home
Galaxy Quest

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Super film!

Miluju neurážlivé parodie a tahle je jedna z nejlepších, jaké jsem kdy viděla. Kdo zná původní sérii Star Treku, musel být nadšený od začátku do konce. Ta znalost sice není podmínkou, ovšem takový divák nemá šanci pochopit nejen většinu hlášek, ale celého ducha filmu. Člověk by měl vidět pár klasických kovbojek, aby věděl CO vlastně paroduje Limonádový Joe; nebo pár červenoknihovních slaďáků, aby si vychutnal Pytlákovu schovanku. Je to báječný relax pro příznivce sci-fi, kteří mají smysl pro humor. Tahle vlastnost JE podmínkou. Škoda, že podobných filmů není víc!

9. června 2012
avatar uživatele
100 %

Výborná parodie

Výborná parodie na vše kolem Star Treku (hlavně The Original Series). Kdo tento seriál neviděl (nebo alespoň něco o něm neví), tak pochopí maximálně třetinu gagů a možná se mu bude zdát nudný (viděl jsem film jednou před koukáním na seriál a jednou potom).
Kdo jej viděl tak se bude pohihňávat od začátku do konce, protože tvůrci dokázali zparodovat opravdu vše od fanatických fanoušků myslících si, že vše ve sci-fi seriálech je skutečné (trekkies), po to, že bomba vždy přestane tikat v 0:00:01.

Alan Rickman je prostě skvělý, všichni Thermiani jsou se svými neuvěřitelně vtipnými úsměvy, chováním a tónem hlasu prostě dokonalí.

Doporučuji na 100% všem fanouškům SterTreku, těm ostatním už spíše méně.

19. června 2011
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Skvělá komedie/scifi, hra s popkultuou, pocta a výsměch najednou. Škoda, že ke konci už humor ustupuje uvolněné akci, která je pěkná, ale v ní síla Galaxy Questu není. PS: Sigourney jsem naprosto nepoznal.

31. března 2011
avatar uživatele
30 %

Hrozná pitomina, těch třicet procent je jen tak ze soucitu, byl to zajímavý nápad, ale jinak teda nic moc, nelíbilo se mi obsazení ani ty jejich texty nebyli povedený

13. února 2010
avatar uživatele
90 %

GOOD ENTERTAINMENT - SKVELÉ

Opäť som si s chuťou pozrel film, ktorý vyšiel v paperbackovom obale. Toto milé sci-fi sa nehrá na veľkofilm a na rozdiel od bláznivých komédií s Leslie Nielsenom alebo typu Scarie Movie, ponúka tento film dobrú zábavu, vtipný scenár a prirodzených hercov, ktorí skvele parodujú to, čo je niekomu sväté (Star Trek). Vďaka hviezdnemu obsadeniu hlavných hrdinov sa človek nenudí a napriek tomu, že som tento film pozeral po niekoľkých rokoch, skvele som sa bavil.
Tento film ukázal, že aj paródia môže mať vysokú úroveň.

22. ledna 2010
avatar uživatele
30 %

Hrozná hovadina! Pár dobrých hlášek tam bylo to jo. Ale jinak? Ti hodní ufouni měly hlas vykastrovaných idiotů. Originalita se nedá upřít. Tohle se nevidí často, aby herci hráli ve filmu své vlastní postavy z fiktivního seriálu. Co jinak říct? Je to ptákovina. Viděl jsem to jednou a stačilo mi to.

