home
Faunovo velmi pozdní odpoledne

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Suchařípa

Faunovo velmi pozdní odpoledne je trochu jiný film Věry Chytilové. Jiný v tom, že tady není tak feministické ladění, ale přesto tam nějaká jízlivost proti chlapům zůstala. Leoš Suchařípa byl skvělý. Nejprve jsem nechápala, co na něm holky vidí, ale pak jsem taky uviděla nějaké kouzlo. Ideální typ pro roli - ne krasavec na první pohled, ale něco v něm bylo. Líbilo se mi zachycení Prahy, taky pointa na konec. Opět to mělo myšlenku, ač to byly jenom takové epizodky, příjemně to utíkalo. A větu "Člověka nejlépe zničíme, když mu vsugerujeme, že ho milujeme" si budu ještě dlouho pamatovat.

5. prosince 2010
avatar uživatele
80 %

Holt Věra Chytilová se nezapře. I když se může zdát, že jsou její filmy na jedno brdo, pořád má čím zaujmout. Tohle je sice starší film, ale nádherně pozitivně baladisticky laděný. A Leoš Suchařípa zde přímo exceluje. Jako by ten scénář snad psal on sám.

7. července 2010
avatar uživatele
70 %

Celkem pozitivní počin české kinematografie pod režijním vedením Věry Chytilové. Stárnutí je určitě složitý okamžik lidského života a právě na tomto příkladu je vidět jeho průběh i když nemusí být vždy stejný.

4. října 2007
avatar uživatele
70 %

Vlasta Špicnerová

Na filmu mě nejvíc zaujala stará Praha a ostatní kulisy příběhu, narozdíl od děje a herců. Ale některé myšlenky nejsou úplně zcestné a je pravda že ono se to všechno stihnout nedá.

7. února 2007
avatar uživatele
70 %

Docela poučný film, člověk by si měl uvědomovat, aby žil tak, aby nedopadl jako hlavní hrdina. Z tohoto filmu na mě šlo docela mrazení v zádech i když chvílemi je to pojato jako komedie. Je natočený zvláštním stylem, body snižuji za to, že ve mě vyvolával depresivní stavy, jinak je to film velmi kvalitní i když mladší diváci jej asi moc chápat nebudou.

8. prosince 2006