home
Fimfárum 2

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Werichovy kousky

Fimfárum jsem sice nečetla, ale první film jsem viděla, moc se mi líbil, tudíž jsem se ráda podívala i na dvojku. Když to srovnám (tomu se nelze ubránit), vychází mi jednička jako vítěz. Ovšem ani Fimfárum 2 není špatný film. Netradiční pohádky podané skvělým vypravěčem Werichem, pohádky milé, kde jasně vévodí první z nich. Důmyslné detaily, hravá animace, kterou mám ráda, přece jenom za ní vidím tu poctivou ruční práci více než za animací digitální. Jednička vyzobala nejlepší pohádky, proto dvojka nemá tak skvělé kousky, ale i tak je to milý, pohodový film.

20. června 2010
avatar uživatele
80 %

Fimfárum dvě je o něco málo horší než první díl. Není to ani loutkami, ale hudbou, scénářem. Je to výběrem pohádek. Fimfárum jsem četla a některé pohádky tam jsou lepší. Na druhou stranu je tam jedna, která patří k mým nejoblíbenějším. Tři sestry a jeden prsten. Tuhle pohádku jsem hrála naživo a bylo velice příjemné podívat se na ní v hrané verzi. Ostatní pohádky byly ale taky krásné. Je to především díky toutkám, které tomu dodávají ten pravý nádech.

28. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Kouba

Fimfárum 2 se opravdu vyrovná jedničce. Vzhled postaviček je opět unikátní a nejlepší byl Kouba a jeto maskované děti.

13. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

Co je to to "Fimfárum"?!

Nuže v animované tvorbě jsme vždycky byli jedničky, jen s příchodem počítačové animace nám jaksi s přehledem ujel vlak. Ostatně už jsme se prý zase probudili a nabušené procesory už i u nás přepočítávají shaddery jakési koze, která nás má provázet pověstmi českými a my tak snad ten ujetý vlak kdesi v další stanici zase možná za nárazník drapsneme a nepustíme. Tož uvidíme, necháme se překvapit! A teď to Fimfárum... Ať je to co je to, je to něco, co tu je, aby nás to pobavilo. A ono to pobaví. Vyprávění pana Wericha je poutavé pro dospělé, pitoreskní postavičky tomu dodávají "glanc" a jejich hemžení je natolik zábavné a kolikrát i bizarní, že s přehledem zaujme i děti. Jak první, tak i druhé Fimfárum se povedlo a jak se nad tím tak zamýšlím, ať už to s počítačově renderovanou kozou a pověstmi dopadne jakkoliv a ať je to fimfárum cokoliv, doufám, že koza ten fimfárovský způsob animace tak úplně nevytlačí.

16. září 2007
avatar uživatele
90 %

Moc pěkné

Pohádky byly dobré, a vůbec to že je to jeden z mála ručně animovaných počinů stojí za to si ho pustit ! Až na hrbáče z damašku , kreří mi přišli trošičku ,šáblí´to bylo super a zaslouží dobré ocenění Ano, miluju ruční animaci a tahle byla doopravdy povedená, zvyšuju hodnocení na 90%

18. října 2006
avatar uživatele
80 %

mnohem lepší než jednička

Zatímco jednička mě docela zklamala(až na Lakomou Barku) dvojka se mi líbila víc.Všechny příběhy byly dobré, akorát se mi zdálo, že tři sestry v některých momentech úplně ztrácí tempo a strašně se vlečou.Ale Hrbáči z Damašku mě opravdu nadchli.

7. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Mně se dvojka líbila víc než první Fimfárum. Příběhy se mi zdály zajímavější i výtvarně promakanější (i když nemůžu křivdit Lakomé Barce, to je kus). Zajděte na to, bude vás to bavit a určitě budete zas o něco chytřejší. Konečně vím, proč je slané moře. Klaním se pane Werich.

2. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Doporučuji

Opravdu krásné zpracování.Je to také velmi vtipné a hlavně poučné.Pan Werich napsal krásné příběhy a nyní jsou zpracované krásně jako film jak pro děti tak i pro dospělé.Opravdu krásný film.

30. června 2006
avatar uživatele
100 %

Miluju pohádky z Werichova Fimfára a tohle skvělé zpracování si určitě zasloužily. Dvojka vůbec nebyla pozadu za jedničkou, viděla jsem prostě skvělý a příjemně namluvený loutkový film. Doporučuju!!!

25. května 2006