home
Z pekla

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

no ano Johny Deep je skratka perfektný v tom čo roby a filmy ktoré točí si vždy s veľkou chuťou pozriem. patri medzi mojich obľúbených hercov...určite sa zapíše veľkými písmenami do svetovej kinematografie...ked som začínal pozerať film FROM HELL a videl som jeho meno vedel som ze to bude skvele...film sa odohráva v anglicku a je to vlastne o Jackovi Rozparovacovi...J. Deep hra inšpektora ktorý užíva rôzne opiaty pod vplyvom ktorých ma potom rôzne vidiny a sny v ktorých vidí ako sa vražda vykonala...film ma veľmi zaujímavé scény ale občas, tak 2-3 krát sa mi zdalo že sa trochu zbytočne naťahujú okolnosti okolo tých londýnskych ľahkých žien. nakoniec ale J. Deep odhali vraha jednoducho si to treba pozrieť

29. října 2013
avatar uživatele
70 %

Heather Graham

Tento film je dobře natočený, ale příběh zabijáka Jacka Rozparovače je už natolik známý, že děj filmu nemůže přinést více napětí asi s novou zápletkou.

9. ledna 2011

Horor se vším všudy. Ne pro slabé nátury. Chirurgické metody středověku a podobně, kam se na ně hrabou brutální vraždy.

17. října 2010
avatar uživatele
80 %

From Hell

Filmy o slavných sériových vrazích mě zajímají a ačkoli je nijak dychtivě nevyhledávám, už vůbec se jim nevyhýbám a tomuto filmu obzvláště ne. Na filmy s Johnny Deppem v hlavní roli jsem přestal vrhat špatné světlo od doby, kdy mě díky několika filmům přesvědčil, že se umí ukázat i v jinačí roli, než jako Jack Sparrow. Heather Graham, Ian Holm nebo Robbie Coltrane jsou rozhodně velmi zajímaví herci a vidět je hrát pohromadě na mě působilo neskutečně zajímavým dojmem. Od bratrů Hughesových jsem nedávno viděl jejich nejnovější film, takže rozšířit si obzory v jejich tvorbě jsem jenom vítal. Ve filmu podle mého názoru záleží jen na vizuálním podání atmosféry a napětí. Příběh by totiž velká většina diváků měla dobře znát a tudíž záleželo hlavně na Hughesových a na tom, jak se filmu ujmou. Přiznám se, že film byl přesně takový, jaký jsem si ho představoval a tudíž Vám musí být jasné, že už od samého začátku si mě film svým způsobem získal. Pochmurná a temná atmosféra devatenáctého století, Praha "převlečená" za Londýn a nebojácnost bratrů Hughesových ukázat i ty nejnechutnější záběry na mrtvolu lehké dívky a tím pádem posílit pocit ze skutečného kriminálního příběhu. Jistě, všechny ty zápory filmu, které zde a jinde též vyjmenovávali kritici či diváci jsou pravdivé a já s nimi souhlasím. Jenomže rozdíl je, že mě všechny tyhlety zápory příjdou přehlédnutelné nebo menší, než je vidí ostatní. Romantická linka zde opravdu nemusela být, ale nevadila mi. Fakt, že vrah se dá lehce poznat nepopírám, ale já jsem třeba měl problém přiřadit barvu hlasu vraha k nějaké postavě ve filmu, takže jsem si pravou identitou vraha nebyl jistý po celou dobu trvání filmu. O nudě bych se například já u tohoto filmu zmínit nemohl, protože jsem jí jednoduše nezažil. Jediné, co se mi na filmu opravdu nelíbilo bylo jeho zakončení. Zbytečně protahované. Na herce se dobře koukalo a nikdo nezůstával pozadu. Depp jako chytrý, ale věčně zfetovaný detektiv byl věrohodný, ale jako zamilovaný zachránce už ne, takže jsem mu nevěřil úplně všechno. Robbie "Hagrid" Coltrane (téhle škatulky se už nezbaví) byl ovšem bez chybičky. Sympatický a nepřehrávající více, než jeho role vyžadovala prostě bezchybný výkon. Heather Graham byla hezká a sympatická, ale to je všechno. Její herecký výkon nebyl nějak úžasný a poukazoval na známky průměru. Ian "Bilbo" Holm je na tom u mě úplně stejně jako Coltrane (a to myslím i ohledně té škatulky). Jedním dechem: "Velmi zajímavý příběh jehož chyby a zápory Vám nepříjdou tak veliké pokud se necháte vtáhnout do děje. A to půjde lehce díky temné atmosféře a jistému napětí, které ve filmu nelze přehlédnout! Holm a Coltrane jsou tu nejlepší - nikoli Depp!" Dávám 80 %.

25. května 2010
avatar uživatele
80 %

Skutečně drsný film, jméno je výstižné. Dokoukala jsem ho jen silou vůle ( při představě, že takové lékařské metody skutečně existovaly...).

