home
Hanebný pancharti

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Basterds!

Quentinův styl vyprávění mám rád. Dialogy v jeho filmech jsou vždycky dokonalé. Film má nadhled, vtip, sem tam krev a je absurdní! Zkrátka jako jeho režisér je svérázný. Takže já dostal, co jsem očekával, pobavil jsem se a těším se na další jeho projekt. <(")

6. září 2011
avatar uživatele
80 %

Jestli nějakého režiséra opravdu nemám ráda, tak je to Quentin Tarantino. Jeho filmy, ačkoli jsem jich viděla málo, celý, do doby Hanebných panchartů ani jeden, mi přijdou zbytečně brutální, agresivní a ačkoli zjevně nepostrádají notnou dávku nadsázky a humoru, nevyžívám se v nich, respektive mě ani nelákají. Tento jeden jediný mě nalákal a kupodivu si mě i získal, i když nepostrádá všechno to, co Quentinovi prostě nežeru. Celek na mě působí jako pohádka o druhé světové válce, klidná jako stojatá voda, jejíž hladinu sem tam rozvíří nějaká ta munice. Proč ne? Příběh má nápad, rozumnou pointu, nepostrádá pár zajímavých zvratů, vytříbený humor a proto jsem i schopná zapomenout na jméno v kolonce režisér. Klobouk dolů před Christophem Waltzem. Coby hodný nacista s notnou jazykovou výbavou a prupovídkami takovými, že divák neví, jestli se smát, nebo brečet, je bezesporu velkým plusem celého filmu a veškerá ocenění získaná za tuto roli si zaslouží. Brad Pitt je na facku, to se ani jinak říct nedá. Poprvé, co otevřel pusu, se mi otevřela kudla v kapse a otevřená vydržela až do konce filmu, i když Brad by statečně zvládl táhnout celou zábavu sám. Ten jeho nechutně „poameričtělý“ přízvuk opravdu drásá uši a docela trvá, než si člověk zvykne. Celkově tedy strhávám procenta pouze za zbytečnou brutalitu. Skalpování a varlata v ohrožení prosím, ovšem bušení do hlavy baseballovou pálkou už na mě bylo příliš. Dále by neuškodilo trochu srazit celkovou stopáž, přeci jenom se některé sekvence táhly jako nudle z nosu a nějaká ty procenta i za některé, skutečně uzývané momenty. Výsledné hodnocení z mé strany tudíž 80%, což si myslím, zejména v Tarantinově případě, není málo. Příště si ke štrúdlu mamá Landové klidně ještě jednou celé pancharty prubnu znovu.

6. června 2011
avatar uživatele
60 %

Quentin se prostě nezapře...

přesně tak, hned sem po pár minutách usnul.. pustil sem to znova ale nedokoukal sem to protože to bylo o nicem.. 2filmy jsou dobrý a jinak nic to je Quentin.. nic vic.. nechápu ten humbuk kolem takovýho režisera..

27. ledna 2011
avatar uživatele
100 %

Upozornění - bude to na dlouho...

K tomuhle filmu mě dokopalo nadšení jednoho mého spolužáka :,,Na to se musíš mrknout, je to prostě hustý!" Měl recht. Tarantino mě se svým porcováním filmů do kapitol vždy neskutečně prudil, ale tady se mi to naopak úžasně hodilo. Tak to vezmem postupně.
Brad Pitt ukázal, že není jenom sladkej, ale taky vostrej. Dobrý, hezky zahraný, užil si to. Jenže, kdo si už někdy četl moje hodnocení, ten ví, že já jsem vysazená na mizery. V tomto případě tedy na Hanse Landu. Zkoumala jsem Waltzovu filmografii a žasla, u jakých ptákovin se ten chlap zahrabal. V Panchartech byl naprosto super. Au revoir, Shosanna! U scény v kině jsem se mlátila smíchy skoro stejně jako on, když mu Diane Kruger oznámila, že se vrhla na horolezectví. Navíc se Hans skoro celej film usmíval, snad kromě momentu, kdy mu Aldo vyřezával na čelo kříž. Člověk se na něj jenom podíval a hned věděl, že on je tady ten zlej. Parádička! A navíc měl moc hezkou uniformu.....
Melanie Laurent podle mě výrazně přehrála Diane Kruger. V kavárně to vypadalo, že je opravdu celkem vyklepaná a ne že má zimnici, jak už jsem v několika filmech viděla. Navíc je neskutečně charismatická na to, jak málo obsazovanou herečkou je. Na plátně její tvář vyhlížela úžasně démonicky, prostě ta ženská do Panchartů přesně sedla.
Eli Roth. Fešácký Medvědí Žid, co mlátí nácky baseballovou pálkou. Moc toho nenamluvil, ale jaksi tomu dodal šťávu a pěkně pálivou.
Diane Kruger aneb Bridget von Hammersmark nebo jak se to jmenovala. Podle mě se jí role zhýčkané herečky, která je zároveň i špionkou náramně povedla - rozhodně víc, než trojská Helena.
Hitler mi nesedl. TRochu to vypadalo, že Tarantino lapl prvního chlápka na ulici, nalepil mu knírek a řekl : ,,Ty budeš hrát Hitlera." Martin Wutke se na to prostě nehodí. Ovšem musím uznat, že hitlerovsky hysterčit umí opravdu dobře.
Zkrátka a dobře, tohle se zatraceně povedlo. Zatraceně hodně povedlo, protože jsem se dvě hodiny úžasně bavila.

20. května 2010
avatar uživatele
100 %

Moc moc moc se mi to líbilo. Typickej QT :D Konec byl skvelý, líbili sme mi scény v hospode a v kine... SUPR

21. dubna 2010
avatar uživatele
90 %

Celkem dobrý film. Chvílemi nuda. Hlavně v te hospodě to bylo trochu nudné, než doško k přestřelce. Historickly je to nesmysl, ale jinak je to dobrý film s dobrým dějem. Tarantino se opět předvedl. Mám rád historické filmy a jelikož tady tenhle se historie moc nedržel dávám jen 90, ale i tak dobrý.

14. dubna 2010
avatar uživatele
80 %

Přišla jsem, viděla jsem...

Quentin se prostě nezapře...myšleno jen dobře:) Inglourious Basterds mě zaujaly nejen názvem, ale taky jménem režiséra a hvězdným obsazením. Byla to jízda:) Líbil se mně hned začátek, sice na mě to bylo občas trochu moc krvavé, násilné, ale celkově jsem se fakt bavila:) A hlavně jsem opravdu byla dvě a půl hodiny napjatá, jak to nakonec skončí...bylo mi jasné, že efektně, a taky že jo:P Hudba byla úžasně výrazná, přízvuk Pitta vtipný a plány chytré... A taky mi to často přišlo takovým tím absurdním způsobem vtipné...prostě dobré:)

10. dubna 2010
avatar uživatele
90 %

tak tedy BINGO!!

