home
Green Lantern

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

Zelená je barva vůle

Popravdě jsem od tohoto filmu moc nečekala, předem jsem si přečetla některé recenze. A to málo, co jsem očekávala, se mi dostalo. Není to žádná sláva, to říkám předem, ale zase to není k zahození. I když nevím, jak moc se to podobá komiksu, vidím zde dobrý základ. Za zmínění stojí efekty i herecké výkony. Co je tedy špatně? Nic konkrétního, jen chybí jakási jiskra. Něco, co nedovolí divákovi, aby se nudil... a já se občas nudila.

4. března 2017
avatar uživatele
60 %

Tak další z pytle komiksových hrdinů který mě moc nenadchnul. Přiznám se, že když jsem uviděl Ryana po přeměně tak jsem dostal záchvat smíchu - vypadal jak blb ale nakonec jsem to nějak překousl (ale vážně tu masku mohl mít lépe vymyšlenou). Film se zbytečně dlouho rozjížděl a nakonec finální bitva byla o to chudší. Co se týče příběhu tak ten ničím nepřekvapil, nazval bych to takový výprodejový scenář. Kontrast "lidská malost" versus "zase vesmír zachránil člověk" se mi tady moc nelíbila a nakonec herecké výkony podprůměrné...ať už záporáka nebo Blake Lively (mimochodem současná manželka Ryana). Jediné co zde bylo nadprůměrné byly efekty. Max. 60%

12. července 2013
avatar uživatele
70 %

Od tohohle filmu jsem nic nečekal. Vlastně mě ani netahnul proto jaem ho zkouknul teprve nedavno. Tk po trikové strance je super. Po strance děje taky jakž takž dobrý. Ale po strance akce není nic moc. Po par minutach jsem si myslel, že bude přece jen více akční a napínavější. Souboj s hlavním padouchem byl též dost .. no jak to řici .. jednoduchý. Čekal jsem větší epickou bitvu. Hlavní postava byla celkem vtipná, blaznivá i akční, ale místy až přehnaně. Někteří ufoni vypadali až moc lidsky, i když chápu, že se museli držet komiksové předlohy, kterou já neznám.

27. března 2012
avatar uživatele
40 %

Hodnocení: 2 z 5 (**)

Tak tohle byl jednoznačně jeden z trapasů roku. Slušné digitální triky, tradičně sympatický Ryan Reynolds, ale to je bohužel vše. Tak dementnímu scénáři přiklepnout 200 milionů dolarů, tomu říkám odvaha. A ty peníze jsem mimochodem ve filmu vůbec neviděl. Mou pozornost si udržely jen scény z vesmíru, kterých bylo bohužel málo. Zbytek byl neskutečný paskvil. Po nadupaných trailerech na mě samotný film působí spíše jako nepovedený žert.

19. ledna 2012
avatar uživatele
30 %

„Jmenuji se Toma-Rae, ochránce sektoru 2813, ve kterém se nachází 80 012 galaxií, kde žije
2,34 milionu vnímajících druhů“. Tohle slyšet musí být noční můrou každého pochůzkáře, ale vesmírní poldové evidentně zvládají oběhnout svůj rajón bez větších problémů… Kdyby mělo jít o parodii, asi bych řekl, že to docela ušlo a hned bych se pochlubil, že jsem si všiml odkazů na Hvězdné války, Krotitelé duchů, Stealth a dokonce i na Karafiátovy Broučky. Jenže ona to parodie být nemá a zmíněné narážky na filmy jsou ve skutečnosti „vypůjčené“ nápady, o kterých si Campbell s celou tou tlupou scénáristů, která je pod Lanternem podepsána, zřejmě mysleli, že když něco fungovalo dřív a jinde, proč by to nemohlo fungovat i v jejich filmu. A když už pejsek s kočičkou ten dort vařili, přimýchali do něj pro jistotu i slaboduchý románek a 3D.

7. ledna 2012
avatar uživatele
20 %

Ryan Reynolds, ďalší v poradí z dobrých hercov, ktorí nevedia zaručiť kvalitu. Skôr len sledovanosť. Spracované to bolo pekne ale ja na tieto scifi blbosti moc niesom. Príbeh tiež nic moc.