5. května 2010
avatar uživatele
50 %

Z pekla vypadal na první pohled úplně stejně jako všechny filmy s Johnnym Deppem. Kdykoliv jste se podívali alespoň na tomto webu na téměř kterýkoliv z nich, vždy měl průměr přes 80%. A jelikož mám za sebou jeho Piráty, Imaginárium a Bůh ví co ještě, jsem ochoten věřit, že si dokáže poradit i s rolí ve filmu o Jacku Rozparovačovi. O této postavě jsem už slyšel, ale nikdy jsem nevěděl, co dělal, že je tak slavný. A jakmile jsem viděl první scény, hned mi to bylo jasné. Jacka Rozparovače nemohl parodovat nikdo jiný, než tvůrci seriálu Simpsonovi, tudíž jsem hned věděl. A hned se ve mně probudila zvědavost, protože Simpsonovi využívají jen stručný námět, a však už je všichni dobře známe. Řeknu hned, že jsem čekal mnohem více, a že mé obavy z trendu okolo Deppa dávat jeho všem filmům tak vysoká hodnocení byly naprosto oprávněné. Příběh shledávám velmi nemastným neslaným. Má neustále velmi potemnělou a chmurnou atmosféru, což z mého hlediska hrálo velkou roli. Asi každý ví (teď už i já), že Rozparovač vraždil lehké ženy, v noci a navíc ve starém Londýně v té nejzatuchlejší čtvrti. Podle toho taky film vypadá. Krimi námět se mi ale celkem líbil. J. Depp chodil od jednoho zajímavějšího člověka k druhému – třeba Ian Holm dopadl dobře a radost mi udělal i obecně známý Hagrid R. Coltrane, ale tentokrát naopak lituji českého dabingu, protože díky němu byl pachatel hned od začátku zřejmý. Nejprve jsem měl pochyby, ale následně se střídala jeho vinné a nevinné scény častěji a nedalo se zmýlit. Jinak je taky velké plus, že jsem se poprvé díval na děj také z perspektiv někoho jiného než od stoprocentně průměrných lidí, ale zdejší prostitutky zde uvidíte téměř jenom umírat a v průběhu Deppova vyšetřování se vůbec nic nemění. V ději nemohu Deppovu část zařadit mezi více zábavné a dynamické části. Tak trochu jsem se u filmu nudil a úplnou ránu pod pás představoval „romantický“ zvrat. A ještě víc mě zklamal fakt, že z pachatele jsem neměl více než černé oči s téměř žádným kloudným vysvětlením spolu s málo uplatněnými vedlejšími postavami a naprosto stupidním a neefektním koncem.

22. února 2010
avatar uživatele
100 %

Dobře natočený film. Napětí od začátku do konce. Asi nejlepší film na téma Jak Rozparovač. I konec je povedený, i kdyžhlavního hrdiny mi bylo celkem líto. Dobrý nový pohled na nejslavnějšího masového vraha.

22. února 2010
avatar uživatele
80 %

Precizní a napínavý snímek. Věřila jsem doporučením, že se mi to bude líbit a i proto(a také kvůli Deppovi) jsem se rozhodla, že se konečně podívám. Johnnymu prostě sedí role podivínů jako ulité, zde tedy takřka neomylný génius závislý na opiátech. Proč ne? Heather Graham byla naopak krásnou a samostatnou nevěstkou, Robbie Coltrane působivé obsazení doplnil s grácií. Napětím jsem málem nedýchala a to až do konce. Závěrečné dvě scény mi sice přijdou trochu kýčovité, nicméně rozhodně lepší než sentimentální happyend. Výhrady bych ještě možná měla k trestu "Rozparovače", myšlenka vážně fajn, ale podle mého názoru se vše událo až příliš rychle a divák si tak nemůže pořádně "vychutnat" zadostiučení vůči "padouchovi, pocit spravedlnosti. Co chválím je určitě komorní hudba a kostýmy. Jak už zde bylo řečeno, byla dokonale vykreslena Anglie 19. století. Takže paráda, ale sama a ještě pozdě večer už bych se nepodívala, znám se :-)

26. července 2009
avatar uživatele
100 %

Krásně tajemný příběh se všemi známým vrahem.Tenhle film je opravdu povedeně natočený,akorát jsem byla smutná že to smutně skončilo,tím myslím že umřel vyšetřující policista.Ale jinak se mi to fakt líbilo.A Johnny Depp opět exceluje.No není co dodat =)

11. března 2009
avatar uživatele
100 %

Skvělý film, který má vynikající atmosféru. Velice napínavé, i když už od začátku člověk tuší, co se stane. Ke konci dokonce i smutný. Inspektorova poslední vidina a jeho smrt.

2. února 2009

Další vynikají snímek navíc v hlavní roli s Johnny Deppem, takže nemohu jinak, než že je to opravdu úchvatná podívaná. Prostředí Londýna je opět dokonale vystihnuté....navíc já si prostě nemohu pomoct, ale Johnnymu takovéhle role prostě dokonale sedí.....

14. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Tak plakát k tomuhle filmu jsem měla na dveřích více než dva roky a pak až jsem film viděla a ... musím říct že plakát nelhal ... je to opravdu skvělý snímek a taky skvělé obsazení a prostředí dobře vystihnuté. Skvělý film .... ;) a plakát znám nazpaměť :D

24. července 2008
avatar uživatele
-JD-
...
100 %

Film

Další skvělý film s Johhny Deppem, film je celkem drsný, výborně bylo vystiženo prostředí Londýna. Vřele doporučuji!

15. července 2008
avatar uživatele
100 %

Z pekla

Z pekla je jeden z mála filmů, na které se můžu dívat pořád dokola a snad nikdy mě neomrzí. Johnny je jako vždy perfektní, při prvním shlédnutí mě překvapila Heather Graham. Přála jsem si, aby film skonči tak jak má, dobře, ale už od začátku mi bylo trochu jasné, že se tam uhulí k smrti a Johnnyho poslední vidina mě v tom jen usvědčila... Přesto na tento film nedám dopustit

7. července 2008
avatar uživatele
60 %

Will The Ripper

Velmi dobře vypadající snímek, který bohužel ohromně ničí příběh.. nevadí mi možná alnernativa, jak to mohlo být ve skutečnosti, ale neskutečná nápadnost vyprávění a značná předvídatelnost děje. Co mě naopak překvapilo, je vynikající výprava - atmosféra Londýna je srovnatelná téměr s Lynchem či Burtonem. Když už jsem u Davida, tak jsem rád, že bratři Hughesové před ním mají alespoň nějaký respekt a drží se daných faktů a neutíkají k vyprávěné fikci přímou cestu, což by mohlo mnoho příjemných detailů zcela odrovnat. Ale i tuto záležitost dokázali pánové přehlušit opravdu nevhodně "moderně" udělaným snímaním, to bylo snad hůře snesitelné než ty otřesně béčkové flashbacky.. Depp ničím výjimečný, koneckonců nikdo výjimečný. Prostě standard, což lze vypovědět o celém díle.

15. června 2008
avatar uživatele
100 %

From Jack....

Tak Jack Rozparovač je pro mě celkem oblíbená tématika ve filmech..Ale rozhodně bych ho ve starém Londýně potkat nechtěla.....Film je natočený pěkně.....V jistých detailech mi připomíná Ospalou díru.......Každopádně krimi a horor jak má být.......

12. června 2008
avatar uživatele
90 %

Další výborný film s Johny Deppem. Nápad zpracovat jednu ze spousty variant a Jackovi Rozparovači je dobrý. Sice chápu důvod a záměr toho konce, ale mohlo by to dopadnout i lépe. Dobrá kamera, některé záběry jsou vážně povedené.

15. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

From Hell

Rozhodně jeden z nejlepších filmů, který je zaměřen na Jacka Rozparovače, fakt mě toto zpracování dostalo. Výkon Johnnyho Deppa je opět skvělý a konec je opět nečekaný a to mám děsně ráda.

13. února 2008
avatar uživatele
100 %

Perfektní pojednání o Jacku Rozparovači. S perfektním obsazením, velmi poutavým příbehem, který bude jistě i nadále zajímavým námětem. To vše navíc natáčené v Praze.

27. října 2007
avatar uživatele
80 %

Ať žije Česká republika! - jako živá kulisa pro natáčení filmů nejrůznějších žánrů je dokonalá - Z pekla je toho důkazem. Atmosféra, která Vás pohltí, skvělý Johnny Depp a silný příběh je zárukou kvalitní podívané, která Vás dostane. Přiznám se, že smrt komisaře mě mrzela víc, než smrt šlapek. Když už to bylo tak ponuré, aspoň ten konec mohl být lehce happyendový...

22. září 2007
avatar uživatele
80 %

From Hell

I když se na takové "krváky" moc nedívám a nebaví mě, film Z pekla mě přesvědčil o opaku. Rozumný děj, dobře zahrané. Konec mě překvapil, rozhodně nemůžu říct, že od půlky vím, kdo je vrah. Třeba to bylo dáno pozdním časem vysílání v Tv, třeba jsem byla nepozorná. A nebo byl vrah důmyslně skryt. Doporučuji, koho nezaujme děj Jacka Rozparovače ve starém Londýně (tedy v kulisách Prahy), toho určitě zaujme alespoň inspektor Johnny Depp.

29. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělý Johnny

Z Pekla je film, který mě sebral už když jsem ho viděla poprvé. Johnny dokázal skvěle zharát inspektora až mě kolikrát naskočila husina. Je lepší se na film dívat v originálním znění. Dodá to na atmosféře.

12. července 2007
avatar uživatele
100 %

Je to skvělý film s úžasnou atmosférou. Myslím, že prostředí se jim moc povedlo. Sice jsem skoro od začátku věděla, kdo že je Jack, ale From hell mě nadchlo. Jeden z nejlepších Johnnyho filmů. 100%

5. července 2007
avatar uživatele
100 %

Jack Rozparovač-tohle téma mě dost zajmá, a když ve filmu hraje Johnny Depp a Robbie Coltrane-to sem se prostě musela kouknout:)-jednim slovem:výborný

5. července 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film mám v původním znění a s titulema. To dodá na atmosféře:). Film se mi líbil stejnak tak i Johny v hlavní roli...

