home
Geriho hra (krátkometrážní)

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Geri

Jednoduchý vtipný nápad a pěkné animované provedení a výsledkem je krátký, ale poutavý příběh, co pobaví.

20. listopadu 2011
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Jeden z nejlepších Pixar Shorts, možná dokonce ten vůbec nejlepší. Vynikající pointa, skvělý nápad, působivé provedení. Vše v pouhých čtyřech minutách.

5. dubna 2011
avatar uživatele
90 %

Skvelá počítačová grafika - len týmito tromi slovami sa dá jednoducho popísať táto krátka, ale o to vtipnejšia krátka sekvencia. Proste je to strašne zábavné dielko, hlavne jeho záver.

27. února 2008
avatar uživatele
100 %

Vítěz bere vše ??

Mnou oblíbené studio Pixar. Kde jinde by tak nápaditá a precizně zpracovaná, třebaže kraťoučká, věcička mohla vzniknout? Geriho partie šachu je překvapivá, vášnivá, zarputilá, trochu pošetilá, v podstatě osamělá a také v tom všem bezcitně krutá - až do prozření. Nebylo by od věci pokusit se sesbírat na jeden nosič vícero obdobně kvalitních krátkých počinů.

18. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

..

Super! Miluju Pixarovky, a mezi ty patří i Short films, a tenhle je jeden z nejpovedenějších. Ze začátku jsem na to koukala spíše skepticky, ale co už, od půlky to začne bejt chytlavý! :)

3. dubna 2007
avatar uživatele
30 %

Po prvním zhlédnutí: Co to je za blbost, tohle dostalo oscara? Jdu sem, že k tomu něco napíšu, vidím samou chválu, říkám si, že jsem tam asi něco nepochopil nebo co a pustím si to znova. Znova přečkám ty čtyři minuty a znova stejný názor. Jasně, že hudba se k tomu může hodit, animace a grafika detailní. Ale děj nebo pointa, či jak to nazvat, no nic moc. Lepší je krátký animák Knick Knack. Navíc je tam podle mě docela solidní chyba, kde se během rychlého střídání záběrů, v jednom z nich objeví ruka "protihráče" (což je blbost, protože hrál jenom jeden) spolu se záběrem na postavu staříka sedícího u stolu z protější strany. Je to někde v polovině a podle mě to chyba určitě je. Možná je to tam záměrně, ale z logického hlediska je to absolutní blbost:)

20. března 2007
avatar uživatele
100 %

Geniální nápad, hlavní postava, ztvárnění, příběh, grafika a hlavně kouzelně podmalované hudbou s lehkým francouzským nádechem, prostě vše. Tady není co řešit - skvělé!

18. února 2007
avatar uživatele
80 %

Geri, Geri, Geri...

Pixar zkrátka válí (ale DreamWorks jim šlape na paty). I když už mě pomalu animáky přestávají bavit, Pixar to vždy spolehlivě vyvrátí a pobaví a k tomu ještě většinou přidá povedený příběh. Tohle bylo fajn a takové smutné a vtipné dohromady. Šachista Geri zkrátka nemá chybu. Jan Pinkava, jeho jméno mi doteď celkem nic neříkalo, ale máme být na co pyšní, protože který Čech má Oscara? No moc jich nebude...

10. února 2007
avatar uživatele
100 %

Bez komentáře

Bezesporu nejlepší krátký animovaný film, který jsem kdy v životě viděl... Nedivím se, že byl oceněn Oscarem, je to naprosto dokonalý snímek, který snad ani nelze komentovat. Prostě nemá chybu... Jasná stovečka :)

8. února 2007
avatar uživatele
90 %

Už je to nějaký ten pátek, co jsem tenhle film viděl. A řekl bych, že tenkrát se mi jako dítěti moc nelíbil. Ale když jsem si ho včera pustil znova, byl jsem nadšený. Velice vtipný příběh, který je zároveň velice smutným, příběh je prostě ohromující a k jeho tlumočení není zapotřebí slov. Prostě Pixar je skvělé studio, které se dokáže stále zlepšovat a my můžeme být na Jana Pinkavu pyšní.

24. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Geniální snímeček...

Geri, Geri, Geri... tento filmeček jsem viděl už alespoň 500x... a vždycky mě dostane, vždycky mě překvapí a vždycky mě ohromně pobaví. Naprosto excelentní animace, kouzelná gesta, krásný "příběh" - nápad. Jan Pinkava si s tím krásně poradil - dokonalá pixarovka - pro mě jeden z nejlepších animovaných krátkometrážních filmů všech dob! 100%!

23. ledna 2007

Pinkava?? Jakej Pinkava??

Vzledem k tomu že jsem velký patriot, co se týče filmu, hodnotím tento oscarem ceněnný film plným počtem. Tento kraťas je něčím okouzlující a mile překvapující, tak česky atraktivní a milý. Není tedy i žádným překvapením, že ,,Geri' se objevil i coby opravář hraček v pokračování, další Pixarovské klasiky Toy Story, tedy Příbeh hraček.
O tom géniovy ještě uslyšíme, dámy a pánové.

23. ledna 2007