22. ledna 2010
avatar uživatele
90 %

Lahůdka pro trekkie

Jestli je mezi přítomnými nějaký fanoušek Star treku, který tuhle perlu americké kinematografie ještě neviděl, doporučuju OKAMŽITĚ pátrat, půjčit a shlédnout! Galaxy Quest je vážně povedená a inteligentním způsobem neskutečně zábavná parodie. Myslím si, že sám William Shatner musel slzet smíchy, když ho Tim Allen parodoval - už jenom jeho posez na křesle a vlahý pohled = nádhera! Čekala jsem standartně dokonalý výkon od Alana Rickmana, samozřejmě nezklamal. Byl vynikající, jeho utrpení při seriálové nesmrtelné hlášce je téměř hmatatelné a k popukání. Sigourney Weaver byla také výborná a moc jí to slušelo. Kdo mi ale opravdu vyrazil dech svým hereckým výkonem, byl vážně Tim Allen. Měla jsem ho zařazeného jen jako nepříliš dobrého komika (Kutil Tim mě fakt nebavil). Tady ale předvedl ohromující výkon! Nejen že opravdu vystihl Williama Shatnera a parodoval ho parádně, ale i svou postavu stárnoucího herce předvedl skoro jako charakterní roli :). Bravo.
Pokud bych měla rozebrat příběh jako takový - jasně, je přitažený za vlasy, nelogicky nadsazený a bláznivý. Ovšem parodie tak má vypadat, nebo ne? Pokud člověk sleduje staré díly Star treku, připadají mu jako parodie samy o sobě :). Potřebují dilithiovou (nebo jakou) kouli? Najdou ji na blízké planetě a je tam navíc dýchatelný vzduch, což je samozřejmé stejně jako ve Star treku, ostatně ani sám James T. Kirk na sobě patrně skafandr nikdy neměl a dýchal všude všechno, že.
Závěrem bych se chtěla hluboce poklonit scénáristovi (-tům) a režisérovi. Filmové postavy, jejich činy, chování v nestandartních situacích - vše je tak vtipně rozmanité a přesto hluboce uvěřitelné! Myslím, že i herci si natáčení užili a náramně se bavili, přímo to z toho filmu dýchá. Doufám, že se budete bavit i vy. Já se bavila královsky.

18. srpna 2009
avatar uživatele
50 %

Galaxy Quest

Já osobně mám sci-fi velmi rád, ať už se jedná o budoucnost plnou robotů, apokalypsu nebo právě vesmír. Je sice pravda, že starší sc-fi snímky mi příjdou nudnější a kýčovější, ale to jen proto, že v minulosti nebylo k dispozici tolik počítačových triků. Hned zkraje musím napsat, že jsem neviděl ani jeden díl Star Treku a tak mi došlo to lehké parodování až po nějakém čase. Když jsem poprvé četl stručný obsah filmu, nedokázal jsem si představit realizaci něčeho takového, když jsem se navíc podíval na to herecké obsazení, vykulil jsem oční bulvy o dva centimetry dopředu. Říkal jsem si: "Tohle bude buď šíleně cool nebo šíleně stupidní." A jak to dopadlo? No, musím říct, že jsem se netrefil ani do jedné možnosti. Film šel totiž zlatou střední cestou. Bylo zde plno opravdu úsměvavých (schválně nepíšu vtipných) prvků a pak tu taky bylo pár prvků, které až hraničili s kýčovitostí. Ano, bylo docela srandovní vidět Alana Rickmana jako zahořklého herce se svou vždy tolik odmítavě vyřčenou replikou a myslím, že jeho postavu si oblíbil snad každý divák. Ano, bylo zajímavé vidět Sigourney Weaver jako prostoduchou členku posádky, která pouze papouškuje počítač (zvlášť pro ty, co viděli celou sérii Vetřelce, já se bavil :D), jenže postavy byly asi tou nejvtipnější věcí. No řekněte, nepousmáli jste se alespoň, když se na scéně objevil Enrico Colantoni jakožto Mathesar, vůdce těch mimozemšťanů, co potřebovali pomoct? (Mimochodem, skvělá práce českého dabingu, tady ke svým postavám přesně padl.) Jenže pak je tu scénář. Ano, jistě zajímavě napsaný s velkou skvadrou trefných narážek na všechny sci-fi vesmírné filmy v čele se Star Trekem, ale já jsem si to tak moc neužíval. Chybělo mi tam pár opravdu vtipných hlášek nebo opravdu parodických scén. Všechny scénky, postavy, hlášky nebo narážky jsou zde pouze úsměvavé, ale né vtipné. A to mi na filmu asi nejvíc vadí. Jinak se film, ale pěkně zakončí a ani není moc protahovaný, takže mě to naštěstí nestihlo začít nudit. :) Teď k hercům. Tim Allen už mě nudí tím, jak hraje pořád stejné postavy, je sice sympatický, ale podle mě začal hrát až na staré kolena (myslím tím na film "Divočáci"). Jak už jsem psal, Sigourney Weaver a Alan Rickman mě zde příjemně potěšili, protože ukázali svůj smysl pro humor a kývli na něco takového. :) I Tony Shalhoub a Sam Rockwell zde skvostně zahráli své role a minirolička postavy Justina Longa byla jedna z nejvtipnějších postav ve filmu a Long jí zahrál opravdu výborně. Jedním dechem: "Nápaditý scénář a schopné herce tento fílm opravdu nepostráda. Mě ovšem, jakožto divákovi nesedl co se týče humoru a tak jsem z tohoto filmu jen polovične nadšen." Takový typ filmu "jednou a dost". Dávám 50 %.