21. prosince 2011
avatar uživatele
70 %

Green Didital World

Z komiksových predlôh nevznikajú filmy ohurujúce filmových fajnšmekrov. Green Lantern predviedol kvalitné digitálne scény, vhodne skomponovanú hudbu J.N.Howarda, no len priemerné herecké výkony a príliš jednoduchý príbeh. Film však poteší každého fanúšika sci-fi a ja verím, že onedlho uvidíme aj pokračovanie zelených vesmírnych policajtov, ktorí budú bojovať so zlom v inej časti galaxie.

31. října 2011
avatar uživatele
80 %

3D filmu sluší

Jelikož jsem film zhlédla v 3D projekci, s náručí popcornu v jedné ruce a půl litrem coly v druhé, byla jsem maximálně spokojená. Film sice není zvlášť chytrý, nechybí mu klišé a fakt, že konec odhadnete po 10 minutách, také na kráse nepřidá, ale já jej beru jako nenáročný odpočinkový kousek s pěkným a zároveň sympatickým hrdinou. Takže bych se vůbec nebála zajít si i na plánované pokračování, otázkou je, jestli mé nadšení vydrží i po zhlédnutí doma v obýváku. Dám vědět

28. srpna 2011
avatar uživatele
40 %

Tak to vidím já...

Předigitalizovaná nuda, která přitom svého rozpočtu nedokáže využít. Triky rutinu nijak neobohacují, jen ji obalují pozlátkem. A to opravdu nestačí.

12. srpna 2011
avatar uživatele
50 %

Green Lantern, další superhrdina po Zeleném sršňovi, Watchmenech a Kick-Assovi, o kterém jsem nikdy před vydáním filmu neslyšel. Každopádně reklamní kampaň na sebe upozornila dost na to, abych poznal, co je zač, a přesvědčil se o Reynoldsových výkonech superhrdiny v hlavní roli. Jak jsem říkal, já tedy komiks neznám, ale film mi přišel jako kombinace Thora, Supermana, Čarodějova učně a druhé Fantastické čtyřky, jen možná ještě trochu více přitažená za vlasy. Superhrdinové v rámci pozemských záležitostí mají podle mě daleko větší šmrnc, než ti, co zachraňují planety, nebo dokonce vesmír před nesmírným zlem. Green Lantern se řadí k té druhé skupině, a nijak zvlášť originální příběh má za následek asi tak stejný neúspěch jako právě Thor nebo Superman se vrací. Křivdil bych, kdybych tvrdil, že je tento film úplně bez nápadu. Líbila se mi myšlenka pomocí prstenu vytvořit cokoliv omezeného pouze představivostí, i jak s tím tvůrci vizuálně naložili. Sice mi to připadá i trochu jako hodně dětská záležitost, ale má to své kouzlo. Ani sílu vůle a strachu se mi nechce hanit, ale když už se takhle hrabu v námětu, nemohu zapomenout vyjádřit svou nevoli ve fakt, že je jeho prostřednictvím vesmír tak brutálně zmenšený. Co se týče příběhu… klasika. Hrdina se musí stát hrdinou. Z počátku si nevěří a pak svou vnitřní silou zachrání svět. Využívají se jen staré osvědčené motivy, jen v kabátku do zelena, a nic víc. Ryan Reynolds hrál svým klasicky komickým stylem, který by možná slavil větší úspěch, jen kdyby nebyly scény s kostýmem v tak malém poměru se scénami bez kostýmu. Zkrátka jsem měl pocit, že nás film po vzoru Thora uvítal do svého universa, a pak nás zásoboval nevýraznými scénami do chvíle, kdy došlo k hrdinskému závěru a tudíž šťastnému konci. Green Lantern je spíš podprůměr. Sází jen na efekty a nepřichází prakticky s ničím novým. Druhému dílu nasvědčuje krátká scéna po titulcích, tak snad se to zlepší.

5. srpna 2011
avatar uživatele
70 %

Proč tahle vesmírná policie není i

Povedený film,který mě potěšil svojí fantazií.Když to začínalo,myslel jsem,že to bude pitomost,ale hodně rychle mě přesvědčil o opaku.Nenudil a zároveň tam nebyla jednotvárná a tím pádem nezáživná akce jako v Transformers 3.Na konci jsem sice čekal souboj mezi Paralaxem a všemi těmi Green Lanterny,ne jen s Halem,ale i tak to bylo dobrý.Děj byl plný zajímavých a nápaditých okamžiků.75%.

2. srpna 2011