3. července 2007
avatar uživatele
100 %

super

Tenhle film je fakt úžasnej. Johnny Depp je v něm opravdu skvělej. Nemohla jsem se dočkat, až tenhle film uvidim.

23. června 2007
avatar uživatele
100 %

:)

Miluji všechny filmy, kde hraje J. Depp a tenhle je obzvlašť povedený. Dobre napínavej až do samého konce.

7. června 2007
avatar uživatele
100 %

Bomba

Z pekla je supráckej film, možná, že kdyby tam nehrál Johnny Depp, tak by to nebylo tak super. Viděla sem to jednou s titulkama, původní zvuk je prostě nejlepší:)

6. června 2007
avatar uživatele
50 %

Půl na půl

Na tenhle film jsem se dost těšila, ale částečně mě zklamal. První půlka mě vůbec nebavila. Bylo to poněkud zmatené. Prakticky už od prvního momentu jsem věděla, kdo je pachatel, tak nevím, jestli to byl záměr tvůrců. Smrt Johnnyho na konci mě také rozhodně nenadchla.

14. května 2007
avatar uživatele
100 %

From Hell

Nejlepší je se na tenhle film dívat pěkně v noci s popcornem. To navodí tu krásnou atmosféru jo a ještě dát si to v angličtině myslím, že v češtině to dost zdrbali a proto se koukám jen v angličtině je u toho i jinak zvuk a pro filmy je to nejlepší. Film mě nadchl Johnny je skvělý. A že se to natáčelo u nás je jen další plus.

5. května 2007
avatar uživatele
40 %

Tak to vidím já...

Nevim, čim to je, ale tenhle film mě nebavil. To, že je Johny vždy skvělý nepopírám, ale stejně to film nezachránilo. Možná je to i českým dabingem, díky kterému jsem hned věděl, kdo je vrah. Celkově mi ale nesedla celá atmosféra. Vše se tu tváří neuvěřitelně temně a strašidelně, ale je až moc vidět, že se to tak jen tváří. Tenhle film jakoukoli napínavost nebo atmosfétu postrádá a mě opravdu vůbec nebavil.

3. května 2007
avatar uživatele
80 %

From Hell

Johnny Depp nezklamal... Zase jeden z jeho podařených hereckých kousků v celkem podařeném filmu. Mělo to dobrou zápletku a i rozuzlení, ale některé ty scény byly fakt dost nechutný. Ale to byl nejspíš záměr znechutit lidi:))

2. května 2007
avatar uživatele
60 %

Celý ten dosud neobjasněný případ kolem Jacka Rozparovače mám rád. Tvůrci tohoto filmu si vybrali jednu z možných alternativ a vraha udělali z celkem snadno uhodnutelné postavy. Bohužel jsem to prokouknul až moc snadno a do konce filmu už mě tedy nečekalo žádné překvapení. Režisér se sice snažil pomalu vystavět atmosféru, ale byl stále o krok napřed před vyšetřovatelem a proto se vytrácelo napětí. Dalo se to udělat jinak a daleko napínavěji. Nicméně pochmurná atmosféra Londýna je vykreslena působivě a za to přičítám body. Johnny Depp nepředvádí nic nového, ale přesto za jeho výběr do hlavní role taky nějaký ten plus. Heather Graham je pěkná ženská a zapadla dobře do toho průměru, kterým film je. Koukat se na to dá, ale nejlepší film o Jacku Rozparovači to rozhodně není.

30. dubna 2007
avatar uživatele
60 %

Zklamání, nuda...

Na film jsem se těšil, bohužel jsem zdaleka nepocítil uspokojení z jeho sledování. Tentokrát nepochválím ani Johnnyho Deppa, jehož výkon je naprosto standardní a kdyby tu hrál někdo jiný, naprosto nic by se nedělo. Pochválím maximálně Iana Holma, který si to hlavně v závěru vážně dává a také dobrou vizuální stránku, ve které Prahu vážně nepoznávám. K filmu bych řekl asi to, že úplně nevadí, že téměř od začátku víte (díky výraznému dabingu), kdo je vrah, ale spíš to, že film není příliš napínavý, nic moc zajímavého se v něm neděje, téměř vše víte dřív než se to opravdu stane, zkrátka dobré thrillery se dělají jinak. Lákavé je prostředí, podmínky ve kterých lidé museli žít, i když dost věcí působí divně, nereálně, jako by zkrátka herci vyšli ze svých drahých karavanů, řekli svou zoufalou repliku a šli si zase klimbnout.

26. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Johnny versus Jack

Důstojné zpracování děsivé a dosud nerozluštěné legendy... Film zachovává atmosféru, kterou si každý u jména Jacka Rozparovače představí. Johnny Depp měl možnost předvést, jak moc umí ukázat myšlenkové pochody pomocí výrazu tváře. Jedním slovem - skvělé.

