home
Fantom Paříže

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Fantom

Tento film je velmi zvláštní, už jen proto, že kombinuje historická fakta s fikcí (galejník Vidocq skutečně existoval, byl to zakladatel kriminalistického oboru Trasologie = hledání otisků nohou a bot). Díky místu, kde se děj odehrává má zvláštní a ponurou atmosféru. Líbily se mi efekty i střih, hudba byla rovněž dobrá. Tak trochu mě překvapil děj, já si myslela, že bude více pojednávat o životě Vidocqa (o jeho začátcích), ale rychle jsem mu přišla na chuť. Je sice poněkud naturalistický a směle by v tom mohl konkurovat některým hororům. Na konec jsem se těšila nejvíc, odhalení totožnosti fantoma bylo totiž ze začátku nejisté (já tipovala někoho jiného) a na konci nečekané, ale po shlédnutí si ona vodítka uvědomíte. Film mohu jen doporučit!

6. července 2014
avatar uživatele
konz
...
60 %

...

Celkem pěkný tajemný film, u kterého jsem se nenudil. Zajímavý námět i zápletka. OD filmu jsem popravdě nic nečekal a celkem mě překvapil. Podle mě zhruba tak 65%

10. února 2010
avatar uživatele
90 %

Dobrý film. Mě se líbil. Takový tajemný odehrávající se v 19. století, v temných uličkách Paříže. Je to o něčem jiném, než filmy odehrávající se v dnešní době. Do toho tajemný vrah i jeho odhalení bylo zajímavé. Jen konec mě překvapil. Jsem odjakživa odpůrce otevřených konců. Takže 90.

11. ledna 2010
avatar uživatele
60 %

Dlouho jsem se přemáhala, než jsem se na film podívala. Je natočen velice zvláštním způsobem. Střídají se zde dvě dějové linie, kamera se pohybuje v rychlém sledu jako by se zakřiveným objektivem. Je nám předváděná ponurá atmosféra počátku 19. století v Paříži společně s mystickou tématou uchovat si mládí a nesmrtelnost. Pokud jde o námět a atmosféru udělalo to na mě dojem a samotný závěr byl pro mě velkým překvapením, takže tohle můžu hodnotit jenom kladně. Na druhou stranu, film mi něčím strašně vadil. takový neurčitý pocit, který mi kazil celkový dojem.

10. ledna 2010
avatar uživatele
90 %

Fantom Paříže

je vinikajíí film a to díky maskám,trikům,také díky efektům a v neposlední řadě také díky hlavnímu představiteli Francoise Vidocqa Gérardu Depardieu.Je to jedna z jeho nejlepších rolí.Působí velmi opravdově a věrohodně.Film má děj i spád skvělou zápletku do poslední chvíle netušíte kdo že je ten tajemný alchymista.Děj je dobře zasazen do Paříže roku 1830.Fantom Paříže je kvalitní a skvělý snímek a to ocení zejména ti kterým se tento druh filmu líbí pokud jste film ještě neviděli určitě se podívejte stojí to za to.

4. května 2008

Bravo

Tenhle film byl další z řady, na které jsem se těšil. Pak jsem si ho půjčil a vůbec se mi nelíbil. Chaotická kamera, podivný příběh a prapodivné scény. Jenže já jen jednu šanci filmům nedávám. A po druhé... Geniální. Najednou jsem musel smeknout klobouk před kamerou, které báječně podtrhovala scény, před hudbou, která umocňovala zážitky a před příběhem. Závěrečné překvapení kupodivo bylo a i když jsem ho už znal, nemohl jsem se přestat divit, jak bylo znát už od začátku, ale i přes to se na něj jen tak přijít nedalo. A tak se z mnou nenáviděného filmu stal můj oblíbený...

30. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Hodnocení

Tak tenhle fiml byl upe první co jsem na dvd měl, je skvělej, napínavej a ani bych náhodou nečekal kdo je vrahem.Super film, kdyby byla možnost dát více jak 100% dal bych 150 - 200% fakt super.

27. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Vidocq

Mám pár výhrad, ale musím přiznat, že jsem vlastníkem originálního DVD s tímto filmem, což se u mě moc nestává:).

Za a) jsem hodně háklivá na rádoby a zbytečné překlady názvů. Vidocq myslím mluví za vše.

Nápad je velmi příjemně mrazivý a jedná se o film, ke které mu se lze vracet přestože ochromení z rozuzlení zažijete jen při prvním shlédnutí.

13. prosince 2007
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

No... Film mohl být fakt skvělý, ten styl kamery je vážně zajímavý. Ale myslim, že zajímavější by bylo držet se reality. To, že je fantom jakýsi duch sráží film minimálně o polovinu. Krom toho Gerarda nemusím, takže se do hodnocení promítá i osobní nesympatie. Navíc celková chaotičnost a neucelenost, která na mě působila, filmu moc procent nezaručí.

25. června 2007
avatar uživatele
100 %

výborný

Tenhle film se mi moc líbil, nemusím moc francouzské filmy, ale tenhle se vymykal. Akorát sem už od půlky filmu tušila jak to přibližně dopadne a hlavně kdo je ten fantom. Ale jinak super, všem doporučuju.

29. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

V celku dobré

Napínavé, dobrodružné vyprávění, které vyústí v nečekaný konec. Osobně se mi moc líbil, scénář i dobové zařazení byli opravdu moc hezké. Mohu jen doporučit.

6. března 2007
avatar uživatele
60 %

Vidoqo vs. fantom

No, já sem od toho čekal trochu víc. Nemyslel jsem si, že to bude nějaká "duchařina" a když jsem zjistil že jo, docela mě to zklamalo. Já mám horory rád ale nějaké duchařiny mi přijdou prostě strašný. Tohle naštěstí bylo ale docela dobrý. Co se týče konce - už na začátku mě napadlo, kdo fantom skutečně bude ale myslel jsem si, že to udělají jinak. Bylo to ale dobrý. To, že Vidoqo přežil jsem ale zase tak moc nečekal, proto mě to překvapilo a já mám překvapení rád. Ale přeci jenom se mi tam hodně věcí zdálo divných atd., takže dávám jen 60%. Jestli ale přemýšlíte jestli se na to podívat nebo ne, tak to rozhodně zkuste, není to taková blbost!!!

14. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Film o vyšetrovateľovi Vidocqovi ma naozaj veľmi zaujal. Nielen kvôli deju, ktorý je fantastický, ale imponuje mi aj prostredie v ktorom sa odohráva. Myslím, že nie je nič pestrejšie ako Paríž v 19. storočí. V tom období tam nájdeme takmer všetko. A keď k tomu pripočítam charizmatický herecký výkon Gérarda Depardieua, tak tento film si treba rozhodne pozrieť.

7. října 2006
avatar uživatele
90 %

Dobrý

Tak tenhle film se mi hodně líbil. Skvělý obsazení, dobrej příběh.... Odhalení fantoma bylo fakt nečekaný....... Doporučuju!!!

29. září 2006
avatar uživatele
griw
...
70 %

Jde to

Nejudříve sem si myslel že je to v jinné době nějak kolem roku 2003.Ale ukázalo se že sem se netrefil.Jinak se mě ten film líbil.sice tam byly scény který jim trošku uletěli ale jinak v pohodě.

1. září 2006
avatar uživatele
90 %

Naprosto úžasná závěrečná písnička, hodně dlouho jsem si ji pouštěla pořád dokola. A další skvělí plus - Guillaume Canet!-můj velký oblíbenec! Prostředí bylo dobrý, příběh se mě líbil. A člověk asi tušil, kdo bude fantom, ale nevěřil..asponky já.

1. září 2006
avatar uživatele
70 %

Čekal sem od toho víc, a to o hodně víc, celý děj filmu, byl takový o ničem, ale s břibližujícím se konce, mě to konečně začalo bavit, když sem zjistil kdo je pod maskou, tak sem si řek: no super to by mě nenapadlo. Jen díky tomu dávám kolik dávám.

