home
Frekvence

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Dennis Quaid

Je to zajímavý sci-fi thriller, který má netradiční mysteriózní zápletku, ale pozornost si tento příběh udržet dokáže.

2. ledna 2014
avatar uživatele
80 %

Co si o tom myslím

Viděl jsem ho teprve nedávno a pustil bych si ho klidně znovu. Krásná myšlenka zdokonalena dobrými hereckými výkony. Dobré zápletky a skoro bez chyb. Doporučuji. 80%

4. února 2011
avatar uživatele
80 %

Frekvence mi přišla pod ruku jenom náhodou, a upřímně řečeno jsem do ní nevkládal příliš mnoho důvěry, ale tentokrát nelituji. Včerejší Poslední vládce větru se dostal hluboko pod má očekávání, ale Frekvence zase vysoko nad. Někdy se prostě risk vyplatí… Jelikož mám filmy s velmi netradičními jevy velmi rád, Frekvence mi okamžitě padla do oka. I zvýšené sluneční erupce stačí jako dobrý důvod k tomu, aby mohly započít hrátky s časem… Vysvětlení nepochopitelných jevů ve filmech nejsou nikdy na škodu, přičemž to tvůrců Frekvence není jenom originální a celkem uspokojivé, ale i zároveň efektní, což sci-fi filmům také neuškodí, i když jejich efektnost spočívá na trochu jiných základech. Takže, Frekvence má hned dvě výhody. Zaprvé do jisté míry vizuální efektnost, a za druhé, neočekávatelně originální příběh, efektní jen svým nápadem. Má děj, kde se v podstatě odehrávají příběhy dva, ale zároveň jenom jeden, ovšem celková podoba nepostrádá řád ani pořádnou kvalitu. Thrillerové prvky nejsou totiž v kontextu sci-fi příběhu nic klasického nebo ohraného. Ve filmu se příjemně kombinuje komunikace otce se synem a události, které se musí vyřešit za asistence nepřejícího osudu, přičemž i ty nejpodrobnější detaily vytváří velmi působivou atmosféru i pro dynamičtější scény. A nejvíce asi mohu tvůrcům poděkovat za to, že tak skvělý nápad nevyužili na žádnou prvoplánovou akci, nebo příliš předvídatelné věci, na které by tuto možnost ve svých snech využila většina filmových diváků. Film v dosavadní podobě má postavy, jejichž činy jsou v celku autentické, díky čemuž nepostrádají scény ani slušnou dávku napětí. A to nejlepší je, že se jedna věc řeší v obou časových obdobích, přičemž na sebe mají obě neustále vliv, ale smysluplnost a detaily jsou pořád na místě. Frekvence je bezesporu velmi dobrý film, který určitě pomohl tvůrcům Osudového doteku i Domu u jezera, a skvělou formou jim dokázal, že k dobrému výsledku se nemusí řídit nekompromisní zákonitostí času jako tomu je třeba ve Dvanácti opicích. Mé nadšení ještě prohlubuje kooperace i dabing Quaida a Caviezela.

3. října 2010
avatar uživatele
90 %

Už při upoutávkách jsem se těšil jako malé dítě. Sice to mělo jiný spád, než jsem čekal, ale příjemně mě to překvapilo a bylo vidět, že režisér má vše od začátku promyšlené.
+10% za Elizabeth Mitchell :)

6. července 2010

Frekvence

25. června 2010
avatar uživatele
Kovo
...
90 %

cool

veľmi pekne spracované a super nápad. I keď kauzalita bola trochu divná, ale páčil sa mi celý príbeh. takých filmov by mali točiť viac. dávam ...

20. června 2007
avatar uživatele
100 %

frekvence-dobře zkloubená minulost a současnost,to co se stane v minulosti se promítne do skutečnosti a nakonec hlavní herec si změní svoji budocnost k lepšímu

2. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

:)

Takovýhle filmy se mi celklem líběj...obzvlášť tenhle, nebylo to typické sci-fi spíš asi thriller s nádechem nadpřirozena...navíc James Caviezel je dost sexy..takze 90%.

18. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Časové paradoxy

No, nečekejte od toho nijak převratný film. Je to dobrý, to musím uznat ale bohužel plné nesmyslných časových paradoxů! To mě na tom zklamalo. I konec je docela divný! Hlavní hrdina v podání Denise Quaida toho vraha těch žen přece zabil (v minulosti). Jaktože se ale v budoucnosti opět objevil? No, připadá mi tam spousta věcí divná a nedomyšlená ale to ostatní je vymyšleno úplně skvěle. Proto 80%!!

4. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Tento film mě docela dostal. Zajímavý příběh, i když ne úplně originální, ale hezky zpracovaný. Ráda se na něho kouknu znova.

29. září 2006
avatar uživatele
90 %

Dobrý námět, který je výborně zpracovaný. Člověka to vážně chytne a baví. Je to promyšlený a domyšlený. Takže doporučuju.

25. září 2006
avatar uživatele
90 %

:-)

Sice docela ohraný námět - spojená budoucnost s minulostí, ale velmi zajímavě zfilmované. Hezký a napínavý příběh. Doporučuji!

23. července 2006
avatar uživatele
100 %

MAZEC!!!!!

To se fakt nedá jinak vyjádřit než slovem mazec... Od tohoto filmu jsem si původně nic neslibovala, vlastně jsem se na něj chtěla podívat kvůli dvěma mým oblíbeným hercům... Ale říkala jsem si že i děj může být zajímavý. Ale jakmile to začalo už sem hubu nezavřela asi až dokonce filmu:D fakt skvěle vymyšlený a promyšlený. Nenudila jsem se ani vteřinu... Pořád tam na vás čeká něco co vás uchvátí a překvapí. Už jen to, že se film nečekaně zvrtne v "honbu za zlodějem" je fakt skvělé. Teď nedávno byl film v televizi a já se na něj budu během té krátké doby dívat už po třetí :D Emoce od začátku až do konce... Po pánovi prstenů možná můj nejoblíbenější film... SKVĚLÝ!!!

9. července 2006
avatar uživatele
80 %

Zajímavé... a povedené...!

Pěkně rozpracovaný film, který může působit jako krimi, komedie, rodinný, thriller, horror, či dokonce dobrodružný snímek... a však i přes tyto rozdílné žánry si zanechává svou důstojnost a krásu příběhu... Film je jak napínavý, tak i veselý, či smutný... Rozhodně vás dostanou ty změny historie, různé zvraty atak... a rozhodně nad nimi budete muset aspon chvíli přemýšlet, takže se vám nestane, že byste se nudili, to rozhodně ne!!!... Herci byli také velmi dobří, určitě podali maximum... hudba napínavá, ale i do tragických pasáží dobře zvolená... vážně nemůžu než chválit, takže....dávám....84%....!!!:-))

P.S. Nedošla mi jedna scéna, když se najednou otec a syn setkají na konci....Neměl náhodou otec zemřít na rakovinu v roce 1989?...jinak fakt mazeček!

9. července 2006
avatar uživatele
90 %

Wow...

Viděla jsem ho už strašně dávno, ale moc se mi líbil. Mám ráda takové tajemné filmy.

11. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Pěkný film

To je dost dobrý film, mě se líbí jak mu nejdřív jeho otec ze začátku nevěří a pak se daj dohromady a otec mu začne věřit.To je cool.

10. dubna 2006

100 zo 100

Super film, jednoznacne stoji za to pozriet si ho... fakt... u mna ma 100 zo 100... pribeh je naozaj originalny ..

10. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Tento filmek mne velice příjemně překvapil. Vše bylo srozumitelné(časovost), atraktivní prostředí (hasiči a policisté) a také pěkní herci

13. března 2006
avatar uživatele
80 %

...

výborně udělanej film.. .ovlivňování minulosti neni zmatený jak to tak obvykle bejvá, k tomu je přimíchaná slušná dávka napětí a únosná dávka dojetí :)

18. února 2006
avatar uživatele
100 %

Posobyve

Velmi posobyvy film s vskutku velmi dobrou myslienkou a skvelym dejom.Herecke obsadenie bolo tiez velmi podarene

16. února 2006
avatar uživatele
80 %

Velice povedený a zajímavý snímek

Zpočátku sci-fi fantasy snímek o "cestování časem" se promění ve vyložený thriller s honičkou před a za vrahem - a to jej činí hodně zajímavým a také netypickým. Souhlasím, že je to film hodně působivý.

16. února 2006