home
G.I. Jane

NÁZORY K FILMU

omyl

Je málo věcí, které bych o SEALs nevěděl. Přečetl jsem tunu knížek a viděl mraky dokumentů a filmů. Tento film je feministická reklama na typický "amerikanismus". Když už se tam dostane, tak je nejen chytřejší, ale nakonec i zdatnější, odvážnější a má bezchybný vůdčí metody. Ve skutečnosti by žena nebyla schopná ustát ani první den. To není sexismus, ale biologie. Ale když si tyhle věci odmyslím, tak se jedná o pěkný odpočinkový film s charismatickým Mortensenem. A nutno přiznat, že detaily výcviku jsou celkem autentické, i když není zdaleka kompletní. A ještě jedno rejpnutí, ta výslechová scéna je fakt úsměvná.

8. října 2013
avatar uživatele
90 %

Výbornej film, který dokazuje, že když něco chceš, napneš síly a jdeš si zatím, tak lze si to vybojovat. Vždyť Jane je "křehká panenka" mezi tlupou chlapských vagabundů (není to myšleno jako urážka) a přesto je lepší než mnozí z nich. Bod pro ní.

31. října 2012
avatar uživatele
90 %

90 %

Výborný filmový kousek. Moore a Mortensen v nečekaných rolích, velmi dobře zvládnutých. Je to ukázka ženské síly, jak fyzické tak i psychické. Demi se na tuto roli evidentně připravovala a je to vidět. Jednu hvězdičku dolu za poněkud předvídatelný konec. Ale jinak rozhodně doporučuji.

14. září 2012
avatar uživatele
70 %

Válečné filmy moc nemusím, ale filmy z vojenského prostředí ano. Tenhle se mi líbil, určitě mohu doporučit. Musí vám sednout, určitě si ho neoblíbí každý, ale námět je značně ojedinělý a titulní herecký výkon je famózní.

9. února 2011
avatar uživatele
90 %

Jeden z mála filmou, ktoré s Demi Moore môžem pozerať. Scénar, kamera a samozrejme samotná Demi dali filmu niečo, čo fakt diváka zaujme. Rozhodne jeden z jej kvalitných filmov i keď ich nie je veľa!

13. února 2010
avatar uživatele
60 %

Film jsem viděla hodně a bylo to snad jenom kvůli kamarádovi, ale viděla jsem ho. Je to jasné konstatování toho, že ženy nedokáží totéž co muži. Přiznám se, že v některých sférách to asi bude pravda. Toto není nijak strhující film, ale ukazuje celkem ve slušném nahledu, jak to chodí u speciálních výcvikových jednotek. V některých chvílí mi bylo Moore i líto, by to tam velice tvrdé. Jinak se nám tady předvádí jeden človíček, který se o pár let později stal velmi známým.

28. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Demi Moore...

Demi Moore mě v téhle roli naprosto překvapila. Vím, že ona umí zahrát rozdílné role, ale tohle byl pro mě šok. Je skvělé, že se chopila příležitosti dokázat, že ženy patří do vojenského prostředí a do vojenských výcviků - ať jsou sebetěžší, můžou to zkusit. Co všechno musela vydržet je až neuvěřitelné. Kolik mužských to vzdalo, ale G.I. Jane ne. Mě se tenhle film moc líbil. Ukazuje vojenský výcvik z jiné stránky. Z té tvrdší! Demi podala naprosto oslňující výkon!!!

9. února 2007
avatar uživatele
70 %

Slyšel jsem nedávno od jedné přední české recenzentky, že tenhle snímek je strašný. A když jsem tenhle film viděl v tv programu, jenom jsem se pousmál. Pak mi ale spadla čelist, režie se totiž chopil mnou obdivovaný Ridley Scott, stálo tam, což jsem do té doby vůbec netušil. „Ridley přece neumí špatné filmy,“ napadlo mě, a proto jsem se včera na film podíval. Sice se nekonalo žádné dech beroucí představení typu Černý jestřáb, za to docela povedený snímek o zelených mozcích. Asi největší problém bych viděl v tom, že Ridley neumí příliš dojmout zcela normálními prostředky, spíše dokáže zaujmout neskutečným realismem a obřími scénami. Ani jeho postavy nebývají tolik propracované, základem je ohromit diváka. U tohohle snímku vidím problém v tom, že jakkoliv vypadá výcvik strašlivě, nelidsky, člověka to nedojme, spíš se mu zdá, že tohle přece není skutečnost, něco jako fantasy z války. A i když zde boje stojí docela za to a některé výcvikové scény jak by smet, přesto jsem měl pocit, že sleduji pouze americký film se všemi svými kalkuly. Jenomže i přesto, že to není takové, jaké by třeba mohlo být, i ten amerikanismus se mi tady docela líbil a ve výsledku jsem spokojen. Ale kdyby se více zapracovalo na postavách, na jejich strastech, dal bych určitě víc.

30. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Ale jo. Šlo to. Překvapivě jsem u toho zůstala až do konce a musím říct, že až na pár věcí mi tam toho ani moc neštvalo. Teda kromě toho, jak na konci Jordan (Demi) šla odtáhnout raněného dvoumetrového chlapa - to asi aby zdůraznili jak je skvělá a dokonalá vojanda. Tohle mohli vynechat a bylo by to v poho.

23. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Pěkný... docela

Taky jsem původně neplánovala se na to dívat, ale nakonec jsem si film nahrála a skoukla ho. Nebylo to rozhodně špatné, ale že by mě to ohromilo, to teda taky ne. Prostředí kasáren je jedno z mála, kterému bych se dobrovolně nikdy nepropůjčila a docela se mi hnusí, takže ač může být atraktivní, mi se moc nelíbí. Ale Demi a Viggo byli v pohodě a tak celkově zase nebylo nudné a nezajímavé to sledovat... Prostě v poho film. Ale nejsem si jistá, zda to chci vidět znova.

20. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Je to docela peknej filmek, rada se na nej zase kouknu. Misty je to docela drsny, jak se k ni chovaj. Jen to nekdy nedava tolik smysl a neni to tolik propracovane ale jinak dobry.

19. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Ušlo

Celkem ušlo. Nebyla to úplná hovadina, místy to bylo docela vtipný. Gagy neotřelý, "ženský přístup" byl znát a určitě by v reálu pobavil. Akorát profesionální vojandy se musely cítit dotčeny - tohle byl trochu útok na ně. Alevtipný, a o to jde.

8. ledna 2007