home
Falco

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Manuel Rubey

Film se zaměřuje na samotného Falca a jeho pocity. I to jak byly jeho úspěchy vykoupeny drogami, fóbiemi a strachem. Je to uvěřitelný životní příběh Falca.

10. června 2010
avatar uživatele
70 %

SCHEISSE ARBEIT

Falco určite nepatril medzi puritánov a priemerných ľudí. Nezaslúžil si však, aby ho tvorcovia ukázali pred svetom len ako protivného narkomana, depresívneho alkoholika a cynického agresora. Film bol však slušným pokusom vykresliť jeho kariéru a súkromný život. Škoda len, že sa tvorcovia filmu nepokúsili hľadať v živote Falca aj jeho ľudskejšiu stránku. Určite by to filmu i Falcovi prospelo.

6. března 2010
avatar uživatele
60 %

Falco - Verdammt, wir leben noch!

Hudebně autobiografické snímky se snažím sbírat po desítkách a tak mi nemohl ujít ani tento film o německé "big star". Falco, to je pojem, který budou asi znát spíš dnes už starší, kteří na něho trsali ještě když byl "Rock Me Amadeus" horkou novinkou. Moje ségra by mohla vyprávět. :) Já byl na tenhle film zvědavý. Znal jsem Falcovy největší hity, ale jeho osobní život a dokonce ani způsob jeho úmrtí jsem neznal. Film mi to všechno osvětlil, avšak během filmu jsem se neustále nemohl zbavit pocitu, že režisér a scénárista Thomas Roth napsal a natočil tenhle film jen kvůli dobrému příběhu. Na autobiografických hudebních filmech mám rád to, že z nich vychází neskutečná atmosféra v podobě husí kůže nebo se divák chce vždycky zvednout a tančit, když ve filmu hraje zpěvákova nejlepší písnička, taky je všeobecně známo, že tyhle filmy se dělají jako pocta tomu umělci, z tohoto filmu jsem však žádnou atmosféru nevycítil (ani při scénách na koncertech, což mi přišlo divné) a měl jsem pocit, že Thomas Roth prahne jenom po skvělém námětu feťáckého rebela a kašlal na nějakou poctu. Mě to tedy vadilo. Pořád jste se dívali jak Falco fetuje, pije, hádá se a různě si zvedá ego, ale ani jedna scéna nebyla o nahrávání písniček ve studiu, psaní textů nebo jeho braní inspirací. A to je právě ta škoda, protože zrovna tyhle scény právě těží z celkové atmosféry filmu. Řeknu to tak. Divák si po zkončení filmu řekne: "To byl ale namyšlený idiot co měl pár dobrej písniček." Místo toho aby řekl: "To je ale namyšlený idiot, ale zase nadruhou stranu, byl to umělec a jeho písničky jsou nezapomenitelný." Jinak už ale k filmu žádné větší výhrady nemám. Právě naopak. Po technické stránce mohu film jenom vychvalovat. Kamera je senzační a ty střihy, no jedna báseň. Taky celkový koncept příběhu je dobře vymyšlený. Sice bych řekl, že konec je takový suchý, mohl zase něco vytěžit z atmosféry a né to jen tak jednoduše useknout a dát titulky. K hereckému obsazení taky nemám žádné větší výtky, ale jedna se přece jen najde. Manuel Rubey zahrál Falca velmi dobře a i jeho gesta, grimasy a pohyby během zpívání zachytil dobře, ale jediné co mi moc nesedlo bylo to, že všechny písničky přespíval. Písničky potom neměli to pravé kouzlo a každý přece ví, že duplikát nikdy není lepší, než originál. Chápu, že to bylo myšleno tak, aby to působilo originálně, dobře a chytře, ale ono to působilo jenom chytře a nic víc. Z dalších herců bych pak ještě zmínil už jen asi Patricii Aulitzky coby Jackie, která stejně jako její filmový manžel předvedla opravdu bravůrní výkon, hlavně ty výkyvy nálady přicházející z ničeho nic. Jedním dechem: "Tvůrci chtěli ukázat Falcův život pravdivě a bez cenzury, to taky ukázali, avšak film nemá ani špetku atmosféry a nezachrání to ani Rubey, který se sice do role hezky vžil, ale zpívat už nemusel." Nebudu Vám nic zapírat, tohle byl zatím nejslabší autobiografický film co jsem doposud viděl. Dávám 60 % za Rubeyho, Aulitzky a za tu technickou stránku filmu.

15. června 2009
avatar uživatele
100 %

Fakt super. Taky jsem o Falcovi vlastně nic nevěděla a teď jsem se z filmu dozvěděla, jak to s ním bylo od začátku až do konce. Herce, kterého na Falca vybrali, no prostě skvělé. Až jsem si místy myslela, že se dívám a pravého Falca. Hned bych mu za tu roli dala oscara, protože to co tam předvedl. Ten si snad musel Falcovo chování a vůbec všechno nastudovat. Pokaždé, když jsem slyšela jak Falco zpívá, měla jsem úplně husí kůži. A na konci filmu jsem se až lekla, i když už bylo od začátku jasné co se stane. Vážně skvělé. Ve filmu uvidíme jaká byl Falco zvláštní osobnost, občas jste ho měli rádi, občas jste ho nenáviděli a občas zase litovali. Obdivuju Jackie, že s ním vůbec vydržela tak dlouho, i když to nebyl úplně dokonalý vztah. Určitě se na film podívejte a zavzpomínejte na Falcovy hity.

28. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

Překvápko

Moc mě to překvapilo , protože o jeho životě jsme nevěděla nic . Musím říct , že to bylo velice zajímavé . Na filmu samotném mě natchl herecký výkon Manuela Rubeyho , to jak dokázal an podobyt Falcovy pohyby a gesta bylo užasné . Jako by to hrál sám on . Takže jsme ráda že jsme na tenhle byl šla , doporučuji .

17. listopadu 2008