home
Gorily v mlze

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Gorillas In The Mist

Krutý pravdivý příběh o světě zvířat kde by člověk podle všech důkazů měl mít vstup zakázán... když se nedokáže jenom "kochat" tak by fakt do přírody lézt neměl... vynikající Sigourney v jedné ze svých nejlepších postav.

15. března 2010
avatar uživatele
80 %

Klasika světového filmu a synonymum dobrého přírodního / biografického snímku. Pro mne povinnost díky Sigourney, která je jedna z mých nejoblíbenějších hereček. Film má skvělou atmosféru díky exotickému prostředí, je dojemný a jednoznačně i poučný co se tématu pytláctví a poškozování přírodního bohactví týče. A samozřejmě i z toho pohledu, jak je jedinec bojující za záchranu někoho a něčeho sám ohrožený druh. Vždycky si na osud Dian vzpomenu, když mám podobné ochranářské úmysly. No a samozřejmě nelze nesmeknout před všemi filmaři, kteří točili skutečně v Africe a se skutečnými zvířaty...

19. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

Tenhle film mne naprosto dostal. Nekteré scény naprosto uchvacujíci. Jsme jen koukala s otvorenou pusou. Nádhera

18. března 2009
avatar uživatele
100 %

100%

Moc krásný film, skvělé obsazení a perfektní prostředí. Film má děj a je velice citlivý.Navíc záběry z přírody jsou opravud nádherné.

20. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Tento film mě dostal svou tématikou o které vypráví. Láska ke zvířatům byla u bioložky zcela bezmezná a hlavní protagonistka Sigourney Weaver se úkolu zhostila naprosto přesvědčivě. Kouzelný je zejména život v pralese s gorilami o kterých je známo že ne vždy se chovají přátelsky. Klobouk dolů. Celkový dojem je velmi dobrý a hodnocení je více než nadprůměrné. Jen tak dále. podobných filmů je pro diváky potřeba jako soli na rozdíl od plochých a prázdných krváků.

9. října 2007
avatar uživatele
100 %

Nádhernej,smutnej, poutavej příběh...ale dobrej, mě teda ten příběh docela dojal...a myslím, že nebudu jediná:)

5. července 2007
avatar uživatele
80 %

Krásný příběh

Krásný příběh - a to hovoří o všem. Protože to je právě to, co ve filmech vždycky hledám. Tenhle mi tužby splnil dokonale. Poutavý a zajímavý příběh, který je navíc dojemný, nevšední ještě více umocňuje to, že je vyprávěn podle skutečných událostí. O zooložce Diane Fossey jsem moc neslyšela, ale věděla jsem, že existuje tento film a moc jsem se na něj těšila. Sigourney patří mezi mé oblíbené herečky. Tady jenom potvrdila, že hrát umí opravdu skvěle, protože točit se skutečnými gorilami, to chce jistou dávku odvahy, navíc svůj part zvládla opravdu výborně. Kromě příběhu a hereckých výkonů samozřejmě film doplní nádherná africká krajina. Co víc si přát?

5. července 2007
avatar uživatele
90 %

Film je to velice zajímavý a také dojímavý. Velice přesně poukazuje na to jak moc jsou lidé chamtivý a pro peníze udělají vše. Na druhou stranu tu naštěstí jsou i tací kteří mají srdce a dokážou udělat i něco proti tomu. Je však jen malá kvapka na očištení v moři špíny.

20. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Sigourney Weaver

Film mě zaujal už dopředu, když jsem se dozvěděl, že je to podle skutečného příběhu. A Sigourney Weaver byla opravdu dobrá a přesvědčivá a film mě bavil.

10. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Film je to zajímavý, ale bohužel velmi pro mne depresivní a smutný. Člověk dokáže také vše pěkné ničit a to je v tomto filmu také mimo jiné ukázáno. Jinak záběry s gorilami jsou úžasné.

18. října 2006
avatar uživatele
90 %

Vetřelci v mlze

Životopisný snímek se S. Weaver si mě ihned získal. Takovou upřímnou a čistou lásku ke zvířatům cítí opravdu málokdo. Film má můj respekt, protože točit s tolika zvířaty na place....stejně tak hl. hrdinka S. Weaver. Dramatický snímek si podle mě zasloužil aspoň jednoho Oskara v hlavní kategorii.

31. července 2006
avatar uživatele
90 %

Je to velmi dojemný a smutný životopisný film. A je jen škoda, že v našich zeměpisných šířkách je málo známý, natož pak strhující život tragicky zesnulé předlohy tohoto filmu - zooložky Dian Foessey. Klobouk dolů před Sigourney Weaver, která musela točit se skutečnými gorilami. Je to opravdu úchvatná podívaná, která vzhledem k reálné podobě není nijak romanticky okrášlena či naopak ploše odvyprávěna. Atmosféra džungle je okouzlující a poutavá. Sigourney dokazuje, že není jen pouhou lovkyní vetřelců.

29. července 2006
avatar uživatele
80 %

Tento film je naozaj jedinečný a myslím že žiadny podobný ma tak nezaujal. Síce je celý dej smutný a nespravodlivý ale tak to v živote chodí. Sigourney Weaver podala podľa mňa výnimočný herecký výkon.
Ak ste proti pytliakom a máte radi skutočné príbehy v tomto filme je niečo pre vás.

26. dubna 2006