Po prvních 5 minutách rozhovoru francouzského mlékaře a jakéhosi lovce židů jsem si říkala, co to má proboha být. Pak se film rozjel a já dostala odpoveď na svou otázku. Je to jízda. Tarantino se s ničím nepáral, s historií tepřiv ne a udělal dobře. Sice si mohl odpustit členění děje do kapitol, jinak nemám výtek. Jen samé pochvaly. Ta největší pro výtečného Ch. Waltze, který s naprostým přehledem převálcoval dost slušně hrající hollywoodské hvězdy Pitta a Kruger a ne nadarmo získal všechny možné filmové ceny včetně Oscara. (Ne)jen kvůli němu stojí zato, podívat se.

5. dubna 2010
avatar uživatele
100 %

No, musím říct, že jsem se bavila od začátku do konce. Pěkně nám Tarantino překopal historii. V jeho případě mu ale odpouštím. Mám jen jedinou připomínku. Škoda, že Til Schweiger ( Hugo Stiglitz) nedostal více prostoru.

17. března 2010
avatar uživatele
70 %

Neviem ako je to original ale ku mne sa dostala snimka s ceskym dabingom no zaroven ked sa rozpravali nemci tak iba po nemecky a pre zmenu francuzsky takze stvrt filmu som len posuval co som nic nerozumel. Brad Pitt mi v tomto filme moc nesedel, hudba, sceny, plany, utoky vsetko ok. Aj ked Hitler nezomrel v kine, napad vo filme to bol viac nez dobrý. Strasne sa mi lubilo ako si parchanti naplanovali utok v kine, ako sa pocas filmu zjavila tá židovka Shosana alebo ako sa volala a zrazu zacalo horiet. Dost dobré

18. února 2010
avatar uživatele
80 %

Hodně zdařilý snímek, kterej mě mile překvapil, jako ostatně všechny filmy od Tarantina ;) Příběh byl dobrý a hlavně rychle utíkal, nebylo moc času na oddech, skoro celý film jsem si zvykala na Pitta v té roli a příliš mi tam neseděl, ale i tak předvedl dobrý výkon.

13. února 2010
avatar uživatele
90 %

Pancharty označuju jedním slovem - jízda! Pokud bych hned v úvodu nepoznala typický killbillovský hudební doprovod, nezněly by do toho moderní písně, film nebyl rozdělený na kapitoly a občas se na plátně nemihly postmoderní nápisy, neměla bych vůbec potuchy o tom, že tohle je Tarantino! Musím uznat, že sonda do nacistické okupační doby mu jde perfektně a i když nám trošku pozměnil dějiny, jde v podstatě o hodně povedený historický film. Perfektní příběh vygradovaný až do konce, napínák, u kterého se fakt bojíte obavami, jestli půjde americký tvůrce proti proudu a bude náckům přát či udrží národní (spojeneckou) hrdost a pancharti jim to natřou... Skvěle jsem se bavila a napínala zároveň, a to se vidí málokdy! Perfektní herecké výkony - výborný Christoph Waltz, který si bezesporu zaslouží nominaci na Oscara a třeba jej i dostane; neodolatelný Brad Pitt, kvůli němuž je povinností koukat na film v originále... zejména jeho "italské" arrivederci se snad stane hláškou filmu... Skvělé ženské role (Diane Kruger díky své mateřštině konečně hraje, tak jak má), skvěle vypointovaná propletenost postav... no prostě vynikající Tarantino, který snad časem uzrál a z killbillovské exhibice se překlenul na skutečně vážnější a o to lepší notu... už chápu to nadšení a dokonce i nominaci na Oscara za film... rozhodně jeden z nejlepších letošních zážitků!

7. února 2010
avatar uživatele
80 %

Je vidět, že tento film natočil Tarantino. Je styl se pozná na první pohled. Míchání různých příběhů, které do sebe přesto zapadají. Dlouhé, únavné a velmi nudné dialogy, které v sobě mají skryté poselství. Spoustu krve a výstřelů a výbuchů a v tomto případě i skalpelů. Jelikož jsem fanynka Brada Pitta, byla jsem ráda, že přežil. Vím, dívčí záležilost. Film je ale dobrý. Rozhodně se mi líbila představa, že vůdce Třetí říše a veškeří jeho věrní psi umřou o rok dříve než ve skutečnosti. Taky je vidět, že i konec se povedl, dobře useknutý. Nemluvně o břitkém humoru a sprostých výrazech.

6. února 2010
avatar uživatele
80 %

Předčilo očekávání

Quentina Tarantina mám zaškatulkovaného jako šílence (v dobrém slova smyslu), jeho novinku jsem chtěla zhlédnout někdy v budoucnu, ale nebývalý ohlas, dobré hodnocení a sbírka cen mě donutily podívat se už teď. Nelituji, naopak jsou má očekávání předčena, což se u mnoha filmů nestává. Tarantino pojal válku a dějiny po svém a já mu to vůbec nevyčítám, naopak tleskám. Ani jsem moc nečetla synopse filmu, takže jsem tak úplně nevěděla, do čeho jdu, myslela jsem, že to bude až nějaká parodie, ale to, čeho se mi dostalo, mě chytlo a nepustilo (i přes tu svoji markantní délku). Výborný scénář, typicky tarantinovská režie, Brad Pitt opět v jiné roli než svůdný muž (bravo)... No pro mě určitě velké překvapení, které baví, a hodně dobře odvedená práce.

4. února 2010
avatar uživatele
90 %

CHANGE

Film Nehanební bastardi, resp. v češtine Hanebný pancharti, som si s chuťou pozrel z DVD a jedným dychom musím povedať, že film bol skvelý. Najmä zaujímavý nápad, "vystreliť si" zo smotánky nemeckého fašistického vedenia.
Film jednoznačne vykazuje rukopis majstra Tarantina, no myslím, že vrchol svojho majstrovstva Tarantino predviedol v jeho najlepšom filme Pulp Fiction.


17. ledna 2010
avatar uživatele
100 %

Úlet

U spousty filmů jsem přesvědčen, že režisér, scénárista i herci nemohli to které dílo stvořit střízliví. U tohoto filmu jsem si ale jistý, že museli být úplně sjetí. V normálním stavu totiž tento film nebylo možné natočit.

