home
Futurama: Benderova hra (video film)

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Lord Nibbler

Je to komický animovaný film plný výstředních postav a děje, ve kterém je sci-fi oživená zparodovaným příběhem Pána prstenů.

11. října 2010
avatar uživatele
60 %

Takže od dob zhlédnutí prvních dvou filmů o Futuramě mám seriál takřka v malíku, myslím sice, že kvalit Simpsonů Futurama nedosahuje, ale v počtu třetí videofilm jsem si nemohl nechat ujít. Opravdu nevím jak začít, jelikož je to film ve filmu. Jak jinak to nazvat. První polovinu jsme svědky normálního průběhu, všichni členové se chovají podle předpokladů a na Bendera už jdou zase destruktivní chutě. První část mě však nezaujala. Průběh předvídatelný a vtípky žádné. Postavy byly ve své kůži, ano, ale od úst se jim nevalily vtipné hlášky, narážky, prostě cosi s humorným podtextem. Spíše než bavil, jsem se nudil. No a jak už jsem zmínil. S příchodem druhé části se to rázem změnilo. Začala totiž parodie na Pána prstenů. Bohu dík, že jí nezprasili a spíše zmizeli hrobníkovi z lopaty. Děj nabíral správné otáčky a měl grády. Naše rodinka se skvěle zhostila roztodivných postav společenstva a nejen jich. Fry coby Frodo křížený s Glumem, Leela jako Legolas. I vtipu přibylo. Známé prostředí jednoduše zavanulo čerstvý vánek, a když se něco paroduje s vkusem, je to obrovská sranda. Hlášky teda žádná sláva, avšak musím být rád za tu trošku. Taktéž hlavní zlosyn se nám vybarvil. "Máma" je pěkná mrcha, leč neuvěřitelně mi na ní vadí, jak každého fackuje, po padesáté facce jde sranda stranou a nastupuje stereotyp. Větší problém avšak mohl nastat s navrácením se do naší "dimenze". Jakmile se konec odehrával v normálu, bylo mi jasné, že bude stejně ubohý jako začátek. A ejhle, vymysleli si krásnou věc. Jsem vážně rád, že nemusím být svědkem nějaké přehnanosti, blbosti nebo podobných hovadin, jak už to tak bývá. Proto přilepšuji ještě o 10%. Suma sumárum 60% a víc ani ň. Těžko říci, jestli je lepší točit 4 film s haprující kvalitou nebo po vzoru Simpsonových natočit jeden za 20 let, ale nehorázně povedený, ovládající kina. Zatím mám dojem takový, že možná jeden super velkofilm by byl lepší... Uvidí se, jak si povedou s tím čtvrtým. Prozatím byl jednoznačně nejlepší ten druhý.

8. června 2009
avatar uživatele
40 %

Tak to vidím já...

Další velké zklamání, kdy hrdinové mého oblíbeného seriálu ztrapňují sami sebe a celý svět Futuramy. Film naprosto postrádá oblíbený humor a děj neutáhne délku celovečerního filmu. Kam se poděla působivost , vtipnost a akce epizod... Tohle je dlouhé, nudné, zbytečné a, i když to nerad říkám, naprosto obtěžující. Futuramo, vrať se! Ale rozhodně ne v téhle podobě... Tohle přece nejsi ty!

8. června 2009