9. července 2009
avatar uživatele
80 %

Při kladivu...

Galaxy Guest je povedá parodie na Star Trek, kterou jsem zhlédla samozřejmě kvůli svému oblíbenému Alanu Rickmanovi, a musím přiznat, že to nebyl promarněný čas. Skvěle napsaný scénář, který je vtipný a přitom vkusný, dělá z tohoto filmu parodii nahony vzdálenou od průměrných parodií poslední doby. Tomu odpovídá i herecké obsazení. Alan je samozřejmě vynikající a jeho bakelitová hlava v komninaci se "snapovským" hlasem i výrazem obličeje je vtipná už sama o sobě. A to už vůbec nemluvím o-pro mě-nejvtipnější scéně, kde se Dr. Lazarus (A. Rickman) hádá s velitelem (T. Allen) a velitel ho označí jako zloděje scén-jak výstižné!:-))))) I ostatní herci hráli skvěle-Tim Allen mě přesvědčil, že dokáže zahrát i něco jiného než treskutě vtipného a nešikovného kutila a Sigourney Weaver pro mě touto rolí už definitvně vystoupila ze stínu vetřelce:-) ( Přijmutí této role pro ni bylo určitě i do jisté míry sebeočišťující-hrát v tolika filmech vynalézavou a tu, která si ví vždy rady i proti zuřícímu monstru je možná únavné a tak nezaškodí prostřídat to s bezduchou kráskou, která vše jen opakuje po palubním počítači!:-) ) Vtipné finále a závěrečné titulky nově natáčeného seriálu byly opravdu skvělým zakončením a já film můžu doporučit všem milovníkům sci-fi a seriálovým žroutům, kteří se ale neberou tak úplně vážně.

8. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Skvělá parodie

Ano, je to blbina...ale ohromně zábavná! Je to úplně jiný druh parodie, než jsou ty dnešní Scary Movie apod...Tak jako Star Wars mají svoje Space Balls, tak i Star Trek má Galaxy Quest! Zajímavé herecké obsazení, ujeté kostýmy...100%

4. srpna 2008

Galaxy

Název filmu moc nenapoví a začátek mi přišel poněkud pokulhávající, nezábavný. Ale po patnácti minutách jsem začal měnit názor k lepšímu. Vesmírná komedie s mírným napětím, dobrým hereckým obsazením a pěknými efekty- na komedii. Děj je taky dobře potrhlý a nechybí mu ta správná atmosféra. Už jenom to, že herci ze seriálu se musí stát skutečnými hrdiny, jaké opravdu hrají doma na zemi. Tak trochu parodie na Star Trek, ale s vlastním příběhem a vtipnými gagy. Hodně mě potěšil Tim Allen, jako velitel vesmírné lodi a Alan Rickman. Pohodová komedie, která je praštěně dobrá!

27. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

Skvelá paródia na ešte stále obľúbený a slávny seriál Star - Trek, plná naozaj skvelej zábavy a hereckých výkonov. Aj keď príbeh "pokulháva" vôbec to nevadí,ide totiž o skvelú vecičku urobenú len na jednu vec - aby sa človek od srdca zasmial.

18. dubna 2008
avatar uživatele
10 %

Tak tahle parodie mě opravdu moc nezaujala...,no-viděla sem to jen jednou a byla to absolutní ztráta času...

30. července 2007
avatar uživatele
100 %

Super

Byla to super parodie na Star trek. Tak dobře jsem se za poslední dobu ještě nezasmála. Zdálo se mi to teda rozhodně lepší než klasické parodie např. Scary movie.

21. června 2007
avatar uživatele
10 %

Hruza

Špatný, hodne špatný film. Jednou vrele stačilo. Tenhle film ve mě nic nezanechal. Hruza. Škoda zabitého času.