5. ledna 2010
avatar uživatele
80 %

Basterds

Do kina jsem na to nešel, ale na dvd jsem se rozhodl počkat si. Brad Pitt ve "válečném" filmu mohlo být zpočátků zajímavé. A typický Tarantino, který má v oblibě rozkouskovávat filmy mohlo zaručit úspěch. A taky se jim to celkem podařilo. Já se na to podíval už jen proto, jelikož tam hrála D. Kruger, ale bylo pro mě zklamáním, že její role byla ve filmu naprosto zbytečná, a vůbec by nevadilo kdyby ji vypustili. Až na pár moušek to je vcelku povedený film, pro který se nemusíte jít bát si ho půjčit do půjčovny.

4. ledna 2010
avatar uživatele
100 %

Brad Pitt

Brad Pitt v uniformě...to je něco pro ženský oči... :-D Jooo...sice válečný, ale koukala jsem na to v očekávání jak to celý bude...každá scéna mě něčím zaujala...sice hodně dlouhej film, ale stojí za to...potěšil mě!!!

15. prosince 2009
avatar uživatele
90 %

Hanebný parchanti. Názvem mi tento film připadal zajímavý, ale jak jsem uviděl to vysoké hodnocení hnedka jsem se musel podívat na trailer. To mě tak šíleně zaujmulo, že jsem na to musel do kina. Filmy o 2. světové válce a o jiných válkách moc nezajímají, ale tenhle je jiný. To mě totálně dostalo. Film nabitý akčnímy scénamy. V několika případech jsem se i s chutí zasmál. Fak suprově udělaný film. Proto všem doporučuju, aby tento film shlédly. Já se na to musel dneska podívat znovu a super. Proto tento film hodnotím na 90%.

9. prosince 2009
avatar uživatele
Meky
...
60 %

***

Na tento film jsem se velmi těšil, i když mě sice nezaujal svým obsahem, ale spíše velmi vysokým hodnocením... Nový film Quentina Tarantina se stal hitem letošní sezóny a bortí přední příčky všech filmových webu u nás! Kdo by si to nechal ujít? Plný očekávání, ale i nejistoty jsem se na to podíval také! Proč očekávaní to je jasné, ale proč nejistoty? Protože za tímto filmem stojí Tarantino, jehož režisérský styl se vymyká všem ostatním a přiznám se, že mi ten styl nesedí a nemám jej rád! Viděl jsem pouze jeho Pulp Fiction a Gauneři (Kill Bill raději nepočítám) a podle mě Hanebný pancharti nedosahují podobných kvalit! Příběh měl být o Hanebných panchartech, skupince lidí, masově vraždící nacisty! Ale místo nich se do toho přimíchalo spousta dalších jalových scén a lidí, kteří prakticky vůbec nemají žádný význam! Dvě a půl hodiny je strašně moc a děr je ve scénáři poměrně hodně! Střídají se vesměs se zajímavými momenty, které nepostrádají patřičnou brutalitu, kterou je Tarantino známý! Nebyla na škodu, ale nic víc, než několik nechutných scén si z toho divák nevezme! Čekal jsem opravdu scénář napěchovaný zvraty, které vezmou dech, ale nic takového se nekonalo! Spíše je to scénář napěchovaný zvratky! Hodně lidí zmiňuje grandiózní finále... SPOILER! Ano, vše k němu směřuje, ale samotné vyústění v kině je málo okořeněné! Vzplane oheň, pak výbuch a je vymalováno! A závěrečné "dohoda" je také nedůstojné ukončení příběhu! KONEC SPOILERU! Jediné, co alespoň trochu zachraňuje film od toho nazvat jej propadákem je kamera, hudba a samozřejmě herecké obsazení! Všichni "oficíři" byli snadno uvěřitelní, nejen díky skvělým uniformám, ale také díky mluvě, která se často mění a v originále je radost ji poslouchat! Nad všemi vyčníval rakouský herec Christoph Waltz, který měl skvěle napsanou postavu a byl nejvýraznějším "záporákem". Třeba takový Hitler byl ve filmu pouze nadsazená a bezvýznamná loutka! Nejlepším "klaďasem" měl být jednoznačně Bratt Pitt, ale vůbec mi do role nepasoval, protože mu chyběla přirozenost! Po herecké stránce to nebyla dobrá volba, ale po komerční určitě ano! Ostatní herce jsem znal spíše z různých průměrných seriálů, ale i přesto byli mnohem uvěřitelnější než Pitt! Také se mi líbily obě výraznější ženské role! Závěr? Hodně přeceňovaný film! Já styl Tarantina nežeru, neuchvátil mne ani tento film a to se taky odráží na mém hodnocení…

26. listopadu 2009
avatar uživatele
80 %

Inglourious Basterds

Quentin Tarantino je můj oblíbenec, to říkám hned zezačátku. Když jsem poprvé viděl trailer, vykulil jsem oči a začal jsem Tarantina vynášet do nebe. Mě prostě ty jeho filmy baví, protože jde vidět, že je filmový nadšenec a dělá filmy pro lidi, pro jejich zábavu! Začalo to "Pulp Fiction" a zkončilo slabším "Grindhousem", "Hanebný pancharti" však zase nastolily ten starý dobrý Tarantinův styl filmařiny. Můj první plán byl takový, že si na tento film musím zajít do kina, jenže nikdo z lidí okolo mě nechtěl jít (co jsou to proboha za lidi?! :D), takže jsem se rozhodl chvíli počkat. Až přednedávnem jsem si sehnal tento film ještě s originálním zněním a myslím, že jsem udělal lépe, než kdybych čekal na český dabing, protože slang Brada Pitta je nezapomenutelný a já už mám hrůzu jak se toho ujmou čeští dabéři. Jak jsem říkal, starý dobrý Tarantino se nám vrátil a s ním všechno na co jsme od něho zvyklí. Sáhodlouhé, ale přesto neskutečně zábavné dialogy, hlášky a fórky, které dělají z Tarantina barbara a hektolitry krve. Problém je v tom, že jsem čekal od filmu něco jiného a film mi nabídl jen část toho, co jsem očekával. Já totiž očekával nekompromisní řežbu nácků a do ní zakomponované ony pověstné Tarantinovy dialogy. Ovšem ve filmu se více mluvilo, než "jednalo" a né, že by mi "tlustý" scénář nějak vadil, ale Tarantino sliboval skalpování nácků a já jsem za dvě a půl hodiny filmu dostal jen tři takové scény a to mě docela zklamalo. Neberte mě, prosím, za nějakého sadistu, ale já jsem zkrátka tenhle film čekal více akčnější a očekávat tohle od Tarantina přece není nic neobvyklého. Ty tři "krvavé" scény co se ale ve filmu objevily, byly neskutečně "cool" a pohled do tváře Eliho Rotha jak na konci naštvaně a bezohledné pálí do nacistického davu je úžasný. Jinak si ale na nic, než na nedostatek akce nemohu stěžovat. Tarantino mě rozhodně nezklamal a dokázal mi, že mě dokážou dobře pobavit i jeho novější filmy a nejen jeho klasiky. Co se týče herců, tak zde nemám námitky. Pitt se svým slangem, jak jsem zmiňoval, se ihned stal mým oblíbencem. Christoph Waltz byl až nechutně dobrý záporák. Hlavně ta úvodní scéna mě dostala do kolen! Co se týče ženských rolí, tak mě více zaujala Mélanie Laurent, než Diane Kruger, protože Laurent se lépe herecky projevovala a její postava mi byla celkově i sympatičtější. Docela mě potěšila rolička Mika Myerse, šikovná image a rolička taky dobře zvládnutá. No a nakonec Eli Roth, to je prostě řezník! Jedním dechem: "Můj filmový bůh Tarantino je zpět! Sice jsem čekal na dvou a půl hodinový film od Tarantina rozhodně více akce, ale pořád je to ten starý, dobrý Tarantino! Pitt a Roth rulez!" :D Rozhodně to nemá na "Pulp Fiction" nebo na "Kill Bill", ale pořád je to velice slušná podívaná, kterou odměním 80ti procenty.

