home
Fanfán Tulipán

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Komedie na úrovni. Dojem z tohoto filmu si nechci kazit současnou verzí. Škoda,že Gérard Philipe zemřel tak brzy, byl to vynikající herec.

6. března 2014
avatar uživatele
90 %

Původní krásná filmová verze Fanfána Tulipána. Opravdu dobré zpracování. Mohu jen doporučit ke zhlédnutí.

18. září 2010
avatar uživatele
80 %

Tulipán

Stará dobrá filmová francouzská klasika. A srovnávat s tím novým kopírujícím zpracováním Fanfána Tulipána radši ani nebudu. Já ty starší filmy prostě miluji. Mají atomosféru a věřim jim.

11. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Klasika

Tak jsem viděla tuto francouzskou klasiku přesně týden poté, co jsem viděla novou předělávku tohoto filmu. A musím už teda definitivně souhlasit s tím, že tomuhle se ten nový film ani nemůže rovnat! Nový film mi teď opravdu připadá jako taškařice, parodie a docela nevkusný film, poté, co jsem viděla originál. Tohle je naopak pěkné, úsměvné a prostě takové normální a přitom milé, hezké... Gina i Gérard byli skvělí a tuhle klasiku by si neměl nikdo nechat ujít, narozdíl od nové předělávky...

6. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Tulipán

Jako kluk sem to viděl mnohkrát, ještě když to bylo črnobílé a film mě uchvátil. Pravda byl sem kluk a každé filmové dobrodružství pro mě bylo vzrušující. Teď po několika letech sem to shlíd znovu a mám takové smíšené pocity. Je to skvělý film a herci jak by smet, ale některé scény jsou zbytečně roztažené, až sem se někdy trochu nudil. přesto tomu filmu nemůžu ubrat moc procent, protože to je prostě klasika.

5. září 2006

Chápu, že není poprvé (a vím, že to nebude naposled), co se přimíchám mezi ty, co hodnotí kladně a já zas jednou proti davu. Musím říct, že jsem po spoustě slovech chvály zatoužila tenhle starší film vidět. Začátek se mi líbil, pak ale můj obdiv pomalu, ale jistě klesal. Občas se ten klesající obdiv trochu zvednul, pak zas klesnul víc ... . Některé výroky mě pobavily, některé scény byly zajímavé. Ale celkově můžu říct, že známou starou klasiku jsem si představovala ,,trochu" jinak. Konec se mi nelíbil vůbec, přišlo mi to až moc dlouhé, příběh mě nevtáhnul do děje ... . Ale na druhou stranu je dost dobře možné, že až se na to jednou po letech náhodou podívám znova, budu mít jen ta slova chvály.

18. července 2006
avatar uživatele
90 %

co je staré to je milé...

Myslím,že tenhle filmový kousek je mnohem lepší než jeho novější napodobenina...Je to klasický příběh,který je poutavý svým obsahem i krásný svými představiteli

19. června 2006
avatar uživatele
100 %

klasika...

Tenhle film je vážně klasika...francouzské filmy jsou celkově velmi zajímavé a historické filmy jsou od nich jedni z nejlepších...Gérard Philipe podal nádherný výkon, který už snad nikdo nikdy nepřekoná, protože působil velmi realisticky a úplně se do role vžil, což už se dnes jen tak někomu nepovede...prostě nádherný film se vším všudy a muzika byla fakt krásná..

19. června 2006
avatar uživatele
100 %

Francouzká komedie..

Francouzké komedie mě zatím vždycky pobavily a Fanfán tulipán patrí v každém případě mezi ně.. Prostředí kde se natáčelo ladilo s hlavními postavami a hudba rovněž..

24. května 2006
avatar uživatele
80 %

Vzpomínka

Vše o tomhle filmu je napsané v obsahu filmu. Snad jen lze konstatovat, že Gérard Philipe je nezapomenutelný a že k tomu přispívá právě jeho role Fanfána Tulipána a to vrchovatou měrou.

16. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Na dnešní dobu už více než úsměvné zpracování, nicméně i tak jde o koukatelný snímeček, který si v televizi nenechám jen tak ujít. Ale že by šlo o nějakou bombu (tehdy asi ano), to určitě ne. Jedním slovem: ujde

15. dubna 2006