home
Hadí oči

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Snake Eyes

Režiséra Briana De Palmu mám rád. Jeho snímky "Zjizvená tvář" nebo "Neúplatní" jsou vyjímečné gangsterky a velmi kvalitní filmy celkově vzato. Proto když v roce 1998 vzal jednoho z mých nejoblíbenějších herců - Nicolase Cage a obsadil ho do hlavní role svého filmu, dříve či později jsem se na tenhle film zkrátka musel podívat. Film má celkově velmi slušné herecké obsazení na rok 1998. Carla Gugino, Gary Sinise, Kevin Dunn nebo Luis Guzman tady režiséru De Palmovi snaží pomoci natočit kvalitní film. Mě osobně tedy přišlo, že si De Palma snažil lákavým hereckým obsazením spíše vykompenzovat slabší zápletku. Celý příběh se odehrává v uzavřeném prostoru, což je dobré pokud je scénář zajímavě napsán. Tady jsem však tenhle pocit neměl. Přišlo mi, že De Palmovi více záleželo na tom, jak bude film vypadat a ne na tom, jak celkově vyzní. To, že byl hlavní zvrat vyzrazen už asi po dvaceti minutách, podle mě nebyl dobrý krok. Film sice nijak neztratil na napínavosti, ale moment překvapení je u detektivek podle mého také dost důležitý a diváci jej umí ocenit. Scénárista David Koepp je znamý tím, že jeho scénáře sklouzávají z dokonalých na průměrné a naopak. Tohle byl však bohužel spíše ten průměr. Co mi ještě vadilo byl dosti protahovaný závěr. Film pořád gradoval a gradoval a jakoby nechtěl skončit. Jelikož má ale film něco málo přes devadesát minut, tak se tenhle fakt na mé trpělivosti nepodepsal tak, jako kdybych se měl koukat na tříhodinový film. Díky své poměrně krátké stopáži film ovšem slušně utíká a tak ani nemáte moc sledovat, co byste mu mohli vytknout. Samozřejmě mě (asi jako všechny, co film viděli) zaujala začáteční asi patnáctiminutová scéna bez střihu na které se hodně odrazilo Cageovo i De Palmovo zapálení pro film. Herecky filmu také nemám co vytknout. Cage hraje zkorumpovaného poldu a všichni, kdo alespoň trochu znají jeho filmy ví, že tyhle charaktery mu padnou jako ulité. Gary Sinise se taky nenechává zahanbit a hraje velmi dobře a hlavně důvěryhodně. Carla Gugino tady působí spíše jen do počtu. Už samotná její postava je nezáživná a ona jí svým hereckým výkonem nijak na záživnosti nepřidala. Jedním dechem: "Detektivní jednohubka. Kvalitní obecně, ale na De Palmu je to šedý průměr. Ještě že tenhle film má Cage a Sinise!" Dávám slabších 70 %.

7. září 2010
avatar uživatele
70 %

Snake eyes

Film má především dobré obsazení. Děj je vcelku jednotvárný, ale na filmy tohoto typu úplně stačí. Hlavní prim tu hraje napětí, kterého si ve filmu užijete dost. ještě bych vynesl herecký výkon Garyho Sinise, který se mi vtomto filmu hodně líbil.

4. ledna 2010

dobrý

další jeden z povedených filmůů.. odehrává se většinou v jednom prostředí,ale to vubec nic nemění na tom,že film má dobrý děj a nutí nás sledovat každou drobnost.. Super podívaná

19. března 2008
avatar uživatele
80 %

Hadí oči

Film jsem viděl spíše náhodou, nic jsem nečekal a byl jsem velmi mile překvapen. Dobrá atmosféra, povedená zápletka a dostatek napětí. Tempo je také velice slušné, i když ke konci už film není tak svižný.

31. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Snake Eyes

Stejně jako název sedí i role gangstra a policajta v jednom Nicolasovi jak ušitá přímo na míru. Intriky a tajemné prostředí skorumpované politiky dotvářejí atmosféru a slibují napětí až do konce .,,

15. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Celkem to ušlo až an to no já nevim no prostě bych od Nicka čekala něco víc, ale i tak to bylo celkem good!!!

19. září 2006
avatar uživatele
80 %

Nicolas Cage

Film sice není plný dramatických zvratů a nečekaných překvapení, jak slibuje upoutávka, ale spád filmu je velmi slušný. Nicolas Cage vtáhne do děje a hlavně díky němu je na co se koukat.

17. září 2006
avatar uživatele
80 %

Good

Tenhle film neměl chybu.Děj dobrý,herci dobří.Prostě všechno Good.Rozhodně doporučuji vidět.Hlavně tam hraje Nicolas Cage a te tomuhle filmu dodává jiskru.

17. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Velmi zajímavý film plný zvratů a napětí. Na jedné straně dobré herecké výkony, filmové technické vychytávky jako dlouhé pasáže bez střihu či dělení obrazu a dobrá hudba. Na druhé straně slabý scénář a hlavně po skvěle rozjetém začátku postupně zvolňující se tempo, které upadne do klišovitého finále. Děj se sice celý odehrává v uzavřené sportovní hale, ale rozhodně jsem se nenudil.

23. června 2006
avatar uživatele
70 %

Výborná zápletka, zajímavě natočeno. Jen mě k šílenství rozčilovala naivita Julie, to přece není možné, aby ženská, která pracuje někde ve vládní organizaci, byla tak blbá! Jestli to byl autorův záměr, nevím, mně tam teda štvala non plus ultra a to vzhledem k výbornému obsazení Cage+Sinise je více než škoda.

19. března 2006
avatar uživatele
100 %

Perfektny

Velmi dobry a napinavy triler so skvelym Nicolasom Cagom a Gary Sinisom v hlavnej ulohe.Mne sa najviac na tomto filme pacila zapletka a konecne vyvrcholenie a necakane odhalenie sefe atentatnikou

23. ledna 2006