home
Hádej, kdo přijde na večeři

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
pier
...
80 %

Pier

O čtyři roky později co M.L.King pronesl svou slavnou řeč "I Have a Dream" vzniká tento příběh. Příběh, který je aktuální i dnes a mám tušení, že i dlouho dobu bude. Skvěle napsaný scénář bez kterého by tento film mohl na svoji nesmrtelnost zapomenout. Můžete mít herce jaké chcete ale bez dokonale vybroužených textů by to byl jen obyčejný snímek který by zmizel v propadlišti dějin. V tomto případě se podařilo skloubit obojí na jedničku. Ale přece jen všechny převyšoval Spencer Tracy který se důstojně rozloučil se svou hereckou kariérou i životem...

3. března 2013
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Dost zjednodušené a tezovité, ale hodně to táhnou nahoru herci. Nakonec slušná konverzačka, kde děj je jen proto, aby mohl všechny postavičky nechat navzájem si promluvit o samotě. Ale funguje to.

28. září 2012

Příjemná romantická limonádkaPěkný oddechový romantický film se sympatickým černochem Sidney Poitierem, který zde vystavuje svoje silné charisma a dělí se o ně s diváky! Spencer Tracy nezůstává pozadu a dokazuje, jak vynikající herec byl. Nemusí nic říkat, stačí záběr na jeho tvář a přesně víte, že slova by pro danou scénu byla zbytečná, vše totiž řekne svým výrazem v obličeji! Jeho závěrečný monolog je vskutku proslov, jaký je hoden jeho filmové postavě. Snímek přináší krásný pohled do Ameriky 60. let, která ač se pomalu začíná tvářit jako země bez diskriminace a rasových předsudků, tak stále žije více zažitými stereotypy. Jaký je to šok, když si černoch chce vzít bělošku a běloška černocha? Jak se k tomu postaví rodiče obou zamilovaných? Odpověď najdete ve 108 minutách tohoto úžasně sympatického filmu. by Sandy

30. července 2009
avatar uživatele
70 %

Film sice nepatří do mé kategorie "stravitelných" filmů, ale přeci jenom ukazuje na jakýsi fenomén doby, kdy vzájemné soužití muže a ženy dvou rozdílných ras bylo tabuizováno a bylo na ně nahlíženo jako na něco nemorálního a společensky nežádoucího. z tohoto pohledu a za snahu tvůrců o zmoralizování tohoto soužití dávám hodnocení trošku lepší.

9. října 2007
avatar uživatele
70 %

Taky si ho pamatuju uz jako mala, babicka si tento film porad poustela na videu a ja koukala s ni. Moc se mi film libi.

21. června 2007
avatar uživatele
100 %

Opět jeden z mých oblíbených filmů. Pamatuji si ho už jako malá holka a už tenkrát na mě silně zapůsobil.

26. března 2007
avatar uživatele
100 %

Film který jsem viděl už před hodně dlouhou dobou, budu se muset podívat při nejbližší příležitosti určitě znovu. Dobré herecké výkony a hlavně výborně nastíněná problematika rasismu. Myslím, že to hodně platí i pro naši dobu a náš region, i když by se mohlo zdát, že je to problém vzdálené Ameriky před dlouhou dobou.

7. října 2006
avatar uživatele
90 %

Tenhle film už prostě patří ke klasice. Odráží tehdejší společenskou situaci a problémy rasismu. Humor je tam jemný a laskavý. Je to vážně bonbonek. A Sidney Poitier je úžasný.

25. září 2006
avatar uživatele
100 %

Moc hezké

Myslím, že téma, kterým se tento film zaobíral bylo velmi dobře zpracované a za zmínku určitě stojí skvělé herecké výkony hlavních představitelů a mně se moc líbil i český dabing.

25. září 2006