1. června 2006
avatar uživatele
20 %

Přidávám se na stranu zklamaných. Film je sice vizuálně dobrý (Paříž první poloviny 19. století je opravdu drsná a temná), ale pokud se celý tváří smrtelně vážně, aby na konec naservíroval nadpřirozenou pointu, tak to je směšné. Už dlouho mi konec tak nezničil dojem z celého filmu.

27. května 2006
avatar uživatele
30 %

Opravdové zklamání! Film byl nudný a holý. V celém filmu se nestalo nic, co by mě přimělo se na něho dodívat do konce, ale úspěšně jsem se dodíval a taky zhrozil.

4. května 2006
avatar uživatele
10 %

Tak viděla jsem to už před hodně dlouhou dobou a tak strašně jsem se u toho nudila, že jsem to po chvíli zalomila.

17. dubna 2006
avatar uživatele
ajka
...
90 %

Po dvou letech

Tento film mi svištěl ve videu asi před dvěma lety. Celkem se mi líbil, ale k úplné špičce nepatřil. Celkem rychle se mi vykouřil z hlavy.
Nedávno se mi ve vzpomínkách vynořily některé kousky tohoto filmu, ale film jako celek mám úplně zastřený. A toto miluju. Když se mi nevybaví celý děj a koncem si nejsem za tu dobu jistá.
To znamená ihned film sehnat na DVD a vychutnat znovu. Už se na něj moc těším, protože teď jsem si jistá, že je skvělý !!!

15. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Zvláštně natočená kriminálka z dob 19. století, jejíž styl nemusí zaujmout spoustu lidí. Ten, komu styl natočení sedne, se může těšit na výborný thriller s děsivou atmosférou a překvapivým koncem.

19. března 2006
avatar uživatele
20 %

Na tomhle filmu je opravdu dobrý jenom ten překvapivý závěr. Že opravdu až do konce divák netuší, kdo za tím stojí.

20. února 2006
avatar uživatele
60 %

No...

Tenhle film se mi moc nelíbil, nedokázala jsem u něj vydržet, nevzbudil ve mě moc pozornosti. Docela dost mě překvapil ten závěr, to jsem teda opravdu nečekala... Znova se už teda dívat nebudu, ale zase to nebylo nejstrašnější...

8. února 2006

Dost

dobrý. Super obsazenej film, skvělej příběh, děj je uspořádanej a efekty nemají chybu. Do poslední chvile jsem nevěděl jakto dopadne. Vřele doporučuju.

20. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Film je to napínavý a tajemný, ale občas nedotažený a přiznávám, že jsem čekala něco lepšího. Ale co, i přesto, že ve filmu není moc akce a děj plyne docela pomalu, nenudila jsem se. Navíc je tu skvělá hudba, povedené výkony a můj oblíbený Guillaume Canet.

19. ledna 2006

Mohl by to být opravdu dobrý film, ale je to bouhužel jen takoví lepší průměr. Škoda nápad to nebyl špatný ale něco tomu chybělo.

24. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

tenhle film je vážně suprovej, výborný efekty i herecký obsazení děj, kterej jsem neprokoukla a netušila do samího konce jak to dopadne a kdo je fantom

14. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Fantom mi přišel, jako docela v poho film, především se mi líbly efekty. Ne, že by byl nějak extra strašidelnej, ale určitě měl něco do sebe.

8. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Paříž a jeho Fantom

Ale jo, dalo se na to koukat. Od začátku do konce mě to vcelku bavilo. Nechci se dělat nějak extra chytrý, ale věděl jsem jak to dopadne hned
od začátku. Ale jinak to bylo docela kvalitní.

6. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

super

obrazovo absolute uchvatny film. taku dobru kamery a zabery sa len tak niekde nevidia. mne osobne tento film sadol velmi, aj napad, aj spracovanie, aj hlavny hrdina. tajomne zakutia, tajome objavovanie fragmentov pribehu. nenapada ma momentalne nic, co by som tomuto filmu ja osobne vytkol.

takze bacha na niekoho, kto sa na vas bude pozerat cez lesklu masku...mozon vam chce vysat dusu....

25. října 2005