home
Zakázané království

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Jak se stát zachráncem v deseti dnech, tak by se dal film shrnout. Ale i přesto jak špatně to vyzní, opak je pravdou. Není to vůbec špatné.

23. září 2012
avatar uživatele
80 %

ROZPRÁVKA PRE DETI I DOSPELÝCH

Zrejme nikto neočakáva od filmu, v ktorom hrá Jackie Chan, jeho seriózne vystupovanie a dramatický herecký prejav vo stvárnení postavy.
Určite však každý čaká, aké nové, ešte neopozerané, majstrovské bojové kúsky predvedie. Zvlášť, keď sa jeho sparingpartnerom vo filme konečne stal nemenej slávny bojovník, Jet Li.
Z mnohých dôvodov je tento film pohodový, i napriek tomu, že americkým chlapcom sa vždy plnia sny, na rozdiel od Európanov.
Tento film môžete pozerať i s malými deckami, snáď už od 5 rokov ich veku. Veľmi rýchlo všetko pochopia a nebudete im musieť nič vysvetľovať. Ozaj vhodné pre celú rodinu.

23. března 2010
avatar uživatele
70 %

Yuen Wo Ping dělal choreagrafii k tomuto filmu a jelikož vím, jakou báseň dokázal udělat s Matrixem, podívala jsem se i na tento film. Bojové scény jsou opravdu úchvatné,je vidět, že si na nich dali všichni záležet. A i když nemám Jackieho Chana ráda, v tomhle filmu jsem ho zkousla. Sám o sobě mě film moc nebavil, ožila jsem právě u zmíněných scén. Jedná se o čínskou mytologii a v té se moc nevyznám. Musím říct, že film je ale zajímavý, herci se alespoň trošku u boje zapotili.

18. srpna 2009
avatar uživatele
50 %

Po tom, co to nejmenovaný kamarád :D, asi bude vědět, že je to on, pořádně a hlavně dlouze zkritizoval a pochvale nechal jen jeden řádek, se mi do filmu opravdu nechtělo. Mám ho v repertoáru dlouho, ale není to odkládání v tom smyslu, že se jen podívám na název a hned se mi nechce. Zkrátka jsem se logicky podíval až teď a určitě to není film hodný tak dlouhé kritiky. Je pravda, že není tak dobrý, aby se pochvala jen hrnula, ale není zas tak špatný, abych ho nedoporučil ani svému nepříteli :D. Musím také vyjádřit své zklamání vůči celé té jejich „legendě“. Tato myšlenka, ač není přímo zkopírovaná, je opravdu v čínských filmech velmi často používaná, a když není o návratu nějakého bojového „stroje“, je to zase navrácení nějakého předmětu. Jet Li, jako opičí císař nepůsobil zrovna přesvědčivě, ale nevypadal rozhodně jako teplouš a s novým make-upem se mi to docela líbilo. I když je film spíš o jednom chlapci, není pro film tak důležitý jako právě Jet Li nebo Jackie Chan. Tato dvojice, jako první souhra ve filmu, byla také velkým lákadlem, ovšem co od nich čekat… Oba jsou ve všech svých filmech úplně stejní. Tady byla jenom možnost je vidět vedle sebe. Vždy jsou to ti nejlepší z nejlepších kung fu bojovníků, kteří rozpráší své nepřátele na padrť. Když opomenu legendu a podívám se na děj, také mi zrovna nic růžového nevyjde. Mladíček se náhodou dostane k posvátné tyči a zrovna on ji musí vrátit. K tomu je vtažen do jiného světa, kde může jeho pouť začít. Hmm, to je velmi chytré a hlavně smysluplné. Celé mi to spíš přišlo jako hra ve virtuální realitě. Je opravdu nepředvídatelné, že během jeho cesty se najednou naučí bojovat, když si o to řekne a že po začáteční události si po návratu vyřídí pár účtů. Co mi na tom ale vadí, je, že zezačátku je to takový packal, ale není tomu tak až do konce. Abych jenom nekritizoval, jak jsem původně tvrdil, dvě role Jeta Liho mě překvapily. Že je nejspíš tak těžké obsadit dalšího herce, ale konečné scény vše vysvětlují. Jackie Chan snad zatím nehrál v seriózním filmu, a když se tak patrně mohlo stát, jeho role byl opět neúmyslný komik, který dobře bojuje, prohodí pár hlášek udělá pár hovadin atd. Já dávám půlku.