22. listopadu 2009
avatar uživatele
pier
...
50 %

Pier

Ne, ne a ne...Já tohle Tarantinovy nesežeru, jeho styl se liší od „normálních“ režisérů snad ve všem...Na jednu stranu to je dobře, jde si svou cestou a je mu jedno co si o tom lidé myslí, pro něj je ten film originální...To co jsem žral v Kill Billu nebo v Pulp Fictinu, mě tady znechucovalo...Zase film rozdělen na kapitoly, už zase litry krve a nechutné záběry...Výhodou je fakt, že samotní Parchanti jsou na vedlejší koleji a hlavní příběh se odehrává někde úplně jinde....Dialogy jsou tradiční tarantinovskou třešničkou na dortu a není tomu jinak ani tady, ale co se týče přirovnání k Pulp Fictionl, musím říct, že zas tak skvělé rozhodně nejsou....Jediné co mě snad potěšílo, bylo grandiózní finále...Tarantino je prostě šílenec, a né vždy se trefí do černého!!!

20. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

nenormalne som si to uzil:)..naduty american s vybornym prizvukom- skvely brad pitt..slizky nemec, suchy ale pritom vtipny- skvely waltz..skvele vedlajsie postavy..kombinacia jemnej francuzstiny a drsnej nemciny - vynikajuce..napinavy dej..aj ked mi tym komickym nadychom pripominal trosku guy ritchieho..a este k tomu rozne skupinky ludi, co chcu dosiahnut svoje..perfektne rozuzlenie..kde zostali len ti vyvoleni a stastni..tarantinove nevinne vsuvky - popoluškina črievička, hitlerove "nemáte žuvačku"?:))..brilatny počin od tarantina..nevidel som to na zaciatku na stovku,ale užival som si tie dve a pol hodinky..

20. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

Arrivederci

Podle traileru jsem čekal vyvražďovačku nácků Bradem Pittem na mnoho způsobů, ale film byl o něčem jiném. A byl výborný. Mnoho scén mělo nečekaný vývoj. Škoda jen, že Brad Pitt nedostal více prostoru, jeho venkovský balík s hláškou "arrivederci" byl jedinečný.

9. listopadu 2009
avatar uživatele
90 %

Hodnocení: 5 z 5 (*****)

Mordování nácků židovským komandem za 2. světové války, to vše pod taktovkou Tarantina. Uvažte, není to nádherná představa? Je fakt, že po obou Kill Billech a Autu zabijákovi Tarantino nebyl v takové formě jako v dobách Pulp Fiction či Gaunerů. V Parchantech ale opět spatřuju návrat ke kořenům, tedy k jadrným dialogům, geniálnímu třídění děje na samostatné pasáže a prostě té jeho staré dobré zábavě. Ze všech jeho dosud natočených filmů mi nejlépe zde sedlo členění na kapitoly a způsob vyprávění vůbec. Po upoutávkách asi akce každý čekal více, nejinak tomu bylo i u mně, jako mínus to ale v konečném hodnocení vůbec nevidím. Jak už je zvykem, Tarantino se může vždy opřít o kvalitní výkony herců. Vedle Pitta a Schweigera mě hlavně okouzlili slizký záporák Christoph Waltz a rozkošná odbojářka Mélanie Laurent. Snímek u mně gradoval kapitolou Operace Kino, zejména pak Shosanninou přípravou na atentát, za přítomnosti tónů Davida Bowieho a krvavým finále, kde se střílející Eli Roth ukázal jako neskutečný frajer. Podobných skvělých momentů je tu víc než dost, i proto Hanebný parchanty řadím tak vysoko, jako je třeba Pulp Fiction.

2. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

No ty vo...

Omlouvám se, ale jinak své pocity při běhu závěrečných titulků vyjádřit nedokážu... Seděla jsem s vyvalenýma očima a pusou otevřenou dokořán a odmítala jsem vstát ze svého sedadla...Protože ta smršť, co se na mě (především v poslední kapitole) valila se mnou absolutně zamávala, že jsem prožívala takový ten "filmový orgasmus"...Neuvěřitelné! Quentin Tarantino nebyl nikdy můj velký oblíbenec, byl to pro mě ten slavný režisér Kill Billa, filmu, který by můj slabý žaludek, zvedající se při každé krvavé scéně, nesnesl... Bylo mi jasné, že i v Panchartech krev poteče, ale jak bych si mohla dovolit pominout film, na který jsem slyšela nespočet kladných ohlasů, film s tak originálním, chutným trailerem a osobitým rázem? Nemohla... A nelituji toho ani v nejmenším... Celkově mi vyhovovalo rozdělení filmu do pěti kapitol, z nichž každá má své kouzlo a ani v jedné vám není umožněno nudit se.. Atmosféru jednotlivých kapitol podrthávala neuvěřitelná hudba, kterou bych si k jednotlivým scénám nedokázala vůbec představit, ale fungovalo to geniálně. Scénář...má cenu se k němu vyjadřovat? Snad jen zmíním prolínání jednotlivých jazyků, které celému filmu dodávalo šmrnc a nedovedu si představit jak bude film vypadat s českým dabingem...fuj! Herci...mnoho z nich pro mě bylo naprosto neznámých, ale každičká role byla sehraná bravurně a přesvědčivě. Někomu nesedl Brad Pitt se svým přízvukem, já si na něj okamžitě zvykla a Brad mě bavil celý film..Toho chlapíka možu víc a víc...Christopher Waltz-dala bych mu oscara...Melanie Laurent? Osobitě krásná, charismatická herečka, kterou doufám uvidím v mnoha dalších filmech, velice mě zaujala postava Daniela Bruhla, tak nevině vypadajícího chlapce s milým, zářivým úsměvem, který pozabíjel stovky nepřátel, Diane Kruger opravdu překvapila, atd atd....Herecké obsazení zkrátka bezchybné. Miluju zvraty... Tady ty zvraty byly opravdu zvrácené, ale v pozitivním slova smyslu! A ten závěr...ten byl prostě geniální...nevím co víc k němu dodat, to byste museli vidět:) Neříkám, že film je naprosto bezchybný, najde se tam pár drobností, které by kritický kritik zkritizoval, ale mně jsou ukradenééé... Celkový dojem z filmu je totiž...no...jak to říct? Prostě neváhejte a film zkoukněte za každou cenu, protože to co tu Qentin Tarantino předvádí je zkrátka NEUVĚŘITELNÉ!!!

