home
Philadelphia

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Hanks classic

Klasický kousek, do kterého vložil kus sebe. Je teď s tímto počinem spojován podobně jako s Forrestem. Jinak je to film, který svou odvážnou náplní musel pobouřit davy.. každého jinak, každého však alespoň trochu, nikdo chladný nezůstal.

13. srpna 2010
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

O něco delší, depresivnější a sentimentálnější epizoda Matlocka. Těží to z výběru herců a právě oné všudypřítomné deprese, ovšem nejednou jsem měl pocit prvoplánovosti a nucebnosti. Tom Hanks je každopádně dobrý, a to říkám jako jeden z deseti lidí na světě, kteří ho nemusí. Překvapil mě i Denzel Washington. Jinak se to ale dostává z hlavy dost rychle a já musím rychle od toho, než by šlo hodnocení níž.

28. dubna 2010
avatar uživatele
50 %

Hm..

Jelikož jsou pro mě Tom Hanks a Denzel Washington Páni Herci myslela jsem si, že tenhle film bude absolutní bomba! Zvláště po tom, co jsem četla jeho recenze a hodnocení! Čekala jsem něco velkolepého, ale nějak jsem se nedočkala. Byl to v podstatě dobrý film, jenom pro mě byl moc zdlouhavý a nudný! Nebavil mě. Nějak jsem se nedokázala vcítit do děje! Začátek byl nezajímavý a než se ukázala nějaká trocha akce, tak jsem už na to neměla ani chuť. Prostě tenhle film ani zdaleka nesplnil moje očekávání! 10% dám za dobrý nápad (i když ne tak dobře provedený) a 40% za herecké obsazení. Bohužel, víc si podle mě tenhle film prostě nezaslouží!

13. srpna 2009
avatar uživatele
70 %

Vím, že přibližně dva dny nejsou mnoho, ale až po této době jsem se konečně odvážil na další film, jelikož jsem hrál jednu počítačovou hru. No tak jsem si vybral jeden velmi, jak se na první pohled zdá, velmi prosperující film, kupodivu opět s Tomem Hanksem v hlavní roli. Jeho filmy z devadesátých taky mají úroveň. Ale nechal jsem se tak trochu zmást. Po Forrestu Gumpovi, Vykoupení z věznice Shawshank a tak dál jsem čekal další film, který se dostane mezi moje stovky, ale toho není film hoden. Já se do něj nedokázal vůbec vžít. Teda aspoň do situace Andrewa Becketta. V podání Toma Hankse vypadal na první pohled dobře, ale po těch necelých dvou hodinách vám ani nepřijde, že předvedl Bův ví jak co nadstandartního. Těžko se mi o tom mluví, začátek byl takový nejistý, nezábavný, který mě ani trochu nezaujal, vypadal úplně bez zápletky, ale ta po nějaké doě přišla, ale pokračování dění už bylo na levačku. Zbylou hodinu už tu byl jenom soudní proces, který nebyl ani pořádně propleten něčím jiným, nebo nějak zábavným. Mám rád takovýto typ filmů. Vždyť víte... žádná trapná akce, napínavost a podobně. Jenom drama, které má něco do sebe, ale nakonec bych celkově řekl filmu NE. Je to moje chyba, ale já se do toho vůbec nevcítil. Někde jsem slyšel, že je film smutnější než Zelená míle, ale to byly jenom blbý řeči. Já na konci spíš akorát zívnul. V poslední době si snažím vybírat nějaké kvalitní starší filmy, ale Philadelphia byla jenom našedlá tečka na seznamu. Trochu lituji Toma Hankse, že zrovna on musel schytat homosexuální roli. Nic moc proti nim nemám, ale já bych tuto roli odmítnul. Vím, že to nikoho nezajímá, ale prostě jsem to chtěl říct. Když jsem se na jeho roli začal soustředit, vůbec mi nepřišlo, že by to byl extra výkon. Nemůžu si dovolit říct "právě naopak", jelikož Tom Hanks je skvělý herec, ale tady jenom řekl pár slov. Denzel Washington tu na mě působil negativním dojmem, nejspíš kvůli jeho nezajímavé roli. Dalším vodítkem k filmu, vzhledem k jeho hereckému obsazení, byl i Antonio Banderas, ale ten tu nepobyl tak dlouho, jak by se k herci s jeho kvalitami patřilo. Jsem již zvyklý u Hankse na jeho ustálený dabing, proto mi jeho dabing v tomhle filmu hodně vadil. To je ale fuk. Je mi to líto, ale Philadelphia se k těm nejkvalitnějším nedostane.

17. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

AIDS

No, před týdnem jsem viděl Terminál a nemohl jsem si ho vynachválit, říkal jsem jaké je to skvělé a že je to skoro tak dobré jako Forrest Gump. To jsem ale ještě neviděl Philadelphii, je to tak perfektní snímek, který jednoduše nemá obdoby. Nebojím se říct, že se mi líbil ještě víc než právě Forrest Gump a to už je něco, protože tento snímek kraluje tabulce hodnocení. Jonathan Demme se chopil velmi citlivého tématu a zpracoval ho bravůrně. Totiž, jen málo filmům se povede, abych se u nich rozbrečel, po této stránce u mě jasně vedla Zelená míle, ale tento snímek to všechno překopal od základů, rozbrečel jsem se u něj 3x, nejsem sice nějaký necitlivý balvan, ale i tak se to stává jen výjimečně. Už jen tohle z toho dělá jeden z nejdojemnějších filmů vůbec! Za celou dobu, která mi mimochodem utekla dost rychle, se ve filmu neobjevila jediná zmínka o násilí, nikoho zde nezabili, ani zde nepadlo jediné sprosté slovo. Podle mě jsou tyhle filmy mnohem lepší než ty s tím obsahem co jsem zmínil. Dnešní diváci ale po tomto obsahu touží. Jen se zamyslete, kdy v nedaleké minulosti vznikl takovýto film. Něco by se sice našlo, ale i tak toho není moc. Filmaři se řídí heslem, čím víc krve, tím líp, aspoň mi to tak připadá a je mi to líto, protože právě takovéhle film "kazí" lidi. Rozhodně nejsem zastáncem cenzury, ale jen říkám, že je škoda netočit podobné filmy. Mě je tento směr velmi blízký a ve velké většině podobných filmů hraje Tom Hanks. To je opravdu mazák, po tomhle filmu se stal asi mým nejoblíbenějším hercem. Tom umí skvěle vystihnout kteroukoli roli, ale tahle se mu opravdu povedla. Taky co pro tu roli vytrpěl, musel shodit 15 kg, opravdu něco. S Tomem jsem tenhle film náležitě prožíval, právě on mě na tenhle film přivedl a taky on z něj dělá to, co to je. On a ještě Denzel Washington, ten dostal dokonce ještě větší prostor než Tom a je to možná dobře. Danzel byl spíše ve vtipnějších a serióznějších scénách a Tom tvořil ty dojemné, u kterých by se i kámen ustrnul. Tento film bude navždycky patřit mezi mé nejoblíbenější.

11. prosince 2008
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

Velmi neobvykle vysoko je tento snímek hodnocen a ja bohužel nejsem přesvědčen, jestli si to zaslouží. Čekal jsem silný příběh, něco co mě zasáhne, ale nic... Přišlo mi to takové nemasné neslané, celý film se vedl v poklidném tempu a i když jsem doufal, že příjde nějaky zvrat, zlom, prostě zážitek, na který se nezapomíná, ale kde nic, tu nic. Jedinými klady jsou, krásný song od Bruce Springsteena a ostatních a samozřejmě herecké obsazení. V hlavních dvou rolích se představili dva mladíčci, ale v současnosti mistři svého řemesla Tom Hanks a Denzel Washington! Na rovinu řeknu, že dle mého podal lepší výkon Denzel, protože jakožto právník měl více prostoru a působil velmi profesionálně. Kdežto Tom limitován scénářem, se projevil jen do půlky filmu a pak už jen spíše seděl a přihlížel. Takže jsem dost překvapen, že za svoji roli dostal oscara, i když (na jeho obranu) byla to těžká role! Stopáž filmu je něco přes dvě hodiny, ale mně přišlo, že to hrálo maximálně hodinu, fakt to uběhlo jak voda. Z celkového hlediska je to zklamání, nejsem z toho tak nadšen, jak bych chtěl být, myslel jsem, že Jonathan Demme z toho vymáčkne mnohem více, škoda...

7. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Philadelphia

Pěkně TO začalo no pak se TO jaxi pro Toma zjištěním nemoci skomplikovalo, no nakonec si musí každý počkat sám... Hodně charizmatické představení dvou velikých hvězd, jakými určitě s Denzlem jsou,,, Mě šoknul svým knírkem, nejsem na něj nějak zvyklej, ale celkem mu TO slušelo... Diskriminace NIKDY a NIKDE nepůsobí radost, obzvlášť ne když je člověk postižen duševně i zdravotně. Nesouhlasit s někým můžeme otevřeně, ale někoho vystrnadit ze společnosti za jeho zády je fakt nefér. Hudba k filmu taky perfektní stará rocková klasika od Brucea... a ta Opera no skvostné pompézne

15. září 2008
avatar uživatele
100 %

...

Tom a Denzel su vzdy zarukou kvality. Ked sa este k tomu pripoji dobry reziser vznikne nieco taketo. Hodnotim jasne, davam 10/10

1. září 2008
avatar uživatele
60 %

A příště s ptákochřipkou

Divák má takřka povinnost hodnotit film kladně. Patří jednoznačně k dobrému bontonu, že podobná témata se nekritizují. Homosexualita, menšiny, zdravotní postižení, válečné oběti,patriotizmus (zvláště ten americký), zoufalí rodičové a pitomé trable zbohatlíků, prostě mají zelenou, ačkoliv situace se vždy opakuje a nikdy to nebude o moc lepší. Vezměme si postoj zaměstnavatele. O HIV se toho v minulosti vědělo asi tolik jako zkraje později o SARS, prionech z hovězího, či nejnověji o hrozbě viru H5N1 - právem obávané chřipce ptačí, co k ní jenom čuchnout stačí.. Zaměstnavatel má povinnost dbát o podmínky na pracovišti a tak přirozeně v prostředí nevědomosti bude usilovat o to, aby mu nezAIDSovatěli další zaměstnanci, kteří by z něj v právních sporech sedřeli kůži n-násobně. Navíc v zemi, která živí pouhá 2% světové populace, avšak zároveň 50% všech právníků, co jich jen se žalobama v aktovce po světě běhá a kde vás mohou žalovat i za to, že jste před nějakou domýšlivou rachejtlí drželi v ruce okurku, protože se tak jednalo o jasné sexuální harašení a je třeba vás zpranýřovat.. Philadelphia je jasný příběh osobního neštěstí, jaký se však v různých variacích bude v atmosféře strachu opakovat vždy, když lidstvo postihne obdobná metla jako AIDS, aniž bychom už dostatečně věděli, jak se k ní v přiměřené míře rizika postavit. Ke všemu, v tomto filmu jde o to, o co v osmi a půl případech z desíti shodné produkce. Totiž dosáhnou svého, někomu to natřít, zvítězit a slavit úspěch. Pěkné, jen si nejsem jistý, jestli ta výhra v souvislostech stojí za to. Asi jo. Jak komu.

18. března 2008
avatar uživatele
ROLS
...
100 %

výborný

Tenhle film je fakt boží hlavně Hanks, při natačení musel ale moc vytrpět hlavně to hubnutí a po boku Denzela, který se mi zdá takovy ničím nezajímavý ,prostě vynikal. U mě má plný počet bodů. Je fakt cool ?????????

7. března 2008
avatar uživatele
100 %

úžasnej film,Tom Hanks+Denzel Washington+Antonio Banderas=záruka úspěchu:),tenhle film je velmi emotivní a smutný,ale i přesto ho mám ráda

20. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Philadelphia ve mně zanechala silné pocity, i když si myslím, že to není zas extra vyjímečný film. Určitě se ale na něho časem ráda podívám. Tom Hanks byl ve své roli skvělý - ostatně jako téměř vždycky.

28. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Filmy s Tomem Hanksem jsou prostě klasika. Má úžasný herecký výkon a v kombinaci s Denzelem Washingtonem to nemělo chybu. Takže kdo tenhle film ještě neviděl, pučte si DVD. Fakt super.

28. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

úžasné

Filmy s Tomem Hanksem pro mě bývají zpravidla vždycky geniální. Je to skvělý herec, který se dokonale hodí na každou roli, jelikož ji vždycky zahraje nejlíp....A tenhle film pro mě nebyl vyjímkou. Dokonalost sama. Dějově na ožehavé téma. Jde vidět, že hloupost lidí hýbe světem...Pro mě naprostá jednička. Dojemné, smutné, ale přesto pravdivé. Rozhodně doporučuju.

31. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělej film a hodně smutnej. Tom Hanks toho Oskara má zaslouženě. Hlavně tady můžeme vidět jaký jsou někteří lidi hrozný hovada!!!!

30. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Denzel!!!

Film s Denzelem Washingtonem = zaručená kvalita! Ještě vynikající výkon Toma! Philadelphii se nedá nic vytknout! I přes smutnou až depresivní náladu filmu...nikdy neodolám se na něho podívat znova a znova!

20. srpna 2007
avatar uživatele
ivin
...
100 %

Jeden z nejlepších filmů, jaké kdy byly natočeny. Tom Hanks a Denzel Washington.....skvělé herecké výkony. Na konci si pokaždé pobrečím. Asi bychom měli dlouho přemýšlet pokaždé, než se rozhodneme někoho soudit, koukat na něj skrze prsty. Příběh je skvělý, má hloubku, film není pouhým odvyprávněním příběhu. Je to realita.

10. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Pobrečím pokaždé

Neznám člověka, který by neznal již dnes legendární film pojmenovaný po slavném městě Philadelphia, kde se i příběh odehrává a každý asi ví, že je to film o diskriminaci homosexuálů a o lidských právech. Anrew Backet je životní role skvělého Toma Hankse, který tak přesvědčivě zahrál svoji roli nemocného člověka s velkým srdcem. Denzel Washington k tomu nesmí samozřejmě chybět! Díky tomu všemu a mojí NEJOBLÍBENĚJŠÍ písni Streets of Philadelphia vzniklo pozoruhodné a dosud neobvyklé dílo, které musí dojmout snad každého člověka.

31. března 2007

Nádhernej film,dojemnej příběh..na konci jsem nejednou uronil i slzu :).Skvěle mapuje rozpadající se život člověka po tom,co zjistí že má AIDS.Běhal mi z toho mráz po zádech,k tomuhle filmu se vždy rád vrátím a bude mi připadat pořád skvělej.Bravo!

13. ledna 2007
avatar uživatele
kin
...
100 %

Mám ráda filmy s podobnou tématikou- někomu se líbí, no a někomu ne.... "Úžasně depresivní" mám ráda taky (a ani mi nevadí, když u nich hodiny brečím). Tenhle je jeden z nejlepších. Je dokonale zahraný- nevím jestli se mi víc líbil Hanks, Banderas a nebo Washington- všichni byli skvělí!!! Někdo říká, že se v celém filmu nic neděje- prý je to jen dloooouuuuuhé soudní zasedání- já si to nemslím: film je "napěchovaný" nejrůznějšími pohledy na život (neporozumění/tolerance...). Bez smutného konce byale film naprosto ztratil smysl!!!

9. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Jen tak...

Philadelphia. S vyslovením tohoto slova se mi vždy vybaví dvě věci. Tom Hank a jeho vynikající výkon a část z árie od Marie Callas - při této scéně se ve mě vzbouřily emoce. Film je prostě a jednoduše řečeno ukázkou toho - "jak se lidé mají rádi".

4. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Film se mi hodně líbí, je citlivě natočený, na konci možná až trošku moc dojemný, ale to z charakteru příběhu vyplívá. Jen jednou mě zamrazilo (znechucením?) a to když Andy umírá a řekne:"Už musím jít". To mi připadlo dost afektované nebo jak to vyjádřit. Jinak začátek doprovázený písní Streets of Philadelphia je jeden z nejpůsobivějších co jsem kdy viděla.

1. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Tak jestli mi někdy nějaký film něco dal, tak je to právě tenhle. Je o životě a o věcech, o kterých se "bojíme" mluvit... U tohohle filmu vždy brečím... ne jen kvuli osudu Toma Hankse, ale i kvůli tomu, jak se dokážou někteří lidé chovat... je to hodně drsnej ale zároveň skvělej film

26. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Film, kterému není co vytknout a určitě je škoda se na něj nepodívat. I když je zasazený do amerického prostředí, jeho problematika určitě osloví diváka v každné zemi. Skvělý výkon hlavního představitele není potřeba vyzdvihovat.

30. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Nezapomenutelné

Tady naprosto není, co vytýkat. Vedle Forresta Gumpa asi životní film Toma Hankse, který si po právu vysloužil Oscara. Jeden z mála filmů, na který nikdy člověk nezapomene a při kterém na konci pokaždé uroní slzu. A navíc titulní píseň od Bruce Springsteena patří k těm nejlepším.

15. září 2006
avatar uživatele
100 %

Skvělý výkon Toma Hankse byl oceněn Oscarem, ale to podle mě není dost. Jeho výkon mě dostal a povařuju ho za jeho nejlepší hned po Forestovi. Film má záludnoný děj který vede k zamysšlení a i mě ve finále ukápla slizička. Hudba je božská a film celkově má grády...klasika moderní kinematografie

4. září 2006
avatar uživatele
100 %

Prostě Tom Hanks

Úžasný, krásný,skvělý,emocemi nabytý film.Tom Hanks si tu zahrál opravdu dobrou roli.Danzel Washinton se tohohle filmu také hodil.Prostě dobrý film poku máte zrovna melancholickou náladu.

16. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Nepřekonatelný film

Tento film se určitě vryje do paměti všem, kteří ho viděli. Naprosto úžasný děj, místy každému jistě ukápne slzička, ale bez dechu se zcela určitě dostane až k samému konci příběhu.... Velmi dojemné a řekla bych, že v našem světě dost poučné. Lidé by si měli uvědomit, jak se chovají k ostatním... Tomuto filmu nejde dát nic jiného než 100 procent! Kdyby bylo dvěstě, dám dvěstě!!!!!

27. července 2006
avatar uživatele
100 %

Nádherná práce tenhle film, opravdu. Jeden z mých nejoblíbenějších. Nedá se mu nic vytknout a ta hudba. Nejenom Bruce Springsteena ale i ta závěrečná od Neila Younga. Úplně pasuje na konec filmu, když si všichni promítají Andyho video. Dokáže spolehlivě rozbrečet. Nemůžu dát jinak než plnou stovku.

25. července 2006
avatar uživatele
90 %

Hudba

Upřímně řečeno, na tento film jsem se rozhodl podívat, jenom kvůli Tomu Hanksovi... Zajímalo by mě, jestli je nějaká role, kterou by Hanks nedokázal zahrát.
Ale teď k fimu. Zajímavý námět, zajímavý příběh o smrtící nemoci... Ač se může zdát, že film je pouze o jednom soudním sporu, ve skutečnosti zobrazuje problematiku diskriminace handikapovaných lidí.
Film je navíc doplněn vhodnou a VELMI působivou hudbou, která dokáže skvěle naladit atmosféru.
Okamžitě po shlédnutí jsem věděl, že se film zařadí mezi hrstku děl, která se dají ohodnotit sta procenty.

17. července 2006
avatar uživatele
80 %

Hanks Tom

Nemám, co bych dodala a vytkla. Tom Hanks tu hraje výborně, jako vždy, a tahle role musela být navíc docela těžká. Ten příběh je velice silný a taky je z atraktivního prostředí soudních síní, což všemu dodává šmrnc. Prostě parádní film, kde Tom Hanks opět nezklamal!

10. července 2006
avatar uživatele
100 %

Silný příběh

Jediný film, který mě kdy tak rozbrečel, že jsem se nemohla zastavit. Přitom už na začátku je jasné, jak to asi dopadne... Stejně jsem brečela jako želva. Jeden z těch opravdu silných filmů, které nenechají nikoho v klidu. Zaručeně.

29. května 2006
avatar uživatele
90 %

dobrý film

Philadelphia je první flm, který v naší republice částečně prolomil ledy a svým způsobem změnil pohled na homosexuály.Skvělý herecký výkon Toma Hankse.

