home
Grizzly Man

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Kdyby to natočil kdokoli jiný než Herzog, bylo by to zřejmě nesnesitelné. Takhle je to ale úchvatný příběh jednoho zapáleného idiota, co žil pro přírodu, aby ho nakonec ta samá příroda zabila. Kam se hrabe Pennovo hrané Into The Wild...

30. října 2011
avatar uživatele
20 %

Zklamání na celé čáře

Díky upoutávce na obalu DVD jsem se na tenhle dokument těšila, ale dost mě to zklamalo. Je to de facto dokument o Treadwellovi, o jeho osobě, o jeho egu. Neúspěšný herec Treadwell se snažil sám sebe dostat před kameru takto. Navíc, celý "dokument" mi vadilo, že se mluví o expedicích (doba, kterou trávil v divočině u medvědů), blbost. Expedici si představuji trochu jinak. Žádný výzkum, či seriózní informace. Jen poflakování Treadwella, který se tímhle celým snažil zviditelnit. Očividné problémy se sebou samým, komplexy apod bohužel úplně zastínily těch několik zajímavých a krásných záběrů, kdy Treadwell mlčel, nebyl v zorném poli kamery a byla zabírána pouze příroda či zvířata.

3. dubna 2009
avatar uživatele
60 %

Páni. Zhlédl jsem teda další film věnovaný zvířatům. Byl to fakt hodně zajímavej biografickej film. Nejvíc mě asi zaujmulo to, že je podle skutečný události, protože takhle zajímavej život si asi nikdo nedokáže předstvit. Ale po pravdě řečeno... čekal jsem od filmu mnohem víc. Byl to skvělej dokumentární film, do toho ještě biografickej, vážně zajímavé poropojení dvou žánrů. Dost mi tady vadil opět způsob natáčení. Z jedný strany to byly sestříhaný záběry z kamery hlavního hrdiny a z druhý to byly rozhovory s pozůstalými. Ty scény, kde blízcí příbuzní a kamarádi mluvili, jakej byl hlavní hrdina dobrej, umíněnej, šílenej, bych určitě do filmu nedával. Ty mě úplně vyváděly z myšlenky, že je tu nějakej příběh. Tyhle scény byly ve filmu naprosto zanedbatelné, člověk se u nich strašně nudil, skoro bych řekl, že nebýt těchto scén, byl by film o víc jak polovinu kratší. Ale jako pozitivní bych dal náš dabing vypravěče - Pavla Rímského. Ten filmu dodával seriózní nádech. To se ale o dabingu hlavní postavy říct v žádným případě nedá. Mluvil ho ten moula, kterej dabuje ty pitomý postavičky z japonských smyšlených seriálů jako třeba Pokémon, nebo Digimon, pak taky z různých úchylných reklam, takže jeho hlas zněl natolik nepřesvědčivě, až mě to donutilo k názoru, že nic z toho co hlavní postava řekla, nebylo myšleno vážně, ale naopak s humorem. Ty scény, kde se Treadwell přibližoval k medvědům mě zklamaly nejvíc. Vím, že medvědi jsou neuvěřitelně nebezpečný bestie, ale myslel jsem, že si s nima bude třeba hrát, mazlit se s nima, nebo je jenom hladit. Tady jim akorát nastavoval ruku, aby mu očichali prsty. To scény s liškama byly něco jinýho. Celej děj byl neuvěřitelně zdlouhavej. I když jsem čekal od filmu docela málo, pořád jsem se díval, kolik času ještě zbývá, protože některý scény s medvědama byly děsně nudný. Celej film se vlastně podobal Lovci krokodýlů, v němž hrál hlavní roli Stehen Irwin. Lovec krokodýlů je sice taky podle skutečnosti, ale je o mnoho zábavnější. Vlastně i konce obou postav, byly prakticky stejné. Zatímco Irwina propíchl rejnok, Treadwella zradil medvěd. Film určitě nebyl takový, jakýho bych si představoval a právě kvůli nudným pasážím dávám 60%.

16. listopadu 2008