní a impozantní film, který využívá skvělé vizuální efekty a dává obrovské možnosti mladým hercům.

26. června 2008
avatar uživatele
90 %

Tenhle první díl HP je ještě taková pohádka, ale fakt moc pěkná. Nápad s čarodějnickým učněm je skvělej a perfektně zpracovanej ve všech sedmy dílech. V tomhle prvním je to ještě takový nevinný, ale i tady se už objevuje napětí a všechno co ke správnému filmu patří. Je tu i skvělé herecké obsazení a moc hezká hudba.

11. června 2008
avatar uživatele
100 %

Superfilm

Tento film je úplně fakt bezva, velmi se mi libíl. J. K. Rowlingová má opravdu dobré scénáře. Stejně tak i ostatní díly jsou úžasné.

24. května 2008
avatar uživatele
90 %

Harry Potter je skvělý začátek slibně se rozvíjející ságy. Určitě nadchne především menší diváky, ale i ti větší také jistě nepohrdnou. Poprvé jsem to viděl jako prcek a do té doby jsem to zhlédl snad ještě 5x, jenom musím konstatovat, že mě to nikdy nepřestalo bavit a bavil jsem se stejně jako poprvé. Děj je totiž perfektní a zvlášť lokace v Bradavicích představují něco famózního, tak fantaskní a přitom reálné, prostě krásné. I úhlavní nepřítel měl něco do sebe a je dobře, že Harry neměl nějakou větší výhodu a přemohl ho jen tak tak. Dále se vyvedlo herecké obsazení. Zvláště z Daniela Radcliffa se nám pomalu stává slibná hvězda. On i Rupert a Emma jsou slibní. Imponovaly mi také povedené akční sekvence doplněné kvalitní hudbou. Zkrátka jako nastartování série to nemohlo dopadnout lépe a procenta, která dám, si film plně zasluhuje. Potter mánie je všude a nebylo by tomu tak, kdyby se film nepovedl, proto děkuji... Kartičky, trička, to všechno jsem si prošel, stále se mi ale Harry nezošklivil. Z Pottera se stala ryze komerční záležitost, ale filmový zážitek to prostě nezmění.

13. května 2008
avatar uživatele
100 %

Harry Potter a Kámen mudrců

je skvěle natočená pohádka.Ano pohádka se mi zdá dobré,lepší označení pro tento film mě nenapadá.Přesto si myslím že je maximálně zajímavá.Chrisu Columbusovi se podařilo natočit opravdu povedený film.Už jen tech triků ( kouzel ) co muselo dát práce :-) ktomu připočítejme skvělou hudbu,a také skvělé herce.A tím zrovna nemyslím Daniela Radcliffea.Ale Maggie Smith,Richarda Harrise,Alana Rickmana a mnohé další bez kterých by to nebylo ono.Jsou tam příjmo k nepoznání a jejích výkony jsou vybroušeny do vysokého lesku jako diamanty.Zejména Maggie se mi tam moc líbí.Kdo si myslí že je to jen pro mrnata nebo něco podobného moc se plete je to kouzelná pohádka a to myslím doslova.Určitě stojí za to se na ni podívat až do konce možná budete sami překvapeni.

12. května 2008
avatar uživatele
0 %

Když slyším Harry Potrer, tak mi vře krev žilách. Větší kravinu na tohle téma jsem v životě neviděl. Jediný na co se dalo dívat byl asi první díl, ostaní jsem sledoval jen z těžké nudy. Tenhle film, jak se to slušně řekne?..., naštve každýho, kdo se o tohle téma aktivně zajímá. A zajímalo by mě, kterej osel přišel na to, že čarodějnice (a čarodějové) lítaj na koštěti.

Guos hialpi sialu

10. května 2008

Film se mi moc líbil, i více než ostatní. Podle mě dokládá že jednička je většinou nejlepší. Prostředí jsem si tak sice moc nepředstavovala, ale moc mi to nevadí. Celkově se ze série asi nejvíc líbily první dva, asi je to tou atmosférou.

3. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Zatím nejlepší ze všech pěti zpracování, fajn hudba a hlavní role ty se vážně povedly, podle mě hlavně Hermiona. Fakt super!

28. března 2008
avatar uživatele
100 %

vynikající

Myslím si, že co do zpracování byl tento film nejlepší. Sice někdo říká, že je to ještě pohádka pro děti je lepší než ost. Režisér se držel knížky což se mi líbilo. Nejdřív jsem četl knížku a potom shlédl film.
film se podobal velice přesně mým představám o kouzelnickým světě jak byl nastíněn v knížce.

24. března 2008

když HP začínal v televizi a všude byli hračky a různé blbosti s HP námětem tak sem si řikala co je to za blbost a nechápala jsem proč z toho jsou všichni napalici ale pak sem si řekla že to zkouknu a vtáhlo mě to do sebe. První díl je úvod do celého světa HP a seznámení se vším okolo, je to zajímavej díl a je to prostě začátek všeho takže by ho všichni měli vidět

24. března 2008
avatar uživatele
90 %

Harry Potter od J. K. Rowlingovej patrí v súčasnosti už k dielam, ktoré má prečítané skoro každý. Kameň mudrcov je ako prvý film, natočený podľa jej knihy vynikajúco spracovaný, vidieť, že nie je do toho zatiahnutý americký Holywood. Osobne je to veľmi dobrý film.

21. března 2008
avatar uživatele
80 %

Tohle byl můj nejoblíbenější film, který mě přivedl k pottermánii a jen díky tomuto filmu jsem začala číst i knihy a prakticky jsem na tom vyrostla. Ze začátku jsem se na něj koukala pořád dokola, až jsem ho uměla celý nazpaměť, vašak s odstupem času jsem si uvědomila, že tento film není zas tak úžasný, jak se zdá. Pokud je člověk malý kouzlůmchtivý dítě, je to skvělý film, ale pro puberťáky a dospělé.. no nic moc..

20. března 2008
avatar uživatele
90 %

Tohle byla opravdu spíš taková pohádka pro děti, ale na druhou stranu nějak se začít musí. No a jelikož tenhle díl není v knižní podobě moc rozsáhlý, tak lze ještě říct, že je natočený relativně dobře.

17. března 2008
avatar uživatele
90 %

oproti HP5 pohádka!

U mě kultovní záležitost, ale když to srovnám s HP5, je tohle pohádka!:)) jinak dobrý film, ale mohlo to být lepší...

13. března 2008
avatar uživatele
30 %

to nejde

Další zmršení knihy a podpora lenochů, kteří už si na ten film počkaj. Moc s tim zkrátka nesouhlasim. Zpracování mě také zamrzelo, ale vím, že natáčení s dětmi je noční můra. ..a poslouchat ty jejich hlásky je taky děs.

12. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Na tomto filmu oceňuji jeho pohádkovost, je to opravdu taková pohádka s nádhernou atmosférou, která je doplněná o úžasnou hudbu Johna Williamse. Jediné, co mi takovým trnem v oku, je to, že v knize je vztah Harryho a Brumbála hned takový dědečkovsko - vnukovský. Ve filmu mám pocit, že se ho Harry straní, ale spíše to bude mladým hercem.

10. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

První filmový díl Harryho Pottera

Harry Potter se dočkal filmu. A podařilo se mu. Film nedělá knize žádnou ostudu příběh je zajímávé herci hrajou dobře kromě Daniel Radcliffe a podařilo se převést všechny postavy. Kdybych byl menší dal bych dal 90% ale teď to vidím objektivně takže jednu hvězdičku dolů za Daniel Radcliffe který sice může být dobrým Potterem (v dalších dílech se mu to daří ) ale v tomhle prvním ještě neměl zkušenosti a jeho herecký výkon byl spíše směšný. Film zaujme hlavně děti.

3. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Je to dobrý film. Ale dobrý je za tři. :D Ne, za tři určitě ne. Dávám mu 90% a to díky propracovanému příběhu, který vychází ze skvělé knižní předlohy. Obsazení je podle mě více něž dobré. Možná film pro ,,malé děti”, ale může ho v klidu shlédnout i dospělí člověk.

28. října 2007
avatar uživatele
Lafi
...
60 %

Harry Potter I

Knižní předlohy jsou skvělé. Začala jsem je číst díky mladší sestře a dodnes mě nepustily. Mám všechny díly přečtené několikrát a pořád je to napínavé, zajímavé a kouzelné. První film je velmi věrnou adaptací knihy, ale možná až moc věrnou a v tom bude ten problém. Technická stránka filmu je naprosto v pořádku - až na famfrpál, se kterým se v ILM moc nevytáhli, ale budiž. Hudba Johna Williamse je také dost dobrá. Dospělí herci nemají chybu - obzvláště profesor Snape v podání Alana Rickmana je dostatečně slizký, přesně tak, jak má být. I většina dětský představitelů je dobrá - hlavně Hermiona ale teď nastává ten problém ... Harry Potter. Podle mě proste Daniel Radcliffe není moc dobrý herec, je hrozně prkenný a spoustu věcí mu prostě nemůžeme uvěřit. A to je u hlavní postavy podle mě dost velký problém.

21. října 2007
avatar uživatele
90 %

novinka

když sem šla na harryho do kina absolutně jsem nevěděla co mám očekávat..o knížky sem se nezajímala.hned po prvních minutách filmu sem věděla že půjde o něco nového, něco udivujícího..a opravdu..film mě hrozně uchvátil svoji promyšleností a prostředím..

17. října 2007
avatar uživatele
100 %

očekávaný hit...a povedlo se,když to porovnám s novějšími díly,tag se mi ani nechce věřit ,že ti (skoro)dospělí boháči,byli takový mrňousové ...:)roztomilý...

15. října 2007
avatar uživatele
70 %

Jo kniha byla lepší a nějaký věci tam neseděli a tak mi tam chyběla scéna kde Hermiona pomáhá Harrymu projít ke kameni Mudrců zkouškou s lektvary, to že ho nechala jít jen tak samotnýho mi tam nesedělo.

28. září 2007
avatar uživatele
70 %

Jako první díl to bylo super. Chlapec, který ztratil oba rodiče a dozví se, že je kouzelník. Hmmmm.....Film dobrý, kniha lepší.

12. září 2007
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Na tomto filmu jde neuvěřitelně cítit ta magická bradavická atmosféra. Úplně na vás dýchá z obrazovky. Film je moc pěkně udělaný,

31. srpna 2007
avatar uživatele
irin
...
100 %

3

někdo tady psal že nebelvírká společensá místnost je v prvním díle jinde než ve třetím .ale musíte pochopit že trojka uz měla jiného režiséra tak i proto chodí studenti v civilu a ne v hábitech. a vsechno je tak trochu jiné

28. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Prvy film bo dobry ale ked sa my niektore veci moc nepačili je to skvyly film.Čital som všetky dieli Harryho Pottera a tento film ma vôbec nesklamal ba naopak ma velmy potešil.Super film.

22. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Harry Potter a Kámen mudrců

První díl ságy o Harry Potterovi se mi líbil zatím nejvíce z celé řady...viděl jsem jen první čtyři díly, ale myslím si že jednička byla nejlepší...

16. srpna 2007

Hmmm

Kouzelný svět se před námi otevírá a je to dobře. Někdy se člověk musí i podivit, když zjistí, co vše jsou filmaři schopni vytvořit. Iluze, kterou nám předkládají v Harry Potterovi je úžasná. Pravda, film se knížky příliš nedrží a stále je poznat, že se na jedničku všichni dívali jako na pohádku pro nejmenší, kterou dospělí uvidí jen pokud je přinutí jejich děti, ale i přesto to stojí za to.

15. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Filmová zpracování Harryho Pottera v ničem nepředčila knižní předlohu, což si myslím, že je škoda a že to mohlo být natočeno lépe. První díl byl určen především dětem a bylo to na něm poznat.

13. srpna 2007

Výborný

Knížka je ale tak blbá . Když jsem dostal první knížku Harryho Pottera , tak jsem myslev , že je to mějaká píčovina , ale Viděl jsem film a hned se mě to začalo líbyt . Ty knížky jsou ale na hovno

12. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Ten co přežil

Tenhle první díl je pěkný, má skvělou atmosféru, dobrý triky a malej Harry je kouzelnej. Ale myslím, že to chtělo víc tajemna.

11. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

:)

Tento diel bol zo vštkých najlepší..... Ked som išla na nho vtedy do kina nevedela som o čom to je lebo som nečítala knihu... Ale ked som si to pozrela tak na druhý den som tu knihu prečítala celu.....

10. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Příjemný vstup do celé série

Když bratr dostal kdysi k Vánocům první díl Harryho Pottera a kousek mi přečetl, nijak mě to nenadchlo. Pak jsem ale viděla film, přečetla si první a pak druhý díl a série o Harrym Potterovi se mi konečně začala líbit. První díl je natočen velmi dobře a vůbec nechápu názory některých, kteří jej považují za příliš pohádkový a nudný. Co by chtěli, blázni, když na obalu videokazety stojí rodinný film??!! Mě se naopak Kámen mudrců líbí víc než do nebe vychvalovaný Vězeň z Azkabanu. Divák má dost času, aby se seznámil se světěm kouzel, s jednotlivými postavami a jejich charaktery a pomalu se prokousává vším novým, jako malí hrdinové na obrazovce. Famfrpál (který je ve trojce parádně zvoraný) patří mezi vrcholy filmu. Pokud mám chválit výběr herců, musím zcela jistě začít u Alana Rickmana, jeho podání Severuse Snapeho nemá sebemenší chybičku. Daniel Radcliffe mi není dvakrát sympatický, ovšem mohlo to dopadnout hůře. Z hlavní trojky vychází nejlépe Rubert Grint, Emma Watson mi do oka příliš nepadla. Sympatický je i projev Maggie Smith a Toma Feltona. Když se tak koukám na celou sérii Harryho Pottera, musím se usmívat. Vždyť jsem na tom doslova vyrostla.... A to díky Kameni mudrců, který mi příjemně otevřel dveře kouzelnického světa.

9. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Začátek

Krásný začátek série o Potterovi. Z jeho zfilmování jsem měl obavy. Přece jen zfilmovat tak úžasné dílo dá práci. Chris Columbus byl skvělý tah a jeho pojetí filmu je nejlepší, kam se na něj hrabe Cuaron a Newell. Seznamuje nás s postavami - hlavní trio je dobře vybráno, snad až na Radcliffa, který na mě neudělal moc velký dojem. Rupert Grint a Emma Watson jsou ale skvělá trefa. I vedlejší postavy jsou vybrány skvěle. Děj příjemně ubíhá a není tu žádné výraznější "hluché" místo. 80%...

4. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Harry Potter 1

První díl z Bradavic je asi nejlepší z celé série - postavy, propracovaný děj, prostředí, atd...
100%

31. července 2007
avatar uživatele
70 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Harry Potter a vůbec všechno, co se točilo kolem něj se mi zprotivilo už od samého začátku, co se začal natáčet a jen s nelibostí jsem sledoval ty čím dál větší ohlasy při každém novém dílu. Vlastně až ty poslední temnější díly ve mně probudily určitý zájem o celý tento svět, ale to jsem se tedy nejdříve musel pustit do úplného začátku, aby mi to pěkně potom dávalo smysl. A jak na mně vlastně Kámen mudrců zapůsobil? S potěšením můžu říct, že jsem udělal dobře, když jsem se konečně k Harrymu Potterovi odhodlal. Dokonce teď i lituju, že jsem nečetl knižní předlohu Joanne Rowlingové! Být ve věku hlavních hrdinů, tak jim jejich kouzelnický svět s chutí závidím. Harryho, Rona a Hermionu jsem si zamiloval už od první chvíle, jsou to skvěle napsané postavy a zejména na začátku, kdy se seznamujeme s jejich vlastnostmi, jsem se náramně bavil. Ty jejich dětské nevinné grimasy byly snad nejlepší! A co potom takový Hagrid, s nezapomenutelnou hláškou "Tohle jsem vám asi říkat neměl"... Když pak k tomu ještě připočtu líbivé digitální triky, jako například při famfrpálovém zápase, a ještě líbivější titulní melodii Johna Williamse, vychází mi z toho podívaná, na kterou se ještě mnohokrát s chutí podívám.

27. července 2007
avatar uživatele
100 %

Super!!!

Toto je ono!Destské nedetské mne sa to páčilo.Dokonca viac ako dvojka.Podla mňa super film.Dokonca nemám ani výhrady,ked porovnám s knihou!Skvelé!

23. července 2007
avatar uživatele
80 %

Kámen mudrců

První díl Harryho Pottera byl trhák nic takové ho předtím nikdo nenatočil mc se mi to líbí a první díl byl asi jako jedinej hodně pohádkový.
Ostatní díly jsou čím dál strašidelnější,a to je na tom taky skvělé!!! 1 díl byl nejzajímavější :-)


:-)

16. července 2007
avatar uživatele
90 %

Harry Potter a Kámen Mudrců se mi docela líbil.Nebylo to tak moc sestříhané jako ostatní díly ,ale i tak tam nějaké scény z knížky chběli.No a jako film to bylo docela dobrý .

8. července 2007
avatar uživatele
90 %

Film mě trochu zlamal, protože, když sem si přečetla knihu, tak sem byla nadšená! Ale to takhle bývá vždy, když je film podle knihy. Nádherná krajina a kulisy a tak celkově, ale jinak sem čekala větší trhák...

5. července 2007
avatar uživatele
80 %

Pěkné

Vcelku pěkný film s perfektní hudbou a několika okouzlujícími scénami. Bohužel jsou však některé části poměrně nudné.

1. července 2007
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Harryho Pottera jsem jako mladší samozřejmě žral. Knížky jsem měl moc rád až do čtvrtého dílu. Co se filmů týče to ale žádná sláva není. Narychlo spíchlý, neoriginální počin naprosto neschopného režiséra. Nulová atmosféra, vše je dětské, čisté, legrační, příjemné. Je to nudná vynucená komerční fraška naprosto bez potenciálu pro někoho jiného než absolutní fanoušky série. Rekordní výdělky filmu jsou jen důkazem rozdílnosti kvality a kvantity. Zkrátka hloupý film a velký omyl od mas a pro masy.

28. června 2007
avatar uživatele
90 %

Tak podle mě je tento první díl Harryho Pottera skvělá pohádka s nádherným prostředím. Velice dobrý nápad, který dovedl režiséry k natočení tohoto populárního díla. Není co vytknout :)

26. června 2007
avatar uživatele
100 %

Podle mě docela povedený snímek o kouzlech a o všem co k tomu patří. Dobře vybrané obsazení zvlášt co se týká mladých představitelů našich hlavních hrdinů a jejich přátel a sourozenců, ale i herci ztvárňující učitele jsou skvělí. To vše doplněné pěknou hudbou a zajímavým prostředím.

24. června 2007
avatar uživatele
80 %

Ujde to...

Všechny díly Harryho Pottera jsou jasným důkazem toho, že podle obsáhlé knihy se dobrý film, tak aby v něm bylo opravdu všechno, co je důležité, natočit nedá. I když jednička, díky relativně malému počtu stránek v poměru s dalšími díly je ještě dobrá. Je tam zhruba vše, co si myslím je pro pochopení děje nejdůležitější. Konec je dost emocionální, ale to je tak jediná část. Jinak si myslím, že si tvůrci dali záležet na autentickém prostředí, tak jak je to v knize. Na druhou stranu nesnáším, když v dnešní době s vypělými a složitými triky nejsou filmaři schopní najít kluka, který by měl blonďaté vlasy, a byl hodně tlustý, přeně podle předlohy, případně tyto nedostatky na herci třeba napravit pomocí paruky. Stejně tak Harry nemá vůbec rozježené nepoddajné vlasy, v Brumbálovi bych teda vůbec nehledala takového mocného a statečného muže, který budí respekt na první pohled, a takhle bych mohla pokračovat dlouho. Kdybych hodnotila knihu, dám 100% a víc, pokud by to šlo, ale film si zaslouží míň.

24. června 2007
avatar uživatele
100 %

Harry Potter je fascinující film ze světa kouzel a což je dobrý.Nápak spisovatelky Rowlingové je vážně dobrý.Kámen mudrců a jiné názvy.Na to potřebuje člověk fakt dost fantazie a ona ji má.Mě se to prostě líbí, i když jsem nečetla ani jednu knihu tak to nemůžu posoudit, ale myslím si že je to dobrý film, až na Mafoye

24. června 2007
avatar uživatele
100 %

Nejprve se mi film strašně líbil. Mohla jsem se na něj dívat celé dny. Tohle nadšení mi vydrželo asi několik měsíců, které jsem si krátila čekáním na pokračování. Zaujaly mne efekty, obsazení a zpracování toho, co je v knize tak výborně popsáno.

20. června 2007
avatar uživatele
80 %

Autoři se skoro doslovně drželi předlohy. Myslím, že je to zdařilá adaptace, ale kouzlo knihy se dokonale zobrazit nepodařilo. Někdy přílišné držení se předlohy filmu škodí.

10. června 2007

Jsem ráda. že Joanne mohla k tvorbě tohoto filmu přispívat a neposlala ho Spielbergovi do Hollywoodo! Že se točilo v pouse v Británii a prostě zůstalo to podle jejich představ. Díky tomu působí film naprosto magicky a vtáhne nás do sebe stejně jako knížka. Že je to tak trochu pohádkový se mu dá odpustit:-)

5. června 2007
avatar uživatele
60 %

Pohádka

Harry Potter a Kámen mudrců je už taková klasika. Krásné, pohádkové zpracování tohoto jedinečného díla. Samozřejmě je určen mladším dívákům, stejně jako kniha. Moc se mi líbily kulisy a kostýmy. Herecké výkony mladších herců nebyli špatné, ale jde vidět, že se ještě učí, v dalších dílech jde spozorovat jejich zlepšování. Ale třeba Alan Rickman zahrál profesora Snapea opravdu brilantně, ale to není žádné překvapení. Alan je prostě hvězda. Jinak stopáž filmu mohla být kratší, ale zase na druhou stranu se první díl hodně držel knižní předlohy, tak to má taky být. A hudba je nádherná, to se musí nechat, určitě inspirovala skladatele pro další díly.