22. dubna 2007
avatar uživatele
LIss
...
100 %

Skvělý film...konec mě dost šokoval:).
Akorát mi tak trochu nedochází proč to bylo natáčeno v Praze když se děj odehrává v Londýně.

20. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

konec

úžasný film..jen mě opravdu mrzí ,že mi došla kazeta těsně před koncem,když chtěl johnny zastřelit rozparovače...obzvlášť když čtu jaký byl konec..kdybyste sem napsali,jak to dopadlo,udělalo by mi to obrovskou radost

19. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Pěknéé..

Johnnyho Deppa mám moc ráda a zatím mě v žádnem filmu nezklamal, tak sem tedy doufala, že ani tentokrát se netrefím vedle, když se na tenhle film podívám s takovým předčasným nadšením. A musím říct, že mě vážně zaujal. Už taky proto, že sem měla jisté nedostatky v tom, kdo byl vlastně Jack Rozparovač. Teď už v tom mám aspoň celkem jasno:)Ne ale tak tedy zpátky do děje. Pár těch vražd, které teď nesmí skoro v žádném drastičtějším filmu chybět, docela děsivá atmosféra no myslím, že se na to s chutí někdy podívám ještě jednou až budu méně unavená:DJinak fajnééé!!

18. dubna 2007
avatar uživatele
Elik
...
90 %

FROM HELL

Upřímě mně se líbi skoro každej film s Johnnym Deppem, všechny jeho postavy jsou charismatické, jeho ztvárnění Abberlina bylo taky skvělé, takže není co dodat...

16. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

bezva

tak fakt super film...na to bych se mohla(stejne jako vsecky filmy s JD)koukat furt...jinak inpektor abberline byl super..johnny mu dodal zas nejake to svoje kouizlo a popravdu skvele ho zahral!!!!vsem co to jeste nevideli tak vrele doporucuju!!!:D:D:D:D:D

16. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

From Hell

Zápletka, skvělá, herecké výkony taktéž. Jen jediná škoda, že jsem u toho usla a neviděla celý film až do konce... Snad příště... Jinak ale tomu, co jsem viděla nemám vůbec co vytknout...

15. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

no

Tak tenhle film je opravdu povedený.Skvělé výkony herců.Je v něm hodně napětí a drsných scén.škoda jen, že má smutný konec.

15. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Z Pekla...

To je skutečně pekelně temný snímek. Tento snímek se vážně povedl. A herecké obsazení v čele s úžasným Johnnym Deppem bylo skutečně hvězdné. Opiový detektiv se hned tak nevidí. Na můj vkus byly vraždy občas ( hlavně ke konci ) příliš realisticky vystiženy, ale to není nijak velký problém. A kupodivu mě zaujal i ten smutný konec -bála jsem se totiž, že to skončí klasickým happy-endem a budou žít šťastně až do smrti.

15. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělej film, viděla sem ho několikrát ale pokaždý mě zaujme. Takovej menší tip: Určitě se na to koukněte v noci ve dne to nemá tu správnou atmosféru.

15. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Nadhera

Podle me je v tomhle filmu skvele vystihnuta atmosfera doby. Moc se mi to libilo. Johnny byl opet perfektni. Jenom ten konec bych asi kapku zmenila, ale jinak opravdu moc povedeny filmek!

15. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Z pekla se mi opravdu moc líbilo. Atmosféra by se dala krájet a obsazení bylo vynikající. Johnny jako obvykle zazářil a zahrál to velice přesvědčivě. Děj i námět byly na výbornou. Konec mě vážně hodně překvapil, byl úžasný, něco takového bych vůbec nečekala.

15. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Bezva filmík

Tenhle film se mi moc líbil, Johnnymu to tam mooooc sluší.Je to film plný napětí, nikdy nevíš co se bude dál dít, a když je věc jasná nakonec to dopadně jinak- Podle mě je to SUPER film co si zaslouží zkouknutí....Dávám 100%

15. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělý filmek, zápletka neměla chybu. Strašně smutný se mi zdál konec, kdy hlavní hrdina nesmyslně nejede za svou láskou. Ale nemůže být pokaždé happy end. A i proto se mi film líbil.

16. března 2007
avatar uživatele
80 %

jack

Námět filmu i celá zápletka je skvěle vymyšlená, herecké výkony super. Na můj vkus trochu moc krve, hlavně na konci, zkrátka nic pro citlivější povahy. Jinak ale nezbývá než pět chválu.