24. října 2009
avatar uživatele
JMD
...
100 %

Na filmu jsem byl pětkrát. Obvykle chodím jen jednou. A při každém z těch pěti shlédnutí jsem byl na vrcholu blaha z toho, co se na plátně dělo. To jsem ještě nikdy předtím nezažil a mám strach, že do další Tarantinovky nezažiji.

15. října 2009
avatar uživatele
Kovo
...
90 %

Simply Quentin!

Najviac sa mi paci, ze Evka (o nazor nizsie) oznacila Brada Pitta za slabeho herca, napriek tomu, ze patri k nespochybnitelne najlepsim hercom momentalnej doby (a v bastardoch to opät dokazal). Inak film bol fakt dobry. Tarantina bolo citit z kazdej sceny (najmä natiahnute rozhovory, starodavne napisky, atd). Hudba priam dokonala. Dejepis to sice ani neolizalo, ale to sa dalo cakat. Na to ze to malo 2 a pol hodky sa na to az prilis dobre pozeralo. musim dat...

9. října 2009
avatar uživatele
90 %

hmmmm

Myslim ze toto nie je najvydarenejsi Tarantinov film, aj ked jeho rukopis je jasny a vdaka tomu je uplne iny nez typicke holywoodske.. tentok.. filmy.. a preto stoji za to si ho pozriet.
Kladne hodnotim hudbu a vynikajuci vykon Christopha Waltza, bol vazne dokonaly. Dalsi klad je nepredvidatelny dej a absencia sladkej love story. Vcelku milo ma prekvapil Brad Pitt, nepokladam ho za skveleho herca - sak ani neni - ale v tomto filme hral znesitelne, dokonca sa vdaka nemu dalo zasmiat. A vlastne nielen vdaka nemu.
Perfektna bola prva scena (kapitola), v zavere ma rusilo par nelogickych malickosti (najvacsia bola absencia akychkolvek bezpecnostnych opatreni v kine), postavy boli zaujimave a pritom realne.. skratka osviezujuci film. Urcite pozriem este raz.

4. října 2009
avatar uživatele
joda
...
90 %

Tarantino rocks!

Jakožto fanoušek Tarantina jsem nemohla vynechat jeho nejnovější výtvor, takže jsem vyrazila do kina. Některé lidi to určitě nenadchne, dokonce se jim to nebude líbit či se jim to zhnusí. Ne tak mně! K "tarantinovce" se musí přistupovat s rezervou a s tím, že to natočil Tarantino a ne čekat něco úplně jiného. Chápu, že někoho vytočí historická nepřesnost, předčasné ukončení války atd., ale na to se tady nehraje. Já v podstatě nečekala nic a z kina odcházela spokojená. Rozjezd je pomalejší, chvíli trvá než to začne bavit.. Co mě nadchlo byl konec - od chvíle, kdy se Shosanna objeví na plátně v kině, je to úžasné. Potěšil i Brad Pitt v trochu jiné roli, spousta známých německých tváří (při pohledu na Gedeona "Komisaře Rexe" Burkharda jsem se musela začít smát), překvapila i Diane Kruger, která mi jindy leze na nervy. Výborná je Mélanie Laurent coby Shosanna a Christoph Waltz jako Hans Landa, který mě neskutečně vytáčel svou slizkostí. Najdou se ale i věci, které mi vadily. Některé situace pro mě byly zcela nečekané - viz co se stalo v hospodě, jak dopadla Bridget von Hammersmark a Shosanna... Docela jsem se děsila stopáže, ale když to skončilo, přišlo mi, že uběhla tak hodinka.. na rozdíl od Auta zabiják se člověk nestihne nudit.

btw. pěkné značkování, které vyráběl Aldo a jeho banda:)

