home
Rychle a zběsile 8

RECENZE FILMU

Už osmý díl z populární série je tu. Dom a jeho velká rodina se vrátila a tentokrát nás nelákají pouze na ohromující akci a rychlé a zběsilé automobilové honičky. Dom totiž svoji partu zradil a přestoupil na temnou stranu síly.

Vy, kteří Rychle a zběsile sledujete od samotných začátků, dobře víte, že od čtvrtého dílu se už o závody vytuněných aut nejedná. Nelegální závody vystřídali ohromující akční scény, pěstní souboje a přestřelky. Zajímavé je, že od té doby se zvedla návštěvnost a úspěšnost celé série. Diváci si na tento styl zvykli a dokonce ho i požadují. Ale bez pořádného příběhu to také nelze dělat do nekonečna a proto jsme se u osmého dílu dočkali překvapující změny, o kterou se postaral Dom (Vin Diesel).

Celý příběh začínáme ale krásně a pohodově. Ocitneme se na Kubě, kde si Dom s Lettie užívají líbánky a dokonce se dočkáme i pouličního závodu, kde Dom opět ukáže své kvality. Tím ale závody končí a do konce filmu se jich nedočkáme. Nemůžeme mít zas všechno, že? A od tohoto okamžiku pocit ráje a klídečku končí, když Doma zkontaktuje teroristka Cipher (Charlize Theron), která na něj má velice logickou páku a přebere si ho na svoji stranu. A jak potom Hobbs ( Dwayne Johson) trefně prohlásí: "Dom přeběhl".

Rozhodně vám nechci nic prozrazovat, jelikož díky nevědomosti si osmý díl nejlépe užijete. Podobně jako já, jelikož jsem si schválně před usednutím v kině nepřečetl žádné recenze a viděl jsem pouze jedny rychlé ukázky. A díky tomu jsem byl náramně spokojený. Mohu ale prozradit, že po zbytek filmu se dozvíme, jaké má Dom důvody, že spolupracuje s velice sexy Cipher a zradí svou rodinu, a uvidíme opět záchrannou akci ze strany týmu, kdy se snaží překazit super zločince zničit svět.

Co od osmého dílu čekat? Jsem rád, že ne digitálního Paula Walkera, o kterém naštěstí padla jen jedna věta ze strany Lettie. Dočkáme se opět neuvěřitelných a velkolepých akčních scén. Minule nás fascinoval tank, tentokrát je největším bláznovstvím ponorka a torpéda. Jako vždy musíte občas přivřít oči nad nereálností některých scén, které by prostě logicky nešly nebo by postava jednoduše zemřela (viz Hobbs a jeho jízda po nohou na ledě vedle torpéda). S tím se ale počítá, a pokud vám to nevadí, je to jedno.

Kromě občasných trefných hlášek je skvělá i chemie mezi Hobbsem a Deckardem ( Jason Statham), kde mě jejich pošťuchování bavilo a se mnou rozesmívalo celé kino. A finálních patnáct minut je skutečná pastva pro oči. Milovníci rychlých aut si přijdou na své, nechybí ani Hobbsovy svaly v akci, kdy rukama odhazuje nepřítele jako hadrové panenky, a další a další akce plná ohromujících záběrů a vtipných momentů. Celé to je obrovská adrenalinová smršť.

Osmý díl je rozhodně kvalitní kvůli scénáři, který dává smysl a diváka baví, a nemá žádná hluchá místa. Pokud milujete tuto sérii, která má neskutečnou základnu a baví nás několik let, osmičku vřele doporučuji. Mě dokonce bavila víc než předešlé díly. Nalaďte se na rychlou a zběsilou vlnu a nebudete litovat. Pokud vás do teď žádný díl až tak neoslnil, pravděpodobně zlom u osmého dílu nenastane.

hodnocení
80 %
jedním dechem
Osmý díl rozhodně plyn neubral a rozjíždí další zběsilou jízdu. Vítanou změnou je propracovanější scénář, který udrží pozornost až do samotného konce. Nechybí rychlá auta, vtipné hlášky a propracované souboje. Když občas přivřete oči nad nereálností některých scén, které až moc spoléhají na náhodu, další díl vás nezklame.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.