11. března 2007
avatar uživatele
60 %

...

před pár lety jsem z pekla viděl, ale včera jsme se rozhodl si ho trochu připomenout.. .téma jacka rozparovače je hodně atraktivní, temný a pro mě i jaksi magický.. temná postava, jejíž identita nebyla nikdy zjištěna, s pláštěm a cylindrem mizející v noční mlze londýna 19. století.. .už jenom při téhle představě mám husí kůži.. bohužel větší než jakou jsem měl při filmu.. ano film je temnej, ale ne tak aby vás to dostalo.. .taky závěrečnym odhalením jackovy pravé tváře, pro vás přestane bejt jack démonickej.. nevim jestli je to tím, kdo to je, nebo tím že tu jeho tvář vůbec odhalili.. ale pamatuju se, že v jednom filmu o rozparovačovi jsem z této postavy měl divnej pocit i po tom, kdy se zjistilo, kdo že to je.. nejatraktivnějším na tomhle bijáku je johny depp, kterej je jako vždy skvělej.. no a pro nás taky ta praha, která sice neni moc poznat, ale národní muzeum snad pozná každej :) no a z tý minuty filmu, která se točila deset kilometrů od mýho bydliště, jsem fakt odvázanej :)

14. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Johnny honí draka

Jeden z nejlepších thrillerů, které jsem v poslední době viděla. Tenhle žánr je totiž už tak ohraný, že mě jen těžko něco překvapí a zaujme. Skvěle hrají nejenom herci, ale i naše Praha, která svou ponurostí překvapí. Film byl zajímavý, děsuplný, temný a napínavý. Měl zkrátka všechno, co správný thriller má mít. Krom toho dobrá dějová linka a jak říkám, skvělé výkony herců! Hlavně můj oblbíený Johnny, kterému to nesmírně slušelo a ukázal, jak skvěle umí hrát. Ty kontrasty krve a všeho temného okolo skvělý dojem z filmu jen dokreslují...

2. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Johnny jako vžy skvělý, atmosféra děsivá a tajuplná (i když jí ještě trošku zbývalo k dokonalosti), děj poutavý. Jen jedna věc mě celkově rušila na jinak kvalitním filmu, a to obsazení Jacka Rozparovače. Nemůžu si pomoct, ale když ho mám v duchu spjatého s Bilbem Pytlíkem, tak to prostě nejde. Je to jen moje chyba, ale pro mě to prostě trošku pokazilo celkový dojem. Naopak chválím za dobré exteriéry.. kdo by řekl, že se značná část natáčela v matičce Praze?

19. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Super

Myslím si, že tenhle film je hodně dobrej škvělej hereckej výkon J. Deppa i perfektně zpracovaný kostýmy. Pro mě je to na 100%.

26. října 2006
avatar uživatele
90 %

Johnny honí draka

Skvělý Johnny, to pravé napětí, úděsná atmosféra, tmavé barvy kontrastující s krví a zrzavými vlasy prostitutky... Johnny nám tentokrát "honí draka" a jde mu to opět velkolepě... Když se na film díváté v noci, může vámi pořádně zatřást! No a okouzlující Praha to vše už jen podtrhuje... Btw: výborné obsazení Iana Holma a Robbieho Coltranea. Padli rolím jako ulití!

23. října 2006
avatar uživatele
100 %

Film mě lákal jenom proto, že tam hraje Johnny Depp. JE to super herec a já musím vidět každý jeho film. Ale názvem se mi fil nelíbil. Ale vyklubala se z toho docela super podívaná. A film se mi vážně líbil. Výkon Johnnyho byl nejlepší a hudba se k ději krásně hodila.

3. října 2006
avatar uživatele
70 %

From Hell

Věděla jsem, že to bude dobrý film, zaprvé: podle názorů na něj a zadruhé podle toho, že v něm hraje Johny Depp, který je mistr ve svém oboru.Ale i tak jsem se na něj nechtěla podívat, ale nakonec ve mě zvědavost vyhrála a už jsem si ho pouštěla a musim uznat že byl teda výtečný, líbil se mi, taková "kriminálka" s Johnym včele se prostě neodmítá...

27. září 2006
avatar uživatele
90 %

Tento film je zajímavý s docela známím tématem:Jack Rozparovač.Moc se mi líbily uličky starého Londýna i když se natáčely v Praze:-).Johnny Depp byl jako vždy super.Vřele doporučuju.

25. září 2006
avatar uživatele
100 %

K tomuhle filmu jsem se dostala uplne nahodou, ale kdyz jsem se na nej podivala hned jsem si ho zamilovala... a Johnny Depp mi opet potvrdil ze je to ten nejlepsi herec jakyho znam

17. září 2006
avatar uživatele
80 %

Naprosto úžasný thriller... A nejsem vůbec ovlivněná tím, že tam hraje Depp:))) Londýn má opravdu velmi temná a nebezpečná zákoutí a opium je nebezpečné vždy a všude:)) Vřele doporučuju:)

8. září 2006
avatar uživatele
80 %

Jen tak...

Tak tohle je film o ničem. Další film na námět příběhu Jacka Rozparovače, jako vždy nudný. Až na jedno. Na GENIÁLNÍ výkon Johnnyho Deppa. Myslím, že tohle byla nejlepší role jakou kdy zahrál. Dávám 50% filmu a 200% pro Johnnyho. Jen tak dál !!

29. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Další Jack Rozparovač?