3. října 2009
avatar uživatele
90 %

Hanebný pancharti měli velké ohlasy. Každý v mé blízkosti je chválil stejně, jako před tím 300, na které jsem se teda do kina doplazil. Nevím proč, asi pro mě neměli pancharti dostatečnou hodnotu, prostě že bych se sebral a šel na ně po škole do kina, u mě nepřipadlo v úvahu, ale když se mi možnost přímo nabídla, nemohl jsem odolat. Díky Bohu za šťastnou shodu okolností, která mě přivedla právě k tomuto filmu. Udělal bych nemalou chybu, kdybych čekal na verzi do počítače a ještě mnohonásobně větší, kdybych čekal na českou. To bych odsoudil celý film k smrti. Tedy samozřejmě s nadsázkou, protože Hanebný pancharty natočili tak skvělým způsobem, že ani to kino s nimi neudělá extra divy. Toto byl opravdu filmeček, jak se patří. Je to už „docela“ dávno, kdy jsem byl naposledy v kině, ale pamatuju se na trailery, které mě vůbec nepřesvědčily. Brad Pitt… ok, ale jinak se trailer prostě nepředvedl. No, jasně naznačoval prostředí z druhé světové války, což probuzovalo další pochybnosti. Měl jsem představu o kýčovité komedii, která má v podtextu ještě nějaký románek, či co, ale i když mám Tarantina už od začátku zafixovaného jako depresivního režiséra, nemohu si vynachválit, že se do toho pustil zrovna on, a že nechal zfilmování až na teď. Velice stručně bych film popsal jako „Druhá světová jak ji neznáte.“ Vskutku, takto vylíčené události se mi nenaskytly ani ve snech, téměř všechny detaily jsou dotaženy do konce. Tak třeba příběh. Jó, ten měl malinkou slabinu, když si ho představíte úplně obecně. Prostě zabíjet nácky atd… Jenže tento film má podle mě hlavně základ v dialozích, které nabírají komediální atmosféru přímo vybraným způsobem. Nedočkáte se žádných stupidních hovadin, dokonce ni jediná tomu nenaznačuje. Humor zde je prvotřídní. I když ve většině filmu se mluví, nenudil jsem se ani na malinkou chvilku, protože děj nejede před určeně jako na kolejích. Dokonce ani hudba nehraje, jediné, co potřebuje, je poslouchat, a když vydržíte, vyplatí se to, to mi věřte. Dále velice obdivuji dojem, který jsem měl z postav. Charakter má každá z nich, dokonce i ta poslední, kterou byste čekali. U hlavních je to samozřejmost, ale určitě je pozoruhodné, jak Tarantino zachoval ten dojem z těch záporných. Předvídatelně dal vzniknout těm scénám, ve kterých nácek dominuje s tou svou nezměrnou podezřívavostí. V takovýchto chvílích zkrátka víte, kdo je a není záporný. A dále jsem ohromen z toho, že tvůrcům nedělalo vůbec žádný problém zabít jakoukoliv postavu. A byl by hřích nevzpomenout si na dvě nejcharakternější postavy. Brad Pitt s tím jeho přízvukem… bomba a hlavní záporák? Seriózně komediální a zároveň velice záludný. Děj má spád, napětí, brutalita se nedá zapomenout, nuda neexistuje, jen závěrečných pár scén se dalo trochu domyslet. Toleruji naprostou ignoranci k dějinám, ale záležitost, kde se střetly ony nejchar. postavy se mohla trochu více zkomplikovat. Už byla dost přímočará a od děje odlišná. Nicméně tento film si moje srdce získal, vyvážím ho 90ti procenty.

3. října 2009
avatar uživatele
90 %

95%

Tak, nečekal jsem, že Hanebným parchantom dám devadesátku. Četl jsem o nem hodne recenzí a nebili nijak povzbudivé. Takže jsem čekal, ach jo, to bude katastrofa. Ale opak byl pravdou. Film mně zaujal od prvni chvíle, jednotlivé části do sebe hezky zapadli. Nejvíc mne zaujali dialogy, hlavne toho Landu. Samozrejme nepodcenuju ani ostatni herce.Další film do me zbirky oblibených....
Tarantino se zase vytáhl.

30. září 2009
avatar uživatele
50 %

slabý Tarantino

film mě vůbec nenadchl, snad jen mistrovský Tarantinův rukopis a uspokojivá atmosféra mě udržela u filmu do titulků. Děj se vlekl a byl takový nemastný, neslaný. Naopak obdiv si získalo střídání jazyků, které vytvořilo velice zajímavou koláž. Z tohoto filmu mám smíšené pocity, něco se mi líbilo moc, něco zase vůbec...

27. září 2009
avatar uživatele
100 %

Výborný film od tarantina, zdlouhavé dialogy a vyprávějící scény nejsou ani v tomto filmu výjimkou. Skvělý je pohled na válku z úplně jiného úhlu pohledu než jej známe obvykle. Několikrát ve filmu jsem si musel zakrýt oči kvůli brutáním scénám, ale to k Tarantinovským filmům patří. Od začátku není jasná kladná postava spíše příběhěm jentak proklouzáváte bez ohledu na strany ať německou, francouzskou ba dokonce americkou. skvělý je černý humor postav. Film jsem neviděl naposledy a všem vřele doporučuju.

21. září 2009
avatar uživatele
Pony
...
90 %

Ha, co říct? Film na mě mimořádně zapůsobil. A to hlavně svou otevřeností. Rozmlácení hlavy baseballovou pálkou, proč to neukázat natvrdo? Žádné střihy. Všechno pěkně na ostro ať si divák ty oči zavře, když mu to bude nepříjemné. To bylo dokonalé.Samozřejmě jako vždy, musím pochválit, že jednotlivé povídky do sebe zapadají a utvářejí tak nezapomenutelný dojem. Brad Pitt je výborný. Už žádný přesládlý vzhled. Ukázal že má i na tvrďáka, co se neskrývá za modelovou fasádou. Chistopher Waltz byl ještě lepší. Svou roli vystihl tak svěle, až mě z něj mrazilo. Už od prvního pohledu jsem mu nevěřila ani slovo. Byl tak slizký. V tom dobrém slova smyslu. Na filmu je skvělý ten černý humor.
Nejvíc se mi líbila scéna v hospodě. A Tarantinův konec? Jásala jsem z něj. Proč jen to takhle nemohlo dopadnout i kdysi? Všechna čest.

18. září 2009
avatar uživatele
100 %

Inglourious Basterds

Paráda... Co dodat ?! tady není vlastně ani nic potřeba co psát, stačí se koukat... jednou, dvakrát, třikrát ... třeba třicetkrát... Filmy od Quentina NIKDY NIKDO nemůže pochopit na poprvé, a když jo, tak mu nezávidím (((; (film vleze pod kůži, do mozku a někomu i do srdce...), podle mně účel je koukat se vícekrát a tím, když by jsem všechno "zmáknul" napoprvé přišel by jsem o TO jedinečné co tyhle filmy v sobě mají... Hlášky "dokonale" propracované, dialogy na úrovni, s kterou by si kterýkoliv psychiatr mohl otevřít vlastní kliniku bez strachu, že někdy krachne (((; Nejvíc se mi ale líbil Bradův značkovací způsob nacistických důstojníků, tak TO fakt nemá chybu - ten nápad je jediněčný a myslím, že by se dnes takovým způsobem označení lidi hodně styděli jít na ulici!

15. září 2009
avatar uživatele
100 %

Bastardi

Znova ma Tarantino dostal na kompletku – od scenára až po výber hercov. Proste paráda. Brad Pitt už dlhodobo dokazuje, že nie je len pop ikona, ale skutočne dobrý herec. Teraz to len potvrdzuje. Možno niekto nevie, že jeho južanský prízvuk bol režisérov zámer. Ale herecká jednotka v bastardoch je jasná – Christoph Waltz. Hans Landa v jeho podaní je jedna z najlepších postáv akú kedy Tarantino napísal. Mám dojem, že každý z protagonistov prispel svojou troškou do mlyna a vzniklo skutočné majstrovské dielo. Ak niekomu prekáža, že si Quentin mení historické fakty, ako sa mu zachce, má smolu. Jeho filmy sú jeho svet a kto si nezvykol doteraz má smolu. Výborná kamera, ako obvykle super hudba a mňa stále berú aj tie dialógy. Neviem , či sa ich niekedy prejem. Výborné hlášky, ktoré sú presne na tých miestach, kde majú byť. Filmy sa snažím hodnotiť skôr emotívne ako racionálne a tak nemám inú možnosť ako dať plný kotol, aj keď podobne ako pri Kill Bill musím uznať, že dokážem pochopiť aj úplne opačné hodnotenie. Brad Pitt chce svoje skalpy, tak prestaňte rozprávať a vychutnávajte.

