home
Fotři jsou lotři

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
40 %

Nezasmiala som sa ani raz

Nezasmiala som sa ani raz - čo je celkom blbé pri komédii. Ako nemôžem ani povedať, že by ma to vyslovene otravovalo. Jednoducho to bolo nudné a nevýrazné.

20. června 2016
avatar uživatele
20 %

Robert De Niro, Owen Wilson, Ben Stiller - to sú herci ktorých keď som videl v tomto filme tak som mal aspoň trocha nádeje, že ma to bude baviť. Ale keď som počul slovo "Jebal" tak už som vedel, že to bude len blbé pokračovanie alebo podobný príbeh ako v "Jeho fotor to je lotor". Takže jednoznačne nie. 20% za jednu vtipnú scénu.

6. dubna 2012
avatar uživatele
50 %

Podľa mňa keď človek ide pozerať filmu typu Little Fockers, tak asi by nemal mať žiadne očakávania. Podľa mňa jednotka bola celkom slušná a dvojka a trojka sú pre mňa na rovnakej úrovni. Jednoduché komédie obsadené slušnými hereckými menami. Občas som za zasmial a občas som sa aj nudil. Celkovo by som to nehodnotil nijak kladne ani záporne....

17. října 2011
avatar uživatele
30 %

"Tiny" Little Fockers

Tenhle film me zklamal na cele care. Prekvapujeme zatim vysoke hodnoceni, protoze pro me tohle uz treti pokracovani absolutne nelepi na predesle dva dily. Pripadalo mi, ze film uz ztratil pointu a vtip. Ano, meli deti a tudiz se ve filmu odvijel novy dej, ale vtipy a hlasky mi neprisly vubec tolik smesne jako v minulych dilech, nekdy byly az trapne. Herecke vykony byly pozitivni strankou tohoto filmu, ovsem dobri herci nedokazou vse zachranit. Hodne mi ale vadila Jessica Alba, kterou zas tak nemusim a v tomhle filmu mi proste prisla fakt zbytecna, nemyslim ze filmu pridala k lepsimu a nicim dej neobohatila (a jeji smysl pro humor taky neni zrovna vyvedeny).
Vyborny sbor hercu s ovsem uz o dost horsim scenarem vytvorily film, ktery bylo mile shlednout jednou a obcas sem tam se i zasmat, ale pokud se budu chtit pobavit, urcite priste sahnu po prvnim nebo druhem dile.

12. srpna 2011
avatar uživatele
80 %

Ano, objevuje se tu trošku fekálního, resp. prdicího humoru, a Robert De Niro se vztyčeným penisem je trošku poklesnutí jeho samého. Nicméně, líbí se mi, že jsou charaktery postav zachovány i přes očividnou snahu na tomhle filmu vydělat, a přesto, že Jebalovi postavili do cesty potrhlou sexy Jessicu Alba, s jeho monogamií to ani nehnulo. Tohle jsem vážně ocenila, protože když už je celá trilogie tak založená na rodinných vazbách, je dobře, že je samy postavy dodržují. Aspoň má místy morálně pokleslý film morální úroveň! Je to klasická na nic si nehrající oddechovka, ale proč ne? Kdo by se nebavil, když tu hrají takové esa jako Barbra a Dustin, kteří sice mají méně prostoru než ve dvojce, ale potěší pro svou auru hvězdnosti, která je vždy příjemným cameem. Zvláště Barbra, jíž tahle role sexuální vědmy sedla jako nový lak na její dlouhé nehty... I Robert má sem tam perfektní hlášky, které dokazují, že má ve své roli stále co říct, i když ji hraje už potřetí. prostě ty postavy jsou dobře vymyšlené i dobře zahrané (skvělá je i Blythe Danner), takže klidně bych to viděla i na další díly. Co mi jedině vadilo, byla místy pro mě totálně nepochopitelná retuš (např. právě Robert ve scéně setkání v nemocnici, kde mu zmizely pytle pod očima) - v jedné scéně herci vypadají normálně a na svůj věk, v druhé jsou vyretušovní, ve třetí zase ok... proč proboha?? O trošku asi horší než dvojka, která měla pořádný drajv (právě kvůli duu Barbra a Dustin), přesto svižná oddechovka, proti které nemám co namítat.