31. května 2007
avatar uživatele
90 %

Krásný oddychový film

Tento film už umím takřka nazpamět,a napadlo mě podělit se s vámi o svůj názor. Harry Potter a kámen mudrců je bezesporu dětská kniha, čemuž odpovídá i film. Malí, nezkušení, ale sladcí hlavní hrdinové a takové pohádkové prostředí. Myslím ale, že kameni jeho dětskost jen prospěla a je to bezvadný, oddychový film na nedělní odpoledne.

27. května 2007
avatar uživatele
100 %

Harryho já prostě zbožňuju, jednička se ve filmovém zpracování opravdu velmi povedla, ačkoli selhaly moje představy o učitelých... Herecké obsazení se nicméně povedlo...celkem... a taky opět a znovu hudba , ta je bezva, ale na preciznost zpracování se asi zapomělo.... těch chyb

22. května 2007
avatar uživatele
20 %

Můj názor je takový že celý Harry Potter je kravina... viděl jsem první díl v kině a kousek druhého někde u známých a vůbec sem se nebavil nic... humor jak pro malý děti.. hrůůza...

18. května 2007
avatar uživatele
100 %

Všetky potterovky sú dobré, aj keď sú lepšie a tie horšie.
Mne sa páčia všetky. A basta. 100% pre všetkých Harrych Potterov!!!

15. května 2007
avatar uživatele
100 %

Harry Potter nastupuje

Ohlasy ohledně prvního dílu, který nabudil velký zájem v diváckém obecenstvu, byly zpočátku přemírou superlativů. Postupně s přibývajícími filmovými adaptacemi dalších dílů první dva díly od režiséra Chrise Columba ztrácely na opěvování. Důvod? Jsou prý moc dětské, drží se příliš literární předlohy. Osobně se domnívám, že přesně takovou představu o prvních dvou dílech mám. Právě proto si mne získaly. Drží se předlohy, nijak extra nezabíhají do nepodstatných a vymyšlených akčních scén.
Beru HP a Kámen mudrců podobně jako HP a Tajemná komnata za velmi dobrou, kvalitní, průpravnou podívanou do světa čar a kouzel, do Bradavic, kde všichni význační vypadají honosně [především charismatický Albus Brumbál] a děti mají všechny atributy, které jim do kouzelnická škola nabízí [např. školní úbor]. Myslím, že to byl kvalitní nástup.

13. května 2007
avatar uživatele
Elik
...
40 %

Jako děti jsme to milovali, teď to

Jako malá jsem chodila do kina na Harryho Pottera, ale teď bych šla radši na nějaký nový neprpozkoumaný film, protože je tohle opravdu taková oblbující pohádka pro malé děti, daleí díly jsou podle mě lepší...l

22. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

super

Zboznujem Daniela Radcliffa a hlavne Emmu Watson, myslim si ze tato cast sa velmi podarila,pretoze je to velmi napinave a vzrusujuce. Velmi sa mi to paci.

20. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Jednička Harryho je podle mě nejpovedenější ze všech dílů,které byly natočeny.Pamatuju si že tenkrát to byl hroznej trhák :D POdle knížky kterou sem před tim četla sem si všechno představovala tak ňák trochu jinak-ale výběr herců byl povedený,jak se ukázalo i v dalších dílech.A taky to je prostě neobyčejný příběh :o)

18. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

film sem viděla dřív, než sem četla knihu, takže byl pro mě docela napínavej. musím uznat, že režisér udělal přesně ty tahy, aby diváci, kteří nečetli knihu, byly napětím bez sebe až do konce. u mě to tak bylo taky.

13. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Když se na to podívám zpětně, je poznat, že první díl Harryho je úplně jiný než ostatní díly. U dalších pokračování se režiséři opravdu rozjeli a dodali tomu takovou jiskru, která mi u prvního dílu prostě chybí. I přesto, je to hodně dobrý film, kde je Radclife ještě malý, neohrabaný klučina, který se tváří chvílemi dost připitomněle...Jinak celkový dojem je skvělý.

10. dubna 2007
avatar uživatele
10 %

Jsem asi divná, ale mě se tento fil ani jeho pokračování nelíbí. Na to, že je to pro děti je tam moc násilí a krutosti. Nechápu, proč z toho každý dělá takovou světovou jedničku.

26. března 2007

Jde to

Nemyslím, že by to byl nejlepší díl ze série příběhů o Harrym Potterovi, ale rozhodně je takový nejvíc pohádkový! Všechno je v něm narozdíl od ostatních dílů zaměřeno hodně na kouzelnický svět, takže hlavní děj je podle mého názoru tak trochu potlačen! Ale ono je to tak víceméně i v knižní předloze, takže nemůžeme vše vytýkat jen filmu! Jinak si myslím, že jde o dobrý film, při kterém se hodíte do pohody!

25. března 2007
avatar uživatele
80 %

"Tak je to pravda, Harry Potter dorazil do Bradavic." Film, jak uz tu bylo zmineno, je spíše pro malé děti, ale pořád je to můj oblíbenej film na který se můžu podívat :) Knižní předloha je lepší, spousta vynechaných scén, ale tak už to bívá

22. března 2007
avatar uživatele
50 %

Film je nelogický, svět Harryho Potera je na můj vkus až příliš úžasný a scény působí nepřirozně. Ale oproti námětu si film trochu polepšil a odsranil pár těžkých chyb. Proto mu dávám 50%

18. března 2007
avatar uživatele
80 %

Luky II

Podle mě je Harry Potter a Kámen Mudrců pro menší děti (i když já se na něj taky rád jednou za čas mrknu), ale další díly jsou uz spíš pro větší a větší děti ne-li dospělý.

15. března 2007
avatar uživatele
60 %

Nic moc!

Film se mi nelíbil... Knižní zpracování mám mnohem radši. Je to sice náročnější na čas, ale je to mnohem záživnější. Film mě nebavil zdaleka tolik, jako kniha. čekala jsem od toho mnohem víc...

7. března 2007
avatar uživatele
70 %

Hezká pohádka i když se mi film líbil, knižní předloha byla daleko lepší a ve snímku se z toho mohlo daleko více vytěžit.

3. března 2007

Hmmmm...

Film je z hlediska toho, že byl natočen podle skvělé knihy docela primitivní, ale některé scény jsou vážně vydařené.

28. února 2007
avatar uživatele
100 %

nej

Ja si mysli,ze tenhle dil je nejlip nafilmovanej ze vsech dilu,co zatim jsou natoceny..Je nejhezčí..a nejvic se drzi knizky a vystihuje vsechny postavy tak,jake jsou..

24. února 2007
avatar uživatele
100 %

jednotku som aj prečítal, celkom fajnový film na zábery a efekty...aj obsadenie trafili presne podľa knihy najmä záporákov...dá sa to pozerať a najmä ak ste to nevideli si to pozrite, odporúčam :-)
je to veľmi vydarený snímok, ale nechcem byť puntičkár, ale ten preklad Čechom moc nevyšiel...sry lidi :)

21. února 2007
avatar uživatele
100 %

Upé užá

Harry Potter a Kámen mudrců je nejlepší film, je úpe úžasnej. Efekty, dokonalý. Potom totiž filmy něco ztrácí, je to tam strašně narychlo, já ybch radči 10 hodinovej film fakt skvělej s halvou i patou, než 2 hodinovku bez hlavy, možná jen s patou..
A HP a K. mudrců nebyla moc obsáhlá knížka tak se to tam vešlo, ale povedlo se :-)

15. února 2007

H.P. a Kámen mudrců je dobrý film.Nemůžu říct že by byl nejlepší jaký jsem kdy viděla ale je jeden z těch nejlepších. Efekty jsou opravdu dobré.

15. února 2007
avatar uživatele
100 %

Kvůli prvnímu dílu jsem začala číst ty knížky. Nebýt toho filmu nikdy bych je nezačala číst.
Film je skvělý a dobrodružný. O přátelství a zábavy. Herci jsou skvělí, taky triky a napětí. Film doporučuji. Je to takový rodinný film i pro dospělé (podle mě).

13. února 2007
avatar uživatele
80 %

Jak jsem četla v jedné recenzi- někdo tu cestičku prošlapat musel. Zkrátka není to moc dobré, ale na to, že to měla být původně pohádka (jak to hodnotili v TV magazínu) tak to celkem jde. 1. díl byl asi na natočení nejtěžší, protože to tam museli všechno vysvětlovat. Líbila se mi gringotova banka celkem a Snape je skvělý. A Brumbál je tady o proti ostatním dílům klďas. No nic. 80%

1. února 2007
avatar uživatele
90 %

Jako vždycky má první díl něco do sebe. Seznamuje nás s novýmí věcmi, místy, atd. Je teda pravda, že jednička je ještě trochu dědinská, ale nějak to začít muselo. S ohledem na další díly, se mohlo něco taky natočit lépe, což poznamenal i sám režisér Columbus, ale aj tak to byla dobrá podívaná.

28. ledna 2007

Jednička je opravdu super.Není to tak brutální.Myslím si že 1 díl byl i pro malé děti.Další díli jsou jsou spíš pro větší protože je to dost strašidelný.Jinak super.

23. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Jednička je fakt dobrá. Si ještě vzpomínám jak jsem ji viděla, ale to sem ještě neměla o knížce ani páru, se mi to strašně líbilo. Ještě top není tak brutální jak ty poslední díly...Prostě jsou tam všichno ještě malí a sladcí=)

20. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Jednička je pro mě nejhezčí - taková nejkouzelnější. Harry je ještě malej a celkově to na mě působí tak hezky. Hlavně ta knížka není tak dlouhá, takže se sem poměrně dost věcí vešlo. Vím, že to většina z vás považuje za nejhorší z těch 4, ale mě se prostě líbí :-)

13. ledna 2007

jednička je nejhorší ze všec 4 dílu co jsou natočené jen se mi tam líbí ten famfrpál a začátek když se harry dozví o schopnostech

2. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Jednička byla celkem povedená, líbil se mi především famfrpál. Hermionina chytrost mi tam jako obvykle vadila, ale scény s ní jsem přetrpěla.

1. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Pěkný

Tento díl je sice spíše pro mladší, ale i ostatní se u něj pobaví. Viděla jsem ho už mockrát a stále mě baví, takže určitě 100%.

20. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Ja, jako zrovna ne velky fanousek Harryho Pottera (knizek), musim uznat, ze me tento film celkem i zaujal. Divat se doopravdy na neho dalo, ale dale uz nic vic ;)

10. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Emma Watson

Je to zábavná pohádka, takové lehké fantasy. Je to určené pro více generací, starší se zasmějí a mladší si užijí trochu napětí.

8. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Filmy od Harryho Pottera se mi velmi líbí já ž to z nám hodně na zpaměť takže si někdy vípínám i zvuk a mluvím za ně!!!!!!!

28. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Je to super film! Njevíc se mi líbily vyučovací hodiny a famfrpál. Ale když už to znám nazpaměť, tak už mi to připadá nudnější než na začátku

12. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

dobrý

tento film se mi docela líbil...mám ráda harryho pottera a i kouzelnický svět...znám i knižní podobu ale film se mi asi mlíbil víc, i když tam není úplně všechno co v knize...

9. listopadu 2006
avatar uživatele
zolo
...
100 %

No veľmi sa mi to nepáčilo keď som to pozeral po prvý krát neviem prečo, ale ked som si prečítal knižku tak ma to začalo zaujímať viac. Heci vo filme myslim tým Rona Harryho a Hermionu síce boli ešte malý ale úlohu zahrali vinikajúco.

4. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Perfektný film, tvorcovia odviedli kus dobrej práce. Harry Potter sa mi páčil už ao kniha afilm je tiež super, ak nie aj lepší

2. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Mam rada pohadkove pribehy a Herry se mi strasne libi. Nejdriv jsme patrila k tem, ktery ho nemeli moc radi ale nakonec me to taky dostalo!!! Je to skvela pohadka nejen pro deti... Je to super!

28. října 2006
avatar uživatele
90 %

HPaKM

Dobrý film ale je to zatím spíše pohádka. Druhý a třetí díl se mi líbily o něco víc. Ještě jsem nečetl knihu ale doufám, že to brzy napravím a že bude dobrá.

27. října 2006
avatar uživatele
100 %

Jen tak...

Velice zajímavý film. Moc pěkně zpracováný. S vynikajícím dějem. Když HP1 vstoupil do kin, bylo to něco nového. Takový příběh tu ještě nebyl. Proto 100% =)

7. října 2006
avatar uživatele
90 %

Harry Potter a Kámen mudrců

Když jsem četl první knihu, byl sem velmi nadšený.
Film mě trochu zklamal svou ,,ostříhaností,, děje ale jinak všem doporučuji.

7. října 2006
avatar uživatele
100 %

Jelikož jsem četla každý díl HP

nejmín dvakrát( ehm spíš čtyřikrát:D ) tak ani jednišku jsem nevynechala..dokážu pochopit(vlastně to vim) že když se má zfilmovat nejaka kniha(natož bichle jako HP)tak se o hodně scén přijde..ale..u některých dílů(např. u Ohnivého poháru) se často něco uplně překrucuje..myslím že jednička nejvíc ze všech dílů odpovídá jak knížce..tak i tomu, jak jsem si vše představovala;o)

27. září 2006
avatar uživatele
80 %

Všechno teprv začíná

Když jsou teď na světě další díly,tak ta jednička pomalu,ale jistě mizí.Ale i přesto nesmíme zapomenout,že právě v jedničce jsme se dověděli to nejdůležitější.Ty zakládní fakta.A proto je u mě jednička pořád někde nahoře.Sice už se na ni ani nedívám,ale jistě vím,že by mě pořád bavila

19. září 2006
avatar uživatele
100 %

HP

Harry Potter a kámen mudrců sice nemá tak dokonalá kouzla jako ohnivý pohár ale přesto se věrně drží knižní pžedlohy a to je dobře.Myslim,že kdyby se tento film točil dnes byl by o dost temnějsí.

19. září 2006
avatar uživatele
100 %

První díl už skoro nepřijde nikomu pěkný, když je na světě plno dalších dílů, kde je Harry už pěkně vyspělý a dobrodružství tam ja haba děj. Ale tohle je přece první díl, kde je Harry úplně malý chlapeček a vydává se do školy kouzel. Proto se mi tento film líbí, že je o malém klukovi, který zkouší čarovat, neohrabaně zachází s hůlkou a nás diváky to přináší do nového čerstvého světa kouzel a čar.

9. září 2006
avatar uživatele
100 %

Opatrně...

Protože to je první poterrovský film, uchoval ve mně nejvíce zážiků. Mladí herci jsou sice ještě nezkušení, ale v tom je zase ten půvab, taková ta dětská naivita. Film se mi líbí, protože je první svého druhu, vím, že bylo natočeno již mnoho čarodějnických příběhů, ale tady ten je prostě první, který má takové efekty, takový silný příběh...prostě takový první opravdový čarodějnický debut. Jen tak dál Harry, ale pozor, aby ses neokoukal...

2. září 2006
avatar uživatele
80 %

Harry Potter mě přímo dostal, nečetla jsem nikdy nic lepšího. Jediná knížka, kterou jsem schopná přečíst během chvilky a číst ji pořád znovu a znovu. Proto jsem byla i zvědavá na film. Ale není to pro mně ono, mám jinou představivost jak autorka knihy=) a spoustu věcí jsem si představovala jinak, proto pro mně byl místy i zklamáním a fakt, že v něm nejsou podány všechny informace jak v knize, mu taky nepřidává na hodnotě... holt na knihu nemá=), ale přesto se na něj dá dívat a člověka co knihu nečetl určitě upoutá. Proto mu po zásluze patří 80%

28. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

1

První díl byl jedinečný. Jak v knižní, tak i ve filmové podobě. Vše bylo nové. Nikdo nikoho neznal a i děj byl zajímavý.

27. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Harry potter jendička se mi líbila,nezapomenutelnou postavou je pro mě chloupek,psi se mi moc líbí a tenhle nebyl výjmkou.

25. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

99% + 1%=100%

Ano tenhle film byl skvělí.1,2 jsou sice jiné než 3,4 ,ale to na tom to nejlepší ,že se to pořád neopakuje.Tenhle film patří podle mého mezi nejlepší.

24. srpna 2006
avatar uživatele
pb
...
90 %

Kamen mudrců je dobrá kniha ale film je až příliš pro děti. je moc jako pohádka. od 3 jsou ty díly dobrý ale jednička je hodně jako pohádka.

22. srpna 2006
avatar uživatele
Mony
...
60 %

Než byly natočeny další dily, tak se mi jednička moc líbila...ale po ostatních dílech mi přijde příliš dětská, pohádková a jednoduchá. A také výkony herců nejsou tak dobré jako třeba v Ohnivém poháru. Ale naštěstí se filmy každým dílem lepší:)

13. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Kámen mudrců není lepší než dvojka, ale rozhodně se na to ještě dá koukat i po nových dílech. Každopádně milionkrát lepší než Harry Potter je Henry Proper a šutr mudrců!!! Je to skvělá parodie při který jsem se dost nasmál a líbilo se mi to tak moc že jsem to viděl snad stokrát! Fakt doporučuju kdo to ještě neviděl.

11. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Moc a moc se mi to líbilo a zároveň si myslim, že jednička je nejlepší a to proto, že každý díl je temnější a strašidelnější. Harry Potter a kámen mudrců je prostě nej (i když je ve filmu spoustu chyb)

10. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Dobrý!

No na to že to byl první film svého druhu tak dopadl dobře. Ale stejně si myslím že by sem tam něco mohlo vylepšit;-)

8. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

když jsem to viděla, tak jsem už měla pár dílů přeluoskaných, moc se mi to líbilo, supr efekty, humor a herci jsou tak dobře vybraný, nemám co vytknout;o)

7. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Harry tak celkově

At už je to kniha, at už je to film, všechny díly jsou skutečně kouzelné a nezapomenutelné a i když se nám z pohádky pomalu stává horor, stále není nic, co by stálo za to, tenhle kouzelnický projekt konečně zastrašit a říct mu "už dost, nechceme další"!!!!!! Ne, statisíce lidí na celém světě je v dychtivém očekávání, o koho přijdeme v dalším díle knihy J. K. Rowlingové a jak strašidelný bude následující film. I když obsah knihy se stále zvětšuje a tvůrci odmítl jeden díl rozdělit do dvou filmů, čímž nás ošidili o spoustu skvělých pasáží z knihy, stále je pohled na Harryho Pottera (nejen pro fanoušky) skutečným potěšením a radostí. Vždyt kdo z nás by stále nesnil o jiném světě, kam nás tato spisovatelka dopraví kdykoli chceme?

1. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Tendle první díl Harryho Pottera, je podle mě tím nejkouzelnějším ze všech. Má v sobě takové to dětské kouzlo pohádky, která šťastně končí. V mích očích tento první díl bude asi ze všech nejlepší. Pokud bych ho měla srovnávat se všemi díly, co byly doposud natočeny, myslím že je nejlepší tento. Ty ostatní jsou temnější a pro ten dětský svět jsou více k nepochopení, ale dalo se očekávat, že se Harry Potter spolu se svýmy kamarády budou vyvíjet. Tento díl mě inspiroval k přečtení všech doposud vydaných knih a musím uznat, že Harry Potter patří mezi mé nejoblíbenější.

31. července 2006
avatar uživatele
100 %

Uau

Dostali jsme do rukou knížku a už nám naservírovali film. Tři šťastlivci na celém světě ještě netušili do jaké míry se jejich popularita rozroste (rok 2004 Ruppert, Dan a Emma nejbohatší lidé planety pod 16, rok 2005 Dan Radcliffe za Vanesou May nejbohatší člověk pod 21). Myslím, že všichni byli nadmíru spokojeni jak s výkony, tak s přenesením Chloupka, trola, či draka na plátno. Film je moc povedený. Dobrý start.

27. července 2006
avatar uživatele
100 %

1. díl téhle slavné éry se vyvedl a to on mě inspiroval k přečtení si zatím 6 dílů. sice trochu dětinský (zvláště první díl) , ale dokáže zaujmout a je to kvalitně odvedená práce tohoto žánru.

23. července 2006

the best

film na mě hoodně zapůsobil. Byl dokonale propracováný,...Trochu mě mrzí , že tam chybělo dost podstatných věcí, ale jinak to bylo fakt ok.
Prostě dobry režisér, dobrý herecký obsazení.....Jo a taky jsme se zamilovala do Snapa....

21. července 2006
avatar uživatele
70 %

Pěkné

Opravdu pěkný, milý pohádkový příběh z celkem záživným dějem... Líbí se mi, možná by si zasloužil lepší hodnocení než to, které mu dávám, ale asi by "v mé mysli" musel déle "vydržet"... Nepatří k těm, na které bych si často zavzpomínala a chtěla je vidět třeba stokrát... Knihu jsem si přečetla jen tak ze zajímavosti a rozhodně jsem do ní "propadla" více, než do filmu... Ale to se asi předpokládá téměř u všeho...

