home
Fantomas

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Louis De Funes prostě nemá chybu. Ani tady ani v Četnících. Vždycky mě rozesměje. Fantomas mě sice bavil o trošku méně než Četníci, ale pobavila jsem se a to dost. Dobrá komedie.

11. prosince 2011

Ale jo, celkem to ujde. I když Louis De Funes se mi moc nehodí do postavy, která pronásleduje Fantomase.

23. října 2010
avatar uživatele
80 %

První z filmů o Fantomasovi s Louisem De Funès a Jeanem Marais. Nemám co dodat. Stálo za to ho vidět.

18. září 2010
avatar uživatele
100 %

FANTOMAS

Klasika s Luisem (((; ještě TEĎ si rád zavzpomínám a vždy rád podívám na 1 z nejakčnějších (; komedií mého mládí... a hlavně jaxme se bavili že sme něco vyvedli a pak napsali na lísteček jenom vzkaz: byl jsem TADY ... F A N T O M A S

15. ledna 2010
avatar uživatele
100 %

fantomas dost dobrý

Fantomas se mi líbý,ale ještě je dobré že je tam komisař Jive protože to všechno zmotá a z tragedie je komedie. Film znám už od svejch čtyř let a pamatuju si že vždy když tam byla mrtvola běžel jsem se schovat za křeslo a mimochodem:Ano,jsem to já chacha.

27. října 2009
avatar uživatele
70 %

Fantomase znám od takových sedmi let. Jak jinak mě v té době naprosto uchvátil. Pak jsem ho ještě viděl nesčetněkrát, ale nikdy jsem ho nevnímal z té kritičtější stránky, až teď. Moje chuť najít nějakou tu „špatnost“ byla veliká, ani netuším proč. Prostě jsem se zaměřil úplně na každou maličkost, a jestli tak budete smýšlet také, dáte mi za pravdu. Začnu tedy tím nepovedeným. Tak především se tam vyskytuje přespříliš nesrovnalostí a nelogičností. Když se Fantomas vkrade do prostoru zamořeným uspávacím plynem bez dýchací masky, jak to, že neusne? Je totiž nesmysl, aby se všechen plyn vyvětral oknem za 5 s. Rovněž v závěru přítelkyně pana redaktora jen stěží dopluje na nafukovacím člunu za tu chviličku takovou dálku. Určitě si pomyslíte, že je blbost něco podobného řešit, jenže když se můžou hledat chyby v kultu typu Matrixu, proč ne zde? I kdybych přehlídl toto, stejně zůstávají další a další faktor rušící zážitek. Nebudu si nic nalhávat, co chtít po filmu, který je starý 45 let... Kdysi měly jízdy v rychlých autech, u nichž je pozadí hor promítané, vlévat adrenalin do žil, dnes vám přijdou nanejvýš úsměvné. Nicméně je Fantomas čistě nadčasový. Každá minulá i budoucí generace o něm slyšel nebo uslyší. Jestliže máte perfektní námět o ještě lepším zločinci, můžou si dovolit těch pár zaškobrtnutí. Z hlediska kriminalistického se objevuje úžasná záměna obličejů. To dokáže významně obohatit, díky tomu rovněž zažijete ty nejvtipnější okamžiky. Příležitostí rozesmát jsou mraky. Navíc využití Louise De Funese nemohlo zklamat. Ačkoliv je v Četnících na pomyslném vrcholu, zde nezůstal nic dlužen. Luise ohromně obdivuji, mezi filmo-komiky těžko lepšího najdete a v kombinaci s dabingem Františka Filipovského platí rovnice, co role, to unikát. I z mého pohledu neznámý Jean Marais překvapil. Oni vytvořili úchvatnou satirickou dvojici, držící ostatní nad vodou. Taktéž jistá tajemství okolo skutečného Fantomase vytváří zajímavou atmosféru. Jeho využívání vynálezů zase přispívá k dobrodružnější složce. No, první díl je legenda a vždycky bude. Dávám 75%. Ty další už v živé paměti nemám, tak se uvidí příští sobotu.

18. července 2009
avatar uživatele
konz
...
70 %

...

Fantomas. Pro mě hodně povedená komedie která stojí za to abych se na ni sem tam ještě podíval. První díl je podle mě vůbec nejlepší

9. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

modrá je dobrá :)

I když je to starší komedie, pobaví i v dnešní době. Francouzské komedie mají hlavua patu, děj a skvělé herce. A je to pro každou generaci.

9. února 2008
avatar uživatele
70 %

z dnešního pohledu určitě spíš propadáček, ale z pohledu dřívějších diváků klasika Louise de Funese a celkem zajímavých tehdejších akčních scén. Je to celkem neotřelá komedie. Hodnocení z dřívějšího pohledu vcelku dobré.

3. října 2007
avatar uživatele
80 %

Jean Marais

Film jsem viděl po spoustě let a stále měl určité kouzlo. V dětství jsem se u tohoto filmu bál a pamatuji, jak jsem obdivoval tu spoustu vychytávek, kterými Fantomas disponuje.