16. května 2011
avatar uživatele
90 %

Fotři jsou lotři

Třetí Fotři a lotři nešetří trapností a nevkusem

Ve třetím díle o fotrech a lotrech se znovu utkají Robert De Niro coby odměřený tchán a Ben Stiller v roli snaživého zetě nešiky. Na půdorysu rodinné komedie přibyly děti a ubylo vkusu. Není divu, že Dustin Hoffman původně hrozil stávkou.

Ve filmu Fotr je lotr vzal Robert De Niro coby vzorný velitel rodiny se skřípěním zubů na vědomí, že si jeho dcera vybrala muže bez perspektivy neboli Bena Stillera. Ve druhém dílu se musel De Nirův hrdina smířit i s potrhlými ženichovými rodiči.

A v "trojce", jež v předvánočních kinech startuje pod názvem Fotři jsou lotři, přesvědčuje zeť tchána, že už je schopen starat se sám o své děti i o celý klan.

V duchu Prciček

Fajn, těší se divák, ústřední herci nezklamou a s mrňaty přibude legrace. Bohužel, opak je pravdou. Dětské postavy jsou až trestuhodně nevyužité – s výjimkou zvracení a jen letmého motivu, kdy si z nich dědeček s minulostí tajného agenta udělá nevinné špiony.

Navíc ono "roztomilé" blinkání nezůstalo samo. Režii série nově převzal Paul Weitz, jehož kariéru zrodilo teenagerovské objevování sexu v komedii Prci, prci, prcičky – a stejný typ humoru jako by naočkoval i Fotrům. Takže se začíná klystýrem, pokračuje odrůdou viagry s nelibými účinky a končí štědrovečerním pšoukáním; ve všech případech co možná dlouze, názorně, důkladně a do posledního škytnutí byť jediné ochotné bránice.

Jestliže vkus je na sestupu a podstatu zápletky tvoří jen banální nedorozumění, které v tchánových očích učiní ze zetě nevěrníka, není vlastně o čem vyprávět, což vynikne zejména v české verzi s lehce seriálovým dabingem. Jedinou spolehlivou záchranu skýtá De Niro, jehož samolibý vládce rodinné dynastie má stále v záloze nové drobné charakteristiky: sestavování rodokmenů, hypochondrii, profesní sklon vidět spiknutí na každém rohu i "chlapácké" proslovy.

Čtyři úsměvy

Stiller s ním herecky prohrává, byť pobaví mafiánskou stylizací rodinného "kmotra"; jeho věčný rival čili Owen Wilson zase s gustem mění svého snoba v ušlechtilého šiřitele dobra. Je to milé, ale žvatlavé jako sousedská besídka. Nadto Dustin Hoffman, který kvůli výhradám ke scénáři a výměně režiséra nechtěl "trojku" točit, nakonec svou účast omezil jen na pár scén, takže jeho hravá postava Stillerova otce nestačí film přibarvit.

Okamžiky, které jsou k smíchu, lze spočítat na prstech jedné ruky. První (zeť pohřbí tchána pod pískem) i druhý (tchánův pokus o zeťovo sledování) se příliš dlouho připravují. Třetí vděčná situace si mezi dětskými míčky pohrává s hudebním motivem Čelistí. A čtvrtý bod si výjimečně připisuje slovní vtip, bezelstná odpověď na ironickou otázku Posloucháš se někdy? – Raději ne.

Tudíž matematicky vzato by čtyři úsměvy po deseti procentech vynesly snímku Fotři jsou lotři čtyřicetiprocentní známku. Na padesátku lze zaokrouhlit pouze díky De Nirovi, jenž si udržuje noblesu i na žánrovém pomezí televizních Trapasů.

A také s jistou dávkou sváteční smířlivosti: film totiž končí výjevem vánoční pospolitosti v rodinném kruhu, což z něj letos činí jeden z mála premiérových přírůstků kin s motivem Vánoc.

Pravda, nadílkou vrcholí i česká Rodinka, ale to je pouze sestřih televizního sitcomu. A pak je tu rumunský příběh Úterý po Vánocích, z celé téhle trojky rozhodně nejlepší, jenomže do konejšivé nálady sotva uvede, protože líčí rozpad rodiny právě ve zjitřeném čase Vánoc.
I když – člověk snad raději zažije trochu smutku nad nevyhnutelností rázně rozťatého milostného trojúhelníku nežli pocit trapnosti, kterým komedie Fotři jsou lotři bohužel nešetří.

2. dubna 2011