16. května 2006
avatar uživatele
90 %

Hmm, tak tohle byla ještě fakt taková pohádka, ještě všichni chodili v hábitech, a chovali se víceméně slušně... Kniha je dobře zpracovaná, Columbus to tehdy měl celkem snadný, protože knížka je tenká, ale i tak odvedl slušnou práci... S 3. a 4. dílem se to moc srovnávat nedá, to už je něco úplně jinýho, no ale toto je taky pěkný...

12. května 2006
avatar uživatele
90 %

jo tak na tuhletu školu bych se chtěla jednou dostat...člověk při tomto filmu začne snít jaké by to asi bylo...no a děj je docela zajímavý...jak Harry všechno poznává a jak se do toho dostává je to prostě paráda...

11. května 2006
avatar uživatele
Dawn
...
60 %

Ehm?

Neviem, mne to pripadalo ako nejaká zlá rozprávočka. Možno by to chcelo iné spracovanie, a aj tá hudba k tomu nejak nešla. Našťastie sa filmy postupne zlepšujú, takže to nie je až také hrozné...

5. května 2006
avatar uživatele
80 %

První díl mě nijak nechytl, až další díly. První díl mi připadal jako hloupá pohádka až později jsem změnil názor. Jako úvod několikadílné série je to dobré.

4. května 2006
avatar uživatele
konz
...
90 %

hmm

když jsem se šel divat na tenhle film nemyslel jsem že mě to chytne. Jednička je vubec nejlíp udělany dil o Harrym Potterovi

1. května 2006
avatar uživatele
60 %

procítěnost

Za jednu vadu na tomhle filmu považuju malou procítěnost heců při hraní scén.A za druhou fakt,že je to až moc předělávané vůči své předloze...

27. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Harryho sleduju pořád dokola a to s celou rodinou. Většinou ho z DVD vůbec nevyděláváme, protože to nemá cenu. Maximálně obměním jeden díl za druhej nebo tak. Myslím, že jako fantassy film pro děti a mládež to Harry prostě vyhrál. Dokonce jsem se i donutil přečíst knížku, i když normálně nečtu vůbec. Myslel jsem, že film se bude líbit jenom mě (je mi 10), ale můj táta si ho pouští sám po nocích, tak to znamená, že je určitě kvalitní. Hlavně ty triky asi nebudou jen tak překonány.

23. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Brýlatý hrdina

Snímek má vážně "šťávu" i když nedosahuje kvality svých pokračování. Bylo zajímavé čekat na to, jak se režisér popere s velkým knižním bestselerem. Zdá se, že neměl nejmenší problém a film natočil zajímavě a s vtipem...

23. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Harry Potter a Kámen mudrců patří mezi nejlepší filmy. Spousta dalších dílů je taky dobrá, ale už nemají to kouzlo uplně neznámího filmu, na který jde člověk napjatej do kina =)

16. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Akýkolvek film o Harry Potterovi by musel mať 10 hodín aby zobrazil všetko čo je v knihe. Preto ma kniha bavila viac ale ak by kniha neexistovala tak by som povedala že je to úžasný film ale kedže som všetky knihy čítala tak je ten film trošku slamanie.

14. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Harry Potter

Film na mě zapůsobil od první chvíle. Protože jsem četla kniha, nemohla jsem si pomoct a srovnávala jsem kdejakou maličkost. Film ale docela přesně vystihuje svět Harry Pottera. Scény při famfrpálu byly úžasné, připadala jsem si, že celé film prožívám společně s hlavními hrdiny. I když jsme si spousto věcí přestavovala jinak je to překrásné ztvárnění kultovní knihy.

14. dubna 2006

Harry Potter a kámen mudrců

Nejsem zrovna nějak moc velký fanda Harryho Pottera ale musím přiznat, že se mi snímek líbil. Čarovná kouzla a tajemná dobrodružství, která vás příběhem doprovázejí si mne získaly. Tento film určitě změnil můj názor na fanoušky Harryho a to v kladném slova smyslu.

13. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Když byl film Harry Potter u nás uveden v kinech ani jsem to nezaregistrovala, ale když poté vyšel na kazetách a byl mi doporučovám ze všech stran, tak jsem neodolala a půjčila jsem si ho taky. A jsem ráda:-) Viděla jsem několikrát (každý díl počítám po desítkách(-:) všechny dosud uvedené filmy i jsem četla několikrát všechny doposud vydané díly knih a stále se nemohu nabažit!!! Je to dokonale propracovaný svět se všemi podrobnostmi a Rowlingová by měla dostat nějakou cenu za světový přínos literatuře, protože díky ní začala spousta dětí opět číst. Někdo možná namítne, že je Potter jenom pohádka, ale to říká jen ten, kdo neměl tu čest se všemi, hlavně posledními, díly!!! No to by snad stačilo :-)

9. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Harry

Jsem Harryho fanoušek takže se mi to moc líbilo ale jestli můžu poradit,přečtěte si nejdřív knížku,možná pochopíte víc a taky si víc užijete.

6. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Asi jeden z nejlepších potterovských dobrodružství, které byly natočené. Kolumbus tam moc nevynechal a nepřidával zbytečné scény což se o ostatních dílech říct nedá. I okolí bylo dobře udělané.

5. dubna 2006

!! ... !!

Z prvu jsem knihy vůbec nečetla! Pak se mi , no vlastně už ani nevím jak, dostala do ruky knížka H.P.1 a vše se změnilo! Odteď čtu jak strhaná a to díky Rowlingové! Jakmile vyjde další díl H.P. Tak hned letím do obchoďáku pro knihu! No jinak je film vážně super!! Ema Watson s Danielem Radcliffem je dobrá volba!
Film je super ale řekla bych, ale že knížka je lepší!

4. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Pottermaniak...!

Ano, ano musím to přiznat jsem pottermaniak....čtu to, chodím na to do kina, kupuju si to na dývu, a těším se na další knihy a filmy....prostě se mi to líbí...ale nemohlo by se mi to líbit bez prvního dílu....který si má diváka dostat......a to se prvnímu filmu o Panu Potterovi podařilo.....Výborný knižní příběh, který byl exkluzivně přenesen na filmové plátno.....Mě se to prostě a jednoduše strašně líbí....!

30. března 2006
avatar uživatele
80 %

Harry po 1.

Snad jako každé dítě, které četlo knížky o čarodějném učni jsem byla okouzlena, když jsem to poprvé viděla! byla jsem sice mnoha ohledech překvapena, ale jako zpracování knihy je to na velice dobré urovni!

29. března 2006
avatar uživatele
90 %

Mne sa ten film naozaj veľmi páčil a je tam aj skvelé herecké obsadenie, obzvlášť Richard Harrison perfektne stvárnil Dumbledora. Ako dobre, že ho vnučka presvedčila, aby tam hral.

28. března 2006
avatar uživatele
50 %

Myslím, že vizuálne efekty v tomto filme boli na celkom slušnej úrovni, ale dej ma príliš nezaujal, mohol byť aj lepšie spracovaný. Čo sa týka hercov, odviedli dobrú prácu, ich výstupy boli presvedčivé.

13. března 2006
avatar uživatele
100 %

Harry

Harryho první film:) Prostě klasika......první seznámení......dost se mi líbí, že s ohledem se mi zdá, že v tom filmu jsou všichni malí špuntíci:)

9. března 2006
avatar uživatele
100 %

Dá sa

Hoci rozprávka pre deti, ale prečo nie? Ale osobne si radšej prečítam knihu - neviem, ale tým filmom o HP niečo chýba, hlavne tým posledným..je to škoda.

7. března 2006
avatar uživatele
90 %

CELKEM FASA FILM

Celkem fasa film ovšem pár chyb se v ňem najde ale to uz býva asi všade. Film ma celkom upútal (kniha bila o dost zajimavejší) prepracovaným areálem(celkem ujde) a výkon hercov bol tiez dobrej. :)

20. února 2006
avatar uživatele
80 %

Bradavice aj.

Film není tak super jako knížka, kterou když začnete číst, nemůžete odložit, protože je tak mistrovsky napsána, že vám to ani nedovolí. Trochu je mi líto, že právě do filmu nelze vměstnat vše z knihy, chápu to, film by pak byl neúnosně dlouhý, ale je to škoda. Film samotný je dobrý, aby byl vynikající, něco málo mu chybí, ale nedokážu říct co. Je jinak napínavý, dokáže udržet pozornost. Prostě důstojný následovník knihy, který se ale drží spíše v rovině filmu pro děti stejně jako dvojka. Trojka a čtyřka jsou pak naprosto jiným žánrem a jsou i lepší.

18. února 2006
avatar uživatele
100 %

Výborný film

Je to opravdu skvělý film, tušila jsem, že bude skvělý hned po tom, co jsem se dozvěděla, že se natáčí, protože kniha mě naprosto zaujala. Herecký výkon velmi dobrý, hudba naprosto skvělá a děj prostě jedinečný.

8. února 2006
avatar uživatele
100 %

Už od přečtení knih o Harrym jsem se moc těšila na filmové zpracování. A musím říct, že mě velmi potěšilo.

7. února 2006
avatar uživatele
100 %

Nejdřív jsem si myslela, že to nejni film pro mě. Nějaká pohádka mě vůbec nezajímala. Ale pak jsem se koukla a je to super filmek. Plno kouzel, krásná atmosféra...

5. února 2006
avatar uživatele
100 %

Prvního dílu jsem se nemohla dočkat. Knížku už jsem měla dávno přečtenou. Strašně mě zajímalo, jak to tam bude vypadat. Samozřejmě, že jsem měla nějakou představu. Byla jsem opravdu mile překvapená.

4. února 2006
avatar uživatele
100 %

Brada, Brada, Bradavice...

Opravdu Harrymu závidím...Jak úžasnou atmosféru ve své úžasné škole, tak i úžasné profesory např. Severa Snapea:) Taky bych chětla umět kouzlit... Čekám na dopis.

31. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Ať žije svět Harryho Pottera!!! Úplně dokonalej, senzační film!!! Nejvíc se mi líbí Chloupek!!! Má krásný očička!:o)

22. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

..

Tak tohle me mil prekvapilo je to peknej filmecek takovyhle filmy se mi libej videlsem ho nekolikrat,ale jeste neztratil svoje kouzlo.

19. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Já jsem si původně myslela, že Harry Potter mě moc nezaujme, ale to jsem se spletla. Celkově se mi to moc líbilo, hlavně jak to bylo udělané - takové pohádkové - a dokázalo mě to udržet u televize:-)

13. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Moc pěkně udělaný film,je vidět že režiser Columbus umí zaujmout nejen dětského diváka ale celou rodinu.Dokázal to už s filmem Sám doma.Harry Potter je postavička kterou si snad každý zamiluje a přiroste mu k srdci.

4. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

:o)

Jo no..myslím, že náhodou pěknej film. Daniel tam byl kouzelně malej. Nedávno jsem se na to dívala po dlouhé době znovu (po tom co jsem videla Ohnivý pohár) a musela jsem se místy smát. Ale určitě moc pěkně udělanej. Ty efekty.. Supéér..

31. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Jojo, první díl, start do pottermánie. Film to byl hezký, ještě takový neviný. Oproti těm ostatním dílům. Moc hezký.

31. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Ušlo to

Tohle se mi docela líbilo, ale kniha byla daleko lepší. Tento film byl rozjezdem ke hvězdné kariéře Daniela, Emmy a Ruperta.Skvělé byly i efekty a dala bych mu známku 1*

30. prosince 2005

nic moc

tak tohle mě docela zklamalo, podle toho, jakou tomu dělali reklamu, první díl nic moc. I když se Harry opravdu snažil.

30. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Tak tohle mi připadá jako docela pěkný a dalo by se říct i povedený film, i když jako všechny filmy nemůže přesně okopírovat knihu. Ale přece si myslím, že se knížky drží docela věrně a chápu změnění či zkrácení některých scén. Na filmu se mi nejvíce líbilo, že dokázal celkem dobře vyvolat atmosféru příběhu a také některé scény, které nejsou v knížce, např. jak Hermiona spravila Harrymu brýle nebo jak skvěle poučovala Rona o zaklínadle. Také se mi celkem líbí výběr postav, Harry, Ron i Hermiona vypadají docela přirozeně a odpovídají popisu v knížce, a taktéž ostatní postavy, snad až na Brumbála, mohl být lepší ale i tak není špatný. Celkově si tedy myslím, že film je velmi pěkný a věrný, dávám 100%.

30. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Harry Potter je beze sporu nejlepší film jaký jsem kdy viděl a taky nejlepší knížka jakou jsem kdy četl. Columbus to režiroval dobře ale s dalšími třemi díli se to nedá srovnat. Na Harryho Pottera se můžu podívat vždycky. Z pohledu diváka 100%

29. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

dobre

Prva cast bola fakt dobra ale druja este lepsia.Neviem či to je pravda ale že v poslednej časti knihy ma autorka zabit Harriho ale to dost pochybujem lebo kolko decek je s Harryho Pottera zavysla.Ale bol by to asi taky normalny koniec.

29. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Super, ale už trochu okoukané

Když před pár lety přišla do kin pecka Harry Potter tak si každý řekl WOW! A to i já... Když jsem poprvé viděla Kámen mudrců, byla jsem doslova ohromená. Film se mi moc líbil. Ale pak přišli další díly... Tajemná komnata, Vězeň z Azkabanu a nakonec nejlepší Ohnivý pohár a tak když se ohlédnu po prvním dílu, nezdá se mi až tak skvělý. Ale možná to bude tím, že je až moc okoukaný. Jinak je Harry Potter úžasné dílo a jsem strašně zvědavá na poslední díl, jak tohle všechno vlastně dopadne. A taky se těším až bude poslední díl zfilmovaný. Myslím, že to bude vážně bomba... Harry je prostě good :))

23. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

POUTAVÝ PRIBEH

Tento film me opravdu mile prekvapil. Cekala jsem, ze to bude nejaka podprumerna pohadka, ktera je samy nesmysl, ale to vubec neni pravda! Je to super film, ktery upouta nejen detskou pozornost!

23. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Pohádka

Přesně tak by se dal tenhle film charakterizovat - pohádka. Na rozdíl od dalších dílů je tenhle skutečně i pro děti. Ale ve mně zanechal kouzlo prvního dílu - Columbusovi se opravdu povedlo seznámit diváky s kouzelnickým světem, a jelikož se docela dobře držel i knižní předlohy, tak tam vmetl i to kouzlo, které mě dostalo v knize.

14. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Výborný, ale zatim nejslabší díl. Viděl jsem ho znovu asi po 5 letech a už mi přišel moc dětinský. Tehdá v roce 1999 to byla pecka, ale už to vidět ani nemusim...

14. prosince 2005
avatar uživatele
50 %

Nic proti ničemu

Jak zfilmovat legendu je otázkou, proto mnohé legendární knihy dosud nenašli svoji adaptaci. V tomto měl Chris Columbus značnou výhodu, jelikož Harry Potter ve světě prodeje značek nebyl ještě moc zaběhnutý. Právě první film daleko zpopularizoval celou knižní sérii. Výběr herců nebyl podroben až tak přísné kontrole, jelikož jsme si postavy představovali každý jinak. První díl je spíš rodinné charakteru, a s roustím věkem hlavní protagonistů, roste i věk pro jakou cílovou skupinu lidí je určen. První díl mě moc neoslnil, spíš pouze jsem si udělal čárku na papír, že jsem shlédl dalši film.

10. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Kouzelný Kámen mudrců

První část je kouzelná :-). Nemám jí co vytknout. Je to sice dost pohádkově vzato, ale nemělo by to právě tahle vypadat, když je to především pro děti? Moc se mi líbí.

6. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Harry

No jo Harry..snad nejslavnější film všech dob.Je fakt, že potterovská mánie mě taky trochu postihla a tehdy sem tento díl s velkym zaujetim sledovala. Dnes už mě to trochu přestalo brát,ale i tak ho amm furt hodně ráda.

3. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

První díl je ještě příliš velká pohádka. A tak by to mělo být. Ale pro mě je to tak trochu nudný, ale jen malinko. Musim vychválit Alana Rickmana. Jeho Snape je opravdu "snapeovitý". Naprosto dokonalý. Líbí se mi celé obsazení dospělých herců. Mladí herci, no, možná bych měla nějaké připomínky (proč nemůže být Emma Watson podobná mladé Natalii Portman?), ale určitě se ještě předvedou. Velmi větné knižní předloze. Možná až moc.

2. prosince 2005

lepší než dvojka

Myslím, že tenhle film je mnohem lepší než Tajemná komnata. Většina věcí se jim povedla, ikyž sem si je třeba představovala jinak. Možná je to proto, že kniha byla tak krátká, nebo že se fimu ujali schopní lidé, ale Kámen Mudrců se ze všech (zatím) pěti dílů nejvce podobá předloze.

29. listopadu 2005

První z ředy Potterovských filmů. Je to hodně dobrý film ale chybí tomu trochu štávi. Proto dávám skvělých 90% musim si nechat rezervu na další díly.

20. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

Dalo sa

Tento film bol zatial prvy tak uvidime ako dopadnu tie ostatne ale jednotka mohla urobit troska viac aby naplnila ocakavania fanusikou

17. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Výborný jako všechny díly Harryho. Nejvíce mě štvou lidi kteří si ze závisti vymýšlí psychologický kecy typu: Harry je gay, proč protože se snad baví více s klukama? To je hloupost, spíše bychom měli být vděčni, že v dnešní době někdo vymyslí takovýhle užasný příběh. Navíc je tam i obraz dobra a zla.

15. listopadu 2005
avatar uživatele
50 %

Mohlo to být lepší

Ajaj. Zase jeden filmík, kterému pokazím průměr hodnocení...Ale já si fakt nemůžu pomoct. Četl jsem knížku a od filmu jsem čekal daleko víc. Vždiť první díl by každého měl uchvátit propracovaností světa čar a kouzel v Bradavicích, naladit na pokračování a uvíznout v hlavě každému, koho alespoň malinko láká opustit svět krváků a stříleček. Podle mě, by se dala jednička natočit mnohem lépe.Doufám...

15. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

nic moc

Od prvního dílu se asi nic moc více čekat nedalo. Už v knižním vydání je to celkem o ničem, a tak z toho režisér Columbus vymáčkl co to dalo...

15. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Nic proti

Původně jsem neměla v plánu se na to koukat, ale nakonec jsem byla celkem spokojená. JE to docela slušná pohádka.

14. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Já osobně bych Rowlingové zulíbal ruce že napsal a vytvořila Haryho Pottra. Jednicka je takový dobrý rozjezd a pak už to jde jenom na horu.

13. listopadu 2005
avatar uživatele
Matt
...
90 %

Dobré

Tento film sa mi moc páčil. Kniha je samozrejme lepšia, ale aj tak si myslim že je film celkom dobrý.

11. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

Šlo to...

Tak s tímhle filmem to je takový všelikjaký. Když neberu ohled na knížku, tak to bylo vcelku povedený. Mělo to pěkný efekty a bylo to celkem poutavý. Ale když beru ohled na knížku, tak už to bylo horší. Dost věcí se mi nelíbilo, protože byly uplně jinak než v knížce. Jasně. Některý věci se musely udělat jinak, ale těch změn tam bylo až moc.

9. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Knihy jsou lepší

Není nad knihy, ale když už mám okomentovat tento film, tak... Můj názor je, že bez knihy by se rohodně nestal takovýmto trhákem. Výběr herců byl provden mistrovsky - Tom Felton, Maggie Smith, Alan Rickam, Robbie Coltrame - ti všichni se na svoji roli více než hodí. Výjimkou není ani Emma Watson a Rupert Grint. Takto mladé a velmi talentované hvězdy se jen težce hledaj a myslím, že tady nešláply vedle. Trochu jiné mínění mám o hlavním hrdinovi - Danielovi Radcliffovi. Herec to není zdaleka tak dobrý jako jeho kámoš Rupert, ale co člověk, to názor, že... Dávám 80%

9. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Pěknej film

Velmi pěkný začátek série Harry Potter. Je to rozjezd, seznamujeme se s hlavními postavami a dozvíme se spousty detailů, které jsou důležité i v dalších dílech. Film je pod taktovkou režiséra Columbuse, který ho natočil velmi dobře a laťku zvedl dvojkou, která byla ještě lepší. Trojka, kterou natočil režisér Cuaron, byla slabší než první dva díly, ale i tak se na ní dá dívat. Kamenu mudrců dávám 90% proto, že je tam příliš vysvětlování( což nemám rád), jinak je good

7. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

DOBRÝ

Dobrej film, hezký triky, hezkej Chloupek:-), ale mohl být více podle předlohy, jinak nemám nic, co bych mu mohl vytknout....

7. listopadu 2005
avatar uživatele
wiky
...
80 %

dobrý

Mě se Harry Potter a Kámen mudrců líbí. je to pěknej pohádkovej příběh, místama hodně napínavej, chvílema vtipný dialogy apod. fakt pěkná pohádka.

6. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

juj!

Ze všech zatím sfilmovaných dílů se mi zdá tento nejlepší, bo je pohádkovější a je velmi krásně udělaný, ostatní díly jsou sfilmovaná taky dobře, ale 1. dílu se nevyrovnají...

5. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

H.P.

