home
Flynn Carsen: Kletba Jidášova kalichu (TV)

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Flynn Carsen i přijde jako Indiana Jones, jen o pár let později a o troubu v hlavní roli (ten trouba není myšleno zle, ani urážlivě). Jsem ráda, že ani třetí díl neztrácí z jeho kouzla troubovitosti. Nadruhou stranu se až skoro divím, že je ještě pořád takové nemehlo, potom čím vším si prošel v předchozích dílech.

4. listopadu 2014
avatar uživatele
70 %

Fajn

Sice třetí díl, ale pro mě rozhodně zajímavější, než ten druhý. Je ale pravda, že je to pořád o tom samém a divák si v nových pokračováních už nenajde nic nového, originálního a neobyčejného. Bohužel.

24. května 2011
avatar uživatele
50 %

Stana Katic

Toto dobrodružství je bez napětí, nečekaných zvratů a určitě je to nejméně zajímavý příběh knihovníka Flynna Carsena.

22. dubna 2011
avatar uživatele
80 %

SOLID

Príbehy knihovníka Flynn Carsena sú príbehmi z ríše fantázie, akú môžu mať ľudia, keď snívajú o dobrodružstve a nadprirodzených javoch.
Myslím si, že 3 príbehy, z ktorých je Judášov kalich posledným, ničím neprovokujú, sú vtipné a čo je v dnešnej dobe dôležité, sú vhodné pre všetky vekové kategórie. Akcia a dobrodružstvo neskĺzavajú do zbytočných násilností, množstva krvi a zbytočne okázalého sexu na plátne.
Všetky 3 príbehy sú milým počinom filmového priemyslu, ktorý uviedol na trh filmy, ktoré neurážajú, príliš nenadchnú, ale napriek tomu dobre zabavia celú rodinu. Sú to proste SOLID MOVIES.

11. prosince 2009
avatar uživatele
80 %

Jelikož si nepamatuji, kolik jsem dala prvnímu dílu, tak se omlouvám, jestli tenhle dostane míň, protože je ze série nejlepší. Tedy, pořád žádná perla kinematografického průmyslu, ale rozhodně lepší než dvojka. Ostatně, lepší než dvojka je snad všechno. Co se týče příběhu, možná, budiž, nevím, o dějinách a historii moc přehled nemám, to hodnotit nemůžu, ale rovněž byl asi nejlepší. Nejatraktivnější z celého filmu na pro mě byla ta upírka. Jak jsem zjistila, že je to upír, tak jsem se hned na film dívala trochu jinak. Jako kdyby oproti předchozím o něco dospěl... Trochu, ne o moc, ale přece jen nejlepší ze série.

15. listopadu 2009
avatar uživatele
0 %

Ježkovy voči! Tohle snad tvůrci nemůžou myslet vážně! Něco tak neskutečně stupidního, ukecaného, přeplácaného a nelogického se hned tak nevidí. Děj není jen přitažený za vlasy, on je přímo přivlečený za genitálie a brutálně zmlácený...
Vydržela jsem do konce jen proto, že jsem byla zvědavá, jestli to bude takhle blbé až do konce - a předčilo to moje očekávání nadmíru. (Slzy by mi tekly proudem nad ztraceným talentem Noaha Wylea...) Když už někdo něco takového vymýšlí a plodí, měl by mít alespoň trochu příčetného beta-readera, který by mu vychytal ty největší do očí bijící voloviny, a taky producenta, který by byl schopen zaplatit triky a grafiku natolik kvalitní, aby byly ty fantasmagorie alespoň koukatelné. Tomuhle se říká pravý filmový odpad, a pokud zůstaneme u označení "béčkový film", urážíme abecedu, která nemá pro tyto případy dostatek písmen.