16. srpna 2007
avatar uživatele
50 %

Rozhodně to není ani z poloviny tak bombastický jako četníci nebo jiné Funesovi filmy, je to spíš postavené na věčném pokřikování:"já tě dostanu, Fantomasi!", jinak je to spíš maliličko napínavé, než sranda. Když jsem to pouštěla, čekala jsem salvy smíchu, válení se po zemi, prostě trochu víc, no. Já jsem náročný divák, ale rozhodně znám komedie, které mě rpzesmály k slzám. Tenhle to není.

24. června 2007

je to taková průměrná akční komedie, docela to ujde, dá se na to koukat, ale čekal jsem a hlavně doufal, že to bude lepší. Film mě docela zklamal, dosud se mi věechny filmy s Louis de Funésem moc líbily, ale Fantomas se mi zdá poměrně nudný a nezajímavý.

15. února 2007
avatar uživatele
60 %

Fantomas

Tak čekala jsem více. No bohužel. Prostě jsem zvyklá na víceméně skvělé filmy o četnících s Funésem a myslela jsem si, že se opět skvěle pobavím. Podle mě to ale není komedie, u které byste se váleli smíchy. Není to sice úplně špatné, ale nezaujalo mě to natolik, abych mohla vynášet hodně příznivé soudy. Sice Luis de Funés hraje opravdu skvěle, je to prostě rozený komik, Jean Mareais (či jak se to píše) taky nezklamal a oba jsou povedená dvojka, ale prostě jsem očekávala více humoru.

27. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Kdo by neznal filmy s Fantomasem, samozřejmě i tento díl jsem viděl už několikrát a přesto, že některé triky v něm použité už vyvolávají úsměv, tak se na něj určitě časem kouknu znovu. Ovšem čeho je moc toho je příliš, takže frekvence sledování by alespoň v mém případě neměly být tak časté jako uvádí naše TV.

25. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

byl jsem tu FANTOMAS

Jeden z nejznámějších francouzských filmů. Mohu ho vidět stokrát a nikdy se neokouká. Opravdu klasika mezi filmy. myslim, že nic víc k tomu dodávat nemusím :-)

21. září 2006
avatar uživatele
100 %

Fantomase jsem viděl už několikrát a pokaždé se mi ten film líbí víc a víc.Film s maskovaným hrdinou je fakt dost dobrej.

26. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Fantomas je pro mě prostě nazapomenutelná klasika. Tento film jsem viděl už mnohokrát a nikdy si nenechám ujít další opakování.

26. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Tohle je super komedie s Funésem, dá se to dívat pořád dokola a stejně se neokouká...z těch 3 dílů je tenhle zaručeně nejlepší =))

24. května 2006
avatar uživatele
80 %

...

tak tu máme další klasickou funésovku... při fantomasovi se mi vždycky vybaví pocit, když mě mamka jako malýho čerstvě vykoupanýho posadila do gauče, do pokoje svítilo sluníčko přes oranžový závěsy a v telce zrovna běžel fantomas.. :) takže jsem hodně ovliněnej:) ale i tak bych tenhle film hodnotil jako další příjemnou komedii s nezapomenutelnym louisem :)

23. května 2006
avatar uživatele
0 %

???

Asi se na mě někdo bude zlobit ale nechápu,jak se tohle může někomu líbit?!Funése nesnášim a jen ho vidět je utrpení.Tomu bych se nesmála ani za nic.Nic mi na tom vtipnýho nepřijde.Znam 1000000 lepších filmů a hodně špatnejch ale na tohle má málo co!!

6. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

I po desítkách let, které uplynuly od natočení tohoto snímku, si tento zachovává svou poutavost a já se na něj vždycky rád podívám i díky dabingu Funese panem Filipovským, který je do dnešních dní prostě nepřekonatelný.

6. dubna 2006
avatar uživatele
Luc
...
100 %

Je to opravdu legrace. U tohohle filmu jsem se hodně nasmála. No prostě a jednoduše: Není nad klasiku.

31. března 2006

Tak vám teda nevim takovej slabší film s Louisem de funésem. Už teda natočil lepší ale co se dá dělat nemůže bejt všechno dobrý.

29. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Kdo by ten film neznal. Stejně jako Četníci, Fantomas je skvělý a snad nikdy nezklame: díky jako vždy komickému Luisi de Funés v jeho typicky "šoumenovské" roli nabízí plno komických situací, Jean Marais je samozřejmě šmrncovní fešák, ve všech fantomasovských dílech funguje i zápletka. Myslím, že k dobrému dojmu přispěl opět i velice povedený dabing.

27. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

Nevim, jsetli to mám brát vážně, nebo jen jako parodii, protože s De Funésem to tak dost působí. Ale nehraje vůbec špatně, celá jeho postava je moc mile potrhlá. Fantomasovi bych se teda nechtěla připlést do cesty, ale čekala jsem trochu víc. Třeby něco víc z jeho minulosti, nebo tak něco.

27. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Perfektny

Velmi vtipna francuzska komedia s velmi dobrym hereckym obsadenim.Fantomas to je jeden vybornych francuzskych filmou

27. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Stará dobrá klasika

Takřka klasický film plný spousty kvalitního humoru a nesmazatelných gagů Louise de Funèse (snad jsem to napsal dobře :-). Bezva - dostane 90%.

27. ledna 2006