3. května 2009
avatar uživatele
90 %

Jen pro zasvědcené

Pakliže nejste fanoušky filmů světélkujících jiskrou bojového umění, tak neočekávejte zázraky. Tento kousek ocení vážně jenom lidé, kteří mají kung-fu filmy rádi pro to, čím jsou, ne pro to jak jsou zpracovány. Bojové choreografie byly poutavé, zábavné, jak jsme u obou mistrů zvyklí a herecké výkony na tomto bonbónku trošku ztrádaly. Některé scény značně nedomyšleny (viz objevení vojáků v třesňovém sadě, který je uprostřed hor), ale pokud sledujete film kvůli Jackiemu a Jetovi, nebudete zklamáni. Ti dva tam perlí v pravém slova smyslu. Atmosféra na jedničku, divák se vážně ocitá v prostředí skutečné legendy. Ale hit to není, to musím uznat.

11. dubna 2009
avatar uživatele
70 %

normal

Tento film mě nenatchl ani nesklamal. Hodnotil bych ho tak vyšší střed a to hlavně díky tomu, že jsem od tohohle filmu očekával jen rubačku s nadechem lehkého příběhu. A příběh nebyl až zase tak špatný a tak velká rubačka ,jak jsem čekal to taky nebyla.

14. února 2009
avatar uživatele
60 %

Tohle dílo zrovna nepatří k nějakým kouskům, na které až do konce vašich dní nezapomenete !! Je zajímavé vidět v jednom filmu hvězdy typu Jackie Chan a Jet Li, na ty jediné se asi v tomhle filmu dalo dívat. Neříkám, že se jedná o vysloveně špatný film, ale i když jsem se u něj nenudila, tak mě ani nijak nenadchl... Samozřejmě jak už u filmů tohoto typu bývá zvykem, tak bojové scény byly skvěle natočené, trochu nabubřelé, ale přesto hodny toho, aby se člověk na ně podíval. Kostýmy a vůbec celá barevnost filmu, včetně dobré kamery vás taky neunudí k smrti !! Naprosto a stále se opakující prvek - mladík, kterému někdo pořádně natluče a ten se v závěru filmu vrací aby natloukl jim - je už ohraný, ale musím přiznat, že tady ani tak nevadil. A závěrečný "americký" pohled - tzv. pohled "já se pomstím" by si mohli také odpustit !! Z celého srdce doufám, že se nikdo nerozhodne natočit druhý díl !! Zaprvé si nedovedu představit o čem by asi tak chtěli točit a zadruhé by to pošramotilo pověst ( i když ne nijak závratnou ) tohoto dílu !! Za to, že jsem se nenudila, že Jackie Chan a Jet Li nezklamali a za zbytek prvků co se mi líbily dávám 60%, na víc to opravdu nemá !!

2. února 2009
avatar uživatele
70 %

The Forbidden Kingdom

No jak jinak než prostě v pohodě film, který si své nadšence určitě najde. Nezklamal mě. Prostě normal.

27. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Docela příjemná blbost, kterou si už sice nepustím, ale rozhodně jsem rád, že jsem to viděl. Zajímavé souboje a atmosféra film zachraňují a přes jeho okoukanost. I když do očí bije ten neuvěřitelný kýč a například na vzhled bělovlasé čarodějnice jsem si musel trochu zvykat, tak k filmu se to celkem hodí a dá se to přehlédnout. Zkrátky filmová jednohubka, která neurazí.

25. prosince 2008
avatar uživatele
60 %

No, šla jsme na to do kina spíše z nouze. Musím říci, že kdybych to viděla doma, tak bych byla radši, neutratila bych 130Kč za kino. Doma bych se na to ráda podívala, příjemný večer strávený u televize by tomu odpovídal. Děj to sice něajký mělo, ale musim říct, že by to šlo udělat o trochu lépe. Hlavní hrdina mě celkem dostal, jediný co mu vážně musim nechat bylo jeho běhání. Běhat opravdu umí, ne jako někteří herci, u kterých se člověk musí smát ať hrajou cokoli (v akčním či romantickém filmu). Bojové scény byly velmi zdlouhavé, až moc. Pěkné, ale dlouhé. Musim přiznat, že jsem e u tohoto filmu dívala kdy už bude konec.

12. prosince 2008
avatar uživatele
30 %

Největší zklamání tohoto roku!