Z Harryho Pottera jedničky jsme byli určitě všichni paf, ale jak přicházely nový díly, tak to z nás postupně opadlo. Řekla bych, že na jedničce se teprve učili a teprve až potom odvedli pořádnou práci:)) Ale zase když se juknu na jedničku, bavím se nad hlavníma představitelama, protože tady to byly ještě ucha:))) Ale famfrpál tu byl opravdu povedený:)))

5. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

nej

Miluju filmy o Harrym Potterovi a tenhle je velice vydřeny i když s ostatníma se nedá srovnávat-jinej režisér a jiný efekty, každej dím má svoje kouzlo

4. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

Začátka jsou vždycky těžké

Obávám se, že Chris Columbus na točil tento film jako pohádku, kterou však dílo JKR rozhodně není. Trochu temné atmosféry, které jsme se naštěstí dočkali ve třetím díle by rozhodně neškodilo. Dávám 70%, protože Harryho Pottera jako takového mám moc ráda, ale pohádkové pojetí mě trochu zklamalo.

30. října 2005
avatar uživatele
100 %

Dost Good

Dost Good film. Sice je tam hodně chyb, ale je skvělý. Třetí díl je sice lepší, ale je fakt good. Moc ráda se na něj budu dívat klidně i celý den!

29. října 2005
avatar uživatele
100 %

Kvalita

Film je celkom dobrý možno trochu detský ale na konci keď Harry s Ronom a Herminou prekonávajú prekážky sa scény veľmy vydarili.

29. října 2005
avatar uživatele
100 %

Bezvadný

Svět čar a kouzel je úžasný. Děj je promakaný.. ztvárnění Harryho Pottera je perfektní.. ani v jediné chvíli jsem se nenudil... Jeden z nejlepších filmů poslední doby..

28. října 2005
avatar uživatele
100 %

Bezva

Něco takového tu doteď chybělo, k filmu nemám výtek, protože jednoznačně převažují pozitivní emoce.Bezva

23. října 2005
avatar uživatele
100 %

Harry 1

Tak tohle je bezesporu nejlepší film po Pánovi Prstenů. Pravda, má trochu jinou konstrukci - je tam náš reálný svět, ale i tak je super. Jedinou výtku bych měl k tomu, že je ještě hodně dětský, ale to možná byl režisérův záměr.

22. října 2005
avatar uživatele
70 %

průměr

Tenhle film mě moc nenadchl ale nebil zas úplně marnej. Podle mě měl docela dobře promyšlenej děj. Ale nadruhou stranu to bylo trochu jako pohádka!

14. října 2005
avatar uživatele
100 %

Harry Potter 1

Výborný triky a super je ten s tím vchodem do Příčné ulice. Je to bezva filmeček který rozhodně stojí za to !

14. října 2005
avatar uživatele
80 %

Pro deti? ani ne

Nemate tuseni jak dlouho jsem si rikal ze Harry je jen pro deti, pak jsem se na to jednou nahodou koukl, kdyz to doma mela segra a hle... ono to neni vubec spatny. A je fakt ze z filmu Harryho Pottera ve me asi Kamen mudrcu zanechal nejvetsi dojem. Bude to asi tim jak se seznamuje s tim prostredim, proste se mi jednicka libila zatim asi nejvic (kdyz nepocitam knizky, kde u me vede Ohnivy pohar)

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

no...

Já nefím. Mě to přišlo jako neškodná rodinná komedie, i přes ty pěkný triky. A tenhle díl mi taky přijde jakoby nejmíň vyspělej, proto ho nemám moc rád. Takže, kdyby mi bylko míň, dostal by víc procent, ale takhle...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Nejlepší díl

Já jsem před zhlédnutím Harryho taky měla pocit, že to bude nějaká blbost pro děti, nějak jsem na to ani neměla chuť. Navíc to byl rival Pána prstenů... Když mi jej ale půjčili na disku, taky jsem byla velmi příjemně překvapená - přesně jak píše Dirk. Tím prostředím, kouzelnickým světem atd. - knížku jsem nečetla, tak jsem vlastně vůbec nevěděla, co a jak si vůbec představit. Po zhlédnutí všech třech Potterů musím konstatovat jediné: první díl se mi líbil nejvíce. Jeho největší část totiž zabíralo seznamování se s Bradavicemi a všemi těmi čáry a kouzly, které z Pottera dělají přitažlivou pohádkovou zábavu, která vám vždy učaruje nějakou novou kouzelnickou serepetičkou. V následujících dílech je už více děje a akce, kdy nepřemožitelný Harry zneškodní všechny své odpůrce a nepřátele a ukáže všem, co je zač. To už je pro mě klišé, nuda, a tím se kouzlo z prvního filmu podle mě ztrácí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Sixy
...
80 %

Film vs. knihy

Já jsem vždycky zastávala názor, že knihy jsou lepší, než filmy podle nich natočené. Když jsem viděla HP, musela jsem svůj názor změnit. I když ve filmu spousta věcí chybí, kouzelnický svět je nádherně vytvořený a všechny postavy vypadají, jako by vystoupily ze stránek. Ale jsem zvědavá, jak se filmaři vypořádají se 4 a 5.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Kniha vs. film

Skôr ako som šiel pozrieť prvý diel tejto zatial trilólgie mal som prečítané všetky 4 knihy, takže som istú predstavu o tom všetkom mal. Iste že kniha je oveľa lepšia ako film ale to neplatí len pre HP ale všeobecne. Avšak pri HP1 ten rozdieľ až taký veľký nieje, lebo presne kopíruje dej knihy ... možno preto, že natáčanie bolo aj pod dohľadom samotnej autorky knihy ... a možno preto, že sfilmovať v podstate už kultovú knihu je vždy veľký problém. Svet, ktorý vidíme na plátne vás však úplne strhne ... samotná škola, metlobal (fanfrpál), veľká sála ... atď. Herci sú podľa môjho názoru vybratý dobre a v každom ďalšom dieli si svoju účasť viac a viac zasluhujú. Columbus je známy ako tvorca filmov pre celá rodinu (Home Alone napr.) a tento svoj štýľ potvrdzuje aj tomto filme. Efekty su dokonalé. Veľmi dobrý začiatok, ktorý sa bude dúfam stále zlepšovať.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

harry

Hodně lidí si myslelo (a někteří i myslí), že Harry Potter je jen pro malé děti, ale opak je pravdou. Je to dobrý rodinný fil, u kterého se může sejít celá rodina od nejmenších dětí až po babičky a dědečky a nikdo se nebude nudit.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

rodiný film

Podle mě je to krásně natočené, film mě přiměl k tomu, abych si přečetla knížku, moje děti taky, a od té doby se pereme o každý nový díl a jezdíme na premiéry... Člověk si u toho odpočine, a navíc to má pro děti i morální podtext, učí se odvaze a přátelství, což se o mnohých jiných "filmech pro děti" říct nedá.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jo ...

Harry mě chytil hned, jak se k nám dostal. Knížky jsem bral své dceři a četl je jedním dechem. Už dlouho jsem neměl v ruce takovou pěknou pohádku. Film je dobře natočen i obsazen. Super ...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

První

No první film byl podle očekávání ohromující, překvapující, plný nových věcí. Lidi tehdy netušili jak co bude vypadat. Bradavice a všechno kolem. Ale celkovým dojmem film působí jako pohádka pro děti. Dalšími díly se začala stupňovat akce a napětí. ALe i přesto je to skvělý film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

90%

Četla jsem knížku, a dokonce několikrát a musím uznat že se scenárista snažil tma dát všechno..pár detailů tma chybělo, pár jich tma bylo navíc ale bylo to dobrý...Film byl skvěle zpracován a kouzla která se tam dělá byla moc pěkně udělaná...

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Peníze. Kvalita nevysoká.

Na můj vkus příliš infantilní. Mám averzi k dětským hercům, kteří neumí hrát, a k režisérům, kteří je nejdřív vyberou a posléze nepřinutí k dobrému výkonu. Možná jsem moc náročná, ale většina těch dětí hrála křečovitě a nepřirozeně. Tento fakt mi značně zkazil dojem z filmu. Jistá kompenzace však přišla v podobě pěkné hudby, dobrých výkonů dospělých herců a místy i zajímavému výtvarnému zpracování, i když si myslím, že se dalo například z takových Bradavic vytřískat daleko víc, než jen obrázek kýčovitého hradu z kreslených filmů. Film byl místy až moc dojemný, některé hlášky by prostě desetileté dítě v normálním životě z pusy nevypustilo, ani kdybyste mu dali ránu do zad. Mimo jiné právě takto vznikaly slabší momenty dětských herců, kterým jisté hlody nešly do mozku, potažmo ani do tváře; nemají dostatek zkušeností na to, aby věrohodně zahrály věci, které jim nesedí. Film by měl trochu pamatovat na starší publikum, působil až příliš prvoplánově pro děti (ale chápu: komerčně dobrý tah).

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:-)

Než jsem tenhle film viděla říkala jsem si, že to asi nebude nic moc... Ale když jsem se přinutila na to podívat, tak určitě vřele doporučuju, abyste se podívali taky, protože nebudete litovat..

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

slabší

Taková pohádka!Rozhodně slabší než knížka.Nečekala jsem nic světový,ale lepší to bejt mohlo.Hodně mě to zklamal.Úplně to odporovalo mým představám.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Harry Potter

Harry Potter a kámen mudrců je podle mě nejlepší z těch třech dílů co jsem viděla. Je moc hezky natočený a moje děti Harryho milujou.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
80 %

Ale jo...

Na knížku to samozřejmě mít nemůže, ale v rámci možností několikahodinovýho filmu je to dost dobře spracovaný. Až na některý nápadný odchylky od knížky (např. Harry se ptá, kde je nástupiště 9 3/4, ale v knížce se ptal na vlak do Bradavic a "na nástupiště 9 a 3/4 se rači neptal"), kvůli kterým snižuji hodnocení

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

pro děti i pro dospělé

a já mylsím,že se to povedlo.Bradavice jsou krásné,Harry statečný,Hermiona inteligentní a Ron šmudla.Kdo by si to nechtěl na jeden den vyměnit?

Kdysi dávno
avatar uživatele

...
100 %

Bohužel

Bohužel se film musel spíše zaměřit na tvorbu světa kouzelníků (což si ve třetím díle samovolně upravili) a tak tedy zbylo moc málo místa na děj. Přesto i ten malý kousíček děje stál za to a ta nezkušenost herců nebyla ani moc poznat.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Originální film

Moc takových filmů není, ovšem je to dobře, protože tohle je vyjímečný film a napodobeniny ho kazí. Suveréně nejlepší z dílů. Má dobrý děj a trikaři si vyhrály ale charismu ostatních hrdinů téměř není... I tak slušný

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

bezva

Je to dosst dobrý, je to pro všechny generace diváků, líběj se mi tam efekty, ale hlavně se mi tam líbí Emma Watson a Harry, byli totiž bezva.
vřele doporučuji všem, ale už se těšim jestli natočej více dílů než jen tři.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

ani ne

tento díl se mi nelíbil byl takový nudný nebylo to skoro vůbec vtipné a proto se mi to vůbec nelíbilo

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:-)

Říkal jsem si Harry Potter, hrůza. Všichni četli knížku...chodili do kin, ale mě t prostě nějak nezaujalo. Ale když jsem nedávno na tento díl koukal v televizi...Můžu říct jediné....SKVĚLÝ FILM

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Harry potter 1

Harry potter je malý chytrý kluk který nemá ani tušení co se děje z ničeho nic se ale objeví Hagrid a harryho život se na nenávratno změní.Harry je čaroděj a já na kouzla a čáry věřim takže se mi to strašně líbí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Harry...

než sem ho viděla,tak sem si řikala,že je to pěkná kravina-tak pro děti (asi sem si myslela,jak sem velká holka)ale pak sem se podívala,a stojí to za to!ale rozhodně je jednička nejslabší...