12. září 2009
avatar uživatele
90 %

Film se mi velice líbil. Herecké obsazení bylo zajímavé, dobře se na to dívalo. Pár nechutných scén se dalo přežít, zato humoru tam bylo tak akorát-ani málo, ani moc. Závěr to mělo opravdu nečekaný. Těším se, až film uvidím znovu.

11. září 2009
avatar uživatele
90 %

Film se mi velice líbil. Než jsem na film šla, měla jsem obavy z Brada Pitta, protože nepatří zrovna mezi mé oblíbené herce, nicméně se úkolu zhostil dobře. Velice poutavý byl začátek filmu, trochu mě mrzelo, že charaktery postav nybyly úplně dotažené a o mnohých z nich by mě jako diváka zajímalo mnohem víc, než nám bylo ukázáno. Největším kladem a zároveň tak trochu i záporem byla Tarantinova ignorance dějin - rozhodně to bylo zajímavé. Dale jsem byla trochu zklamaná ze stvárnění Hitlera -přišlo mi dost slabé. Nejvíce mě nadchnul konec...

8. září 2009
avatar uživatele
90 %

Tarantino ví, jak skalpovat diváka

Quentin Tarantino je bastard, který si tímhle prodloužil permanentku ve světě nepohasínajících režisérských hvězd. Budu se snažit, aby za mě příliš nemluvilo prvotní nadšení. Po jeho posledních filmech nejeden fanoušek zneklidněl a jméno Tarantino získávalo místo respektovaného lesku příchuť namyšlenosti, přílišného sebevědomí a ukájení se vlastní filmařinou a zajetým stylem. Třeba se časem ukáže, že nebylo třeba mu to vyčítat. Už dávno byly v jeho hlavě plány na tento film a málokdo čekal, že návrat bude tak stylový. Co na tom, že trailery slibovaly něco jiného a Brad Pitt není na plátně každou druhou vteřinou. Jeho verbovací monolog byl napsán snad jen pro to, aby se stal kultovním. Z jeho přízvuku se pak s odstupem času vytěží maximum. Jen co promluví italsky, můžete si utírat poprskaná záda. Úsměv Eliho Rotha v pozadí jsem si už v teaser traileru oklasifikoval jako nejúchylnější, nejikoničtější a nejlépe umístěný úsměv ve filmové upoutávce. V kontextu s Quentinovou tvorbou a Pittovým machrovských monologem se za tímto úsměvem skrývá tucet nazi skalpů uřezávaných za zvuku pitomých hovorů, brutální baseballový head home run a několik ustřelených koulí. Vše v nejčernější formě humoru, která některým dlouho nedovolí usmát se, ale dlouho nevydržíte. Když k tomu přidáme rozhovory, při kterých se zpomalí čas a zrychlí váš tep, Tarantinovy audiovizuální pamlsky a opět naprosto dokonalé herecké obsazení, dostávám se k tomu, že se tento film řadí k Tarantinovo vrcholným filmům. Vypisovat všechny klady a povedené scény? Zbytečné a unavující. Ale tak alespoň výběr: celá kapitola 1, verbovací monolog, hospoda, celá kapitola 5. Jaké má film nedostatky? Málokdy se tady člověk shodne. Zde asi nikdy. Je to ukecané, ale pro mě to není nudné. Je to dlouhé, ale našim sedavým zadnicím to vadit nebude. Někomu přijde pár scén trapných, někomu jako účel. Divák nechápavě kouká, kam až herec zachází, ale ve filmu zkrátka postava nereaguje na diváky, herec si jede svou a hlavně si udrží tvář. Pak si vás nakonec stejně získá na svojí stranu. Jedna projekce v kině? Pro mě každopádně málo. Pro začátek 80%. Nyní s velkým náklonem k devadesáti. Uvidíme, jak dál.// 3. září, druhé zhlédnutí: stejně zábavné jak poprvé, možná o něco víc. Těch 90% tu mít musím a půjdu na to znova. Definitivní hodnocení zde bude asi až tak za rok, ale pod 80% nejdu. Tarantino ve mně úplně přetavil ty stereotypní prožitky, které jsem dostával při sledování historických filmů z druhé světové války a natočil něco, co tu chybělo. "Tohle by podle mě mohl být můj mistrovský kousek" a skutečně to tak je. To kouzlo navíc nevyprchává, naopak se teprve odhaluje.

2. září 2009
avatar uživatele
90 %

Značný podpis Tarantina bol prítomný už pri začiatočných titulkách. Výborná prvá kapitola, ktorá ma skvelo naladila na celý film. Osobne som čakal viac akcie, ale v konečnom dôsledku to nevadilo. Typická Tarantinova výborná hudba. Nepáčil sa mi veľmi Hitler, keď ho porvnám ako ho zahrali iní herci v iných filmoch... Tiež si myslím, že tentoraz rozdelenie na kapitoly nebolo nutné. Myslím si, že v dnešnej dobe by sme si mali vo filmoch ceniť kreativitu, a či sa to ľuďom páči, alebo nie, tak Tarantinove filmy sú kreatívne. Od toho filmu som mal obrovské očakávania, a vôbec ma nesklamal.

2. září 2009
avatar uživatele
100 %

Til Schweiger

Je to dost výstřední akční film plný bizardních hrdinů, ale výborně jsem se bavil. Je to opravdu zajímavá tvář židovské pomsty.

31. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Moc se mi to líbilo, jen Tarantino dokáže spojit kvalitní vojnový film se skvělou komedií. Nní co dodat, Tarantino zase nesklamal

30. srpna 2009
avatar uživatele
40 %

Tak to vidím já...

Tarantino to zase jednou ve své snaze být co nejvíce tarantinovský přepískl. Film je nudný, dlouhý a o ničem. Brad Pitt a banda tupých zabijáků jsou naštěstí jen okrajová záležitost, ale ani hlavní dějová linie film nedokáže utáhnout. Film nemá pointu, smysl ani vyznění. Jednotlivé postavy jsou nezajímavé a nuceně cool, čímž jsou ještě o něco otravnější. Je tu sice několik zajímavých scén, hlavně poslední kapitola, ale povětšinou jde jen o vaření z ničeho. Quentin to holt nevychytal a svým egem se sám potápí. A takové znásilňování jiných tvůrců by se mělo trestat.