16. května 2006
avatar uživatele
90 %

Strašne silný príbeh a jednoducho nad tým budete musieť premýšlať. Tento film je prelomový v tom ako bez servítky ukazuje následky AIDS v konzervatívnej spoločnosti. A pochybovať či si Tom Hanks zaslúžil za svoj výkon oscara je zbytočné.

22. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Z toho jsem smutná

Philadelphia se mi líbí. Určitě se na tom z velké části podílí Tom Hanks, Denzel Washington, Antonio Banderas, ale také úvodní píseň, kterou jsem si zamilovala jako malá holka. Je ale pravda, že film mám doma na videokazetě, koupila jsem si originálku hned, jak se objevila ve slevě, a v životě jsem si ji nepustila. Což značí nejspíš to, že děj je příliš smutný. To ale neznamená, že film ztrácí na kvalitě.

17. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Tom

Opravdu pěkný snímek, který nemoc zobrazuje bez příkras.Odhodlání Toma Hankse bojovat a nevzdát to se mi moc líbilo a celému filmu dodalo pozitivní energii.Dobře jso také zobrazeny předsudky okolí.

16. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Krásný film, k tomu není co dodat. Jeho kouzlo tkví nejen v tom, že příběh je více než reálný, ale kromě vynikajícího Hankse taktéž v předpokládaném, ale o to více srdcervoucím smutném konci. Paráda.

15. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

perfekt!

Velmi krasny a dojemny film....
Obidvaja herci tam podali vynikajuce a nezabudnutelne herecke vykoni za ktore im treba pogratulovat a zlozit poklonu......

6. března 2006
avatar uživatele
90 %

Velkmi pěkné...

Tohle je velký...film-dokonce je mi líto Toma Hankse i po několikátém shlédnutí...Ve filmu podal parádní výkon a ta lítost jenom svědčí o filmu...který je vážně dobrý...dojemné,těžké,ale krásné....!

29. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

svým způsobem už filmová klasika, která dojme, i když se na ni díváte už poněkolikáté.. tenhle lidský, chytlavý a působivý příběh vás nemůže nedostat..

23. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Pěkný

Tenhle film podle mě patří mezi filmy sociálně zaměřené.Probírá problematiku stále aktuální.Ten film se mi moc líbil, nejen díky tomu, ale i proto, že mám ráda filmy jak s Hanksem tak s Washingtonem.

22. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

TOM A DENZEL

tak u tohodle nádhernýho dojáku jsem bulela a bulela.fakt moc hezký,i když šíleně smutný.jeden z mých nejoblíbenějších filmů

15. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Už blečííím

Uplně suprový drama, který mě rozbrečí vždycky když na to koukám. Dokonce můj kamarád u toho brečel ;). Tom Hanks je supr !!!

4. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

..perfekti drama ze soudniho prostredi kombinovane s velmi pusobivou lidskou tragedii..snimek je velmi dobre natocen a neobsahuje zadne nudnejsi okamziky, na cemz se nepochybne podepsalo i velmi kvalitni herecke obsazeni..filmu zkratka neni co vytknout..

20. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Denzel Washington

Tom Hanks opravdu moc dobře ztvárnil HIV pozitivního muže. A celá ta právnická zápletka jen udává rámec filmu, při kterém se nad lidskými vztahy opravdu zamyslíte. Ale u vážných scén se dá i pobavit. Například scéna, kdy Hanks shání právníka, tak i přes svou vážnost, úsměv vyvolá.

11. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Dobrý, dobrý, dobrý

Tak tohle je opravdu něco! Asi bude lepší, když nebudu hlásat dlouhou chválu na T. Hankse - Je fakt super, ale to tu píše každý... na Philadefphii (a vůbec - zajímavý nápad pojmenovat film po státě, ne?) se mi nejlépe líbila přesně do puktíku vykreslená atmosféra!!! Děj je trochu (možná i víc než trochu) neobvyklí - což ROZHODNĚ není na škodu, spíš naopak. kdybych řekl: napište deset filmů a víc, ve kterých je halvní hrdinou homosexuál nakažený virem HIV. Kolik z nás si vzpomene alespoň na těch deset? Přiznám se, že já ne...
U hudby mi vadilo jen to, že jí bylo málo, anebo nehrála tam, kde ji "bylo třeba".Sto lidí - sto chutí... Naopak s dialogy jsem nadmíru spokojen. Připadaly mi tak nějak opravdové, bez pozlátky nebo lacinách frází. Pravda - v anglickém znení s titulky by to bylo úplně o něčem jiném, ale to v dešní době půjde vééélice těžko. Happy-end by u tohoto žánru spíš kazil než pomohl... Celkově velmi zdařilý snímek o překonávání odporu k něčemu neznámému a snad i nebezpečnému (určitě se netýká jen minulého století) se nezapomenutelně vypořádal s předsudky naší spelečnosti.

6. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Philadelphia

Tenhle film je SUPER SUPER FILM. Děj je naprosto úžasný a herecký koncert Toma Hankse...... Já fakt nemám slov!

14. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Streer of Philadelphia

Je fakt, že vidět tenhle film je fakt zážitek, protože Tom Hanks je naprosto precizní herec. A zvlášť, když s nim hraje Denzel je to opravdu pořádná podívaná

13. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Pěkný

Philadelpfia je velice pekný film. I kdyz je docela dlouhy - rozhodne neztráci na dinamičnosti a vykon Toma Hankse je nezapomenutelný!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Příliš sentimentální...

Ano, Tom Hanks je skvělý, Denzel Washington také. Ano, film je smutný, to, co se v něm děje, značně nespravedlivé, pesemistické atd.... Bohužel s odstupem času jediné, co si pamatuji, je to, že mi film přišel trochu přehnaně hrající na divákovy city. A vlastně v něm o moc nešlo. Příběh jednoho muže zápasícího o svou důstojnost (potažmo o čest stejně postižených), z toho se mohlo vyklubat drama mnohem silnější. Filmu asi moc nepomáhá to, že se skoro celý odehrává buď u soudu, nebo v kanceláři, nebo v nemocnici. Prostředí nehezká, sterilní, nezáživná. Kousek přírody by neuškodil...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Skvělý film !

Sice dlouhý ale skvělý .... rozbrečí a dojme... je to vážně ohromné co se člověku může stát... a že to dokáže i někdo natočit.... strasri této nemoci jsou strašné a nikomu bych něco tak zlého nepřála.... člověk to pozná až když to uvidí....

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Vynikající

U tohohle filmu se málem i brečel a to se mi nestalo nikdy, zase musím kleknout před výkonem Toma Hankse, ale i úpřed výkonem Denzela Washingtona, i když do týhle role bych ho vůbec netahal, nesedí mi tam, ale zahrál to nejlíp jak mohl, dojemný film, který mě dostal, respect

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

ách

toto je naádherný film . Když jsem ho viděla poprvé strašně se mi ten film líbil byl pro mě strašně dojemný a prostě nevím jak to říct prostě řečeno tento film je krásný

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

...

co dodat k filmu ve kterym hraje tom hanks, což je prostě záruka kvality? jednoduše - je to krásnej film, se silnym příběhem a plnej skvělejch hereckejch výkonů..

Kdysi dávno
avatar uživatele
keps
...
100 %

SUPER

Tento film je zazitok.Ja neviem ci sa da k tomu este nieco dodat ale kvoli zuverejneniu napisem ze Hanks bol uplne uveritelny a film bol natoceny excelentne.100 bodov zo stranky + 500 mojich :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Hanks

Další velmi povedený film Toma Hankse. Zahrál to tak dobře, až mi ho bylo líto. Zkrátka je vidět, že je to opravdu dobrý herec, kterému se jen tak někdo nevirovná. Jinak velmi silný příběh.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Depresivní

Ani se nedivím, že Tom získal Oscara za svůj výkon, protože ten byl opravdu precizní. Pro mě ale z celého filmu byl daleko důležitější ten pocit... pocit vyvrhnutí ze společnosti prolezlé falší, zlobou, záští, nepochopením a strachu z neznámého. Proto ten nadpis 'Depresivní'... takhle totiž Philadelphia působí. Je smutná a melancholická... jako příklad poslouží scéna, kdy se Tom nechává unášet operní árií nebo i samotná ústřední píseň Streets Of Philadelphia, která je spíše než písní něco mezi baladou a básní. Je to silný zážitek, ale nedoporučoval bych, když se zrovna necítíte nejlíp.

Kdysi dávno