Co to bylo? Tohle měl být film, který tady má průměrné hodnocení 81%? Tohle má být film, na který jsem viděl skvělé a velmi zajímavé ukázky? To snad ne. K tomuhle "filmu" se hodí mé upravené rčení: "Konec dobrý, všechno špatně". To prostě nemyslí vážně. Začátek byl jako ze špatného snu. Já nenávidím okopčené scény od jiných filmů a tady jich bylo opravdu hodně. Kluka šikanují a najednou díky holi spadne a ocitne se v Číně. Proč? Dit tohle neměla být pohádka pro osmileté děti. To označení 12+ je tam naprosto zbytečně. A co se nestane, když se ocitne v Číně, no samozřejmě, že je tam nějaká okopčená legenda, která je v podobných filmech dokola omílaná. Jinak ten Opičí král vypadal jako totální teplouš, a ten zlý generál jako asijský Ken. Tihle dva spolu svedou souboj a ten generál vyhraje pomocí podvodů. Nic dementnějšího si prostě zvolit nemohli, tohle je tu pořád, zlo vyhrává nad dobrem a nakonec musí vyhrát dobro. Pak ten kluk, ten má jasný úkol, doručit hůl, ale co v zemi plné skvělých kung-fu bojovníků a navíc když neumí bojovat. No to by v tom byl čert, kdyby se jako zázrakem nenaučil perfektně bojovat za pár dní. Jasně, ohromě reálné, proč ne, co přijde příště? To opravdu nechápu. Taky v tomto příběhu nesmí chybět jedna hodná a jedna zlá ženská. Klasika. Bez žen by to prostě nešlo. No teď k lepším stránkám tohohle rádoby filmu. Dvě jména: Jackie Chan a Jet Li, ti jediní tenhle film drželi nad propastí. Ostatně jenom kvůli nim jsem se na to díval. Člověk si řekne, paráda, dvě mega-asijský esa kung-fu vedle sebe, tak na to musím jít. Tohle byl opravdu velmi chytrý reklamní tah, protože nebýt jich, tak by po tom ani pes neštěknul. Jackie coby opilec byl opravdu perfektní, konečně dostal nějakou lepší roli. Zato od Jeta jsem čekal trochu víc, on si celou dobu držel takovou přísnou tvář, ale ztvárnil vlastně dvě role, ještě si zahrál toho dementa Opičího krále, ostatně Jackie si taky zahrál dvoj roli, hrál ještě starého Hopa. V roli Hopa jsem ho jen stěží poznal, byl skvěle namaskovaný. Pak se taky musím vyjádřit k Michaelu Angaranovi. Tohle byl první film, ve kterém jsem ho viděl a nijak extra mě nezaujal. Jako ušel, ale to je asi tak všechno co bych na jeho adresu řek. Teď věci, za které budu dávat nějaké ty procenta: příroda, hudba, boje, herci, občasná sranda (rituál deště :-D) a konec, souhrnem okolo 25%. Budu hodný a dám tomu 30%, ale tohle už nikdy víckrát nechci vidět.

1. prosince 2008
avatar uživatele
60 %

Tak jako dalo se to......Když jsem poprvé uslyšela,že se chystá film,kde se spolu utkají Jackie Chan a Jet Li,málem jsem se z toho potentočkovala blahem.Jenže pak vyšlo najevo,že to nebude v nějakém drsném hongkongském filmu,ale v americké rodinné podívané a já jsem se začala docela slušně obávat.No a výsledek je někde mezi.Není to nic světoborného,bez čehož bych nemohla žít,ale zae to není ani taková hrůza.Problémem je velmi nízká přístupnost,tím pádem tu neuvidíte ani kapičku krve nebo cokoliv drsnějšího.Nicméně souboje jsou zinscenovány na jedničku,ne nadarmo se na nich podílel asi nejlepší současný choreograf Yuen Woo-ping.A Jackie s Jetem jsou nejen pořád kung-fu borci,ale i jim na plátně funguje společná chemie.Zkrátka doufám,že to není naposledy co je vidím na plátně společně a že příště to už bude mít ty pravé grády.

2. listopadu 2008
avatar uživatele
Arms
...
80 %

:-)

Bylo to znovu to samé a přeci jiné. Nějak nemám co bych k tomu řekl, že je to .-. další film o kung-fu a Chan se mi líbí samozřejmě, ale zároveň mám rád všechny ty čínské a japonské kultury a tradice a nemám rád když se z toho dělá fraška. Dále také předvídatelnost děje byla... dost velká, ale u takového filmu to asi musí být. U všech filmů Jackie Chana jsou na konci outtakes - čili nepovedené záběry, což mi tady chybělo ale vzhledem k tomu, že se to mělo blížit velkofilmu, tak to chápu, navíc Chana obdivuju, že nepoužívá "dvojníka" i když nejsem si jist jak tomu bylo zde vzhledem k jeho věku ...