Tak tenhle film (jo je to už obehrané) jsem si půjčila jen a jen proto, abych opět shlédla výkon mistra Deppa. Jako obvykle nezklamal a svoji roli zhuleného inspektora zahrál úžasně. Jen ten film byl o ničem. Ponurý Londýn, vraždění prostitutek nechutným způsobem a sex v nočních ulicích....Podruhé už do něj určitě nepůjdu, snad jen kvůli Johnnymu. Další story o vrahovi typu Jack Rozparovač, která se zas až tak nepovedla. Snad jen jako obvykle ukázala, co je tenhle týpek za magora.

28. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Johnny Depp forever

Nemyslím si, že by to byl horor, spíš thriller. Má pěknou ponurou atmosféru, takže si říkáte, že byste nechtěli být v kůži té "spodiny" Londýna. Johnny Depp je výborný herec a jeho postava zhulenýho vyšetřovatele mě překvapila a dostala. Stejně tak mě překvapil konec, v podstatě ale příjemně:-) Je to velice dobrý film. Z epizodních postav mě zaujal kočí drožky, který se krásně bál.

2. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Správně "ladící"

Tohle je podle mě film, který vás naladí přesně na tu vlnu, na jakou má... Jack rozparovač, ošklivě zakrvácené oběti, tajemné rituály, ulice plné zvláštních individuí... A Johnny... Dle mého názoru povedený film i pro ty vybíravější "hororomilce"...

31. července 2006
avatar uživatele
70 %

Jack a Johnny

Tenhle film mě ve videopůjčovně upoutal svým obalem. Samozřejmě, kdyby na něm nebyl Johnny Depp, nechala bych ho tam bez povšimnutí.
Ale dobře jsem udělala a investovala do něj. Jack Rozparovač ! Muž o kterém se mluví, píše, ale nikdo ho nikdy nespatřil, kromě obětí...Detektiv v podání Johnnyho Deppa si mě získal. Vidím v tom i určitou podobnost s jeho rolí v Ospalé díře. Ale ty opijové dýchanky, setmělé ulice, to je opravdu mysteriózní...

29. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Skvělý krimi thriller

Johnny Depp opět prokázal, že filmy, ve kterých hraje, jsou ve většině téměř vždy trhákem. Film je de facto jiným a mimořádně skvělým zpracováním vražd Jacka Rozparovače. Temné prostředí, hrůzostrašná atmosféra, tmavé večerní uličky města 19. století, pár správně krvavých záběrů a napínavé vyšetřování dodáá filmu správně thrillerovskou atmosféru. Všem, kteří mají rádi temné krimi z dob minulých století tento film doporučuji.

18. března 2006
avatar uživatele
50 %

Brutální

Jednou mi m oje známá dala typ na horor, který se jí líbil. Vyprávěla jak je odporný. Po shlédnutí ¨Z Pekla se mnou házely pocity. Jednak jsem byla nadšená z další vynikající práve Johnnyho Deppa a jednak jsem pochopila, kdo to ve skutečnosti mohl být Jack rozparovač. Ale některé scény byly přehnaně detailované. Nejsem typ člověka, který se rád dívá pořádně z blízka na to, jak někomu useknou hlavu. Dávám 50 procent!

18. února 2006
avatar uživatele
90 %

Pohoda

Tenhle film je slušně odvedenej kousek pořádný filmařiny, skvělá kamera, dokonalý herecký výkony a jediný co trochu hapruje jsou historický kulisy, je tam množství nesrovnalostí. Nechápu, proč si filmaři vybrali Prahu, ale když už, tak už.

15. ledna 2006
avatar uživatele
4dd4
...
100 %

Super

Další dukaz toho že Johny Depp umi nejen hrat ale i si vybírat filmy. Na tenhle film se mužete koukat pořat a rozhodně se nudit nebudete!!!

31. prosince 2005
avatar uživatele
10 %

hrůza

To byl nejhorší film jakej sem kdy viděl a jedinej film u kterýho sem fakt chtěl z kina odejít... byla to tak neuvěřitelná nuda že sem málem usnul... přeci jen filmy ze starejch dob nejsou vždy tak vydařený...

27. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

..

Velmi zajímavý film. Sice některé scény byly trošku "nehezké", ale i tak si myslím, že se dost povedl. Depp jako vyštřovatel mi přišel naprosto geniální a hlavně se hodil k trochu tajemné atmosféře. Ale i ostatní herci předvedli dobré výkony a nikdo nezůstal až zas tak pozadu. Film na mě určitě zapůsobil a ráda se na něj podívám znova.

18. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

...

Film byl super, zajímavý a napínavý od zacátku do konce! Nebylo to jako u vetsiny filmu, ze je to chvílema napínavý jako ksandy a pak se zase nudou skrábete v uchu, ale proste se tam furt neco delo. No já musim dát 100%!

16. prosince 2005
avatar uživatele
hani
...
90 %

jupí

Já Johnyho Deppa zbožňuju a tady byl výborný. Film se opravdu vydařil a to nejen díky hereckému obsazení. Celkový dojem je parádní.