9. listopadu 2009
avatar uživatele
10 %

Jenom jsem seděl a nevěřícně zíral na dění na obrazovce. Poté, co jsem měl tu čest užít si Kopí osudu, jsem měl dopředu tušit, co mě čeká a nevkládat přehnanou důvěru v úsudek chlápka, který sestavuje večerní programy na Nově. Snažím se přijít na to, co bylo z celého děje původního a ne ukradeného odjinud a vychází mi z toho maximálně Drákula s cholerou :) Mizerní herci odříkávají pitomé repliky, Noah Wyle se sem tam praští do hlavy nebo mu něco upadne, čemuž se máme smát a vše frčí do předem jasného finále. Prostě film, vedle kterého vypadá trilogie Indiany Jonese jako seriozní vědecký dokument. Je fajn vědět, jaký vzrušující život vedou američtí knihovníci, ale řekl bych, že ti naši jim to ani nezávidí.

7. listopadu 2009
avatar uživatele
30 %

Naivita vzhledem k filmům snad u mě nikdy nezmizí. Naivně jsem si myslel, že si F. Carsen prostřednictvím nového dílu zlepší svou pošramocenou reputaci, ale jak se zdá, tvůrcům už došly nápady. A je to vidět, protože série Knihovníka postupně ztrácí na kvalitě úplně ve všech ohledech. Jak v příběhu, ději, tak i ve vizuálních efektech. Pokud se pamatuji na prvního Carsena, první dojem byl v celku kladný. Dojem z druhého dílu už byl horší, ale ani jeden nebyl tak špatný jako tenhle. Příběhy předchozích dílů nebyly nic moc, ale jejich kladný úspěch byl v tom, že nesmyslů jsme se dočkali po míře. Nereálnost je v dobrodružných filmech velmi běžná a s kouzelnými schopnostmi kouzelných předmětů se dočkáme i v I. Jonesovi, ale zatahovat do dalšího dobrodružství upíry a Drákulu… Teď jsem se teprve dočkal pěkné řady kýčovitých nesmyslů. Hledal jsem záminku, kterou tvůrci hledali určitě také. Jak se od předchozích dílů alespoň trochu lišit. Vybrali si jenom začátek, který je před dalším dobrodružstvím argumentován jako dovolená. Dobro by tento fakt přinesl jen v tom případě, kdyby se tolik nedbalo na akční scény. Přímočarost zde absolutně nezná mezí. Nejde to nezdůraznit, protože je to až šokující. Zapřičiňuje to délka mající necelých 85 min. Nevím, jak vy, ale já jsem si začal všímat podobností s dalšími filmy. Ani nechci vědět, kolik pokračování bude série mít, ale začíná se dost podobat sérii James Bond. Zní to šíleně, ale vsadím se o cokoliv, že v dalších pokračováních bude spousta nových společnic… K příběhu pojednávajícím o Jidášově kalichu nemám nic kladného. Nejen, že se tématu film téměř vůbec nevěnuje, ale úplně se zapomnělo na předchozí překážky apod. Jediné, co se vrací k předchozím dílům, jsou všudy přítomní padouši. Ti také nepředstavují nic originálního, a jak známe předchozí díly, na konci se zase očekávatelně dočkáme zvratu v postavení některé z postav. Na konec bych ještě pokáral druhořadé vizuální efekty a zdůrazním, že série Knihovníka je jenom úlomek ze slávy třeba Indiana Jonese; malý potomek velkých otců.

10. září 2009
avatar uživatele
90 %

Flynn je v pohode, hlášky ujdú, efekty sú tiež super, aj keď film čerpá z mnohých iných snímkov má grády a stále niečím prekvapí.

21. července 2009
avatar uživatele
100 %

Flynn Carsen je proste jednička. Tahle trilogie je dost dobrá, vtipná a zajímava. Fakt tyhle filmy jsou super.

28. června 2009
avatar uživatele
80 %

da sa

ti upiry to cele pokazili ale inac moze byt len keby tam ty upiry neboli :( asi preto sa mi to nepacilo bo ich nemusim 80 %

27. června 2009