28. října 2008
avatar uživatele
100 %

Jet Li, Jackie Chan...skvělé

Neříkejte mi, že nikdo neznáte legendu o Opičím králi? Pokud ano, tento film vás naplní skvělými dojmy jako mě. Byl jsem chvilemi na vážkách, s tím občasným humorným zpracováním, ale v celkovém pojetí, je to jen posílení zážitku. Nemůžu ještě ani pořádně popadnout dech z emotivního vytížení, a proto vám jej doporučuji a přeji stejné zaujetí, jaké potkalo mě. Film je vynikající ve všech směrech...

15. července 2008
avatar uživatele
70 %

Jééé, jak jsem s výsledkem spokojený. I když spojení Jackie/Jet přišlo o dobrých deset let déle, než by bylo třeba, těšil jsem se jak malý kluk. Tedy do chvíle, kdy studio oznámilo jméno režiséra. Minkoff si s hraným filmem nikdy nedovedl poradit s už tak dost pošramocenou kariéru asijských hvězd mohl poslat do kytek. Naštěstí měl dost soudnosti, aby se s akčními pasážemi poral někdo na slovo vzatější a nekecal mu do toho. Nejspíš proto vypadá souboj dvou ikon celkem dobře a floutek Michael Angarano taktéž celkem uvěřitelně. Škoda finále mezi Jetem a Collinem Chouem, to mohlo být daleko lepší. Přesto se pohádka pro dospívající děti vyvedla nad očekávání a dokáže uspokojit jak fandy Jeta a Jackieho, ale i širší diváckou kulisu, která nehledá filmy s filosofickou myšlenkou, ktrou stejně nikdo neodhalí.

13. června 2008

Zezačátku bych řekl, že rozhodně nejsem fanda nějakých bojových umění nebo akčních filmů s touto tématikou.Vrcholem bojového filmu byl u mě donedávna jen The Matrix:D, ale z bůhví jakého důvodu jsem si před maturitou udělal čas na Forbidden Kingdom a musím říct, že to byl zážitek se vším všudy.U tohoto snímku musíte odpustit některé doslova kýčovité situace jako byl například úplný konec filmu a věnovat se perfektním bojovým scénám, nádherným scenériím, kvalitní hudbě a mě velice blízkému humoru o který se staral hlavně Jackie Chan.Tento snímek Vám asi shola nic nedá a ve chvíli kdy ho vypnete na něj maximálně po hodince zapomenete ovšem bezprostřední pocit ze zábavy a adrenalinu je tu stoprocentní a to bylo také to jediné co jsem od film čekal.Navíc byl snímek v některých momentech extrémně vtipný a to byla jen třešnička na dortu.Závěrem bych řekl, že přesně takhle bych si představil "oddechový" film.

21. května 2008
avatar uživatele
pier
...
80 %

The Forbidden Kingdom

Jedním slovem perfektní, opravdu jsem unešen jak moc mě to bavilo...Dvě největší legendy kung-fu filmů: Jet Li a Jackie Chan, se sešli a předvedli nám jak se natáčí zábavná kung-fu podívaná snad pro všechny...Podobné filmy mě moc neberou, příjde mi to všechno na jedno brdo, ale začíná mi připadat že poslední dobou se Hong Kongští producenti zlepšili a začali to pojednávat tak nějak netradičně, už ve skvělé taškařici Kung-fu Mela mě upoutal styl který jsem ještě neviděl, zkloubení vážné věci a humoru...I v tomto filmu, i když si to museli vzít na paškál producenti z Ameriky, to je stejné, věčně opilý Jackie Chan měl skvělé hlášky a úžasné háro, pokaždé když promluvil byla to perla :-), narozdíl od něj se Jet Li choval a tvářil s ledovým klidem což v pár scénách taky dokázalo párádně rozesmát...Hned od začátku mě upoutal příběh, pravda žádný extra-supr-čupr to není ale je opravdu vyjímečný, a mě pobavil i když hned na začátku vám dojde jak to dopadne ale to už u podobných filmových taškařic bývá...Dále se mi moc líbili souboje, jak se zbraněmi tak bitky beze zbraní, nejenže byly zábavné ale řekl bych že i celkem reálná, ( samozřejmě až na to poletování ) kam se na ně hrabe Bourne :-)...hlavního hrdidnu moc neznám ale viděl jsem ho v Legendách a jako od té doby se moc zlepšil...pro mě je tento film překvapením, a tudíž podle toho budu hodnotit...70% jasně zasloužených!

17. května 2008
avatar uživatele
100 %

Proč?

Píšu sem jenom proto, že nechápu důvod toho, proč se u nás tenhle film neobjeví v kině. Podle mě by to za to stálo, já sám sem velkej fanoušek jak Jackieho Chana tak Jeta Li, a když se poprvé mají potkat ve filmu tak o to musim přijít. Doufám, že se tenhle snímek u nás objeví alespoň na DVD.

19. dubna 2008