8. června 2007

Není to špatný, docela jsem se u toho zasmála. Je to sice parodie na Star Trek, ale je to dobrý. V některých místech sice krapet nudný, ale pokud se chcete pobavit, mrkněte na to

20. března 2007
avatar uživatele
90 %

galaxy

Výborná sci-fi parodie s vynikajícím humorem a skvělým hereckým výkonem a to hlavně výkon Alana Rickmena je bezkonkurenční.

5. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Tim Allen

Je to sice komické zpracování vesmírných sci-fi, ale když jsem se na tento film díval, tak mi přišel úplně stejný, jako Star trak a všechny podobné seriály.

3. ledna 2007

kravina s přeplácenými vesmírnými triky,je to spíš pro malé děti,znám lepší filmy s vesmírnou tématikou

2. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Tak tohel je opravdu výborná parodie na Sci-fi. Celý film sem se musel smát. Hlavně nad výkony herců, a taky nad skvělým humorem, kterým je prošpikován celý film.

31. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Skvělý film

Mám ráda parodie, které žánru spíš skládají poctu, než že by ho nějak krutě zesměšňovaly. A Galaxy Quest k těm skvělým parodiím patří. Skvělý příběh a skvělé herecké obsazení (i když to někdy vypadá, že Alan Rickman hraje pořád jednu a tu samou postavu, tak tady je okouzlující).
Malý a zábavný klenot.

(pokud jste trekkie nebo vrátkař či něco podobného, tak si to rozhodně nenechejte ujít... pobavíte se více než ti ostatní:-)

11. června 2006
avatar uživatele
80 %

Ale JO! Skvělá parodie se skvělim obsazením. Dost mě překvapila účast Alana Rickmena, kterého jsem v té době znala jedině z H.P. V takovémhle film jsem ho nečekala, a dost mě příjemně překvapil. Jako oddechovka to je parádní.

21. května 2006
avatar uživatele
80 %

sranda

Má to všechno co od se od parodie očekává a to humor a bláznivé scény.Navíc to je doplněno o nápaditý děj,který je naprosto unikátní a jedinečný.Chvílemi to je trochu nudné,ale jinak je to film který se dá s klidem zařadit k těm lepším...

28. dubna 2006
avatar uživatele
hani
...
100 %

tak to bylo dobrý

Tahle parodie se vážně povedla! Trhala sem se smíchy skoro celý den! Parodie bývají blbosti, ale tahle má i dobrý děj! A Alan Rickman byl opravdu výborný.

4. dubna 2006

Velmi

slušná parodie na sci-fi. Hodně jsem se u toho smál a zápletka měla taky smysl, takže dobrý film u kterýho se člověk pobaví a ještě ho příběh zaujme.

3. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

He he :)

Tak tenhle film mne velmi pobavil . Doporučuji všem , kteří mají rádi parodie na startreka apod .... Škoda , že tu nemůžu napsat, kteeré scény mne nejvíce pobavily ale moc moc doporučuji :)

14. března 2006
avatar uživatele
60 %

Parodie z galaxie

Tenhle film má každopádně nápad. Je to vtipné zamyšlení nad týmem sci-fi herců. Výborné herecké obsazení filmu hodně pomáhá a zachraňuje ho.

12. března 2006
avatar uživatele
50 %

Je to ujetý, je to praštěný, je to divný a občas až bizarní. Časem se tomu zasmějete a časem budete balancovat na pověstné hranici humoru a trapnosti. Upřímně, když to neuvidíte, nic vám to nesebere a když uvidíte, moc vám to nedá. Takže pokud máte náladu na film podobného ražení, tak směle do toho :oD

10. března 2006
avatar uživatele
70 %

...

jejda.. tohle super ptákovinka:) ..fakt zajímavej námět.. .a i když budete občas nevěřicně kroutit hlavou a řikat že tohle už je ujetý až moc, tak se budete skvěle bavit.. .ke všemu sigourny opět dokázala že dokáže dobře i komediání roli.. ale nejvíc mě, dá se říct, překvapil allan rickman, kterej byl naprosto geniální :)

8. března 2006
avatar uživatele
100 %

Supa

Vynikajuca komedia s Timom Allanom v hlavnej ulohe.Velmi som sa smial pri tom ako si myslel ze to je len fikcia a dal znicit nepriatelo a az potom sa uvedomil.Fakt skvele

8. března 2006