9. prosince 2005
avatar uživatele
heya
...
80 %

Mňa tento film neprekvapil, ale ani nesklamal. Chvíľkami to bolo trochu nezáživné, ale ostatnými scénami sa to vykompenzovalo. A o Jackovi Rozprarovačovi som zatiaľ film nevidela, takže mne sa to páčilo

1. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Výborný thriller

Nikdy bych neřekla, že se z Prahy může stát taková temná filmová kulisa :o). Film je skutečně velmi zručně odvedený, napětí je všudypřítomné

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Bod získává Alan Moore...

No jistě, kdo by mohl stát za něčím tak výtvarně propracovaným? Nikdo jiný, než Alan Moore, který dělal návrhy na stavby v LOTRovi. Komiksový scénář Z pekla byl později vydán i v Čechách - stojí to za to. Já k tomu dostal zdarma i DVD Z Pekla. Takže věřte tomu, dost hustý. A Film? Opiový Depp je hustej a vůbec se mi to dost líbilo...

For Veronika : Praha bylo jen máloco. Mrkni na film o filmu na DVD a uvidíš. Skoro vše byly kulisy ve studiích;-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Kde je Johnny tam to...

... žije. I když se objeví někdo kdo řekne, že jsem začal Johnnyho Deppa uznávat až po Pirátech z Karibiku, tak musím říct, že kde se objeví tak to je zážitek. I v Ospalé díře zahrál skvěle a ve filmu Z pekla se do toho opět pustil. Sice film je výtvarně na velmi vysoké úrovni, ale zase dochází ke kolizi s příběhovou stránkou filmu. Když se nad tím pořádně zamyslíte, tak tohle už tu bylo. A ne jen jednou. Ale kdo říká, že to předtím bylo lepší. Stále je o vylepšovat. Jenže Z pekla ještě nebylo to nejlepší.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Jack The Ripper ...

Jack Rozparovač je už v podstate klasická filmová postava .. ktorá má sojho predchodcu v skutočnom živote. Atmosféra je veľmi dobrá, temný Londýn, k tomu ópiom omámený Johny Depp. Súhlasím so všetkými, ktorý povedia, že Johny je Pán Herec a zvládol perfektne zatiaľ každú úlohu. Niekde som čítal, že skutočnosť nebola taká ako zobrazuje film (napr. poradie rituálnych vrážd ...) a v podstate sa nikdy nezistilo, kto Rozparovač bol. Aj napriek týmto nezrovnalostiam sa oplatí pozrieť, už len kvôli starému Londýnu.

Kdysi dávno

Bacha na Zednáře!

Jednoznačně hrůzostrašná podívaná, která vám vezme dech. A doufejte, že jen to. Po skončení jen hledíte na černé plátno a nic vás nenapadá. Jednoduše vás to dostane. Skvělé výkony herců, skvělé kostýmy a vlastně celá výprava je ohromující. Není to bezduchý horor jako Vřískot či vymyšlený a děsivý thriller, je to trochu horší. Protože každý ví, že něco podobného se opravdu stalo! Postava komisaře je trochu podivínská avšak přesto jde o dobrého vyšetřovatele. Smutný příběh se smutným koncem není pro každého. ALe kdo se nebojí, ať vstoupí do lesa . . .

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Dobrej krimi-thriler

Jo docela se mi to líbilo, jen si myslím, že herec jako je Johnny Depp umí zahrát líp. Jinak prostředí je dobrý, triky taky, je zde napětí - líbilo se mi to.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jo

Určitě skvělý film, který nenudí. V pár momentech se člověk opravdu vyleká, navíc se mi líbil Johnny v hlavní roli. Zápletka je super, dlouho jsem nevidla film, který se týká Jacka Rozparovače. Akorát mě dost mrzí ten konec.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Depp z depa

Film na téma Jacka Rozparovače - to je hlavní myšlenkou filmu, která se jim povedla dodržet, horší to je ovšem po stránce natočení - tam se jim to moc nepovedlo, některé záběry jsou zamtené, velmi špatný je střih. Vše nakokec vykompenzuje herecký výkon Johnny Deppa

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Trochu zklamání

Na to jak to tvůrci bychvalovali a říkali jaký je to super horor, tak jsem se celkem zklamal. Bylo tam několik zajímavých scén. Třeba blázinec, jinak mi to však přišlo jako tuctový horor kde hlavní roli hrtaje jako většinou psychopat. Co dodat.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Z pekla

Na film jsem šla do kina, ale bohužel musím říct, že mě moc nezaujal. I přesto, že mám ráda filmy kde se řeší záhady, vraždy a podobně. Jinak je to ale dobře natočené i prostředí Prahy mě příjemně překvapilo.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Johny

Mám tenhle druh filmů rád a musím říct že to bylo jedno z velmi dobrejch zpracování legendy o Jackovy a Johny v hlavní roli byl velice dobrej a zajímavě zvárnil postavu detektiva .

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

úžasný

Když jsem si temhle "film" kupovala, říkala jsem si, co to bude. Byla jsem příjemně překvapena i když podle mě tam bylo málo akce, ale je to pouze můj názor. Depp byl jako vždy úžasnej, ale konec mě ohromě překvapil, tohle bych nečekala.
A to je asi vše, jen vřele doporučuji - krásná zápletka.

Kdysi dávno