home
Faktótum

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Faktótum

Filmík tak jako i Charles Bukowski není pro každého... nedá se vysloveně říct že pro nenáročného diváka, no určitě pro pochopení nestačí jenom kouknout dvd... ten kdo četl alespoň jedinou knihu od a utora bude velice překvapen jaxe tady zhmotnila jeho písemná autobiografie (o;

15. března 2010
avatar uživatele
60 %

Henry Chinaski

Možná, že jse mod tohodle snímku čekala něco víc, než co jsem viděla. Možná to bylo hlavně tím, že Chinaskiho postavu znám poměrně dobře z Bukovskýho povídek, a tak jsem jím byla poněkud zklamaná. Mám v hlasvě vytvořenou svou vlastní podobu, jak by měl vypadat, a obsadit ho poměrně hezkým hercem byl asi ten největší šlápanec vedle. Navíc film mi přišel oproti tomu, jak Bukowski psal, strašně jemný, nevystihující právě to, co chtěl autor říct. Chyběl mi tam jeho drsný humor.
Možná, že až si přečtu knížku, která byla tomuhle filmu zdá se základem, změním názor. Teď to je ale "jen" 60%.

31. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Charles Bukowski

Skutečnost bude dost přikrášlená stejně jako vzhled postav. Film je natočený dobře, ale až moc klidně, takže zaujme asi jen čtenáře Bukowského knih.

31. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Jediná Bukowskiho kniha, co jsem četl a ten film rozhodně nezklamal! Jelikož jsem si už děj knihy moc nepamatoval, není nic co by mi ve filmu chybělo! Ono stejně se dalo vynechat tak možná nějaké jiné zaměstnání, jiná "mrdna" nebo jinej chlastací kumpán! Dillon byl perfektní, úplně jsem na něm viděl, jak je mu blbě po chlastačce a jak ho to v té či oné práci sere! To samé Lili Taylor, ta už na to ale vypadá od přírody!

11. ledna 2008