Kdysi dávno
avatar uživatele
20 %

blbost

nic moc film a navíc to byla akce jak si zarobit prach no proste neco jako pokemoni ale jinak sranda

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Bomba

No, když sem s očekáváním spustil DvD , myslel jsem ze to bude bomba.Bomba to sice podle mě je,ale jsou tam chyby,a něco tam není vůbec.Oficiální stanovisko:KNIHA JE LEPŠÍ!

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

§§§§§

Já nefím. Mě to přišlo jako neškodná rodinná komedie, i přes ty pěkný triky. A tenhle díl mi taky přijde jakoby nejmíň vyspělej, proto ho nemám moc rád. Takže, kdyby mi bylko míň, dostal by víc procent, ale takhle...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Jinak...

V souvislosti s nově přidanou recenzí Ondry Čížka mám nutkavou potřebu tady sdělit svůj nesouhlas ohledně hereckých výkonů. Daniel Radcliffe podle mě sice vypadá fyzicky dobře, ale coby herec je na mé nároky skutečně otřesný. A o to víc, pokud jeho velmi amatérskou intonaci nepřebije zdařilý dabing, tzn. v originále. Zvláště ve srovnání s Ronem jeho Harry skutečně nepůsobí jako ten pravý hrdina, na něhož si celou dobu jen hraje. A nemyslím si, že se to jeho filmovým zráním a přibývajícím věkem zlepšuje. Ve dvojce mi připadal ještě horší. V Kameni mudrců byl alespoň dětsky roztomilý.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

začátek

první film ze ze čtyř hotovejch filmů a třech budoucích. Tak tendle film fakt můžu dřív sem se furt rozčiloval jak se na to někdo může koukat ale jak sem to shlídnul tak sem na to mohl koukat pořát dokola viděl sem to už asi 50krát a klidně bych se nato ještě 50krát kouknul

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

HP1-krok do neznama

Knihu som cital ako 11rocny a zdala sa mi trocha pochmurna ale inak vyborna takze som sa na film velmi tesil a dost som od neho ocakaval.Chris Columbus dostal za ulohu tuto potteromaniu odstartovat a podarilo sa mu to na vybornu.Ludom sa film zapaci az ta ze trhal rebricky navstevnosi. Krasne efekty, podarene obsadenie, uchvatne exteriery a magicka Williamsovska muzicka doviedla ludi k hromadnej extazy.Film sa velmi vydaril.

Kdysi dávno
avatar uživatele
pepe
...
100 %

HP

Čáry máry fuk a je tu Harry Potter. Jo a mě se docela líbí, jak řikám já rád " Je to hustý." Je na tom někdo stejně jako já, pokud ano tak se přihlašte.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

O sněhulákovi...

Když sem na tom byla v kině, byla se mnou i sestra, po konci filmu mi řekla, že to bylo o sněhulákovi. Já pokaždý, když slyšim HP1..tohle si vybavim. Jinak to byl kvalitní film, Chrise C. jako režisera mám ráda.A tohle byl krok do neznáma, a to pro všechy, lidi od filmu, pro nás.. a musim říct, že z kroku do neznáma se stal krok do kvality a k divákově spokojenosti.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

:-)

Dokud jsem ho neviděla, říkala jsem si , že je to hlavně pro děti. Ale teď po shlédnutí všech tří dílů najednou v jednom dni, si myslím, že se na něj kdykoli znovu podívám i bez dětí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Harry

ten film je dobrej akorát je divný jak tak malý děti mluvěj jak dospélí např: moc se neuklidnil co? evidentně ne.
takovej kluk ani neví co to evidentně znamená :=)

Kdysi dávno
avatar uživatele
D-zo
...
60 %

Skvělý příběh

tenhle film dokázal to co málo kterej,po jeho skouknutí si šlo hodně dětí přečíst bez nucení knížku,která je podle mě dobrá ale místy zamotaná nechápu jak ty 12 ůetý děti můžou přečíst i 4 díly!film je dobrej,škoda že postavenej hrad na natáčení se musí zbourat kvůli krajině,vydělalo by dost peněz provázení takovým hradem!

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Normal

To víte no, úvodní díl.Docela dobře to rozjel.Vždyť se říká, že první díly jsou vžycky o něco lepší než ty další.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Harry

První díl Harryho Pottera jsem viděla nejvícekrát. Poprve jsem na něm byla v kině (což už je docela dávno). To jsem ještě neměla přečtenou knížku, a tak jsem nemohla s ničím srovnávat. Tehdy se mi tenhle film hrozně líbil. I po přečtení na něj mám podobný názor. Knížka je ale knížka. Co se mi ve filmu líbilo hrozně moc, byly Bradavice. Venek i jejich interiéry vypadají opravdu skvěle.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Poprvé do Bradavic

Když jsem jela do kina na Harryho Pottera 1, ani jsem nevěděla o čem to je. Prostě nějaký rodiný film. Když jsem ale z kina odjížděla, byla jsem skálkopevně přesvědčena, že se ze mě stal Potteromaniak. Dala jsem se do čtení knih. Film mě opravdu zaujal. Herecké výkony jen excelovaly (zvláště Dan, Rupert, Emma a Tom). A k tomu Williamsova hudba. Prostě nepřehlédnutelný film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super

Skvělý film nejen pro celou rodinu.Dobře udělaný efekty,Chloupek byl moc pěknej.Nejhezčí byl podle mě Wood.Nic proti Harrymu,ale Wood je Wood:)))

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Harry

Harry potter je nádhernej film a asi dostal většinu těch, co ho viděli. I když je pro děti, podívají se na něj i dospělí. Výborný triky a super je ten s tím vchodem do Příčné ulice.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

První...

Doufám, že se herci v rolích dobře zabydleli a to herecké řemeslo si pořádně osahali a že přístě to bude ještě lepší. Uvítal bych také ucelenější záběry na Bradavice. Ale nevadí, je to stále moc dobrej film a těchto pár mušek mi jeho sledování rozhodně nezkazilo. Řemeslně mu prakticky není co vytknout.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

do filmu jsem vůbec neměl ponětí o tom kdo harry potter vůbec je.. .a i film jsem viděl až když vyšel na videu, což už kolem něj byl dost velkej humbuk, takže jsem tak nějak věděl do čeho jdu.. .když to začalo, byl jsem popravdě řečeno tou kouzelnou atmosférou mile překvapenej, ale po nějakym čase mě to začalo unavovat a rozproudil mě až konec..což byla škoda

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Harry

...pohádka...celkem blbost, dle mě je jasně nejlepší ten první díl...pak už to je o ničem...v 1 se dozvíte vše o Bradavicích a kolem kouzel....a pak už se jen "perou"...

Kdysi dávno

Ještě pohádka

První díl je takový moc pohádkový,žádná pořádná akce,ani zápas s Voldemortem není to co jsem čekala.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

:0)

Původně jsem tady měla názor, jakože ten film není vůbec takový super, jak všichni tvrdí! ... mno něco na ten způsob, akorát to bylo delší a drsnější!!!
Ale teď jsem se na to podívala znovu a změnila jsem názor...určitě jsem se sice nestala nadšenou fanynkou Harryho Pottera, ale musím uznat, že to má něco do sebe a že se to prostě líbí a líbit bude...no...změna názoru k lepšímu zvedla hodnocení z původních 20 % na 80 %!!! A to je hodně!

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

OK

Vyjádřila bych to snad jen takhle stručně: "v pohodě".. Přináší to zase něco úplně nového, jiného...

Kdysi dávno

Kouzla

I když tento film moc nemusím nevudu pomlouvat ale budu hovořit o kalitách které tento film má.Není jich sice mnoho ale ňáke přece jenom budou.Je to film z kouzelnického prostředí které je i když vimišlené tak je zajímavé.Film se téměř schoduje s knižní předlohou takže lidi kteří čtli knihu tak se toho v tomto filmu moc nedoví:-).Tento film má jeste další pokračování as myslím si že kamen mudrců je stejně z nich nejlepsí ale to je jen pouze můj nazor.Film bych doporučil malím dětem a dětem prvního ročníku základní školy neboť když se na to kouká středoškolák vipadá to divně. Nemyslíte?No to je asi tak vše neni nejhorší ale zdaleka nenií nejlepší...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

jednička

Tak pro začátek dobrý.Natáčet první díl takové knížky jako je Harry Potter musí být pěkně těžké a myslím,že rezisér Chris Columbus to zvládl na jedničku.Tenhle film se mi velice líbil...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

L--o--o

Musím přiznat, že na první díl HP mě kamarádi do kina tahali doslova násilím. No a teď už jsem skalní příznivec HP a nemůžu se dočkat, až vyjde 7. díl. Doslova jsem si přála žít v kouzelnickém světě a chodit do Bradavic!!!!!!Moc se mi nesmějte!!!! :)))))))

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Omluva

Docela jsem se Harryho stranil, protože jsem očekával, že to bude další hovadina pro děti, potom jsem ho na doporučení pár přátel přeci jen přelouskal a nestačil jsem se divit, jak mě film připoutal a já teď sháním další díly...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Harry Potter

Nejprve sem si myslel,ze pujde zas o nejakou blbost,ktera tezi ze slavne knihy,nacez sem byl v kine a muj nazor se zmenil.Je to pekny rodinny film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

pohodička...

Absolutně supr film!!!Všichni herci sou tam ještě malí,roztomilí a neokoukaní:)
Film má krásnou výpravu stejně jako ostatní díly a oproti třetímu dílu je lepší v tom,že Brumbála nehraje ,,Gandalf´´
Je to super rodinný film,nejlépe pro všechny,co milují knihy J.K.Rowlingové

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Nej...

Když jsem byla v kině na trojce, byla jsem celkem přesvědčená, že je zatím nejlepší. Když o tom ale postupem času přemýšlím, tak jednička bya lepší Ten začátek je taková idylka..skoro až pohádka=)... A herecké výkona Radclifa jsou tu rozhodně nejpesvědčivější.

Kdysi dávno
avatar uživatele
hani
...
90 %

SUPER

Díky bohu za J. K. Rowlingovou. Harry Potter je snad jediná knížka, kterou jsem zhltla celou. Film se sice knižní předloze vzdaluje. ale je perfektně natočený. Kdo ho naviděl je out.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Slušný

Tenhle film není špatný, je dokonce docela dobrý, ale vzhledem k tomu, že jsem četla i knížku mě trochu zklamal.:)

Kdysi dávno