29. srpna 2009
avatar uživatele
90 %

chacha

Super film, šla jsem do kina na tenhle film jen proto, že v programu nebylo nic jiného. Takže jsem si myslela, že to bude dost velká blbost. Ale byla jsem mile překvapena. No prostě Quentin Tarantino, já ani jeho filmy nemusím, ale tenhle se mu fakt povedl.:-) 95%

28. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Co na to rict?

Tenhle film se vazne neda shrnout par slovy.. Jaktoze se Christoph Waltz zakopaval v nejakych televiznich kravianch, kdyz tenhle clovek ma na mnohem, ale mnohem vic..??? Nejvetsi prekvapeni filmu.. Esesak Landa v jeho podani nema chybu.. Samozrejme jsem byl zvedavy na Brada Pitta. Prvni pulhodinu jsem byl vazne zklamanej, prislo mi, ze neuveritelne prehrava a ze se do tyhle role absolutne nehodi. Na konci filmu jsem si nedovedl predstavit, ze by to kdokoliv zvladnul zahrat lepe. Vyborny, vyborny, vyborny a poklona. Slecny Diane Kruger a Melanie Laurent totez. Proste Tarantino mel vyber hercu poresenej dokonale (a i Martin Wuttke aka Hitler byl presvedcivej). K filmu samotnymu - cekal jsem ohrmnou rez, plnou krve, utrzenych rukou, streva letajici vzduchem, zkratka syroveho Tarantina. A nic. Oproti tomu jsem dostal klasicke tarantinovske dialogy a scenky, u kterych nebylo ani nahodou jasne, jak dopadnou. Excelentni. Predvidatelnost filmu je temer nulova, coz je perfektni zvlast v tom, ze Tarantino si dejiny pozmenil a tudiz nikdo nevedel, jak to ukonci. A ze konec stoji za to. Dejove linky se ke konci protnou a scena v kine je proste "narez". Strucne a jasne - po hodne, hodne dlouhy dobe film, ze kteryho se mi klepaly kolena a sedl jsem si na zadek. Doslova.

28. srpna 2009
avatar uživatele
90 %

Sem s těmi skalpy!

Vynikající válečné drama s dávkou podivné romance a smyslu pro humor. Nevím, jestli Tarantino vůbec kdy natočil něco lepšího. Nikdy sem nebyla jeho fanynkou a nekoulet očima u slovních průjmů jeho nejznámějších postav taky dalo práci. Bastardi ale všechno změnili! Zápletka se kterou se dá po tarantinovsku skvěle pracovat (přece jen likvidace nácků málokoho zarmoutí), ale krve není tolik, kolik byste u něj čekali. (Kill Billa považuju za režisérův osobní fetiš). Brilantní dialogy končí vždy nečekaně, mají náboj a hlavně mají smysl, očekávání, které vám udrží oči doširoka otevřené. Multilingvní herecké výkony vynikající na všech frontách. Tří hodinový nářez podložený údernou hudbou, který Vás nechá občas nadechnout při slovních výměnách a pak z vás zase ten dech vyrazí baseballovou pálkou.
Za sebe doporučuji všemi deseti. Arrivederci "po tennessícku". PS: Samuel L. Jackson zde hrál jen svým "drsným" hlasem v komentovaných scénách.

28. srpna 2009
avatar uživatele
90 %

No, zatím se ve mě mísí všemožné pocity a ještě teď ani pořádně nedokážu rozpoznat jaké, ale to podstatné je, že ty pocity se řadí jenom a jenom ke kladným. Po pravdě řečeno, jsem se dost strachoval o to, jak si Quentin Tarantino povede, jeho Kill Bill mě neoslovil. Ovšem už u něj jsem poznal jeho rukopis, který vtiskne do každého svého výtvoru. A až teď jsem si uvědomil, že otázka líbivosti v drtivé míře záležela a záleží na mém věku. Z dříve přehlížených „hovadin“ se rázem staly ty nejvybranější skvosty. K Tarantinovi nevede přímá cesta jako k Stevenu Spielbergovi, k Tarantinovi musíte především uzrát. Hanebný pancharti, jsou od prvního obrázku v dobrém slova smyslu poznamenání vkusem pana režiséra! Nejprve mě něco zarazilo. Plakáty ponoukaly k jedné z největších řežeb vůbec, kde půjde jenom o to jedno, avšak takhle povrchní film není. Do popředí se prorvaly všelijaké ostatní žánry! První na scénu přichází psychologie, která mě hlavně v začátku odrovnala. Jde snad lépe vyjádřit rozhovor dvou (ne)přátel, kdy si jeden druhého rozebírá, jak lego? Na umění slovního kontaktu jsem si ještě nikdy natolik nesmlsnul… A psychologie se jen tak nezbavíme, doprovází totiž film po celou stopáž. I přesto je na stejné úrovni jako jakýkoli další směr. Zkrátka balancování mezi různými žánry je parádní a jejich mísení jakbysmet. K čemuž dopomáhá rozdělení na pět kapitol. Z mrazivé atmosféry se přenesete rázem do jiné situace, přeplněnou vtipem a přechody mezi jednotlivými složkami jsou maximálně citlivé a nikdy nic nezkazí. Tomu říkám umění. Stačilo málo a mohlo by se to sesypat jako domeček z karet. Kdyby se totiž přidalo více romance a ubralo třeba od dramatu, odcházel bych silně rozladěn. Naštěstí mistr v plné kráse předvedl, že umí. Nedivte se, jak ustavičně Quentina chválím, pochopíte, že si to plnohodnotně zaslouží. A třešnička na dortu jsou herci. Brad Pitt jak jinak než v úloze klaďase celkem obstál. Jednička však byl Christoph Waltz. Před tímhle byl pro mě nikdo. O to víc ho mohu pochválit. Bez nadsázky si řekl o oscarovou nominaci. Opravdu frajer… (Povedených výkonů je nespočet, a ty další zmiňovat fakt nebudu, byl bych tu do zítra.) Závěrem: Inglourious Basterds mají od všeho ždibec, přitom jsou vyvážení, nepůsobí rozvlekle, pobaví, rozesmutní, když na to přijde, nabídnou i popcornovou zábavu v čele s Pittem coby zkušeným kapitánem. Prvoplánové „lahůdky“ aneb Terminátor 4 nejsou o několik tříd níže, nýbrž ve srovnání úplně na dně. Zatím nejlepší kino bomba v tomto roce!

27. srpna 2009